Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 maja 2016 r.
19:59

Lublin: 10-latek zginął pod kołami autobusu. Kierowca przed sądem

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 17 A A
Po tragedii Robert K. zwolnił się z pracy. Grozi mu od pół roku do ośmiu lat więzienia
Po tragedii Robert K. zwolnił się z pracy. Grozi mu od pół roku do ośmiu lat więzienia

Trwa proces Roberta K., kierowcy miejskiego autobusu, oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Do tragedii doszło na przejściu dla pieszych. Pod kołami przegubowca zginął 10-letni chłopiec.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

54-latek pracował dla jednego z przewoźników obsługujących lubelskie trasy autobusowe na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. We wrześniu 2014 r. prowadził przegubowy autobus linii 17. Jechał ul. Fabryczną w stronę al. Unii Lubelskiej. Tą samą trasą podążał 10-letni Szymon i jego ojciec. Mężczyzna samochodem, a chłopiec na elektrycznej hulajnodze po chodniku.

– Nie traciłem go z oczu. Przy Gali otworzyłem okno i powiedziałem mu, że spotkamy się za skrzyżowaniem. Ruszyliśmy, ale jego nie było po drugiej stronie – relacjonował na początku procesu ojciec Szymona. – Zauważyłem zbiegowisko na rondzie. Kiedy tam podjechałem, zobaczyłem syna pod kołami autobusu.

Z relacji kierowcy „siedemnastki” wynika, że jechał prawym pasem i miał zielone światło. Na rondzie skręcił w prawo, kierując się od razu na pas do skrętu w lewo w ul. Zamojską. Po drodze musiał przejechać przez przejście dla pieszych.

– Autobus przeciął przy tym dwie linie ciągłe, a przepisy tego zabraniają – wyjaśnił biegły, podczas wczorajszej rozprawy. – Była to nieprawidłowość, ale formalna. Nie miała związku ze zdarzeniem.
10-latek zjechał z chodnika na przejście dla pieszych i uderzył w prawy bok 18-metrowego przegubowca. Wpadł pod pojazd i jak wynika z ustaleń śledztwa, był ciągnięty przez ponad 22 metry.

– Nawet gdyby autobus skręcał ciaśniej, nią zdążyłby opuścić ronda. Doszłoby do wypadku – ocenił biegły.

Po wypadku chłopiec był przytomny. Trafił do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się go uratować. Szymon zmarł dzień później.

Prokuratura doszła do wniosku, że Robert K. skręcał przy tzw. zielonej strzałce, a więc warunkowo. Powinien więc zachować szczególną ostrożność, ale tego nie zrobił. Mężczyzna został oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa i doprowadzenie do śmiertelnego wypadku.

Po tragedii Robert K. zwolnił się z pracy. Grozi mu od pół roku do ośmiu lat więzienia. Sprawa wróci na wokandę we wrześniu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 17:45
0
Obecnie panuje moda na tzw. zieloną strzałkę, polegająca na tym, że kierowcy jadą nierzadko mechanicznie, bez zatrzymywania się oraz sprawdzania, czy na przejściach nie ma pieszych. Uważają właćzoną zieloną strzałkę za przyzwolenie do ruchu. a to błąd! Zielona strzałka, to warunkowe przyzwolenie na ruch pojazdu, mające usprawnić ruch na skrzyżowaniach. Warunkowe, bo przy istotnym zalożeniu, że np. pieszy nie korzysta wówczas z zielonego światła.
Avatar
Aaron Navarro von Feldsteinhoff / 18 maja 2016 o 21:19
0
[kierowca nawet mając zielone, skręcając w prawo musi ustapić pierwszeństwa pieszym i ew. rowerzystom mającym też zielone i idącym na wprost...!!!!] Nie posiadam danych, a wstęp przykrywają reklamy. To utrudnia odczyt niektórych informacji. Mój werdykt brzmi: Kierowca jest absolutnie niewinny. Uzasadnienie. Chłopiec nie zastosował się do pouczenia przez ojca, że bez względu na kolor świateł musi się zatrzymać ponad metr przed przejściami dla pieszych i zaczekać na innych pieszych. W przypadku braku innych pieszych chłopiec miał się zatrzymać przed przejściem i upewnić się, że może przejść przez nie bezpiecznie. Nieprawdą jest, że przy zielonej strzałce od razu zmienia się światło na czerwone dla pieszych. Możemy przyjąć, że w chwili decyzji o pokonaniu zakrętu kierowca autobusu miał światło zielone, a na przejściu było zielone również. Kierowca widział kątem oka pędzącego hulajnogą chłopca, ale nie mógł przewidzieć, że ten wjedzie na przejście z impetem. Kierowca wziął zakręt przy zielonej strzałce i przy opuszczonym przejściu. Kierowca miał wolną drogę. Kierowca nie może zatrzymywać pojazdu tylko dlatego, że w polu swojego widzenia spostrzegł w oddali . Przekroczenie przez kierowcę dwóch linii ciągłych jest bez znaczenia, gdyż prowadził on autobus przegubowy. Chłopiec zapamietał światło zielone w momencie, gdy przejście było wolne. Skupił się na prowadzeniu swojego pojazdu, którym wg obowiazujących przepisów nie wolno jechać przez przejście dla pieszych. Gdy chłopiec podniósł głowę (jeśli w ogóle to uczynił) był już na zajętym przejściu przez autobus i zderzył się z bokiem tego autobusu tak, że został wciągniety i wleczony przez autobus na odcinku około 22 metrów. W konsekwencji w wyniku odniesionych obrażeń chłopiec zmarł w szpitalu. Autobus nie wpadł na chłopca, lecz chłopiec wpadł na autobus. W tej sytuacji pierwszeństwo miał kierowca autobusu. Kierowca jest niewinny. Przykro mi wspaniały Ojcze tego malucha. Byłeś zachwycony radością z posiadania rzeczy martwej, jaką była ta hulajnoga, i jaką jest Twoja bryka. Nie jesteś Ojcze osamotniony w tym bólu, bo inni równie często bardziej kochają rzeczy martwe, niż ludzi - w tym nieraz swoich najbliższych. Werdykt mój jest sprawiedliwy. Jeżeli się z nim nie zgadzasz, to wiec, że nikt go nie weźmie pod uwagę. Google: lwgula
[kierowca nawet mając zielone, skręcając w prawo musi ustapić pierwszeństwa pieszym i ew. rowerzystom mającym też zielone i idącym na wprost...!!!!] Nie posiadam danych, a wstęp przykrywają reklamy. To utrudnia odczyt niektórych informacji. Mój werdykt brzmi: Kierowca jest absolutnie niewinny. Uzasadnienie. Chłopiec nie zastosował się do pouczenia przez ojca, że bez względu na kolor świateł musi się zatrzymać ponad metr przed przejściami dla pieszych i zaczekać na innych pieszych. W przypadku braku innych pieszych chłopiec miał się zatrzy... rozwiń
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 13:02
0
czy ktoś wie ile kierowca widzi w lusterku, a chłopiec umiał zatrzymać elektryczną hulajnogę, kiedyś widziałem jak jeden z ojców do córki jadącej motorynką na ulicy krzyknął skręcaj, a ta na pełnym gazie skręciła i uderzyła w krawężnik większy od koła proszę sobie wyobrazić co było dalej. Tacy są przewidujący RODZICE kilka kroków dalej.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 12:50
0
Pozostawienie dziecka bez opieki. Przykre. Żal rodzicow, ale niestety zrzucenie winy na kierowcę nie przywróci dziecku życia.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 12:26
0
Specjaliści od ruchu drogowego, pytanie-od kiedy można przejeżdżać/deskorolką, roewrem, hulajnogą itp./po przejściu dla pieszych? Bogaty, głupkowaty tatuś , mający za nic przepisy ruchu drogowego wrabia kierowcę autobusu
Avatar
Zenon / 18 maja 2016 o 11:57
0
Naucz się pisać po polsku a po drugie nie wypowiadaj się publicznie w sprawach, o których nie masz pojęcia.
Avatar
Ania / 18 maja 2016 o 11:27
0
Za zachowanie dziecka i jego bezpieczeństwo odpowiedzialni są RODZICE, i powinni ponosić konsekwencje takich zaniedbań. Tu chłopiec uderzył hulajnogą w bok autobusu a nie wjechał przed niego. Z jaką prędkością pędziła hulajnoga? Bezsprzeczna wina ojca i jego kompletnego braku wyobraźni. A potem płacz i szukanie winnego (kierowcy). Ja bym jeszcze przeprosiła człowieka za to, że przez mój brak nadzoru nad dzieckiem musi również przechodzić przez taką traumę.
Avatar
załamany kierowca/pieszy / 18 maja 2016 o 09:22
0
... jak w chinach... życie pieszego nie ma żadnego znaczenia!  kierowcy pędzą na złamanie karku, byle szybciej byle się załapać na następne światła, uliczny wyścig.. bo ujma na "honorze" zatrzymać się na żółtym, zielonej strzałce a póżniej "bogu ducha winny kierowca"... bo rodzić śmiał spóścił ze smyczy dziecko...
Avatar
jOOj / 18 maja 2016 o 09:14
0
każdy kto usprawiedliwia kierowcę autobusu utożsamia się z jego "tylem jazdy" czyli sam się klasyfikuje do potencjalnych morderców!!! "bogu ducha winny kierowca..."!?!?? Zrobiło by wam różnice jak by dziecko wjechało na zwykłej hulajnodze lub przechodziło przez przejście razem z rodzicem... a pędzący na "skróty" autobus go przejechał...? Ogromna tragedia także dla kierowcy ale WINNY JEST KIEROWCA!!!! Oczywiście ojciec wykazał się wielką nieodpowiedzialnością ale kierowca nawet mając zielone,  skręcając w prawo musi ustapić pierwszeństwa pieszym i ew. rowerzystom mającym też zielone i idącym na wprost...!!!! 
każdy kto usprawiedliwia kierowcę autobusu utożsamia się z jego "tylem jazdy" czyli sam się klasyfikuje do potencjalnych morderców!!! "bogu ducha winny kierowca..."!?!?? Zrobiło by wam różnice jak by dziecko wjechało na zwykłej hulajnodze lub przechodziło przez przejście razem z rodzicem... a pędzący na "skróty" autobus go przejechał...? Ogromna tragedia także dla kierowcy ale WINNY JEST KIEROWCA!!!! Oczywiście ojciec wykazał się wielką nieodpowiedzialnością ale kierowca nawet mając ziel... rozwiń
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 08:29
0
a gdzie kara dla rodzica,który sam puszcza 10 letnie dziecko jeszcze do tego na deskorolce. To nie wina kierowcy tylko nieodpowiedzialnego rodzica. Czy ten biegły wydający swoją opinię zna to skrzyżowanie i wyjazd z niego ?
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 17:45
0
Obecnie panuje moda na tzw. zieloną strzałkę, polegająca na tym, że kierowcy jadą nierzadko mechanicznie, bez zatrzymywania się oraz sprawdzania, czy na przejściach nie ma pieszych. Uważają właćzoną zieloną strzałkę za przyzwolenie do ruchu. a to błąd! Zielona strzałka, to warunkowe przyzwolenie na ruch pojazdu, mające usprawnić ruch na skrzyżowaniach. Warunkowe, bo przy istotnym zalożeniu, że np. pieszy nie korzysta wówczas z zielonego światła.
Avatar
Aaron Navarro von Feldsteinhoff / 18 maja 2016 o 21:19
0
[kierowca nawet mając zielone, skręcając w prawo musi ustapić pierwszeństwa pieszym i ew. rowerzystom mającym też zielone i idącym na wprost...!!!!] Nie posiadam danych, a wstęp przykrywają reklamy. To utrudnia odczyt niektórych informacji. Mój werdykt brzmi: Kierowca jest absolutnie niewinny. Uzasadnienie. Chłopiec nie zastosował się do pouczenia przez ojca, że bez względu na kolor świateł musi się zatrzymać ponad metr przed przejściami dla pieszych i zaczekać na innych pieszych. W przypadku braku innych pieszych chłopiec miał się zatrzymać przed przejściem i upewnić się, że może przejść przez nie bezpiecznie. Nieprawdą jest, że przy zielonej strzałce od razu zmienia się światło na czerwone dla pieszych. Możemy przyjąć, że w chwili decyzji o pokonaniu zakrętu kierowca autobusu miał światło zielone, a na przejściu było zielone również. Kierowca widział kątem oka pędzącego hulajnogą chłopca, ale nie mógł przewidzieć, że ten wjedzie na przejście z impetem. Kierowca wziął zakręt przy zielonej strzałce i przy opuszczonym przejściu. Kierowca miał wolną drogę. Kierowca nie może zatrzymywać pojazdu tylko dlatego, że w polu swojego widzenia spostrzegł w oddali . Przekroczenie przez kierowcę dwóch linii ciągłych jest bez znaczenia, gdyż prowadził on autobus przegubowy. Chłopiec zapamietał światło zielone w momencie, gdy przejście było wolne. Skupił się na prowadzeniu swojego pojazdu, którym wg obowiazujących przepisów nie wolno jechać przez przejście dla pieszych. Gdy chłopiec podniósł głowę (jeśli w ogóle to uczynił) był już na zajętym przejściu przez autobus i zderzył się z bokiem tego autobusu tak, że został wciągniety i wleczony przez autobus na odcinku około 22 metrów. W konsekwencji w wyniku odniesionych obrażeń chłopiec zmarł w szpitalu. Autobus nie wpadł na chłopca, lecz chłopiec wpadł na autobus. W tej sytuacji pierwszeństwo miał kierowca autobusu. Kierowca jest niewinny. Przykro mi wspaniały Ojcze tego malucha. Byłeś zachwycony radością z posiadania rzeczy martwej, jaką była ta hulajnoga, i jaką jest Twoja bryka. Nie jesteś Ojcze osamotniony w tym bólu, bo inni równie często bardziej kochają rzeczy martwe, niż ludzi - w tym nieraz swoich najbliższych. Werdykt mój jest sprawiedliwy. Jeżeli się z nim nie zgadzasz, to wiec, że nikt go nie weźmie pod uwagę. Google: lwgula
[kierowca nawet mając zielone, skręcając w prawo musi ustapić pierwszeństwa pieszym i ew. rowerzystom mającym też zielone i idącym na wprost...!!!!] Nie posiadam danych, a wstęp przykrywają reklamy. To utrudnia odczyt niektórych informacji. Mój werdykt brzmi: Kierowca jest absolutnie niewinny. Uzasadnienie. Chłopiec nie zastosował się do pouczenia przez ojca, że bez względu na kolor świateł musi się zatrzymać ponad metr przed przejściami dla pieszych i zaczekać na innych pieszych. W przypadku braku innych pieszych chłopiec miał się zatrzy... rozwiń
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 13:02
0
czy ktoś wie ile kierowca widzi w lusterku, a chłopiec umiał zatrzymać elektryczną hulajnogę, kiedyś widziałem jak jeden z ojców do córki jadącej motorynką na ulicy krzyknął skręcaj, a ta na pełnym gazie skręciła i uderzyła w krawężnik większy od koła proszę sobie wyobrazić co było dalej. Tacy są przewidujący RODZICE kilka kroków dalej.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 12:50
0
Pozostawienie dziecka bez opieki. Przykre. Żal rodzicow, ale niestety zrzucenie winy na kierowcę nie przywróci dziecku życia.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 12:26
0
Specjaliści od ruchu drogowego, pytanie-od kiedy można przejeżdżać/deskorolką, roewrem, hulajnogą itp./po przejściu dla pieszych? Bogaty, głupkowaty tatuś , mający za nic przepisy ruchu drogowego wrabia kierowcę autobusu
Avatar
Zenon / 18 maja 2016 o 11:57
0
Naucz się pisać po polsku a po drugie nie wypowiadaj się publicznie w sprawach, o których nie masz pojęcia.
Avatar
Ania / 18 maja 2016 o 11:27
0
Za zachowanie dziecka i jego bezpieczeństwo odpowiedzialni są RODZICE, i powinni ponosić konsekwencje takich zaniedbań. Tu chłopiec uderzył hulajnogą w bok autobusu a nie wjechał przed niego. Z jaką prędkością pędziła hulajnoga? Bezsprzeczna wina ojca i jego kompletnego braku wyobraźni. A potem płacz i szukanie winnego (kierowcy). Ja bym jeszcze przeprosiła człowieka za to, że przez mój brak nadzoru nad dzieckiem musi również przechodzić przez taką traumę.
Avatar
załamany kierowca/pieszy / 18 maja 2016 o 09:22
0
... jak w chinach... życie pieszego nie ma żadnego znaczenia!  kierowcy pędzą na złamanie karku, byle szybciej byle się załapać na następne światła, uliczny wyścig.. bo ujma na "honorze" zatrzymać się na żółtym, zielonej strzałce a póżniej "bogu ducha winny kierowca"... bo rodzić śmiał spóścił ze smyczy dziecko...
Avatar
jOOj / 18 maja 2016 o 09:14
0
każdy kto usprawiedliwia kierowcę autobusu utożsamia się z jego "tylem jazdy" czyli sam się klasyfikuje do potencjalnych morderców!!! "bogu ducha winny kierowca..."!?!?? Zrobiło by wam różnice jak by dziecko wjechało na zwykłej hulajnodze lub przechodziło przez przejście razem z rodzicem... a pędzący na "skróty" autobus go przejechał...? Ogromna tragedia także dla kierowcy ale WINNY JEST KIEROWCA!!!! Oczywiście ojciec wykazał się wielką nieodpowiedzialnością ale kierowca nawet mając zielone,  skręcając w prawo musi ustapić pierwszeństwa pieszym i ew. rowerzystom mającym też zielone i idącym na wprost...!!!! 
każdy kto usprawiedliwia kierowcę autobusu utożsamia się z jego "tylem jazdy" czyli sam się klasyfikuje do potencjalnych morderców!!! "bogu ducha winny kierowca..."!?!?? Zrobiło by wam różnice jak by dziecko wjechało na zwykłej hulajnodze lub przechodziło przez przejście razem z rodzicem... a pędzący na "skróty" autobus go przejechał...? Ogromna tragedia także dla kierowcy ale WINNY JEST KIEROWCA!!!! Oczywiście ojciec wykazał się wielką nieodpowiedzialnością ale kierowca nawet mając ziel... rozwiń
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 08:29
0
a gdzie kara dla rodzica,który sam puszcza 10 letnie dziecko jeszcze do tego na deskorolce. To nie wina kierowcy tylko nieodpowiedzialnego rodzica. Czy ten biegły wydający swoją opinię zna to skrzyżowanie i wyjazd z niego ?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!