Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2012 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Kto zapłaci za kształcenie lekarzy?

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
0 18 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Nie wiadomo, czy Instytut Medycyny Wsi przyjmie w tym roku wszystkich rezydentów, którzy się zgłosili. Tymczasem to jedyne miejsce na Lubelszczyźnie, gdzie młodzi lekarze mogą się specjalizować z medycyny rodzinnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W instytucie miało być 25 miejsc szkoleniowych, zgłosiło się 12 chętnych do odbycia specjalizacji z medycyny rodzinnej. Teraz nawet ta grupka boi się, że nie rozpocznie szkolenia.

– Po otrzymaniu skierowania na tzw. rezydenturę okazało się, że Instytut Medycyny Wsi nie może jednak zatrudnić młodych lekarzy, bo nie dostał z ministerstwa pieniędzy – alarmuje nasza Czytelniczka. – Nie wiadomo czy i kiedy będą!

– Do tej pory wszystkie koszty pokrywało Ministerstwo Zdrowia. Teraz przestało opłacać część składek – tłumaczy prof. Lech Panasiuk z Instytutu Medycyny Wsi.

To ogólnopolski problem. – W Białymstoku wypowiedziano umowy rezydentom – zauważa prof. Panasiuk.

Natomiast w IMW jest już teraz 55 rezydentów. Przy tej liczbie instytut będzie musiał dopłacać ok. 60 tys. zł rocznie.

– W dalszym ciągu będziemy prowadzić te rezydentury, które są już rozpoczęte – zapewnia Andrzej Horoch, kierownik IMW. – Staramy się o dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Zdrowia. Szacujemy koszty, żeby zadecydować, na przyjęcie ilu osób możemy sobie teraz pozwolić.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Felek / 27 listopada 2012 o 07:31
0
a propos biednych studentów medycyny - jak was nie stać np. na tablet, to spróbujcie wygrać :>- jest konkurs na pogromcach http://pogromcymitowmedycznych.pl/bitwamedyczna/
Avatar
regina / 26 listopada 2012 o 21:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1353883546' post='699835']
No tak - jak zawsze. Lekarze to najgorsi z najgorszych, ludzie pozbawieni wszelkich zasad. Zawsze jak pojawia się artykuł o lekarzach zaczyna się mówić o ojczyźnie, obowiązkach. O tym jacy to bezduszni są lekarze. Pewnie są tacy, jak we wszystkich zawodach. Lekarze wcale nie mają świetnego lobby - rządy nic sobie nie robią z protestów lekarzy wiedząc że jeżeli takie będą to i tak ocena społeczeństwa będzie negatywna. Nikt nie wywyższa się od innych zawodów, ale chyba ślepym trzeba być żeby nie zauważać różnicy w ocenie wyników pracy. Lekarz nie ma prawa się pomylić, a inne zawody i owszem. Niby wszyscy pracujący ponosimy odpowiedzialność za swoją pracę ale jak widzimy nie we wszystkich zawodach tak jest. Nie chodzi mi o rażące błędy - ale czy ktoś słyszał żeby kancelarie adwokackie specjalizowały się w błędach np. urzędników? Winnego ciężko znaleźć, a jeżeli już jest to nie słyszałem o zawieszeniu urzędnika, czy zwolnieniu.
[/quote]
Trochę nie zrozumiał Pan cytowanych słów. Nie ma mowy, że lekarze to najgorsi z najgorszych, tylko są słowa oczekiwania i nadziei na lekarzy wspaniałych i godnych tego zaszczytnego miana. Zaś pomyłka lekarza a pomyłka urzędnika to rzeczy, które nie są porównywalne, nie ta waga.
[quote name='Gość' timestamp='1353883546' post='699835']
No tak - jak zawsze. Lekarze to najgorsi z najgorszych, ludzie pozbawieni wszelkich zasad. Zawsze jak pojawia się artykuł o lekarzach zaczyna się mówić o ojczyźnie, obowiązkach. O tym jacy to bezduszni są lekarze. Pewnie są tacy, jak we wszystkich zawodach. Lekarze wcale nie mają świetnego lobby - rządy nic sobie nie robią z protestów lekarzy wiedząc że jeżeli takie będą to i tak ocena społeczeństwa będzie negatywna. Nikt nie wywyższa się od innych zawodów... rozwiń
Avatar
gaga / 26 listopada 2012 o 21:08
0
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']

Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo,

[/quote]

Nie nasze studia są łatwiejsze, dlatego wasze można skończyć zaocznie a nasze nie. Używaj czasem mózgu albo się do niego podłącz!
Avatar
gaga / 26 listopada 2012 o 21:03
0
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
[/quote]


A niech zastępują np: chińczycy będą robić ci akupunkturę,cyganka odprawi nad tobą czary i bedziesz zadowolona. My będziemy pracować za granicą za godziwe pieniądze bo mamy zawód, który z pocałowaniem w rękę każdy za granicą doceni. Ty "kulawy pseudo prawniku" jakich teraz produkują płatne studia na masę nie dostaniesz takiej szansy. Ale nie bój nic, budowane są nowe galerie handlowe, może wezmą cię na sprzedawcę i ile liczyć potrafisz bo z tego jaki poziom reprezentują dzisiejsi absolwenci prawa -żenada i śmiech na sali
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
[/quote]


A niech zastępują np: chińczycy będą robić ci akupunkturę,cyganka odprawi nad tobą czary i bedziesz zadowolona. My będziemy pracować za granicą za godziwe pieniądze bo mamy zawód, który z pocałowaniem w rękę każdy za granicą doceni. Ty "kulawy pseudo prawniku" jakich teraz produkują płatne studia na masę nie dostaniesz takiej szansy. Ale ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 o 23:45
0
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżby inni byli gorsi? Po prostu macie świetne lobby i tyle. Oczywiście na świecie jest nieco inaczej, dużo kasę (tak, nawet większą niż w Polsce) mają najlepsi lekarze ale chociaż wiadomo za co. Póki co odmawiam wam prawa poniżania innych, zbyt wielu z was z nam od dzieciństwa, jesteście tak samo nie pozbawieni wad jak i zalet, jak przedstawiciele innych profesji. Nie jesteście elitą, choć może wam to wmawiano a koszty waszych studiów jednak należą do najwyższych....w przeciwieństwie chociażby do prawników. Zróbcie chociaż mały krok w stronę uczciwości i zacznijcie tak jak inne zawody rozliczać się sumiennie z dochodów, taki mały uczynek dla kraju. Znajomością łaciny mi nie zaimponujecie, podobnie jak liczbą wyuczonych na pamięć stron w podręcznika anatomii. Prawdziwego lekarza zauważą i docenią pacjenci, którzy jakby nie patrzeć są coraz bardziej świadomi swoich praw. Szacunek dla lekarzy w powołania a wyrazy zgorszenia dla tych z was, którzy robią to wyłącznie dla kasy, bez poszanowania ludzkich uczuć. Pamiętajcie, nie jesteście elitą, elitą są ci którzy zasłużyli się dla Ojczyzny w wymiarze historycznym, a nie ci, którzy skończyli dobry kierunek i mają dobry samochód, który parkują na strzeżonym osiedlu. Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
[/quote]

No tak - jak zawsze. Lekarze to najgorsi z najgorszych, ludzie pozbawieni wszelkich zasad. Zawsze jak pojawia się artykuł o lekarzach zaczyna się mówić o ojczyźnie, obowiązkach. O tym jacy to bezduszni są lekarze. Pewnie są tacy, jak we wszystkich zawodach. Lekarze wcale nie mają świetnego lobby - rządy nic sobie nie robią z protestów lekarzy wiedząc że jeżeli takie będą to i tak ocena społeczeństwa będzie negatywna. Nikt nie wywyższa się od innych zawodów, ale chyba ślepym trzeba być żeby nie zauważać różnicy w ocenie wyników pracy. Lekarz nie ma prawa się pomylić, a inne zawody i owszem. Niby wszyscy pracujący ponosimy odpowiedzialność za swoją pracę ale jak widzimy nie we wszystkich zawodach tak jest. Nie chodzi mi o rażące błędy - ale czy ktoś słyszał żeby kancelarie adwokackie specjalizowały się w błędach np. urzędników? Winnego ciężko znaleźć, a jeżeli już jest to nie słyszałem o zawieszeniu urzędnika, czy zwolnieniu.
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżb... rozwiń
Avatar
karolina ma trochę racji / 25 listopada 2012 o 22:49
0
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżby inni byli gorsi? Po prostu macie świetne lobby i tyle. Oczywiście na świecie jest nieco inaczej, dużo kasę (tak, nawet większą niż w Polsce) mają najlepsi lekarze ale chociaż wiadomo za co. Póki co odmawiam wam prawa poniżania innych, zbyt wielu z was z nam od dzieciństwa, jesteście tak samo nie pozbawieni wad jak i zalet, jak przedstawiciele innych profesji. Nie jesteście elitą, choć może wam to wmawiano a koszty waszych studiów jednak należą do najwyższych....w przeciwieństwie chociażby do prawników. Zróbcie chociaż mały krok w stronę uczciwości i zacznijcie tak jak inne zawody rozliczać się sumiennie z dochodów, taki mały uczynek dla kraju. Znajomością łaciny mi nie zaimponujecie, podobnie jak liczbą wyuczonych na pamięć stron w podręcznika anatomii. Prawdziwego lekarza zauważą i docenią pacjenci, którzy jakby nie patrzeć są coraz bardziej świadomi swoich praw. Szacunek dla lekarzy w powołania a wyrazy zgorszenia dla tych z was, którzy robią to wyłącznie dla kasy, bez poszanowania ludzkich uczuć. Pamiętajcie, nie jesteście elitą, elitą są ci którzy zasłużyli się dla Ojczyzny w wymiarze historycznym, a nie ci, którzy skończyli dobry kierunek i mają dobry samochód, który parkują na strzeżonym osiedlu. Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżby inni byli gorsi? Po prostu macie świetne lobby i tyle. Oczywiście na świecie jest nieco inaczej, dużo kas... rozwiń
Avatar
Grzegorz / 25 listopada 2012 o 18:38
0
Ten artykuł nie dotyczy studentów medycyny i ich prawie do wolności a o specjalizacji w Instytucie Medycyny Wsi. Chyba nieliczni zrozumieli artykuł - lekarze po zdaniu LEPu wzięli udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Zostali przyjęci na specjalizację z medycyny rodzinnej w trybie rezydenckim, dostali na nie skierowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Teraz okazuje się że mogą zostać na lodzie. Mam nadzieje że wysoko postawione "persony" opamiętają się, w przeciwnym razie czyżby był to koniec specjalizacji lekarskich w trybie rezydenckim?
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 o 16:36
0
[quote name='jon' timestamp='1353838132' post='699531']
ty nie masz większych problemów ?
[/quote]
Panie Jon,to problem pierwszoplanowy i nikt mnie nie wygoni stąd,bo ja nie lubię, jak ktoś popełnia błąd.
Avatar
Reds / 25 listopada 2012 o 16:07
0
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat

[/quote]

Wnioskuję z tego co napisałeś ,że zioniesz taką nienawiścią do dobrze wykształconych ludzi bo sam pewnie jesteś po gównianej prywatnej szkółce produkującej tylko bezrobotnych. Ale powiem ci coś na "pocieszenie"...twoje marzenia nigdy się nie spełnią i na w/w absolwentów nie będę nakładane takie kajdany bo to nie Korea Północna. Powiem ci więcej...każdy z nas, jak zechce to wyjedzie kiedy tylko mu się spodoba i to wszędzie gdzie docenią jego zawód i pokaże ci wielkie "Fuck You".
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat

[/quote]

Wnioskuję z tego c... rozwiń
Avatar
marek / 25 listopada 2012 o 15:56
0
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat - oczywiście, o ile jest dla niego praca, bo jak nie ma to mógłby szukać jej wówczas za granicą, w innych wypadkach jak chce wyjechać zaraz po studiach lub rok po studiach, to musiałby spłacić weksel. Tak na marginesie to nie rozumiem dlaczego lekarz uczący się w ciągu pierwszego roku pracy po studiach ma zarabiać tak dużo w pierwszym roku gdy nabywa doświadczenia - szpitale i inne ZOZ powinny być zobowiązane do wypłacenia co najwyżej płacy minimalnej, a wyżej to powinna być dobrowolność. Ale podobno córka Kopaczowej była na stażu i wtedy wywindowali te wypłaty na stażach dla uczących się lekarzy rezydentów...
[/quote]

Odpowiem na twoje głupie pytanie: dlatego powinni w pierwszym roku normalnie zarabiać bo NORMALNIE pracują! To nie jest bieganie z zeszytem na wykłady tylko praca jak każdego innego lekarza! Uczą się w domach po pracy i czasem są na kursach. Zastanawiałeś się kto przychodzi do ludzi na Izbie Przyjęć w szpitalach? Właśnie rezydenci! Kto znieczula do zabiegów jako anestezjolog? Myślisz ,że specjalista? Specjalista jest pod ręką w swoim pokoju a rezydenci odwalają całą robotę.

Żeby zabierać głos musisz najpierw wiedzieć co to jest rezydentura i na czym polega? W szpitalu na Chodźki są setki młodych lekarzy, to właśnie rezydenci. Ale ty tego nie wiesz i piszesz durnoty!

A za najniższą krajową to niech zasuwa twoja żona i w przyszłości twoje dzieci -życzę ci tego
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat - oczywiście, o ile jest dla niego praca, bo jak nie ... rozwiń
Avatar
Felek / 27 listopada 2012 o 07:31
0
a propos biednych studentów medycyny - jak was nie stać np. na tablet, to spróbujcie wygrać :>- jest konkurs na pogromcach http://pogromcymitowmedycznych.pl/bitwamedyczna/
Avatar
regina / 26 listopada 2012 o 21:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1353883546' post='699835']
No tak - jak zawsze. Lekarze to najgorsi z najgorszych, ludzie pozbawieni wszelkich zasad. Zawsze jak pojawia się artykuł o lekarzach zaczyna się mówić o ojczyźnie, obowiązkach. O tym jacy to bezduszni są lekarze. Pewnie są tacy, jak we wszystkich zawodach. Lekarze wcale nie mają świetnego lobby - rządy nic sobie nie robią z protestów lekarzy wiedząc że jeżeli takie będą to i tak ocena społeczeństwa będzie negatywna. Nikt nie wywyższa się od innych zawodów, ale chyba ślepym trzeba być żeby nie zauważać różnicy w ocenie wyników pracy. Lekarz nie ma prawa się pomylić, a inne zawody i owszem. Niby wszyscy pracujący ponosimy odpowiedzialność za swoją pracę ale jak widzimy nie we wszystkich zawodach tak jest. Nie chodzi mi o rażące błędy - ale czy ktoś słyszał żeby kancelarie adwokackie specjalizowały się w błędach np. urzędników? Winnego ciężko znaleźć, a jeżeli już jest to nie słyszałem o zawieszeniu urzędnika, czy zwolnieniu.
[/quote]
Trochę nie zrozumiał Pan cytowanych słów. Nie ma mowy, że lekarze to najgorsi z najgorszych, tylko są słowa oczekiwania i nadziei na lekarzy wspaniałych i godnych tego zaszczytnego miana. Zaś pomyłka lekarza a pomyłka urzędnika to rzeczy, które nie są porównywalne, nie ta waga.
[quote name='Gość' timestamp='1353883546' post='699835']
No tak - jak zawsze. Lekarze to najgorsi z najgorszych, ludzie pozbawieni wszelkich zasad. Zawsze jak pojawia się artykuł o lekarzach zaczyna się mówić o ojczyźnie, obowiązkach. O tym jacy to bezduszni są lekarze. Pewnie są tacy, jak we wszystkich zawodach. Lekarze wcale nie mają świetnego lobby - rządy nic sobie nie robią z protestów lekarzy wiedząc że jeżeli takie będą to i tak ocena społeczeństwa będzie negatywna. Nikt nie wywyższa się od innych zawodów... rozwiń
Avatar
gaga / 26 listopada 2012 o 21:08
0
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']

Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo,

[/quote]

Nie nasze studia są łatwiejsze, dlatego wasze można skończyć zaocznie a nasze nie. Używaj czasem mózgu albo się do niego podłącz!
Avatar
gaga / 26 listopada 2012 o 21:03
0
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
[/quote]


A niech zastępują np: chińczycy będą robić ci akupunkturę,cyganka odprawi nad tobą czary i bedziesz zadowolona. My będziemy pracować za granicą za godziwe pieniądze bo mamy zawód, który z pocałowaniem w rękę każdy za granicą doceni. Ty "kulawy pseudo prawniku" jakich teraz produkują płatne studia na masę nie dostaniesz takiej szansy. Ale nie bój nic, budowane są nowe galerie handlowe, może wezmą cię na sprzedawcę i ile liczyć potrafisz bo z tego jaki poziom reprezentują dzisiejsi absolwenci prawa -żenada i śmiech na sali
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
[/quote]


A niech zastępują np: chińczycy będą robić ci akupunkturę,cyganka odprawi nad tobą czary i bedziesz zadowolona. My będziemy pracować za granicą za godziwe pieniądze bo mamy zawód, który z pocałowaniem w rękę każdy za granicą doceni. Ty "kulawy pseudo prawniku" jakich teraz produkują płatne studia na masę nie dostaniesz takiej szansy. Ale ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 o 23:45
0
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżby inni byli gorsi? Po prostu macie świetne lobby i tyle. Oczywiście na świecie jest nieco inaczej, dużo kasę (tak, nawet większą niż w Polsce) mają najlepsi lekarze ale chociaż wiadomo za co. Póki co odmawiam wam prawa poniżania innych, zbyt wielu z was z nam od dzieciństwa, jesteście tak samo nie pozbawieni wad jak i zalet, jak przedstawiciele innych profesji. Nie jesteście elitą, choć może wam to wmawiano a koszty waszych studiów jednak należą do najwyższych....w przeciwieństwie chociażby do prawników. Zróbcie chociaż mały krok w stronę uczciwości i zacznijcie tak jak inne zawody rozliczać się sumiennie z dochodów, taki mały uczynek dla kraju. Znajomością łaciny mi nie zaimponujecie, podobnie jak liczbą wyuczonych na pamięć stron w podręcznika anatomii. Prawdziwego lekarza zauważą i docenią pacjenci, którzy jakby nie patrzeć są coraz bardziej świadomi swoich praw. Szacunek dla lekarzy w powołania a wyrazy zgorszenia dla tych z was, którzy robią to wyłącznie dla kasy, bez poszanowania ludzkich uczuć. Pamiętajcie, nie jesteście elitą, elitą są ci którzy zasłużyli się dla Ojczyzny w wymiarze historycznym, a nie ci, którzy skończyli dobry kierunek i mają dobry samochód, który parkują na strzeżonym osiedlu. Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
[/quote]

No tak - jak zawsze. Lekarze to najgorsi z najgorszych, ludzie pozbawieni wszelkich zasad. Zawsze jak pojawia się artykuł o lekarzach zaczyna się mówić o ojczyźnie, obowiązkach. O tym jacy to bezduszni są lekarze. Pewnie są tacy, jak we wszystkich zawodach. Lekarze wcale nie mają świetnego lobby - rządy nic sobie nie robią z protestów lekarzy wiedząc że jeżeli takie będą to i tak ocena społeczeństwa będzie negatywna. Nikt nie wywyższa się od innych zawodów, ale chyba ślepym trzeba być żeby nie zauważać różnicy w ocenie wyników pracy. Lekarz nie ma prawa się pomylić, a inne zawody i owszem. Niby wszyscy pracujący ponosimy odpowiedzialność za swoją pracę ale jak widzimy nie we wszystkich zawodach tak jest. Nie chodzi mi o rażące błędy - ale czy ktoś słyszał żeby kancelarie adwokackie specjalizowały się w błędach np. urzędników? Winnego ciężko znaleźć, a jeżeli już jest to nie słyszałem o zawieszeniu urzędnika, czy zwolnieniu.
[quote name='karolina ma trochę racji' timestamp='1353880159' post='699820']
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżb... rozwiń
Avatar
karolina ma trochę racji / 25 listopada 2012 o 22:49
0
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżby inni byli gorsi? Po prostu macie świetne lobby i tyle. Oczywiście na świecie jest nieco inaczej, dużo kasę (tak, nawet większą niż w Polsce) mają najlepsi lekarze ale chociaż wiadomo za co. Póki co odmawiam wam prawa poniżania innych, zbyt wielu z was z nam od dzieciństwa, jesteście tak samo nie pozbawieni wad jak i zalet, jak przedstawiciele innych profesji. Nie jesteście elitą, choć może wam to wmawiano a koszty waszych studiów jednak należą do najwyższych....w przeciwieństwie chociażby do prawników. Zróbcie chociaż mały krok w stronę uczciwości i zacznijcie tak jak inne zawody rozliczać się sumiennie z dochodów, taki mały uczynek dla kraju. Znajomością łaciny mi nie zaimponujecie, podobnie jak liczbą wyuczonych na pamięć stron w podręcznika anatomii. Prawdziwego lekarza zauważą i docenią pacjenci, którzy jakby nie patrzeć są coraz bardziej świadomi swoich praw. Szacunek dla lekarzy w powołania a wyrazy zgorszenia dla tych z was, którzy robią to wyłącznie dla kasy, bez poszanowania ludzkich uczuć. Pamiętajcie, nie jesteście elitą, elitą są ci którzy zasłużyli się dla Ojczyzny w wymiarze historycznym, a nie ci, którzy skończyli dobry kierunek i mają dobry samochód, który parkują na strzeżonym osiedlu. Więcej samokrytyki, inaczej zastąpią was obcokrajowcy.
Nie wiem skąd tyle jadu u studentów medycyny i wykonujących tych zawód. Skąd u was tyle pychy? Dlaczego czujecie się lepsi od innych? Czy pracujecie więcej od innych, czy wasze studia są cięższe niż np. architektura, prawo, inżynieria materiałowa, robotyka? Przecież na medycynę nie idą wcale najlepsi uczniowie i wiemy to z doświadczenia życiowego. Ludzie nie rozumieją dlaczego to właśnie lekarze mają domy na "Szerokiem", czyżby inni byli gorsi? Po prostu macie świetne lobby i tyle. Oczywiście na świecie jest nieco inaczej, dużo kas... rozwiń
Avatar
Grzegorz / 25 listopada 2012 o 18:38
0
Ten artykuł nie dotyczy studentów medycyny i ich prawie do wolności a o specjalizacji w Instytucie Medycyny Wsi. Chyba nieliczni zrozumieli artykuł - lekarze po zdaniu LEPu wzięli udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Zostali przyjęci na specjalizację z medycyny rodzinnej w trybie rezydenckim, dostali na nie skierowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Teraz okazuje się że mogą zostać na lodzie. Mam nadzieje że wysoko postawione "persony" opamiętają się, w przeciwnym razie czyżby był to koniec specjalizacji lekarskich w trybie rezydenckim?
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 o 16:36
0
[quote name='jon' timestamp='1353838132' post='699531']
ty nie masz większych problemów ?
[/quote]
Panie Jon,to problem pierwszoplanowy i nikt mnie nie wygoni stąd,bo ja nie lubię, jak ktoś popełnia błąd.
Avatar
Reds / 25 listopada 2012 o 16:07
0
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat

[/quote]

Wnioskuję z tego co napisałeś ,że zioniesz taką nienawiścią do dobrze wykształconych ludzi bo sam pewnie jesteś po gównianej prywatnej szkółce produkującej tylko bezrobotnych. Ale powiem ci coś na "pocieszenie"...twoje marzenia nigdy się nie spełnią i na w/w absolwentów nie będę nakładane takie kajdany bo to nie Korea Północna. Powiem ci więcej...każdy z nas, jak zechce to wyjedzie kiedy tylko mu się spodoba i to wszędzie gdzie docenią jego zawód i pokaże ci wielkie "Fuck You".
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat

[/quote]

Wnioskuję z tego c... rozwiń
Avatar
marek / 25 listopada 2012 o 15:56
0
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat - oczywiście, o ile jest dla niego praca, bo jak nie ma to mógłby szukać jej wówczas za granicą, w innych wypadkach jak chce wyjechać zaraz po studiach lub rok po studiach, to musiałby spłacić weksel. Tak na marginesie to nie rozumiem dlaczego lekarz uczący się w ciągu pierwszego roku pracy po studiach ma zarabiać tak dużo w pierwszym roku gdy nabywa doświadczenia - szpitale i inne ZOZ powinny być zobowiązane do wypłacenia co najwyżej płacy minimalnej, a wyżej to powinna być dobrowolność. Ale podobno córka Kopaczowej była na stażu i wtedy wywindowali te wypłaty na stażach dla uczących się lekarzy rezydentów...
[/quote]

Odpowiem na twoje głupie pytanie: dlatego powinni w pierwszym roku normalnie zarabiać bo NORMALNIE pracują! To nie jest bieganie z zeszytem na wykłady tylko praca jak każdego innego lekarza! Uczą się w domach po pracy i czasem są na kursach. Zastanawiałeś się kto przychodzi do ludzi na Izbie Przyjęć w szpitalach? Właśnie rezydenci! Kto znieczula do zabiegów jako anestezjolog? Myślisz ,że specjalista? Specjalista jest pod ręką w swoim pokoju a rezydenci odwalają całą robotę.

Żeby zabierać głos musisz najpierw wiedzieć co to jest rezydentura i na czym polega? W szpitalu na Chodźki są setki młodych lekarzy, to właśnie rezydenci. Ale ty tego nie wiesz i piszesz durnoty!

A za najniższą krajową to niech zasuwa twoja żona i w przyszłości twoje dzieci -życzę ci tego
[quote name='Arek' timestamp='1353843426' post='699562']
Każdy nowy student kierunków typu: medycyna, inżynierskie, fizyka,chemia, farmacja, lotnictwo oraz inne na które są bardzo wysokie nakłady powinien od 2 roku podpisywać weksel na pokrywający koszt studiów od 2-5 roku (o ile za nie sam nie płaci) z klauzulą, że jeżeli skończy studia to po ostatecznym otrzymaniu uprawnień np lekarskich, architektonicznych itp. musi w kraju przepracować co najmniej 7 lat - oczywiście, o ile jest dla niego praca, bo jak nie ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 1 0

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 12 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 13 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 154 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 2 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 17 8

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!