Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 stycznia 2015 r.
22:00
Edytuj ten wpis

Pow. puławski: 6 ośrodków zdrowia bez kontraktów. Negocjacje trwają

0 14 A A

Sześć ośrodków zdrowia w powiecie puławskim nie podpisało kontraktów z NFZ i nie udziela pomocy zdrowotnej swoim pacjentom. Ci kierowani są do szpitala i przychodni w Puławach. Negocjacje z dyrektorami ośrodków trwają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od początku nowego roku mieszkańcy gmin: Kazimierz Dolny, Kurów, Janowiec, Markuszów, Góra Puławska i Wąwolnica nie mogą dostać się do swoich przychodni. Ich dyrektorzy dołączyli do ogólnopolskiego strajku i zamknęli drzwi przed chorymi.

Żeby nie doszło do zagrożenia ich życia i zdrowia zainterweniował puławski SP ZOZ. Mieszkańcy gmin, którzy potrzebują pomocy lekarskiej, a nie mają takiej możliwości we własnych, nieczynnych ośrodkach zdrowia, całodobowo przyjmowani są na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w Przychodni SP ZOZ przy al. Partyzantów w Puławach.

Na tę nietypową sytuację zareagowały władze powiatu. Starosta Witold Popiołek w poniedziałek wezwał do siebie wójtów i burmistrzów. To właśnie na nich spoczywa obowiązek zapewnienia mieszkańcom dostępu do opieki zdrowotnej. Według nieoficjalnych informacji dostali oni instrukcje, wedle których mają doprowadzić do przywrócenia tej opieki za wszelką cenę jeszcze w tym tygodniu.

- Teraz prowadzone są negocjacje, rozmowy z dyrektorami tych przychodni. Uświadamiamy im, że to pacjent jest najważniejszy - mówi Anna Połowska, kierownik Wydziału Zdrowia i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Puławach.

Jeżeli dyrektorzy nie posłuchają, wójtowie będą mogli zastosować różne możliwości awaryjne, z natychmiastowymi wypowiedzeniami umów dzierżawy gminnych ośrodków włącznie. Według Anny Połowskiej sytuacja zmierza w dobrym kierunku.

- Ten problem jest rozwiązywany. Jeszcze przed weekendem mieliśmy o dwa POZ-ty (jednostki Podstawowej Opieki Zdrowotnej - przyp. red.) więcej , które nie podpisały kontraktów

Urzędnicy, podobnie jak Ministerstwo Zdrowia z takich zachowaniem dyrektorów POZ-tów spotkali się po raz pierwszy. Dotychczas nawet przedłużające się negocjacje w sprawie nowych kontraktów z NFZ nie łączyły się z zamykaniem drzwi przed chorymi.
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
epic / 7 stycznia 2015 o 07:40
0

Ciekawe jak jakaś starsza osoba by pomarła bo na leki nie miała recepty, a na przejazd do Puławy nie byłoby szans, bo okres świąteczny, auta nie ma, i wogóle problemy z poruszaniem się? Kto będzie odpowiadał?

Avatar
as rabbits / 6 stycznia 2015 o 17:24
0
dobra wiadomość!!  wszyscy zostaniecie wyleczeni, musicie tylko dokładnie zdefiniować, z czego należy was wyleczyć!!
Właśnie ministerstwo podpisało stosowne porozumienie z Kaszpirowskim, tym od:adin, dwa, tri, czetire, pjać.Będziecie bzykać jak
króliki!
Avatar
Adela / 6 stycznia 2015 o 15:41
0
Redaktorek utworzył nową gminę w powiecie puławskim "Góra Puławska". Profesjonalizm na najwyższym poziomie:)
Avatar
ken / 6 stycznia 2015 o 15:34
0

Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

rozwiń
Avatar
ludwik / 6 stycznia 2015 o 15:32
0

czegoś takiego jak negocjacje - czyt. biurokracja - w PRL nie było.

czy teraz w zakresie opieki zdrowotnej  jest lepiej ?

Avatar
rencista / 6 stycznia 2015 o 12:33
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

A zaczeło się od tej suki smoleńskiej,to ona tak to wszystko spier doluiła, nikt tego teraz nie naprawi a w nagrodę żyd kaszubski ja z tego uwolnił i jeszcze awansował. Żenada.

Avatar
Tomek z Kurowa / 6 stycznia 2015 o 09:32
0
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ r... rozwiń
Avatar
stary / 6 stycznia 2015 o 08:57
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

Avatar
Harry / 6 stycznia 2015 o 08:44
0

Co to znaczy zeby lekarz nie przyjmowal pacientow???Kolejni ktorzy mysla ze sa mocni! 

Avatar
POsada / 6 stycznia 2015 o 06:34
0

W Drelowie ośrodek zdrowia otwarty mimo strajku bez umowy , pani doktory wypisuje recepty na 31.12.2015 :)

Jedź i zamelduj to metrowej koparce, może z odcinanych ci 300zł/mies na składkę zdrowotną oddadzą twemu lekarzowi POZ zamiast 8zł/mies to 9,11 zł  !!!!!!!!!!!!!

Avatar
epic / 7 stycznia 2015 o 07:40
0

Ciekawe jak jakaś starsza osoba by pomarła bo na leki nie miała recepty, a na przejazd do Puławy nie byłoby szans, bo okres świąteczny, auta nie ma, i wogóle problemy z poruszaniem się? Kto będzie odpowiadał?

Avatar
as rabbits / 6 stycznia 2015 o 17:24
0
dobra wiadomość!!  wszyscy zostaniecie wyleczeni, musicie tylko dokładnie zdefiniować, z czego należy was wyleczyć!!
Właśnie ministerstwo podpisało stosowne porozumienie z Kaszpirowskim, tym od:adin, dwa, tri, czetire, pjać.Będziecie bzykać jak
króliki!
Avatar
Adela / 6 stycznia 2015 o 15:41
0
Redaktorek utworzył nową gminę w powiecie puławskim "Góra Puławska". Profesjonalizm na najwyższym poziomie:)
Avatar
ken / 6 stycznia 2015 o 15:34
0

Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

rozwiń
Avatar
ludwik / 6 stycznia 2015 o 15:32
0

czegoś takiego jak negocjacje - czyt. biurokracja - w PRL nie było.

czy teraz w zakresie opieki zdrowotnej  jest lepiej ?

Avatar
rencista / 6 stycznia 2015 o 12:33
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

A zaczeło się od tej suki smoleńskiej,to ona tak to wszystko spier doluiła, nikt tego teraz nie naprawi a w nagrodę żyd kaszubski ja z tego uwolnił i jeszcze awansował. Żenada.

Avatar
Tomek z Kurowa / 6 stycznia 2015 o 09:32
0
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ r... rozwiń
Avatar
stary / 6 stycznia 2015 o 08:57
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

Avatar
Harry / 6 stycznia 2015 o 08:44
0

Co to znaczy zeby lekarz nie przyjmowal pacientow???Kolejni ktorzy mysla ze sa mocni! 

Avatar
POsada / 6 stycznia 2015 o 06:34
0

W Drelowie ośrodek zdrowia otwarty mimo strajku bez umowy , pani doktory wypisuje recepty na 31.12.2015 :)

Jedź i zamelduj to metrowej koparce, może z odcinanych ci 300zł/mies na składkę zdrowotną oddadzą twemu lekarzowi POZ zamiast 8zł/mies to 9,11 zł  !!!!!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dokucza Ci nadmierna senność? Poznaj możliwe przyczyny!

Dokucza Ci nadmierna senność? Poznaj możliwe przyczyny! 0 0

Obdarzasz swój organizm odpowiednią ilością nocnej regeneracji, a jednak w ciągu dnia dopada Cię senność? Taka sytuacja z pewnością znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, uniemożliwia skupienie się w pracy i właściwą koncentrację. Przyczyn takiego stanu może być kilka, dlatego warto się z nimi zapoznać, by móc skutecznie pozbyć się problemu!

Program TV 6-8 grudnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
6 grudnia 2019, 19:00

Program TV 6-8 grudnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej nie zabraknie komedii, m.in. ambitniejszy produkcji ("Julieta" Pedro Almodovara) i produkcji fantasy z "Opowieściami z Narnii" na czele. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Tragedia w gminie Łuków. Mężczyzna zatruł się czadem

Tragedia w gminie Łuków. Mężczyzna zatruł się czadem 4 1

Do tragedii doszło dziś rano w jednym z domów w miejscowości Wólka Świątkowa (gm. łuków). 56 –letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej w wyniku zaczadzenia.

"Chcemy ożywić piwnice Centrum Kultury". Rusza Jazz Bez Festiwal
Magazyn
6 grudnia 2019, 19:00

"Chcemy ożywić piwnice Centrum Kultury". Rusza Jazz Bez Festiwal 0 0

W weekend Centrum Kultury stanie się mekką dla wielbicieli jazzu. Będzie ten w klasycznym wydaniu i duża dawka muzyki eksperymentalnej. O 12. edycji Jazz Bez opowiada organizator wydarzenia, Adam Szczepanek.

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 0 0

W sobotę o godzinie 13 Azoty Puławy rozegrają w Gdańsku drugi mecz rundy rewanżowej. Ich rywalem będzie Torus Wybrzeże

Kolorowe czapeczki Świętego Mikołaja pojawiły się w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Kolorowe czapeczki Świętego Mikołaja pojawiły się w centrum Lublina [zdjęcia] 50 5

Czwarty raz na ulicznych słupkach, koszach i stojakach rowerowych w centrum Lublina, pojawiły się mikołajowe czapeczki. Przykuwają wzrok na szarej ulicy. To kolejna edycja interwencji artystycznej grupy „Bombardowanie włóczką”.

Badanie PISA: Nasi 15-latkowie wśród najlepszych na świecie

Badanie PISA: Nasi 15-latkowie wśród najlepszych na świecie 0 5

Rozumieją czytany tekst oraz zagadnienia matematyczne i przyrodnicze – mowa o polskich piętnastolatkach. Z opublikowanego właśnie międzynarodowego badania wynika, że polscy uczniowie w porównaniu z ich rówieśnikami z innych krajów bardzo dobrze radzą sobie w szkole.

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc 6 3

Kacper dwa razy otarł się o śmierć, w swoim szesnastoletnim życiu przeszedł już ponad 20 operacji. Lista jego chorób i powikłań jest długa, a na jego rodzinę spadają kolejne nieszczęścia.

Chełm. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja?

Chełm. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja? 10 1

Święta, idą święta, a z nimi prezentów moc! W piątek, 6 grudnia Święty Mikołaj będzie jeździł miejskimi autobusami i rozdawał upominki najmłodszym pasażerom! Ale na tym nie koniec. Mikołaj zajrzy również do Chełmskiej Biblioteki Publicznej i w wypożyczalni na parterze będzie prowadził loterię fantową i rozdawał prezenty.

Mikołajkowy trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką
galeria

Mikołajkowy trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką 95 13

Bliżej kierowcy jest świątecznie. Z tyłu jedzie się w towarzystwie polarnych zwierząt. 6 grudnia w trasę po Lublinie wyjechał „Mikołajkowy” trolejbus. Widzieliśmy, jak był bombardowany włóczką

Skoki narciarskie. Zawody w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? Transmija w TV i internecie