Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2012 r.
15:58
Edytuj ten wpis

Lekarze się szkolili, pacjenci czekali w poradni

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 10 A A
Kolejka do poradni. (Łukasz Minkiewicz)
Kolejka do poradni. (Łukasz Minkiewicz)

W czasie, gdy pacjenci czekali na wizytę w poradni siatkówkowej, część personelu poszła na szkolenie. – Nie możemy organizować szkolenia po godzinach pracy – tłumaczy kierownik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poradnie okulistyczne SPSK nr 1 przeniosły się latem z ul. Chmielnej do budynku przy ul. Staszica. Zostaną tam do zakończenia remontu dotychczasowej siedziby Kliniki Okulistyki.

Pacjenci od początku narzekali na tłok i na kolejki w budynku przy ul. Staszica. Dzisiaj niektórzy z nich musieli uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości, bo część personelu wyszła na szkolenie w trakcie pracy poradni.

– W listopadzie miałam operację. Dzisiaj przyszłam na wizytę do gabinetu chorób siatkówki. Przyszłam już o siódmej rano, a po raz pierwszy wezwali mnie do gabinetu około dziewiątej – skarży się pacjentka poradni siatkówkowej. – Dostałam kropelki i wtedy do gabinetu weszła pani, która powiedziała, że szef wzywa, bo jest szkolenie. Musiałam wyjść. Lekarz wrócił ze szkolenia po godzinie.

– Dotarł do nas nowy sprzęt do diagnostyki chorób siatkówki i odbyło się krótkie szkolenie – tłumaczy dr hab. Jerzy Mackiewicz, kierownik Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego. – Wszyscy pacjenci zostali przyjęci do godz. 12.30, a przyjmujemy do godz. 15. To było ramowe szkolenie, które nie zdezorganizowało pracy poradni – przekonuje.

Kierownik wyjaśnia, że pacjenci są zapisywani na wizyty nawet na kilka miesięcy w przód, więc nie dało się tego zorganizować inaczej.
– Nie możemy organizować szkolenia np. o godz. 17, bo o tej porze lekarze nie pracują – tłumaczy kierownik. – Według prawa nie powinniśmy o tej porze nie powinniśmy nawet znajdować się w tych pomieszczeniach.

Jak podkreśla dr Mackiewicz, długie czekanie na wizytę to specyfika poradni przyklinicznej, która działa inaczej niż zwykł przychodnie i przyjmuje pacjentów z całego regionu. – Pacjenci, którzy tutaj przychodzą, są uprzedzeni, że mogą przyjść do poradni o godz. 8, a wizyta zakończy się o godz. 15 – tłumaczy. – Mogą się leczyć w innych poradniach, ale wolą tutaj.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
q.rwa mac! / 28 listopada 2012 o 21:08
+1
Może w końcu zamiast stałego tematu dyżurnego- nagonki na lekarzy, nasi regionalni dziennikarze zajmą się w końcu tematem dlaczego młodzi lekarze są zmuszani do pracy po godzinach bez wynagrodzenia !!!
Avatar
Maria / 28 listopada 2012 o 19:41
+1
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?
I po co gadać, że pracują 20 godzin?
Avatar
krystyna / 30 listopada 2012 o 09:05
0
Byłam tam też na badaniu siatkówki ,sądziłam że tam jest codziennie ,Z gabinetu nr.2 lekarz operował i tam dużo ludzi czekało,a ja po długiej kolejce do rejestracji zostałam bardzo szybko i miło w gabinecie nr, 7 -byłam tam pierwszy raz i jestem zadowolona.
Avatar
nfz ;) / 29 listopada 2012 o 18:10
0
pocieszenie dla miłych pacjentów
od nowego roku NFZ nie płaci okuliscie za badnie w lampie szczelinowej !!

Prawda jaka oszczędność
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 07:31
0
T o nie jest nagonka na lekarzy a fakty.A tak nawiasem to pięknie naród już jest podzielony.
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:34
0
podziękujcie za to solidarności z lat 80, to przez nich teraz mamy taki burdel, a mieliśmy zyc w drugiej Japonii gdzie spełnione te 21 postulatów, gdzie to godne życie tych na dole
Avatar
Czekista / 28 listopada 2012 o 20:08
0
Po 17.00 godz. nie można szkolić bo lekarze są już na prywacie. Ba nawet wdześniej. Już po porannej wizycie na oddzialach zostaje ordynator (by brać w łapę) oraz stażysci. Reszta co tchu leci na prywatę
Avatar
Dan / 28 listopada 2012 o 19:37
0
o..o..o.. nagonka na lekarzy, ciekawe co następnego szykują lekarzom, po ustawie refundacyjnej co kolejnego, może obniżą punktację za wizyty u specjalistów?
Avatar
Toda / 28 listopada 2012 o 16:37
0
Państwowa Inspekcja Pracy powinna sprawdzić dlaczego lekarze często zostają w pracy poza jej godzinami i dlaczego szpital nie płaci im za wykonywaną w tym czasie pracę. Dziennikarze również powinni zainteresować się tym tematem.
Avatar
0987654321 / 28 listopada 2012 o 22:00
-1
[quote name='Maria' timestamp='1354128111' post='701688']
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?[/quote]

A kiedy Twoim zdaniem mieli im zrobić szkolenie? W nocy? Może w dzień wolny od pracy? Zresztą co za różnica, czy dotyczy to lekarzy, nauczycieli, piekarzy, czy hutników? Pracodawca może robić pracownikom szkolenia w godzinach pracy, a nie w czasie wolnym od pracy.
Avatar
krystyna / 30 listopada 2012 o 09:05
0
Byłam tam też na badaniu siatkówki ,sądziłam że tam jest codziennie ,Z gabinetu nr.2 lekarz operował i tam dużo ludzi czekało,a ja po długiej kolejce do rejestracji zostałam bardzo szybko i miło w gabinecie nr, 7 -byłam tam pierwszy raz i jestem zadowolona.
Avatar
nfz ;) / 29 listopada 2012 o 18:10
0
pocieszenie dla miłych pacjentów
od nowego roku NFZ nie płaci okuliscie za badnie w lampie szczelinowej !!

Prawda jaka oszczędność
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 07:31
0
T o nie jest nagonka na lekarzy a fakty.A tak nawiasem to pięknie naród już jest podzielony.
Avatar
0987654321 / 28 listopada 2012 o 22:00
-1
[quote name='Maria' timestamp='1354128111' post='701688']
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?[/quote]

A kiedy Twoim zdaniem mieli im zrobić szkolenie? W nocy? Może w dzień wolny od pracy? Zresztą co za różnica, czy dotyczy to lekarzy, nauczycieli, piekarzy, czy hutników? Pracodawca może robić pracownikom szkolenia w godzinach pracy, a nie w czasie wolnym od pracy.
Avatar
q.rwa mac! / 28 listopada 2012 o 21:08
+1
Może w końcu zamiast stałego tematu dyżurnego- nagonki na lekarzy, nasi regionalni dziennikarze zajmą się w końcu tematem dlaczego młodzi lekarze są zmuszani do pracy po godzinach bez wynagrodzenia !!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:34
0
podziękujcie za to solidarności z lat 80, to przez nich teraz mamy taki burdel, a mieliśmy zyc w drugiej Japonii gdzie spełnione te 21 postulatów, gdzie to godne życie tych na dole
Avatar
Czekista / 28 listopada 2012 o 20:08
0
Po 17.00 godz. nie można szkolić bo lekarze są już na prywacie. Ba nawet wdześniej. Już po porannej wizycie na oddzialach zostaje ordynator (by brać w łapę) oraz stażysci. Reszta co tchu leci na prywatę
Avatar
Maria / 28 listopada 2012 o 19:41
+1
A ciekawe jakby tak sobie nauczyciele poszli w godzinach pracy na szkolenie? Kto zająłby się dziećmi?
I po co gadać, że pracują 20 godzin?
Avatar
Dan / 28 listopada 2012 o 19:37
0
o..o..o.. nagonka na lekarzy, ciekawe co następnego szykują lekarzom, po ustawie refundacyjnej co kolejnego, może obniżą punktację za wizyty u specjalistów?
Avatar
Toda / 28 listopada 2012 o 16:37
0
Państwowa Inspekcja Pracy powinna sprawdzić dlaczego lekarze często zostają w pracy poza jej godzinami i dlaczego szpital nie płaci im za wykonywaną w tym czasie pracę. Dziennikarze również powinni zainteresować się tym tematem.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 1 4

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 4

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 3

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 23 9

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 5

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 13 5

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 36 7

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 42 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 1

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 9 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

Marcin Wroński gościem DDK Węglin
8 grudnia 2019, 17:00

Marcin Wroński gościem DDK Węglin 0 1

W ramach cyklu "Spis Treści", 8 grudnia o godz. 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zorganizowane zostanie spotkanie z autorem kryminałów Marcinem Wrońskim.

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach
8 grudnia 2019, 11:00

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach 0 0

Fundacja BezMiar zaprasza na Charytatywny Bieg Mikołajów, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 11 w Puławach. Start przy Pałacu Czartoryskich.

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę 5 5

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!