Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 stycznia 2015 r.
22:00
Edytuj ten wpis

Pow. puławski: 6 ośrodków zdrowia bez kontraktów. Negocjacje trwają

2 14 A A

Sześć ośrodków zdrowia w powiecie puławskim nie podpisało kontraktów z NFZ i nie udziela pomocy zdrowotnej swoim pacjentom. Ci kierowani są do szpitala i przychodni w Puławach. Negocjacje z dyrektorami ośrodków trwają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od początku nowego roku mieszkańcy gmin: Kazimierz Dolny, Kurów, Janowiec, Markuszów, Góra Puławska i Wąwolnica nie mogą dostać się do swoich przychodni. Ich dyrektorzy dołączyli do ogólnopolskiego strajku i zamknęli drzwi przed chorymi.

Żeby nie doszło do zagrożenia ich życia i zdrowia zainterweniował puławski SP ZOZ. Mieszkańcy gmin, którzy potrzebują pomocy lekarskiej, a nie mają takiej możliwości we własnych, nieczynnych ośrodkach zdrowia, całodobowo przyjmowani są na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w Przychodni SP ZOZ przy al. Partyzantów w Puławach.

Na tę nietypową sytuację zareagowały władze powiatu. Starosta Witold Popiołek w poniedziałek wezwał do siebie wójtów i burmistrzów. To właśnie na nich spoczywa obowiązek zapewnienia mieszkańcom dostępu do opieki zdrowotnej. Według nieoficjalnych informacji dostali oni instrukcje, wedle których mają doprowadzić do przywrócenia tej opieki za wszelką cenę jeszcze w tym tygodniu.

- Teraz prowadzone są negocjacje, rozmowy z dyrektorami tych przychodni. Uświadamiamy im, że to pacjent jest najważniejszy - mówi Anna Połowska, kierownik Wydziału Zdrowia i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Puławach.

Jeżeli dyrektorzy nie posłuchają, wójtowie będą mogli zastosować różne możliwości awaryjne, z natychmiastowymi wypowiedzeniami umów dzierżawy gminnych ośrodków włącznie. Według Anny Połowskiej sytuacja zmierza w dobrym kierunku.

- Ten problem jest rozwiązywany. Jeszcze przed weekendem mieliśmy o dwa POZ-ty (jednostki Podstawowej Opieki Zdrowotnej - przyp. red.) więcej , które nie podpisały kontraktów

Urzędnicy, podobnie jak Ministerstwo Zdrowia z takich zachowaniem dyrektorów POZ-tów spotkali się po raz pierwszy. Dotychczas nawet przedłużające się negocjacje w sprawie nowych kontraktów z NFZ nie łączyły się z zamykaniem drzwi przed chorymi.
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
epic / 7 stycznia 2015 o 07:40
0

Ciekawe jak jakaś starsza osoba by pomarła bo na leki nie miała recepty, a na przejazd do Puławy nie byłoby szans, bo okres świąteczny, auta nie ma, i wogóle problemy z poruszaniem się? Kto będzie odpowiadał?

Avatar
as rabbits / 6 stycznia 2015 o 17:24
0
dobra wiadomość!!  wszyscy zostaniecie wyleczeni, musicie tylko dokładnie zdefiniować, z czego należy was wyleczyć!!
Właśnie ministerstwo podpisało stosowne porozumienie z Kaszpirowskim, tym od:adin, dwa, tri, czetire, pjać.Będziecie bzykać jak
króliki!
Avatar
Adela / 6 stycznia 2015 o 15:41
0
Redaktorek utworzył nową gminę w powiecie puławskim "Góra Puławska". Profesjonalizm na najwyższym poziomie:)
Avatar
ken / 6 stycznia 2015 o 15:34
0

Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

rozwiń
Avatar
ludwik / 6 stycznia 2015 o 15:32
0

czegoś takiego jak negocjacje - czyt. biurokracja - w PRL nie było.

czy teraz w zakresie opieki zdrowotnej  jest lepiej ?

Avatar
rencista / 6 stycznia 2015 o 12:33
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

A zaczeło się od tej suki smoleńskiej,to ona tak to wszystko spier doluiła, nikt tego teraz nie naprawi a w nagrodę żyd kaszubski ja z tego uwolnił i jeszcze awansował. Żenada.

Avatar
Tomek z Kurowa / 6 stycznia 2015 o 09:32
0
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ r... rozwiń
Avatar
stary / 6 stycznia 2015 o 08:57
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

Avatar
Harry / 6 stycznia 2015 o 08:44
0

Co to znaczy zeby lekarz nie przyjmowal pacientow???Kolejni ktorzy mysla ze sa mocni! 

Avatar
POsada / 6 stycznia 2015 o 06:34
0

W Drelowie ośrodek zdrowia otwarty mimo strajku bez umowy , pani doktory wypisuje recepty na 31.12.2015 :)

Jedź i zamelduj to metrowej koparce, może z odcinanych ci 300zł/mies na składkę zdrowotną oddadzą twemu lekarzowi POZ zamiast 8zł/mies to 9,11 zł  !!!!!!!!!!!!!

Avatar
epic / 7 stycznia 2015 o 07:40
0

Ciekawe jak jakaś starsza osoba by pomarła bo na leki nie miała recepty, a na przejazd do Puławy nie byłoby szans, bo okres świąteczny, auta nie ma, i wogóle problemy z poruszaniem się? Kto będzie odpowiadał?

Avatar
as rabbits / 6 stycznia 2015 o 17:24
0
dobra wiadomość!!  wszyscy zostaniecie wyleczeni, musicie tylko dokładnie zdefiniować, z czego należy was wyleczyć!!
Właśnie ministerstwo podpisało stosowne porozumienie z Kaszpirowskim, tym od:adin, dwa, tri, czetire, pjać.Będziecie bzykać jak
króliki!
Avatar
Adela / 6 stycznia 2015 o 15:41
0
Redaktorek utworzył nową gminę w powiecie puławskim "Góra Puławska". Profesjonalizm na najwyższym poziomie:)
Avatar
ken / 6 stycznia 2015 o 15:34
0

Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

rozwiń
Avatar
ludwik / 6 stycznia 2015 o 15:32
0

czegoś takiego jak negocjacje - czyt. biurokracja - w PRL nie było.

czy teraz w zakresie opieki zdrowotnej  jest lepiej ?

Avatar
rencista / 6 stycznia 2015 o 12:33
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

A zaczeło się od tej suki smoleńskiej,to ona tak to wszystko spier doluiła, nikt tego teraz nie naprawi a w nagrodę żyd kaszubski ja z tego uwolnił i jeszcze awansował. Żenada.

Avatar
Tomek z Kurowa / 6 stycznia 2015 o 09:32
0
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.
Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ r... rozwiń
Avatar
stary / 6 stycznia 2015 o 08:57
0

Ale bałagan ,za nieboszczki KOMUNY to bylo nie do pomyslenia Ludwiku Dorn czyn swoje --w kamasze albo na Ukrainu

Avatar
Harry / 6 stycznia 2015 o 08:44
0

Co to znaczy zeby lekarz nie przyjmowal pacientow???Kolejni ktorzy mysla ze sa mocni! 

Avatar
POsada / 6 stycznia 2015 o 06:34
0

W Drelowie ośrodek zdrowia otwarty mimo strajku bez umowy , pani doktory wypisuje recepty na 31.12.2015 :)

Jedź i zamelduj to metrowej koparce, może z odcinanych ci 300zł/mies na składkę zdrowotną oddadzą twemu lekarzowi POZ zamiast 8zł/mies to 9,11 zł  !!!!!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 5 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 2 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 347 28

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 12 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!