Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2011 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Lubelska firma Pol-Skone ukarana za zmowę cenową

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 29 A A
Pol-Skone jest m.in. producentem stolarki drzwiowej (Archiwum)
Pol-Skone jest m.in. producentem stolarki drzwiowej (Archiwum)

300 tys. złotych kary za organizację zmowy cenowej ma zapłacić lubelska spółka Pol-Skone, która w 2001 r. zdobyła tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak ustalił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, firma narzucała dystrybutorom ceny dalszej sprzedaży swoich wyrobów: stolarki drzwiowej i okiennej oraz różnych półfabrykatów i materiałów towarzyszących.

– Dystrybutorzy nie mieli żadnej swobody w ustalaniu cen, więc nie mogli ze sobą konkurować – tłumaczy Maciej Fragsztajn, dyrektor katowickiej delegatury UOKiK, która badała zmowę. – Niedozwolone porozumienie miało formę pisemną. Zapisy zobowiązujące przedsiębiorców do doliczania ściśle określonej marży znalazły się w umowach między producentem a dystrybutorami.

Jak ustalili urzędnicy, proceder trwał od 2007 r., a spółka zaniechała go dwa lata temu. Jednak postępowanie udało się zakończyć dopiero teraz. Wiadomo że w zmowie uczestniczyło siedmiu dystrybutorów. To, że do podpisu dostali takie, a nie inne umowy, nie miało dla UOKiK żadnego znaczenia.

– Milcząca aprobata oznacza zgodę na udział w nielegalnym porozumieniu. Nie mamy żadnych dowodów na to, że te firmy sprzeciwiały się takiemu ustalaniu cen – wyjaśnia Fragsztajn. – Poza tym, dystrybutorzy mają interes w tym, by do takiej zmowy doszło. Dzięki temu są w stanie przewidzieć, po jakich cenach będą sprzedawali towar ich konkurenci.

Dystrybutorzy również zostali ukarani – poszczególne firmy mają zapłacić od 1700 zł do 79 tys. zł. Decyzja UOKiK nie jest jeszcze prawomocna. Każdy z przedsiębiorców może zaskarżyć ją do sądu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mmm / 31 grudnia 2012 r. o 09:09
0
Za tak marną pensję Wy też byście tak pracowali...
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 r. o 07:23
0
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 r. o 07:22
0
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
abc / 18 sierpnia 2012 r. o 14:53
0
Czy mi się wydaje, czy jeszcze do niedawna artykuł sponsorowany o tej właśnie firmie pojawiał się na stronie Dziennika Wschodniego? [:
Avatar
JANEK / 18 sierpnia 2012 r. o 14:23
0
Zmoich informacji wynika że Pol-skone nie tylko była w plątana w zmowe milczenia ale również za skarzenie środowiska poprzez wypalania odpadów chemicznych w swoich zakładach .Ślectwo trwa.
Avatar
nowa hala / 5 sierpnia 2012 r. o 11:28
0
Popieram pana kolegę w tym zakładzie powini się dokładnie zająć
Avatar
And / 27 lipca 2012 r. o 18:58
0
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trzech tygodniach pan z firmy POL-SKONE stwierdził, że takie wady to nie wady tylko naturalny proces produkcji i nie należy mi się wymiana ...ba nie należy mi się nawet naprawa !!! SZOK!!! nie wiedziałem co powiedzieć, nie znam innej firmy, która by tak traktowała klienta. Myślałem ,że badziewiaste firmy zostały już zniszczone na tak wymagającym rynku ale bardzo się pomyliłem. Z uwagi na fakt wpłacenia tylko zaliczki nie odebrałem uszkodzonego produktu a sprawę przedstawiłem Rzecznikowi Praw Konsumenta. Sprawa jest w toku. Polecam wszystkim oszukanym przez firmę krzak „ Pol-Skone, która ze stolarką ma tyle wspólnego co ja ,zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Czytając opinie na forach internetowych widzę , że oszukanych osób nie brakuje. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce z OSZUSTAMI z firmy Pol-Skone.

P.s.

Do Pana Prezesa firmy Pol-Skone : komuna już dawno się skończyła a klienci już nie biorą tego co jest ,tylko to co ma swoją JAKOŚĆ.
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trz... rozwiń
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 r. o 16:53
0
ja wiem naczym można ich udupić
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 r. o 16:52
0
[quote name='karygodne' timestamp='1295018262' post='422743']
Ciekawe czy w tej firmie nie ma innych nadużyć? Powinno się ich porządnie prześwietlić.
[/quote]
Avatar
radziksen90210 / 24 stycznia 2011 r. o 17:51
0
eh co snieg spadnie to od razu kilkanascie groszy w gore :/
Avatar
mmm / 31 grudnia 2012 r. o 09:09
0
Za tak marną pensję Wy też byście tak pracowali...
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 r. o 07:23
0
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 r. o 07:22
0
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
abc / 18 sierpnia 2012 r. o 14:53
0
Czy mi się wydaje, czy jeszcze do niedawna artykuł sponsorowany o tej właśnie firmie pojawiał się na stronie Dziennika Wschodniego? [:
Avatar
JANEK / 18 sierpnia 2012 r. o 14:23
0
Zmoich informacji wynika że Pol-skone nie tylko była w plątana w zmowe milczenia ale również za skarzenie środowiska poprzez wypalania odpadów chemicznych w swoich zakładach .Ślectwo trwa.
Avatar
nowa hala / 5 sierpnia 2012 r. o 11:28
0
Popieram pana kolegę w tym zakładzie powini się dokładnie zająć
Avatar
And / 27 lipca 2012 r. o 18:58
0
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trzech tygodniach pan z firmy POL-SKONE stwierdził, że takie wady to nie wady tylko naturalny proces produkcji i nie należy mi się wymiana ...ba nie należy mi się nawet naprawa !!! SZOK!!! nie wiedziałem co powiedzieć, nie znam innej firmy, która by tak traktowała klienta. Myślałem ,że badziewiaste firmy zostały już zniszczone na tak wymagającym rynku ale bardzo się pomyliłem. Z uwagi na fakt wpłacenia tylko zaliczki nie odebrałem uszkodzonego produktu a sprawę przedstawiłem Rzecznikowi Praw Konsumenta. Sprawa jest w toku. Polecam wszystkim oszukanym przez firmę krzak „ Pol-Skone, która ze stolarką ma tyle wspólnego co ja ,zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Czytając opinie na forach internetowych widzę , że oszukanych osób nie brakuje. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce z OSZUSTAMI z firmy Pol-Skone.

P.s.

Do Pana Prezesa firmy Pol-Skone : komuna już dawno się skończyła a klienci już nie biorą tego co jest ,tylko to co ma swoją JAKOŚĆ.
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trz... rozwiń
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 r. o 16:53
0
ja wiem naczym można ich udupić
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 r. o 16:52
0
[quote name='karygodne' timestamp='1295018262' post='422743']
Ciekawe czy w tej firmie nie ma innych nadużyć? Powinno się ich porządnie prześwietlić.
[/quote]
Avatar
radziksen90210 / 24 stycznia 2011 r. o 17:51
0
eh co snieg spadnie to od razu kilkanascie groszy w gore :/
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem
zdjęcia
galeria

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem

Odór nie do zniesienia, a pod wiatą wywieszonych kilkaset martwych zwierząt bez głów i skór. – Widok rodem z filmów Hitchcocka – obrońcy zwierząt tak opisują wizytę na terenie jednego z pól w Stasinie pod Lublinem.

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych
Zdjęcia ze Strefy Kibica w Lublinie
galeria

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 przegrała ze Słowacją i mocno skomplikowała sobie szansę na wyjście z grupy

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace
galeria

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace

To jedne z najbardziej ulotnych działań w miejskiej przestrzeni. Tym razem studentów Architektury Krajobrazu KUL można spotkać na lubelskim osiedlu Błonie. Część prac już jest, kolejne w środę

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Za cztery lata kierowcy ominą Chełm nową obwodnicą. Podpisano umowę na realizację inwestycji. W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni też pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich. Ta droga zostanie przekazana kierowcom na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2
film

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2

Reprezentacja Czech niczym wytrawny bokser pokonała w Glasgow Szkotów po dwóch golach swojego snajpera Patricka Shicka. A drugą bramkę z tego spotkania czescy kibice będą wspominać latami

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!