Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
13:54
Edytuj ten wpis

Lotnisko to szansa dla całego Lubelskiego. Opinie mieszkańców

0 42 A A
Lotnisko w Świdniku
Lotnisko w Świdniku

Opinie mieszkańców Lublina i woj. lubelskiego na temat lotniska w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Piotr Krzyżanowski
62 lata, rencista, Lublin
Otwarcie lotniska w Świdniku jest bardzo dobrą sytuacją dla regionu. Na pewno pobudzi gospodarczo nasze województwo. Osobiście nie mam już nadziei na skorzystanie z lotów, bo jestem prawie w wieku emerytalnym. Natomiast mam rodzinę poza granicami kraju, w Anglii oraz w Irlandii i liczę, że będę miał lepszy kontakt z najbliższymi.

Rafał Hordyjewski
34 lata, pracownik
archiwum, Świdnik
Bardzo się cieszę, że powstaje lotnisko w Świdniku. Mam zamiar wybrać się do Londynu odwiedzić znajomych, a jak przyjdą ciężkie czasy, to może za pracą człowiek się wybierze. Szkoda, że nie ma na razie połączenia z Niemcami, ale może z czasem i to się zmieni. Przydałyby się też loty do ciepłej Hiszpanii, gdzie można wyskoczyć sobie na jakiś weekend.

Anna Dubisz
21 lat, studentka, Lublin
Uważam, że lotnisko w Świdniku będzie sporym udogodnieniem dla mieszkańców całego województwa, gdyż do tej pory każdy, kto chciał udać się w podróż samolotem, musiał najpierw przedostać się do Warszawy, co dla niektórych mogło być sporym problemem czy też wydatkiem. Lotnisko będzie też świetną wizytówką dla Lublina, miasta o sporym potencjale, który nie zawsze jest dobrze wykorzystywany. Osobiście nie planuję w najbliższej przyszłości korzystania z oferty portu lotniczego, gdyż nie przewiduję podróży samolotem, jednak jeśli zajdzie taka konieczność, to z pewnością prędzej skorzystam z tego lotniska niż z innego.

Sławomir Goluch
32 lata, nauczyciel, Puławy
Lotnisko może być tym samym dla Lublina i Świdnika czym Strefa Ekonomiczna. Mam nadzieję, że dzięki niemu ruszy do przodu trochę lokalna gospodarka. Port lotniczy będzie miejscem pracy dla ludzi z naszego województwa. Również przy samym lotnisku powstanie zapewne wiele miejsc, gdzie będzie można znaleźć zatrudnienie. Sama lokalizacja sprawi, że chcący podróżować samolotem nie będą musieli jechać specjalnie do Warszawy. Sam nie zamierzam korzystać z transportu lotniczego, gdyż niezbyt przepadam za tą formą transportu.

Wojciech Czerczak
25 lat, pracownik ochrony, Lublin
Do tej pory jakoś niespecjalnie interesowałem się postępami w budowie lubelskiego lotniska. Chociaż ułatwi to na pewno przemieszczanie się po różnych częściach świata. Jednak na razie nie widzę dla siebie interesującej oferty przelotów. Ostatnio leciałem z Warszawy, gdyż tamtejsze lotnisko ma połączenia z bardziej interesującymi miejscami. Z drugiej jednak strony, lotnisko umożliwi rozwój samemu Świdnikowi, a także Lublinowi, przez który będzie przejeżdżać duża liczba korzystających z portu lotniczego. Sądzę, że zwiększy się także liczba miejsc pracy, co chociaż częściowo poprawi trudną sytuację w naszym regionie, jeśli chodzi o miejsca pracy.

Patrycja Woźniak
21 lat, studentka, Niemce
Sądzę, że ze świdnickiego lotniska nie będzie zbyt dużo rejsów i będą one zapewne dość drogie, droższe niż w Rzeszowie lub Modlinie, dlatego ludzie wybiorą dwa wspomniane przeze mnie lotniska. Minusem jest także ograniczona ilość samych lotów. Osobiście nie zamierzam w najbliższej przyszłości korzystać z lotniska, ponieważ nie znajduję w ofercie kursów do interesujących mnie miejsc. Plusem jest to, że rozwija się sieć drogowa i transportowa w Świdniku oraz w Lublinie, a także stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Jednak na większy rozwój moim zdaniem nie ma szans. Mamy mocno zacofane województwo i jedno lotnisko bez odpowiednich decyzji władz nic nie zmieni.

Paweł Grodek
21 lat, sprzedawca, Lublin
Dzięki lotnisku w Świdniku otworzą się nowe perspektywy dla Lublina. Poszerzą się możliwości transportu na zachód i północ Polski. Mam nadzieję, że nowy port lotniczy zachęci także inwestorów, którzy zechcą odkryć niewykorzystane zasoby Lubelszczyzny. Sądzę, że jeśli bilety będą w przystępnych cenach, to np. w okresie wakacyjnym chętnie gdzieś się wybiorę. Jeśli chodzi o kierunek, w którym bym podążał, to na pewno przeloty wewnątrzkrajowe, a oprócz tego, gdyby w ofercie znalazły się kraje, które mnie interesują, np. Hiszpania lub Francja, to wycieczka zagraniczna również wchodziłaby w grę.
Łukasz Lipowski
24 lata, instruktor nauki jazdy, Lublin
Dla mnie, czyli dla osoby, która lubi podróżować, jest to szansa na wyprawy do ciekawych krajów takich jak Włochy lub Hiszpania, choć z tego, co wiem, takich połączeń jeszcze nie ma. Moim zdaniem, lotnisko będzie miało szansę funkcjonować jeśli ceny biletów będą przystępne, w przeciwnym razie może być problem. Atutem portu lotniczego jest to, że da szansę na pracę dla ludzi, którzy będą z nim związani. Wątpię też, aby szczególnie na samym lotnisku zyskał sam Świdnik. Oczywiście, będą dodatkowe miejsca pracy, ale zawsze będzie się mówiło, że jest to lotnisko Lublin. Ogromnym plusem tej inwestycji są remonty dróg z Lublina do Świdnika.

Krystyna Baczewska
47 lat, laborantka, Łęczna
Bardzo dobrze, że takie lotnisko powstało. Jedną z największych korzyści będą dodatkowe miejsca pracy głównie dla ludzi z Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że wraz z portem lotniczym pojawią się kolejne możliwości zatrudnienia, np. w centrach handlowych, które być może niedługo się pojawią. Wiadomo też, że dużo osób z naszego województwa pracuje za granicą, więc lubelskie lotnisko sprawi, że będą mieli ułatwione podróżowanie z i do Polski. Przyznam, że niezbyt przepadam za podróżowaniem samolotami i jeśli nie będzie takiej konieczności, to raczej nie skorzystam z takiej możliwości.

Marek Reich
64 lata, emeryt, Lublin
Lotnisko jest szansą dla młodych osób, które nie muszą jechać już do Warszawy lub Rzeszowa, żeby móc polecieć do wybranego miejsca w Europie. Cieszę się z tego, że takie miasto jak Lublin doczekało się swojego portu lotniczego. Według mnie, poprawi się również sytuacja gospodarcza regionu, wpłyną dodatkowe pieniądze do miejskiej kasy, a w dalszej perspektywie czasu zmieni się może myślenie ludzi traktujących Lubelszczyznę jako Polskę C i zaczną nasze województwo traktować jako Polskę chociażby B.

Jan Kosiba
61 lat, górnik, Łęczna
Cieszę się bardzo, że w ogóle lotnisko powstało i to jeszcze niedaleko miejsca, w którym mieszkam. Mam dzieci za granicą i zawsze, kiedy mnie odwiedzały musiały lądować w Warszawie lub w Rzeszowie, a teraz będą wysiadały z samolotu ok. 30 minut jazdy samochodem od domu. Sam też może za jakiś czas wybiorę się do nich w odwiedziny. Lotnisko jest również dużym krokiem w rozwoju naszego regionu. Powstanie sporo miejsc pracy, a duże bezrobocie jest szczególnym problemem naszego województwa. Oprócz kopalni w Bogdance oraz Zakładów Azotowych w Puławach Lubelszczyzna nie ma innych zakładów zatrudniających większą ilość pracowników.

Ewelina Małek
24 lata, absolwentka uczelni wyższej, Biłgoraj
Przede wszystkim lotnisko w Świdniku daje szansę na niezbyt drogie podróżowanie po niemal całej Europie, z czego bardzo chętnie skorzystam. Słyszałam, że będzie można wybrać się także do Egiptu. Pod względem gospodarczym na tej inwestycji zyska zarówno Świdnik, jak i Lublin. Mam nadzieję, że poprawi się jakość dróg pomiędzy obydwoma miastami, a sam Lublin dzięki portowi lotniczemu pozbędzie się w jakiejś części łatki miasta zaściankowego, leżącego gdzieś we wschodniej Polsce i będzie traktowany jako miasto rozwijające się z naprawdę sporymi perspektywami.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 2 grudnia 2012 r. o 16:28
+1
[quote name='Man' timestamp='1354449267' post='703688']
Patrycjo, dziecko, co ty studiujesz? Mózg ci szwankuje? Ludzie zamiast startować z najbliższego, wygodnego lotniska pojadą do Modlina albo Rzeszowa.??? Niby z jakiej racji?! A twój wywód o cenach biletów.... pogięło cię? Jaka logika spowodowała u ciebie takie wnioskowanie...? Marsjanska? Jeśli chcesz to lataj z Rzeszowa, my bedziemy latać z lubelskiego lotniska...a co do kierunków, to dopiero początek. Loty będąca tam, dokąd będzie zainteresowanie, w nie odwrotnie....
[/quote]
no z takiej, że Modlin ma kilkadziesiąt połączeń w różne strony Europy.
wystarczy ?
[quote name='Man' timestamp='1354449267' post='703688']
Patrycjo, dziecko, co ty studiujesz? Mózg ci szwankuje? Ludzie zamiast startować z najbliższego, wygodnego lotniska pojadą do Modlina albo Rzeszowa.??? Niby z jakiej racji?! A twój wywód o cenach biletów.... pogięło cię? Jaka logika spowodowała u ciebie takie wnioskowanie...? Marsjanska? Jeśli chcesz to lataj z Rzeszowa, my bedziemy latać z lubelskiego lotniska...a co do kierunków, to dopiero początek. Loty będąca tam, dokąd będzie zainteresowanie, w ni... rozwiń
Avatar
VS / 2 grudnia 2012 r. o 13:12
+1
Drodzy wypowiadający się -żeby województwo i opinia o nim w Polsce się zmieniała, potrzebna jest najpierw zmiana waszej (ludzi mieszkających tu)mentalności.

Opinie w stylu " nie będę stąd latać, bo w Modlinie czy w Rzeszowie na pewno będzie taniej" czy "nie polecę bo się boję" wcale rozwojowi regionu ani lotnisku się nie przysłużą.
Avatar
Michał / 9 grudnia 2012 r. o 13:33
0
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej latają, ale podchodzenie do lądowania zaczyna się nie koło lotniska ale kilkadziesiąt kilometrów wcześniej. Dlatego w Lublinie szum będzie słyszalny na pewno, zwłaszcza tam gdzie do tej pory było cicho. Pozostaje nadzieja, że nie lotnisko nie pójdzie w ilość i rejsy nie będą tak częste.
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej la... rozwiń
Avatar
Tomasz / 9 grudnia 2012 r. o 08:24
0
Masz racje, moim zdaniem zyska lublin poniewasz podatki tam właśnie będą trafiać. My świdniczanie nie odczujrmy tego lepszego bytu, rodzi to natomiast broblemy z przestępczością, z zmożonym ruchem na ulicach itd. Natomiast jestem dumny, że to nasze miasto mialenkie coś na mapie Polski znaczy
Avatar
io / 4 grudnia 2012 r. o 10:55
0
A ty sądzisz, że Lublin będzie miał 2-3 ??? hahahaha... Ruszy lotnisko, ruszą linie i połączenia, spokojna twoja...
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 r. o 17:09
0
[quote name='marek' timestamp='1354547512' post='704230']
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
[/quote]

Zdaje się, że jeszcze "luzak" należy do tych myślących, więc pozdrawiam.
Avatar
marek / 3 grudnia 2012 r. o 16:11
0
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
Avatar
struśnielot / 3 grudnia 2012 r. o 15:22
0
gdzie jest wieża kontroli lotów?
Avatar
Luzak / 3 grudnia 2012 r. o 15:13
0
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by bylo zle to, by sobie gdzies indziej studiowali

"Watpie, ze ktos z lokalnych wladz czyta to forum, bo wiekszosc z nich nawet nie umie sie obslugiwac komputerem:)" wow, pani naprawde ma problem.

Nie pani, a pan. I nie "ktury", a ktory, nie do "Niemczech" a Niemiec.Pochodze z Lubelszczyzny tak poza tym. Nie mam zamiaru z wami polemizowac. Jestem zadowolny z tego co osiagnalem. Zanim zaczniesz kogokolwiek obrazac zastanow sie dwa razy, bo tak sie sklada, ze jednak zdarzaja sie przypadki, ze znajdzie sie ktos madrzejszy od ciebie.
Zycze wam sukcesow z tym waszym lotniskiem:)
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by... rozwiń
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 r. o 15:06
0
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiatania płyty? Przecież ktoś brał kasę w tym Porcie przez ponad 10 lat, że nie wspomnę o podwójnie wykupywanej ziemi na lotnisko w dwóch rejonizacjach? Samoloty do latania do pracy i z pracy, a może by tak zająć się modernizacją kolei i skończyć z tą jazdą tirami w mieście, budową obwodnicy nie w planie 10-letnim, ale już, remontem ulic i chodników w mieście oraz zastanowieniem się nad przemysłem spożywczo - warzywniczo - owocowym? W końcu nasze województwo to głównie tereny rolnicze. Zniszczono doskonale wyposażoną cukrownię, bo tak pasowało rządzącym, to może coś w zamian, a nie jedynie ścieżka zdrowia po stadionie, który ma byc wybudowany? Atrakcje to są na końcu, a najpierw to jest to, co pozwoli zarobić pieniądze na te atrakcje.
[/quote]

100%
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiata... rozwiń
Avatar
Michał / 9 grudnia 2012 r. o 13:33
0
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej latają, ale podchodzenie do lądowania zaczyna się nie koło lotniska ale kilkadziesiąt kilometrów wcześniej. Dlatego w Lublinie szum będzie słyszalny na pewno, zwłaszcza tam gdzie do tej pory było cicho. Pozostaje nadzieja, że nie lotnisko nie pójdzie w ilość i rejsy nie będą tak częste.
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej la... rozwiń
Avatar
Tomasz / 9 grudnia 2012 r. o 08:24
0
Masz racje, moim zdaniem zyska lublin poniewasz podatki tam właśnie będą trafiać. My świdniczanie nie odczujrmy tego lepszego bytu, rodzi to natomiast broblemy z przestępczością, z zmożonym ruchem na ulicach itd. Natomiast jestem dumny, że to nasze miasto mialenkie coś na mapie Polski znaczy
Avatar
io / 4 grudnia 2012 r. o 10:55
0
A ty sądzisz, że Lublin będzie miał 2-3 ??? hahahaha... Ruszy lotnisko, ruszą linie i połączenia, spokojna twoja...
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 r. o 17:09
0
[quote name='marek' timestamp='1354547512' post='704230']
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
[/quote]

Zdaje się, że jeszcze "luzak" należy do tych myślących, więc pozdrawiam.
Avatar
marek / 3 grudnia 2012 r. o 16:11
0
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
Avatar
struśnielot / 3 grudnia 2012 r. o 15:22
0
gdzie jest wieża kontroli lotów?
Avatar
Luzak / 3 grudnia 2012 r. o 15:13
0
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by bylo zle to, by sobie gdzies indziej studiowali

"Watpie, ze ktos z lokalnych wladz czyta to forum, bo wiekszosc z nich nawet nie umie sie obslugiwac komputerem:)" wow, pani naprawde ma problem.

Nie pani, a pan. I nie "ktury", a ktory, nie do "Niemczech" a Niemiec.Pochodze z Lubelszczyzny tak poza tym. Nie mam zamiaru z wami polemizowac. Jestem zadowolny z tego co osiagnalem. Zanim zaczniesz kogokolwiek obrazac zastanow sie dwa razy, bo tak sie sklada, ze jednak zdarzaja sie przypadki, ze znajdzie sie ktos madrzejszy od ciebie.
Zycze wam sukcesow z tym waszym lotniskiem:)
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by... rozwiń
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 r. o 15:06
0
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiatania płyty? Przecież ktoś brał kasę w tym Porcie przez ponad 10 lat, że nie wspomnę o podwójnie wykupywanej ziemi na lotnisko w dwóch rejonizacjach? Samoloty do latania do pracy i z pracy, a może by tak zająć się modernizacją kolei i skończyć z tą jazdą tirami w mieście, budową obwodnicy nie w planie 10-letnim, ale już, remontem ulic i chodników w mieście oraz zastanowieniem się nad przemysłem spożywczo - warzywniczo - owocowym? W końcu nasze województwo to głównie tereny rolnicze. Zniszczono doskonale wyposażoną cukrownię, bo tak pasowało rządzącym, to może coś w zamian, a nie jedynie ścieżka zdrowia po stadionie, który ma byc wybudowany? Atrakcje to są na końcu, a najpierw to jest to, co pozwoli zarobić pieniądze na te atrakcje.
[/quote]

100%
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiata... rozwiń
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 r. o 15:05
0
[quote name='marek' timestamp='1354534888' post='704149']
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2 godziny, aby zobaczyć lotnisko. Jedźcie jeszcze na jego otwarcie i pocałujcie w rękę najpierw samozwańczego "ojca" lotniska, a potem jak leci od prezydenta do prezesa, nie wspominając o kilku dyrektorach, w tym radnym. Dla Was coś co jest normalne jest wyczynem. Nawet nie zastanawiacie się kiedy i co powinno być i dlaczego to lotnisko to jest Wam potrzebne w pierwszej kolejności do latania, aby być popychadłem u obcych, a nie pracować w swoim kraju, zgodnie z wykształceniem, a ludzi innych narodowości zatrudniać u siebie w domu do sprzątania. Jak długo tak będziecie myśleć, tak długo każdy rząd, władza będą Was traktować tak, jak p.Lis.
[/quote]

100%
[quote name='marek' timestamp='1354534888' post='704149']
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był ... rozwiń
Avatar
marek / 3 grudnia 2012 r. o 12:41
0
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2 godziny, aby zobaczyć lotnisko. Jedźcie jeszcze na jego otwarcie i pocałujcie w rękę najpierw samozwańczego "ojca" lotniska, a potem jak leci od prezydenta do prezesa, nie wspominając o kilku dyrektorach, w tym radnym. Dla Was coś co jest normalne jest wyczynem. Nawet nie zastanawiacie się kiedy i co powinno być i dlaczego to lotnisko to jest Wam potrzebne w pierwszej kolejności do latania, aby być popychadłem u obcych, a nie pracować w swoim kraju, zgodnie z wykształceniem, a ludzi innych narodowości zatrudniać u siebie w domu do sprzątania. Jak długo tak będziecie myśleć, tak długo każdy rząd, władza będą Was traktować tak, jak p.Lis.
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Sanitarne obostrzenia nie pozwalają na tradycyjny Bieg Mikołajów. Zamiast tego organizatorzy zachęcają do indywidualnych treningów w różnych częściach miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.