Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Lubelscy radni na publicznym garnuszku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
102 32 A A

Tylko 9 z 31 miejskich radnych dostało wczoraj dyplomy za nie pobieranie wypłat z podległych miastu instytucji lub innych jednostek publicznych. Większość zarabiała właśnie tam. A jeśli nie oni sami, to ich rodziny

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyplomy przyznawała lubelska Fundacja Wolności, która co rusz żąda od Ratusza różnych danych finansowych. - Prześledziliśmy miejsce zatrudnienia radnych oraz najbliższych członków ich rodzin - tłumaczy Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Wnioski? Tylko dziewięciu radnych może pochwalić się tym, że ani oni sami, ani ich rodziny nie pracują w jakiejkolwiek publicznej instytucji. To Jan Gąbka, Piotr Kowalczyk, Jan Madejek, Elżbieta Mroczkowska, Stanisław Podgórski, Mieczysław Ryba, Beata Stepaniuk, Sylwester Tułajew i Marta Wcisło.

Wśród radnych, którzy wczoraj uroczyście zakończyli czteroletnią kadencję, jest jeden pracownik organizacji pozarządowej i czterech przedsiębiorców, za to aż ośmiu pracuje w spółkach miejskich lub wojewódzkich, a sześcioro należy do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która już wcześniej dostała po głowie od fundacji, za to, że diety w lubelskiej komisji należą do najwyższych w Polsce.

Jak wylicza Fundacja Wolności, w ciągu zakończonej właśnie kadencji pracę w urzędach albo spółkach komunalnych znalazło siedmioro radnych. - To może powodować konflikt interesów - stwierdza Jakubowski. - Radni w spółkach komunalnych są pośrednio zależni od prezydenta, przez co może być zachwiana kontrolna funkcja Rady Miasta.

- Wcale nie czuję się od kogokolwiek zależny. Przez 24 lata zasiadania w radzie zawsze miałem swoje zdanie i przy tym pozostaję - zapewnia Leszek Daniewski, który spośród miejskich radnych VI kadencji zarobił najwięcej w swojej etatowej pracy w sektorze publicznym. Jak podaje Fundacja Wolności, w ub. r. Daniewski zarobił w Agencji Nieruchomości Rolnych 215 tys. zł. - To praca zgodna z moimi kwalifikacjami - tłumaczy radny.

Dalsze miejsca wśród radnych zajęli: Krzysztof Siczek (Wspólny Lublin), który za pracę w Porcie Lotniczym Lublin otrzymał w ub. r. (147 tys. zł), Jacek Bednarczyk (PO) zatrudniony w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz Piotr Krzysztof Kuty z LPEC (po 93 tys. zł w ub. r.), czy też Michał Krawczyk, który w ub. r. pracował w MPK Lublin (92 tys. zł).

W miejskich spółkach pracują także Jarosław Pakuła (MOSiR), Zbigniew Targoński (LPEC), Marek Jakubowski i Marcin Nowak (MPWiK). Natomiast Tomasz Pitucha to pracownik Miejskiego Urzędu Pracy.

Fundacja wypomina też, że dziewięcioro osób z rodzin radnych pracuje w publicznych szkołach lub miejskich spółkach. Przykłady? Żona Siczka pracuje w MPWiK, żona Kutego uczy w szkole, radny Mariusz Banach i jego żona to nauczyciele w miejskiej szkole, a córka radnej Małgorzaty Suchanowskiej pracowała w MPK.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2018 r. o 23:48
0
Nie znam Tułajewa. Może sprawdza się jako działacz, ale po ostatnim występie u Kolendy nie dam sobie wmówić, że gość jest przyzwoity. Poznałem go jako górę hipokryzji. Ktoś tak pozbawiony obiektywizmu nie może godnie reprezentować mieszkańców. Jako kandydat na prezydenta zadba o własne koryto. Będzie marionetką na sznurku władzy a nie reprezentantem interesu wyborców.
Avatar
lubelak / 22 listopada 2014 r. o 17:02
0

Dlaczego po  wyborach   gazeta  publikuje  tak  ciekawy  artukuł??????

A  jakie  to Pan  Daniewski  ma  wykształcenie że chwali  się  , iż  ma kwalifikacje do  pracy w

Agencji Nieruchomości  Rolnych na tak  wysokim  stanowisku???? Wcześniej  pracował  na wyższej  uczelni,  był  Dyrektorem  i  nauczycielem w  szkole  podstawowej, pracował w MPWiK itd....... ma  się  wrażenie -  człowiek  renesansu lub ma dobre  układy  i  znajomości .

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

rozwiń
Avatar
zxc / 22 listopada 2014 r. o 09:24
0

Nie napisali, że żona Daniewskiego jest dyrektorem szkoły należącej do miasta.

Avatar
tamorra / 21 listopada 2014 r. o 21:32
0

Jestem młodą, zdolną, wykształconą z dziada pradziada Lublinianką bardzo proszę o zatrudnienie mnie w budżetówce. Pozdrawiam.

Avatar
Dżdżownica / 21 listopada 2014 r. o 19:48
0

Wszyscy jesteście tacy sami, "jednym h*jem wyszywani".

Avatar
prawa fiiżanka / 21 listopada 2014 r. o 16:14
0

A czym konkretnie zajmował się "Raz sierpem raz młotem" patriotyczny Andrzej Pruszkowski, że brał ponad 10k miesięcznie za zasiadanie w TBS i jeszcze wziął nagrodę jubileuszową? Jaką tajemną wiedzę posiadł patriotyczny Grzegorz Muszyński, że trzeba mu było zapłacić grubą kasę za zakaz konkurencji? Dlaczego obydwaj moralni i prawi patrioci nie przekazali tych środków na wyższe cele?

Avatar
raz sierpem raz młotem / 21 listopada 2014 r. o 15:43
0

A czym konkretnie zajmował się w MPK ten hipster w szalu i mega brylach,że barał 8,5tys.zł miesięcznie?

Avatar
rex / 21 listopada 2014 r. o 11:54
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

cały PIS

Avatar
On / 21 listopada 2014 r. o 11:51
0

To wszystko CZERWONA PAJĘCZYNA,jedna, wielka KOMUNISTYCZNA SITWA

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 r. o 11:39
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

Avatar
Gość / 8 maja 2018 r. o 23:48
0
Nie znam Tułajewa. Może sprawdza się jako działacz, ale po ostatnim występie u Kolendy nie dam sobie wmówić, że gość jest przyzwoity. Poznałem go jako górę hipokryzji. Ktoś tak pozbawiony obiektywizmu nie może godnie reprezentować mieszkańców. Jako kandydat na prezydenta zadba o własne koryto. Będzie marionetką na sznurku władzy a nie reprezentantem interesu wyborców.
Avatar
lubelak / 22 listopada 2014 r. o 17:02
0

Dlaczego po  wyborach   gazeta  publikuje  tak  ciekawy  artukuł??????

A  jakie  to Pan  Daniewski  ma  wykształcenie że chwali  się  , iż  ma kwalifikacje do  pracy w

Agencji Nieruchomości  Rolnych na tak  wysokim  stanowisku???? Wcześniej  pracował  na wyższej  uczelni,  był  Dyrektorem  i  nauczycielem w  szkole  podstawowej, pracował w MPWiK itd....... ma  się  wrażenie -  człowiek  renesansu lub ma dobre  układy  i  znajomości .

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

rozwiń
Avatar
zxc / 22 listopada 2014 r. o 09:24
0

Nie napisali, że żona Daniewskiego jest dyrektorem szkoły należącej do miasta.

Avatar
tamorra / 21 listopada 2014 r. o 21:32
0

Jestem młodą, zdolną, wykształconą z dziada pradziada Lublinianką bardzo proszę o zatrudnienie mnie w budżetówce. Pozdrawiam.

Avatar
Dżdżownica / 21 listopada 2014 r. o 19:48
0

Wszyscy jesteście tacy sami, "jednym h*jem wyszywani".

Avatar
prawa fiiżanka / 21 listopada 2014 r. o 16:14
0

A czym konkretnie zajmował się "Raz sierpem raz młotem" patriotyczny Andrzej Pruszkowski, że brał ponad 10k miesięcznie za zasiadanie w TBS i jeszcze wziął nagrodę jubileuszową? Jaką tajemną wiedzę posiadł patriotyczny Grzegorz Muszyński, że trzeba mu było zapłacić grubą kasę za zakaz konkurencji? Dlaczego obydwaj moralni i prawi patrioci nie przekazali tych środków na wyższe cele?

Avatar
raz sierpem raz młotem / 21 listopada 2014 r. o 15:43
0

A czym konkretnie zajmował się w MPK ten hipster w szalu i mega brylach,że barał 8,5tys.zł miesięcznie?

Avatar
rex / 21 listopada 2014 r. o 11:54
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

cały PIS

Avatar
On / 21 listopada 2014 r. o 11:51
0

To wszystko CZERWONA PAJĘCZYNA,jedna, wielka KOMUNISTYCZNA SITWA

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 r. o 11:39
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wykład poświęcony inkwizycji online
5 listopada 2020, 19:30

Wykład poświęcony inkwizycji online

Koło Naukowe Teologów KUL i Wydział Teologii KUL zapraszają na spotkanie poświęcone dziejom inkwizycji. Wydarzenie odbędzie się 5 listopada o godz. 19.30 i będzie transmitowane online na Facebooku Koła Naukowego Teologów.

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu. Konferencja premiera

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu. Konferencja premiera

Dzisiaj na godz. 12.30 zaplanowano konferencję na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia transmisji.

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Na Bystrzycy wznowiono prace przy elektrowni wodnej, której obawiają się mieszkańcy pobliskich domów przy ul. Dzierżawnej i Wapiennej. Ich zdaniem piętrzenie wody może skutkować zalaniem ich posesji. Mieszkańcy sądzili, że właściciel elektrowni stracił pozwolenie na jej działalność. Okazuje się, że nie stracił.

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród miłośników zimowych sportów, aktywności outdoorowych, ale też wśród osób użytkujących je podczas codziennych zająć.

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury
2 listopada 2020, 10:00

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury

Przez cały listopad w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 7) będzie można podziwiać wystawę "Elementarz Polskiej Kultury", zwracającej uwagę na unikatowe miejsce, jakie zajmują polscy twórcy na światowej mapie kultury ostatnich stu lat.

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek
galeria

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek

Lubartów przekłada piątkowy spacer kobiet na poniedziałek. Elżbieta Wąs w zamian zaprasza w ten piątek na palenie zniczy przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Pełnomocnicy Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury o środkach zapobiegawczych podjętych wobec ich klienta. Menadżer piłkarski i były poseł z Łukowa usłyszał zarzuty związane z szantażowaniem Roberta Lewandowskiego.

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Dzięki umiejętnie zaprojektowanej stronie, firmy działając w Internecie mogą nie tylko docierać do klientów, ale również budować u nich określone skojarzenia z marką. Ale komu powinieneś powierzyć stworzenie strony, by mieć gwarancję, że rezultat będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami?

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?
film

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?

29 października 1969 roku to początek internetu. Ekspert ds. nowych technologii dr Maciej Kawecki opowiedział o tym wydarzeniu. Jakie słowo zostało wysłane? Jak internet się zmienił?

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc sprawdzić, czy w tym sezonie dopisze nam pogoda idealna na śnieżne szaleństwo na stokach. Czeka nas zima stulecia, czy może widok śniegu nie będzie nam pisany? Jak przedstawiają się prognozy długoterminowe na rok 2020/2021? Czego możemy się spodziewać?

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

W noc z 31 października na 1 listopada obchodzone jest stare celtyckie święto - Halloween. Mimo podzielonych zdań na temat jego świętowania, z roku na rok zyskuje ono na popularności. My postrzegamy Halloween jako doskonałą okazję do dobrej zabawy, która szczególnie się przyda w te szare i ponure jesienne dni