Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2012 r.
15:58
Edytuj ten wpis

Lekarze się szkolili, pacjenci czekali w poradni

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 10 A A
Kolejka do poradni. (Łukasz Minkiewicz)
Kolejka do poradni. (Łukasz Minkiewicz)

W czasie, gdy pacjenci czekali na wizytę w poradni siatkówkowej, część personelu poszła na szkolenie. – Nie możemy organizować szkolenia po godzinach pracy – tłumaczy kierownik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poradnie okulistyczne SPSK nr 1 przeniosły się latem z ul. Chmielnej do budynku przy ul. Staszica. Zostaną tam do zakończenia remontu dotychczasowej siedziby Kliniki Okulistyki.

Pacjenci od początku narzekali na tłok i na kolejki w budynku przy ul. Staszica. Dzisiaj niektórzy z nich musieli uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości, bo część personelu wyszła na szkolenie w trakcie pracy poradni.

– W listopadzie miałam operację. Dzisiaj przyszłam na wizytę do gabinetu chorób siatkówki. Przyszłam już o siódmej rano, a po raz pierwszy wezwali mnie do gabinetu około dziewiątej – skarży się pacjentka poradni siatkówkowej. – Dostałam kropelki i wtedy do gabinetu weszła pani, która powiedziała, że szef wzywa, bo jest szkolenie. Musiałam wyjść. Lekarz wrócił ze szkolenia po godzinie.

– Dotarł do nas nowy sprzęt do diagnostyki chorób siatkówki i odbyło się krótkie szkolenie – tłumaczy dr hab. Jerzy Mackiewicz, kierownik Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego. – Wszyscy pacjenci zostali przyjęci do godz. 12.30, a przyjmujemy do godz. 15. To było ramowe szkolenie, które nie zdezorganizowało pracy poradni – przekonuje.

Kierownik wyjaśnia, że pacjenci są zapisywani na wizyty nawet na kilka miesięcy w przód, więc nie dało się tego zorganizować inaczej.
– Nie możemy organizować szkolenia np. o godz. 17, bo o tej porze lekarze nie pracują – tłumaczy kierownik. – Według prawa nie powinniśmy o tej porze nie powinniśmy nawet znajdować się w tych pomieszczeniach.

Jak podkreśla dr Mackiewicz, długie czekanie na wizytę to specyfika poradni przyklinicznej, która działa inaczej niż zwykł przychodnie i przyjmuje pacjentów z całego regionu. – Pacjenci, którzy tutaj przychodzą, są uprzedzeni, że mogą przyjść do poradni o godz. 8, a wizyta zakończy się o godz. 15 – tłumaczy. – Mogą się leczyć w innych poradniach, ale wolą tutaj.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maria / 28 listopada 2012 r. o 19:41
+2
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?
I po co gadać, że pracują 20 godzin?
Avatar
Czekista / 28 listopada 2012 r. o 20:08
+1
Po 17.00 godz. nie można szkolić bo lekarze są już na prywacie. Ba nawet wdześniej. Już po porannej wizycie na oddzialach zostaje ordynator (by brać w łapę) oraz stażysci. Reszta co tchu leci na prywatę
Avatar
Toda / 28 listopada 2012 r. o 16:37
+1
Państwowa Inspekcja Pracy powinna sprawdzić dlaczego lekarze często zostają w pracy poza jej godzinami i dlaczego szpital nie płaci im za wykonywaną w tym czasie pracę. Dziennikarze również powinni zainteresować się tym tematem.
Avatar
krystyna / 30 listopada 2012 r. o 09:05
0
Byłam tam też na badaniu siatkówki ,sądziłam że tam jest codziennie ,Z gabinetu nr.2 lekarz operował i tam dużo ludzi czekało,a ja po długiej kolejce do rejestracji zostałam bardzo szybko i miło w gabinecie nr, 7 -byłam tam pierwszy raz i jestem zadowolona.
Avatar
nfz ;) / 29 listopada 2012 r. o 18:10
0
pocieszenie dla miłych pacjentów
od nowego roku NFZ nie płaci okuliscie za badnie w lampie szczelinowej !!

Prawda jaka oszczędność
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 r. o 07:31
0
T o nie jest nagonka na lekarzy a fakty.A tak nawiasem to pięknie naród już jest podzielony.
Avatar
q.rwa mac! / 28 listopada 2012 r. o 21:08
0
Może w końcu zamiast stałego tematu dyżurnego- nagonki na lekarzy, nasi regionalni dziennikarze zajmą się w końcu tematem dlaczego młodzi lekarze są zmuszani do pracy po godzinach bez wynagrodzenia !!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 20:34
0
podziękujcie za to solidarności z lat 80, to przez nich teraz mamy taki burdel, a mieliśmy zyc w drugiej Japonii gdzie spełnione te 21 postulatów, gdzie to godne życie tych na dole
Avatar
Dan / 28 listopada 2012 r. o 19:37
0
o..o..o.. nagonka na lekarzy, ciekawe co następnego szykują lekarzom, po ustawie refundacyjnej co kolejnego, może obniżą punktację za wizyty u specjalistów?
Avatar
0987654321 / 28 listopada 2012 r. o 22:00
-2
[quote name='Maria' timestamp='1354128111' post='701688']
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?[/quote]

A kiedy Twoim zdaniem mieli im zrobić szkolenie? W nocy? Może w dzień wolny od pracy? Zresztą co za różnica, czy dotyczy to lekarzy, nauczycieli, piekarzy, czy hutników? Pracodawca może robić pracownikom szkolenia w godzinach pracy, a nie w czasie wolnym od pracy.
Avatar
krystyna / 30 listopada 2012 r. o 09:05
0
Byłam tam też na badaniu siatkówki ,sądziłam że tam jest codziennie ,Z gabinetu nr.2 lekarz operował i tam dużo ludzi czekało,a ja po długiej kolejce do rejestracji zostałam bardzo szybko i miło w gabinecie nr, 7 -byłam tam pierwszy raz i jestem zadowolona.
Avatar
nfz ;) / 29 listopada 2012 r. o 18:10
0
pocieszenie dla miłych pacjentów
od nowego roku NFZ nie płaci okuliscie za badnie w lampie szczelinowej !!

Prawda jaka oszczędność
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 r. o 07:31
0
T o nie jest nagonka na lekarzy a fakty.A tak nawiasem to pięknie naród już jest podzielony.
Avatar
0987654321 / 28 listopada 2012 r. o 22:00
-2
[quote name='Maria' timestamp='1354128111' post='701688']
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?[/quote]

A kiedy Twoim zdaniem mieli im zrobić szkolenie? W nocy? Może w dzień wolny od pracy? Zresztą co za różnica, czy dotyczy to lekarzy, nauczycieli, piekarzy, czy hutników? Pracodawca może robić pracownikom szkolenia w godzinach pracy, a nie w czasie wolnym od pracy.
Avatar
q.rwa mac! / 28 listopada 2012 r. o 21:08
0
Może w końcu zamiast stałego tematu dyżurnego- nagonki na lekarzy, nasi regionalni dziennikarze zajmą się w końcu tematem dlaczego młodzi lekarze są zmuszani do pracy po godzinach bez wynagrodzenia !!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 20:34
0
podziękujcie za to solidarności z lat 80, to przez nich teraz mamy taki burdel, a mieliśmy zyc w drugiej Japonii gdzie spełnione te 21 postulatów, gdzie to godne życie tych na dole
Avatar
Czekista / 28 listopada 2012 r. o 20:08
+1
Po 17.00 godz. nie można szkolić bo lekarze są już na prywacie. Ba nawet wdześniej. Już po porannej wizycie na oddzialach zostaje ordynator (by brać w łapę) oraz stażysci. Reszta co tchu leci na prywatę
Avatar
Maria / 28 listopada 2012 r. o 19:41
+2
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?
I po co gadać, że pracują 20 godzin?
Avatar
Dan / 28 listopada 2012 r. o 19:37
0
o..o..o.. nagonka na lekarzy, ciekawe co następnego szykują lekarzom, po ustawie refundacyjnej co kolejnego, może obniżą punktację za wizyty u specjalistów?
Avatar
Toda / 28 listopada 2012 r. o 16:37
+1
Państwowa Inspekcja Pracy powinna sprawdzić dlaczego lekarze często zostają w pracy poza jej godzinami i dlaczego szpital nie płaci im za wykonywaną w tym czasie pracę. Dziennikarze również powinni zainteresować się tym tematem.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 stycznia 2021

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 stycznia 2021

Polska – Niemcy 23:23. Piłkarze ręczni zakończyli mistrzostwa świata w drugiej dziesiątce

Polska – Niemcy 23:23. Piłkarze ręczni zakończyli mistrzostwa świata w drugiej dziesiątce

W ostatnim meczu fazy grupowej Polska zremisowała z Niemcami 23:23 i zakończyła mundial w grupie drużyn z miejsc 13-16. Z naszej grupy do ćwierćfinałów awansowały: Hiszpania i Węgry.

W Lublinie ruszyły szczepienia seniorów. Nie wszyscy zaszczepią się od razu
galeria

W Lublinie ruszyły szczepienia seniorów. Nie wszyscy zaszczepią się od razu

W poniedziałek ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 w grupie seniorów, którzy skończyli 70 lat. Nie wszyscy będą z nich jednak mogli skorzystać od ręki.

Śnieżne szaleństwo w wąwozie na Kalinie
Zdjęcia
galeria

Śnieżne szaleństwo w wąwozie na Kalinie

Z obfitych opadów śniegu skorzystali miłośnicy jazdy na sankach. Tradycyjnie wiele osób wybrało się na stoki wąwozu na Kalinie.

Lubartów: Wymień stary piec, weź dotację

Lubartów: Wymień stary piec, weź dotację

We wtorek w Lubartowie zaczyna się nabór wniosków na dofinansowanie na wymianę starych pieców na ogrzewanie proekologiczne. Na ten cel można otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. Chodzi o podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie gazowe, pompy ciepła.

Terespol: W wagonie były nie tylko płyty pilśniowe
film

Terespol: W wagonie były nie tylko płyty pilśniowe

Przemycane papierosy za ponad 120 tys. złotych przechwycili podczas wspólnej kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola.

2,5 tysiąca osób zgłosiło się na świadków. Chcą pomóc właścicielowi ośrodka narciarskiego
galeria

2,5 tysiąca osób zgłosiło się na świadków. Chcą pomóc właścicielowi ośrodka narciarskiego

Ponad dwa tysiące osób zadeklarowało wsparcie dla właściciela ośrodka narciarskiego w Chrzanowie. Piotr Rzetelski zaapelował o pomoc w obliczu grożących mu sankcji za otwarcie stoku w czasie epidemii.

VideoNews w Galerii Labirynt. Przegląd prac studentów i studentek uczelni artystycznych
26 stycznia 2021, 18:00

VideoNews w Galerii Labirynt. Przegląd prac studentów i studentek uczelni artystycznych

Już po raz siódmy Galeria Labirynt w Lublinie zaprosi na ogólnopolski przegląd wideo studentów i studentek uczelni artystycznych - VideoNews. W tym roku wydarzenie wystartuje online w dniach 26-27 stycznia.

Borsuk Stanisław z Kraśnika dostał pomoc. "Mam nadzieję, że się wyliże"

Borsuk Stanisław z Kraśnika dostał pomoc. "Mam nadzieję, że się wyliże"

Nie ma żadnych złamań, a takie były podejrzenia. Jest nawadniany. Chory borsuk o imieniu Stanisław, który w niedzielę leżał na jednej z posesji w Kraśniku jest pod fachową opieką. – Mam nadzieję, że się wyliże – liczy Lena Grusiecka ze Stowarzyszenia Leśne Pogotowie - Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, działającego koło Lublina.

Będą nowe zasady wynajmowania miejskich mieszkań w Lublinie

Będą nowe zasady wynajmowania miejskich mieszkań w Lublinie

Już w czwartek lubelscy radni mają zatwierdzić nowe zasady wynajmowania miejskich mieszkań.

Biała Podlaska: Policjanci wyprowadzili kobietę z zadymionego mieszkania

Biała Podlaska: Policjanci wyprowadzili kobietę z zadymionego mieszkania

Dzięki szybkiej reakcji bialskich policjantów nie doszło do tragedii. Sierżant sztabowy Adam Strychalski oraz starszy sierżant Arkadiusz Marcinkowski wyprowadzili z zadymionego mieszkania 52-letnią kobietę.

Chełm. Ulice i chodniki w śniegu. Gdzie dzwonić po pomoc?
galeria

Chełm. Ulice i chodniki w śniegu. Gdzie dzwonić po pomoc?

W niespełna trzy godziny całkowicie zmieniły się warunki jazdy w Chełmie i okolicach. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, którego spadło od 10 do 20 centymetrów. Na kierowcach zmiana pogody wymusiła natychmiastowe zmiany nawyków jazdy, drogowcy zaś ruszyli do odśnieżania.

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma otrzymać ponad 1,7 mld euro z funduszy unijnych. Samorządowcy z PO mówią, że to za mało i chcą zwiększenia puli na województwo.

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

W tym roku miasto Puławy zainwestuje w budowę trzech „inteligentnych” przejść dla pieszych w ul. Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich.

Zamość pod śniegiem
Zdjęcia
galeria

Zamość pod śniegiem

Stare Miasto i Park Miejski w Zamościu po obfitych opadach śniegu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?