Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2020 r.
19:54

W Lublinie przybywa bezrobotnych. Lawina próśb o pomoc

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 12 A A
(fot. archiwum/MK)

W samym Lublinie w ciągu miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 500 osób. W pośredniaku leżą też zawiadomienia o możliwych zwolnieniach grupowych. Urząd ma taki natłok próśb od pożyczki i inną pomoc z tarczy antykryzysowej dla firm, że przymierza się nawet do pracy dwuzmianowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bezrobocie w Lublinie wzrosło zauważalnie.

– Na koniec kwietnia mieliśmy 9 859 osób zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy, to blisko o 500 więcej niż w marcu – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina, która składała raport Radzie Miasta. Dotychczas pośredniak dostał sześć zapowiedzi zwolnień grupowych, z czego jedna została wycofana.

Miejski Urząd Pracy jest wręcz zasypywany wnioskami od firm proszących o wsparcie. Do tej pory dostał 21 tys. takich pism, a zdecydowana większość (prawie 18 tys.) dotyczy pożyczki na bieżące koszty prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy. – Wypłacono prawie 6 tys. pożyczek na kwotę prawie 30 mln zł – mówi Lipińska.

Ponad 1200 wniosków dotyczyło częściowego dofinansowania kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych składek. Pieniądze dostało na razie 57 podmiotów, które dostały prawie pół miliona złotych. Kolejne 750 tys. zł trafiło do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność jednoosobowo, nie zatrudniają pracowników i prosili o pieniądze na częściowe pokrycie kosztów.

– Aktualnie do dyspozycji w ramach tzw. tarczy antykryzysowej mamy ponad 75 mln zł – informuje Monika Różycka-Górska, rzeczniczka Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Już teraz wiadomo, że te pieniądze nie wystarczą, by pomóc wszystkim. – Będziemy występować o kolejne środki.

Już wcześniej lubelski pośredniak musiał poprosić o wsparcie kadrowe, aby poradzić sobie z nawałem wniosków. Urząd dostał dodatkowe etaty, oddelegowano do niego także kilka osób z Urzędu Miasta.

– Dzięki temu od początku maja wzrosła liczba dokonanych wypłat osobom uprawnionym w ramach tarczy antykryzysowej i dziennie wynosi ona ok. 500 – dodaje rzeczniczka. – Rozważamy również wprowadzenie dwuzmianowego systemu pracy – mówi zastępczyni prezydenta. Dla przedsiębiorców i pracodawców uruchomione zostały w lubelskim pośredniaku dodatkowe infolinie: 81 466 52 24, 81 466 52 41, 81 466 52 44, 81 466 52 57. Największa fala wniosków może dopiero nadejść, bo o pomoc poprosiła tylko część uprawnionych mikroprzedsiębiorstw, których jest w Lublinie prawie 45 tysięcy. – To pokazuje skalę, z jaką jeszcze możemy się spotkać – przyznaje Lipińska. Praca jest niełatwa, bo 90 proc. wniosków zawiera błędy i trzeba wzywać przedsiębiorców do poprawek, ponadto zmieniają się narzucane odgórnie wzory druków, czy kalkulatory obrotów. – Te problemy cały czas istnieją. I techniczne, i prawne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
komentator_dziennik / 3 dni temu o 00:10
+12
Mnie zwolnili od kwietnia ale nigdzie się nie rejestrowałem więc pewnie rzeczywista skala zwolnień jest jeszcze większa
Avatar
Askier / 4 dni temu o 20:39
+9
PiS zdusił gospodarkę zakazami i rozdawnictwem. Idzie kryzys i bieda.. 5 firm zgłosiło zwolnienia grupowe. Czemu nie napisano o kim mowa?
Avatar
sumienie.DW / 4 dni temu o 21:09
+8
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnictwa? O czym ty piszesz? O tym, że polskie rodziny nie biedują, bo wreszcie w Polsce wprowadzono KINDERGELD (czy jego brytyjski, francuski odpowiednik)? A może przekazanie 315 mld zł na przedsiębiorców? W Niemczech na rozruszanie gospodarki zaplanowano 150 mld €. I pierwsza decyzja to... ROZDAWNICTWO!!!... ma zostać przekazane po 300€ na każde dziecko. Widzisz zacofany człowieku jak ratuje się gospodarkę? Balcerowicz to już tylko pogrzebana mumia. To konsument wyciaga kraj z kryzysu. Ja oczekuję teraz na zmałpowanie pomysłu na ratunek wewnętrznaj turystyki. Chętnie wydam 1000 € na wczasy w Niemczech.
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnict... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 4 dni temu o 20:51
+8
Lawina próśb wynika z tego, że udzielona pożyczka w 75% zostanie umożona. Zwątpiłbym w polskich przedsiębiorców, gdyby nie skorzystali z tej oferty. Pisze się o 500 osobach bezrobotnych? Tylko? Na cały Lublin. Gdybym pracował nadal u Bauera jako sprzedawca, to również musiałbym wrocić do kraju i zapisać się na bezrobocie, by mieć ubezpieczenie. W tym roku żaden Bauer nie otworzył zewnętrznej sprzedaży. Pytanie ile z tych osób, to byli pracownicy z Lublina, czy z Zagranicy? Szczerze mi opłacałoby się przyjechać do kraju na bezrobocie i otrzymywać te marne 5500 zł zasiłku (słownie: pięć i pół tysiąca). Niestety niemiecja Agencja Pracy nie pozwoliłaby mi na dłuższe bezrobocie jak... miesiąc. (Każdy bezrobotny w Niemczech ma prawo łącznie do tzw. miesiąca urlopu). Co do reorganizacji pracy na dwuzmianową. Czy dla 0,5% z kwoty udzielonej pomocy, nie jest warto? Czytam: "6 tys. pożyczek udzielono na kwotę 30 mln zł", czyli urząd zarobił (30.000.000 × 0.005) 150.000 zł. Czy to mało? A gdyby nie błędy w składanych wnioskach byłoby więcej. Ja nie wiem. Ale gdyby zlecić to zadanie firmie zewnętrznej, to już dawno rozdysponowanoby tę kwotę. No i może o to chodzi? A co do bezrobotnych. W Niemczech bez przerwy potrzebują pracowników i to bez języka. I nie piszę o opiece, lecz o pracy w fabrykach, magazynach, czy pakowniach. Praca nie jest lekka, ale lżejsza jak w polskim amazonie. Otrzymacie bezpłatne zakwaterowanie, diety i uczciwą pensję. Ja wahalem się dwa lata i teraz żałuję, że wcześniej nie spróbowałem. Kontaktujcie się z Sedulus, Linus, Walter Fachkraft, Bayer Riedl...itd. Przebierajcie, wybierajcie, tylko w ten sposób zmusicie polskich przedsiębiorców, by w Polsce zaczęto dbać o pracownika. Mój pracodawca, ani myślał o zwolnieniach wzałodze i to nawet wśród pracowników najemnych.
Lawina próśb wynika z tego, że udzielona pożyczka w 75% zostanie umożona. Zwątpiłbym w polskich przedsiębiorców, gdyby nie skorzystali z tej oferty. Pisze się o 500 osobach bezrobotnych? Tylko? Na cały Lublin. Gdybym pracował nadal u Bauera jako sprzedawca, to również musiałbym wrocić do kraju i zapisać się na bezrobocie, by mieć ubezpieczenie. W tym roku żaden Bauer nie otworzył zewnętrznej sprzedaży. Pytanie ile z tych osób, to byli pracownicy z Lublina, czy z Zagranicy? Szczerze mi opłacałoby się przyjechać do kraju na bezrobocie i otrzy... rozwiń
Avatar
Askier / 3 dni temu o 10:48
+5
I znowu trolle pisowskie w akcji. Zawsze mnie zastanawia że zwolennik pisu jedynie potrafi posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych przykrywając tym swoje nieuctwo i niewiedzę. Napiszę Twoim językiem sumienie. Idioto doucz się, dokształć i potem zacznij pouczać innych. Jedna rzecz bo na resztę Twoich bredni szkoda czasu. 500 osób na Lublin to bardzo duża liczba biorąc pod uwagę że to miasto studentów i emerytów. Ale to trzeba wiedzieć a nie oglądać tvpis.
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 10:04
+3
Premier podkreślił, że znajdujemy się w zupełnie nowej rzeczywistości, która niestety przez dłuższy czas będzie z nami i w której musimy nauczyć się żyć. „Z dumą mogę stwierdzić, że polskie społeczeństwo pokazuje swoją odpowiedzialność, solidarność i dojrzałość obywatelską, przestrzegając w ogromnej większości zasad kwarantanny” – ocenił premier.
Avatar
sumienie.DW / 3 dni temu o 02:32
+3
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że komentatorze_dzienniku nie kozacz lub nie wprowadzaj innych w dziwny świat Matrixa. @Motormaxx... to że ktoś zgłasza chęć zwolnień grupowych, to nie znaczy, że do tego dojdzie. Nie wiem, jaki wpływ ma Kaczyński na firmy w Lublinie. Czy to nie zadanie dla Żuka, by przekonać pracodawców z lubelskich fabryk, by nie panikowali? Przecież Żuk otrzymał tyle kasy, że nie ma pracowników, by nimi obdzielić przedsiębiorców. Czyli Kaczyński dał, a Wódz lubelskiego Ratusza nie potrafi tych środków rozdysponować. Tak to wygląda Motormaxx. Nawet rząd opłacił ewentualne dodatkowe etaty. Czyżby brakowało kumatych ludzi na lubelszczyźnie. Tyle wyższych uczelni i nikogo nie wykształcili? Szok! Nie chcę ciebie, ani przedsiębiorców przerażać, ale w przyszłym roku minimalna pensja wzrośnie o 15%. Powiesz, że firmy padną? Kpisz? Jak tylko usłyszę, że B&H zwija żagle, walę jak w dym do szefa, by przejął tę fabrykę, zamiast budować nową halę. To mu się bardziej opłaci. Problem w tym, że płacz przedsiębiorvów jest na niby. Skąd to wiem? Pracowałem u takiego jednego w Polsce. Produkt miał sprzedany na 3 lata do przodu, a co roku pisał do magistratu o ulgę w podatku za nieruchomości. A później wymienił flotę samochodów służbowych. Te gnidy tak mają. Ale co będę tobie tłumaczył. Ty to wiesz z doświadczenia
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że ko... rozwiń
Avatar
Askier / 3 dni temu o 13:00
+1
Czytaj moje wpisy aż je pojmiesz manipulancie podpisujący się sumienie. Wiedza nie boli
Avatar
Motormaxx / 4 dni temu o 22:03
+1
Do zwolnień grupowych był czas przywyknąć. Ale za to, że tak wygasili gospodarkę to Kaczyński i spółka mogą zapomnieć o wygranej w wyborach i prezydenckich i parlamentarnych. I choćby stworzyli zamiast 500+ nawet 1500+ to i tak nie pomoże. Sztuczny kryzys i pazerność na władzę małego człowieczka - to nie może się udać.
Avatar
Askier / 3 dni temu o 14:53
0
Czytaj poprzednie moje wpisy. Masz opór przed przyswojeniem podstawowej wiedzy ekonomicznej ale praktyka ponoć czyni mistrza.
Avatar
Askier / 3 dni temu o 14:53
0
Czytaj poprzednie moje wpisy. Masz opór przed przyswojeniem podstawowej wiedzy ekonomicznej ale praktyka ponoć czyni mistrza.
Avatar
sumienie.DW / 3 dni temu o 13:22
-1
Askier... A moje wpisy zrozumiałeś? Poradzę tobie coś... UŻYJ SIŁY ARGUMENTU!!! Ponoć jesteś osobą wyedukowaną, oświeconą i pełną kultury. Nie sądziłem, że zaraz po tych słowach zniżysz się do poziomu pisowskiego trola? (Zacytuję: "Napiszę twoim językiem sumienie.". A feee... Ja już dawno zacząłem używać języka "pozbawionego" jadu i nienawiści twoich pobratyńców. Ja zawsze twierdziłem, skoro rozmawiasz z kimś, kto nie potrafi argumentować, to po co się ograniczać? I tak twoja mądrość nie pozwala dostrzec własnych błędów w rozumowaniu. Tylko po co te wywody o kulturze i zero reakcji co fo opisywanej sytuacji. Bo pieniądze są, a ratusz pod przewodnictwem PO Prezydenta nie potrafi spożytkować tych środków?! To na co czekają? Na komisarza, ktory nakaże im pracę? To nie PRL. Obecnie samorząd może pokazać swą skuteczność lub nieporadność. Zgadnij co teraz Żuk pokazuje? Ciężko mu zrobić dwie zmiany? Pracowałem w fabryce i jakoś dyrektora nie pytałem, czy mam robić jedną, dwie, czy trzy zmiany?!!! Produkcja wymagała trzech zmian i to w ruchu ciągłym. To takie było moje zalecienie. Bo inaczej... szef urwał by mi (uwaga użyję wiedzy) moje Grandes Cochones. Mnie dziwi, że jeszcze nikt ich Żukowi z przedsiębiorców Lublina nie wyrwał. Bo bidula nie wie jak rozdysponować kasiorę. A przypomnę, im więcej przekaże, tym więcej LUBLIN zarobi!!! 0,5% z przekazanej kasy idzie do kasy miejskiej. Co za poroniony umysł tego nie kontaktuje. No, mnie szef wykopalby z posady w mig.
Askier... A moje wpisy zrozumiałeś? Poradzę tobie coś... UŻYJ SIŁY ARGUMENTU!!! Ponoć jesteś osobą wyedukowaną, oświeconą i pełną kultury. Nie sądziłem, że zaraz po tych słowach zniżysz się do poziomu pisowskiego trola? (Zacytuję: "Napiszę twoim językiem sumienie.". A feee... Ja już dawno zacząłem używać języka "pozbawionego" jadu i nienawiści twoich pobratyńców. Ja zawsze twierdziłem, skoro rozmawiasz z kimś, kto nie potrafi argumentować, to po co się ograniczać? I tak twoja mądrość nie pozwala dostrzec własnych błędów w... rozwiń
Avatar
Askier / 3 dni temu o 13:00
+1
Czytaj moje wpisy aż je pojmiesz manipulancie podpisujący się sumienie. Wiedza nie boli
Avatar
sumienie.DW / 3 dni temu o 12:37
-2
"Potrafią posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych". No to Askier zaskoczyłeś mnie bardzo, nie wiedziałem, że zaliczasz się do "troli pisowskich". W końcu ty moźesz bez chamstwa pisać o trolach, a ja o Rudym już nie. Szkoda tylko, że nie potrafisz potwierdzić swych tez i zamiast znaleźć synomin w swoim kulturalnym języku dla jakże chamskiego zwrotu IDIOTA, ty pod tym zwrotem podpisujesz się. Kierując go nie w stronę opisanego zachowania, lecz konkretnej osoby. Pełna kultura. Ja nadal każdego nazwę idiotą, kto na bezrobociu nie zapisze się i pozbawi siebie lub osobę bliską ubezpieczenia. Nazwę każdego idiotą, kto wyjedzie zagranicę bez wyrobienia karty EKUZ w NFZ (taka ciekawostka w Niemczech na kaźdej karcie ubezpieczeniowej z jej tyłu jest karta EKUZ i nie trzeba za każdym razem meldować chęć podrózy zagranicznej). A ty jak zazwiesz taką osobę? Co do 500 osób. No, nie żartuj przy takiej pandemii, czy użyję słów twoich pupili "Złej Koninkturze". I tylko taki ułamek??? Tyle to chełmski PUP odnotowywał każdego miesiąca, gdy ludzie pod koniec lata wracali z prac sezonowych wykonywanych zagranicą. Naprawdę 500 osób to nic. Przy tylu zamkniętych lokalach?! I teraz trzeba zastanowić się, ilu by było tych osób, gdyby nie Tarcza Antykryzysowa. Chętnie przeczytałbym na łamach DW, ilu to pracowników, i w których firmach straciło pracę. Chętnie poczytam.
"Potrafią posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych". No to Askier zaskoczyłeś mnie bardzo, nie wiedziałem, że zaliczasz się do "troli pisowskich". W końcu ty moźesz bez chamstwa pisać o trolach, a ja o Rudym już nie. Szkoda tylko, że nie potrafisz potwierdzić swych tez i zamiast znaleźć synomin w swoim kulturalnym języku dla jakże chamskiego zwrotu IDIOTA, ty pod tym zwrotem podpisujesz się. Kierując go nie w stronę opisanego zachowania, lecz konkretnej osoby. Pełna kultura. Ja nadal każdego nazwę idiotą, kto n... rozwiń
Avatar
Askier / 3 dni temu o 10:48
+5
I znowu trolle pisowskie w akcji. Zawsze mnie zastanawia że zwolennik pisu jedynie potrafi posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych przykrywając tym swoje nieuctwo i niewiedzę. Napiszę Twoim językiem sumienie. Idioto doucz się, dokształć i potem zacznij pouczać innych. Jedna rzecz bo na resztę Twoich bredni szkoda czasu. 500 osób na Lublin to bardzo duża liczba biorąc pod uwagę że to miasto studentów i emerytów. Ale to trzeba wiedzieć a nie oglądać tvpis.
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 10:04
+3
Premier podkreślił, że znajdujemy się w zupełnie nowej rzeczywistości, która niestety przez dłuższy czas będzie z nami i w której musimy nauczyć się żyć. „Z dumą mogę stwierdzić, że polskie społeczeństwo pokazuje swoją odpowiedzialność, solidarność i dojrzałość obywatelską, przestrzegając w ogromnej większości zasad kwarantanny” – ocenił premier.
Avatar
sumienie.DW / 3 dni temu o 02:32
+3
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że komentatorze_dzienniku nie kozacz lub nie wprowadzaj innych w dziwny świat Matrixa. @Motormaxx... to że ktoś zgłasza chęć zwolnień grupowych, to nie znaczy, że do tego dojdzie. Nie wiem, jaki wpływ ma Kaczyński na firmy w Lublinie. Czy to nie zadanie dla Żuka, by przekonać pracodawców z lubelskich fabryk, by nie panikowali? Przecież Żuk otrzymał tyle kasy, że nie ma pracowników, by nimi obdzielić przedsiębiorców. Czyli Kaczyński dał, a Wódz lubelskiego Ratusza nie potrafi tych środków rozdysponować. Tak to wygląda Motormaxx. Nawet rząd opłacił ewentualne dodatkowe etaty. Czyżby brakowało kumatych ludzi na lubelszczyźnie. Tyle wyższych uczelni i nikogo nie wykształcili? Szok! Nie chcę ciebie, ani przedsiębiorców przerażać, ale w przyszłym roku minimalna pensja wzrośnie o 15%. Powiesz, że firmy padną? Kpisz? Jak tylko usłyszę, że B&H zwija żagle, walę jak w dym do szefa, by przejął tę fabrykę, zamiast budować nową halę. To mu się bardziej opłaci. Problem w tym, że płacz przedsiębiorvów jest na niby. Skąd to wiem? Pracowałem u takiego jednego w Polsce. Produkt miał sprzedany na 3 lata do przodu, a co roku pisał do magistratu o ulgę w podatku za nieruchomości. A później wymienił flotę samochodów służbowych. Te gnidy tak mają. Ale co będę tobie tłumaczył. Ty to wiesz z doświadczenia
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że ko... rozwiń
Avatar
komentator_dziennik / 3 dni temu o 00:10
+12
Mnie zwolnili od kwietnia ale nigdzie się nie rejestrowałem więc pewnie rzeczywista skala zwolnień jest jeszcze większa
Avatar
Motormaxx / 4 dni temu o 22:03
+1
Do zwolnień grupowych był czas przywyknąć. Ale za to, że tak wygasili gospodarkę to Kaczyński i spółka mogą zapomnieć o wygranej w wyborach i prezydenckich i parlamentarnych. I choćby stworzyli zamiast 500+ nawet 1500+ to i tak nie pomoże. Sztuczny kryzys i pazerność na władzę małego człowieczka - to nie może się udać.
Avatar
sumienie.DW / 4 dni temu o 21:09
+8
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnictwa? O czym ty piszesz? O tym, że polskie rodziny nie biedują, bo wreszcie w Polsce wprowadzono KINDERGELD (czy jego brytyjski, francuski odpowiednik)? A może przekazanie 315 mld zł na przedsiębiorców? W Niemczech na rozruszanie gospodarki zaplanowano 150 mld €. I pierwsza decyzja to... ROZDAWNICTWO!!!... ma zostać przekazane po 300€ na każde dziecko. Widzisz zacofany człowieku jak ratuje się gospodarkę? Balcerowicz to już tylko pogrzebana mumia. To konsument wyciaga kraj z kryzysu. Ja oczekuję teraz na zmałpowanie pomysłu na ratunek wewnętrznaj turystyki. Chętnie wydam 1000 € na wczasy w Niemczech.
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnict... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwóch kandydatów na rektora KUL. Głosowanie w największej auli uniwersytetu

Dwóch kandydatów na rektora KUL. Głosowanie w największej auli uniwersytetu

Ks. prof. Krzysztof Góźdź oraz ks. Prof. Mirosław Kalinowski będą ubiegali się o stanowisko rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wybory na tej uczelni odbędą się 18 czerwca w największej auli uniwersytetu.

Toksyczne śmieci lubelskich deweloperów zakopywali w polu pod Lubartowem

Toksyczne śmieci lubelskich deweloperów zakopywali w polu pod Lubartowem

Kryminalni z Lublina zatrzymali 44-latka, podejrzanego o nielegalne składowanie toksycznych odpadów w kopalniach piachu niedaleko Lubartowa. To kolejna odsłona śledztwa w tej sprawie. W ubiegłym roku oskarżono przedsiębiorcę, który miał organizować cały proceder.

Takim rzęchem wozili pasażerów z Lublina do Lubartowa

Takim rzęchem wozili pasażerów z Lublina do Lubartowa

Auto miało uszkodzone mocowanie przedniego amortyzatora, a korozja sprawiła, że brakowało elementów ramy nośnej – stwierdził patrol lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Zamkną fragment Nałęczowskiej. Cały ruch trafi na objazd

Zamkną fragment Nałęczowskiej. Cały ruch trafi na objazd

W piątek i sobotę zamknięty dla samochodów będzie remontowany 700-metrowy odcinek ul. Nałęczowskiej. Zmienionymi trasami będą kursować autobusy komunikacji miejskiej. W kolejnym etapie prac wprowadzony zostanie tu ruch wahadłowy, później ulica zostanie ponownie zamknięta, ale tylko na jeden dzień

Wojciech Chmielarz, „Wyrwa”

Wojciech Chmielarz, „Wyrwa”

Tytułowa wyrwa to pustka, dotkliwy brak. To coś, czego nic nie zmieni i nikt nie wypełni. To opowieść o stracie i poszukiwaniu. O tajemnicy i drodze do prawdy, która ma wiele odsłon.

Jest nowy wicewojewoda lubelski. To były wojskowy i starosta

Jest nowy wicewojewoda lubelski. To były wojskowy i starosta

Wojewoda lubelski Lech Sprawka ma kolejnego zastępcę. Dziś na stanowisko II wicewojewody został powołany Bolesław Gzik

Tak remontują dach, że po deszczu lokatorzy bloku na LSM mają zalane mieszkania
ALARM 24
galeria

Tak remontują dach, że po deszczu lokatorzy bloku na LSM mają zalane mieszkania

Opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom bloku przy ul. Balladyny 12 w Lublinie. Zalane zostały ściany oraz podłogi. Lokatorzy podejrzewają, że to przez zaczęty w piątek remont bloku.

Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Szarowoli. Wiemy, co się w niej znajdzie

Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Szarowoli. Wiemy, co się w niej znajdzie

Ściany już stoją, a na więźbie dachowej wkrótce pojawi się pokrycie. Trwa budowa świetlicy wiejskiej, która spełniać będzie bardzo wiele zadań.

Uciekali z narkotykami. Poważne zarzuty dla lubelskich pseudokibiców
galeria
film

Uciekali z narkotykami. Poważne zarzuty dla lubelskich pseudokibiców

Nawet 12 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy uciekali przed policjantami. Zostali zatrzymani po tym, jak rozbili swoje auto na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II w Lublinie. W samochodzie wieźli 3 kg marihuany.

Pijany kierowca potrącił dwóch chłopców i uciekł. Daleko nie zajechał
film

Pijany kierowca potrącił dwóch chłopców i uciekł. Daleko nie zajechał

60-latek potrącił samochodem dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Bimbrownia w domu mieszkanki Radzynia Podlaskiego

Bimbrownia w domu mieszkanki Radzynia Podlaskiego

Radzyńscy kryminalni weszli wczoraj na posesję w Radzyniu Podlaskim.

Zdobądź zawód z przyszłością !

Zdobądź zawód z przyszłością !

W obecnych realiach na rynku pracy coraz ważniejsze jest właściwe przygotowanie potencjalnego pracownika do wykonywania określonych zadań zawodowych, posiadającego wiedzę, umiejętności i uprawnienia atrakcyjne dla pracodawcy.

Dzieci z Łukowa na kwarantannie odwiedził gość z komendy

Dzieci z Łukowa na kwarantannie odwiedził gość z komendy

Łukowscy policjanci codziennie sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Niejednokrotnie zdarza się, że wśród osób dorosłych przebywają też dzieci.

Catering dietetyczny, czyli jak dietetyk trafia pod strzechy

Catering dietetyczny, czyli jak dietetyk trafia pod strzechy

Odchudzanie z dowozem do domu. Brzmi jak reklama kolejnego produktu w telezakupach. Tymczasem prawda jest zgoła inna. To po prostu zwięzły opis nowego trendu w zdrowym żywieniu – cateringu dietetycznego.

Gdzie w Polsce najłatwiej zdać na prawo jazdy? Ranking zdawalności
galeria

Gdzie w Polsce najłatwiej zdać na prawo jazdy? Ranking zdawalności

Najwyższy odsetek zdawalności części teoretycznej kursu na prawo jazdy w gronie miast wojewódzkich jest w Lublinie. Z kolei na część praktyczną warto wybrać się do Biłgoraja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.