Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2011 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Kurator zachęca szkoły do udziału w pogrzebie abp. Życińskiego

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 28 A A
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku w Rzymie. Miał 62 lata.  (Fot. Jacek Świerczyński/ Arch
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku w Rzymie. Miał 62 lata. (Fot. Jacek Świerczyński/ Arch

- Bądźmy wszyscy obecni na uroczystościach pogrzebowych księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego, Metropolity Lubelskiego - prosi szkoły lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. Swój apel skierował do dyrektorów i nauczycieli z całego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zwracam się do Państwa z apelem o obecność pocztów sztandarowych szkół oraz umożliwienie nauczycielom i pracownikom wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach, które odbędą się 18 lutego b.r. o godz. 14.00 na dziedzińcu KUL, zachęcam do udziału w kondukcie żałobnym i Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej - pisze kurator w swoim apelu.

- Obecność społeczności szkolnych podczas tych wydarzeń niech będzie wyrazem naszej wiernej pamięci - dodaje.

Kurator podkreśla, że abp Życiński był autorytetem dla całego środowiska oświatowego, dla którego problemów miał wiele zrozumienia.

Przypomina też, że metropolita spotykał się często z nauczycielami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, towarzyszył pielgrzymkom maturzystów i chętnie uczestniczył w spotkaniach środowisk oświatowych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siennicki pl / 27 lutego 2011 r. o 01:20
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie rozumiejąc z tych "świętych" nauk, nie czytawszy Biblii, nie rozmawiając o tym z rodziną, bo rodzina też nie czytała, ani Biblii, ani żadnej książki od siedmiu lat... Jak nierogacizna w świronku. Po prostu trzoda. I jej pasterze, napominający i wyrzekający, że za mało na tacę dali. Naród. Połowa z "wykształceniem" podstawowym, połowa połowy z podstawowym niepełnym... Pewnego dnia ruszą do urn. Zadecydują, kto będzie gospodarzem ich chlewa. Demokratycznie wybiorą lepszą przyszłość. Świadomie, rozumnie, mądrze... Po katolicku. Ech...

Jak to powiedział boski Russell: "Ludzie uroczyści są najczęściej matołami". O to właśnie rozchodzi się temu panu kuratoru: sam jest matołem i nie pojmie już nigdy, że inni mogą nie być. Rękami ludu wybrany... Sam żeś se ludzie wybrał, nieodrodnego syna swego, sól tej ziemi. Tak ci ludzie będzie towarzysz kurator dzieci kształcił: mierny, bierny, ale wierny. I na tacę dawa, o gupotach i ewolócjah nie mędrkuje. Z religii szóstka, a w głowie pustka. Ech...
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie r... rozwiń
Avatar
stary lubelak / 16 lutego 2011 r. o 14:56
Wszystkie komentarze nie zauważaja najprostszego powodu tego posuniecia kuratora: JEminencja nawe po smierci ma nadal przysługiwac sie PO i postkomunistom.
Avatar
kamski / 16 lutego 2011 r. o 14:41
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jako ojciec mam nadzieję, że uda mi się dziecko zachęcić do nauki, a wtedy korki nie będą przydatne.
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jak... rozwiń
Avatar
augusty / 16 lutego 2011 r. o 14:24
Kurator zasugerował, że należy się szacunek arcybiskupowi, a to jedyny sposób na okazanie szacunku zmarłemu. Jestem pracownikiem oświaty od 34 lat i uważam, że nic tak nie uczy jak przykład. Dajmy go młodym, bo dojdzie do parodoksów, których starsi nie potrafią zrozumieć. Nie wstydźmy się swoich przekonań
Avatar
irena / 16 lutego 2011 r. o 13:51
za tę agitację kurator powinien polecieć,nie można na siłę robić frekwencji by podlizać się czarnym
Avatar
Stanisław Andrzej / 16 lutego 2011 r. o 13:20
Kult zmarłych inaczej wygląda wśród społeczeństw cywilizowanych a inaczej u prymitywnych. To, co wyrabiało się z nieboszczykami w epoce kamiennej lub jeszcze teraz wyczynia się wśród plemion południowej Ameryki nie przystoi współczesnemu człowiekowi. Obserwując celebrę ze zwłokami abp. Życińskiego mam nieodparte wrażenie, że jednak bliżej nam do barbarzyńców.
Więcej na: http://ulotnerefleksje.blogspot.com/
Avatar
kanty / 16 lutego 2011 r. o 12:44
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Skoro na tym forum są sami,jak to określasz "tępi zakompleksieni prostaczkowie" to co ty tu robisz oświecony wykształciuchu ?.Skoro ma mnie nie obchodzić ile będzie to kosztowało to po jasną ch***** każe mi się wrzucać do puszki pieniądze? .Jakim prawem ktoś decyduje
o tym jak mam wyrazić swój stosunek do zmarłego ....czy przez kwiaciarkę czy przez bibliotekarkę-a może w ogóle przyglądać się temu wszystkiemu(nie powiem czemu) gdzieś zza rogu jako gap.
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Sk... rozwiń
Avatar
KUBEBA / 16 lutego 2011 r. o 12:28
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Kiedy hiena żyła też wyła i nikt jej pyska nie był w stanie zamknąć.
Kiedy zmarł Zbigniew Religa było 22 tysiące kondolencyjne wpisy i ani jednego żenującego
-zobacz co się dzieje w tym przypadku, pewnie o czymś to świadczy skoro ludzie nie zważają na pewną poprawność "DE MORTUIS AUT BENE AUT NIHIL A.DE MORTUIS NIL NISI BENE".
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Ki... rozwiń
Avatar
apel / 16 lutego 2011 r. o 12:17
Nie idźmy na pogrzeb usiądz w domu i zmów za JK arcybiskuba wieczny odpoczynek...
Avatar
kolka / 16 lutego 2011 r. o 12:15
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą ilością ludzi biorących udział w pogrzebie, zmuszała Pana kuratora do podjęcia w/ w decyzji ?.... Brak słów.
[/quote]
A co sądzisz o prowadzaniu naszych dzieci po kierkutach i tego typu tam ?????
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą il... rozwiń
Avatar
siennicki pl / 27 lutego 2011 r. o 01:20
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie rozumiejąc z tych "świętych" nauk, nie czytawszy Biblii, nie rozmawiając o tym z rodziną, bo rodzina też nie czytała, ani Biblii, ani żadnej książki od siedmiu lat... Jak nierogacizna w świronku. Po prostu trzoda. I jej pasterze, napominający i wyrzekający, że za mało na tacę dali. Naród. Połowa z "wykształceniem" podstawowym, połowa połowy z podstawowym niepełnym... Pewnego dnia ruszą do urn. Zadecydują, kto będzie gospodarzem ich chlewa. Demokratycznie wybiorą lepszą przyszłość. Świadomie, rozumnie, mądrze... Po katolicku. Ech...

Jak to powiedział boski Russell: "Ludzie uroczyści są najczęściej matołami". O to właśnie rozchodzi się temu panu kuratoru: sam jest matołem i nie pojmie już nigdy, że inni mogą nie być. Rękami ludu wybrany... Sam żeś se ludzie wybrał, nieodrodnego syna swego, sól tej ziemi. Tak ci ludzie będzie towarzysz kurator dzieci kształcił: mierny, bierny, ale wierny. I na tacę dawa, o gupotach i ewolócjah nie mędrkuje. Z religii szóstka, a w głowie pustka. Ech...
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie r... rozwiń
Avatar
stary lubelak / 16 lutego 2011 r. o 14:56
Wszystkie komentarze nie zauważaja najprostszego powodu tego posuniecia kuratora: JEminencja nawe po smierci ma nadal przysługiwac sie PO i postkomunistom.
Avatar
kamski / 16 lutego 2011 r. o 14:41
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jako ojciec mam nadzieję, że uda mi się dziecko zachęcić do nauki, a wtedy korki nie będą przydatne.
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jak... rozwiń
Avatar
augusty / 16 lutego 2011 r. o 14:24
Kurator zasugerował, że należy się szacunek arcybiskupowi, a to jedyny sposób na okazanie szacunku zmarłemu. Jestem pracownikiem oświaty od 34 lat i uważam, że nic tak nie uczy jak przykład. Dajmy go młodym, bo dojdzie do parodoksów, których starsi nie potrafią zrozumieć. Nie wstydźmy się swoich przekonań
Avatar
irena / 16 lutego 2011 r. o 13:51
za tę agitację kurator powinien polecieć,nie można na siłę robić frekwencji by podlizać się czarnym
Avatar
Stanisław Andrzej / 16 lutego 2011 r. o 13:20
Kult zmarłych inaczej wygląda wśród społeczeństw cywilizowanych a inaczej u prymitywnych. To, co wyrabiało się z nieboszczykami w epoce kamiennej lub jeszcze teraz wyczynia się wśród plemion południowej Ameryki nie przystoi współczesnemu człowiekowi. Obserwując celebrę ze zwłokami abp. Życińskiego mam nieodparte wrażenie, że jednak bliżej nam do barbarzyńców.
Więcej na: http://ulotnerefleksje.blogspot.com/
Avatar
kanty / 16 lutego 2011 r. o 12:44
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Skoro na tym forum są sami,jak to określasz "tępi zakompleksieni prostaczkowie" to co ty tu robisz oświecony wykształciuchu ?.Skoro ma mnie nie obchodzić ile będzie to kosztowało to po jasną ch***** każe mi się wrzucać do puszki pieniądze? .Jakim prawem ktoś decyduje
o tym jak mam wyrazić swój stosunek do zmarłego ....czy przez kwiaciarkę czy przez bibliotekarkę-a może w ogóle przyglądać się temu wszystkiemu(nie powiem czemu) gdzieś zza rogu jako gap.
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Sk... rozwiń
Avatar
KUBEBA / 16 lutego 2011 r. o 12:28
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Kiedy hiena żyła też wyła i nikt jej pyska nie był w stanie zamknąć.
Kiedy zmarł Zbigniew Religa było 22 tysiące kondolencyjne wpisy i ani jednego żenującego
-zobacz co się dzieje w tym przypadku, pewnie o czymś to świadczy skoro ludzie nie zważają na pewną poprawność "DE MORTUIS AUT BENE AUT NIHIL A.DE MORTUIS NIL NISI BENE".
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Ki... rozwiń
Avatar
apel / 16 lutego 2011 r. o 12:17
Nie idźmy na pogrzeb usiądz w domu i zmów za JK arcybiskuba wieczny odpoczynek...
Avatar
kolka / 16 lutego 2011 r. o 12:15
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą ilością ludzi biorących udział w pogrzebie, zmuszała Pana kuratora do podjęcia w/ w decyzji ?.... Brak słów.
[/quote]
A co sądzisz o prowadzaniu naszych dzieci po kierkutach i tego typu tam ?????
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą il... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!