Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2015 r.
15:11

Lekarze mieli wolne, nikt nie powiadomił pacjentów. "Mama czekała na wizytę pół roku"

0 15 A A

Poradnie zamknięte mimo umówionych wizyt. Pacjenci, którzy 14 sierpnia przyszli do przychodni przy szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie i powiatowym szpitalu w Kraśniku odeszli z kwitkiem. Lekarze mieli wolne.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do lekarza nie dostała się między innymi 68-letnia pacjentka poradni kardiologicznej wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Kobieta czekała na tę wizytę pół roku.

– Mama ma problemy z poruszaniem się, jest po dwóch operacjach kręgosłupa i ma chore serce. Dodatkowo był upalny dzień, ale taki był termin wizyty więc musiała pojechać – relacjonuje córka pacjentki w liście, który trafił do naszej redakcji. - Na miejscu okazało się, że gabinety są zamknięte. Nie było nikogo, kto mógłby udzielić informacji. W końcu w rejestracji, za kratą, pomiędzy innymi informacjami mama zauważyła kartkę, że 14 sierpnia jest w przychodni dniem wolnym od pracy.

Dodaje, że nikt nie uprzedził o nieaktualnym terminie wizyty. – Każda szanująca siebie jak i swoich pacjentów przychodnia po pierwsze nie rejestrowałaby wizyt na dzień wolny od pracy. Po drugie w takim przypadku wypadałoby zadzwonić do pacjenta z informacją o nieaktualnym terminie i przerejestrować na inny, a tak się nie stało! – oburza się nasza Czytelniczka. – W ten sposób mama została z niczym, bo nie ma wyznaczonego nowego terminu wizyty. Nie jest jedyną osobą w takiej sytuacji, gdyż po przychodni błądzili inni zdezorientowani pacjenci.

Wzięła urlop

Skarżą się też pacjenci przychodni przy szpitalu powiatowym w Kraśniku. – Na wizytę u specjalisty
czekałam trzy tygodnie. Na miejscu okazało się, że poradnie i rejestracja są zamknięte na głucho. Na izbie przyjęć dowiedziałam się, że poradnie i administracja nie pracują, bo szpital odbiera wolne za 15 sierpnia – denerwuje się nasza Czytelniczka z Kraśnika. – Nikt nie zadzwonił aby odwołać wizytę, nikt mnie nie uprzedził o tym jak zapisywałam się na wizytę. Nie było też informacji o dniu wolnym - ani na stronie szpitala, ani też starostwa. Mój urlop szlag trafił, wizytę też, ale kogo to obchodzi!

Jak zapewnia dyrekcja obu placówek, pacjenci, którym w ubiegły piątek przepadła wizyta zostaną zarejestrowani na nowy termin w ciągu kilku dni.

Zarejestrowana na 14 sierpnia

– Prawdopodobnie pacjentka została zarejestrowana na 14 sierpnia jeszcze przed zarządzeniem dyrektora szpitala o dniu wolnym. Jeśli się do nas zgłosi, zostanie zarejestrowana w ciągu maksymalnie tygodnia, podobnie jak inni pacjenci, którzy są w takiej sytuacji – zapewnia Adam Umer, kierownik przychodni w szpitalu przy al. Kraśnickiej. – Informowaliśmy pacjentów telefonicznie o tej zmianie, być może pacjentka nie odbierała telefonu. Informacja była też na stronie internetowej szpitala i w przychodni.

W ciągu kilku dni mają być też zarejestrowani pacjenci przychodni w Kraśniku. – Zostaną zarejestrowani w dogodnym dla nich terminie, żeby nie musieli tracić urlopu
na wizytę – obiecuje Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku. – Musiał wystąpić jakiś błąd
po jednej lub po drugiej stronie. Pacjenci mogli nie odbierać telefonu, albo pracownik przychodni źle zapisał numer. Informacja o dniu wolnym była też w budynku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
acei / 19 sierpnia 2015 r. o 12:22

Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wychodza ze szpitala. Zreszta kto komu broni zostac lekarzem? Za pozno? To poslac swoje dzieci. Ale zeby dostac sie w ogole na te studia nie wystarczy zdac matury na poziomie podstawowym na 30%. Co i tak jest dla duzej czesci nieosiagalne.

brawo za ten komentarz! 100% prawdy, ale niewygodnej dla żądnych taniej sensacji pismaków i butnej gawiedzi

brawo za ten komentarz! 100% prawdy, ale niewygodnej dla żądnych taniej sensacji pismaków i butnej gawiedzi

rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 10:51

Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wychodza ze szpitala. Zreszta kto komu broni zostac lekarzem? Za pozno? To poslac swoje dzieci. Ale zeby dostac sie w ogole na te studia nie wystarczy zdac matury na poziomie podstawowym na 30%. Co i tak jest dla duzej czesci nieosiagalne.

W końcu ktoś mówi z sensem!

W końcu ktoś mówi z sensem!

rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 08:17
Nie mogę tego słuchać : jestem biedny bo to, bo tamto. Jesteś biedny bo jesteś głupi i leniwy!!! Bierzecie sie do roboty to będzie was stać na wszystko!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 08:13
sorry pacjencie taki kraj jak sie nie podoba to zdychaj
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 07:20
Jajo jesteś troglodyta, nie rozumiesz słowa pisanego.
Avatar
Jajo / 19 sierpnia 2015 r. o 05:49

Trzeba być nieodpowiedzialnym tepakiem żeby czekać kilka miesięcy do lekarza specjalisty na wizytę w ramach NFZ i narażać swoje zdrowie. Wystarczy znaleźć dobrego lekarza i za kilkadziesiąt pln ma się poradę. W każdej branży tak jest- trzeba zapłacić, nic nie ma za darmo.

Żeby napisać taki komentarz trzeba być dopiero tepakiem. Jak ukradna ci samochód to idź do detektywa zamiast na policję.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 00:46
Rysio łatwo Ci jest powiedzieć "idź prywatnie zapłać paredziesiat zlotych" A co jeżeli ktoś nie ma pieniędzy? Np jest samotnie wychowujące matką małego dziecka z przewlekla choroba nie może pójść do pracy bo nie ma z kim dziecka zostawić i utrzymuje się z niewielkich alimentów + śmiesznego zasiłku rodzinnego? Ma pójść wywalić 100, - zamiast kupić dziecku pieluchy czy jedzenie? A taka recistka czy recistka? Dostaje ochlapy od państwa za przepracowany kilkadziesiąt lat za które musi zapłacić mieszkanie kupić leki A wiadomo ze nie należy to do małych wydatków. Za co ma przeżyć miesiąc?
Rysio łatwo Ci jest powiedzieć "idź prywatnie zapłać paredziesiat zlotych" A co jeżeli ktoś nie ma pieniędzy? Np jest samotnie wychowujące matką małego dziecka z przewlekla choroba nie może pójść do pracy bo nie ma z kim dziecka zostawić i utrzymuje się z niewielkich alimentów + śmiesznego zasiłku rodzinnego? Ma pójść wywalić 100, - zamiast kupić dziecku pieluchy czy jedzenie? A taka recistka czy recistka? Dostaje ochlapy od państwa za przepracowany kilkadziesiąt lat za które musi zapłacić mieszkanie kupić leki A wiadomo ze nie ... rozwiń
Avatar
rysio / 18 sierpnia 2015 r. o 23:46
Trzeba być nieodpowiedzialnym tepakiem żeby czekać kilka miesięcy do lekarza specjalisty na wizytę w ramach NFZ i narażać swoje zdrowie. Wystarczy znaleźć dobrego lekarza i za kilkadziesiąt pln ma się poradę. W każdej branży tak jest- trzeba zapłacić, nic nie ma za darmo.
Avatar
J23 / 18 sierpnia 2015 r. o 21:07

Proponuje się odgryźć I tez nie przejść do darmozjadow! I juz! Nie będą mieni okazji dostać ani lapoki ani 70tys pensji. Od dziś leczymy się u znachorow!

ci ludzie dostają za swoją pracę pensję ale jak nadarzy się okazja to wyciągają łapy po kopertę by wyssać z chorego człowieka wszystko co ma.A idac twoim tokiem myslenia to w czasie zagrożenia dzwońmy po oznaczenia zamiast na policję, w czasie pożaru czy wypadku radzmy sobie sami zamiast fatygowac strazakow itp., itd....
ci ludzie dostają za swoją pracę pensję ale jak nadarzy się okazja to wyciągają łapy po kopertę by wyssać z chorego człowieka wszystko co ma.A idac twoim tokiem myslenia to w czasie zagrożenia dzwońmy po oznaczenia zamiast na policję, w czasie pożaru czy wypadku radzmy sobie sami zamiast fatygowac strazakow itp., itd.... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 17:55
Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wychodza ze szpitala. Zreszta kto komu broni zostac lekarzem? Za pozno? To poslac swoje dzieci. Ale zeby dostac sie w ogole na te studia nie wystarczy zdac matury na poziomie podstawowym na 30%. Co i tak jest dla duzej czesci nieosiagalne.
Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wyc... rozwiń
Avatar
acei / 19 sierpnia 2015 r. o 12:22

Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wychodza ze szpitala. Zreszta kto komu broni zostac lekarzem? Za pozno? To poslac swoje dzieci. Ale zeby dostac sie w ogole na te studia nie wystarczy zdac matury na poziomie podstawowym na 30%. Co i tak jest dla duzej czesci nieosiagalne.

brawo za ten komentarz! 100% prawdy, ale niewygodnej dla żądnych taniej sensacji pismaków i butnej gawiedzi

brawo za ten komentarz! 100% prawdy, ale niewygodnej dla żądnych taniej sensacji pismaków i butnej gawiedzi

rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 10:51

Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wychodza ze szpitala. Zreszta kto komu broni zostac lekarzem? Za pozno? To poslac swoje dzieci. Ale zeby dostac sie w ogole na te studia nie wystarczy zdac matury na poziomie podstawowym na 30%. Co i tak jest dla duzej czesci nieosiagalne.

W końcu ktoś mówi z sensem!

W końcu ktoś mówi z sensem!

rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 08:17
Nie mogę tego słuchać : jestem biedny bo to, bo tamto. Jesteś biedny bo jesteś głupi i leniwy!!! Bierzecie sie do roboty to będzie was stać na wszystko!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 08:13
sorry pacjencie taki kraj jak sie nie podoba to zdychaj
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 07:20
Jajo jesteś troglodyta, nie rozumiesz słowa pisanego.
Avatar
Jajo / 19 sierpnia 2015 r. o 05:49

Trzeba być nieodpowiedzialnym tepakiem żeby czekać kilka miesięcy do lekarza specjalisty na wizytę w ramach NFZ i narażać swoje zdrowie. Wystarczy znaleźć dobrego lekarza i za kilkadziesiąt pln ma się poradę. W każdej branży tak jest- trzeba zapłacić, nic nie ma za darmo.

Żeby napisać taki komentarz trzeba być dopiero tepakiem. Jak ukradna ci samochód to idź do detektywa zamiast na policję.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 r. o 00:46
Rysio łatwo Ci jest powiedzieć "idź prywatnie zapłać paredziesiat zlotych" A co jeżeli ktoś nie ma pieniędzy? Np jest samotnie wychowujące matką małego dziecka z przewlekla choroba nie może pójść do pracy bo nie ma z kim dziecka zostawić i utrzymuje się z niewielkich alimentów + śmiesznego zasiłku rodzinnego? Ma pójść wywalić 100, - zamiast kupić dziecku pieluchy czy jedzenie? A taka recistka czy recistka? Dostaje ochlapy od państwa za przepracowany kilkadziesiąt lat za które musi zapłacić mieszkanie kupić leki A wiadomo ze nie należy to do małych wydatków. Za co ma przeżyć miesiąc?
Rysio łatwo Ci jest powiedzieć "idź prywatnie zapłać paredziesiat zlotych" A co jeżeli ktoś nie ma pieniędzy? Np jest samotnie wychowujące matką małego dziecka z przewlekla choroba nie może pójść do pracy bo nie ma z kim dziecka zostawić i utrzymuje się z niewielkich alimentów + śmiesznego zasiłku rodzinnego? Ma pójść wywalić 100, - zamiast kupić dziecku pieluchy czy jedzenie? A taka recistka czy recistka? Dostaje ochlapy od państwa za przepracowany kilkadziesiąt lat za które musi zapłacić mieszkanie kupić leki A wiadomo ze nie ... rozwiń
Avatar
rysio / 18 sierpnia 2015 r. o 23:46
Trzeba być nieodpowiedzialnym tepakiem żeby czekać kilka miesięcy do lekarza specjalisty na wizytę w ramach NFZ i narażać swoje zdrowie. Wystarczy znaleźć dobrego lekarza i za kilkadziesiąt pln ma się poradę. W każdej branży tak jest- trzeba zapłacić, nic nie ma za darmo.
Avatar
J23 / 18 sierpnia 2015 r. o 21:07

Proponuje się odgryźć I tez nie przejść do darmozjadow! I juz! Nie będą mieni okazji dostać ani lapoki ani 70tys pensji. Od dziś leczymy się u znachorow!

ci ludzie dostają za swoją pracę pensję ale jak nadarzy się okazja to wyciągają łapy po kopertę by wyssać z chorego człowieka wszystko co ma.A idac twoim tokiem myslenia to w czasie zagrożenia dzwońmy po oznaczenia zamiast na policję, w czasie pożaru czy wypadku radzmy sobie sami zamiast fatygowac strazakow itp., itd....
ci ludzie dostają za swoją pracę pensję ale jak nadarzy się okazja to wyciągają łapy po kopertę by wyssać z chorego człowieka wszystko co ma.A idac twoim tokiem myslenia to w czasie zagrożenia dzwońmy po oznaczenia zamiast na policję, w czasie pożaru czy wypadku radzmy sobie sami zamiast fatygowac strazakow itp., itd.... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 17:55
Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wychodza ze szpitala. Zreszta kto komu broni zostac lekarzem? Za pozno? To poslac swoje dzieci. Ale zeby dostac sie w ogole na te studia nie wystarczy zdac matury na poziomie podstawowym na 30%. Co i tak jest dla duzej czesci nieosiagalne.
Ludzie, o co w ogole chodzi? Wszyscy narzekacie na lekarzy a jak tylko sie ktory zle poczuje albo jego starsza mama czy tata to od razu biegniecie do szpitala. To leczcie sie sami! Ze lapowkarze? W dzisiejszych czasach to margines. Media trabia o kazdym przypadku bledu lekarskiego (ktory tez czesto jest skutkiem posrednim lub bezposrednim zlej organizacji systemu) czy o jakiejs czarnej owcy ktora wziela lapowke i wszyscy mysla ze to norma. Zdecydowana wiekszosc lekarzy w Polsce nie zarabia 70 tys/mies. A ci ktorzy moze tyle zarabiaja nie wyc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wykorzystał przerwę w rozgrywkach na zmiany kadrowe

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wykorzystał przerwę w rozgrywkach na zmiany kadrowe

Z klubem po niespełna trzech sezonach pożegnała się Emilia Kośla. 21-letnia skrzydłowa w tym sezonie raczej rozczarowywała – średnio zdobywała zaledwie 2 pkt na mecz. Wcześniej jej statystyki, ale także rola w drużynie były znacznie lepsze. Kośla miała w obecnych rozgrywkach właściwie tylko 1 dobry występ. Miał on miejsce na otwarcie sezonu, kiedy w rywalizacji z Polskimi Przetworami KS Basket 25 Bydgoszcz zdobyła 8 pkt

Żona nie miała kontaktu z mężem. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania

Żona nie miała kontaktu z mężem. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania

Zatrucie tlenkiem węgla było prawdopodobną przyczyną śmierci 38-letniego mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego. Służby ratunkowe zaalarmowała żona zaniepokojona brakiem kontaktu z mężczyzną.

Odkurzacze automatyczne vs. bezprzewodowe – wygoda i komfort sprzątania

Odkurzacze automatyczne vs. bezprzewodowe – wygoda i komfort sprzątania

Utrzymywanie porządku w naszych wnętrzach jest konieczne, bowiem znacznie wpływa na wygodę oraz komfort korzystania z pomieszczenia. Nie dla każdego jednak czynność sprzątania bywa przyjemna, warto zatem maksymalnie ją sobie ułatwić. Doskonałym pomysłem okazują się być odkurzacze automatyczne.

Zaburzenia osobowości borderline - czym jest osobowość z pogranicza?

Zaburzenia osobowości borderline - czym jest osobowość z pogranicza?

Zaburzenia osobowości są złożone i mogą stanowić problem w codziennym funkcjonowaniu. Zaburzenie osobowości typu borderline (BPD) jest jednym z najbardziej znanych schorzeń i może mieć znaczący wpływ na życie człowieka. Osoby z BPD często zmagają się z niestabilnymi związkami i intensywnymi reakcjami emocjonalnymi, a także z problemami dotyczącymi tożsamości i zachowania. Objawy mogą być bardzo różne u poszczególnych osób, co utrudnia postawienie diagnozy.

Dzieci czekają na nowe przedszkole. Ale radni są na wojnie z wójt

Dzieci czekają na nowe przedszkole. Ale radni są na wojnie z wójt

Niektóre dzieci dojeżdżają do przedszkola kilkanaście kilometrów, bo w tym działającym w ich gminie jest mało miejsc, a warunki dla maluchów wołają o pomstę do nieba. Gmina Kąkolewnica zdobyła już dotację na budowę nowej placówki. Ale przeciwko są radni, którzy zarzucają, że projekt będzie zbyt drogi.

Siatkarki Tomasovii wykonały zadanie, AZS UMCS Lublin bez przełamania

Siatkarki Tomasovii wykonały zadanie, AZS UMCS Lublin bez przełamania

Mecze dzień po dniu, a do tego hala inna niż zwykle. Okazuje się, że to żaden problem dla Tomasovii. Drużyna Stanisława Kaniewskiego w piątek ograła SMS PZPS II Szczyrk 3:0, a w sobotę powtórzyła ten wynik w starciu z Maratonem Krzeszowice. Efekt? Niebiesko-białe wskoczyły na drugie miejsce w tabeli.

Co powinna obecnie uwzględniać dobra opieka medyczna

Co powinna obecnie uwzględniać dobra opieka medyczna

Opieka medyczna – w założeniach pacjentów – powinna być skuteczna, szybka, komfortowa i pochłaniająca jak najmniej kosztów. Tylko, że to teoria: wyzwania, jakie niesie za sobą codzienna dbałość o zdrowie i aktywność wobec chorobowych wyzwań sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się np. prywatne pakiety medyczne. Warto w tym kontekście zastanowić się, co powinna uwzględniać odpowiedniej jakości opieka lekarska. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, jaka jest różnica między świadczeniami w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia a prywatnym leczeniem. Świadczenia, które zapewnia NFZ opłacane są niejako na podstawie składek, które opłaca się w ramach umów o pracę. Można więc założyć, że każda pracująca osoba składa się na całokształt działalności NFZ, a co za tym idzie – poszczególne badania, zabiegi i inne rozwiązania.

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

„Mieszkańcy szukają informacji, martwiąc się o swoich bliskich a otrzymują garść bełkotu sięgający swym poziomem kulturowym żylety na trybunach”. To jeden z komentarzy zamieszczonych na profilu gminy Wólka (powiat lubelski). Dotyczy tego, co oznacza komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia ujęć Łuszczów Pierwszy i Sobianowice. Napisał je sam wójt.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Od wtorku startuje ostatnia kolejka fazy grupowej. Z tego też względu mecze w każdej z grup będą się już odbywały o tej samej porze. Najpierw dojdzie do rozstrzygnięć w grupie A. O godz. 16 Holandia zmierzy się z Katarem, a Senegal z Ekwadorem.

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Krótka internetowa znajomość 40-latka z osobą podającą się za amerykańską żołnierkę zakończyła się utratą 15 tysięcy złotych.

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej
2 grudnia 2022, 18:00

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej

"Wojownik MDMA" to tytuł najnowszej książki Jasia Kapeli, którą kontrowersyjny autor będzie promował w lubelskiej Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12). Spotkanie zaplanowano na 2 grudnia o godz. 18.

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 złotych to kwota, na której wydanie właściwie każdy może sobie pozwolić. I tylko o tyle prosi Magdalena Tereszczuk z Tomaszowa Lubelskiego, która organizuje akcję „Paczka za dychę”. Chce pomóc jeszcze przed świętami co najmniej dwóm potrzebującym polskim rodzinom.

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Dublet Bruno Fernandesa zapewnił Portugalii wygraną nad Urugwajem i awans do fazy pucharowej. Tym samym ekipa z półwyspu iberyjskiego do ostatniego meczu w grupie może podejść z dużym luzem. Natomiast Urusi, choć całkowitych szans na awans nie stracili znaleźli się w arcytrudnej sytuacji

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci
galeria

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci

Nie działa jedna z architektonicznych atrakcji Centrum Spotkania Kultur. Montaż multimedialnej fasady kosztował ponad 2,7 mln zł. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być wymiana wszystkich sterowników na całej ścianie frontowej budynku

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!