Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Lubelscy radni na publicznym garnuszku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
102 32 A A

Tylko 9 z 31 miejskich radnych dostało wczoraj dyplomy za nie pobieranie wypłat z podległych miastu instytucji lub innych jednostek publicznych. Większość zarabiała właśnie tam. A jeśli nie oni sami, to ich rodziny

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyplomy przyznawała lubelska Fundacja Wolności, która co rusz żąda od Ratusza różnych danych finansowych. - Prześledziliśmy miejsce zatrudnienia radnych oraz najbliższych członków ich rodzin - tłumaczy Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Wnioski? Tylko dziewięciu radnych może pochwalić się tym, że ani oni sami, ani ich rodziny nie pracują w jakiejkolwiek publicznej instytucji. To Jan Gąbka, Piotr Kowalczyk, Jan Madejek, Elżbieta Mroczkowska, Stanisław Podgórski, Mieczysław Ryba, Beata Stepaniuk, Sylwester Tułajew i Marta Wcisło.

Wśród radnych, którzy wczoraj uroczyście zakończyli czteroletnią kadencję, jest jeden pracownik organizacji pozarządowej i czterech przedsiębiorców, za to aż ośmiu pracuje w spółkach miejskich lub wojewódzkich, a sześcioro należy do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która już wcześniej dostała po głowie od fundacji, za to, że diety w lubelskiej komisji należą do najwyższych w Polsce.

Jak wylicza Fundacja Wolności, w ciągu zakończonej właśnie kadencji pracę w urzędach albo spółkach komunalnych znalazło siedmioro radnych. - To może powodować konflikt interesów - stwierdza Jakubowski. - Radni w spółkach komunalnych są pośrednio zależni od prezydenta, przez co może być zachwiana kontrolna funkcja Rady Miasta.

- Wcale nie czuję się od kogokolwiek zależny. Przez 24 lata zasiadania w radzie zawsze miałem swoje zdanie i przy tym pozostaję - zapewnia Leszek Daniewski, który spośród miejskich radnych VI kadencji zarobił najwięcej w swojej etatowej pracy w sektorze publicznym. Jak podaje Fundacja Wolności, w ub. r. Daniewski zarobił w Agencji Nieruchomości Rolnych 215 tys. zł. - To praca zgodna z moimi kwalifikacjami - tłumaczy radny.

Dalsze miejsca wśród radnych zajęli: Krzysztof Siczek (Wspólny Lublin), który za pracę w Porcie Lotniczym Lublin otrzymał w ub. r. (147 tys. zł), Jacek Bednarczyk (PO) zatrudniony w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz Piotr Krzysztof Kuty z LPEC (po 93 tys. zł w ub. r.), czy też Michał Krawczyk, który w ub. r. pracował w MPK Lublin (92 tys. zł).

W miejskich spółkach pracują także Jarosław Pakuła (MOSiR), Zbigniew Targoński (LPEC), Marek Jakubowski i Marcin Nowak (MPWiK). Natomiast Tomasz Pitucha to pracownik Miejskiego Urzędu Pracy.

Fundacja wypomina też, że dziewięcioro osób z rodzin radnych pracuje w publicznych szkołach lub miejskich spółkach. Przykłady? Żona Siczka pracuje w MPWiK, żona Kutego uczy w szkole, radny Mariusz Banach i jego żona to nauczyciele w miejskiej szkole, a córka radnej Małgorzaty Suchanowskiej pracowała w MPK.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2018 r. o 23:48
Nie znam Tułajewa. Może sprawdza się jako działacz, ale po ostatnim występie u Kolendy nie dam sobie wmówić, że gość jest przyzwoity. Poznałem go jako górę hipokryzji. Ktoś tak pozbawiony obiektywizmu nie może godnie reprezentować mieszkańców. Jako kandydat na prezydenta zadba o własne koryto. Będzie marionetką na sznurku władzy a nie reprezentantem interesu wyborców.
Avatar
lubelak / 22 listopada 2014 r. o 17:02

Dlaczego po  wyborach   gazeta  publikuje  tak  ciekawy  artukuł??????

A  jakie  to Pan  Daniewski  ma  wykształcenie że chwali  się  , iż  ma kwalifikacje do  pracy w

Agencji Nieruchomości  Rolnych na tak  wysokim  stanowisku???? Wcześniej  pracował  na wyższej  uczelni,  był  Dyrektorem  i  nauczycielem w  szkole  podstawowej, pracował w MPWiK itd....... ma  się  wrażenie -  człowiek  renesansu lub ma dobre  układy  i  znajomości .

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

rozwiń
Avatar
zxc / 22 listopada 2014 r. o 09:24

Nie napisali, że żona Daniewskiego jest dyrektorem szkoły należącej do miasta.

Avatar
tamorra / 21 listopada 2014 r. o 21:32

Jestem młodą, zdolną, wykształconą z dziada pradziada Lublinianką bardzo proszę o zatrudnienie mnie w budżetówce. Pozdrawiam.

Avatar
Dżdżownica / 21 listopada 2014 r. o 19:48

Wszyscy jesteście tacy sami, "jednym h*jem wyszywani".

Avatar
prawa fiiżanka / 21 listopada 2014 r. o 16:14

A czym konkretnie zajmował się "Raz sierpem raz młotem" patriotyczny Andrzej Pruszkowski, że brał ponad 10k miesięcznie za zasiadanie w TBS i jeszcze wziął nagrodę jubileuszową? Jaką tajemną wiedzę posiadł patriotyczny Grzegorz Muszyński, że trzeba mu było zapłacić grubą kasę za zakaz konkurencji? Dlaczego obydwaj moralni i prawi patrioci nie przekazali tych środków na wyższe cele?

Avatar
raz sierpem raz młotem / 21 listopada 2014 r. o 15:43

A czym konkretnie zajmował się w MPK ten hipster w szalu i mega brylach,że barał 8,5tys.zł miesięcznie?

Avatar
rex / 21 listopada 2014 r. o 11:54

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

cały PIS

Avatar
On / 21 listopada 2014 r. o 11:51

To wszystko CZERWONA PAJĘCZYNA,jedna, wielka KOMUNISTYCZNA SITWA

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 r. o 11:39

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

Avatar
Gość / 8 maja 2018 r. o 23:48
Nie znam Tułajewa. Może sprawdza się jako działacz, ale po ostatnim występie u Kolendy nie dam sobie wmówić, że gość jest przyzwoity. Poznałem go jako górę hipokryzji. Ktoś tak pozbawiony obiektywizmu nie może godnie reprezentować mieszkańców. Jako kandydat na prezydenta zadba o własne koryto. Będzie marionetką na sznurku władzy a nie reprezentantem interesu wyborców.
Avatar
lubelak / 22 listopada 2014 r. o 17:02

Dlaczego po  wyborach   gazeta  publikuje  tak  ciekawy  artukuł??????

A  jakie  to Pan  Daniewski  ma  wykształcenie że chwali  się  , iż  ma kwalifikacje do  pracy w

Agencji Nieruchomości  Rolnych na tak  wysokim  stanowisku???? Wcześniej  pracował  na wyższej  uczelni,  był  Dyrektorem  i  nauczycielem w  szkole  podstawowej, pracował w MPWiK itd....... ma  się  wrażenie -  człowiek  renesansu lub ma dobre  układy  i  znajomości .

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

Radny Daniewski zna się na wszystkim, a najlepiej na utrzymywaniu się przy korycie. Prawie 20 tyś. miesięcznie, szkoda tylko, że kompetencji, poza partyjnymi brak...

rozwiń
Avatar
zxc / 22 listopada 2014 r. o 09:24

Nie napisali, że żona Daniewskiego jest dyrektorem szkoły należącej do miasta.

Avatar
tamorra / 21 listopada 2014 r. o 21:32

Jestem młodą, zdolną, wykształconą z dziada pradziada Lublinianką bardzo proszę o zatrudnienie mnie w budżetówce. Pozdrawiam.

Avatar
Dżdżownica / 21 listopada 2014 r. o 19:48

Wszyscy jesteście tacy sami, "jednym h*jem wyszywani".

Avatar
prawa fiiżanka / 21 listopada 2014 r. o 16:14

A czym konkretnie zajmował się "Raz sierpem raz młotem" patriotyczny Andrzej Pruszkowski, że brał ponad 10k miesięcznie za zasiadanie w TBS i jeszcze wziął nagrodę jubileuszową? Jaką tajemną wiedzę posiadł patriotyczny Grzegorz Muszyński, że trzeba mu było zapłacić grubą kasę za zakaz konkurencji? Dlaczego obydwaj moralni i prawi patrioci nie przekazali tych środków na wyższe cele?

Avatar
raz sierpem raz młotem / 21 listopada 2014 r. o 15:43

A czym konkretnie zajmował się w MPK ten hipster w szalu i mega brylach,że barał 8,5tys.zł miesięcznie?

Avatar
rex / 21 listopada 2014 r. o 11:54

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

cały PIS

Avatar
On / 21 listopada 2014 r. o 11:51

To wszystko CZERWONA PAJĘCZYNA,jedna, wielka KOMUNISTYCZNA SITWA

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

Jaka czerwona sitwa. Za czerwonej sitwy tak nie było taki p.Krawczyk który nie robi nic plącze się między MPK a spółką która ma przystanki . W MPWiK u są specjalne panie do parzenia kawy. Te miejskie spółki to jeden chory wytwór aby spadający politycy ich rodziny mieli dla siebie zatrudnienie. 25 lat po komunie nie zmieniło się nic /poza brakiem zatrudnienia/ dajemy zarządzać się takimi ludźmi.   

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 r. o 11:39

kosmos, siedzi sobie taki Tułajew i nawija o tym, że radni innych ugrupowań pracują w spółkach miejskich, a obok niego siedzi i ironicznie się uśmiecha Suchanowska której córeczka robi w MPK  :lol: stop kłamcom i hipokrytom z PiS

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

To ma być najważniejszy turniej siatkarski rozgrywany w Lublinie. W połowie września zagrają ze sobą cztery drużyny z czterech różnych krajów, a okazją do tego będzie premierowa edycja Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

Stal Poniatowa pokonała na wyjeździe KS Cisowianka Drzewce i na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do IV ligi.

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Urząd Miasta daje zielone światło deweloperowi planującemu budowę dwóch bloków w pobliżu Orfeusza. Ma tutaj powstać prawie 250 mieszkań.

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie spędzi w „najciekawszej lidze świata” ledwie jeden sezon. Podopieczni trenera Krzysztofa Krupy zamierzają do samego końca powalczyć o polepszenie dorobku punktowego, a następnie planują grę na poziomie klasy A przez jeden sezon i powrót na wyższy poziom rozgrywkowy

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Bracia zorganizuje Dzień Weterana, którego celem jest integracja środowiska oraz pomoc dzieciom.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Bizneswoman, dyrektor generalny firmy "LeoGaming", szefowa międzynarodowego systemu płatności "LEO", przewodnicząca Rady Nadzorczej "IBOX Bank", założycielka dwóch przestrzeni piękna w Kijowie i Warszawie "LEO BEAUTY CLUB", filantropka, aktywny członek ukraińskiej społeczności fintech Alona Shevtsova dołączyła do projektu medialnego "Głośniej" ukraińskiej publikacji fpost-online.com i podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat najważniejszego tematu roku - wojny na Ukrainie...

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Ratusz cofnął zgodę na organizację na górkach czechowskich niedzielnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Poinformował dziś o tym zastępca prezydenta Lublina. – Wydarzenie się odbędzie w miejscu wcześniej zaplanowanym – twierdzą tymczasem organizatorzy festynu.

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku
28 maja 2022, 17:00

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku

W sobotę, 28 maja o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki pt. "Dla Ciebie, Mamo".

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza w najbliższą sobotę na wernisaże czterech nowych ekspozycji w przestrzeni miasta.

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Już na początku czerwca zamknięty zostanie most na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej. To początek kilku trudnych miesięcy dla kierowców, bo nie przewidziano tymczasowego mostu. Trasy sześciu linii autobusowych zostaną skrócone, a jedna linia trafi na objazd.

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Motor w wielkim stylu awansował do finału baraży o awans do Fortuna I Ligi. W środę rozbił w Suwałkach tamtejsze Wigry aż 4:0. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

O tym, że dywersyfikacja zasobów energetycznych jest priorytetowa nie trzeba nikogo przekonywać. Skutki pandemii COVID-19, jak i wojna w Ukrainie uderzyły w gospodarkę na każdym poziomie. Dlatego inwestycje w odnawialne źródła energii są jednym z priorytetów w budowaniu niezależności energetycznej. W lubelskim zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną i OZE.

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami grozi 22-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Kierowca udzielający usług przewozowych w aplikacji Bolt, po pijanemu wiózł pasażera.

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Od 1 lipca zdrożeją wszystkie rodzaje biletów komunikacji miejskiej. Właśnie zgodziła się na to Rada Miasta, zatwierdzając prezydencki projekt nowej taryfy biletowej.

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie
Wideo
film

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie