Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2009 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Lubelskie drogi najniebezpieczniejsze w Polsce? Debata u wojewody

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 17 A A

Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina. I to jedna z nielicznych dobrych wiadomości z poniedziałkowej debaty u wojewody na temat inwestycji komunikacyjnych na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Trzeba lobbować za unowocześnianiem dróg w naszym regionie. I porozumieć się ponad partyjnymi podziałami. Bez nowoczesnych dróg nie będzie rozwoju gospodarczego. Konieczne jest szybkie połączenie kolejowe z Warszawą – powtarzali posłowie, samorządowcy i przedsiębiorcy u wojewody Genowefy Tokarskiej. I tak jak po innych podobnych spotkaniach, zabrakło wyznaczenia konkretnych celów i ustalenia jak je zrealizować.

Podczas dyskusji najbardziej interesujące okazały się dwie informacje. Spółka, która wybuduje ekspresówkę S 19, powstanie na początku przyszłego roku. – Pokieruje nią człowiek z Lubelszczyzny. Nie zdradzę nazwiska przed komunikatem ministerstwa – mówi poseł Stanisław Żmijan (PO), szef sejmowej Komisji Infrastruktury.

– Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji. Teraz zajmują się nią urzędy, które mają również inne zadania – mówi Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Druga wiadomość: w maju, może wcześniej, będzie gotowe studium wykonalności unowocześnienia linii kolejowej Warszawa–Lublin–Dorohusk. Problem w tym, że teraz brak pieniędzy na kolejny krok, czyli dokumentację projektową inwestycji.

Nastrojów uczestników debaty nie popsuł rozesłany kilka dni temu przez ekspertów Europejskiego Programu Oceny Ryzyka na Drogach alarmujący raport: na Lubelszczyźnie uczestnicy ruchu drogowego ryzykują najbardziej w całym kraju. Na śmierć i kalectwo narażeni są przede wszystkim piesi, dużo jest też wypadków z udziałem rozpędzonych samochodów i zderzeń bocznych.

– Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania na trzeciego. W raporcie drogi bez takiego pobocza oceniane są jako bezpieczne.

Jednak autorzy tego opracowania patrzą szerzej. Kierowcy giną, bo jeżdżą po alkoholu, za szybko i nie zapinają pasów. Ale i drogi nie spełniają standardów np. brak bezpiecznych skrzyżowań. Najmniej ryzykują ludzie jeżdżący autostradami i ekspresówkami.



Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mario / 8 grudnia 2009 o 16:25
0
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę). To może budujcie u nas drogi dwupasmowe, a w zachodniej i centralnej Polsce budujcie te w/g Pani "mądrej inaczej" drogi jednopasmowe z poboczem. Teraz również widzimy jak nasz pożal się ... "rząd p.o. i psl. taktuje mieszkańców Lubelszczyzny. Dobrze, że Przedsiębiorcy "się wzięli" za tą sprawę, bo na naszych "posłów" Lubelskich nie można liczyć.
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę)... rozwiń
Avatar
XXX / 8 grudnia 2009 o 14:03
0
A ja wam powiem dlaczego tak jest u nas w regionie PO Prostu jest zakaz inwestycji, podyktowane to jest ochroną środowiska wszystkie pytania kierować do przedstawiciela PO w naszym regionie Pseudokota!!!!!!!
Avatar
Podatnik / 8 grudnia 2009 o 13:04
0
Rafał Panas napisał:
Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.


Priorytetowy cel został już wyznaczony i ustalony - powołanie "spółki córki", z przeproszeniem mojej osobistej córki i żony.
Avatar
gosciu / 8 grudnia 2009 o 12:04
0
Poslowie w duzej mierze zawinili rozwuj drog ,poniewaz siedza jak pipy powinni grzmiec na mownicy premierze drogi rowerowe niech pan robi w Sopocie a Lublin potrzebuje kontaktu ze stolica Rzeszowem czy Bialymstokiem,Ludzie w Europie smieja sie ze Tusk dzieli kasa na 3/4 polski reszte olewa.Hiszpania i Portugalia budowala drogi od mniejszej miejscowosci a Polacy ?Jedni dostaja kase na autostrady drogi ekspresowe lotniska terminale czy Uniwerki campusy itd a inni od macochy?Cala Polska buduje miasta EURO 2012 pompuja miliardy zl
Avatar
WW / 8 grudnia 2009 o 11:01
0
Nie przejmujcie się drogami,grunt że OC musimy zapłacić na czas,a jak się koło urwie albo jak się ktoś zabijie to ikj z nim.
Avatar
MalaRysa / 8 grudnia 2009 o 10:07
0
~gosc~ napisał:
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu

A może to i dobrze, gdyż władze Lubelszczyzny cierpia na uwiąd starczy.
rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 8 grudnia 2009 o 09:42
0
~malta~ napisał:
Byly i wnioski panie redaktorze, tylko trzeba bylo nie wychodzic przed koncem konferencji.


Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2009 o 08:37
0
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materialow zrodlowych o tym, ze "żadna z dróg krajowych na Lubelszczyźnie nie spełnia standardów bezpieczeństwa Unii Europejskiej": [url="http://www.eurorap.pl"]http://www.eurorap.pl[/url] . Pomyslec tylko, ze po "ogrodnikach szpitalnych dlugow" przyszedl czas na OZD czyli "ogrodnikow zlych drog" - i tak powinna sie nazywac spolka ktora ma sie zajac zmiana stanu drog lubelszczyzny!!!
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 08:26
0
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu
Avatar
KOLOER44 / 8 grudnia 2009 o 08:05
0
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A NIE OBYWATELE!!!W MISTRZOSTWACH KRĘTACTWA I OLEWACTWA POLSKI URZEDNIK BYŁBY W CZOŁÓWCE W EUROPIE!!
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A ... rozwiń
Avatar
Mario / 8 grudnia 2009 o 16:25
0
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę). To może budujcie u nas drogi dwupasmowe, a w zachodniej i centralnej Polsce budujcie te w/g Pani "mądrej inaczej" drogi jednopasmowe z poboczem. Teraz również widzimy jak nasz pożal się ... "rząd p.o. i psl. taktuje mieszkańców Lubelszczyzny. Dobrze, że Przedsiębiorcy "się wzięli" za tą sprawę, bo na naszych "posłów" Lubelskich nie można liczyć.
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę)... rozwiń
Avatar
XXX / 8 grudnia 2009 o 14:03
0
A ja wam powiem dlaczego tak jest u nas w regionie PO Prostu jest zakaz inwestycji, podyktowane to jest ochroną środowiska wszystkie pytania kierować do przedstawiciela PO w naszym regionie Pseudokota!!!!!!!
Avatar
Podatnik / 8 grudnia 2009 o 13:04
0
Rafał Panas napisał:
Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.


Priorytetowy cel został już wyznaczony i ustalony - powołanie "spółki córki", z przeproszeniem mojej osobistej córki i żony.
Avatar
gosciu / 8 grudnia 2009 o 12:04
0
Poslowie w duzej mierze zawinili rozwuj drog ,poniewaz siedza jak pipy powinni grzmiec na mownicy premierze drogi rowerowe niech pan robi w Sopocie a Lublin potrzebuje kontaktu ze stolica Rzeszowem czy Bialymstokiem,Ludzie w Europie smieja sie ze Tusk dzieli kasa na 3/4 polski reszte olewa.Hiszpania i Portugalia budowala drogi od mniejszej miejscowosci a Polacy ?Jedni dostaja kase na autostrady drogi ekspresowe lotniska terminale czy Uniwerki campusy itd a inni od macochy?Cala Polska buduje miasta EURO 2012 pompuja miliardy zl
Avatar
WW / 8 grudnia 2009 o 11:01
0
Nie przejmujcie się drogami,grunt że OC musimy zapłacić na czas,a jak się koło urwie albo jak się ktoś zabijie to ikj z nim.
Avatar
MalaRysa / 8 grudnia 2009 o 10:07
0
~gosc~ napisał:
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu

A może to i dobrze, gdyż władze Lubelszczyzny cierpia na uwiąd starczy.
rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 8 grudnia 2009 o 09:42
0
~malta~ napisał:
Byly i wnioski panie redaktorze, tylko trzeba bylo nie wychodzic przed koncem konferencji.


Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2009 o 08:37
0
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materialow zrodlowych o tym, ze "żadna z dróg krajowych na Lubelszczyźnie nie spełnia standardów bezpieczeństwa Unii Europejskiej": [url="http://www.eurorap.pl"]http://www.eurorap.pl[/url] . Pomyslec tylko, ze po "ogrodnikach szpitalnych dlugow" przyszedl czas na OZD czyli "ogrodnikow zlych drog" - i tak powinna sie nazywac spolka ktora ma sie zajac zmiana stanu drog lubelszczyzny!!!
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 08:26
0
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu
Avatar
KOLOER44 / 8 grudnia 2009 o 08:05
0
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A NIE OBYWATELE!!!W MISTRZOSTWACH KRĘTACTWA I OLEWACTWA POLSKI URZEDNIK BYŁBY W CZOŁÓWCE W EUROPIE!!
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 1 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 13

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 40 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!