Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Lubelscy radni na publicznym garnuszku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
102 32 A A

Tylko 9 z 31 miejskich radnych dostało wczoraj dyplomy za nie pobieranie wypłat z podległych miastu instytucji lub innych jednostek publicznych. Większość zarabiała właśnie tam. A jeśli nie oni sami, to ich rodziny

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyplomy przyznawała lubelska Fundacja Wolności, która co rusz żąda od Ratusza różnych danych finansowych. - Prześledziliśmy miejsce zatrudnienia radnych oraz najbliższych członków ich rodzin - tłumaczy Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Wnioski? Tylko dziewięciu radnych może pochwalić się tym, że ani oni sami, ani ich rodziny nie pracują w jakiejkolwiek publicznej instytucji. To Jan Gąbka, Piotr Kowalczyk, Jan Madejek, Elżbieta Mroczkowska, Stanisław Podgórski, Mieczysław Ryba, Beata Stepaniuk, Sylwester Tułajew i Marta Wcisło.

Wśród radnych, którzy wczoraj uroczyście zakończyli czteroletnią kadencję, jest jeden pracownik organizacji pozarządowej i czterech przedsiębiorców, za to aż ośmiu pracuje w spółkach miejskich lub wojewódzkich, a sześcioro należy do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która już wcześniej dostała po głowie od fundacji, za to, że diety w lubelskiej komisji należą do najwyższych w Polsce.

Jak wylicza Fundacja Wolności, w ciągu zakończonej właśnie kadencji pracę w urzędach albo spółkach komunalnych znalazło siedmioro radnych. - To może powodować konflikt interesów - stwierdza Jakubowski. - Radni w spółkach komunalnych są pośrednio zależni od prezydenta, przez co może być zachwiana kontrolna funkcja Rady Miasta.

- Wcale nie czuję się od kogokolwiek zależny. Przez 24 lata zasiadania w radzie zawsze miałem swoje zdanie i przy tym pozostaję - zapewnia Leszek Daniewski, który spośród miejskich radnych VI kadencji zarobił najwięcej w swojej etatowej pracy w sektorze publicznym. Jak podaje Fundacja Wolności, w ub. r. Daniewski zarobił w Agencji Nieruchomości Rolnych 215 tys. zł. - To praca zgodna z moimi kwalifikacjami - tłumaczy radny.

Dalsze miejsca wśród radnych zajęli: Krzysztof Siczek (Wspólny Lublin), który za pracę w Porcie Lotniczym Lublin otrzymał w ub. r. (147 tys. zł), Jacek Bednarczyk (PO) zatrudniony w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz Piotr Krzysztof Kuty z LPEC (po 93 tys. zł w ub. r.), czy też Michał Krawczyk, który w ub. r. pracował w MPK Lublin (92 tys. zł).

W miejskich spółkach pracują także Jarosław Pakuła (MOSiR), Zbigniew Targoński (LPEC), Marek Jakubowski i Marcin Nowak (MPWiK). Natomiast Tomasz Pitucha to pracownik Miejskiego Urzędu Pracy.

Fundacja wypomina też, że dziewięcioro osób z rodzin radnych pracuje w publicznych szkołach lub miejskich spółkach. Przykłady? Żona Siczka pracuje w MPWiK, żona Kutego uczy w szkole, radny Mariusz Banach i jego żona to nauczyciele w miejskiej szkole, a córka radnej Małgorzaty Suchanowskiej pracowała w MPK.
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2018 o 23:48
0
Nie znam Tułajewa. Może sprawdza się jako działacz, ale po ostatnim występie u Kolendy nie dam sobie wmówić, że gość jest przyzwoity. Poznałem go jako górę hipokryzji. Ktoś tak pozbawiony obiektywizmu nie może godnie reprezentować mieszkańców. Jako kandydat na prezydenta zadba o własne koryto. Będzie marionetką na sznurku władzy a nie reprezentantem interesu wyborców.
Avatar
lubelak / 22 listopada 2014 o 17:02
0

Dlaczego po  wyborach   gazeta  publikuje  tak  ciekawy  artukuł??????

A  jakie  to Pan  Daniewski  ma  wykształcenie że chwali  się  , iż  ma kwalifikacje do  pracy w

Agencji Nieruchomości  Rolnych na tak  wysokim  stanowisku???? Wcześniej  pracował  na wyższej  uczelni,  był  Dyrektorem  i  nauczycielem w  szkole  podstawowej, pracował w MPWiK itd....... ma  się  wrażenie -  człowiek  renesansu lub ma dobre  układy  i  znajomości .

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

rozwiń
Avatar
zxc / 22 listopada 2014 o 09:24
0

Nie napisali, że żona Daniewskiego jest dyrektorem szkoły należącej do miasta.

Avatar
tamorra / 21 listopada 2014 o 21:32
0

Jestem młodą, zdolną, wykształconą z dziada pradziada Lublinianką bardzo proszę o zatrudnienie mnie w budżetówce. Pozdrawiam.

Avatar
Dżdżownica / 21 listopada 2014 o 19:48
0

Wszyscy jesteście tacy sami, "jednym h*jem wyszywani".

Avatar
prawa fiiżanka / 21 listopada 2014 o 16:14
0

A czym konkretnie zajmował się "Raz sierpem raz młotem" patriotyczny Andrzej Pruszkowski, że brał ponad 10k miesięcznie za zasiadanie w TBS i jeszcze wziął nagrodę jubileuszową? Jaką tajemną wiedzę posiadł patriotyczny Grzegorz Muszyński, że trzeba mu było zapłacić grubą kasę za zakaz konkurencji? Dlaczego obydwaj moralni i prawi patrioci nie przekazali tych środków na wyższe cele?

Avatar
raz sierpem raz młotem / 21 listopada 2014 o 15:43
0

A czym konkretnie zajmował się w MPK ten hipster w szalu i mega brylach,że barał 8,5tys.zł miesięcznie?

Avatar
rex / 21 listopada 2014 o 11:54
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

cały PIS

Avatar
On / 21 listopada 2014 o 11:51
0

To wszystko CZERWONA PAJĘCZYNA,jedna, wielka KOMUNISTYCZNA SITWA

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 11:39
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

Avatar
Gość / 8 maja 2018 o 23:48
0
Nie znam Tułajewa. Może sprawdza się jako działacz, ale po ostatnim występie u Kolendy nie dam sobie wmówić, że gość jest przyzwoity. Poznałem go jako górę hipokryzji. Ktoś tak pozbawiony obiektywizmu nie może godnie reprezentować mieszkańców. Jako kandydat na prezydenta zadba o własne koryto. Będzie marionetką na sznurku władzy a nie reprezentantem interesu wyborców.
Avatar
lubelak / 22 listopada 2014 o 17:02
0

Dlaczego po  wyborach   gazeta  publikuje  tak  ciekawy  artukuł??????

A  jakie  to Pan  Daniewski  ma  wykształcenie że chwali  się  , iż  ma kwalifikacje do  pracy w

Agencji Nieruchomości  Rolnych na tak  wysokim  stanowisku???? Wcześniej  pracował  na wyższej  uczelni,  był  Dyrektorem  i  nauczycielem w  szkole  podstawowej, pracował w MPWiK itd....... ma  się  wrażenie -  człowiek  renesansu lub ma dobre  układy  i  znajomości .

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

rozwiń
Avatar
zxc / 22 listopada 2014 o 09:24
0

Nie napisali, że żona Daniewskiego jest dyrektorem szkoły należącej do miasta.

Avatar
tamorra / 21 listopada 2014 o 21:32
0

Jestem młodą, zdolną, wykształconą z dziada pradziada Lublinianką bardzo proszę o zatrudnienie mnie w budżetówce. Pozdrawiam.

Avatar
Dżdżownica / 21 listopada 2014 o 19:48
0

Wszyscy jesteście tacy sami, "jednym h*jem wyszywani".

Avatar
prawa fiiżanka / 21 listopada 2014 o 16:14
0

A czym konkretnie zajmował się "Raz sierpem raz młotem" patriotyczny Andrzej Pruszkowski, że brał ponad 10k miesięcznie za zasiadanie w TBS i jeszcze wziął nagrodę jubileuszową? Jaką tajemną wiedzę posiadł patriotyczny Grzegorz Muszyński, że trzeba mu było zapłacić grubą kasę za zakaz konkurencji? Dlaczego obydwaj moralni i prawi patrioci nie przekazali tych środków na wyższe cele?

Avatar
raz sierpem raz młotem / 21 listopada 2014 o 15:43
0

A czym konkretnie zajmował się w MPK ten hipster w szalu i mega brylach,że barał 8,5tys.zł miesięcznie?

Avatar
rex / 21 listopada 2014 o 11:54
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

cały PIS

Avatar
On / 21 listopada 2014 o 11:51
0

To wszystko CZERWONA PAJĘCZYNA,jedna, wielka KOMUNISTYCZNA SITWA

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 11:39
0

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych 1 0

Na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie tu ponad 50 osób

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 1 0

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów!
film

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów! 0 0

Polscy skoczkowie najlepsi w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Planicy

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia 4 4

Około 100 gramów marihuany miała w domu mieszkanka lubelskiego Czechowa

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu 0 1

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Opolu Lubelskim na ul. Józefowskiej.

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł
film

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł 0 5

Szukająca pomocy dla cierpiącego ojca rodzina przez półtorej doby woziła go od szpitala do szpitala. Pacjenta wypisano dwukrotnie, raz bez wykonania żadnych badań. Mężczyzna zmarł.

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia]
galeria

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia] 5 2

Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Lublina

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia] 26 17

Źle zaparkowany ford mondeo zablokował dziś rano przejazd ul. Berylową w Lublinie

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię
Magazyn
galeria

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię 247 8