Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2020 r.
19:54

W Lublinie przybywa bezrobotnych. Lawina próśb o pomoc

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 12 A A
(fot. archiwum/MK)

W samym Lublinie w ciągu miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 500 osób. W pośredniaku leżą też zawiadomienia o możliwych zwolnieniach grupowych. Urząd ma taki natłok próśb od pożyczki i inną pomoc z tarczy antykryzysowej dla firm, że przymierza się nawet do pracy dwuzmianowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bezrobocie w Lublinie wzrosło zauważalnie.

– Na koniec kwietnia mieliśmy 9 859 osób zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy, to blisko o 500 więcej niż w marcu – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina, która składała raport Radzie Miasta. Dotychczas pośredniak dostał sześć zapowiedzi zwolnień grupowych, z czego jedna została wycofana.

Miejski Urząd Pracy jest wręcz zasypywany wnioskami od firm proszących o wsparcie. Do tej pory dostał 21 tys. takich pism, a zdecydowana większość (prawie 18 tys.) dotyczy pożyczki na bieżące koszty prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy. – Wypłacono prawie 6 tys. pożyczek na kwotę prawie 30 mln zł – mówi Lipińska.

Ponad 1200 wniosków dotyczyło częściowego dofinansowania kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych składek. Pieniądze dostało na razie 57 podmiotów, które dostały prawie pół miliona złotych. Kolejne 750 tys. zł trafiło do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność jednoosobowo, nie zatrudniają pracowników i prosili o pieniądze na częściowe pokrycie kosztów.

– Aktualnie do dyspozycji w ramach tzw. tarczy antykryzysowej mamy ponad 75 mln zł – informuje Monika Różycka-Górska, rzeczniczka Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Już teraz wiadomo, że te pieniądze nie wystarczą, by pomóc wszystkim. – Będziemy występować o kolejne środki.

Już wcześniej lubelski pośredniak musiał poprosić o wsparcie kadrowe, aby poradzić sobie z nawałem wniosków. Urząd dostał dodatkowe etaty, oddelegowano do niego także kilka osób z Urzędu Miasta.

– Dzięki temu od początku maja wzrosła liczba dokonanych wypłat osobom uprawnionym w ramach tarczy antykryzysowej i dziennie wynosi ona ok. 500 – dodaje rzeczniczka. – Rozważamy również wprowadzenie dwuzmianowego systemu pracy – mówi zastępczyni prezydenta. Dla przedsiębiorców i pracodawców uruchomione zostały w lubelskim pośredniaku dodatkowe infolinie: 81 466 52 24, 81 466 52 41, 81 466 52 44, 81 466 52 57. Największa fala wniosków może dopiero nadejść, bo o pomoc poprosiła tylko część uprawnionych mikroprzedsiębiorstw, których jest w Lublinie prawie 45 tysięcy. – To pokazuje skalę, z jaką jeszcze możemy się spotkać – przyznaje Lipińska. Praca jest niełatwa, bo 90 proc. wniosków zawiera błędy i trzeba wzywać przedsiębiorców do poprawek, ponadto zmieniają się narzucane odgórnie wzory druków, czy kalkulatory obrotów. – Te problemy cały czas istnieją. I techniczne, i prawne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
komentator_dziennik / 24 maja 2020 r. o 00:10
+12
Mnie zwolnili od kwietnia ale nigdzie się nie rejestrowałem więc pewnie rzeczywista skala zwolnień jest jeszcze większa
Avatar
Askier / 23 maja 2020 r. o 20:39
+9
PiS zdusił gospodarkę zakazami i rozdawnictwem. Idzie kryzys i bieda.. 5 firm zgłosiło zwolnienia grupowe. Czemu nie napisano o kim mowa?
Avatar
sumienie.DW / 23 maja 2020 r. o 21:09
+8
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnictwa? O czym ty piszesz? O tym, że polskie rodziny nie biedują, bo wreszcie w Polsce wprowadzono KINDERGELD (czy jego brytyjski, francuski odpowiednik)? A może przekazanie 315 mld zł na przedsiębiorców? W Niemczech na rozruszanie gospodarki zaplanowano 150 mld €. I pierwsza decyzja to... ROZDAWNICTWO!!!... ma zostać przekazane po 300€ na każde dziecko. Widzisz zacofany człowieku jak ratuje się gospodarkę? Balcerowicz to już tylko pogrzebana mumia. To konsument wyciaga kraj z kryzysu. Ja oczekuję teraz na zmałpowanie pomysłu na ratunek wewnętrznaj turystyki. Chętnie wydam 1000 € na wczasy w Niemczech.
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnict... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 23 maja 2020 r. o 20:51
+8
Lawina próśb wynika z tego, że udzielona pożyczka w 75% zostanie umożona. Zwątpiłbym w polskich przedsiębiorców, gdyby nie skorzystali z tej oferty. Pisze się o 500 osobach bezrobotnych? Tylko? Na cały Lublin. Gdybym pracował nadal u Bauera jako sprzedawca, to również musiałbym wrocić do kraju i zapisać się na bezrobocie, by mieć ubezpieczenie. W tym roku żaden Bauer nie otworzył zewnętrznej sprzedaży. Pytanie ile z tych osób, to byli pracownicy z Lublina, czy z Zagranicy? Szczerze mi opłacałoby się przyjechać do kraju na bezrobocie i otrzymywać te marne 5500 zł zasiłku (słownie: pięć i pół tysiąca). Niestety niemiecja Agencja Pracy nie pozwoliłaby mi na dłuższe bezrobocie jak... miesiąc. (Każdy bezrobotny w Niemczech ma prawo łącznie do tzw. miesiąca urlopu). Co do reorganizacji pracy na dwuzmianową. Czy dla 0,5% z kwoty udzielonej pomocy, nie jest warto? Czytam: "6 tys. pożyczek udzielono na kwotę 30 mln zł", czyli urząd zarobił (30.000.000 × 0.005) 150.000 zł. Czy to mało? A gdyby nie błędy w składanych wnioskach byłoby więcej. Ja nie wiem. Ale gdyby zlecić to zadanie firmie zewnętrznej, to już dawno rozdysponowanoby tę kwotę. No i może o to chodzi? A co do bezrobotnych. W Niemczech bez przerwy potrzebują pracowników i to bez języka. I nie piszę o opiece, lecz o pracy w fabrykach, magazynach, czy pakowniach. Praca nie jest lekka, ale lżejsza jak w polskim amazonie. Otrzymacie bezpłatne zakwaterowanie, diety i uczciwą pensję. Ja wahalem się dwa lata i teraz żałuję, że wcześniej nie spróbowałem. Kontaktujcie się z Sedulus, Linus, Walter Fachkraft, Bayer Riedl...itd. Przebierajcie, wybierajcie, tylko w ten sposób zmusicie polskich przedsiębiorców, by w Polsce zaczęto dbać o pracownika. Mój pracodawca, ani myślał o zwolnieniach wzałodze i to nawet wśród pracowników najemnych.
Lawina próśb wynika z tego, że udzielona pożyczka w 75% zostanie umożona. Zwątpiłbym w polskich przedsiębiorców, gdyby nie skorzystali z tej oferty. Pisze się o 500 osobach bezrobotnych? Tylko? Na cały Lublin. Gdybym pracował nadal u Bauera jako sprzedawca, to również musiałbym wrocić do kraju i zapisać się na bezrobocie, by mieć ubezpieczenie. W tym roku żaden Bauer nie otworzył zewnętrznej sprzedaży. Pytanie ile z tych osób, to byli pracownicy z Lublina, czy z Zagranicy? Szczerze mi opłacałoby się przyjechać do kraju na bezrobocie i otrzy... rozwiń
Avatar
Askier / 24 maja 2020 r. o 10:48
+4
I znowu trolle pisowskie w akcji. Zawsze mnie zastanawia że zwolennik pisu jedynie potrafi posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych przykrywając tym swoje nieuctwo i niewiedzę. Napiszę Twoim językiem sumienie. Idioto doucz się, dokształć i potem zacznij pouczać innych. Jedna rzecz bo na resztę Twoich bredni szkoda czasu. 500 osób na Lublin to bardzo duża liczba biorąc pod uwagę że to miasto studentów i emerytów. Ale to trzeba wiedzieć a nie oglądać tvpis.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2020 r. o 10:04
+3
Premier podkreślił, że znajdujemy się w zupełnie nowej rzeczywistości, która niestety przez dłuższy czas będzie z nami i w której musimy nauczyć się żyć. „Z dumą mogę stwierdzić, że polskie społeczeństwo pokazuje swoją odpowiedzialność, solidarność i dojrzałość obywatelską, przestrzegając w ogromnej większości zasad kwarantanny” – ocenił premier.
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 02:32
+3
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że komentatorze_dzienniku nie kozacz lub nie wprowadzaj innych w dziwny świat Matrixa. @Motormaxx... to że ktoś zgłasza chęć zwolnień grupowych, to nie znaczy, że do tego dojdzie. Nie wiem, jaki wpływ ma Kaczyński na firmy w Lublinie. Czy to nie zadanie dla Żuka, by przekonać pracodawców z lubelskich fabryk, by nie panikowali? Przecież Żuk otrzymał tyle kasy, że nie ma pracowników, by nimi obdzielić przedsiębiorców. Czyli Kaczyński dał, a Wódz lubelskiego Ratusza nie potrafi tych środków rozdysponować. Tak to wygląda Motormaxx. Nawet rząd opłacił ewentualne dodatkowe etaty. Czyżby brakowało kumatych ludzi na lubelszczyźnie. Tyle wyższych uczelni i nikogo nie wykształcili? Szok! Nie chcę ciebie, ani przedsiębiorców przerażać, ale w przyszłym roku minimalna pensja wzrośnie o 15%. Powiesz, że firmy padną? Kpisz? Jak tylko usłyszę, że B&H zwija żagle, walę jak w dym do szefa, by przejął tę fabrykę, zamiast budować nową halę. To mu się bardziej opłaci. Problem w tym, że płacz przedsiębiorvów jest na niby. Skąd to wiem? Pracowałem u takiego jednego w Polsce. Produkt miał sprzedany na 3 lata do przodu, a co roku pisał do magistratu o ulgę w podatku za nieruchomości. A później wymienił flotę samochodów służbowych. Te gnidy tak mają. Ale co będę tobie tłumaczył. Ty to wiesz z doświadczenia
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że ko... rozwiń
Avatar
Askier / 24 maja 2020 r. o 13:00
+1
Czytaj moje wpisy aż je pojmiesz manipulancie podpisujący się sumienie. Wiedza nie boli
Avatar
Motormaxx / 23 maja 2020 r. o 22:03
+1
Do zwolnień grupowych był czas przywyknąć. Ale za to, że tak wygasili gospodarkę to Kaczyński i spółka mogą zapomnieć o wygranej w wyborach i prezydenckich i parlamentarnych. I choćby stworzyli zamiast 500+ nawet 1500+ to i tak nie pomoże. Sztuczny kryzys i pazerność na władzę małego człowieczka - to nie może się udać.
Avatar
Askier / 24 maja 2020 r. o 14:53
0
Czytaj poprzednie moje wpisy. Masz opór przed przyswojeniem podstawowej wiedzy ekonomicznej ale praktyka ponoć czyni mistrza.
Avatar
Askier / 24 maja 2020 r. o 14:53
0
Czytaj poprzednie moje wpisy. Masz opór przed przyswojeniem podstawowej wiedzy ekonomicznej ale praktyka ponoć czyni mistrza.
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 13:22
-1
Askier... A moje wpisy zrozumiałeś? Poradzę tobie coś... UŻYJ SIŁY ARGUMENTU!!! Ponoć jesteś osobą wyedukowaną, oświeconą i pełną kultury. Nie sądziłem, że zaraz po tych słowach zniżysz się do poziomu pisowskiego trola? (Zacytuję: "Napiszę twoim językiem sumienie.". A feee... Ja już dawno zacząłem używać języka "pozbawionego" jadu i nienawiści twoich pobratyńców. Ja zawsze twierdziłem, skoro rozmawiasz z kimś, kto nie potrafi argumentować, to po co się ograniczać? I tak twoja mądrość nie pozwala dostrzec własnych błędów w rozumowaniu. Tylko po co te wywody o kulturze i zero reakcji co fo opisywanej sytuacji. Bo pieniądze są, a ratusz pod przewodnictwem PO Prezydenta nie potrafi spożytkować tych środków?! To na co czekają? Na komisarza, ktory nakaże im pracę? To nie PRL. Obecnie samorząd może pokazać swą skuteczność lub nieporadność. Zgadnij co teraz Żuk pokazuje? Ciężko mu zrobić dwie zmiany? Pracowałem w fabryce i jakoś dyrektora nie pytałem, czy mam robić jedną, dwie, czy trzy zmiany?!!! Produkcja wymagała trzech zmian i to w ruchu ciągłym. To takie było moje zalecienie. Bo inaczej... szef urwał by mi (uwaga użyję wiedzy) moje Grandes Cochones. Mnie dziwi, że jeszcze nikt ich Żukowi z przedsiębiorców Lublina nie wyrwał. Bo bidula nie wie jak rozdysponować kasiorę. A przypomnę, im więcej przekaże, tym więcej LUBLIN zarobi!!! 0,5% z przekazanej kasy idzie do kasy miejskiej. Co za poroniony umysł tego nie kontaktuje. No, mnie szef wykopalby z posady w mig.
Askier... A moje wpisy zrozumiałeś? Poradzę tobie coś... UŻYJ SIŁY ARGUMENTU!!! Ponoć jesteś osobą wyedukowaną, oświeconą i pełną kultury. Nie sądziłem, że zaraz po tych słowach zniżysz się do poziomu pisowskiego trola? (Zacytuję: "Napiszę twoim językiem sumienie.". A feee... Ja już dawno zacząłem używać języka "pozbawionego" jadu i nienawiści twoich pobratyńców. Ja zawsze twierdziłem, skoro rozmawiasz z kimś, kto nie potrafi argumentować, to po co się ograniczać? I tak twoja mądrość nie pozwala dostrzec własnych błędów w... rozwiń
Avatar
Askier / 24 maja 2020 r. o 13:00
+1
Czytaj moje wpisy aż je pojmiesz manipulancie podpisujący się sumienie. Wiedza nie boli
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 12:37
-2
"Potrafią posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych". No to Askier zaskoczyłeś mnie bardzo, nie wiedziałem, że zaliczasz się do "troli pisowskich". W końcu ty moźesz bez chamstwa pisać o trolach, a ja o Rudym już nie. Szkoda tylko, że nie potrafisz potwierdzić swych tez i zamiast znaleźć synomin w swoim kulturalnym języku dla jakże chamskiego zwrotu IDIOTA, ty pod tym zwrotem podpisujesz się. Kierując go nie w stronę opisanego zachowania, lecz konkretnej osoby. Pełna kultura. Ja nadal każdego nazwę idiotą, kto na bezrobociu nie zapisze się i pozbawi siebie lub osobę bliską ubezpieczenia. Nazwę każdego idiotą, kto wyjedzie zagranicę bez wyrobienia karty EKUZ w NFZ (taka ciekawostka w Niemczech na kaźdej karcie ubezpieczeniowej z jej tyłu jest karta EKUZ i nie trzeba za każdym razem meldować chęć podrózy zagranicznej). A ty jak zazwiesz taką osobę? Co do 500 osób. No, nie żartuj przy takiej pandemii, czy użyję słów twoich pupili "Złej Koninkturze". I tylko taki ułamek??? Tyle to chełmski PUP odnotowywał każdego miesiąca, gdy ludzie pod koniec lata wracali z prac sezonowych wykonywanych zagranicą. Naprawdę 500 osób to nic. Przy tylu zamkniętych lokalach?! I teraz trzeba zastanowić się, ilu by było tych osób, gdyby nie Tarcza Antykryzysowa. Chętnie przeczytałbym na łamach DW, ilu to pracowników, i w których firmach straciło pracę. Chętnie poczytam.
"Potrafią posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych". No to Askier zaskoczyłeś mnie bardzo, nie wiedziałem, że zaliczasz się do "troli pisowskich". W końcu ty moźesz bez chamstwa pisać o trolach, a ja o Rudym już nie. Szkoda tylko, że nie potrafisz potwierdzić swych tez i zamiast znaleźć synomin w swoim kulturalnym języku dla jakże chamskiego zwrotu IDIOTA, ty pod tym zwrotem podpisujesz się. Kierując go nie w stronę opisanego zachowania, lecz konkretnej osoby. Pełna kultura. Ja nadal każdego nazwę idiotą, kto n... rozwiń
Avatar
Askier / 24 maja 2020 r. o 10:48
+4
I znowu trolle pisowskie w akcji. Zawsze mnie zastanawia że zwolennik pisu jedynie potrafi posługiwać się językiem chamstwa i obrażania innych przykrywając tym swoje nieuctwo i niewiedzę. Napiszę Twoim językiem sumienie. Idioto doucz się, dokształć i potem zacznij pouczać innych. Jedna rzecz bo na resztę Twoich bredni szkoda czasu. 500 osób na Lublin to bardzo duża liczba biorąc pod uwagę że to miasto studentów i emerytów. Ale to trzeba wiedzieć a nie oglądać tvpis.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2020 r. o 10:04
+3
Premier podkreślił, że znajdujemy się w zupełnie nowej rzeczywistości, która niestety przez dłuższy czas będzie z nami i w której musimy nauczyć się żyć. „Z dumą mogę stwierdzić, że polskie społeczeństwo pokazuje swoją odpowiedzialność, solidarność i dojrzałość obywatelską, przestrzegając w ogromnej większości zasad kwarantanny” – ocenił premier.
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 02:32
+3
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że komentatorze_dzienniku nie kozacz lub nie wprowadzaj innych w dziwny świat Matrixa. @Motormaxx... to że ktoś zgłasza chęć zwolnień grupowych, to nie znaczy, że do tego dojdzie. Nie wiem, jaki wpływ ma Kaczyński na firmy w Lublinie. Czy to nie zadanie dla Żuka, by przekonać pracodawców z lubelskich fabryk, by nie panikowali? Przecież Żuk otrzymał tyle kasy, że nie ma pracowników, by nimi obdzielić przedsiębiorców. Czyli Kaczyński dał, a Wódz lubelskiego Ratusza nie potrafi tych środków rozdysponować. Tak to wygląda Motormaxx. Nawet rząd opłacił ewentualne dodatkowe etaty. Czyżby brakowało kumatych ludzi na lubelszczyźnie. Tyle wyższych uczelni i nikogo nie wykształcili? Szok! Nie chcę ciebie, ani przedsiębiorców przerażać, ale w przyszłym roku minimalna pensja wzrośnie o 15%. Powiesz, że firmy padną? Kpisz? Jak tylko usłyszę, że B&H zwija żagle, walę jak w dym do szefa, by przejął tę fabrykę, zamiast budować nową halę. To mu się bardziej opłaci. Problem w tym, że płacz przedsiębiorvów jest na niby. Skąd to wiem? Pracowałem u takiego jednego w Polsce. Produkt miał sprzedany na 3 lata do przodu, a co roku pisał do magistratu o ulgę w podatku za nieruchomości. A później wymienił flotę samochodów służbowych. Te gnidy tak mają. Ale co będę tobie tłumaczył. Ty to wiesz z doświadczenia
@komentator_dziennik... No, to albo masz prywatne ubezpieczenie, albo od współmałżonka (lub rodziców), albo jesteś idiotą. Ja nawet jadąc na dłuższą trasę dodatkowo ubezpieczam się i żonę na dzień lub dwa, pomimo posiadania niemieckiego ubezpieczenia. Koszty leczenia mogą zrujnować budżet domowy. Podejmując pracę w Niemczech musisz mieć ubezpieczenie. Moje działa, bo trafilem do kliniki i zrobiono cztery operacje. Trochę zwątpiłem, gdy usłyszałem, że mogę wymagać operacji przeszczepu mięśnia. Ale i to pokryłoby moje ubezpieczenie. Tak, że ko... rozwiń
Avatar
komentator_dziennik / 24 maja 2020 r. o 00:10
+12
Mnie zwolnili od kwietnia ale nigdzie się nie rejestrowałem więc pewnie rzeczywista skala zwolnień jest jeszcze większa
Avatar
Motormaxx / 23 maja 2020 r. o 22:03
+1
Do zwolnień grupowych był czas przywyknąć. Ale za to, że tak wygasili gospodarkę to Kaczyński i spółka mogą zapomnieć o wygranej w wyborach i prezydenckich i parlamentarnych. I choćby stworzyli zamiast 500+ nawet 1500+ to i tak nie pomoże. Sztuczny kryzys i pazerność na władzę małego człowieczka - to nie może się udać.
Avatar
sumienie.DW / 23 maja 2020 r. o 21:09
+8
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnictwa? O czym ty piszesz? O tym, że polskie rodziny nie biedują, bo wreszcie w Polsce wprowadzono KINDERGELD (czy jego brytyjski, francuski odpowiednik)? A może przekazanie 315 mld zł na przedsiębiorców? W Niemczech na rozruszanie gospodarki zaplanowano 150 mld €. I pierwsza decyzja to... ROZDAWNICTWO!!!... ma zostać przekazane po 300€ na każde dziecko. Widzisz zacofany człowieku jak ratuje się gospodarkę? Balcerowicz to już tylko pogrzebana mumia. To konsument wyciaga kraj z kryzysu. Ja oczekuję teraz na zmałpowanie pomysłu na ratunek wewnętrznaj turystyki. Chętnie wydam 1000 € na wczasy w Niemczech.
@Askier... Piszesz z Kanady? Prawda? Wyemigrowałeś razem z rodzinką Pani Kopacz, bo... "Jak PiS wygra to nie da się żyć!". Jest jakiś sobowtór Kopaczowej prezentowany na antenie TVPiS. Bo przecież polityk PO, by nas nie oszukał? Prawda? Zakazy, o ktorych piszesz zostały wprowadzone również w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych...itd. Mój Boże, ale ten PiS ma zasięg. Chciałoby się rzucić cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...syny!". Co do rozdawnict... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne miasto w regionie będzie się dzielić jedzeniem

Kolejne miasto w regionie będzie się dzielić jedzeniem

Jeszcze w tym roku w Świdniku ma powstać jadłodzielnia. Podobne miejsca działają już m.in. w Lublinie, Kraśniku i Puławach.

Niezwykle zacięta walka w Toruniu. Michelsen i Łaguta dają zwycięstwo Motorowi Lublin

Niezwykle zacięta walka w Toruniu. Michelsen i Łaguta dają zwycięstwo Motorowi Lublin

Całe spektrum emocji towarzyszyło kibicom, którzy oglądali niedzielne starcie eWinner Apatora Toruń z Motorem Lublin. Żółto-biało-niebiescy walczyli do ostatniego biegu o zwycięstwo i udało im się to – 46:44, a do tego triumfowali w dwumeczu. Tym samym zrobili olbrzymi krok w kierunku awansu do play-offów

Tak się zmieni centrum Lubyczy Królewskiej. Mieszkańcy wybrali spośród projektów studentów
galeria

Tak się zmieni centrum Lubyczy Królewskiej. Mieszkańcy wybrali spośród projektów studentów

Już wiadomo jak zmieni się fragment centrum Lubyczy Królewskiej. Będzie scena, ażurowa konstrukcja przypominająca dom, zielony rynek z pawilonami i odmieniony dom kultury. Pomysł Artura Mazura z Politechniki Rzeszowskiej spodobał się mieszkańcom najbardziej. Co ciekawe, sąd konkursowy, który oceniał pomysły studentów też uznał Zieloną Przystań za wartą I nagrody.

Lublin. Prawie jak deptak
galeria

Lublin. Prawie jak deptak

W sobotę na dobre rozpoczął się remont jezdni Krakowskiego Przedmieścia między ul. 3 Maja a Wieniawską.

Lubelskie. Brud i niedbalstwo zepsuły wakacje dzieciom
film

Lubelskie. Brud i niedbalstwo zepsuły wakacje dzieciom

Pourywane kontakty, niedziałające spłuczki i zerwane zasłony prysznicowe – w takich warunkach miały wypoczywać dzieci na koloniach w Okunince. Przeprowadzone kontrole potwierdziły część zarzutów, organizator wypoczynku przeprasza i zarzeka się, że to jednorazowy incydent.

W Bełżycach piknik ze szczepionkami. Grill dla najlepszych
Zdjęcia
galeria

W Bełżycach piknik ze szczepionkami. Grill dla najlepszych

Na jednym stoisku hamburgery, na drugim wata cukrowa, a na trzecim szczepionki Johnson & Johnson. W niedzielę w Bełżycach największa kolejka ustawiła się do tego ostatniego.

eWinner Apator Toruń - Motor Lublin. Rewanż na Motoarenie 44:46 [zapis relacji na żywo]

eWinner Apator Toruń - Motor Lublin. Rewanż na Motoarenie 44:46 [zapis relacji na żywo]

Po ponad trzech tygodniach przerwy od ligowej jazdy zawodnicy Motoru Lublin wracają na polskie tory. Dzisiaj o godz. 19.15 będą gościć na toruńskiej Motoarenie, gdzie zmierzą się z miejscowym eWinner Apatorem. Transmisję z tego meczu będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Wraca Miasto movie w Warsztatach Kultury. Na początek "Terminator 2. Dzień sądu"
4 sierpnia 2021, 18:00

Wraca Miasto movie w Warsztatach Kultury. Na początek "Terminator 2. Dzień sądu"

Po długiej przerwie wracają filmowe pokazy w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie. Już 4 sierpnia o godz. 20 organizatorzy zaproszą na pokaz kultowego "Terminatora 2".

PKO BP Ekstraklasa wróciła do Łęcznej. Powrót w godnym stylu
galeria
film

PKO BP Ekstraklasa wróciła do Łęcznej. Powrót w godnym stylu

PIŁKARKSA PKO BP EKSTRAKLASA Po czterech latach przerwy najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce powrócił na Lubelszczyznę. Górnik Łęczna zremisował u siebie 1:1 z Cracovią w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy, a na tamtejszym stadionie znów można było poczuć atmosferę piłkarskiego święta

Obroniła doktorat na KUL w takim stroju
galeria

Obroniła doktorat na KUL w takim stroju

Na obronę doktoratu przyszła w stroju nawiązującym do tematu jej pracy. Nie pierwszy raz, bo bardzo często ubiór dostosowuje do poruszanej tematyki podczas zajęć ze studentami. – Zawsze staram się jak najdokładniej pokazać to, o czym mówię – tłumaczy dr Ewelina Polańska.

Keeza bialska klasa okręgowa od nowego sezonu w nowym wydaniu

Keeza bialska klasa okręgowa od nowego sezonu w nowym wydaniu

KEEZA BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W nowym sezonie do rywalizacji przystąpi nie 14, a 16 drużyn. Powiększenie ligi spowodowało, że do klasy A zamiast trzech zespołów zdegradowany został tylko beniaminek Ar-Tig Huta Dąbrowa

Zdrowa żywność na Lubelszczyźnie. Co nam przyniesie Zielony Ład?
Magazyn

Zdrowa żywność na Lubelszczyźnie. Co nam przyniesie Zielony Ład?

Jeżeli rolnik ma wysoki poziom wiedzy i umiejętności, to ogranicza chwasty, bo one są konkurentem dla roślin uprawnych. Ogranicza chwasty różnymi metodami: orką, bronowaniem, stosowaniem środków chwastobójczych, ponieważ jego celem nie jest produkcja maku i kąkolu, tylko na przykład rzepaku. Problem zaczyna się wtedy, gdy na wielkich obszarach mamy monokultury upraw. Wyzwaniem w Europie jest strategia „Zielony Ład”, która Unia oficjalnie zatwierdziła i Polska też się na te warunki zgodziła – rozmowa z dr Mirosławem Korzeniowskim, prezesem Stowarzyszenia AgroEkoton, ekspertem z zakresu zrównoważonej ochrony roślin.

Łuków: Mieszkańcy nie chcą oddać gruntów pod przebudowę ulicy

Łuków: Mieszkańcy nie chcą oddać gruntów pod przebudowę ulicy

Miasto planuje wyremontować ulicę Królik. Ale część mieszkańców nie chce oddać swoich gruntów.

Tokio 2020: Konrad Czerniak bez finału w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym

Tokio 2020: Konrad Czerniak bez finału w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym