Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2015 r.
9:07

Lubelski Rower Miejski. Znamy nowe lokalizacje stacji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Lubelski Rower Miejski (fot. AS)
Lubelski Rower Miejski (fot. AS)

Znamy wstępny plan rozmieszczenia nowych stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego. Mamy je zobaczyć przy pl. Litewskim, Jantarowej, czy też Kiepury. Cześć miejsc jest już pewna, w sprawie innych punktów trwają jeszcze uzgodnienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jedną z pewnych lokalizacji jest osiedle rosnące wzdłuż nowego odcinka ul. Jana Pawła II. Tu wypożyczalni można się spodziewać w rejonie ul. Jantarowej. Pewniakiem są też dwa inne obszary, w których przybywa nowych bloków. Pierwsze to okolice nowych osiedli, które coraz bardziej przysuwają się wzdłuż ul. Nałkowskich do Zalewu Zemborzyckiego. Drugie miejsce to rejon ul. Węglarza i Strzembosza, niedaleko przystanku końcowego autobusowej linii nr 31.

Nie tylko w nowych blokowiskach miasto chce lokować wypożyczalnie Lubelskiego Roweru Miejskiego. – Kolejna powstanie na Tatarach – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dokładna lokalizacja nie jest jeszcze ustalona, ale Ratusz przyznaje, że na mapie miejskiego roweru dzielnica ta jest białą plamą.

Następna stacja miałaby powstać w pobliżu ul. Głębokiej. – Bierzemy pod uwagę odcinek między ul. Filaretów a Wiercieńskiego – wyjaśnia Kieliszek. Tu skorzystać mogą głównie studenci Uniwersytetu Przyrodniczego.

Nie ma jeszcze decyzji co do umiejscowienia wypożyczalni przy ul. Krochmalnej. To, że stacja tu powstanie jest przesądzone, ale nie wiadomo, czy będzie to bliżej skwerku przy Betonowej, w okolicach Pszczółki, czy też bliżej stadionu Arena Lublin.

Kolejna piątka pewniaków to stacje ustawiane w ramach zwycięskiego projektu z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Pierwsza z tych stacji pojawi się przy pl. Litewskim po stronie Poczty Głównej, a dokładnie między przystankiem a przejściem dla pieszych. Druga wypożyczalnia ma stanąć przy Lubomelskiej obok skrzyżowania z ul. Leszczyńskiego, niedaleko biurowców Urzędu Miasta i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Trzecia obok KUL przy Łopacińskiego, kolejna na Czechowie przy Zakopiańskiej, a ostatnia z „obywatelskiej” piątki przy Kiepury.

Pozostałe lokalizacje są jeszcze niepewne. Na tej liście są m.in. okolice ronda Pola (u zbiegu ul. Choiny, Związkowej, Szeligowskiego i Elsnera), część Wieniawy między ul. Spadochroniarzy i Sowińskiego, rejon Lubartowskiej (okolice Ruskiej, Czwartku, Biernackiego), okolice Baśniowej i Bajkowej, okolice Wojciechowskiej przy Morwowej, oraz ul. Armii Krajowej przy Dziewanny.

Przetarg na rozbudowę systemu może być ogłoszony jeszcze w czerwcu. Uruchomienie stacji planowane jest na koniec wakacji lub początek roku szkolnego. Zlecenie ma objąć również pięć stacji w Świdniku (za pieniądze Świdnika i starostwa): przy Niepodległości (obok Króla Pole), Racławickiej (obok Galerii Venus), Kusocińskiego (obok Akacjowej), koło PZL (przy Szkolnej), a także w pobliżu Miejskiego Ośrodka Kultury.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 16:43
0
Bardzo ciekawe podejście, mogę prosić o rozwinięcie wątku? Deb0308 - To jest dobry temat:
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 r. o 02:04
0
Zabezpieczając rower przed złodziejami, warto pomyśleć także o wykupieniu polisy chroniącej przed kradzieżą. Teraz każdy klient, który kupuje rower w Tesco otrzymuje do niego bezpłatne roczne ubezpieczenie od kradzieży w LINK4. Wystarczy zachować dowód zakupu. Ekspert Link4
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 r. o 12:05
0
Po co nowe stacje? wystarczy ze przy ZUS-ie po godz. 15.00 ani jednego wolnego roweru
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 r. o 08:24
0
Stacja powinna powstac przy WORD NA UL.HUTNICZEJ
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 r. o 08:38
0

Stacja powinna być na Turystycznej koło E-leclerca !!!!!!!!

To leclerc by musial dac kase a na to sie nie zanosi.

Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 r. o 01:44
0
NA CZECHOWIE POPROSIMY :-)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 22:37
0
Kpiną jest, że stacje powstaną we wrześniu, po sezonie wakacyjnym i niedługo przed końcem sezonu rowerowego, absurd totalny. Urzędasy przez tyle miesięcy nie umiały ustalic lokalizacji i rozpisac przetargu, zeby zdażyc przed wakacjami?! Za co te nieroby dostają pieniądze z naszych kieszeni?
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 20:27
0
Wspaniała wiadomość, że powstanie stacja rowerowa na ul. Zakopiańskiej. MPK raczej nie rozpieszcza oś. Szymanowskiego, to przynajmniej rowerem gdzieś się dojedzie.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 17:34
0
Stacja powinna być na Turystycznej koło E-leclerca !!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 16:56
0
Granitowa przy JII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 16:43
0
Bardzo ciekawe podejście, mogę prosić o rozwinięcie wątku? Deb0308 - To jest dobry temat:
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 r. o 02:04
0
Zabezpieczając rower przed złodziejami, warto pomyśleć także o wykupieniu polisy chroniącej przed kradzieżą. Teraz każdy klient, który kupuje rower w Tesco otrzymuje do niego bezpłatne roczne ubezpieczenie od kradzieży w LINK4. Wystarczy zachować dowód zakupu. Ekspert Link4
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 r. o 12:05
0
Po co nowe stacje? wystarczy ze przy ZUS-ie po godz. 15.00 ani jednego wolnego roweru
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 r. o 08:24
0
Stacja powinna powstac przy WORD NA UL.HUTNICZEJ
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 r. o 08:38
0

Stacja powinna być na Turystycznej koło E-leclerca !!!!!!!!

To leclerc by musial dac kase a na to sie nie zanosi.

Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 r. o 01:44
0
NA CZECHOWIE POPROSIMY :-)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 22:37
0
Kpiną jest, że stacje powstaną we wrześniu, po sezonie wakacyjnym i niedługo przed końcem sezonu rowerowego, absurd totalny. Urzędasy przez tyle miesięcy nie umiały ustalic lokalizacji i rozpisac przetargu, zeby zdażyc przed wakacjami?! Za co te nieroby dostają pieniądze z naszych kieszeni?
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 20:27
0
Wspaniała wiadomość, że powstanie stacja rowerowa na ul. Zakopiańskiej. MPK raczej nie rozpieszcza oś. Szymanowskiego, to przynajmniej rowerem gdzieś się dojedzie.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 17:34
0
Stacja powinna być na Turystycznej koło E-leclerca !!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 16:56
0
Granitowa przy JII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!