Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2013 r.
17:29
Edytuj ten wpis

LLA: Wyrzucili przewodniczącego, związkowcy go bronią

Autor: Zdjęcie autora (toma)
0 6 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Podejmowanie decyzji niezgodnych z prawem i brak chęci porozumienia z pracownikami zarzucają władzom Lubelskich Linii Autobusowych członkowie działających przy spółce związków zawodowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu szefa zakładowej "Solidarności” Leszka Rudzińskiego. Jej powodem miały być m. in. dopuszczanie do ruchu pojazdów w złym stanie technicznym, narażenie spółki na straty materialne, czy brak właściwego nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy podwładnych. Rudziński był kierownikiem sekcji obsługi i napraw.

– Nie zgadzamy się ze wszystkimi zarzutami zawartymi w stanowisku prezesa spółki i nie widzimy podstaw do rozwiązania z nim (Leszkiem Rudzińskim – przyp. red.) umowy o pracę w takim trybie – piszą związkowcy w oświadczeniu wysłanym do marszałka Krzysztofa Hetmana, któremu LLA podlega.

– Wielokrotnie wskazywaliśmy na zaangażowanie i oddanie firmie, jakim cechuje się na co dzień pan Leszek Rudziński (...) Podejmowane przez niego decyzje oraz sposób, w jaki organizował pracę wskazywały, że zależy mu na ciągłym rozwoju naszego przedsiębiorstwa – czytamy dalej w piśmie.

– Marszałek zapoznał się z oświadczeniem, ale kwestie personalne pozostają w gestii prezesa spółki – komentuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa.

Prezes Lubelskich Linii Autobusowych Józef Penar nie odbierał w piątek telefonu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hiq2w / 14 stycznia 2014 r. o 20:52

Jestem oburzona! A gdzie lata dobrej pracy Człowieka? Nagle nie liczy się ile dobrego zrobił przez te 30 lat? Dlaczego??? pytam! 

Avatar
schaboszczak / 9 grudnia 2013 r. o 10:01

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Dlatego ten żyd kaszubski z całą tą czerwoną bandą POje bów muśi odejść.

Avatar
Josef / 9 grudnia 2013 r. o 05:26

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Avatar
DaTemi / 8 grudnia 2013 r. o 19:21

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli antyzwiązkowe wpisy, a cała reszta uzna, że w zasadzie ich to nie dotyczy.

Zanim skomentujesz to sprawdź ile odszkodowania i z czyich pieniędzy wypłacono bezprawnie zwolnionemu przewodniczącemu MPK i ile dziesiątek milionów strat ma teraz ta miejska spółka.

Jak obecnego marszałka województwa wyrzucą z pracy w trybie art. 53a KP(a byłoby za co, byłoby) to też nie trzeba się mieszać w wewnętrzne sprawy zarządu województwa...

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli ant... rozwiń

Avatar
antyzwiazkowiec / 8 grudnia 2013 r. o 15:33
  . Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

I jeszcze i rodzinom związkowców dożywotnio zapewnić nietykalność i wysokie stanowiska.

  :lol:

Avatar
iya / 8 grudnia 2013 r. o 09:39

praca jest nieważna, ponad wszystkim jest stanowisko związkowe, którego pod żadnym pozorem nie można brukać oskarżeniami. Każdy związkowiec powinien swe funkcje pełnić dożywotnio. Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

Avatar
hiq2w / 14 stycznia 2014 r. o 20:52

Jestem oburzona! A gdzie lata dobrej pracy Człowieka? Nagle nie liczy się ile dobrego zrobił przez te 30 lat? Dlaczego??? pytam! 

Avatar
schaboszczak / 9 grudnia 2013 r. o 10:01

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Dlatego ten żyd kaszubski z całą tą czerwoną bandą POje bów muśi odejść.

Avatar
Josef / 9 grudnia 2013 r. o 05:26

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Avatar
DaTemi / 8 grudnia 2013 r. o 19:21

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli antyzwiązkowe wpisy, a cała reszta uzna, że w zasadzie ich to nie dotyczy.

Zanim skomentujesz to sprawdź ile odszkodowania i z czyich pieniędzy wypłacono bezprawnie zwolnionemu przewodniczącemu MPK i ile dziesiątek milionów strat ma teraz ta miejska spółka.

Jak obecnego marszałka województwa wyrzucą z pracy w trybie art. 53a KP(a byłoby za co, byłoby) to też nie trzeba się mieszać w wewnętrzne sprawy zarządu województwa...

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli ant... rozwiń

Avatar
antyzwiazkowiec / 8 grudnia 2013 r. o 15:33
  . Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

I jeszcze i rodzinom związkowców dożywotnio zapewnić nietykalność i wysokie stanowiska.

  :lol:

Avatar
iya / 8 grudnia 2013 r. o 09:39

praca jest nieważna, ponad wszystkim jest stanowisko związkowe, którego pod żadnym pozorem nie można brukać oskarżeniami. Każdy związkowiec powinien swe funkcje pełnić dożywotnio. Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podpalił punkt szczepień w Zamościu. Minister wyznaczył za niego nagrodę. Wyrok na Huberta C.
galeria

Podpalił punkt szczepień w Zamościu. Minister wyznaczył za niego nagrodę. Wyrok na Huberta C.

Groziło mu nawet 15 lat więzienia, ale ostatecznie Hubert C., który podpalił punkt szczepień i stację sanepidu w Zamościu, a wcześniej dwie wieże telefonii komórkowej w Złojcu usłyszał mniej surowy wyrok.

Lublin. Staruszka oddała nieznajomemu paczkę. W środku 130 tys. zł

Lublin. Staruszka oddała nieznajomemu paczkę. W środku 130 tys. zł

Metody działania ciągle są te same. Dzwoni ktoś z banku i mówi, że pieniądze na koncie są zagrożone. Albo otrzymuje się sms-em wiadomość, że trzeba dopłacić drobną kwotę za prąd. Może też zadzwonić wnuczek i lamentować, że spowodował poważny wypadek. To wszystko oszustwa.

Jak dokładnie działa retinol? Korzyści wynikające ze stosowania retinolu.

Jak dokładnie działa retinol? Korzyści wynikające ze stosowania retinolu.

Retinol jest składnikiem aktywnym wielu kosmetyków. Jest pochodną witaminy A i pozytywnie działa na skórę. Korzyści z jego stosowania mogą odczuć zarówno osoby młode, jak i ze skórą dojrzałą. Warto poznać je wszystkie i dowiedzieć się jak prawidłowo stosować retinol na skórę.

Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin z pierwszym zwyciestwem

Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin z pierwszym zwyciestwem

W 2. kolejce Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin pokonała Gryfy Rugby Ruda Śląska 49:15.

Lubelskie. Nagle do radiowozu podbiega mężczyzna i błaga o pomoc. W samochodzie nieprzytomny niemowlak. Nagranie
wideo
film

Lubelskie. Nagle do radiowozu podbiega mężczyzna i błaga o pomoc. W samochodzie nieprzytomny niemowlak. Nagranie

Dzisiaj wiemy, że życiu i zdrowiu niemowlaka nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo – informuje policja i akcji w Łukowie.

Lakiery hybrydowe na jesień – jakie kolory warto mieć w swojej kolekcji?

Lakiery hybrydowe na jesień – jakie kolory warto mieć w swojej kolekcji?

Lakiery hybrydowe na jesień – jakie kolory warto mieć w swojej kolekcji?

Kaja Godek w sądzie w Lublinie. Ale mediacje się nie udały
galeria

Kaja Godek w sądzie w Lublinie. Ale mediacje się nie udały

Kiedy przed lubelskim sądem toczyły się mediacje Kai Godek i Barta Staszewskiego na ulicy stali mężczyźni z bilboardami zrównującymi LGBT z pedofilią. W takiej atmosferze nikt nie liczył na polubowne załatwienie sprawy. I rzeczywiście, już wkrótce ruszy proces.

Siewki w Ratuszu, czyli rodzina na zdjęciach
30 września 2022, 16:30

Siewki w Ratuszu, czyli rodzina na zdjęciach

O godz. 16.30 wernisaż w Galerii Fotografii "Ratusz", a pół godziny później w Corner Pubie spotkanie z autorką. Tak będzie w piątek (30 września) w Zamościu. Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne otwiera bowiem nową wystawę. To będą "Siewki" Marty Kieli-Czarnik.

Muzeum w Puławach dostało prezent. Prosto z USA

Muzeum w Puławach dostało prezent. Prosto z USA

Ponad 80 grafik i rysunków Jana Piotra Norblina oraz jego ucznia, Michała Płońskiego trafiło do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunki od rodzinnej fundacji Blochów z Nowego Jorku.

Roman Szymański (Polski Cukier Pszczółka Start): Stworzono fajną drużynę, na którą warto przychodzić

Roman Szymański (Polski Cukier Pszczółka Start): Stworzono fajną drużynę, na którą warto przychodzić

Rozmowa z Romanem Szymańskim, środkowym Polskiego Cukru Pszczółka Start Lublin

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Start II Lublin został rozgromiony przez Miasto Szkła Krosno

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Tragiczny wypadek w miejscowości Leszczanka (gmina Drelów). Nie żyje kierowca volvo.

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła
film

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła

17-latka przed kościołem w Toruniu napisała na chodniku hasła poparcia dla środowiska LGBTQ+ i krytykujące Kościół. Jak relacjonuje, w pewnym momencie została skuta kajdankami przez policjantów.

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt
1 października 2022, 13:00

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na październikowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 13.

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie przyszłego przedłużenia ul. Smoluchowskiego do Zemborzyckiej. Planiści wprowadzili nieco zmian do pierwotnej wersji dokumentu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!