Lubelski garnizon Policji od ma patrona. Został nim insp. Tadeusz Tomanowski, Komendant Okręgu IV Lubelskiego Policji Państwowej. W poniedziałek przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej jego postać.
Uświetnieniem tej uroczystości był spektakl „Służba” wystawiony w lubelskim Centrum Spotkania Kultur przez aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej.
Insp. Tomanowski urodził się w 1883 r. we Włodzimierzu Wołyńskim. Po ukończeniu prawa pracował najpierw jako adwokat. Kilka lat później swoją dalszą drogę zawodową związał z policyjnym mundurem. Służbę w Policji Państwowej inspektor Tadeusz Tomanowski pełnił również w lubelskim garnizonie, bowiem od 2 sierpnia 1919 r. do 1 kwietnia 1922 r. piastował stanowisko Komendanta Okręgu IV Lubelskiego Policji Państwowej. Jako szef lubelskich stróżów prawa dał się poznać nie tylko jako wybitny fachowiec, ale także dobry szef dla swoich podwładnych. Jego wiedza i doświadczenie wykorzystywane w lubelskim garnizonie zaowocowało awansem do Warszawy. W kwietniu 1922 r. został powołany na stanowisko Komendanta I Okręgu Warszawskiego i funkcję tę pełnił do 8 października 1934 r.
Odznaczony został „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski” oraz złotym „Krzyżem Zasługi”. Po II wojnie światowej Tadeusz Tomanowski zamieszkał w Rybniku, gdzie został etatowym nauczycielem języka rosyjskiego w tamtejszej Szkole Przemysłowej, która następnie została przekształcona w Technikum Górnicze, a obecnie Zespół Szkół Technicznych w Rybniku. Zmarł 11 lutego 1970 r. w wieku 87 lat w Brzezinach Śląskich.
Po zakończonej uroczystości wszyscy przenieśli się do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na spektakl wystawiony przez aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej „Na Posterunku”.