Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2009 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Lubelski sanepid do posłów: Musicie coś zrobić z dopalaczami

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A

O rozwiązanie problemu tzw. dopalaczy zaapelował wczoraj w liście otwartym do parlamentarzystów szef lubelskiego sanepidu Paweł Policzkiewicz. Twierdzi, że politycy jedynie „ubolewają” nad niedoskonałością prawa, ale nic z tym nie robią, a sprawą dopalaczy zajmują się głównie media.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Widać tu bezsilność państwa wobec handlarzy narkotyków – stwierdza Paweł Policzkiewicz w swym apelu. – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie próbowała się z tym uporać, ale była w tym osamotniona i tym samym skazana na przegraną – dodaje szef stacji i podkreśla, że jest gotowy służyć specjalistyczną wiedzą dotyczącą szkodliwości dopalaczy.

Tymczasem wczoraj poznańska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie dopalaczy, które prowadziła po tym jak pięciu klientów po zażyciu tych specyfików poczuło się źle i trafiło do szpitala. Biegli uznali, że żaden z preparatów nie zawierał zabronionych substancji, wymienionych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do listy zakazanych substancji Sejm dopisał niedawno 17 substancji używanych w dopalaczach, ale handel takimi produktami ma się dobrze, bo chemicy bez trudu znaleźli inne podobnie działające składniki, które zakazane nie są.

Lubelski sanepid jako pierwszy w Polsce zdołał zamknąć sklep z dopalaczami. Dopatrzył się, że w składzie produktów są witaminy i mikroelementy. Dzięki temu zaliczył je do tzw. suplementów diety traktowanych przez prawo jak środki spożywcze, a sklep nie miał pozwolenia na handel żywnością, bo nawet o nią nie wystąpił. Handel wznowił po nadrobieniu formalności.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 o 21:36
0
GG napisał:
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...

Popieram -racja !

Popieram -racja ! rozwiń
Avatar
ooooo / 16 stycznia 2010 o 21:32
0
kajko napisał:
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!

Więc idź i naćpaj się do wiwatu aż zdechniesz gdzieś pod płotem ty albo twoje dzieci jeśli potrafisz i możesz je zrobić bo już teraz widać że dragi i wszelkie inne świństwa mózg ci zżarły .A od sanepidu to ci wara warchole bo nie wiesz nawet co to za instytucja i do czego została powołana a precz to z deb***ami .
Avatar
kajko / 31 grudnia 2009 o 12:56
0
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!
Avatar
~gość~ / 29 grudnia 2009 o 12:47
0
Jak patrzę na tę zacietrzewioną gębę to myślę,że Policzkiewicz utopiłby każdego Polaka w łużce wody byle jego było na wierzchu.........
Avatar
zmienić posłów / 29 grudnia 2009 o 09:26
0
Policzkiewiczowi nalezy sie liść w policzek. Bezmózgie bandyctwo w gronie posłów. Nalegalbym sprawdzic czy te Policzkiewicz sam niczego nie bierze ale nie z dopalaczy a od prawdziwych dilerow. No chyba ze to on sam rozprowadza w Lubelskim narkotyki i nie lubi legalnej konkurencji. Zle zrobiliscie ze zamkneliscie dopalacze bo aby straciliscie pieniadze, zepsuliscie komus zycie i doprowadziliscie do powiekszenia skali dilerstwa ... jednym slowem jestescie do dupy panowie posłowie i trzeba Was zmienić.
Avatar
antydopalacz / 29 grudnia 2009 o 09:24
0
Pan Policzkiewicz ma tak silne parcie na media, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnić go w TVLublin. Każda akcja Sanepidu pod jego kierownictwem ma na celu pojawienie się tego pajaca w gazecie, tv etc.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 08:27
0
Bo takie zlo nazywa sie BABILON!! Babilon splonie.... Wolnosc wszystkim uwiezionym palaczom skretow
Avatar
ja / 28 grudnia 2009 o 22:52
0
Policzkiewicz to jest pajac
Avatar
GG / 28 grudnia 2009 o 22:46
0
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy ... rozwiń
Avatar
beduin / 16 stycznia 2010 o 21:36
0
GG napisał:
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...

Popieram -racja !

Popieram -racja ! rozwiń
Avatar
ooooo / 16 stycznia 2010 o 21:32
0
kajko napisał:
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!

Więc idź i naćpaj się do wiwatu aż zdechniesz gdzieś pod płotem ty albo twoje dzieci jeśli potrafisz i możesz je zrobić bo już teraz widać że dragi i wszelkie inne świństwa mózg ci zżarły .A od sanepidu to ci wara warchole bo nie wiesz nawet co to za instytucja i do czego została powołana a precz to z deb***ami .
Avatar
kajko / 31 grudnia 2009 o 12:56
0
- sanepid zamknac ,komuna minela a sanepid zostal... -precz !!!
Avatar
~gość~ / 29 grudnia 2009 o 12:47
0
Jak patrzę na tę zacietrzewioną gębę to myślę,że Policzkiewicz utopiłby każdego Polaka w łużce wody byle jego było na wierzchu.........
Avatar
zmienić posłów / 29 grudnia 2009 o 09:26
0
Policzkiewiczowi nalezy sie liść w policzek. Bezmózgie bandyctwo w gronie posłów. Nalegalbym sprawdzic czy te Policzkiewicz sam niczego nie bierze ale nie z dopalaczy a od prawdziwych dilerow. No chyba ze to on sam rozprowadza w Lubelskim narkotyki i nie lubi legalnej konkurencji. Zle zrobiliscie ze zamkneliscie dopalacze bo aby straciliscie pieniadze, zepsuliscie komus zycie i doprowadziliscie do powiekszenia skali dilerstwa ... jednym slowem jestescie do dupy panowie posłowie i trzeba Was zmienić.
Avatar
antydopalacz / 29 grudnia 2009 o 09:24
0
Pan Policzkiewicz ma tak silne parcie na media, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnić go w TVLublin. Każda akcja Sanepidu pod jego kierownictwem ma na celu pojawienie się tego pajaca w gazecie, tv etc.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 08:27
0
Bo takie zlo nazywa sie BABILON!! Babilon splonie.... Wolnosc wszystkim uwiezionym palaczom skretow
Avatar
ja / 28 grudnia 2009 o 22:52
0
Policzkiewicz to jest pajac
Avatar
GG / 28 grudnia 2009 o 22:46
0
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy z historii, mutanty pokolenia "Dragon Ball", itp...
Szanowny Przyjacielu w walce o normalność,

To jest tragedia... Gdy czytam tekst DW mam pełne przekonanie, że to handlarze narkotyków każą im pisać w taki sposób.
To jest przerażające że sędziowie podejmują decyzję tak, jakby byli opłacani z odpału od sprzedaży dopalaczy... Ginie nasza
Rzeczpospolita Polska i nawet nie ma kogo prosić o "akt sprzeciwu"... Większość to "umysłowe eunuchy" Donalda. Ponad 50 %
Polaków to warzywa polityczne uformowane w akcie "miłości Tuska". Zero wiedzy ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale 0 0

Wpadli na pomysł, jak ożywić świdnickie murale, wzięli udział w ogólnopolskim ogólnopolskim konkursie i znaleźli się wśród laureatów. Dzięki projektowi Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku o ściennych malowidłach będzie można dowiedzieć się o wiele więcej niż dotychczas.

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam"
Magazyn

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam" 20 0

To będzie wyjątkowy weekend dla Katarzyny Kucharskiej. Do Lublina zjedzie rozproszona po całej Polsce cała jej wielopokoleniowa rodzina, by wspólnie z roześmianą seniorką świętować jej setne urodziny. Nikogo nie zabraknie, bo jak można byłoby nie stawić się na jubileuszu osoby bardzo kochanej?

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna 0 0

Od stycznia sołtysi i przewodniczący rad osiedli z gminy Łęczna otrzymają podwyżkę. Wyższa dieta ma być recepta na spadające zainteresowanie objęciem tej funkcji.

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy 18 4

W sierpniu ubiegłego roku drewniany dom pana Mariana z Markuszowa niemal doszczętnie spłonął, a mężczyzna tymczasowo zamieszkał u rodziny. Dzięki ofiarności darczyńców udało mu się zakupić nowy, typu holenderskiego. Pomogli strażacy, radni, sportowcy, parafianie oraz internauci.

"Zazdrośnice" Teatru ITP
21 stycznia 2020, 19:00

"Zazdrośnice" Teatru ITP 0 0

21 stycznia o godz. 19 w Centrum Transferu Wiedzy 02 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (al. Radziszewskiego 7) odbędzie się pokaz spektaklu "Zazdrośnice" w wykonaniu aktorów Teatru ITP.

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora 18 22

Przeciw planowanej budowie odlewni aluminium protestują mieszkańcy domów stojących na pograniczu Lublina i Świdnika. Projektowana odlewnia za 40 mln zł miałaby przetapiać rocznie tysiące ton aluminiowego złomu. Sąsiedzi są przerażeni i proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt 0 2

Najedzą się do syta, niektóre pewnie pierwszy raz w życiu. Dzięki hojności ludzi z Hrubieszowa bezdomne psy i koty spokojnie przetrwają zimowe miesiące

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia] 3 15

Niewiele zabrakło, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin sprawiłaby sensację już pierwszego dnia Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Lublinianki podejmowały w lubelskiej hali MOSiR w ćwierćfinale tych zmagań PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i niemal przez całe spotkanie szły łeb w łeb z tym rywalem. Niemal, bo w czwartej kwarcie lepiej zagrali goście, którzy triumfowali 88:80

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników 0 3

Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej, zapowiada podwyżki dla pracowników KAS. Mówił o tym podczas wizyty w Urzędzie Skarbowym w Łukowie.

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze 0 0

W piątek kontrakt z klubem z Puław podpisał Dominik Cheba, który ostatnio zakładał koszulkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei Wisła Sandomierz poinformowała, że do Dumy Powiśla przenosi się Dariusz Brągiel.

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety
film

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety 0 0