Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2016 r.
19:43

Kuchnia Brata Alberta nadal zbiera na bojler

Autor: Zdjęcie autora kp
0 12 A A
(fot. Kuchnia Brata Alberta)
(fot. Kuchnia Brata Alberta)

Kuchnia Brata Alberta przy ul. Zielonej nadal zamknięta. Z powodu awarii starego bojlera wstrzymano wydawanie posiłków. Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta potrzebuje jeszcze około 5 tysięcy złotych na nowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szacunkowy koszt nowego bojlera to 10 tysięcy złotych. Udało się już zebrać ponad połowę tej kwoty. – Przewyższa to nasze możliwości finansowe, więc liczymy na wsparcie – mówi Monika Siwko, sekretarz zarządu bractwa. – Używamy naczyń wielokrotnego użytku, które musimy umyć i wyparzyć. Nie mamy ich tyle, żebyśmy mogli wydawać posiłki bez zmywania. A w okresie zimowym odwiedza nas 300-400 osób w ciągu dnia.

Kuchnia będzie zamknięta do czasu zamontowania nowego urządzenia.

– Nasi podopieczni są bardzo zaniepokojeni informacją, że wstrzymujemy wydawanie posiłków na czas nieokreślony – mówi Siwko. - Gorące posiłki z naszej stołówki bardzo często są jedynym ciepłym pożywieniem dla wielu ubogich i bezdomnych osób, zwłaszcza w okresie zimowym.

Pieniądze za zakup bojlera można wpłacać na konta bankowe bractwa (nr 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936 lub 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428) lub osobiście w biurze przy ul. Zielonej 3, które jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 15.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 18:28
0
Coś nieprawdopodobnego. Byłem w stu procentach przekonany, że ta awaria, to kwestia kilku godzin, góra jednej doby. Teraz sobie uświadamiam, a WUJ WIE CO JA MYŚLAŁEM. Jest mi bardzo przykro, bo nie mogę pomóc.
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 12:48
0
biskupie BUDZIK,,,,niech moze biskup dolozy dla stolowki dla najbiedniejszych i da te 10 tys.zl na zakup bojlera,,,
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 11:26
0
Jaka znieczulica spoleczna... to normalnie szok ze stresem. Zeby nikt nigdy z Was nie potrzebowal takiej pomocy.
Avatar
abc / 6 marca 2016 o 09:57
0

Tak. Człowiek mający pracę może zarobić. Wierzysz, że "zarabiając" 25 zł dniówki, stać będzie kogokolwiek na dołożenie do zakupu? Wierzysz w to, co napisałeś? Wierzysz, że tylko "bysie" korzystają z pomocy? Nie chcesz, nie dawaj, ale nie zabijaj nadziei!

No dobra. Nie mogą zarobić 25 zł w kilka dni, to niech przynajmniej dadzą tyle ile mogą. Ile udało im się zarobić (są roboty dorywcze (praca fizyczna na działkach - zaczyna się sezon, uprzątanie posesji), gdzie można zarobić "kilka zł"), ale niech nie czekają, że ktoś da im 100% kwoty. Niech pokażą odrobinę chęci, że im zależy. Wiele osób z tzw. 'dołka" potrafi sobie poradzić. Sami remontują lokale, w których potem mieszkają, sami naprawiają uszkodzony sprzęt, pomagają sobie. A ci "nasi" co? Daj im 10 000 zł bo im się należy. Stanowcze NIE dla takiej postawy.

No dobra. Nie mogą zarobić 25 zł w kilka dni, to niech przynajmniej dadzą tyle ile mogą. Ile udało im się zarobić (są roboty dorywcze (praca fizyczna na działkach - zaczyna się sezon, uprzątanie posesji), gdzie można zarobić "kilka zł"), ale niech nie czekają, że ktoś da im 100% kwoty. Niech pokażą odrobinę chęci, że im zależy. Wiele osób z tzw. 'dołka" potrafi sobie poradzić. Sami remontują lokale, w których potem mieszkają, sami naprawiają uszkodzony sprzęt, pomagają sobie. A ci "nasi" co? Daj im 10 000 zł bo im się należy... rozwiń

Avatar
WOJO / 6 marca 2016 o 00:47
0

Nie mów, że przez dzień lub dwa człowiek nie jest w stanie zarobić 25 zł. popatrz jakie bysie stają po ciepłą, darmową zupkę. Skoro jesteś taki uczuciowy, to sam daj im te 10 000.

Tak. Człowiek mający pracę może zarobić. Wierzysz, że "zarabiając" 25 zł dniówki, stać będzie kogokolwiek na dołożenie do zakupu? Wierzysz w to, co napisałeś? Wierzysz, że tylko "bysie" korzystają z pomocy? Nie chcesz, nie dawaj, ale nie zabijaj nadziei!

Tak. Człowiek mający pracę może zarobić. Wierzysz, że "zarabiając" 25 zł dniówki, stać będzie kogokolwiek na dołożenie do zakupu? Wierzysz w to, co napisałeś? Wierzysz, że tylko "bysie" korzystają z pomocy? Nie chcesz, nie dawaj, ale nie zabijaj nadziei!

rozwiń
Avatar
abc / 5 marca 2016 o 23:07
0

Jak zatrudnisz te 400 osób (choćby na jeden dzień) to osobiście przyjdę i Cię uścisnę. Nie życzę Ci byś poznał realia panujące w otoczeniu osób korzystających z pomocy, choć tak na jeden dzień by Ci się przydało. Przestałbyś cwaniakować.

Nie mów, że przez dzień lub dwa człowiek nie jest w stanie zarobić 25 zł. popatrz jakie bysie stają po ciepłą, darmową zupkę. Skoro jesteś taki uczuciowy, to sam daj im te 10 000.

że przez dzień lub dwa człowiek nie jest w stanie zarobić 25 zł. popatrz jakie bysie stają po ciepłą, darmową zupkę. Skoro jesteś taki uczuciowy, to sam daj im te 10 000.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 21:50
0

Niech zwrócą się do miłującego bliźnich ojca dyrektora z Torunia.Ostatnio dostał dużą kasę od społeczeństwa.

masz rację, przy tych milionach co dostał to te 5 tysięcy to pikuś, do tego jak podopieczni mają dzieci to teraz dostaną po 500 zł na jedno, także część z nich to już nie taka biedna i będzie miała z czego sfinansować

Avatar
msm / 5 marca 2016 o 21:20
0

Niech zwrócą się do miłującego bliźnich ojca dyrektora z Torunia.Ostatnio dostał dużą kasę od społeczeństwa.

Masz rację.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 20:53
0
Dobrze powiedzianE
Avatar
WOJO / 5 marca 2016 o 20:25
0

"Nasi podopieczni są bardzo zaniepokojeni informacją, że wstrzymujemy wydawanie posiłków na czas nieokreślony – mówi Siwko. " ************ A może by tak podopieczni poszli na 1 dzień do pracy i zarobili na nowy kocioł? 400 chętnych do darmowej zupki x 25 zł = 10 000. No proszę i kasa już jest. Proste, prawda?


"Nasi podopieczni są bardzo zaniepokojeni informacją, że wstrzymujemy wydawanie posiłków na czas nieokreślony – mówi Siwko. " ************ A może by tak podopieczni poszli na 1 dzień do pracy i zarobili na nowy kocioł? 400 chętnych do darmowej zupki x 25 zł = 10 000. No proszę i kasa już jest. Proste, prawda?

Jak zatrudnisz te 400 osób (choćby na jeden dzień) to osobiście przyjdę i Cię uścisnę. Nie życzę Ci byś poznał realia panujące w otoczeniu osób korzystających z pomocy, choć tak na jeden dzień by Ci się przydało. Przestałbyś cwaniakować.

Jak zatrudnisz te 400 osób (choćby na jeden dzień) to osobiście przyjdę i Cię uścisnę. Nie życzę Ci byś poznał realia panujące w otoczeniu osób korzystających z pomocy, choć tak na jeden dzień by Ci się przydało. Przestałbyś cwaniakować.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 18:28
0
Coś nieprawdopodobnego. Byłem w stu procentach przekonany, że ta awaria, to kwestia kilku godzin, góra jednej doby. Teraz sobie uświadamiam, a WUJ WIE CO JA MYŚLAŁEM. Jest mi bardzo przykro, bo nie mogę pomóc.
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 12:48
0
biskupie BUDZIK,,,,niech moze biskup dolozy dla stolowki dla najbiedniejszych i da te 10 tys.zl na zakup bojlera,,,
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 11:26
0
Jaka znieczulica spoleczna... to normalnie szok ze stresem. Zeby nikt nigdy z Was nie potrzebowal takiej pomocy.
Avatar
abc / 6 marca 2016 o 09:57
0

Tak. Człowiek mający pracę może zarobić. Wierzysz, że "zarabiając" 25 zł dniówki, stać będzie kogokolwiek na dołożenie do zakupu? Wierzysz w to, co napisałeś? Wierzysz, że tylko "bysie" korzystają z pomocy? Nie chcesz, nie dawaj, ale nie zabijaj nadziei!

No dobra. Nie mogą zarobić 25 zł w kilka dni, to niech przynajmniej dadzą tyle ile mogą. Ile udało im się zarobić (są roboty dorywcze (praca fizyczna na działkach - zaczyna się sezon, uprzątanie posesji), gdzie można zarobić "kilka zł"), ale niech nie czekają, że ktoś da im 100% kwoty. Niech pokażą odrobinę chęci, że im zależy. Wiele osób z tzw. 'dołka" potrafi sobie poradzić. Sami remontują lokale, w których potem mieszkają, sami naprawiają uszkodzony sprzęt, pomagają sobie. A ci "nasi" co? Daj im 10 000 zł bo im się należy. Stanowcze NIE dla takiej postawy.

No dobra. Nie mogą zarobić 25 zł w kilka dni, to niech przynajmniej dadzą tyle ile mogą. Ile udało im się zarobić (są roboty dorywcze (praca fizyczna na działkach - zaczyna się sezon, uprzątanie posesji), gdzie można zarobić "kilka zł"), ale niech nie czekają, że ktoś da im 100% kwoty. Niech pokażą odrobinę chęci, że im zależy. Wiele osób z tzw. 'dołka" potrafi sobie poradzić. Sami remontują lokale, w których potem mieszkają, sami naprawiają uszkodzony sprzęt, pomagają sobie. A ci "nasi" co? Daj im 10 000 zł bo im się należy... rozwiń

Avatar
WOJO / 6 marca 2016 o 00:47
0

Nie mów, że przez dzień lub dwa człowiek nie jest w stanie zarobić 25 zł. popatrz jakie bysie stają po ciepłą, darmową zupkę. Skoro jesteś taki uczuciowy, to sam daj im te 10 000.

Tak. Człowiek mający pracę może zarobić. Wierzysz, że "zarabiając" 25 zł dniówki, stać będzie kogokolwiek na dołożenie do zakupu? Wierzysz w to, co napisałeś? Wierzysz, że tylko "bysie" korzystają z pomocy? Nie chcesz, nie dawaj, ale nie zabijaj nadziei!

Tak. Człowiek mający pracę może zarobić. Wierzysz, że "zarabiając" 25 zł dniówki, stać będzie kogokolwiek na dołożenie do zakupu? Wierzysz w to, co napisałeś? Wierzysz, że tylko "bysie" korzystają z pomocy? Nie chcesz, nie dawaj, ale nie zabijaj nadziei!

rozwiń
Avatar
abc / 5 marca 2016 o 23:07
0

Jak zatrudnisz te 400 osób (choćby na jeden dzień) to osobiście przyjdę i Cię uścisnę. Nie życzę Ci byś poznał realia panujące w otoczeniu osób korzystających z pomocy, choć tak na jeden dzień by Ci się przydało. Przestałbyś cwaniakować.

Nie mów, że przez dzień lub dwa człowiek nie jest w stanie zarobić 25 zł. popatrz jakie bysie stają po ciepłą, darmową zupkę. Skoro jesteś taki uczuciowy, to sam daj im te 10 000.

że przez dzień lub dwa człowiek nie jest w stanie zarobić 25 zł. popatrz jakie bysie stają po ciepłą, darmową zupkę. Skoro jesteś taki uczuciowy, to sam daj im te 10 000.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 21:50
0

Niech zwrócą się do miłującego bliźnich ojca dyrektora z Torunia.Ostatnio dostał dużą kasę od społeczeństwa.

masz rację, przy tych milionach co dostał to te 5 tysięcy to pikuś, do tego jak podopieczni mają dzieci to teraz dostaną po 500 zł na jedno, także część z nich to już nie taka biedna i będzie miała z czego sfinansować

Avatar
msm / 5 marca 2016 o 21:20
0

Niech zwrócą się do miłującego bliźnich ojca dyrektora z Torunia.Ostatnio dostał dużą kasę od społeczeństwa.

Masz rację.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 20:53
0
Dobrze powiedzianE
Avatar
WOJO / 5 marca 2016 o 20:25
0

"Nasi podopieczni są bardzo zaniepokojeni informacją, że wstrzymujemy wydawanie posiłków na czas nieokreślony – mówi Siwko. " ************ A może by tak podopieczni poszli na 1 dzień do pracy i zarobili na nowy kocioł? 400 chętnych do darmowej zupki x 25 zł = 10 000. No proszę i kasa już jest. Proste, prawda?


"Nasi podopieczni są bardzo zaniepokojeni informacją, że wstrzymujemy wydawanie posiłków na czas nieokreślony – mówi Siwko. " ************ A może by tak podopieczni poszli na 1 dzień do pracy i zarobili na nowy kocioł? 400 chętnych do darmowej zupki x 25 zł = 10 000. No proszę i kasa już jest. Proste, prawda?

Jak zatrudnisz te 400 osób (choćby na jeden dzień) to osobiście przyjdę i Cię uścisnę. Nie życzę Ci byś poznał realia panujące w otoczeniu osób korzystających z pomocy, choć tak na jeden dzień by Ci się przydało. Przestałbyś cwaniakować.

Jak zatrudnisz te 400 osób (choćby na jeden dzień) to osobiście przyjdę i Cię uścisnę. Nie życzę Ci byś poznał realia panujące w otoczeniu osób korzystających z pomocy, choć tak na jeden dzień by Ci się przydało. Przestałbyś cwaniakować.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 23 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 49 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!