Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2013 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin: Niesprawne toalety, nieczynne parkometry. "Takich mamy pasażerów"

0 88 A A
Sprawdziliśmy informacje naszego Czytelnika. Niestety, miał rację: nieczynna toaleta, urwana klamka,
Sprawdziliśmy informacje naszego Czytelnika. Niestety, miał rację: nieczynna toaleta, urwana klamka,

Czynny zaledwie od czterech miesięcy terminal, który miał być naszym oknem na świat, wita niesprawnymi toaletami i urwanymi klamkami. – Takich mamy pasażerów i odwiedzających – wskazuje winnych zarząd portu lotniczego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Może nie jest duży, ale za to nowoczesny i funkcjonalny – tak terminal lubelskiego lotniska zachwalały władze portu w chwili jego otwarcia.

– To, co teraz zobaczyłem w toaletach w terminalu sprawiło, że ręce mi opadły. Męski nieczynny, toaleta dla inwalidów z urwaną od środka klamką i uszkodzoną ościeżnicą, w sedesie jakieś błoto, piach czy coś w tym guście, o podłogach szkoda już wspominać – zaalarmował nas w piątek Czytelnik, który załączył zdjęcia potwierdzające jego słowa.

Przekazaliśmy te uwagi wraz ze zdjęciami prezesowi Grzegorzowi Muszyńskiemu oraz rzecznikowi spółki.

– Z toalet korzystają pasażerowie i ci wszyscy, którzy wpadają "sobie na momencik do terminalu”. To nie pracownicy lotniska psują klamki. Niestety, takich również mamy pasażerów i odwiedzających – odpowiedział nam Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Okazuje się, że wymiana klamki na lotnisku, które kosztowało prawie pół miliarda złotych, to skomplikowany problem. Nie da się go rozwiązać "od ręki”. Dowiedzieliśmy się, że w tej sprawie PLL wystąpił do wykonawcy, który ma "wkrótce” wymienić klamki na mocniejsze.

Kierownictwo spółki przekonuje też, że toalety są sprawdzane kilka razy dziennie, uzupełniane są dozowniki, papier itp. Tyle że przeczy temu stan pomieszczeń, który już w dniu otwarcia terminalu pozostawiał wiele do życzenia (m.in. nie domykały się drzwi).

Ale to nie jedyna sprawa, która może powodować dyskomfort podróżnych. – Z trzech parkometrów działał jeden. Czy ktoś panuje nad tym, co się dzieje w terminalu i jego okolicy? – pyta nasz Czytelnik.

Za tę kwestię władze portu również nie czują się odpowiedzialne. A winni są pasażerowie. – Urządzenia od strony technicznej obsługuje zewnętrzna firma. Usterek jest sporo, niektórzy przyjeżdżający blokują urządzenia, wpychając np. monety w czytniki kart – odpowiada Jankowski. I dodaje, że w piątek montowane były zadaszenia i kamery na parkometr, dlatego dwa urządzenia były wyłączone.

Nasz Internauta kwituje to jednym zdaniem: Pierwsze wrażenie na przyjezdnych gwarantowane. Szkoda, że negatywne.

NASZ KOMENTARZ

Zarząd portu odpowiedział na uwagi naszego Czytelnika ze znaną nam arogancją: Nie my psujemy klamki, takich mamy pasażerów i odwiedzających. Do tego tonu jesteśmy już, niestety, przyzwyczajeni. Zadziwia jednak absolutne lekceważenie pasażerów. Jakby nie byli to klienci portu, ale intruzi, którzy tylko sprawiają problemy. Przy takim podejściu gospodarzy nie wróżę naszemu lotnisku wielkiej kariery.

Magdalena Bożko

Komentarze 88

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
egz / 23 czerwca 2013 o 17:51
0

ten port lotniczy to kpina, parking platny jakby odbywalo sie 20 lotow dziennie jeszcze za jaka cene. o co chodzi z tym sciaganiem butow przy odprawie ?? pierwszy raz sie spotkalem z takim zjawiskiem a latalem z roznych portow lotniczych w europie. juz wole zmarnowac te 3 h zeby pojechac do Jasionki, gdzie moge zostawic samochod na tydzien za free i nikt mi nic nie powie. cieszylem sie z tego lotniska ale to dno i pol metra mulu. mam nadzieje ze w koncu zarzad zastanowi sie nad swoim poczynaniem, bo z takim komercyjnym nastawieniem na rzniecie klientow to daleko nie poleca.

Avatar
DEZERTER SOL / 21 maja 2013 o 16:16
0
Zarząd lotniska proponuje ludziom głodowe stawki za prace!!!!! Ostatnia rekrutacja na Pracownika Ochrony Lotniska - SOL w sposób jawny i otwarty pokazała, że duże bezrobocie w naszym regionie, daje zielone światło dla matactwa, manipulacji i nie wyobrażalnego wykorzystywania ludzi. Pan Gregorek i zarząd Portu Lotniczego Lublin S.A. zaproponowali nam stawkę 1100 PLN netto w umowie na 5 lat, ale dano nam też słowną obietnicę, że owa stawka wzrośnie do 1600 PLN netto, po okresie szkoleniowym aczkolwiek w przedstawionych nam umowach nie było nawet wzmianki o takiej " podwyżce " Dodać muszę, że obecni pracownicy SOL, zatrudnieni jeszcze przed otwarciem portu, otrzymują wynagrodzenie w wysokości 2000 PLN - 2200 PLN netto plus nadgodziny. Kiedy z naszej strony ( osoby które przeszły wszystkie etapy rekrutacji ) padło zapytanie dlaczego te stawki tak bardzo odbiegają od siebie i czemu umowy są tak skonstruowane Pan Gregorek powiedział : " Port Lotniczy jest spółką akcyjną i musi generować zyski " Praca w systemie 12 -sto godzinnym, i zero dodatków np, za pracę w święta Bożego Narodzenia czy Nowy Rok. Odpowiedzialność jest tam bardzo duża, do tego broń, paralizatory, i ciągłe szkolenia na wyjazdach. Tak więc proszę sobie wyobrazić jak bardzo ceniony jest człowiek i jego praca ... Dziękujemy bardzo zarządowi za tą wspaniałą ofertę pracy, ale szczerze mówiąc zatrudniając się w Biedronce za 1600 PLN netto odpowiedzialność - jedynie za śmietanę i warzywa a i mundur w sumie też zielony . Może sami Panowie Dyrektorzy sobie popracujcie w takich warunkach i za takie wynagrodzenie.....
Zarząd lotniska proponuje ludziom głodowe stawki za prace!!!!! Ostatnia rekrutacja na Pracownika Ochrony Lotniska - SOL w sposób jawny i otwarty pokazała, że duże bezrobocie w naszym regionie, daje zielone światło dla matactwa, manipulacji i nie wyobrażalnego wykorzystywania ludzi. Pan Gregorek i zarząd Portu Lotniczego Lublin S.A. zaproponowali nam stawkę 1100 PLN netto w umowie na 5 lat, ale dano nam też słowną obietnicę, że owa stawka wzrośnie do 1600 PLN netto, po okresie szkoleniowy... rozwiń
Avatar
POPISowiec / 23 kwietnia 2013 o 16:36
0
A co robią obij boki z ochrony ? Zatrudnić emerytowanych milicjantów z PRL oni sobie poradzą . Widziałem jak w dniu otwarcia dwóch buraków kopało w drzwi w toalecie to jak futryna wytrzyma ? Przychodzą zfrustrowani bez robociem żeby sobie poużywac . A prezes nie wyjdzie ze swojej nory , bo się boi tych gryzoni .
Avatar
Ktos / 19 kwietnia 2013 o 23:24
0
pier*** sie ty zaje***y boraku!!!
Avatar
Ham i burek / 17 kwietnia 2013 o 08:45
0
[quote name='kolo' timestamp='1366005436' post='758711']
wiedziałem od początku, że budowa terminala w "Hamburgu" (chamy i burki) to poroniony pomysł, większość demolki to robota miejscowych, jestem pewien
[/quote] A ty kolegą skąd jesteś? Zapewne Lublina, który jest potężną metropolią Polski, a połowa jego mieszkańców dawno jest na wygnaniu i powszechnie nazywana wschodnimi burakami?
Avatar
ja / 16 kwietnia 2013 o 16:47
0
to może zamknąc lotnisko i otwierać tylko, żeby oprowadzać biznesmenów (i gości Ratusza), którzy aż tra kolanami, żeby inwestować na ścianie wschodniej, a z lotnisk we Frankfurcie i Londynie to latają tylko lordowie. Toalety trzeba sprzątać, a urządzeń pilnować
1. w dniu otwarcia lotniska i pierwszego lotu już była nieczynna jedna kabina w toalecie męskiej
2. Papier toaletowy był najtańszy, szary kruszył (!) się w rękach, kawałek zatrzymałem na pamiątkę. Proponuję prezesowi pojechać na dworzec centralny do Warszawy i zobaczyć jaki papier jest w tamtych toaletach
3 w dniu otwarcia panowie w kamizelkach przechadzali się grupkami, popijali kawę (zresztą nie najlepszą) z darmowych baniaków, ale uciekali, jak padło pytanie, kiedy drzwi zostaną otwarte (przeciągało się oficjalne otwarcie), gdzie się kierować, żeby poczekac
4 Proszę Państwa, ściana wschodnia to nie miejsce na mapie, ale mentalność
to może zamknąc lotnisko i otwierać tylko, żeby oprowadzać biznesmenów (i gości Ratusza), którzy aż tra kolanami, żeby inwestować na ścianie wschodniej, a z lotnisk we Frankfurcie i Londynie to latają tylko lordowie. Toalety trzeba sprzątać, a urządzeń pilnować
1. w dniu otwarcia lotniska i pierwszego lotu już była nieczynna jedna kabina w toalecie męskiej
2. Papier toaletowy był najtańszy, szary kruszył (!) się w rękach, kawałek zatrzymałem na pamiątkę. Proponuję prezesowi pojechać na dworzec centralny do Warszawy i zobaczyć... rozwiń
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2013 o 11:18
0
[quote name='księgowa' timestamp='1366103821' post='759200']
11,890 brutto, do 18700.
[/quote]Tygodniowo
Avatar
księgowa / 16 kwietnia 2013 o 11:17
0
[quote name='8 Pasażer' timestamp='1366103422' post='759197']
Jaka jest miesięczna pensja szefów "portu lotniczego" Lublin? PO 30 tys., 50 tys. 80 tys. złotych na głowę???
[/quote]11,890 brutto, do 18700.
Avatar
8 Pasażer / 16 kwietnia 2013 o 11:10
0
Jaka jest miesięczna pensja szefów "portu lotniczego" Lublin? PO 30 tys., 50 tys. 80 tys. złotych na głowę???
Avatar
as / 16 kwietnia 2013 o 10:48
0
dajcie wiecej Zdrojskowskich, Pruszkowskich, Sobczaków i Muszynskich a na pewno bedziecie w zimie boso chodzic.
Avatar
egz / 23 czerwca 2013 o 17:51
0

ten port lotniczy to kpina, parking platny jakby odbywalo sie 20 lotow dziennie jeszcze za jaka cene. o co chodzi z tym sciaganiem butow przy odprawie ?? pierwszy raz sie spotkalem z takim zjawiskiem a latalem z roznych portow lotniczych w europie. juz wole zmarnowac te 3 h zeby pojechac do Jasionki, gdzie moge zostawic samochod na tydzien za free i nikt mi nic nie powie. cieszylem sie z tego lotniska ale to dno i pol metra mulu. mam nadzieje ze w koncu zarzad zastanowi sie nad swoim poczynaniem, bo z takim komercyjnym nastawieniem na rzniecie klientow to daleko nie poleca.

Avatar
DEZERTER SOL / 21 maja 2013 o 16:16
0
Zarząd lotniska proponuje ludziom głodowe stawki za prace!!!!! Ostatnia rekrutacja na Pracownika Ochrony Lotniska - SOL w sposób jawny i otwarty pokazała, że duże bezrobocie w naszym regionie, daje zielone światło dla matactwa, manipulacji i nie wyobrażalnego wykorzystywania ludzi. Pan Gregorek i zarząd Portu Lotniczego Lublin S.A. zaproponowali nam stawkę 1100 PLN netto w umowie na 5 lat, ale dano nam też słowną obietnicę, że owa stawka wzrośnie do 1600 PLN netto, po okresie szkoleniowym aczkolwiek w przedstawionych nam umowach nie było nawet wzmianki o takiej " podwyżce " Dodać muszę, że obecni pracownicy SOL, zatrudnieni jeszcze przed otwarciem portu, otrzymują wynagrodzenie w wysokości 2000 PLN - 2200 PLN netto plus nadgodziny. Kiedy z naszej strony ( osoby które przeszły wszystkie etapy rekrutacji ) padło zapytanie dlaczego te stawki tak bardzo odbiegają od siebie i czemu umowy są tak skonstruowane Pan Gregorek powiedział : " Port Lotniczy jest spółką akcyjną i musi generować zyski " Praca w systemie 12 -sto godzinnym, i zero dodatków np, za pracę w święta Bożego Narodzenia czy Nowy Rok. Odpowiedzialność jest tam bardzo duża, do tego broń, paralizatory, i ciągłe szkolenia na wyjazdach. Tak więc proszę sobie wyobrazić jak bardzo ceniony jest człowiek i jego praca ... Dziękujemy bardzo zarządowi za tą wspaniałą ofertę pracy, ale szczerze mówiąc zatrudniając się w Biedronce za 1600 PLN netto odpowiedzialność - jedynie za śmietanę i warzywa a i mundur w sumie też zielony . Może sami Panowie Dyrektorzy sobie popracujcie w takich warunkach i za takie wynagrodzenie.....
Zarząd lotniska proponuje ludziom głodowe stawki za prace!!!!! Ostatnia rekrutacja na Pracownika Ochrony Lotniska - SOL w sposób jawny i otwarty pokazała, że duże bezrobocie w naszym regionie, daje zielone światło dla matactwa, manipulacji i nie wyobrażalnego wykorzystywania ludzi. Pan Gregorek i zarząd Portu Lotniczego Lublin S.A. zaproponowali nam stawkę 1100 PLN netto w umowie na 5 lat, ale dano nam też słowną obietnicę, że owa stawka wzrośnie do 1600 PLN netto, po okresie szkoleniowy... rozwiń
Avatar
POPISowiec / 23 kwietnia 2013 o 16:36
0
A co robią obij boki z ochrony ? Zatrudnić emerytowanych milicjantów z PRL oni sobie poradzą . Widziałem jak w dniu otwarcia dwóch buraków kopało w drzwi w toalecie to jak futryna wytrzyma ? Przychodzą zfrustrowani bez robociem żeby sobie poużywac . A prezes nie wyjdzie ze swojej nory , bo się boi tych gryzoni .
Avatar
Ktos / 19 kwietnia 2013 o 23:24
0
pier*** sie ty zaje***y boraku!!!
Avatar
Ham i burek / 17 kwietnia 2013 o 08:45
0
[quote name='kolo' timestamp='1366005436' post='758711']
wiedziałem od początku, że budowa terminala w "Hamburgu" (chamy i burki) to poroniony pomysł, większość demolki to robota miejscowych, jestem pewien
[/quote] A ty kolegą skąd jesteś? Zapewne Lublina, który jest potężną metropolią Polski, a połowa jego mieszkańców dawno jest na wygnaniu i powszechnie nazywana wschodnimi burakami?
Avatar
ja / 16 kwietnia 2013 o 16:47
0
to może zamknąc lotnisko i otwierać tylko, żeby oprowadzać biznesmenów (i gości Ratusza), którzy aż tra kolanami, żeby inwestować na ścianie wschodniej, a z lotnisk we Frankfurcie i Londynie to latają tylko lordowie. Toalety trzeba sprzątać, a urządzeń pilnować
1. w dniu otwarcia lotniska i pierwszego lotu już była nieczynna jedna kabina w toalecie męskiej
2. Papier toaletowy był najtańszy, szary kruszył (!) się w rękach, kawałek zatrzymałem na pamiątkę. Proponuję prezesowi pojechać na dworzec centralny do Warszawy i zobaczyć jaki papier jest w tamtych toaletach
3 w dniu otwarcia panowie w kamizelkach przechadzali się grupkami, popijali kawę (zresztą nie najlepszą) z darmowych baniaków, ale uciekali, jak padło pytanie, kiedy drzwi zostaną otwarte (przeciągało się oficjalne otwarcie), gdzie się kierować, żeby poczekac
4 Proszę Państwa, ściana wschodnia to nie miejsce na mapie, ale mentalność
to może zamknąc lotnisko i otwierać tylko, żeby oprowadzać biznesmenów (i gości Ratusza), którzy aż tra kolanami, żeby inwestować na ścianie wschodniej, a z lotnisk we Frankfurcie i Londynie to latają tylko lordowie. Toalety trzeba sprzątać, a urządzeń pilnować
1. w dniu otwarcia lotniska i pierwszego lotu już była nieczynna jedna kabina w toalecie męskiej
2. Papier toaletowy był najtańszy, szary kruszył (!) się w rękach, kawałek zatrzymałem na pamiątkę. Proponuję prezesowi pojechać na dworzec centralny do Warszawy i zobaczyć... rozwiń
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2013 o 11:18
0
[quote name='księgowa' timestamp='1366103821' post='759200']
11,890 brutto, do 18700.
[/quote]Tygodniowo
Avatar
księgowa / 16 kwietnia 2013 o 11:17
0
[quote name='8 Pasażer' timestamp='1366103422' post='759197']
Jaka jest miesięczna pensja szefów "portu lotniczego" Lublin? PO 30 tys., 50 tys. 80 tys. złotych na głowę???
[/quote]11,890 brutto, do 18700.
Avatar
8 Pasażer / 16 kwietnia 2013 o 11:10
0
Jaka jest miesięczna pensja szefów "portu lotniczego" Lublin? PO 30 tys., 50 tys. 80 tys. złotych na głowę???
Avatar
as / 16 kwietnia 2013 o 10:48
0
dajcie wiecej Zdrojskowskich, Pruszkowskich, Sobczaków i Muszynskich a na pewno bedziecie w zimie boso chodzic.
Zobacz wszystkie komentarze 88

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 2 0

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 3

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 14 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 2

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 5

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 5 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.