Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2009 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Lubelskie drogi najniebezpieczniejsze w Polsce? Debata u wojewody

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 17 A A

Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina. I to jedna z nielicznych dobrych wiadomości z poniedziałkowej debaty u wojewody na temat inwestycji komunikacyjnych na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Trzeba lobbować za unowocześnianiem dróg w naszym regionie. I porozumieć się ponad partyjnymi podziałami. Bez nowoczesnych dróg nie będzie rozwoju gospodarczego. Konieczne jest szybkie połączenie kolejowe z Warszawą – powtarzali posłowie, samorządowcy i przedsiębiorcy u wojewody Genowefy Tokarskiej. I tak jak po innych podobnych spotkaniach, zabrakło wyznaczenia konkretnych celów i ustalenia jak je zrealizować.

Podczas dyskusji najbardziej interesujące okazały się dwie informacje. Spółka, która wybuduje ekspresówkę S 19, powstanie na początku przyszłego roku. – Pokieruje nią człowiek z Lubelszczyzny. Nie zdradzę nazwiska przed komunikatem ministerstwa – mówi poseł Stanisław Żmijan (PO), szef sejmowej Komisji Infrastruktury.

– Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji. Teraz zajmują się nią urzędy, które mają również inne zadania – mówi Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Druga wiadomość: w maju, może wcześniej, będzie gotowe studium wykonalności unowocześnienia linii kolejowej Warszawa–Lublin–Dorohusk. Problem w tym, że teraz brak pieniędzy na kolejny krok, czyli dokumentację projektową inwestycji.

Nastrojów uczestników debaty nie popsuł rozesłany kilka dni temu przez ekspertów Europejskiego Programu Oceny Ryzyka na Drogach alarmujący raport: na Lubelszczyźnie uczestnicy ruchu drogowego ryzykują najbardziej w całym kraju. Na śmierć i kalectwo narażeni są przede wszystkim piesi, dużo jest też wypadków z udziałem rozpędzonych samochodów i zderzeń bocznych.

– Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania na trzeciego. W raporcie drogi bez takiego pobocza oceniane są jako bezpieczne.

Jednak autorzy tego opracowania patrzą szerzej. Kierowcy giną, bo jeżdżą po alkoholu, za szybko i nie zapinają pasów. Ale i drogi nie spełniają standardów np. brak bezpiecznych skrzyżowań. Najmniej ryzykują ludzie jeżdżący autostradami i ekspresówkami.



Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mario / 8 grudnia 2009 o 16:25
0
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę). To może budujcie u nas drogi dwupasmowe, a w zachodniej i centralnej Polsce budujcie te w/g Pani "mądrej inaczej" drogi jednopasmowe z poboczem. Teraz również widzimy jak nasz pożal się ... "rząd p.o. i psl. taktuje mieszkańców Lubelszczyzny. Dobrze, że Przedsiębiorcy "się wzięli" za tą sprawę, bo na naszych "posłów" Lubelskich nie można liczyć.
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę)... rozwiń
Avatar
XXX / 8 grudnia 2009 o 14:03
0
A ja wam powiem dlaczego tak jest u nas w regionie PO Prostu jest zakaz inwestycji, podyktowane to jest ochroną środowiska wszystkie pytania kierować do przedstawiciela PO w naszym regionie Pseudokota!!!!!!!
Avatar
Podatnik / 8 grudnia 2009 o 13:04
0
Rafał Panas napisał:
Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.


Priorytetowy cel został już wyznaczony i ustalony - powołanie "spółki córki", z przeproszeniem mojej osobistej córki i żony.
Avatar
gosciu / 8 grudnia 2009 o 12:04
0
Poslowie w duzej mierze zawinili rozwuj drog ,poniewaz siedza jak pipy powinni grzmiec na mownicy premierze drogi rowerowe niech pan robi w Sopocie a Lublin potrzebuje kontaktu ze stolica Rzeszowem czy Bialymstokiem,Ludzie w Europie smieja sie ze Tusk dzieli kasa na 3/4 polski reszte olewa.Hiszpania i Portugalia budowala drogi od mniejszej miejscowosci a Polacy ?Jedni dostaja kase na autostrady drogi ekspresowe lotniska terminale czy Uniwerki campusy itd a inni od macochy?Cala Polska buduje miasta EURO 2012 pompuja miliardy zl
Avatar
WW / 8 grudnia 2009 o 11:01
0
Nie przejmujcie się drogami,grunt że OC musimy zapłacić na czas,a jak się koło urwie albo jak się ktoś zabijie to ikj z nim.
Avatar
MalaRysa / 8 grudnia 2009 o 10:07
0
~gosc~ napisał:
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu

A może to i dobrze, gdyż władze Lubelszczyzny cierpia na uwiąd starczy.
rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 8 grudnia 2009 o 09:42
0
~malta~ napisał:
Byly i wnioski panie redaktorze, tylko trzeba bylo nie wychodzic przed koncem konferencji.


Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2009 o 08:37
0
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materialow zrodlowych o tym, ze "żadna z dróg krajowych na Lubelszczyźnie nie spełnia standardów bezpieczeństwa Unii Europejskiej": [url="http://www.eurorap.pl"]http://www.eurorap.pl[/url] . Pomyslec tylko, ze po "ogrodnikach szpitalnych dlugow" przyszedl czas na OZD czyli "ogrodnikow zlych drog" - i tak powinna sie nazywac spolka ktora ma sie zajac zmiana stanu drog lubelszczyzny!!!
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 08:26
0
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu
Avatar
KOLOER44 / 8 grudnia 2009 o 08:05
0
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A NIE OBYWATELE!!!W MISTRZOSTWACH KRĘTACTWA I OLEWACTWA POLSKI URZEDNIK BYŁBY W CZOŁÓWCE W EUROPIE!!
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A ... rozwiń
Avatar
Mario / 8 grudnia 2009 o 16:25
0
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę). To może budujcie u nas drogi dwupasmowe, a w zachodniej i centralnej Polsce budujcie te w/g Pani "mądrej inaczej" drogi jednopasmowe z poboczem. Teraz również widzimy jak nasz pożal się ... "rząd p.o. i psl. taktuje mieszkańców Lubelszczyzny. Dobrze, że Przedsiębiorcy "się wzięli" za tą sprawę, bo na naszych "posłów" Lubelskich nie można liczyć.
Cytat "Lubelskie drogi nie są najniebezpieczniejsze w kraju – przekonuje tymczasem Wolińska-Bartkiewicz. – Raport ocenia bezpieczeństwo pod względem sposobu i kultury jazdy kierowców. Na Lubelszczyźnie wiele dróg ma szerokie asfaltowe pobocza, które kuszą kierowców do wyprzedzania
na trzeciego." Naprawdę wielka jest mądrość Pani Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (Pewnie należy ona do "platformy o.ferzystów i zło... i tak samo jak p.o. traktuje Lubelszczyznę)... rozwiń
Avatar
XXX / 8 grudnia 2009 o 14:03
0
A ja wam powiem dlaczego tak jest u nas w regionie PO Prostu jest zakaz inwestycji, podyktowane to jest ochroną środowiska wszystkie pytania kierować do przedstawiciela PO w naszym regionie Pseudokota!!!!!!!
Avatar
Podatnik / 8 grudnia 2009 o 13:04
0
Rafał Panas napisał:
Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.


Priorytetowy cel został już wyznaczony i ustalony - powołanie "spółki córki", z przeproszeniem mojej osobistej córki i żony.
Avatar
gosciu / 8 grudnia 2009 o 12:04
0
Poslowie w duzej mierze zawinili rozwuj drog ,poniewaz siedza jak pipy powinni grzmiec na mownicy premierze drogi rowerowe niech pan robi w Sopocie a Lublin potrzebuje kontaktu ze stolica Rzeszowem czy Bialymstokiem,Ludzie w Europie smieja sie ze Tusk dzieli kasa na 3/4 polski reszte olewa.Hiszpania i Portugalia budowala drogi od mniejszej miejscowosci a Polacy ?Jedni dostaja kase na autostrady drogi ekspresowe lotniska terminale czy Uniwerki campusy itd a inni od macochy?Cala Polska buduje miasta EURO 2012 pompuja miliardy zl
Avatar
WW / 8 grudnia 2009 o 11:01
0
Nie przejmujcie się drogami,grunt że OC musimy zapłacić na czas,a jak się koło urwie albo jak się ktoś zabijie to ikj z nim.
Avatar
MalaRysa / 8 grudnia 2009 o 10:07
0
~gosc~ napisał:
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu

A może to i dobrze, gdyż władze Lubelszczyzny cierpia na uwiąd starczy.
rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 8 grudnia 2009 o 09:42
0
~malta~ napisał:
Byly i wnioski panie redaktorze, tylko trzeba bylo nie wychodzic przed koncem konferencji.


Cóż, byłem do końca konferencji. Jeśli najbardziej konkretnym wnioskiem było ustalenie, że spotkamy się ponownie za kwartał to gratuluję.
Żeby jakiekolwiek działanie było skuteczne trzeba ustalić konkretne cele i konkretne sposoby ich realizacji. Pogaduszki jak wczorajsza to strata czasu.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2009 o 08:37
0
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materialow zrodlowych o tym, ze "żadna z dróg krajowych na Lubelszczyźnie nie spełnia standardów bezpieczeństwa Unii Europejskiej": [url="http://www.eurorap.pl"]http://www.eurorap.pl[/url] . Pomyslec tylko, ze po "ogrodnikach szpitalnych dlugow" przyszedl czas na OZD czyli "ogrodnikow zlych drog" - i tak powinna sie nazywac spolka ktora ma sie zajac zmiana stanu drog lubelszczyzny!!!
"Spółka przyspieszy wykonanie inwestycji"... Zapewne podobnie jak w przypadku "lotniska w budowie" - ile to juz lat liczy sobie ta spolka?
Jezeli jedynym lekarstwem na bolaczki spoleczno-gospodarcze sa nomenklaturowe spolki to czas najwyzszy na likwidacje urzedu wojewodzkiego, marszalkowskiego i ratusza!!! POwolac spolke "wadza ma sie dobrze" i bedzie jak w raju - albo jak kto woli w "folwarku zwierzecym"

Zeby nie bylo, ze jestesmy od nich glupsi to polecam lekture materi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 08:26
0
"Szef firmy budującej drogę ekspresową S 19 łączącą podlaskie, lubelskie i podkarpackie będzie z Lublina."
To ma być ta dobra wiadomość?
No i co z tego skoro siedziba firmy będzie w Białymstoku? Tak więc marzeniom o nowej gładkiej drodze po wschodnich rubieżach już dzisiaj można powiedzieć: adieu
Avatar
KOLOER44 / 8 grudnia 2009 o 08:05
0
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A NIE OBYWATELE!!!W MISTRZOSTWACH KRĘTACTWA I OLEWACTWA POLSKI URZEDNIK BYŁBY W CZOŁÓWCE W EUROPIE!!
UE TWIERDZI,ŻE POLSKA MA JEDNE Z NAJGORSZYCH DRÓG W EUROPIE OBOK UKRAINY, LITWY I BIALORUSI, ALE NASI K...WSPANIALI LOKALNI DECYDENCI I URZĘDNICY Z WARSZAWKI,ŻE TO BUJDY BO W LUBELSKIEM SĄ DROGI Z SZEROKIM POBOCZEM WIEC TO AUTOSTRADY,ŻE DZIURA DZIUR A POGANIA E CO TAM!!!JUŻ MAJĄ WYTŁUMACZENIE NA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I BRAK POTRZEBY POPRAWY INFRASTRUKTURY DROGOWEJ...GŁÓWNĄ CECHĄ NASZYCH URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW JEST TO, ŻE NAUCZYLI SIE SPRYTNIE I SZYBKO WYKRĘCAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI I POKRĘTNIE TŁUMACZYĆ,ZEBY WYSŻŁO,ZE ONI MAJĄ RACJĘ A ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 20

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 46 27

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 184 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 19 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 72 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 94 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 119 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!