Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2009 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Lubelskie drogi najniebezpieczniejsze w Polsce? Debata u wojewody

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 17 A A

Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina. I to jedna z nielicznych dobrych wiadomości z poniedziałkowej debaty u wojewody na temat inwestycji komunikacyjnych na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Trzeba lobbować za unowocześnianiem dróg w naszym regionie. I porozumieć się ponad partyjnymi podziałami. Bez nowoczesnych dróg nie będzie rozwoju gospodarczego. Konieczne jest szybkie połączenie kolejowe z Warszawą – powtarzali posłowie, samorządowcy i przedsiębiorcy u wojewody Genowefy Tokarskiej. I tak jak po innych podobnych spotkaniach, zabrakło wyznaczenia konkretnych celów i ustalenia jak je zrealizować.

Podczas dyskusji najbardziej interesujące okazały się dwie informacje. Spółka, która wybuduje ekspresówkę S 19, powstanie na początku przyszłego roku. – Pokieruje nią człowiek z Lubelszczyzny. Nie zdradzę nazwiska przed komunikatem ministerstwa – mówi poseł Stanisław Żmijan (PO), szef sejmowej Komisji Infrastruktury.

– Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji. Teraz zajmują się nią urzędy, które mają również inne zadania – mówi Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Druga wiadomość: w maju, może wcześniej, będzie gotowe studium wykonalności unowocześnienia linii kolejowej Warszawa–Lublin–Dorohusk. Problem w tym, że teraz brak pieniędzy na kolejny krok, czyli dokumentację projektową inwestycji.

Nastrojów uczestników debaty nie popsuł rozesłany kilka dni temu przez ekspertów Europejskiego Programu Oceny Ryzyka na Drogach alarmujący raport: na Lubelszczyźnie uczestnicy ruchu drogowego ryzykują najbardziej w całym kraju. Na śmierć i kalectwo narażeni są przede wszystkim piesi, dużo jest też wypadków z udziałem rozpędzonych samochodów i zderzeń bocznych.

– Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania na trzeciego. W raporcie drogi bez takiego pobocza oceniane są jako bezpieczne.

Jednak autorzy tego opracowania patrzą szerzej. Kierowcy giną, bo jeżdżą po alkoholu, za szybko i nie zapinają pasów. Ale i drogi nie spełniają standardów np. brak bezpiecznych skrzyżowań. Najmniej ryzykują ludzie jeżdżący autostradami i ekspresówkami.



Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mario / 8 grudnia 2009 o 16:25
0
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę). To może budujcie u nas drogi dwupasmowe, a w zachodniej i centralnej Polsce budujcie te w/g Pani "mądrej inaczej" drogi jednopasmowe z poboczem. Teraz również widzimy jak nasz pożal się ... "rząd p.o. i psl. taktuje mieszkańców Lubelszczyzny. Dobrze, że Przedsiębiorcy "się wzięli" za tą sprawę, bo na naszych "posłów" Lubelskich nie można liczyć.
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę)... rozwiń
Avatar
XXX / 8 grudnia 2009 o 14:03
0
A ja wam powiem dlaczego tak jest u nas w regionie PO Prostu jest zakaz inwestycji, podyktowane to jest ochroną środowiska wszystkie pytania kierować do przedstawiciela PO w naszym regionie Pseudokota!!!!!!!
Avatar
Podatnik / 8 grudnia 2009 o 13:04
0
Rafał Panas napisał:
Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.


Priorytetowy cel został już wyznaczony i ustalony - powołanie "spółki córki", z przeproszeniem mojej osobistej córki i żony.
Avatar
gosciu / 8 grudnia 2009 o 12:04
0
Poslowie w duzej mierze zawinili rozwuj drog ,poniewaz siedza jak pipy powinni grzmiec na mownicy premierze drogi rowerowe niech pan robi w Sopocie a Lublin potrzebuje kontaktu ze stolica Rzeszowem czy Bialymstokiem,Ludzie w Europie smieja sie ze Tusk dzieli kasa na 3/4 polski reszte olewa.Hiszpania i Portugalia budowala drogi od mniejszej miejscowosci a Polacy ?Jedni dostaja kase na autostrady drogi ekspresowe lotniska terminale czy Uniwerki campusy itd a inni od macochy?Cala Polska buduje miasta EURO 2012 pompuja miliardy zl
Avatar
WW / 8 grudnia 2009 o 11:01
0
Nie przejmujcie się drogami,grunt że OC musimy zapłacić na czas,a jak się koło urwie albo jak się ktoś zabijie to ikj z nim.
Avatar
MalaRysa / 8 grudnia 2009 o 10:07
0
~gosc~ napisał:
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu

A może to i dobrze, gdyż władze Lubelszczyzny cierpia na uwiąd starczy.
rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 8 grudnia 2009 o 09:42
0
~malta~ napisał:
Byly i wnioski panie redaktorze, tylko trzeba bylo nie wychodzic przed koncem konferencji.


Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2009 o 08:37
0
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materialow zrodlowych o tym, ze "żadna z dróg krajowych na Lubelszczyźnie nie spełnia standardów bezpieczeństwa Unii Europejskiej": [url="http://www.eurorap.pl"]http://www.eurorap.pl[/url] . Pomyslec tylko, ze po "ogrodnikach szpitalnych dlugow" przyszedl czas na OZD czyli "ogrodnikow zlych drog" - i tak powinna sie nazywac spolka ktora ma sie zajac zmiana stanu drog lubelszczyzny!!!
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 08:26
0
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu
Avatar
KOLOER44 / 8 grudnia 2009 o 08:05
0
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A NIE OBYWATELE!!!W MISTRZOSTWACH KRĘTACTWA I OLEWACTWA POLSKI URZEDNIK BYŁBY W CZOŁÓWCE W EUROPIE!!
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A ... rozwiń
Avatar
Mario / 8 grudnia 2009 o 16:25
0
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę). To może budujcie u nas drogi dwupasmowe, a w zachodniej i centralnej Polsce budujcie te w/g Pani "mądrej inaczej" drogi jednopasmowe z poboczem. Teraz również widzimy jak nasz pożal się ... "rząd p.o. i psl. taktuje mieszkańców Lubelszczyzny. Dobrze, że Przedsiębiorcy "się wzięli" za tą sprawę, bo na naszych "posłów" Lubelskich nie można liczyć.
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę)... rozwiń
Avatar
XXX / 8 grudnia 2009 o 14:03
0
A ja wam powiem dlaczego tak jest u nas w regionie PO Prostu jest zakaz inwestycji, podyktowane to jest ochroną środowiska wszystkie pytania kierować do przedstawiciela PO w naszym regionie Pseudokota!!!!!!!
Avatar
Podatnik / 8 grudnia 2009 o 13:04
0
Rafał Panas napisał:
Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.


Priorytetowy cel został już wyznaczony i ustalony - powołanie "spółki córki", z przeproszeniem mojej osobistej córki i żony.
Avatar
gosciu / 8 grudnia 2009 o 12:04
0
Poslowie w duzej mierze zawinili rozwuj drog ,poniewaz siedza jak pipy powinni grzmiec na mownicy premierze drogi rowerowe niech pan robi w Sopocie a Lublin potrzebuje kontaktu ze stolica Rzeszowem czy Bialymstokiem,Ludzie w Europie smieja sie ze Tusk dzieli kasa na 3/4 polski reszte olewa.Hiszpania i Portugalia budowala drogi od mniejszej miejscowosci a Polacy ?Jedni dostaja kase na autostrady drogi ekspresowe lotniska terminale czy Uniwerki campusy itd a inni od macochy?Cala Polska buduje miasta EURO 2012 pompuja miliardy zl
Avatar
WW / 8 grudnia 2009 o 11:01
0
Nie przejmujcie się drogami,grunt że OC musimy zapłacić na czas,a jak się koło urwie albo jak się ktoś zabijie to ikj z nim.
Avatar
MalaRysa / 8 grudnia 2009 o 10:07
0
~gosc~ napisał:
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu

A może to i dobrze, gdyż władze Lubelszczyzny cierpia na uwiąd starczy.
rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 8 grudnia 2009 o 09:42
0
~malta~ napisał:
Byly i wnioski panie redaktorze, tylko trzeba bylo nie wychodzic przed koncem konferencji.


Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2009 o 08:37
0
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materialow zrodlowych o tym, ze "żadna z dróg krajowych na Lubelszczyźnie nie spełnia standardów bezpieczeństwa Unii Europejskiej": [url="http://www.eurorap.pl"]http://www.eurorap.pl[/url] . Pomyslec tylko, ze po "ogrodnikach szpitalnych dlugow" przyszedl czas na OZD czyli "ogrodnikow zlych drog" - i tak powinna sie nazywac spolka ktora ma sie zajac zmiana stanu drog lubelszczyzny!!!
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 08:26
0
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu
Avatar
KOLOER44 / 8 grudnia 2009 o 08:05
0
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A NIE OBYWATELE!!!W MISTRZOSTWACH KRĘTACTWA I OLEWACTWA POLSKI URZEDNIK BYŁBY W CZOŁÓWCE W EUROPIE!!
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 24 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 78 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 17 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 549 77

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!