Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2013 r.
16:41
Edytuj ten wpis

Kuba wyleciał na leczenie. Dzięki pomocy innych

Autor: Zdjęcie autora (AA)
0 9 A A
 (Archiwum rodziny)
(Archiwum rodziny)

Jakub Górzyński cierpiący na ostrą białaczkę szpikową poleciał w niedzielę do Stanów Zjednoczonych. 19-latek z Lublina przejdzie w Houston badania. Od nich będzie zależeć czy zostanie zakwalifikowany do dalszego leczenia. To jego ostatnia deska ratunku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kuba był strasznie zdenerwowany. Bał się – opowiada Weronika Górzyńska, siostra 19-latka. – Nie czuł się dobrze. Miał gorączkę. Mama podała mu leki.

19-latek, który o swojej chorobie dowiedział się w ubiegłym roku jest po wielu chemioterapiach. Nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu. Ze względu na zły stan zdrowia Jakuba nie jest możliwy też przeszczep szpiku kostnego. Tym samym możliwości jego leczenia w Polsce się już wyczerpały.

Jedyną szansą i nadzieją na życie jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych, niestety przewyższa to możliwości rodziny. Pomoc zaoferowało wiele osób. W zbiórkę pieniędzy dla chorego 19-latka zaangażowały się m.in. szkoły i Fundacja Siepomaga.

W końcu udało się zebrać kwotę niezbędną by przeprowadzić w klinice w Houston badania – ok. 37 tys. dolarów.

19-latek razem ze swoją mamą wylecieli do USA w niedzielę przed godz. 7 rano. – O godz. 19 mieli być w Houston – tłumaczy siostra Jakuba, z którą po południu rozmawialiśmy. – W poniedziałek są umówieni w klinice na badania. Od nich będzie wszystko zależeć. Jeśli Kuba zostanie zakwalifikowany to zostaje, jeśli nie to wraca do Polski…

Tymczasem zbiórka pieniędzy trwa nadal, bo jeśli 19-latek zostanie na leczeniu potrzebne będą kolejne środki.

Jak pomagać?

Informacje jak dokonać wpłat znajdują się na stronie internetowej siepomaga.pl jak też na profilu "Pomoc dla Kuby” na Facebooku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 22 września 2013 o 21:26
0

owszem pomagajmy ale jak  państwo tj. rząd nie spełnia swojej roli to rozpieprzyć, rząd umie zadba tylko o  siebie i swoją rodzinę, sobie jadła w korycie nie odmówią

Jestem ZA!!!

Avatar
Gość / 22 września 2013 o 21:20
0

Skoro państwo nie spełnia swoich zadań to jedyna nadzieja w drugim człowieku.Pomagajmy kto może,nikomu nie wyciągniemy nawet symbolicznej złotówki bez jego dobrej woli.Człowiek człowiekowi bratem nie wilkiem chociaż w tych wyjątkowych sytuacjach.


owszem pomagajmy ale jak  państwo tj. rząd nie spełnia swojej roli to rozpieprzyć, rząd umie zadba tylko o  siebie i swoją rodzinę, sobie jadła w korycie nie odmówią


owszem pomagajmy ale jak  państwo tj. rząd nie spełnia swojej roli to rozpieprzyć, rząd umie zadba tylko o  siebie i swoją rodzinę, sobie jadła w korycie nie odmówią

rozwiń
Avatar
ja / 22 września 2013 o 20:35
0

Może jednak coś w tym jest?W ogóle najbardziej chore jest to,że w tym państwie to społeczeństwo sponsoruje leczenie i wszelkie akcje

Skoro państwo nie spełnia swoich zadań to jedyna nadzieja w drugim człowieku.Pomagajmy kto może,nikomu nie wyciągniemy nawet symbolicznej złotówki bez jego dobrej woli.Człowiek człowiekowi bratem nie wilkiem chociaż w tych wyjątkowych sytuacjach.

Avatar
Bodzio / 22 września 2013 o 20:10
0
Może jednak coś w tym jest?W ogóle najbardziej chore jest to,że w tym państwie to społeczeństwo sponsoruje leczenie i wszelkie akcje
Avatar
Niejoanna / 22 września 2013 o 19:51
0

Pani Joanno,

to wielki wstyd czekac na podziekowania i wdzięczność...żenada

Avatar
ja / 22 września 2013 o 19:46
0

Wdzięczni są zapewne wszystkim za najdrobniejszą pomoc.Nie bądźmy drobiazgowi i nie czekajmy na te podziękowania.Czyż sam fakt,że możemy mieć swój udział w tak szczytnym celu nie jest dla nas radością?

Avatar
czytelniczka / 22 września 2013 o 19:44
0

A mnie przykro czytać co pani pisze pani Joanno, co dla pani jest ważniejsze  pomoc czy podziękowanie na łamach mediów? następnym razem niech pani nie pomaga !!!!!

Avatar
rafal / 22 września 2013 o 18:48
0

Co za znieczulica Joasiu myslisz ze rodzice chlopaka maja to w glowie???  Glupia babo postaw sie na ich miejscu

Avatar
Joanna / 22 września 2013 o 18:28
0

Jestem mieszkanką Felina, drodzy Rodzice Kuby przykro mnie was słuchać jak informujecie w mediach że tylko wam pomagają szkoły, Fundacja "Siepomaga" a zapomnieliście podziękować ludziom ze Stowarzyszenia "Tęcza" wielki wstyd !!!!

Avatar
ja / 22 września 2013 o 21:26
0

owszem pomagajmy ale jak  państwo tj. rząd nie spełnia swojej roli to rozpieprzyć, rząd umie zadba tylko o  siebie i swoją rodzinę, sobie jadła w korycie nie odmówią

Jestem ZA!!!

Avatar
Gość / 22 września 2013 o 21:20
0

Skoro państwo nie spełnia swoich zadań to jedyna nadzieja w drugim człowieku.Pomagajmy kto może,nikomu nie wyciągniemy nawet symbolicznej złotówki bez jego dobrej woli.Człowiek człowiekowi bratem nie wilkiem chociaż w tych wyjątkowych sytuacjach.


owszem pomagajmy ale jak  państwo tj. rząd nie spełnia swojej roli to rozpieprzyć, rząd umie zadba tylko o  siebie i swoją rodzinę, sobie jadła w korycie nie odmówią


owszem pomagajmy ale jak  państwo tj. rząd nie spełnia swojej roli to rozpieprzyć, rząd umie zadba tylko o  siebie i swoją rodzinę, sobie jadła w korycie nie odmówią

rozwiń
Avatar
ja / 22 września 2013 o 20:35
0

Może jednak coś w tym jest?W ogóle najbardziej chore jest to,że w tym państwie to społeczeństwo sponsoruje leczenie i wszelkie akcje

Skoro państwo nie spełnia swoich zadań to jedyna nadzieja w drugim człowieku.Pomagajmy kto może,nikomu nie wyciągniemy nawet symbolicznej złotówki bez jego dobrej woli.Człowiek człowiekowi bratem nie wilkiem chociaż w tych wyjątkowych sytuacjach.

Avatar
Bodzio / 22 września 2013 o 20:10
0
Może jednak coś w tym jest?W ogóle najbardziej chore jest to,że w tym państwie to społeczeństwo sponsoruje leczenie i wszelkie akcje
Avatar
Niejoanna / 22 września 2013 o 19:51
0

Pani Joanno,

to wielki wstyd czekac na podziekowania i wdzięczność...żenada

Avatar
ja / 22 września 2013 o 19:46
0

Wdzięczni są zapewne wszystkim za najdrobniejszą pomoc.Nie bądźmy drobiazgowi i nie czekajmy na te podziękowania.Czyż sam fakt,że możemy mieć swój udział w tak szczytnym celu nie jest dla nas radością?

Avatar
czytelniczka / 22 września 2013 o 19:44
0

A mnie przykro czytać co pani pisze pani Joanno, co dla pani jest ważniejsze  pomoc czy podziękowanie na łamach mediów? następnym razem niech pani nie pomaga !!!!!

Avatar
rafal / 22 września 2013 o 18:48
0

Co za znieczulica Joasiu myslisz ze rodzice chlopaka maja to w glowie???  Glupia babo postaw sie na ich miejscu

Avatar
Joanna / 22 września 2013 o 18:28
0

Jestem mieszkanką Felina, drodzy Rodzice Kuby przykro mnie was słuchać jak informujecie w mediach że tylko wam pomagają szkoły, Fundacja "Siepomaga" a zapomnieliście podziękować ludziom ze Stowarzyszenia "Tęcza" wielki wstyd !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 93 23

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 35 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!