Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2009 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Lubelski sanepid do posłów: Musicie coś zrobić z dopalaczami

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A

O rozwiązanie problemu tzw. dopalaczy zaapelował wczoraj w liście otwartym do parlamentarzystów szef lubelskiego sanepidu Paweł Policzkiewicz. Twierdzi, że politycy jedynie „ubolewają” nad niedoskonałością prawa, ale nic z tym nie robią, a sprawą dopalaczy zajmują się głównie media.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Widać tu bezsilność państwa wobec handlarzy narkotyków – stwierdza Paweł Policzkiewicz w swym apelu. – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie próbowała się z tym uporać, ale była w tym osamotniona i tym samym skazana na przegraną – dodaje szef stacji i podkreśla, że jest gotowy służyć specjalistyczną wiedzą dotyczącą szkodliwości dopalaczy.

Tymczasem wczoraj poznańska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie dopalaczy, które prowadziła po tym jak pięciu klientów po zażyciu tych specyfików poczuło się źle i trafiło do szpitala. Biegli uznali, że żaden z preparatów nie zawierał zabronionych substancji, wymienionych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do listy zakazanych substancji Sejm dopisał niedawno 17 substancji używanych w dopalaczach, ale handel takimi produktami ma się dobrze, bo chemicy bez trudu znaleźli inne podobnie działające składniki, które zakazane nie są.

Lubelski sanepid jako pierwszy w Polsce zdołał zamknąć sklep z dopalaczami. Dopatrzył się, że w składzie produktów są witaminy i mikroelementy. Dzięki temu zaliczył je do tzw. suplementów diety traktowanych przez prawo jak środki spożywcze, a sklep nie miał pozwolenia na handel żywnością, bo nawet o nią nie wystąpił. Handel wznowił po nadrobieniu formalności.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 o 21:36
0
GG napisał:
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...

Popieram -racja !

Popieram -racja ! rozwiń
Avatar
ooooo / 16 stycznia 2010 o 21:32
0
kajko napisał:
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!

Więc idź i naćpaj się do wiwatu aż zdechniesz gdzieś pod płotem ty albo twoje dzieci jeśli potrafisz i możesz je zrobić bo już teraz widać że dragi i wszelkie inne świństwa mózg ci zżarły .A od sanepidu to ci wara warchole bo nie wiesz nawet co to za instytucja i do czego została powołana a precz to z deb***ami .
Avatar
kajko / 31 grudnia 2009 o 12:56
0
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!
Avatar
~gość~ / 29 grudnia 2009 o 12:47
0
Jak patrzę na tę zacietrzewioną gębę to myślę,że Policzkiewicz utopiłby każdego Polaka w łużce wody byle jego było na wierzchu.........
Avatar
zmienić posłów / 29 grudnia 2009 o 09:26
0
Policzkiewiczowi nalezy sie liść w policzek. Bezmózgie bandyctwo w gronie posłów. Nalegalbym sprawdzic czy te Policzkiewicz sam niczego nie bierze ale nie z dopalaczy a od prawdziwych dilerow. No chyba ze to on sam rozprowadza w Lubelskim narkotyki i nie lubi legalnej konkurencji. Zle zrobiliscie ze zamkneliscie dopalacze bo aby straciliscie pieniadze, zepsuliscie komus zycie i doprowadziliscie do powiekszenia skali dilerstwa ... jednym slowem jestescie do dupy panowie posłowie i trzeba Was zmienić.
Avatar
antydopalacz / 29 grudnia 2009 o 09:24
0
Pan Policzkiewicz ma tak silne parcie na media, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnić go w TVLublin. Każda akcja Sanepidu pod jego kierownictwem ma na celu pojawienie się tego pajaca w gazecie, tv etc.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 08:27
0
Bo takie zlo nazywa sie BABILON!! Babilon splonie.... Wolnosc wszystkim uwiezionym palaczom skretow
Avatar
ja / 28 grudnia 2009 o 22:52
0
Policzkiewicz to jest pajac
Avatar
GG / 28 grudnia 2009 o 22:46
0
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy ... rozwiń
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 o 21:36
0
GG napisał:
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...

Popieram -racja !

Popieram -racja ! rozwiń
Avatar
ooooo / 16 stycznia 2010 o 21:32
0
kajko napisał:
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!

Więc idź i naćpaj się do wiwatu aż zdechniesz gdzieś pod płotem ty albo twoje dzieci jeśli potrafisz i możesz je zrobić bo już teraz widać że dragi i wszelkie inne świństwa mózg ci zżarły .A od sanepidu to ci wara warchole bo nie wiesz nawet co to za instytucja i do czego została powołana a precz to z deb***ami .
Avatar
kajko / 31 grudnia 2009 o 12:56
0
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!
Avatar
~gość~ / 29 grudnia 2009 o 12:47
0
Jak patrzę na tę zacietrzewioną gębę to myślę,że Policzkiewicz utopiłby każdego Polaka w łużce wody byle jego było na wierzchu.........
Avatar
zmienić posłów / 29 grudnia 2009 o 09:26
0
Policzkiewiczowi nalezy sie liść w policzek. Bezmózgie bandyctwo w gronie posłów. Nalegalbym sprawdzic czy te Policzkiewicz sam niczego nie bierze ale nie z dopalaczy a od prawdziwych dilerow. No chyba ze to on sam rozprowadza w Lubelskim narkotyki i nie lubi legalnej konkurencji. Zle zrobiliscie ze zamkneliscie dopalacze bo aby straciliscie pieniadze, zepsuliscie komus zycie i doprowadziliscie do powiekszenia skali dilerstwa ... jednym slowem jestescie do dupy panowie posłowie i trzeba Was zmienić.
Avatar
antydopalacz / 29 grudnia 2009 o 09:24
0
Pan Policzkiewicz ma tak silne parcie na media, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnić go w TVLublin. Każda akcja Sanepidu pod jego kierownictwem ma na celu pojawienie się tego pajaca w gazecie, tv etc.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 08:27
0
Bo takie zlo nazywa sie BABILON!! Babilon splonie.... Wolnosc wszystkim uwiezionym palaczom skretow
Avatar
ja / 28 grudnia 2009 o 22:52
0
Policzkiewicz to jest pajac
Avatar
GG / 28 grudnia 2009 o 22:46
0
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt
26 stycznia 2019, 12:00

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza zarówno dzieci z niepełnosprawnościami słuchu/mowy, jak i słyszące, na warsztaty w języku migowym, tłumaczone na język polski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 stycznia o godz. 12.

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka 0 0

To był specjalny pokaz, z okazji dnia babci i dziadka. Świdnicki Zespół Baletowy zaprezentował swoje umiejętności w spektaklu „Kopciuszek”.

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur
24 stycznia 2019, 20:00

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Już 24 stycznia o godz. 20 na Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprezentowany zostanie barwny spektakl muzyczny w wykonaniu Pekińskiej Akademii Tańca - "Chiński Nowy Rok - Guo Feng".

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości”

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości” 14 8

Zakończył się proces bezdomnych, oskarżonych o podwójne zabójstwo. Obaj zostali skazani na dożywocie. Według śledczych, napastnicy bili swoje ofiary, zostawiając je później na pewną śmierć.

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele 0 0

MKS AZS UMCS Lublin stoczył wyrównany bój w Warszawie, ale musiał uznać wyższość miejscowej Varsovii. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego nie pomogło nawet dziewięć trafień Katarzyny Suszek i Patrycji Szyszkowskiej

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami!
PILNE
film

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami! 129 5

Film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Oskara. Sam reżyser również otrzymał nominację do prestiżowej nagrody.

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej 0 9

Aleksander Kompa nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. To kolejne zmiany w miejskich spółkach w Białej Podlaskiej.

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha
26 stycznia 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha 0 0

Tematem pierwszej w nowym roku Soboty literackiej w Kazimierzu Dolnym będzie książka Marcina Wichy "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Wydarzenie zostanie zorganizowane 26 stycznia o godz. 16 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Kontrola pokojów zagadek ujawniła, że tylko 83 obiekty na 418 są prowadzone zgodnie z przepisami
film

Kontrola pokojów zagadek ujawniła, że tylko 83 obiekty na 418 są prowadzone zgodnie z przepisami 1 0

Warszawa. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński przedstawił wyniki kontroli w pokojach zagadek w całym kraju. Skontrolowano 418 tego typu miejsc. Tylko w 83 nie stwierdzono nieprawidłowości. Kontrole rozpoczęły się po tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie, w którym na początku stycznia zginęło 5 nastolatek.

Lublin: Przeprowadzka pomogła. Nowy Wydział Komunikacji obsługuje więcej osób [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przeprowadzka pomogła. Nowy Wydział Komunikacji obsługuje więcej osób [zdjęcia] 10 56

Nawet o sto osób dziennie więcej udaje się obsługiwać miejskiemu Wydziałowi Komunikacji dzięki przeprowadzce do nowej siedziby przy ul. Czechowskiej 19a.

Wygrane siatkarek LUK AZS UMCS i Tomasovii

Wygrane siatkarek LUK AZS UMCS i Tomasovii 0 0

Dobry weekend dla naszych drużyn. Po trzy punkty do swoich kont dopisały siatkarki LUK AZS UMCS Lublin i Tomasovii Tomaszów Lubelski

TBV II Start wygrywa w Warszawie. Teraz czas na derby

TBV II Start wygrywa w Warszawie. Teraz czas na derby 0 0

TBV Start II Lublin wzmocniony posiłkami z Energa Basket Ligi pokonał na wyjeździe Hutnik Warszawa. W środę o godz. 20 „czerwono-czarni” zmierzą się z U!NB AZS UMCS Lublin

Reportaż filmowy i wernisaż w DK LSM
29 stycznia 2019, 17:00

Reportaż filmowy i wernisaż w DK LSM 2 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na reportaż filmowy i wernisaż wystawy poświęconych Sardynii. Wydarzenie zaplanowano na wtorek, 29 stycznia o godz. 17.

Zabił żonę i spalił jej zwłoki? Znaleziono je w rozbitym samochodzie
film

Zabił żonę i spalił jej zwłoki? Znaleziono je w rozbitym samochodzie 39 0

Zwłoki Agnieszki Rams zostały znalezione w płonącym, rozbitym na drzewie samochodzie. Okazało się, że 33-latka nie zginęła w wypadku - wcześniej została brutalnie zamordowana.

Gotowanie na 100%! - oszczędnie, wygodnie, zdrowo

Gotowanie na 100%! - oszczędnie, wygodnie, zdrowo 0 0

Gotowanie w domu to oszczędność, głównie na rodzinnym budżecie. Wprawdzie trzeba przeznaczyć nierzadko sporo czasu, na przyrządzanie rozmaitych dań, nawet tych najprostszych, ale efekty zazwyczaj są tego warte. Przede wszystkim liczą się walory smakowe, apetyczny wygląd i właściwości odżywcze. Zdrowe i oszczędne gotowanie jest możliwe, jeśli decydujemy się na wybór odpowiednio dobranych garnków. W jaki sposób odnaleźć się w gąszczu rozmaitych propozycji?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!