Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2019 r.
19:48

Lokator mieszkania komunalnego w Lublinie ma aż 942 tys. złotych długu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
111 20 A A

Prawie 1,9 mln zł zaległego czynszu odzyskały władze Lublina od lokatorów mieszkań komunalnych, którzy przystąpili do programu oddłużeniowego. Tym, którzy spłacą część zaległości miasto obiecało umorzyć nawet 70 proc. długu. Mimo to niektórzy lokatorzy skapitulowali i zerwali porozumienie z miastem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na udział w programie oddłużeniowym zdecydowało się 410 najemców mieszkań komunalnych, czyli niezbyt duża część z 2700 uprawnionych lokatorów. Każdy miał do wyboru dwie ścieżki oddłużenia. Wybierając pierwszą z nich można było się pozbyć całego długu spłacając tylko 30 proc. Właśnie ten wariant wybrała większość zainteresowanych. Drugą ścieżką była spłata połowy długu i umorzenie reszty.

Składając dłużnikom taką propozycję miasto spodziewało się dostać przynajmniej część zaległych należności, które już dawno przekroczyły pułap 200 mln zł, z czego prawie połowa to karne odsetki za zwłokę. Ci, którzy przystąpili do programu oddłużeniowego obiecali spłacić prawie 5,3 mln zł w zamian za umorzenie 8 mln zł.

Do tej pory miasto doczekało się wpłaty prawie 1,9 mln zł, ale część lokatorów zrezygnowała z dalszych wpłat, tracąc szansę na umorzenie zaległości. – 42 osoby zerwały porozumienie – przyznaje Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Jeśli wszyscy pozostali wytrwają w programie oddłużeniowym, to ogrom zaległości do wyegzekwowania zmaleje zaledwie o 6,5 proc. i spadnie niewiele poniżej 200 mln zł.

Większe lub mniejsze zaległości czynszowe ma ponad połowa najemców mieszkań komunalnych. Oporni dłużnicy, którzy nie chcą współpracować, są pozywani do sądu. W zeszłym roku ZNK skierował 192 pozwy o nakaz zapłaty. – Odrębną kwestią jest możliwość wyegzekwowania danego wyroku przez komornika – zastrzega Bilik.

Rekordowy lokal (mieszkanie znajduje się na Tatarach) jest zadłużony na ponad 942 tys. zł. Komornik próbuje wyegzekwować te pieniądze, ale z mizernym skutkiem.

W ciągu ubiegłego roku do sądu trafiło również 149 pozwów eksmisyjnych przeciw najemcom mieszkań komunalnych. Rocznie odbywa się od kilkunastu do kilkudziesięciu eksmisji.

Czy miasto planuje kolejną edycję programu oddłużeniowego? – Nad tym będziemy się zastanawiać po zakończeniu okresu, na który zostały zawarte porozumienia z dłużnikami i będziemy znać skuteczność programu – odpowiada Bilik.

200 mln zł

są winni miastu lokatorzy

2700

zadłużonych najemców mieszkań komunalnych miało szansę na oddłużenie

410

najemców mieszkań komunalnych skorzystało z programu oddłużania

942 tys. zł

dług lokatora mieszkania na Tatarach

>>> Przeczytaj także: Sklepikarze nie chcą powrotu do przeszłości. "Mamy nawet trzy razy większe zyski"

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:49
+59
A ja głupi wziąłem kredyt, a tu za darmo można było mieszkać. Czuję się oszukany. Kto mi odda?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:03
+49
jaki procent nie płaci bo faktycznie nie ma z czego a jaki procent nie płaci na zasadzie " a co mi zrobią " Tych drugich wziąć za pysk i wywieść pod pierwszy lepszy most.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:57
+46
Zlikwidować wszystkie programy socjalne a zamiast tego nich państwo daje kredyty hipoteczne oprocentowane na 1% na zakup mieszkania. Nie spłacisz dwóch rat to wypad z programu i zabieramy mieszkanie, idź wynajmują sobie pokój. Własne 4 kąty bardziej przekonają do rodzenia dzieci niż jakieś plusy. Dodatkowa zaleta tego rozwiązania jest taka, że żeby płacić za ten kredyt to trzeba byłoby pracować, więc patologia nie miałaby profitów. Kto jest za?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:48
+34
Skoro miasto stać na zapłatę za takich ludzi, to co uczciwie pracującymi? Płacimy. Tez by sie przydała 70% zniżka.
Avatar
Ja / 5 dni temu o 20:23
+27
Jak można było nic nie robić i patrzeć jak dług rośnie do prawie miliona? przecież ten lokator to musiał nigdy nic nie płacić. Teraz powinien za****ć i odpracowywać choć nigdy tego nie odpracuje.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 23:02
+25
osobie która nie płaci czynszu powinna być rozwiązana umowa po 3 miesiącach. Mieszkanie komunalne powinno być przywilejem dla uczciwych mieszkańców. Śmierć dłużnika powinna wykluczać możliwość kontynuowania najmu przez spadkobierców.
Avatar
Maciej / 5 dni temu o 22:14
+18
Mieszkanie komunalne i taki dług?? A ile lat on pracował na to zadłużenie, że tyle się tego nazbierało 500 lat?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:10
+16
pewnie ten największy dłużnik to znany człowiek który niczego się nie boi
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:42
+13
Skoro Państwo takie bogate że ich stać na 500+ i emerytury dla matek, to niech to zabierze i daje młodym kredytu hipoteczne oprocentowane na 1%. Ale niech to egzakwuje. Nie spłacisz dwóch ratach, to zabieramy mieszkanie. Mnie by własne 4 kąty prędzej przekonały do rodzenia dzieci niż 500 zł + żeby spać ten kredyt realnie trzeba byłoby pracować. Wpadnie ktoś na to?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 21:19
+10
Mnie osobiście takie 942 tysiące nic nie mówią - to zależy kim jest dłużnik i jaki jest powód że ten nie spłaca należności ? Jeżeli jest chory bądź jest osobą autentycznie bardzo niezaradną to jakie to ma znaczenie ? Jest człowiekiem i skoro psom zapewniamy budy to nie rozumiem jaki problem mamy z człowiekiem ? Natomiast jeżeli mamy tu do czynienia z cwaniaczkiem, to wraz ze zniknięciem śniegu doprowadziłbym do tego że zniknąłby z mieszkania.
Avatar
komornik / 4 dni temu o 13:49
+1
Esmitować patusów, darmozjadów, niech zdychają na ulicy. Dość utrzymywania nierobów z publicznej kasy. Zlikwidujmy w ogóle mieszkania komunalne, nie sobie kupią albo wynajmą tak jak wszyscy inni.
Avatar
bogu / 4 dni temu o 11:37
0
Obciążyć tym długiem urzędników , którzy swoją bezczynnościa dopuścili do tego !!
Avatar
Pppp / 4 dni temu o 10:15
0
Zaraz zaraz, 942.000zł : 600zł/miesiąc czynszu = 1570 misięcy : 12 mies.w roku = 130,83 lat ! cos tu nie gra albo czynsz gigantyczny :D
 Ten cienki komorniczyna generuje takie zaległości. Wie co robi każda jego nie idola akcja to kilka stów jak nie więcej 
Avatar
Kylo / 4 dni temu o 09:52
0
Zaraz zaraz, 942.000zł : 600zł/miesiąc czynszu = 1570 misięcy : 12 mies.w roku = 130,83 lat ! cos tu nie gra albo czynsz gigantyczny :D
Avatar
Klos / 4 dni temu o 08:15
+1
Od dziś nie płacę i bede czekał na ułożenie.
Avatar
Cabyl / 4 dni temu o 08:02
0
W Lublinie właściciel aut otrzymuje dodatek mieszkaniowy. W Krakowie rajcy uchwalili, że właściciel auta nie ma prawa do dodatku mieszkaniowego. I jak program 500+ jest od 3 lat przez nasich atakowany :" rozdają pieniądze". Nikt nie rozdaje gdyż biorą te 500 PLN/m-c tylko Te rodziny, którzy spełniają kryteria dochodowe. Za czasów rządu PZPR - milicyjont czy zupak brał na dziecko 1750 zł/m-c a my szaraki po 72 zł/m-c zasłku rodzinnego. Strumple zarabiali 2 lub 3 x więcej niż szaraki i wtedy było git bo brali nasi. Taki dodatek mieszkaniowy np. 300 PLN/m-c czyli roczna kwota 3,6 tys PLN to też lubelski lapsus w stosunku do innych Miast. I tak ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Nie dziwota, że nieudolność Ratusza złożyła się na manko ZNK w kwocie 200 mln PLN. Przyjrzeć się prawu lokalnemu do dodatku mieszkaniowego i zdecydować czy warto bulić wszystkim czy Tym co naprawdę mają niskie dochody.
W Lublinie właściciel aut otrzymuje dodatek mieszkaniowy. W Krakowie rajcy uchwalili, że właściciel auta nie ma prawa do dodatku mieszkaniowego. I jak program 500+ jest od 3 lat przez nasich atakowany :" rozdają pieniądze". Nikt nie rozdaje gdyż biorą te 500 PLN/m-c tylko Te rodziny, którzy spełniają kryteria dochodowe. Za czasów rządu PZPR - milicyjont czy zupak brał na dziecko 1750 zł/m-c a my szaraki po 72 zł/m-c zasłku rodzinnego. Strumple zarabiali 2 lub 3 x więcej niż szaraki i wtedy było git bo brali nasi. Taki dodatek miesz... rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 06:12
+1
Nie płaci to win i tyle
Avatar
Gość / 4 dni temu o 05:59
+2
Od ilu lat nie płaci? Bo przy czynszu 1000 zeta miesięcznie, przestał płacić w czasie okupacji - TOŻ TO BOHATER!
Avatar
czynsze umorzyć / 4 dni temu o 00:11
+1
umorzyć, całkowicie, wszelkie zaległości czynszowe, tym lokatorom, którzy regularnie walą kupy i robią siusiu na klatkach schodowych i tam rzygają! Robią to samo co ich pieski, a te czynszu nie płacą.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 23:02
+25
osobie która nie płaci czynszu powinna być rozwiązana umowa po 3 miesiącach. Mieszkanie komunalne powinno być przywilejem dla uczciwych mieszkańców. Śmierć dłużnika powinna wykluczać możliwość kontynuowania najmu przez spadkobierców.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złe wiadomości dla lotniska Lublin. Przewoźnik kończy działalność i likwiduje loty

Złe wiadomości dla lotniska Lublin. Przewoźnik kończy działalność i likwiduje loty 0 7

Brytyjskie linie lotnicze BMI Regional kończą działalność i od soboty nie obsługują wszystkich połączeń. Oznacza to koniec codziennych lotów na trasie Lublin-Monachium.

Górnik Łęczna szykuje się do walki o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy

Górnik Łęczna szykuje się do walki o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy 0 1

Jeszcze przed przerwą w rozgrywkach trenerem zespołu został Franciszek Smuda, który prowadził już kiedyś zespół z Łęcznej, gdy ten występował na najwyższym szczeblu. W tym sezonie ma za zadanie wywalczyć awans do Fortuna I Ligi

Pacjenci muszą jeszcze poczekać na szpital. Trzeba dokończyć remont budynku
ALARM24

Pacjenci muszą jeszcze poczekać na szpital. Trzeba dokończyć remont budynku 4 1

Szpitalem w Rykach zarządza nowa spółka powołana przez starostwo. Nie wiadomo jednak, kiedy lecznica zacznie przyjmować pacjentów

Kolejne zmiany w parku. Powstanie brama koszarska

Kolejne zmiany w parku. Powstanie brama koszarska 4 1

W parku radziwiłłowskim rusza kolejny etap prac. Tym razem odtworzona będzie m.in. brama koszarska.

Puławski półmaraton w koronie

Puławski półmaraton w koronie 11 1

Od nowego sezonu puławski Bieg Zielonych Sznurowadeł, będzie otwierał Koronę Półmaratonów Lubelszczyzny. W tym roku nadwiślańska impreza będzie obchodziła również swoje pięciolecie. Jej organizatorzy przewidują w związku z tym więcej nagród i dyplomów.

Stal Kraśnik gorsza od Czarnych Połaniec, niespodziewany transfer

Stal Kraśnik gorsza od Czarnych Połaniec, niespodziewany transfer 2 0

Piłkarze Jarosława Pacholarza przegrali w sobotę mecz kontrolny z Czarnymi Połaniec 0:3. Kraśniczanie ogłosili też sporo transferów. Najciekawszym ruchem wydaje się pozyskanie napastnika – Kamila Króla, byłego gracza: Górnika Zabrze, Motoru Lublin, który ostatnie lata spędził w Grecji

Z Lubelszczyzny na Zachód. Szukają nie tylko kierowców

Z Lubelszczyzny na Zachód. Szukają nie tylko kierowców 11 2

Myślicie o pracy za granicą? Wybraliśmy dla was najlepsze oferty pracy w Niemczech, Francji i Belgii.

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 2:4. Martwią stracone gole i kontuzje

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 2:4. Martwią stracone gole i kontuzje 2 2

W środę lider tabeli IV ligi zdobył sześć goli w sparingu z Kryształem Werbkowice. Problem w tym, że podopieczni Jacka Ziarkowskiego dali sobie też strzelić trzy gole. W sobotę cztery bramki w Zamościu zdobył za to Sokół Sieniawa. I tym razem Hetman musiał się pogodzić z porażką 2:4.

Azoty Puławy lepsze od Wybrzeża dopiero po konkursie karnych

Azoty Puławy lepsze od Wybrzeża dopiero po konkursie karnych 0 3

Zespół z Puław nie ma ostatnio wiele czasu na odpoczynek. Po dwóch meczach fazy grupowej Pucharu EHF zespół trenera Bartosz Jureckiego wrócił na ligowe parkiety. W rywalizacji z Wybrzeżem Gdańsk emocji nie brakowało, a puławianie zwyciężyli w niej dopiero po rzutach karnych

Niespodzianka w Bydgoszczy. Pszczółka lepsza od Artego

Niespodzianka w Bydgoszczy. Pszczółka lepsza od Artego 11 10

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin sprawiły sensację w Bydgoszczy. Wygrały z tamtejszym Artego 76:72. Zła wiadomość jest natomiast taka, że w końcówce meczu Brianna Kiesel nabawiła się, prawdopodobnie, urazu lewej nogi

Podlasie – Lublinianka 5:0. Całkowita dominacja

Podlasie – Lublinianka 5:0. Całkowita dominacja 4 1

Piłkarze Przemysława Sałańskiego nie mieli się do tej pory, czym chwalić, jeżeli chodzi o wyniki meczów sparingowych. W sobotę zagrali jednak bardzo dobre zawody i rozbili Lubliniankę aż 5:0.

Na Lubelszczyźnie kręcą bat  na dłużników

Na Lubelszczyźnie kręcą bat na dłużników 13 6

Prawie 250 tys. zł zaległości w płaceniu czynszu mają lokatorzy mieszkań komunalnych w Radzyniu Podlaskim. Urzędnicy apelują o spłatę należności, ale na wszelki wypadek dla opornych szykują już mieszkania o niższym standardzie.

Lublin. Stłuczka w drodze do sklepu

Lublin. Stłuczka w drodze do sklepu 0 1

Pasażerka opla trafiła do szpitala, po tym jak samochód w którym jechała zderzył się z jadącym z naprzeciwka nissanem. Do wypadku doszło przy ul. Nasutowskiej.

Korona Handball Kielce – MKS Perła Lublin 24:34

Korona Handball Kielce – MKS Perła Lublin 24:34 22 0

Lubelskie szczypiornistki złapały wiatr w żagle i trzymają pewny, zwycięski kurs. Tym razem zawodniczki trenera Roberta Lisa pokonały w Kielcach tamtejszą Koronę różnicą 10 bramek

Żegnamy Kingę Stasiak, wykładowcę KUL

Żegnamy Kingę Stasiak, wykładowcę KUL 302 4

Społeczność akademicka KUL żegna dr Kingę Stasiak, która zmarła po ciężkiej chorobie. Miała 38 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.