Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2015 r.
20:44
Edytuj ten wpis

Lekarze w konflikcie, pacjenci w kolejkach

34 21 A A

Coraz dłuższe kolejki, zdezorientowani pacjenci, dodatkowe dyżury - szpitalne izby przyjęć pękają w szwach. Nadal zamkniętych jest 40 proc. przychodni w naszym województwie. We wtorek po południu protestujący lekarze spotkali się z ministrem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To nie do pomyślenia, żeby tak postępowali lekarze. Byłem w dwóch przychodniach, obie były zamknięte na głucho - denerwuje się jeden z pacjentów, który w poniedziałek przyjechał na SOR szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

- Leczę się na nadciśnienie, muszę regularnie chodzić do lekarza - tłumaczy Waldemar Staruch (na zdjęciu), który także trafił na Kraśnicką. - Moja przychodnia jest zamknięta, więc musiałem przyjechać tutaj. Kolejka jest bardzo długa, na badania czekałem kilka godzin.

Do godz. 13 w poniedziałek lekarze przyjęli blisko setkę pacjentów. - Jest jeszcze gorzej niż 2 stycznia, kiedy w ciągu całego dnia przyjęliśmy 178 osób. Jeśli ta sytuacja się utrzyma będziemy musieli ściągnąć na dyżur dodatkowych lekarzy - mówi Dorota Koziej-Łasocha, lekarz dyżurny w SOR przy al. Kraśnickiej.

Do tej pory na terenie naszego województwa umowy z NFZ podpisało 61 proc. przychodni i 68 proc. lekarzy rodzinnych. - Opieką medyczną jest objętych 63 proc. mieszkańców regionu - informuje Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.

Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie radzyńskim gdzie na 14 przychodni umowy na 2015 rok podpisały tylko dwie i w powiecie biłgorajskim, gdzie spośród 18 przychodni, umowę z NFZ przedłużyła tylko jedna. Pomocy lekarza ludzie szukają w szpitalach.

- Mamy lekarza dyżurnego, internistów i pediatrę - wylicza Bartłomiej Siembida, ratownik medyczny ze szpitala w Biłgoraju. - Pacjentów jest znacznie więcej niż zwykle. W piątek do godz. 14 przyjęliśmy ich ponad setkę.
Lekarze rodzinni zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim, winą za przedłużający się protest obarczają ministra zdrowia.

- Nie możemy się zgodzić na podpisanie umów na obecnych warunkach - tłumaczy Marek Sobolewski, wiceprezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. - To umowy, które dają NFZ jednostronną możliwość zmiany jej warunków w dowolnym momencie.

Gdy zamykaliśmy to wydanie gazety trwały rozmowy przedstawicieli Porozumienia Zielonogórskiego z ministrem Bartoszem Arłukowiczem. To pierwsze spotkanie od 29 grudnia, kiedy do porozumienia nie doszło i lekarze zdecydowali się nie otwierać swoich gabinetów po 1 stycznia.

- W najgorszych scenariuszach nie przewidzieliśmy, ze protest tyle potrwa - mówiła nam we wtorek wieczorem Wioletta Szafrańska-Kocuń z Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. - To, czy otworzymy w środę przychodnie, będzie zależało od tego jaką propozycję przedstawi nam minister. Mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia, bo chcemy pracować.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mada / 7 stycznia 2015 o 15:28
0

Nie cierpią,bo pewnie przez te KOPERTY, ciągle dawać i dawać ,skąd na to wszystko brać, mi nikt nic nie daje,a oni te tłuste łapska zawsze wyciągają.

NIgdy w życiu nie dałam żadnych pięniędzy w kopercie. Ani lekarzowi, ani komukolwiek. Jak ktoś daje to powinien się zastanowić... nad sobą...

O Czym ta dyskusja LUBELSZCZYZNA taka WYKSZTALCONA co powiedzą media sponsorowane Przez rząd wszystko łykacie, wstyd. Poczytajcie trochę! Lekarze walczą o wasze pieniądze i WASZE prawa. Lekarzom odbierać dyplomy? A rolnikom ziemię za to ze strajkują na ulicy i przejazdów nie ma do miejsca zamieszkania, szpitali, pracy... Bądźmy sprawiedliwi... Szkoda gadać.

 Dokładnie, lekarze mają pracować za darmo, ale innych (szczególnie narzekających) to jakoś nie dotyczy... Poza tym się tłucze w te puste łby, i tłucze, że akurat w tym konflikcie pieniądze były na dalszym planie... Podejrzewam, że jeszcze się niektórzy pacjenci obudzą... Jak się okaże jak ich ministerstwo zrobiło w bambuko...

ładnie, lekarze mają pracować za darmo, ale innych (szczególnie narzekających) to jakoś nie dotyczy... Poza tym się tłucze w te puste łby, i tłucze, że akurat w tym konflikcie pieniądze były na dalszym planie... Podejrzewam, że jeszcze się niektórzy pacjenci obudzą... Jak się okaże jak ich ministerstwo zrobiło w bambuko...

rozwiń
Avatar
gość soru / 7 stycznia 2015 o 15:07
0
O Czym ta dyskusja LUBELSZCZYZNA taka WYKSZTALCONA co powiedzą media sponsorowane Przez rząd wszystko łykacie, wstyd. Poczytajcie trochę! Lekarze walczą o wasze pieniądze i WASZE prawa. Lekarzom odbierać dyplomy? A rolnikom ziemię za to ze strajkują na ulicy i przejazdów nie ma do miejsca zamieszkania, szpitali, pracy... Bądźmy sprawiedliwi... Szkoda gadać.
Avatar
Jadwiga / 7 stycznia 2015 o 14:41
0

Jestem w szoku, serio... Tak wiele głosów przeciwko lekarzom - dlaczego tak mało przeciwko ministerstwu?! Jakby Wam chcieli dołożyć roboty (w znacznej części papierkowej), w dodatku nie do końca w ramach Waszych kompetencji (pakiet onkologiczny, tfu...), wydłużyć kolejki (po cholerę skierowania do okulisty i dermatologa, cud, że pomysł skierowań do ginekologa nie przeszedł), w dodatku nie dając podwyżki to też byście tacy zadowoleni byli? Lekarz to też zawód jak każdy inny i źródło utrzymania wielu rodzin - a praca poważna i odpowiedzialna, poprzedzona wymagającymi studiami i stażami, to i wynagrodzenie powinno być godziwe. A ludzie plują jadem na "konowałów" na forach - jak Wam nie pasuje to wyjdźcie na ulice protestować przeciwko władzy, bo to, co się ostatnio w tym kraju wyprawia woła o pomstę... A jak w gabinecie nie spotykacie lekarza, z którego jesteście zadowoleni to też droga wolna - jak widzę lekarzy "moich" i moich dzieci to nie mam im nic do zarzucenia - zawsze mili, profesjonalni, pomocni, a po godzinach też nieraz siedzą, bo mi się akurat dziecko rozchorowało, a już numerka nie udało się dostać. Wybór duży.

Nie cierpią,bo pewnie przez te KOPERTY, ciągle dawać i dawać ,skąd na to wszystko brać, mi nikt nic nie daje,a oni te tłuste łapska zawsze wyciągają.

Nie cierpią,bo pewnie przez te KOPERTY, ciągle dawać i dawać ,skąd na to wszystko brać, mi nikt nic nie daje,a oni te tłuste łapska zawsze wyciągają.

rozwiń
Avatar
Mada / 7 stycznia 2015 o 13:49
0

Jestem w szoku, serio... Tak wiele głosów przeciwko lekarzom - dlaczego tak mało przeciwko ministerstwu?! Jakby Wam chcieli dołożyć roboty (w znacznej części papierkowej), w dodatku nie do końca w ramach Waszych kompetencji (pakiet onkologiczny, tfu...), wydłużyć kolejki (po cholerę skierowania do okulisty i dermatologa, cud, że pomysł skierowań do ginekologa nie przeszedł), w dodatku nie dając podwyżki to też byście tacy zadowoleni byli? Lekarz to też zawód jak każdy inny i źródło utrzymania wielu rodzin - a praca poważna i odpowiedzialna, poprzedzona wymagającymi studiami i stażami, to i wynagrodzenie powinno być godziwe. A ludzie plują jadem na "konowałów" na forach - jak Wam nie pasuje to wyjdźcie na ulice protestować przeciwko władzy, bo to, co się ostatnio w tym kraju wyprawia woła o pomstę... A jak w gabinecie nie spotykacie lekarza, z którego jesteście zadowoleni to też droga wolna - jak widzę lekarzy "moich" i moich dzieci to nie mam im nic do zarzucenia - zawsze mili, profesjonalni, pomocni, a po godzinach też nieraz siedzą, bo mi się akurat dziecko rozchorowało, a już numerka nie udało się dostać. Wybór duży.

Jestem w szoku, serio... Tak wiele głosów przeciwko lekarzom - dlaczego tak mało przeciwko ministerstwu?! Jakby Wam chcieli dołożyć roboty (w znacznej części papierkowej), w dodatku nie do końca w ramach Waszych kompetencji (pakiet onkologiczny, tfu...), wydłużyć kolejki (po cholerę skierowania do okulisty i dermatologa, cud, że pomysł skierowań do ginekologa nie przeszedł), w dodatku nie dając podwyżki to też byście tacy zadowoleni byli? Lekarz to też zawód jak każdy inny i źródło utrzymania wielu rodzin - a praca poważna i odpowiedzialn... rozwiń

Avatar
Henio / 7 stycznia 2015 o 13:26
0

Ładnie walcza o pieniądze ,ktore zabierano/chciał czy nie  / pracownikowi przez cały okres przebywania w stosunku pracy.Teraz o te pieniądze walczą inni,ale ten co płacił nie ma nic do tego.ŁAdnie zaklajstrowano temat podwyżek leków od 1 sycznia.Reklama została skierowana na rozmowy,a recept nie będzie za co wykupić.Nie ma chleba i leków dać im marsze na trzech króli! Ot zdrajcy narodu!Vo na To prezydent Komorowski? On jest zajęty emeryturami dla Żydów i ich potomków co zginęli na terenie Polski.Co go obchodzą Polacy???On ma teraz wybory przed sobą!!!

Komor siedzi cicho, jak i ta suka smoleńska,każde otworzenie przez nich japy to parę punktów mniej,nie odzywając się wcale mniej sobie szkodzą, a do wyborów nie daleko..

Komor siedzi cicho, jak i ta suka smoleńska,każde otworzenie przez nich japy to parę punktów mniej,nie odzywając się wcale mniej sobie szkodzą, a do wyborów nie daleko..

rozwiń
Avatar
Josef / 7 stycznia 2015 o 11:14
0

Ładnie walcza o pieniądze ,ktore zabierano/chciał czy nie  / pracownikowi przez cały okres przebywania w stosunku pracy.Teraz o te pieniądze walczą inni,ale ten co płacił nie ma nic do tego.ŁAdnie zaklajstrowano temat podwyżek leków od 1 sycznia.Reklama została skierowana na rozmowy,a recept nie będzie za co wykupić.Nie ma chleba i leków dać im marsze na trzech króli! Ot zdrajcy narodu!Vo na To prezydent Komorowski? On jest zajęty emeryturami dla Żydów i ich potomków co zginęli na terenie Polski.Co go obchodzą Polacy???On ma teraz wybory przed sobą!!!

Ładnie walcza o pieniądze ,ktore zabierano/chciał czy nie  / pracownikowi przez cały okres przebywania w stosunku pracy.Teraz o te pieniądze walczą inni,ale ten co płacił nie ma nic do tego.ŁAdnie zaklajstrowano temat podwyżek leków od 1 sycznia.Reklama została skierowana na rozmowy,a recept nie będzie za co wykupić.Nie ma chleba i leków dać im marsze na trzech króli! Ot zdrajcy narodu!Vo na To prezydent Komorowski? On jest zajęty emeryturami dla Żydów i ich potomków co zginęli na terenie Polski.Co go obchodzą Polacy???On ma ... rozwiń

Avatar
jOOj / 7 stycznia 2015 o 09:19
0

Rozwiązanie: Każdy rozgląda się w swojej okolicy za przychodnią otwartą i tam się przenosi! Ostatnia wizyta po dokumentację powinna być ostentacyjna czyli wygarnąć co komu na sercu leży!  Jak "lekarzom" ubędzie "klientów" to może się zastanowią nad następnym szantażem... lub zgłoszą do porozumienia zielonogórskiego o instrukcję solidarnego działania... I komunizmu do tego nie mieszajcie, oszołomy....

Avatar
Bolo / 7 stycznia 2015 o 09:06
0

Za komuny takiego czegoś nie było!

A co  " TO " teraz jest ?  premierka , prezydent z czasów głębokiej komuny, ciekawe komuny piszesz że nie ma a sami konfidenci i komuchy,pachołki Moskwy nadal przy żłobie,ile ci płaca za taką  "ścieme "

Avatar
gość / 7 stycznia 2015 o 08:21
0

Muszą komuchy odejść !!!!  nic dobrego z tego nie będzie !!!  nadal mocno się POgrążamy.

Za komuny takiego czegoś nie było!

Avatar
pacjent / 7 stycznia 2015 o 08:19
0

Mam wielki, wielki żal do pseudo lekarzy!!!

Avatar
Mada / 7 stycznia 2015 o 15:28
0

Nie cierpią,bo pewnie przez te KOPERTY, ciągle dawać i dawać ,skąd na to wszystko brać, mi nikt nic nie daje,a oni te tłuste łapska zawsze wyciągają.

NIgdy w życiu nie dałam żadnych pięniędzy w kopercie. Ani lekarzowi, ani komukolwiek. Jak ktoś daje to powinien się zastanowić... nad sobą...

O Czym ta dyskusja LUBELSZCZYZNA taka WYKSZTALCONA co powiedzą media sponsorowane Przez rząd wszystko łykacie, wstyd. Poczytajcie trochę! Lekarze walczą o wasze pieniądze i WASZE prawa. Lekarzom odbierać dyplomy? A rolnikom ziemię za to ze strajkują na ulicy i przejazdów nie ma do miejsca zamieszkania, szpitali, pracy... Bądźmy sprawiedliwi... Szkoda gadać.

 Dokładnie, lekarze mają pracować za darmo, ale innych (szczególnie narzekających) to jakoś nie dotyczy... Poza tym się tłucze w te puste łby, i tłucze, że akurat w tym konflikcie pieniądze były na dalszym planie... Podejrzewam, że jeszcze się niektórzy pacjenci obudzą... Jak się okaże jak ich ministerstwo zrobiło w bambuko...

ładnie, lekarze mają pracować za darmo, ale innych (szczególnie narzekających) to jakoś nie dotyczy... Poza tym się tłucze w te puste łby, i tłucze, że akurat w tym konflikcie pieniądze były na dalszym planie... Podejrzewam, że jeszcze się niektórzy pacjenci obudzą... Jak się okaże jak ich ministerstwo zrobiło w bambuko...

rozwiń
Avatar
gość soru / 7 stycznia 2015 o 15:07
0
O Czym ta dyskusja LUBELSZCZYZNA taka WYKSZTALCONA co powiedzą media sponsorowane Przez rząd wszystko łykacie, wstyd. Poczytajcie trochę! Lekarze walczą o wasze pieniądze i WASZE prawa. Lekarzom odbierać dyplomy? A rolnikom ziemię za to ze strajkują na ulicy i przejazdów nie ma do miejsca zamieszkania, szpitali, pracy... Bądźmy sprawiedliwi... Szkoda gadać.
Avatar
Jadwiga / 7 stycznia 2015 o 14:41
0

Jestem w szoku, serio... Tak wiele głosów przeciwko lekarzom - dlaczego tak mało przeciwko ministerstwu?! Jakby Wam chcieli dołożyć roboty (w znacznej części papierkowej), w dodatku nie do końca w ramach Waszych kompetencji (pakiet onkologiczny, tfu...), wydłużyć kolejki (po cholerę skierowania do okulisty i dermatologa, cud, że pomysł skierowań do ginekologa nie przeszedł), w dodatku nie dając podwyżki to też byście tacy zadowoleni byli? Lekarz to też zawód jak każdy inny i źródło utrzymania wielu rodzin - a praca poważna i odpowiedzialna, poprzedzona wymagającymi studiami i stażami, to i wynagrodzenie powinno być godziwe. A ludzie plują jadem na "konowałów" na forach - jak Wam nie pasuje to wyjdźcie na ulice protestować przeciwko władzy, bo to, co się ostatnio w tym kraju wyprawia woła o pomstę... A jak w gabinecie nie spotykacie lekarza, z którego jesteście zadowoleni to też droga wolna - jak widzę lekarzy "moich" i moich dzieci to nie mam im nic do zarzucenia - zawsze mili, profesjonalni, pomocni, a po godzinach też nieraz siedzą, bo mi się akurat dziecko rozchorowało, a już numerka nie udało się dostać. Wybór duży.

Nie cierpią,bo pewnie przez te KOPERTY, ciągle dawać i dawać ,skąd na to wszystko brać, mi nikt nic nie daje,a oni te tłuste łapska zawsze wyciągają.

Nie cierpią,bo pewnie przez te KOPERTY, ciągle dawać i dawać ,skąd na to wszystko brać, mi nikt nic nie daje,a oni te tłuste łapska zawsze wyciągają.

rozwiń
Avatar
Mada / 7 stycznia 2015 o 13:49
0

Jestem w szoku, serio... Tak wiele głosów przeciwko lekarzom - dlaczego tak mało przeciwko ministerstwu?! Jakby Wam chcieli dołożyć roboty (w znacznej części papierkowej), w dodatku nie do końca w ramach Waszych kompetencji (pakiet onkologiczny, tfu...), wydłużyć kolejki (po cholerę skierowania do okulisty i dermatologa, cud, że pomysł skierowań do ginekologa nie przeszedł), w dodatku nie dając podwyżki to też byście tacy zadowoleni byli? Lekarz to też zawód jak każdy inny i źródło utrzymania wielu rodzin - a praca poważna i odpowiedzialna, poprzedzona wymagającymi studiami i stażami, to i wynagrodzenie powinno być godziwe. A ludzie plują jadem na "konowałów" na forach - jak Wam nie pasuje to wyjdźcie na ulice protestować przeciwko władzy, bo to, co się ostatnio w tym kraju wyprawia woła o pomstę... A jak w gabinecie nie spotykacie lekarza, z którego jesteście zadowoleni to też droga wolna - jak widzę lekarzy "moich" i moich dzieci to nie mam im nic do zarzucenia - zawsze mili, profesjonalni, pomocni, a po godzinach też nieraz siedzą, bo mi się akurat dziecko rozchorowało, a już numerka nie udało się dostać. Wybór duży.

Jestem w szoku, serio... Tak wiele głosów przeciwko lekarzom - dlaczego tak mało przeciwko ministerstwu?! Jakby Wam chcieli dołożyć roboty (w znacznej części papierkowej), w dodatku nie do końca w ramach Waszych kompetencji (pakiet onkologiczny, tfu...), wydłużyć kolejki (po cholerę skierowania do okulisty i dermatologa, cud, że pomysł skierowań do ginekologa nie przeszedł), w dodatku nie dając podwyżki to też byście tacy zadowoleni byli? Lekarz to też zawód jak każdy inny i źródło utrzymania wielu rodzin - a praca poważna i odpowiedzialn... rozwiń

Avatar
Henio / 7 stycznia 2015 o 13:26
0

Ładnie walcza o pieniądze ,ktore zabierano/chciał czy nie  / pracownikowi przez cały okres przebywania w stosunku pracy.Teraz o te pieniądze walczą inni,ale ten co płacił nie ma nic do tego.ŁAdnie zaklajstrowano temat podwyżek leków od 1 sycznia.Reklama została skierowana na rozmowy,a recept nie będzie za co wykupić.Nie ma chleba i leków dać im marsze na trzech króli! Ot zdrajcy narodu!Vo na To prezydent Komorowski? On jest zajęty emeryturami dla Żydów i ich potomków co zginęli na terenie Polski.Co go obchodzą Polacy???On ma teraz wybory przed sobą!!!

Komor siedzi cicho, jak i ta suka smoleńska,każde otworzenie przez nich japy to parę punktów mniej,nie odzywając się wcale mniej sobie szkodzą, a do wyborów nie daleko..

Komor siedzi cicho, jak i ta suka smoleńska,każde otworzenie przez nich japy to parę punktów mniej,nie odzywając się wcale mniej sobie szkodzą, a do wyborów nie daleko..

rozwiń
Avatar
Josef / 7 stycznia 2015 o 11:14
0

Ładnie walcza o pieniądze ,ktore zabierano/chciał czy nie  / pracownikowi przez cały okres przebywania w stosunku pracy.Teraz o te pieniądze walczą inni,ale ten co płacił nie ma nic do tego.ŁAdnie zaklajstrowano temat podwyżek leków od 1 sycznia.Reklama została skierowana na rozmowy,a recept nie będzie za co wykupić.Nie ma chleba i leków dać im marsze na trzech króli! Ot zdrajcy narodu!Vo na To prezydent Komorowski? On jest zajęty emeryturami dla Żydów i ich potomków co zginęli na terenie Polski.Co go obchodzą Polacy???On ma teraz wybory przed sobą!!!

Ładnie walcza o pieniądze ,ktore zabierano/chciał czy nie  / pracownikowi przez cały okres przebywania w stosunku pracy.Teraz o te pieniądze walczą inni,ale ten co płacił nie ma nic do tego.ŁAdnie zaklajstrowano temat podwyżek leków od 1 sycznia.Reklama została skierowana na rozmowy,a recept nie będzie za co wykupić.Nie ma chleba i leków dać im marsze na trzech króli! Ot zdrajcy narodu!Vo na To prezydent Komorowski? On jest zajęty emeryturami dla Żydów i ich potomków co zginęli na terenie Polski.Co go obchodzą Polacy???On ma ... rozwiń

Avatar
jOOj / 7 stycznia 2015 o 09:19
0

Rozwiązanie: Każdy rozgląda się w swojej okolicy za przychodnią otwartą i tam się przenosi! Ostatnia wizyta po dokumentację powinna być ostentacyjna czyli wygarnąć co komu na sercu leży!  Jak "lekarzom" ubędzie "klientów" to może się zastanowią nad następnym szantażem... lub zgłoszą do porozumienia zielonogórskiego o instrukcję solidarnego działania... I komunizmu do tego nie mieszajcie, oszołomy....

Avatar
Bolo / 7 stycznia 2015 o 09:06
0

Za komuny takiego czegoś nie było!

A co  " TO " teraz jest ?  premierka , prezydent z czasów głębokiej komuny, ciekawe komuny piszesz że nie ma a sami konfidenci i komuchy,pachołki Moskwy nadal przy żłobie,ile ci płaca za taką  "ścieme "

Avatar
gość / 7 stycznia 2015 o 08:21
0

Muszą komuchy odejść !!!!  nic dobrego z tego nie będzie !!!  nadal mocno się POgrążamy.

Za komuny takiego czegoś nie było!

Avatar
pacjent / 7 stycznia 2015 o 08:19
0

Mam wielki, wielki żal do pseudo lekarzy!!!

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 159 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 423 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 26 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!