Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2009 r.
19:43
Edytuj ten wpis

KUL przejął byłe koszary na Majdanku

0 23 A A

Wojskowa grochówka i bigos czekały we wtorek na gości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Menu nie mogło być jednak inne. Uczelnia oficjalnie przejęła od wojska byłe koszary na Majdanku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bywając na spotkaniach Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oglądaliśmy wspaniałe campusy w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Tak po ludzku, trochę serce mi się ściskało – wspomina ks. prof. Stanisław Wilk, rektor KUL. – Nie zazdrościłem. Ale myślałem, że przydałoby się, żeby KUL miał przestrzeń, żeby mógł się rozwijać.

– Teraz cieszę się, że mogę spojrzeć za okno i widzę tę przestrzeń – mówi ks. prof. Wilk, patrząc na koszary przy Drodze Męczenników Majdanka. To teren KUL-u, oficjalnie przekazany uczelni we wtorek.

W koszarach stacjonowała 3. Brygada Zmechanizowana. Po reorganizacji żołnierze przenieśli się do innych obiektów. A Majdanek został wystawiony do dzierżawy.

Jako pierwszy skorzystał KUL, który w sierpniu podpisał w wojskiem dziesięcioletnią umowę dzierżawy trzech budynków. Od początku roku akademickiego w dwóch mają zajęcia studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej, kulturoznawstwa, pedagogiki oraz politologii, wcześniej gnieżdżący się przy Al. Racławickich. A budynek, w którym jest sala gimnastyczna i stołówka, właśnie jest remontowany.

– W campusie przy Al. Racławickich na jednego studenta przypada pół metra kw. powierzchni – podkreśla ks. prof. Wilk. – Aż boję się myśleć, gdzie pomieścilibyśmy studentów, gdyby nie to miejsce … – dodaje prof. Alina Rynio, dyrektor Instytutu Pedagogiki KUL. – Majdanek to odpowiedź na moje marzenia o przestrzeni.

– To miejsce dopiero zostanie zagospodarowane. Ale po kolei, krok za krokiem – podkreśla Jacek Olbrycht, dyrektor generalny Ministerstwa Obrony Narodowej. To właśnie MON zdecydował o przekazaniu KUL-owi w dzierżawę pozostałej części koszar. Łącznie to 23 hektary, które uczelnia wynajęła na 10 lat (z możliwością przedłużenia).

– Zrobimy wszystko, żeby ten campus przyczynił się do rozwoju kierunków, które już tu są prowadzone. Ale także, żeby stał się wizytówką całej uczelni – zapowiada rektor. – W końcu to miejsce zobowiązuje. Za oknem widzimy pomnik ofiar i dawny obóz koncentracyjny.
KUL marzy, żeby w nowym campusie powstały nowe budynki dydaktyczne, akademik (także dla studiujących małżeństw), przedszkole (dla dzieci studentów i wykładowców), boisko do piłki nożnej i centrum konferencyjne (główna aula przy Al. Racławickich na największych uroczystościach pęka w szwach).

– Ale żeby to wszystko było możliwe, ten teren musi się stać naszą własnością – zaznacza rektor Wilk. – Zrobimy wszystko, żeby do tego doszło. Mam nadzieję, że szybciej niż za 10 lat.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
studentka kul / 16 stycznia 2010 o 01:17
0
Ludzie moze przeczytajcie dokadnie tytul! Co ma nasz Arcybiskup do koszar na Majdanku! jezeli tak nabijacie sie z faktu poswiecenia tych budynkow to po co wpuszczacie co roku do domow ksiedza 'po koledzie'? przeciez on tez wtedy swieci wasze domy! i zapewniam wszystkich , ze biskup nie wzial za to pieniedzy! sama aktualnie tam studiuje i jestem bardzo zadowolona! przyznaje, ze bylam poczatkowa zaskoczona tym faktem a szczeglnie dojazdami.... ale kiedy juz tam pojechalam i zobaczylam jesienia bawiace sie tam wiewiorki i kolorowe liscie wokol to pokochalam to miejsce i nie wyobrazam sobie teraz studiowania w gmachu glownym na al. raclawickich... uwazam ze dobrze sie stalo, ze akurat Kul przejal te obiekty, gdyz robi tam naprawde ogromna robote.. osoby zainteresowane i te ktore sa przeciwko zapraszamy! niech zobacza jak wiele tam sie zmienilo na lepsze! Budynki maja wymienione okna! sa odnawiane w srodku jak i na zewnatrz... i uwazam, ze jakby te budynki znalazy sie w szponach zadluzonego UMCS'u to marny bylby ich los!
Ludzie moze przeczytajcie dokadnie tytul! Co ma nasz Arcybiskup do koszar na Majdanku! jezeli tak nabijacie sie z faktu poswiecenia tych budynkow to po co wpuszczacie co roku do domow ksiedza 'po koledzie'? przeciez on tez wtedy swieci wasze domy! i zapewniam wszystkich , ze biskup nie wzial za to pieniedzy! sama aktualnie tam studiuje i jestem bardzo zadowolona! przyznaje, ze bylam poczatkowa zaskoczona tym faktem a szczeglnie dojazdami.... ale kiedy juz tam pojechalam i zobaczylam jesienia bawiace sie tam wiewio... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 10:33
0
[b]PAZERNOŚĆ KULU JEST STRASZNA !!!
ZABRALI MIĘDZY INNYMI AKADEMII MEDYCZEJ GMACH NA SPOKOJNEJ /JAKI WIELE INNYCH BUDYNKÓW/
JAKO KATOLIK BARDZO SIĘ TEGO WSTYDZE
Avatar
Karylion / 9 grudnia 2009 o 11:09
0
Nosiłem się z nadzieją iż tegoż tu oto biskupa, jako wielkiego mędrca a szczególnie filozofa,ręka Papieska przeniesie gdzieś daleko od Koziego Grodu w bardziej godne dla jego eminencji miejsce.Jednakże po tylu latach jego tu "posługi",fakty skłaniają do rozważania i postawienia sobie pytania-czy takowych miejsc nie ma -a może wielkość tej osobistości jest mocno przesadzona?
Bóg jest miłością-mówi Pismo Święte i człowiek który do niego zmierza,też tą miłością być powinien.Z mojego,ziemskiego pasterza zdaje się pycha i buta aż kapie,jak woda z jego kropidła.
Nosiłem się z nadzieją iż tegoż tu oto biskupa, jako wielkiego mędrca a szczególnie filozofa,ręka Papieska przeniesie gdzieś daleko od Koziego Grodu w bardziej godne dla jego eminencji miejsce.Jednakże po tylu latach jego tu "posługi",fakty skłaniają do rozważania i postawienia sobie pytania-czy takowych miejsc nie ma -a może wielkość tej osobistości jest mocno przesadzona?
Bóg jest miłością-mówi Pismo Święte i człowiek który do niego zmierza,też tą miłością być powinien.Z mojego,ziemskiego pasterza zdaje się pycha i buta aż ... rozwiń
Avatar
Leszek / 9 grudnia 2009 o 11:05
0
Na pewno było sto tysięcy chętnych na dzierżawę od wojska pamiętających Stalina koszar... Wojsko też jest utrzymywane za nasze pieniądze, a utrzymanie opuszczonych nieruchomości kosztuje i to sporo... Dzierżawa pewnie odbywała się trybie przetargowym... to trzeba było startować moi drodzy, brać "za grosze" i jeszcze "czarnym" przy okazji plany pokrzyżować - co jak czytam dla niektórych komentatorów jest wartością bezcenną... ŻAAAAL bierze jak się przegląda komentarze, pod jakimkolwiek artykułem, gdzie tylko pada słowo Kościół... Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej optymizmu przed świętami BOŻEGO Narodzenia.
Na pewno było sto tysięcy chętnych na dzierżawę od wojska pamiętających Stalina koszar... Wojsko też jest utrzymywane za nasze pieniądze, a utrzymanie opuszczonych nieruchomości kosztuje i to sporo... Dzierżawa pewnie odbywała się trybie przetargowym... to trzeba było startować moi drodzy, brać "za grosze" i jeszcze "czarnym" przy okazji plany pokrzyżować - co jak czytam dla niektórych komentatorów jest wartością bezcenną... ŻAAAAL bierze jak się przegląda komentarze, pod jakimkolwiek artykułem, gdzie tylko pada słowo Ko... rozwiń
Avatar
MIŁOWANIE BLIŹNIEGO / 9 grudnia 2009 o 10:57
0
Ale temu panu z kropidłem buźka się śmieje z takich pozyskanych zasobów. A gdyby tak część dorobku przekazać na ubogich i bedomnych księże Arcy iskupie, czy nie byłoby więcej chwały bożej???
Avatar
wiki / 9 grudnia 2009 o 10:34
0
A, TO BĘDZIE WIECZYSTA DZIERŻAWA,ROZUMIĘ TO DARMOWE ROZDAWNICTO POLSKIE.DLATEGO ŻYCIŃSKI CIESZY SIĘ JAK DZIECKO Z DUŻEJ ZABAWKI, I LATA WYMACHUJĄC PĘDZLEM PO KORYTARZACH I SALACH.
A POLACY NIECH DALEJ MIESZKAJA W SLAMSACH I PRZYTUŁKACH,BO KLER WAŻNIEJSZY NIŻ OBYWATEL,TYLKO ,ŻE TO OBYWATEL POLSKI PŁACI PODATKI NA UTRZYMANIE TYCH PANÓW W KIECKACH.
NIC TYLKO MÓDL SIĘ I PRACUJ GŁUPI POLACZKU A GARB CI SAM WYROŚNIE.
Avatar
ANTY / 9 grudnia 2009 o 09:46
0
O proszę Życiński chwila poświęcenia i ile? 5 tyś zł ? 10 tyś? by słyszałem,że za poświęcenie te Klechy tyle biorą a nawet i więcej
Avatar
Pan Buk / 9 grudnia 2009 o 08:50
0
[size=4]NIBIESKIE ŻYCIE

Jaki KUL-awy poziom jest m. in. na KUL-awym university nie każdy widzi. Mieszanie KULtur choćby wyznaniowych też dziwnie wygląda bo: od ołtarzy, z ambon duchowieństwo płci obojga opier...nieczało np., rozwiedzionych, ograniczało im możliwości zbawienia - bo grzech!
W grzechu żyli dzieciaci księżą i dzieciate zakonnice – te nawet po aborcji lekami - też zakazanej, bo grzech – na co nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie [color="#FF0000"]AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH[/color] z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIĘ POLACY.
Sama zaś biblijna Mańka miała bękarta uznanego zbawiciela świata, nie wiedziała co to mąż, a sam Józek był tylko kochankiem Mańki i... grzechu nie było! Jak to wygląda w rejonie obejmującym biblię?
Jak chłopak nie walnie dziewczyny np., na dzień dobry – to się nie widzieli, nawet jak siedzieli pół dnia!
Nadawanie więc tytułów wygląda równie dziwnie”jak niezbadane są drogi boskie”,bo KUL-awe intelekty nawet hab.(itowe) niczego nie zbadali jak należy, a to zaś trąca poważną schizofrenią.
Nie bez kozery jest KULejna propozycja od KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC dla KULawego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color](k)[color="#FF0000"]A [/color][color="#FF0000"]NAUKOWEGO[/color] wprowadzenia katolickich określeń „stopni naukowych”:

[color="#FF0000"]1)w miejsce państwowego mgr – BARANEK - skrót – BARAN.
2)w miejsce dr – BARANEK BOŻY – skrót BARAN.B.
3)w miejsce hab. -HABITOWY – skrót HABIT.
4)w miejsce prof.- OSIOŁEK – skrót – OSIOŁ.
[/color]
Przecież to jest takie katolickie, że aż wstyd, tak samo jak katolickie są KULawe teorie nawet Teologiczne.

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:
***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***.

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/size]
[size=4]NIBIESKIE ŻYCIE

Jaki KUL-awy poziom jest m. in. na KUL-awym university nie każdy widzi. Mieszanie KULtur choćby wyznaniowych też dziwnie wygląda bo: od ołtarzy, z ambon duchowieństwo płci obojga opier...nieczało np., rozwiedzionych, ograniczało im możliwości zbawienia - bo grzech!
W grzechu żyli dzieciaci księżą i dzieciate zakonnice – te nawet po aborcji lekami - też zakazanej, bo grzech – na co nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie [color="#FF0000"]AK... rozwiń
Avatar
MalaRyska / 9 grudnia 2009 o 08:34
0
A miasto nie może się dogadać w sprawie kupna ziemi pod przedłużenie ul. Krańcowej do Wrotkowskiej. Pas jest już wydzielony i tylko czeka na domknięcie transakcji. No ale ważniejsze są nagrody jubileuszowe (dwie) pana prezydenta miasta Lublina.
Avatar
Klusek Antoni / 9 grudnia 2009 o 08:32
0
Ooooooo...KULwa !!! Ekspansja KK trwa !
Avatar
studentka kul / 16 stycznia 2010 o 01:17
0
Ludzie moze przeczytajcie dokadnie tytul! Co ma nasz Arcybiskup do koszar na Majdanku! jezeli tak nabijacie sie z faktu poswiecenia tych budynkow to po co wpuszczacie co roku do domow ksiedza 'po koledzie'? przeciez on tez wtedy swieci wasze domy! i zapewniam wszystkich , ze biskup nie wzial za to pieniedzy! sama aktualnie tam studiuje i jestem bardzo zadowolona! przyznaje, ze bylam poczatkowa zaskoczona tym faktem a szczeglnie dojazdami.... ale kiedy juz tam pojechalam i zobaczylam jesienia bawiace sie tam wiewiorki i kolorowe liscie wokol to pokochalam to miejsce i nie wyobrazam sobie teraz studiowania w gmachu glownym na al. raclawickich... uwazam ze dobrze sie stalo, ze akurat Kul przejal te obiekty, gdyz robi tam naprawde ogromna robote.. osoby zainteresowane i te ktore sa przeciwko zapraszamy! niech zobacza jak wiele tam sie zmienilo na lepsze! Budynki maja wymienione okna! sa odnawiane w srodku jak i na zewnatrz... i uwazam, ze jakby te budynki znalazy sie w szponach zadluzonego UMCS'u to marny bylby ich los!
Ludzie moze przeczytajcie dokadnie tytul! Co ma nasz Arcybiskup do koszar na Majdanku! jezeli tak nabijacie sie z faktu poswiecenia tych budynkow to po co wpuszczacie co roku do domow ksiedza 'po koledzie'? przeciez on tez wtedy swieci wasze domy! i zapewniam wszystkich , ze biskup nie wzial za to pieniedzy! sama aktualnie tam studiuje i jestem bardzo zadowolona! przyznaje, ze bylam poczatkowa zaskoczona tym faktem a szczeglnie dojazdami.... ale kiedy juz tam pojechalam i zobaczylam jesienia bawiace sie tam wiewio... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 10:33
0
[b]PAZERNOŚĆ KULU JEST STRASZNA !!!
ZABRALI MIĘDZY INNYMI AKADEMII MEDYCZEJ GMACH NA SPOKOJNEJ /JAKI WIELE INNYCH BUDYNKÓW/
JAKO KATOLIK BARDZO SIĘ TEGO WSTYDZE
Avatar
Karylion / 9 grudnia 2009 o 11:09
0
Nosiłem się z nadzieją iż tegoż tu oto biskupa, jako wielkiego mędrca a szczególnie filozofa,ręka Papieska przeniesie gdzieś daleko od Koziego Grodu w bardziej godne dla jego eminencji miejsce.Jednakże po tylu latach jego tu "posługi",fakty skłaniają do rozważania i postawienia sobie pytania-czy takowych miejsc nie ma -a może wielkość tej osobistości jest mocno przesadzona?
Bóg jest miłością-mówi Pismo Święte i człowiek który do niego zmierza,też tą miłością być powinien.Z mojego,ziemskiego pasterza zdaje się pycha i buta aż kapie,jak woda z jego kropidła.
Nosiłem się z nadzieją iż tegoż tu oto biskupa, jako wielkiego mędrca a szczególnie filozofa,ręka Papieska przeniesie gdzieś daleko od Koziego Grodu w bardziej godne dla jego eminencji miejsce.Jednakże po tylu latach jego tu "posługi",fakty skłaniają do rozważania i postawienia sobie pytania-czy takowych miejsc nie ma -a może wielkość tej osobistości jest mocno przesadzona?
Bóg jest miłością-mówi Pismo Święte i człowiek który do niego zmierza,też tą miłością być powinien.Z mojego,ziemskiego pasterza zdaje się pycha i buta aż ... rozwiń
Avatar
Leszek / 9 grudnia 2009 o 11:05
0
Na pewno było sto tysięcy chętnych na dzierżawę od wojska pamiętających Stalina koszar... Wojsko też jest utrzymywane za nasze pieniądze, a utrzymanie opuszczonych nieruchomości kosztuje i to sporo... Dzierżawa pewnie odbywała się trybie przetargowym... to trzeba było startować moi drodzy, brać "za grosze" i jeszcze "czarnym" przy okazji plany pokrzyżować - co jak czytam dla niektórych komentatorów jest wartością bezcenną... ŻAAAAL bierze jak się przegląda komentarze, pod jakimkolwiek artykułem, gdzie tylko pada słowo Kościół... Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej optymizmu przed świętami BOŻEGO Narodzenia.
Na pewno było sto tysięcy chętnych na dzierżawę od wojska pamiętających Stalina koszar... Wojsko też jest utrzymywane za nasze pieniądze, a utrzymanie opuszczonych nieruchomości kosztuje i to sporo... Dzierżawa pewnie odbywała się trybie przetargowym... to trzeba było startować moi drodzy, brać "za grosze" i jeszcze "czarnym" przy okazji plany pokrzyżować - co jak czytam dla niektórych komentatorów jest wartością bezcenną... ŻAAAAL bierze jak się przegląda komentarze, pod jakimkolwiek artykułem, gdzie tylko pada słowo Ko... rozwiń
Avatar
MIŁOWANIE BLIŹNIEGO / 9 grudnia 2009 o 10:57
0
Ale temu panu z kropidłem buźka się śmieje z takich pozyskanych zasobów. A gdyby tak część dorobku przekazać na ubogich i bedomnych księże Arcy iskupie, czy nie byłoby więcej chwały bożej???
Avatar
wiki / 9 grudnia 2009 o 10:34
0
A, TO BĘDZIE WIECZYSTA DZIERŻAWA,ROZUMIĘ TO DARMOWE ROZDAWNICTO POLSKIE.DLATEGO ŻYCIŃSKI CIESZY SIĘ JAK DZIECKO Z DUŻEJ ZABAWKI, I LATA WYMACHUJĄC PĘDZLEM PO KORYTARZACH I SALACH.
A POLACY NIECH DALEJ MIESZKAJA W SLAMSACH I PRZYTUŁKACH,BO KLER WAŻNIEJSZY NIŻ OBYWATEL,TYLKO ,ŻE TO OBYWATEL POLSKI PŁACI PODATKI NA UTRZYMANIE TYCH PANÓW W KIECKACH.
NIC TYLKO MÓDL SIĘ I PRACUJ GŁUPI POLACZKU A GARB CI SAM WYROŚNIE.
Avatar
ANTY / 9 grudnia 2009 o 09:46
0
O proszę Życiński chwila poświęcenia i ile? 5 tyś zł ? 10 tyś? by słyszałem,że za poświęcenie te Klechy tyle biorą a nawet i więcej
Avatar
Pan Buk / 9 grudnia 2009 o 08:50
0
[size=4]NIBIESKIE ŻYCIE

Jaki KUL-awy poziom jest m. in. na KUL-awym university nie każdy widzi. Mieszanie KULtur choćby wyznaniowych też dziwnie wygląda bo: od ołtarzy, z ambon duchowieństwo płci obojga opier...nieczało np., rozwiedzionych, ograniczało im możliwości zbawienia - bo grzech!
W grzechu żyli dzieciaci księżą i dzieciate zakonnice – te nawet po aborcji lekami - też zakazanej, bo grzech – na co nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie [color="#FF0000"]AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH[/color] z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIĘ POLACY.
Sama zaś biblijna Mańka miała bękarta uznanego zbawiciela świata, nie wiedziała co to mąż, a sam Józek był tylko kochankiem Mańki i... grzechu nie było! Jak to wygląda w rejonie obejmującym biblię?
Jak chłopak nie walnie dziewczyny np., na dzień dobry – to się nie widzieli, nawet jak siedzieli pół dnia!
Nadawanie więc tytułów wygląda równie dziwnie”jak niezbadane są drogi boskie”,bo KUL-awe intelekty nawet hab.(itowe) niczego nie zbadali jak należy, a to zaś trąca poważną schizofrenią.
Nie bez kozery jest KULejna propozycja od KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC dla KULawego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color](k)[color="#FF0000"]A [/color][color="#FF0000"]NAUKOWEGO[/color] wprowadzenia katolickich określeń „stopni naukowych”:

[color="#FF0000"]1)w miejsce państwowego mgr – BARANEK - skrót – BARAN.
2)w miejsce dr – BARANEK BOŻY – skrót BARAN.B.
3)w miejsce hab. -HABITOWY – skrót HABIT.
4)w miejsce prof.- OSIOŁEK – skrót – OSIOŁ.
[/color]
Przecież to jest takie katolickie, że aż wstyd, tak samo jak katolickie są KULawe teorie nawet Teologiczne.

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:
***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***.

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/size]
[size=4]NIBIESKIE ŻYCIE

Jaki KUL-awy poziom jest m. in. na KUL-awym university nie każdy widzi. Mieszanie KULtur choćby wyznaniowych też dziwnie wygląda bo: od ołtarzy, z ambon duchowieństwo płci obojga opier...nieczało np., rozwiedzionych, ograniczało im możliwości zbawienia - bo grzech!
W grzechu żyli dzieciaci księżą i dzieciate zakonnice – te nawet po aborcji lekami - też zakazanej, bo grzech – na co nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie [color="#FF0000"]AK... rozwiń
Avatar
MalaRyska / 9 grudnia 2009 o 08:34
0
A miasto nie może się dogadać w sprawie kupna ziemi pod przedłużenie ul. Krańcowej do Wrotkowskiej. Pas jest już wydzielony i tylko czeka na domknięcie transakcji. No ale ważniejsze są nagrody jubileuszowe (dwie) pana prezydenta miasta Lublina.
Avatar
Klusek Antoni / 9 grudnia 2009 o 08:32
0
Ooooooo...KULwa !!! Ekspansja KK trwa !
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!