Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2013 r.
19:24
Edytuj ten wpis

LPEC: Prezes bez konkursu, pensja większa o 3900 zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A
Mirosław Taras (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
Mirosław Taras (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Ponad 23 tys. zł zarobi miesięcznie Mirosław Taras, który 1 kwietnia zasiądzie w fotelu prezesa LPEC. Obecny prezes będzie jego zastępcą, ale jego pobory nie zmaleją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miesięczne wynagrodzenie szefów miejskich spółek ustala prezydent miasta. Krzysztof Żuk wydał właśnie zarządzenie podnoszące zarobki zarządu Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Osobie zajmującej stanowisko prezesa przysługiwać będzie już nie 5-krotność, ale 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (jego wysokość ogłasza Główny Urząd Statystyczny. Aktualnie jest to kwota 3875 zł). Wiceprezes dostanie 5-krotność tej kwoty, a nie 4,5-krotność jak do tej pory.

Oznacza to, że pensja prezesa LPEC wyniesie ponad 23 tys. zł brutto. Tyle będzie zarabiał nowy szef przedsiębiorstwa – Mirosław Taras. Magistrat otwarcie przyznaje, że zmiana pensji prezesa ma związek z tym, że to właśnie Taras obejmuje to stanowisko. – To wybitny fachowiec o doskonałych kwalifikacjach – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Gdy Taras dostawał fotel prezesa, magistrat zaprzeczał, że specjalnie „pod niego” zmienił zasady powoływania szefów spółek komunalnych.

Zmiana polegała na rezygnacji z konkursu w przypadku, gdyby fotel miał być powierzony osobie mającej doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w spółkach notowanych na giełdzie. A Mirosław Taras do niedawna był prezesem Lubelskiego Węgla „Bogdanka”.

– Zarządzenie nie zostało napisane pod konkretną osobę – zapewniał wówczas Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Dotychczasowy prezes LPEC Lech Kliza będzie od kwietnia pełnił obowiązki wiceprezesa, ale dzięki prezydenckiemu zarządzeniu jego pensja zasadnicza wyniesie tyle, co teraz. Jak to tłumaczy magistrat?

– Chcemy ujednolicić wynagrodzenia w naszych największych spółkach. W MPK i MPWiK prezes i wiceprezes mają odpowiednio sześcio- i pięciokrotność pensji – mówi Krzyżanowska.

Kliza nie dostanie odprawy w związku ze zmianą stanowiska. Nie dostanie jej też obecny wiceprezes, który będzie teraz dyrektorem technicznym.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 20:32
0
Teraz rozumiem dlaczego w Lublinie czynnik grzewczy w SM Felin wynosi 20.05 zł. Dla przykładu w Łodzi 12.75 zł. po prostu nóż się w kieszeni otwiera kiedy człowiek słyszy co wyprawiają ci pseudo dygnitarze. Ktoś za te pensje dyrektorów musi zapłacić. Narodzie ocknij się w końcu i weż sprawy w swoje ręce póki nie jest za póżno. To karygodne co oni z nami wyprawiają. Ile to jeszcze potrwa?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2013 o 11:10
0

Nie może tak dalej być,tusk musi odejść,już nie panuje nad niczym !!!

Avatar
pamietam / 29 sierpnia 2013 o 08:20
0

Hazardziści i gumofilcowi/PO,PSL/już się z ludźmi nie liczą,robią co im się podoba i to bezkarnie!!!Gdzie są taczki "solidarności"?Gdzie jest wreszcie broń???

wybory wkrótce

Avatar
Adam / 3 kwietnia 2013 o 15:32
0
Może specjalista ze względu na wykształcenie, doświadczenie i umiejętność prowadzenia spółki?
[url="http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-rekord-swiata-w-wydobyciu-wegla-kamiennego-pobity-w-bogdance,nId,434709"]http://www.rmf24.pl/...ance,nId,434709[/url]
Polska mentalność - zarabia dużo więcej to złodziej. Ktoś pisał, że doprowadził do upadku kopalnie, ciekawe dlaczego pobił rekord Świata. Nie wykłada? Będą o nim pisać w książkach jako o człowieku, który przebił Stany w wydobyciu węgla a i na uczelniach wyższych wykładowcy podają go za przykład. Śmieszni jesteście, przez takich jak wy chce mi się z tego kraju wyjechać, każdy mądry bo inny ma więcej. Sam zarabiam dużooooo mniej ale nie mam takiego doświadczenia i CV. Z tego co pamiętam to odszedł bo nie zgodził się na łapówe. Zastanówice się lepiej kto sponsorował ten artykuł i dlaczego pozew który złożył ucichł i zmienił tor. Daj się wam takie bzdury żeby was zaślepić pierdołami, za którymi ktoś robi dopiero pieniądze. To moje zdanie. Zarabiałby dziesięć razy tyle gdzie indziej na Świecie na tym stanowisku a i CV ma takie, że go gdzie indzizej raczej bez problemu przyjmą. Najlepiej wsadzić na prezesa idiote i dac mu 3 tys.na rękę a inteligencję oczernić tak aby wyjechali za granice, gdzie zarobią więcej. Płakać się chce jak się te komentarze czyta. Nie podwyższono komuś płacy od lat paru?? Zmień pracę, chyba, że nie masz ambicji. Naprawde smutne. To moje zdanie, mam prawo mieć swoje, więc checie czy nie uszanujcie. Tyle.
Może specjalista ze względu na wykształcenie, doświadczenie i umiejętność prowadzenia spółki?
[url="http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-rekord-swiata-w-wydobyciu-wegla-kamiennego-pobity-w-bogdance,nId,434709"]http://www.rmf24.pl/...ance,nId,434709[/url]
Polska mentalność - zarabia dużo więcej to złodziej. Ktoś pisał, że doprowadził do upadku kopalnie, ciekawe dlaczego pobił rekord Świata. Nie wykłada? Będą o nim pisać w książkach jako o człowieku, który przebił Stany w wydobyciu węgla a i na uczelniach wyższych wykładowcy podają go... rozwiń
Avatar
Kostek / 26 marca 2013 o 20:27
0
Ja pierdziele no nie moge uwieżyć juz wiem dlaczego musimy dymać do 67 roku, bo musimy Dymać na takich jeb...ch nierobów, musimy na nich dymać "by żyło sie IM lepiej" przeciez ten Taras został wyrzucony z Bogdanki za to ze doprowadził ta fimę prawie do upadku....dosłownie nie przesadzam Wszystko fajnie ale jak sie zagłębic w temat to juz nie jest tak kolorowo!

A Żuk to zwykły OSZUST I KŁAMCA JAK CAŁE TO PO-PSL Gdzie jest broń wyjdzmy ludzie wkońcu na ulicę bo nas tacy tylko wykończą, Ja juz mam dosyc charowania na tych złodzieji.!!!!!!!!!!!!1
Ja pierdziele no nie moge uwieżyć juz wiem dlaczego musimy dymać do 67 roku, bo musimy Dymać na takich jeb...ch nierobów, musimy na nich dymać "by żyło sie IM lepiej" przeciez ten Taras został wyrzucony z Bogdanki za to ze doprowadził ta fimę prawie do upadku....dosłownie nie przesadzam Wszystko fajnie ale jak sie zagłębic w temat to juz nie jest tak kolorowo!

A Żuk to zwykły OSZUST I KŁAMCA JAK CAŁE TO PO-PSL Gdzie jest broń wyjdzmy ludzie wkońcu na ulicę bo nas tacy tylko wykończą, Ja juz mam dosyc charowania n... rozwiń
Avatar
radny / 26 marca 2013 o 12:10
0
[quote name='kopalniak' timestamp='1364295155' post='750262']
"Taras to znakomity specjalista..." Pytam się od czego? Pamiętam jak stał w drążonym przodku i krzyczał: "kamieniu zabij mnie". Kto go dobrze zna, to wie, że został prezesem Bogdanki w momencie, gdy nawet Jasio z kawału wprowadziłby ją na giełdę. Poprostu został wrzucony do pociągu, który już pędził.
Prawdopodobnie to jego arogancja i ordynarność predystynuje go do takich stanowisk. Zastanawia mnie samopoczucie poprzedniego prezesa ELPECu.
[/quote]Do pociągu?? czy pod pociąg ??
[quote name='kopalniak' timestamp='1364295155' post='750262']
"Taras to znakomity specjalista..." Pytam się od czego? Pamiętam jak stał w drążonym przodku i krzyczał: "kamieniu zabij mnie". Kto go dobrze zna, to wie, że został prezesem Bogdanki w momencie, gdy nawet Jasio z kawału wprowadziłby ją na giełdę. Poprostu został wrzucony do pociągu, który już pędził.
Prawdopodobnie to jego arogancja i ordynarność predystynuje go do takich stanowisk. Zastanawia mnie samopoczucie poprzedniego p... rozwiń
Avatar
kopalniak / 26 marca 2013 o 11:52
0
"Taras to znakomity specjalista..." Pytam się od czego? Pamiętam jak stał w drążonym przodku i krzyczał: "kamieniu zabij mnie". Kto go dobrze zna, to wie, że został prezesem Bogdanki w momencie, gdy nawet Jasio z kawału wprowadziłby ją na giełdę. Poprostu został wrzucony do pociągu, który już pędził.
Prawdopodobnie to jego arogancja i ordynarność predystynuje go do takich stanowisk. Zastanawia mnie samopoczucie poprzedniego prezesa ELPECu.
Avatar
Andrzej / 26 marca 2013 o 10:42
0
Tylko p.zmarstwystały Feliks moze zrobić porzadek.
Avatar
Henio / 26 marca 2013 o 09:46
0
[quote name='jurek' timestamp='1364287353' post='750192']
To będzie zarabiał więcej niż I Prezes Sądu Najwyższego. Ale co tam jakiś Sąd Najwyższy, LPEC to jest coś!!!!!!! , a Prezes SN ma na pewno niższe kwalifikacje.
[/quote] Ma pekaesy ? jeżeli tak,to to wszystko tłumaczy.
Avatar
jurek / 26 marca 2013 o 09:42
0
To będzie zarabiał więcej niż I Prezes Sądu Najwyższego. Ale co tam jakiś Sąd Najwyższy, LPEC to jest coś!!!!!!! , a Prezes SN ma na pewno niższe kwalifikacje.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 20:32
0
Teraz rozumiem dlaczego w Lublinie czynnik grzewczy w SM Felin wynosi 20.05 zł. Dla przykładu w Łodzi 12.75 zł. po prostu nóż się w kieszeni otwiera kiedy człowiek słyszy co wyprawiają ci pseudo dygnitarze. Ktoś za te pensje dyrektorów musi zapłacić. Narodzie ocknij się w końcu i weż sprawy w swoje ręce póki nie jest za póżno. To karygodne co oni z nami wyprawiają. Ile to jeszcze potrwa?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2013 o 11:10
0

Nie może tak dalej być,tusk musi odejść,już nie panuje nad niczym !!!

Avatar
pamietam / 29 sierpnia 2013 o 08:20
0

Hazardziści i gumofilcowi/PO,PSL/już się z ludźmi nie liczą,robią co im się podoba i to bezkarnie!!!Gdzie są taczki "solidarności"?Gdzie jest wreszcie broń???

wybory wkrótce

Avatar
Adam / 3 kwietnia 2013 o 15:32
0
Może specjalista ze względu na wykształcenie, doświadczenie i umiejętność prowadzenia spółki?
[url="http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-rekord-swiata-w-wydobyciu-wegla-kamiennego-pobity-w-bogdance,nId,434709"]http://www.rmf24.pl/...ance,nId,434709[/url]
Polska mentalność - zarabia dużo więcej to złodziej. Ktoś pisał, że doprowadził do upadku kopalnie, ciekawe dlaczego pobił rekord Świata. Nie wykłada? Będą o nim pisać w książkach jako o człowieku, który przebił Stany w wydobyciu węgla a i na uczelniach wyższych wykładowcy podają go za przykład. Śmieszni jesteście, przez takich jak wy chce mi się z tego kraju wyjechać, każdy mądry bo inny ma więcej. Sam zarabiam dużooooo mniej ale nie mam takiego doświadczenia i CV. Z tego co pamiętam to odszedł bo nie zgodził się na łapówe. Zastanówice się lepiej kto sponsorował ten artykuł i dlaczego pozew który złożył ucichł i zmienił tor. Daj się wam takie bzdury żeby was zaślepić pierdołami, za którymi ktoś robi dopiero pieniądze. To moje zdanie. Zarabiałby dziesięć razy tyle gdzie indziej na Świecie na tym stanowisku a i CV ma takie, że go gdzie indzizej raczej bez problemu przyjmą. Najlepiej wsadzić na prezesa idiote i dac mu 3 tys.na rękę a inteligencję oczernić tak aby wyjechali za granice, gdzie zarobią więcej. Płakać się chce jak się te komentarze czyta. Nie podwyższono komuś płacy od lat paru?? Zmień pracę, chyba, że nie masz ambicji. Naprawde smutne. To moje zdanie, mam prawo mieć swoje, więc checie czy nie uszanujcie. Tyle.
Może specjalista ze względu na wykształcenie, doświadczenie i umiejętność prowadzenia spółki?
[url="http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-rekord-swiata-w-wydobyciu-wegla-kamiennego-pobity-w-bogdance,nId,434709"]http://www.rmf24.pl/...ance,nId,434709[/url]
Polska mentalność - zarabia dużo więcej to złodziej. Ktoś pisał, że doprowadził do upadku kopalnie, ciekawe dlaczego pobił rekord Świata. Nie wykłada? Będą o nim pisać w książkach jako o człowieku, który przebił Stany w wydobyciu węgla a i na uczelniach wyższych wykładowcy podają go... rozwiń
Avatar
Kostek / 26 marca 2013 o 20:27
0
Ja pierdziele no nie moge uwieżyć juz wiem dlaczego musimy dymać do 67 roku, bo musimy Dymać na takich jeb...ch nierobów, musimy na nich dymać "by żyło sie IM lepiej" przeciez ten Taras został wyrzucony z Bogdanki za to ze doprowadził ta fimę prawie do upadku....dosłownie nie przesadzam Wszystko fajnie ale jak sie zagłębic w temat to juz nie jest tak kolorowo!

A Żuk to zwykły OSZUST I KŁAMCA JAK CAŁE TO PO-PSL Gdzie jest broń wyjdzmy ludzie wkońcu na ulicę bo nas tacy tylko wykończą, Ja juz mam dosyc charowania na tych złodzieji.!!!!!!!!!!!!1
Ja pierdziele no nie moge uwieżyć juz wiem dlaczego musimy dymać do 67 roku, bo musimy Dymać na takich jeb...ch nierobów, musimy na nich dymać "by żyło sie IM lepiej" przeciez ten Taras został wyrzucony z Bogdanki za to ze doprowadził ta fimę prawie do upadku....dosłownie nie przesadzam Wszystko fajnie ale jak sie zagłębic w temat to juz nie jest tak kolorowo!

A Żuk to zwykły OSZUST I KŁAMCA JAK CAŁE TO PO-PSL Gdzie jest broń wyjdzmy ludzie wkońcu na ulicę bo nas tacy tylko wykończą, Ja juz mam dosyc charowania n... rozwiń
Avatar
radny / 26 marca 2013 o 12:10
0
[quote name='kopalniak' timestamp='1364295155' post='750262']
"Taras to znakomity specjalista..." Pytam się od czego? Pamiętam jak stał w drążonym przodku i krzyczał: "kamieniu zabij mnie". Kto go dobrze zna, to wie, że został prezesem Bogdanki w momencie, gdy nawet Jasio z kawału wprowadziłby ją na giełdę. Poprostu został wrzucony do pociągu, który już pędził.
Prawdopodobnie to jego arogancja i ordynarność predystynuje go do takich stanowisk. Zastanawia mnie samopoczucie poprzedniego prezesa ELPECu.
[/quote]Do pociągu?? czy pod pociąg ??
[quote name='kopalniak' timestamp='1364295155' post='750262']
"Taras to znakomity specjalista..." Pytam się od czego? Pamiętam jak stał w drążonym przodku i krzyczał: "kamieniu zabij mnie". Kto go dobrze zna, to wie, że został prezesem Bogdanki w momencie, gdy nawet Jasio z kawału wprowadziłby ją na giełdę. Poprostu został wrzucony do pociągu, który już pędził.
Prawdopodobnie to jego arogancja i ordynarność predystynuje go do takich stanowisk. Zastanawia mnie samopoczucie poprzedniego p... rozwiń
Avatar
kopalniak / 26 marca 2013 o 11:52
0
"Taras to znakomity specjalista..." Pytam się od czego? Pamiętam jak stał w drążonym przodku i krzyczał: "kamieniu zabij mnie". Kto go dobrze zna, to wie, że został prezesem Bogdanki w momencie, gdy nawet Jasio z kawału wprowadziłby ją na giełdę. Poprostu został wrzucony do pociągu, który już pędził.
Prawdopodobnie to jego arogancja i ordynarność predystynuje go do takich stanowisk. Zastanawia mnie samopoczucie poprzedniego prezesa ELPECu.
Avatar
Andrzej / 26 marca 2013 o 10:42
0
Tylko p.zmarstwystały Feliks moze zrobić porzadek.
Avatar
Henio / 26 marca 2013 o 09:46
0
[quote name='jurek' timestamp='1364287353' post='750192']
To będzie zarabiał więcej niż I Prezes Sądu Najwyższego. Ale co tam jakiś Sąd Najwyższy, LPEC to jest coś!!!!!!! , a Prezes SN ma na pewno niższe kwalifikacje.
[/quote] Ma pekaesy ? jeżeli tak,to to wszystko tłumaczy.
Avatar
jurek / 26 marca 2013 o 09:42
0
To będzie zarabiał więcej niż I Prezes Sądu Najwyższego. Ale co tam jakiś Sąd Najwyższy, LPEC to jest coś!!!!!!! , a Prezes SN ma na pewno niższe kwalifikacje.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 5 3

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 92 2

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 15 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 18 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 48

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 27 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!