Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2019 r.
11:16

Lubelska pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę [zdjęcia]

0 22 A A

W sobotę w drogę na Jasną Górę wyruszyli uczestnicy 41. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tegorocznej lubelskiej pielgrzymce udział bierze ok. 2 tysiące osób. Pątnicy wyruszyli spod lubelskiej archikatedry. Na Jasną Górę planują dotrzeć 14 sierpnia. Pielgrzymi mają do pokonania ponad 300 kilometrów.

 

 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 3 sierpnia 2019 o 17:14
+8
Byłem dwa razy. Kiedyś znów pójdę. Szczęśliwej drogi.
Avatar
Pątnik / 3 sierpnia 2019 o 17:12
+7
Samą ideę pielgrzymowania uważam za zacną. Z pielgrzymką lubelską miałam okazję pielgrzymować. Wiele zmieniło się na szlaku, coraz mniej pielgrzymów ale i wyruszają inni ludzie niż kiedyś.Owszem, na szlaku można spotkać wspaniałych ludzi i nawiązać wartościowe przyjaźnie ale możemy spotkać też jednostki, które będą dla nas lekcją na całe życie i niestety tych drugich coraz więcej. Wielu złych ludzi znajdziemy też (niestety) w samych strukturach organizacyjnych pielgrzymki. Tu wiedzie prym sekretariat pielgrzymkowy, który sprawia, że pielgrzym czuje się jak w zbiurokratyzowanym urzędzie, a jest na pielgrzymce. Jestem pełna podziwu dla wszystkich księży, księdza przewodnika, całego duchowieństwa, służb porządkowych, dziennikarzy, służb medycznych i całego zaplecza logistycznego za kształt dzieła, które tworzą bo przyświeca im dobry cel. Dużo sił na szlaku.
Samą ideę pielgrzymowania uważam za zacną. Z pielgrzymką lubelską miałam okazję pielgrzymować. Wiele zmieniło się na szlaku, coraz mniej pielgrzymów ale i wyruszają inni ludzie niż kiedyś.Owszem, na szlaku można spotkać wspaniałych ludzi i nawiązać wartościowe przyjaźnie ale możemy spotkać też jednostki, które będą dla nas lekcją na całe życie i niestety tych drugich coraz więcej. Wielu złych ludzi znajdziemy też (niestety) w samych strukturach organizacyjnych pielgrzymki. Tu wiedzie prym sekretariat pielgrzymkowy, który sprawia, że pielgrzy... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2019 o 11:47
+6
Komisje ZUS-owskie będą rozstawione co 200km, co posprawdzają skrupulatnie rencistów co niby są nie zdolni do pracy ??
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2019 o 17:36
+5
Ate złote, "bardzo skromne" sukienko-ornaciki też idą? Będą zmieniać Polskę na wolną od gorszego sortu, zarazy , tęczy itp. Oczywiście po chrześcijańsku i z pokładami dobra w sercu. Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda! Tfuj!
Avatar
W / 3 sierpnia 2019 o 19:03
+4
Co to za agresywna promocja katolicyzmu na ulicach? Zgodnie z najnowszymi trendami powinni pielgrzymowac po swoich mieszkaniach, a nie się obnosić ze swoją orientacją religijną!
Avatar
awd / 3 sierpnia 2019 o 16:43
+4
A niech sobie idą tylko nie łazić po całej drodze
Avatar
Henio / 4 sierpnia 2019 o 15:46
+3
Bardzo możliwe, że ta babcia ciebie przeżyje.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2019 o 15:11
+3
Czy ci młodzieńcy w złotych (ale skromnych) sukienkach też idą ??
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2019 o 15:05
+3
Wiara czyni czuba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Jj / 3 sierpnia 2019 o 19:01
+2
Ludzie po co wam to? Nie lepiej pojechac? Szkoda nóg 
Avatar
Henio / 4 sierpnia 2019 o 15:46
+3
Bardzo możliwe, że ta babcia ciebie przeżyje.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 13:32
-2
czy babcia na zdjęciu dożyje celu - czy dla tych popaprańców-nibypielgrzynów jest zapewniona pomoc psychiatryczna
Avatar
S123 / 4 sierpnia 2019 o 09:36
-2
Na LGBT się obrażają, a sami obnoszą się ze swoją religijnością i denerwują innych.
Avatar
K / 3 sierpnia 2019 o 21:49
+1
Byłem dwa razy. Kiedyś znów pójdę. Szczęśliwej drogi.
 Nigdy nie bylam i nigdy nie pojde
Avatar
i tak samo bydło w sukienkach się zachujało / 3 sierpnia 2019 o 19:47
-1
Przecież wedle tego z chlewa jendraszka to wymuszanie na innych legalizacji zachowań, dla INNYCH NIE GODNE !!!!!!!!!! Czy towarzysze w sukienkach nie widzą indoktrynacji, jeżeli LGBT to zło to czym jest coś co innych razi, dla nich to barbarzyńcy z chlewa !
Avatar
W / 3 sierpnia 2019 o 19:03
+4
Co to za agresywna promocja katolicyzmu na ulicach? Zgodnie z najnowszymi trendami powinni pielgrzymowac po swoich mieszkaniach, a nie się obnosić ze swoją orientacją religijną!
Avatar
Jj / 3 sierpnia 2019 o 19:01
+2
Ludzie po co wam to? Nie lepiej pojechac? Szkoda nóg 
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2019 o 17:36
+5
Ate złote, "bardzo skromne" sukienko-ornaciki też idą? Będą zmieniać Polskę na wolną od gorszego sortu, zarazy , tęczy itp. Oczywiście po chrześcijańsku i z pokładami dobra w sercu. Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda! Tfuj!
Avatar
Marcin / 3 sierpnia 2019 o 17:14
+8
Byłem dwa razy. Kiedyś znów pójdę. Szczęśliwej drogi.
Avatar
Pątnik / 3 sierpnia 2019 o 17:12
+7
Samą ideę pielgrzymowania uważam za zacną. Z pielgrzymką lubelską miałam okazję pielgrzymować. Wiele zmieniło się na szlaku, coraz mniej pielgrzymów ale i wyruszają inni ludzie niż kiedyś.Owszem, na szlaku można spotkać wspaniałych ludzi i nawiązać wartościowe przyjaźnie ale możemy spotkać też jednostki, które będą dla nas lekcją na całe życie i niestety tych drugich coraz więcej. Wielu złych ludzi znajdziemy też (niestety) w samych strukturach organizacyjnych pielgrzymki. Tu wiedzie prym sekretariat pielgrzymkowy, który sprawia, że pielgrzym czuje się jak w zbiurokratyzowanym urzędzie, a jest na pielgrzymce. Jestem pełna podziwu dla wszystkich księży, księdza przewodnika, całego duchowieństwa, służb porządkowych, dziennikarzy, służb medycznych i całego zaplecza logistycznego za kształt dzieła, które tworzą bo przyświeca im dobry cel. Dużo sił na szlaku.
Samą ideę pielgrzymowania uważam za zacną. Z pielgrzymką lubelską miałam okazję pielgrzymować. Wiele zmieniło się na szlaku, coraz mniej pielgrzymów ale i wyruszają inni ludzie niż kiedyś.Owszem, na szlaku można spotkać wspaniałych ludzi i nawiązać wartościowe przyjaźnie ale możemy spotkać też jednostki, które będą dla nas lekcją na całe życie i niestety tych drugich coraz więcej. Wielu złych ludzi znajdziemy też (niestety) w samych strukturach organizacyjnych pielgrzymki. Tu wiedzie prym sekretariat pielgrzymkowy, który sprawia, że pielgrzy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 274 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 234 36

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 9 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!