Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 marca 2014 r.
22:30
Edytuj ten wpis

Legia Akademicka KUL werbuje i szkoli na żołnierzy

Autor: Zdjęcie autora (toma)
22 16 A A

Marzysz o wojsku i noszeniu munduru? Wiążesz swoją przyszłość z pracą w służbach? Chcesz podnieść swoją sprawność fizyczną? Masz szansę wstąpić do Legii Akademickiej KUL, która w najbliższy weekend organizuje nabór dla chętnych do wstąpienia w jej szeregi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Legia Akademicka KUL została powołana w 2004 roku i nawiązuje do tradycji zapoczątkowanych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. - Dążymy do założenia pierwotnego, jakim jest student w mundurze, czyli osoba, która w razie potrzeby może ruszyć z pomocą państwu polskiemu. Uczestniczyliśmy w akcjach powodziowych m. in. w Janowcu, Bogatyni, czy Płocku, po katastrofie w Smoleńsku pełniliśmy służbę pod Pałacem Prezydenckim. Pomagamy też przy akcjach charytatywnych, czy zabezpieczamy wydarzenia organizowane na uczelni - mówi Konrad Dziekanowski, szef sztabu Legii Akademickiej KUL. Legionistami mogą zostać studenci wszystkich uczelni. Dlatego członkowie Legii prowadzą akcję promocyjną. Wczoraj byli na Wydziale Ekonomicznym UMCS, gdzie prezentowali broń szkoleniową, m. in. działko przeciwlotnicze, kałasznikowy, czy pepesze (na zdjęciu). Ich stoisko można odwiedzić w Collegium Maximum Uniwersytetu Medycznego na rogu ulic Radziwiłłowskiej i Staszica. Nabór rozpocznie się w piątek na terenie Kampusu Wschodniego KUL przy Drodze Męczenników Majdanka 70. Chętni powinni zgłaszać się do godz. 16. Na miejscu zostaną przeprowadzone testy psychologiczne i rozmowy kwalifikacyjne. Następnie kandydaci przejdą szkolenie, które potrwa przez cały weekend.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2014 o 07:47
0

"Aż 41 proc. Polaków nie poświęciłoby nic dla dobra obecnej Polski – wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rz", przeprowadzonego w przededniu 10. rocznicy śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego. Okazuje się, że tylko 19 proc. z nas oddałoby dla ojczyzny swoje życie lub zdrowie, a 17 proc. gotowych jest na poświęcenie majątku" (źródl Rzeczpospolita 11.02.2014) Niestety czytając większość komentarzy można odnieść wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Przy okazji sytuacji na Ukrainie wyszło na jaw, że nie istnieje w Polsce coś takiego jak obrona cywilna, narodowe siły rezerwowe są tylko na papierze, a jedyną nadzieją w sytuacji zagrożenia jest NATO, a tak naprawdę USA (bo na europejskich sojuszników nie ma co liczyć). W tej sytuacji takie inicjatywy jak ta opisana w artykule zasługują na najwyższy szacunek, a nie na opluwanie. 

"Aż 41 proc. Polaków nie poświęciłoby nic dla dobra obecnej Polski – wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rz", przeprowadzonego w przededniu 10. rocznicy śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego. Okazuje się, że tylko 19 proc. z nas oddałoby dla ojczyzny swoje życie lub zdrowie, a 17 proc. gotowych jest na poświęcenie majątku" (źródl Rzeczpospolita 11.02.2014) Niestety czytając większość komentarzy można odnieść wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Przy okazji sytu... rozwiń

Avatar
nietypowa polka / 20 marca 2014 o 10:20
0

No, to sobie internetowe miernoty poużywają, POUŻYWAJĄ, nigdy im sliny nie zabraknie.

A może by tak poczytali o ratownictwie? Obywatelskiej odpowiedzialności?

Nie!!! Plucie i obrażanie to dyscyplina nie wymagająca...

Poświęcenie?

Nieeeee... to dla frajerów

Avatar
Soldier / 20 marca 2014 o 09:45
0

Słowa krytyki dla legionistów na pewno będą bardzo istotne! Panuje prześmiewna atmosfera ze względu na patronat KULu, czy nie zauważyliście drodzy komentatorzy, że Legia przyjmuje wszystkich studentów? Nie tylko z KULu, ale z każdej uczelni. Chętni muszą wykazać się jedynie odpowiednią sprawnością fizyczną i intelektualną! Skoro jesteście tacy mocni, to wykażcie swą moc na testach :) Pozdrawiam!

Avatar
Gość / 20 marca 2014 o 09:27
0

Czyżby szykowały się wyprawy krzyżowe,czy tylko do nawracania wiernych?

NIE - szykują sie do WOJNY!

Avatar
Gość / 20 marca 2014 o 09:23
0

to chyba KULawa ARMIOA ZBAWIENIA! Jedyną bronia jaką bauczą ich posługi(wania) to "POD TWOJĄ OBRONĘ"!

Avatar
Politechnik / 20 marca 2014 o 08:10
0

Tak czytam te komentarze i zastanawiam się kiedy Ci komentatorzy zmądrzeją? Oczywiście krytykować najłatwiej ale zrobić coś dla innych to już nie, bo mi się to nie kalkuluje. KUL jaki jest taki jest, swego czasu uczelnia spełniła swoją misję, teraz Władze uczelni powinnych zastanowić się nad zmianami adekwatnymi do obecnych potrzeb, ale nie generalizujmy że wszystko co związane z KULem to złe, LA to dobra organizacja która został reaktywowana 10 lat temu i świetnie sobie radzi. A z tego co wiem to artykuł nie powstał na zlecenie LA, tylko media na kanwie wydarzeń na Ukrainie szukają nowych sensacji. Bo LA od przeszło 10 lat robi swoją robotę bez specjalnego rozgłosu. Jeśli są tacy zapalńcy jak Legii Akademicka, Strzelec, ZHP, ZHR i inne organizacje tego typu ten Kraj ma jeszcze jakąś przyszłość, nie domotywujmy ich i nie niszczmy ich, bo nie wiemy kiedy mogą się przydać. A wyśmiewanie ich przydatności to żenada, bo dla ewentualnego agersora nie jest problemem regularna Armia tylko dzaiłania partyzanckie, przykład Czeczenia, Afganistan, itp.

Tak czytam te komentarze i zastanawiam się kiedy Ci komentatorzy zmądrzeją? Oczywiście krytykować najłatwiej ale zrobić coś dla innych to już nie, bo mi się to nie kalkuluje. KUL jaki jest taki jest, swego czasu uczelnia spełniła swoją misję, teraz Władze uczelni powinnych zastanowić się nad zmianami adekwatnymi do obecnych potrzeb, ale nie generalizujmy że wszystko co związane z KULem to złe, LA to dobra organizacja która został reaktywowana 10 lat temu i świetnie sobie radzi. A z tego co wiem to artykuł nie powstał na zlecenie LA, tylko... rozwiń

Avatar
katolik / 20 marca 2014 o 08:08
0

Realizują zalecenia: "Przekujcie miecze na lemiesze" i "schowaj miecz do pochwy, bo kto mieczem wojuje od miecza ginie". Alleeeeeluja   Alleluuuuuuja.

Avatar
olo / 20 marca 2014 o 06:57
0

To są żołnierze niepoklanej

He he - dobre :)

Avatar
olo / 20 marca 2014 o 06:52
0

KUL to jedyna uczelnia na którą bym nie poszedł. Za dużo tam księży uczy. Szkoła dla scholi...

Avatar
oKo / 20 marca 2014 o 06:23
0

Amunicja im się kończy, ciekawe kiedy taca na naboje...

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2014 o 07:47
0

"Aż 41 proc. Polaków nie poświęciłoby nic dla dobra obecnej Polski – wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rz", przeprowadzonego w przededniu 10. rocznicy śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego. Okazuje się, że tylko 19 proc. z nas oddałoby dla ojczyzny swoje życie lub zdrowie, a 17 proc. gotowych jest na poświęcenie majątku" (źródl Rzeczpospolita 11.02.2014) Niestety czytając większość komentarzy można odnieść wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Przy okazji sytuacji na Ukrainie wyszło na jaw, że nie istnieje w Polsce coś takiego jak obrona cywilna, narodowe siły rezerwowe są tylko na papierze, a jedyną nadzieją w sytuacji zagrożenia jest NATO, a tak naprawdę USA (bo na europejskich sojuszników nie ma co liczyć). W tej sytuacji takie inicjatywy jak ta opisana w artykule zasługują na najwyższy szacunek, a nie na opluwanie. 

"Aż 41 proc. Polaków nie poświęciłoby nic dla dobra obecnej Polski – wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rz", przeprowadzonego w przededniu 10. rocznicy śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego. Okazuje się, że tylko 19 proc. z nas oddałoby dla ojczyzny swoje życie lub zdrowie, a 17 proc. gotowych jest na poświęcenie majątku" (źródl Rzeczpospolita 11.02.2014) Niestety czytając większość komentarzy można odnieść wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Przy okazji sytu... rozwiń

Avatar
nietypowa polka / 20 marca 2014 o 10:20
0

No, to sobie internetowe miernoty poużywają, POUŻYWAJĄ, nigdy im sliny nie zabraknie.

A może by tak poczytali o ratownictwie? Obywatelskiej odpowiedzialności?

Nie!!! Plucie i obrażanie to dyscyplina nie wymagająca...

Poświęcenie?

Nieeeee... to dla frajerów

Avatar
Soldier / 20 marca 2014 o 09:45
0

Słowa krytyki dla legionistów na pewno będą bardzo istotne! Panuje prześmiewna atmosfera ze względu na patronat KULu, czy nie zauważyliście drodzy komentatorzy, że Legia przyjmuje wszystkich studentów? Nie tylko z KULu, ale z każdej uczelni. Chętni muszą wykazać się jedynie odpowiednią sprawnością fizyczną i intelektualną! Skoro jesteście tacy mocni, to wykażcie swą moc na testach :) Pozdrawiam!

Avatar
Gość / 20 marca 2014 o 09:27
0

Czyżby szykowały się wyprawy krzyżowe,czy tylko do nawracania wiernych?

NIE - szykują sie do WOJNY!

Avatar
Gość / 20 marca 2014 o 09:23
0

to chyba KULawa ARMIOA ZBAWIENIA! Jedyną bronia jaką bauczą ich posługi(wania) to "POD TWOJĄ OBRONĘ"!

Avatar
Politechnik / 20 marca 2014 o 08:10
0

Tak czytam te komentarze i zastanawiam się kiedy Ci komentatorzy zmądrzeją? Oczywiście krytykować najłatwiej ale zrobić coś dla innych to już nie, bo mi się to nie kalkuluje. KUL jaki jest taki jest, swego czasu uczelnia spełniła swoją misję, teraz Władze uczelni powinnych zastanowić się nad zmianami adekwatnymi do obecnych potrzeb, ale nie generalizujmy że wszystko co związane z KULem to złe, LA to dobra organizacja która został reaktywowana 10 lat temu i świetnie sobie radzi. A z tego co wiem to artykuł nie powstał na zlecenie LA, tylko media na kanwie wydarzeń na Ukrainie szukają nowych sensacji. Bo LA od przeszło 10 lat robi swoją robotę bez specjalnego rozgłosu. Jeśli są tacy zapalńcy jak Legii Akademicka, Strzelec, ZHP, ZHR i inne organizacje tego typu ten Kraj ma jeszcze jakąś przyszłość, nie domotywujmy ich i nie niszczmy ich, bo nie wiemy kiedy mogą się przydać. A wyśmiewanie ich przydatności to żenada, bo dla ewentualnego agersora nie jest problemem regularna Armia tylko dzaiłania partyzanckie, przykład Czeczenia, Afganistan, itp.

Tak czytam te komentarze i zastanawiam się kiedy Ci komentatorzy zmądrzeją? Oczywiście krytykować najłatwiej ale zrobić coś dla innych to już nie, bo mi się to nie kalkuluje. KUL jaki jest taki jest, swego czasu uczelnia spełniła swoją misję, teraz Władze uczelni powinnych zastanowić się nad zmianami adekwatnymi do obecnych potrzeb, ale nie generalizujmy że wszystko co związane z KULem to złe, LA to dobra organizacja która został reaktywowana 10 lat temu i świetnie sobie radzi. A z tego co wiem to artykuł nie powstał na zlecenie LA, tylko... rozwiń

Avatar
katolik / 20 marca 2014 o 08:08
0

Realizują zalecenia: "Przekujcie miecze na lemiesze" i "schowaj miecz do pochwy, bo kto mieczem wojuje od miecza ginie". Alleeeeeluja   Alleluuuuuuja.

Avatar
olo / 20 marca 2014 o 06:57
0

To są żołnierze niepoklanej

He he - dobre :)

Avatar
olo / 20 marca 2014 o 06:52
0

KUL to jedyna uczelnia na którą bym nie poszedł. Za dużo tam księży uczy. Szkoła dla scholi...

Avatar
oKo / 20 marca 2014 o 06:23
0

Amunicja im się kończy, ciekawe kiedy taca na naboje...

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 451 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!