Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2009 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Lubelski sanepid do posłów: Musicie coś zrobić z dopalaczami

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A

O rozwiązanie problemu tzw. dopalaczy zaapelował wczoraj w liście otwartym do parlamentarzystów szef lubelskiego sanepidu Paweł Policzkiewicz. Twierdzi, że politycy jedynie „ubolewają” nad niedoskonałością prawa, ale nic z tym nie robią, a sprawą dopalaczy zajmują się głównie media.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Widać tu bezsilność państwa wobec handlarzy narkotyków – stwierdza Paweł Policzkiewicz w swym apelu. – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie próbowała się z tym uporać, ale była w tym osamotniona i tym samym skazana na przegraną – dodaje szef stacji i podkreśla, że jest gotowy służyć specjalistyczną wiedzą dotyczącą szkodliwości dopalaczy.

Tymczasem wczoraj poznańska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie dopalaczy, które prowadziła po tym jak pięciu klientów po zażyciu tych specyfików poczuło się źle i trafiło do szpitala. Biegli uznali, że żaden z preparatów nie zawierał zabronionych substancji, wymienionych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do listy zakazanych substancji Sejm dopisał niedawno 17 substancji używanych w dopalaczach, ale handel takimi produktami ma się dobrze, bo chemicy bez trudu znaleźli inne podobnie działające składniki, które zakazane nie są.

Lubelski sanepid jako pierwszy w Polsce zdołał zamknąć sklep z dopalaczami. Dopatrzył się, że w składzie produktów są witaminy i mikroelementy. Dzięki temu zaliczył je do tzw. suplementów diety traktowanych przez prawo jak środki spożywcze, a sklep nie miał pozwolenia na handel żywnością, bo nawet o nią nie wystąpił. Handel wznowił po nadrobieniu formalności.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 r. o 21:36
0
GG napisał:
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...

Popieram -racja !

Popieram -racja ! rozwiń
Avatar
ooooo / 16 stycznia 2010 r. o 21:32
0
kajko napisał:
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!

Więc idź i naćpaj się do wiwatu aż zdechniesz gdzieś pod płotem ty albo twoje dzieci jeśli potrafisz i możesz je zrobić bo już teraz widać że dragi i wszelkie inne świństwa mózg ci zżarły .A od sanepidu to ci wara warchole bo nie wiesz nawet co to za instytucja i do czego została powołana a precz to z deb***ami .
Avatar
kajko / 31 grudnia 2009 r. o 12:56
0
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!
Avatar
~gość~ / 29 grudnia 2009 r. o 12:47
0
Jak patrzę na tę zacietrzewioną gębę to myślę,że Policzkiewicz utopiłby każdego Polaka w łużce wody byle jego było na wierzchu.........
Avatar
zmienić posłów / 29 grudnia 2009 r. o 09:26
0
Policzkiewiczowi nalezy sie liść w policzek. Bezmózgie bandyctwo w gronie posłów. Nalegalbym sprawdzic czy te Policzkiewicz sam niczego nie bierze ale nie z dopalaczy a od prawdziwych dilerow. No chyba ze to on sam rozprowadza w Lubelskim narkotyki i nie lubi legalnej konkurencji. Zle zrobiliscie ze zamkneliscie dopalacze bo aby straciliscie pieniadze, zepsuliscie komus zycie i doprowadziliscie do powiekszenia skali dilerstwa ... jednym slowem jestescie do dupy panowie posłowie i trzeba Was zmienić.
Avatar
antydopalacz / 29 grudnia 2009 r. o 09:24
0
Pan Policzkiewicz ma tak silne parcie na media, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnić go w TVLublin. Każda akcja Sanepidu pod jego kierownictwem ma na celu pojawienie się tego pajaca w gazecie, tv etc.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 r. o 08:27
0
Bo takie zlo nazywa sie BABILON!! Babilon splonie.... Wolnosc wszystkim uwiezionym palaczom skretow
Avatar
ja / 28 grudnia 2009 r. o 22:52
0
Policzkiewicz to jest pajac
Avatar
GG / 28 grudnia 2009 r. o 22:46
0
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy ... rozwiń
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 r. o 21:36
0
GG napisał:
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...

Popieram -racja !

Popieram -racja ! rozwiń
Avatar
ooooo / 16 stycznia 2010 r. o 21:32
0
kajko napisał:
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!

Więc idź i naćpaj się do wiwatu aż zdechniesz gdzieś pod płotem ty albo twoje dzieci jeśli potrafisz i możesz je zrobić bo już teraz widać że dragi i wszelkie inne świństwa mózg ci zżarły .A od sanepidu to ci wara warchole bo nie wiesz nawet co to za instytucja i do czego została powołana a precz to z deb***ami .
Avatar
kajko / 31 grudnia 2009 r. o 12:56
0
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!
Avatar
~gość~ / 29 grudnia 2009 r. o 12:47
0
Jak patrzę na tę zacietrzewioną gębę to myślę,że Policzkiewicz utopiłby każdego Polaka w łużce wody byle jego było na wierzchu.........
Avatar
zmienić posłów / 29 grudnia 2009 r. o 09:26
0
Policzkiewiczowi nalezy sie liść w policzek. Bezmózgie bandyctwo w gronie posłów. Nalegalbym sprawdzic czy te Policzkiewicz sam niczego nie bierze ale nie z dopalaczy a od prawdziwych dilerow. No chyba ze to on sam rozprowadza w Lubelskim narkotyki i nie lubi legalnej konkurencji. Zle zrobiliscie ze zamkneliscie dopalacze bo aby straciliscie pieniadze, zepsuliscie komus zycie i doprowadziliscie do powiekszenia skali dilerstwa ... jednym slowem jestescie do dupy panowie posłowie i trzeba Was zmienić.
Avatar
antydopalacz / 29 grudnia 2009 r. o 09:24
0
Pan Policzkiewicz ma tak silne parcie na media, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnić go w TVLublin. Każda akcja Sanepidu pod jego kierownictwem ma na celu pojawienie się tego pajaca w gazecie, tv etc.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 r. o 08:27
0
Bo takie zlo nazywa sie BABILON!! Babilon splonie.... Wolnosc wszystkim uwiezionym palaczom skretow
Avatar
ja / 28 grudnia 2009 r. o 22:52
0
Policzkiewicz to jest pajac
Avatar
GG / 28 grudnia 2009 r. o 22:46
0
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Prosili od poniedziałku i godzinami wypatrywali pługa
galeria

Lublin. Prosili od poniedziałku i godzinami wypatrywali pługa

Dopiero we wtorek po południu została odśnieżona ulica, której mieszkańcy już w poniedziałek wieczorem prosili o przyjazd pługu. Dziś rano jeden z pojazdów zakopał się tu w śniegu. Ratusz tłumaczy, że firmy odśnieżające miały pilniejsze zadania.

Kajetan P. skazany na dożywocie. Zabił i poćwiartował młodą kobietę

Kajetan P. skazany na dożywocie. Zabił i poćwiartował młodą kobietę

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kajetana P. na karę dożywotniego więzienia. Mężczyzna zabił 30-letnią tłumaczkę języka włoskiego.

Puławy: Zabytkowy pałac będzie dla turystów. Ale najpierw powstanie plan

Puławy: Zabytkowy pałac będzie dla turystów. Ale najpierw powstanie plan

Kupiony przez miasto zabytkowy pałacyk przy ul. Kazimierskiej w przyszłości ma służyć potrzebom Muzeum Czartoryskich. Żeby móc pełnić taką funkcję, potrzebna jest dodatkowa przestrzeń, której stworzyć nie można z powodu ograniczeń obecnego planu zagospodarowania.

Lubelskie: Chciały wjechać do Polski. Pokazały fałszywki na granicy

Lubelskie: Chciały wjechać do Polski. Pokazały fałszywki na granicy

Trzy panie posługiwały się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie pracy w Polsce. Kobiety w wieku 22, 23 i 46 lat zostały zatrzymane na granicy i otrzymały decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

12-latek, który zginął na sankach był z Zamościa. Rodzina pożegnała Dawida
wideo
film

12-latek, który zginął na sankach był z Zamościa. Rodzina pożegnała Dawida

Do wypadku doszło przed tygodniem. Chłopiec zjeżdżając na sankach uderzył w ławkę.

Michał Dworczyk: Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Michał Dworczyk: Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 do końca roku; 60 mln z jednej umowy, a z drugiej 25 mln - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk w odpowiedzi na wpis szefa klubu KO Cezarego Tomczyka.

Biała Podlaska: Prawica ma swoje pomysły na nazwy nowych rond

Biała Podlaska: Prawica ma swoje pomysły na nazwy nowych rond

Radni Zjednoczonej Prawicy składają swoje propozycje nazw nowych rond w Białej Podlaskiej. Chcą upamiętnić Stanisława Różyczkę de Rosenwertha oraz Konstytucję 3 maja. Wcześniej swoje pomysły wysunął już klub Białej Samorządowej.

Będą rozdawać pizzę przez cały rok. "Staramy się nie narzekać, tylko ciężko pracować"
Rozmowa

Będą rozdawać pizzę przez cały rok. "Staramy się nie narzekać, tylko ciężko pracować"

– Nie chcemy narzekać na pandemię i zamiast prosić o wsparcie, chcemy dać klientom coś od siebie. Należy im się to, bo w tym trudnym czasie zostali z nami i wspierają nas swoimi zamówieniami. ROZMOWA z Magdaleną Ciechońską, współwłaścicielką Pubu Czytelnia w Lublinie

"Czerwona Strefa Impro" - spektakl online Poławiaczy Pereł
29 stycznia 2021, 20:00

"Czerwona Strefa Impro" - spektakl online Poławiaczy Pereł

Poławiacze Pereł Improv Teatr zapraszają w piątek o godz. 20 na spektakl online "CSI: Czerwona Strefa Impro". Projekt realizowany w ramach Przestrzeni Sztuki i Sceny Komedialnia będzie dostępny na Facebooku i YouTube.

Lublin: Sztukmistrz stracił równowagę. I nie było to wcale przez małpkę

Lublin: Sztukmistrz stracił równowagę. I nie było to wcale przez małpkę

Ze Starego Miasta zniknęła rzeźba sztukmistrza balansująca nad ul. Grodzką. Mokry śnieg oraz wiatr „postawiły ją na głowie”

Lublin. Podmiejskie autobusy znowu mają problem
galeria

Lublin. Podmiejskie autobusy znowu mają problem

Kolejną podmiejską linię autobusową skrócono z powodu zasypanych dróg pod Lublinem

Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie

Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie

Trzy i pół roku więzienia oraz wieloletni zakaz pracy z dziećmi. To kara dla katechety z okolic Opola Lubelskiego. Krzysztof K. został skazany za molestowanie uczennic.

Lublin: Serial „Radni” od teraz z napisami

Lublin: Serial „Radni” od teraz z napisami

Ja nie mogę tego słuchać! O czym on mówi? To jest dramat! – To proszę wyjąć słuchawki z uszu, no przecież da się to zrobić.

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska tracą poparcie. Zyskuje Polska 2050
Sondaż

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska tracą poparcie. Zyskuje Polska 2050

Dwa największe ugrupowania polityczne w Polsce - Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska - tracą poparcie w wyborach parlamentarnych, zyskuje za to ruch Polska 2050 Szymona Hołowni - wynika z sondażu United Surveys przygotowanego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Z Krasnegostawu do banku w Szwajcarii. Jego wybór: praca dla życia, a nie życie dla pracy
galeria

Z Krasnegostawu do banku w Szwajcarii. Jego wybór: praca dla życia, a nie życie dla pracy

To historia pracownika korporacji, który rzucił wszystko w Polsce, a w zamian dostał: i pracę w szwajcarskim banku, i udany związek, i możliwość realizacji swoich pasji. O swoim życiu w Szwajcarii opowiada Grzegorz Śmieciuszewski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!