Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2011 r.
8:17
Edytuj ten wpis

KUL żegna abp Józefa Życińskiego

Autor: Zdjęcie autora Pit
0 3 A A
Wczoraj o godz. 15.45 trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego opuściła Pałac Biskupi (Fot. Jacek Świ
Wczoraj o godz. 15.45 trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego opuściła Pałac Biskupi (Fot. Jacek Świ

Dzisiaj drugi dzień uroczystości pogrzebowych arcybiskupa Józefa Życińskiego w Lublinie. Po południu trumna z ciałem zmarłego metropolity lubelskiego dotrze do archikatedry.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uroczystości rozpocznie msza żałobna w Kościele Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o godzinie 12:15. Eucharystii będzie przewodniczył prymas senior kardynał Józef Glemp.

Później około godziny 14.00 z uniwersytetu wyruszy kondukt żałobny.

Samochód z trumną metropolity lubelskiego przejedzie przez centrum miasta al. Racławickimi, ulicami Krakowskie Przedmieście i Królewską do archikatedry. Tam o godzinie 15 będzie odprawiona msza święta dla młodzieży, którą odprawi biskup Artur Miziński.

Przez całe popołudnie i wieczór przy trumnie z ciałem abp Józefa Życińskiego będą odprawiane nabożeństwa i modlitwy.

Pogrzeb metropolity lubelskiego odbędzie się w sobotę o godzinie 11 w archikatedrze lubelskiej. Duchowny będzie pochowany w krypcie kościoła.

Zobacz też: Tak Lublin żegna arcybiskupa Życińskiego

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ANGELUS / 20 lutego 2011 o 14:47
0
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza[color="#FF0000"] wskazuje na brak dojrzałości emocjonalnej – tylko dzieci robią dużo hałasu w czasie zabawy[/color]. Sam zaś [color="#FF0000"]ArcyPasterz [/color]„był Człowiekiem dialogu” -[color="#FF0000"] stosował najnowszą formę dialogu przez monolog[/color], w rozumieniu księŻULKÓW jest to Homilia.[color="#FF0000"] Najlepiej też czuł się wśród Baranów[/color], którym przewodził i dziwne, że [color="#FF0000"]na pogrzebie nikt nie beczał[/color]!.
[color="#FF0000"]Od samego początku [/color]istnienia Boskiej Firmy z siedzibą w Vaticano [color="#FF0000"]nikt nie wie KTO BYŁ OJCEM JEZUSA[/color].Od początku też zamieniają [color="#FF0000"]JEDNO NA DRUGIE[/color] twierdząc, że to CUDA, a nawet [color="#FF0000"]ArcyPasterz uczył[/color], że cud to[color="#FF0000"] COŚ Z NICZEGO[/color] – nikt z Trzody Baranów ArcyPasterza się o tym nie połapał.
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika [/color]i to On [color="#FF0000"]pokazał Panu Bogu[/color], że coś pokręcił stwarzając świat i [color="#FF0000"]kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i [color="#FF0000"]w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet tęgie umysły pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], do tej pory [color="#FF0000"]na[/color] (o)[color="#FF0000"]błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem[/color], a te sprawy w Polsce załatwił[color="#FF0000"] Jan Parandowski w „Mitologii greckiej”[/color] , co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI [color="#FF0000"]przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!
Zjechała się [color="#FF0000"]cała potęga Niebieskich Umysłów z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem[/color] włącznie ([color="#FF0000"]2x na Liście Wildsteina[/color]), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny[color="#FF0000"] PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i [color="#FF0000"]za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie,[color="#FF0000"] reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color] KUL-awego i PAT-ologicznego [color="#FF0000"]sięga nieba[/color], a tu[color="#FF0000"] rok
2011 i lubelscy Pallotyni[/color],a może już [color="#FF0000"]Pall[/color]...[color="#FF0000"]anty[/color] (al. Warszawska, Lublin) od X lat serwują [color="#FF0000"]każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było – [color="#FF0000"]z Jego strony leciały same monologi[/color] (materiały nawet w TVP Lublin).
[color="#FF0000"]Jak Będzie wyglądał Rząd R.P.na głośnych Funebraliach[/color]?
Prezydent R.P.,[color="#FF0000"] B. Komorowski, którego z błotem mieszały księŻULKI chyba[/color] załamie ręce i [color="#FF0000"]westchnie: „Broń mnie BORze”[/color]. 
Samo zaś [color="#FF0000"]pośmiertne odznaczenie ArcyPasterza Krzyżem przez Prezydenta R.P.[/color]wygląda dziwnie – to przecież[color="#FF0000"] Dzięki Bogu SB-ki w latach 1980-tych zamknęli Bronisława Komorowskiego za działalność w SOLIDARNOŚCI, a sam ArcyPasterz Józef Życiński to „FILOZOF”[/color]! - mało tego:
Zmarły Arcypasterz [color="#FF0000"]na równi z innymi rozpier[/color]...niczał[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚCORGANISTÓW[/color] w latach 1980-tych –

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU [/color](„[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
A Lud Boży i Rząd R.P.: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Na wieczną pamiątkę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC całą ostatnią drogę (z Katedry do Krypty) [color="#FF0000"]wykłada kąKULami[/color]*, a na krypcie składa [color="#FF0000"]Różę Duchowną[/color] i proponuje, aby wypełniając pozostałą po Nim pustkę w supermarketach i innych punktach cywilnych (KULeje, Lotnictwo, Żegluga
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza[color="#FF0000"] ... rozwiń
Avatar
Teodor / 18 lutego 2011 o 09:45
0
Chór annaaszy spod żłobu gdzie jest Bóg po Skałce, Wawelu i Orderze Orła Białego sprofanuje piesnią bermanowskichjh judaszy niebios Pileckiego prog.
Avatar
Krzyżownik / 18 lutego 2011 o 08:53
0
Ja się pytam: gdzie jest krzyż ?!
Avatar
ANGELUS / 20 lutego 2011 o 14:47
0
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza[color="#FF0000"] wskazuje na brak dojrzałości emocjonalnej – tylko dzieci robią dużo hałasu w czasie zabawy[/color]. Sam zaś [color="#FF0000"]ArcyPasterz [/color]„był Człowiekiem dialogu” -[color="#FF0000"] stosował najnowszą formę dialogu przez monolog[/color], w rozumieniu księŻULKÓW jest to Homilia.[color="#FF0000"] Najlepiej też czuł się wśród Baranów[/color], którym przewodził i dziwne, że [color="#FF0000"]na pogrzebie nikt nie beczał[/color]!.
[color="#FF0000"]Od samego początku [/color]istnienia Boskiej Firmy z siedzibą w Vaticano [color="#FF0000"]nikt nie wie KTO BYŁ OJCEM JEZUSA[/color].Od początku też zamieniają [color="#FF0000"]JEDNO NA DRUGIE[/color] twierdząc, że to CUDA, a nawet [color="#FF0000"]ArcyPasterz uczył[/color], że cud to[color="#FF0000"] COŚ Z NICZEGO[/color] – nikt z Trzody Baranów ArcyPasterza się o tym nie połapał.
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika [/color]i to On [color="#FF0000"]pokazał Panu Bogu[/color], że coś pokręcił stwarzając świat i [color="#FF0000"]kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i [color="#FF0000"]w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet tęgie umysły pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], do tej pory [color="#FF0000"]na[/color] (o)[color="#FF0000"]błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem[/color], a te sprawy w Polsce załatwił[color="#FF0000"] Jan Parandowski w „Mitologii greckiej”[/color] , co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI [color="#FF0000"]przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!
Zjechała się [color="#FF0000"]cała potęga Niebieskich Umysłów z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem[/color] włącznie ([color="#FF0000"]2x na Liście Wildsteina[/color]), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny[color="#FF0000"] PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i [color="#FF0000"]za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie,[color="#FF0000"] reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color] KUL-awego i PAT-ologicznego [color="#FF0000"]sięga nieba[/color], a tu[color="#FF0000"] rok
2011 i lubelscy Pallotyni[/color],a może już [color="#FF0000"]Pall[/color]...[color="#FF0000"]anty[/color] (al. Warszawska, Lublin) od X lat serwują [color="#FF0000"]każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było – [color="#FF0000"]z Jego strony leciały same monologi[/color] (materiały nawet w TVP Lublin).
[color="#FF0000"]Jak Będzie wyglądał Rząd R.P.na głośnych Funebraliach[/color]?
Prezydent R.P.,[color="#FF0000"] B. Komorowski, którego z błotem mieszały księŻULKI chyba[/color] załamie ręce i [color="#FF0000"]westchnie: „Broń mnie BORze”[/color]. 
Samo zaś [color="#FF0000"]pośmiertne odznaczenie ArcyPasterza Krzyżem przez Prezydenta R.P.[/color]wygląda dziwnie – to przecież[color="#FF0000"] Dzięki Bogu SB-ki w latach 1980-tych zamknęli Bronisława Komorowskiego za działalność w SOLIDARNOŚCI, a sam ArcyPasterz Józef Życiński to „FILOZOF”[/color]! - mało tego:
Zmarły Arcypasterz [color="#FF0000"]na równi z innymi rozpier[/color]...niczał[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚCORGANISTÓW[/color] w latach 1980-tych –

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU [/color](„[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
A Lud Boży i Rząd R.P.: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Na wieczną pamiątkę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC całą ostatnią drogę (z Katedry do Krypty) [color="#FF0000"]wykłada kąKULami[/color]*, a na krypcie składa [color="#FF0000"]Różę Duchowną[/color] i proponuje, aby wypełniając pozostałą po Nim pustkę w supermarketach i innych punktach cywilnych (KULeje, Lotnictwo, Żegluga
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza[color="#FF0000"] ... rozwiń
Avatar
Teodor / 18 lutego 2011 o 09:45
0
Chór annaaszy spod żłobu gdzie jest Bóg po Skałce, Wawelu i Orderze Orła Białego sprofanuje piesnią bermanowskichjh judaszy niebios Pileckiego prog.
Avatar
Krzyżownik / 18 lutego 2011 o 08:53
0
Ja się pytam: gdzie jest krzyż ?!
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 15 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.