Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2013 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Kunickiego: Przebudowa wiaduktu w tym roku się nie skończy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
 (Jacek Świerczyński )
(Jacek Świerczyński )

Grudniowy termin dokończenia remontu wiaduktu nad ul. Kunickiego jest nierealny - oceniają drogowcy. Po cichu mówi to nawet sama kolej, która szuka wykonawcy prac. W piątek okaże się, czy ktoś zechce się ich podjąć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na piątek spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, do której należy wiadukt, zaplanowała otwarcie ofert w przetargu na dokończenie przebudowy po poprzednim wykonawcy, z którym umowa została rozwiązana. W dokumentacji przetargowej mowa jest o tym, że wszystkie prace mają być przeprowadzone do połowy grudnia.

Ale ci, którzy mieliby prowadzić te roboty o terminie mówią krótko: "kompletnie nierealny”. I podają własne wyliczenia, które i tak są optymistyczne, bo nie przewidują zimy.

Umowa może być podpisana pod koniec września, opracowanie map projektowych potrwa kolejne dwa tygodnie, do połowy października. Następny krok to procedura tzw. ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

To może zająć kolejny miesiąc plus dwa tygodnie na uprawomocnienie się decyzji. Uzgodnienie projektu m.in. z miejskimi wodociągami może potrwać kolejne dwa tygodnie.

To daje już połowę grudnia. Procedurę wydania pozwolenia na budowę drogowcy szacują na 65 dni, do czego trzeba znów dodać dwa tygodnie na uprawomocnienie się decyzji. Realny termin wykonania robót szacują na kwiecień, ale to i tak nie wszystko, bo ostatnie prace według tych wyliczeń zakończyłyby się w czerwcu.

Firma, która przedstawiła te wyliczenia zaproponowała kolejarzom zmianę terminu wyznaczonego na zakończenie prac. Odpowiedź była odmowna.

– Dlaczego wyznaczyliśmy taki, a nie inny termin? To wynika z uchwały naszej spółki i umowy o dofinansowanie zawartej z Urzędem Marszałkowskim – wyjaśnia Andrzej Matysiewicz, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Poza tym we wzorze umowy są zapisy umożliwiające jej ewentualne aneksowanie z uwagi na warunki pogodowe albo trudności z uzyskaniem uzgodnień z podmiotami zewnętrznymi, w tym administracją publiczną. Generalnie zakładamy, że inwestycja zakończy się w tym roku, ale jeśli się nie da, to umowa zostanie aneksowana.

Co zostało do zrobienia

Praktycznie w każdym miejscu tej inwestycji trzeba coś dokończyć. Dotyczy to zarówno torów, jak też samego wiaduktu.

Trzeba obniżyć i poszerzyć jezdnię ul. Kunickiego, wykończyć nowy plac u wylotu tunelu pod peronami, jak też wykończyć tunele dla pieszych. Najwięcej pracy będzie jednak z usunięciem kolizji planowanych sieci z istniejącą kanalizacją deszczową i sanitarną.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kino / 22 sierpnia 2013 o 23:00
0

Tanie kino. Kino niekomercyjne. Kino festiwalowe. Klasyka kina B) 


Dyskusyjny Klub Filmowy 16 - spotkajmy się przed dużym ekranem

https://www.facebook.com/Dkf16

Avatar
z Dziesiątej / 22 sierpnia 2013 o 22:31
0

Wcale nie dziwię się ,Że poprzedni Wykonawca "uciekła" z placu budowy !!!

Z powyzszego tekstu wynika,ze prawie wszystko trzeba uzgadniać , zdobywać uzgodnienia i pozwolenia ???

Co to zonacza ,że nie było tego ? A dlaczego kolej nie kontynuuje prac torowych i innych  - do nich

należących - przecież PKP nie zeszło z placu budowy.

Prosimy o rzetelne dziennikarskie wyjaśnienia !!!

Avatar
sisi / 22 sierpnia 2013 o 22:07
0

Może jestem laikiem, ale uważam, że w pierwszej kolejności powinny być dokończone tunele dla pieszych i plac - te prace jeszcze w tym roku. Natomiast na następny rok powinno być przesunięte wykonanie jezdni (obniżenie jej, zlikwidowanie obecnych przejść pod tunelem dla pieszych). Często przechodzę pod tunelem jako piesza i uważam, że pilnie powinny być wykonane tunele dla pieszych. To co teraz się dzieje stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych - przede wszystkim prowizoryczne schody zrobione z kratownic, które popękały, również prowizoryczne drewniane barierki nie zapewniają bezpieczeństwa, a samo przejście pod tunelem (tylko jedno dostępne) jest za wąskie i trudno minąć się z drugą osobą.

Może jestem laikiem, ale uważam, że w pierwszej kolejności powinny być dokończone tunele dla pieszych i plac - te prace jeszcze w tym roku. Natomiast na następny rok powinno być przesunięte wykonanie jezdni (obniżenie jej, zlikwidowanie obecnych przejść pod tunelem dla pieszych). Często przechodzę pod tunelem jako piesza i uważam, że pilnie powinny być wykonane tunele dla pieszych. To co teraz się dzieje stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych - przede wszystkim prowizoryczne schody zrobione z kratownic, które popękały, również prowizorycz... rozwiń

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2013 o 21:12
0

aż się dziwię że media nie nazywają go "Wiadukt w Budowie" ... mamy w tym temacie długie tradycje ;)

Avatar
pipek gęsi / 22 sierpnia 2013 o 20:41
0

"Poza tym we wzorze umowy są zapisy umożliwiające jej ewentualne aneksowanie z uwagi na warunki pogodowe albo trudności z uzyskaniem uzgodnień z podmiotami zewnętrznymi, w tym administracją publiczną.

Generalnie zakładamy, że inwestycja zakończy się w tym roku, ale jeśli się nie da, to umowa zostanie aneksowana. -

- wyjaśnia Andrzej Matysiewicz, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe."
 

... no to panie dyrechtorze Matysiewiczu ... co pan umieści w aneksie do umowy :

1. "warunki pogodowe"

2. "trudności w uzyskaniu uzgodnień ..." :D

Ma pan pole do popisu, żeby firma co remontuje nie poniosła kary za swoją obsuwę, he he.

Czy w tym zapyziałym grajdole nic nie może być oddane w terminie ?

Syberyjskie mrozy, kataklizmy, narzędzia z epoki neandertalskiej ... co jest przyczyną tego burdelu w remontach ?

"Poza tym we wzorze umowy są zapisy umożliwiające jej ewentualne aneksowanie z uwagi na warunki pogodowe albo trudności z uzyskaniem uzgodnień z podmiotami zewnętrznymi, w tym administracją publiczną.

Generalnie zakładamy, że inwestycja zakończy się w tym roku, ale jeśli się nie da, to umowa zostanie aneksowana. -

- wyjaśnia Andrzej Matysiewicz, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe."
 

... no... rozwiń

Avatar
Lutek / 22 sierpnia 2013 o 20:17
0

Witam! Chętnie byśmy poczytali z jakich powodów poprzedni wykonawca opuścił plac budowy.

Wymagania co do krótkich terminów,oraz jak najniższej ceny (kosztów) wykonania wcale nie pomagają ani nie przyśpieszą zakończenia tej budowy.Jak nam wiadomo jest "pod chmurką"-czyli zależna od wielu,wielu urzędników,a przede wszystkim od " Pogody".Chcielibyśmy wiedzieć również kto jest winien temu ,że poprzedni wykonawca "zrejterował" z tej budowy????. 

Avatar
Andrzej / 22 sierpnia 2013 o 19:45
0

Zobaczcie jaki miesiąc mamy obecnie.Robort drogowo-mostowe wymagają odpowiedniej temperatury i warunków atmosferycznych.Zbliżamy się do zimy.Chyba niech już ogłaszają przetarg na przyszłoroczny remont wiaduktu, tak jak na drogę 835 Lublin-Biłgoraj.

Avatar
lubelak / 22 sierpnia 2013 o 19:29
0

I to miał zrobić wszystko poprzedni wykonawca ? Oczywiste było że pojawiła się masa robót nieprzewidzianych o których PKP nie wiedziało lub nie chciało wiedzieć. Wieszanie psów przez internatów na poprzednim wykonawcy to niewiedza internautów. 

Avatar
kino / 22 sierpnia 2013 o 23:00
0

Tanie kino. Kino niekomercyjne. Kino festiwalowe. Klasyka kina B) 


Dyskusyjny Klub Filmowy 16 - spotkajmy się przed dużym ekranem

https://www.facebook.com/Dkf16

Avatar
z Dziesiątej / 22 sierpnia 2013 o 22:31
0

Wcale nie dziwię się ,Że poprzedni Wykonawca "uciekła" z placu budowy !!!

Z powyzszego tekstu wynika,ze prawie wszystko trzeba uzgadniać , zdobywać uzgodnienia i pozwolenia ???

Co to zonacza ,że nie było tego ? A dlaczego kolej nie kontynuuje prac torowych i innych  - do nich

należących - przecież PKP nie zeszło z placu budowy.

Prosimy o rzetelne dziennikarskie wyjaśnienia !!!

Avatar
sisi / 22 sierpnia 2013 o 22:07
0

Może jestem laikiem, ale uważam, że w pierwszej kolejności powinny być dokończone tunele dla pieszych i plac - te prace jeszcze w tym roku. Natomiast na następny rok powinno być przesunięte wykonanie jezdni (obniżenie jej, zlikwidowanie obecnych przejść pod tunelem dla pieszych). Często przechodzę pod tunelem jako piesza i uważam, że pilnie powinny być wykonane tunele dla pieszych. To co teraz się dzieje stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych - przede wszystkim prowizoryczne schody zrobione z kratownic, które popękały, również prowizoryczne drewniane barierki nie zapewniają bezpieczeństwa, a samo przejście pod tunelem (tylko jedno dostępne) jest za wąskie i trudno minąć się z drugą osobą.

Może jestem laikiem, ale uważam, że w pierwszej kolejności powinny być dokończone tunele dla pieszych i plac - te prace jeszcze w tym roku. Natomiast na następny rok powinno być przesunięte wykonanie jezdni (obniżenie jej, zlikwidowanie obecnych przejść pod tunelem dla pieszych). Często przechodzę pod tunelem jako piesza i uważam, że pilnie powinny być wykonane tunele dla pieszych. To co teraz się dzieje stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych - przede wszystkim prowizoryczne schody zrobione z kratownic, które popękały, również prowizorycz... rozwiń

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2013 o 21:12
0

aż się dziwię że media nie nazywają go "Wiadukt w Budowie" ... mamy w tym temacie długie tradycje ;)

Avatar
pipek gęsi / 22 sierpnia 2013 o 20:41
0

"Poza tym we wzorze umowy są zapisy umożliwiające jej ewentualne aneksowanie z uwagi na warunki pogodowe albo trudności z uzyskaniem uzgodnień z podmiotami zewnętrznymi, w tym administracją publiczną.

Generalnie zakładamy, że inwestycja zakończy się w tym roku, ale jeśli się nie da, to umowa zostanie aneksowana. -

- wyjaśnia Andrzej Matysiewicz, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe."
 

... no to panie dyrechtorze Matysiewiczu ... co pan umieści w aneksie do umowy :

1. "warunki pogodowe"

2. "trudności w uzyskaniu uzgodnień ..." :D

Ma pan pole do popisu, żeby firma co remontuje nie poniosła kary za swoją obsuwę, he he.

Czy w tym zapyziałym grajdole nic nie może być oddane w terminie ?

Syberyjskie mrozy, kataklizmy, narzędzia z epoki neandertalskiej ... co jest przyczyną tego burdelu w remontach ?

"Poza tym we wzorze umowy są zapisy umożliwiające jej ewentualne aneksowanie z uwagi na warunki pogodowe albo trudności z uzyskaniem uzgodnień z podmiotami zewnętrznymi, w tym administracją publiczną.

Generalnie zakładamy, że inwestycja zakończy się w tym roku, ale jeśli się nie da, to umowa zostanie aneksowana. -

- wyjaśnia Andrzej Matysiewicz, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe."
 

... no... rozwiń

Avatar
Lutek / 22 sierpnia 2013 o 20:17
0

Witam! Chętnie byśmy poczytali z jakich powodów poprzedni wykonawca opuścił plac budowy.

Wymagania co do krótkich terminów,oraz jak najniższej ceny (kosztów) wykonania wcale nie pomagają ani nie przyśpieszą zakończenia tej budowy.Jak nam wiadomo jest "pod chmurką"-czyli zależna od wielu,wielu urzędników,a przede wszystkim od " Pogody".Chcielibyśmy wiedzieć również kto jest winien temu ,że poprzedni wykonawca "zrejterował" z tej budowy????. 

Avatar
Andrzej / 22 sierpnia 2013 o 19:45
0

Zobaczcie jaki miesiąc mamy obecnie.Robort drogowo-mostowe wymagają odpowiedniej temperatury i warunków atmosferycznych.Zbliżamy się do zimy.Chyba niech już ogłaszają przetarg na przyszłoroczny remont wiaduktu, tak jak na drogę 835 Lublin-Biłgoraj.

Avatar
lubelak / 22 sierpnia 2013 o 19:29
0

I to miał zrobić wszystko poprzedni wykonawca ? Oczywiste było że pojawiła się masa robót nieprzewidzianych o których PKP nie wiedziało lub nie chciało wiedzieć. Wieszanie psów przez internatów na poprzednim wykonawcy to niewiedza internautów. 

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!