Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2014 r.
18:50
Edytuj ten wpis

10-latek potrącony przez autobus zmarł w szpitalu

4 8 A A

Nie udało się uratować dziecka, które w środę zostało potrącone przez autobus w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło w środę rano.

Do wypadku doszło na al. Unii Lubelskiej na wysokości galerii Gala. 10-letni chłopiec na elektrycznej hulajnodze został potrącony przez autobus linii nr 17. Chłopiec trafił do szpitala. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Dziecka nie udało się uratować. Zmarł w czwartek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pirat Rowerowy / 26 września 2014 r. o 01:19
0

To wina rodziców którzy kupując chłopakowi taki sprzęt nie uprzedzili go że jazda po mieście to walka o przetrwanie i jeden nierozważny ruch może skończyć się śmiercią lub kalectwem.Mógł jeżdzić po ścieżce rowerowej lub osiedlowych alejkach.Niech to będzie przestroga dla innych.

Avatar
K / 26 września 2014 r. o 00:00
0

Jasne, tylko że jak samochody skręcające w prawo mają zieloną strzałkę to piesi na Unii Lubelskiej mają bezwzględne czerwone.

Zgadza się. Piesi na przejściu po skręcie w prawo mają czerwone w czasie zielonej strzałki, ale Ci, idący po przejściu, przed którym powinien się zatrzymać kierowca mają zielone. Jadący prosto stoją na czerwonym a skręcający w praco na strzałce bez zatrzymania i upewnienia się, że zza pojazdu nagle nie wyjdzie pieszy wjeżdżają na skrzyżowanie....

Zgadza się. Piesi na przejściu po skręcie w prawo mają czerwone w czasie zielonej strzałki, ale Ci, idący po przejściu, przed którym powinien się zatrzymać kierowca mają zielone. Jadący prosto stoją na czerwonym a skręcający w praco na strzałce bez zatrzymania i upewnienia się, że zza pojazdu nagle nie wyjdzie pieszy wjeżdżają na skrzyżowanie....

rozwiń
Avatar
mix / 25 września 2014 r. o 23:24
0

Ludzie!!!!!!!!!!! zastanówcie się co piszecie "wina kierowcy" łatwo kogoś oczernić a pomyślcie, że dla tego kierowcy to również jest wielka tragedia. Jeżeli nie byłeś w tym autobusie to zastanów się co piszesz  matole.

Avatar
Kierowca Bombowca / 25 września 2014 r. o 22:42
0

Żal chłopaka i jego rodziny! A wystarczyło trochę uwagi ze strony kierowcy a właściwie szoferzyny...  skręcając w prawo na zielonej strzałce bezwzględnie musi się zatrzymać a jeśli miał zielone to musi uważać bo skręca i przecina drogę pieszym idącym też na zielonym! Jeśli doszło do tej tragedii to ten szoferzyna złamał któryś przepis!!! Nawet jeśli dziecko nie szło tylko jechało po przejściu to prawdziwy kierowca z doświadczeniem zauważył by to dziecko i że może być nieprzewidywalne... a nie rozjechać jak psa! Powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów! Jak by kary były surowsze to takich tragedii było by mniej. Boże miej go i jego rodzinę w opiece! Dziwię się że forumowicze zamiast napiętnować delikatnie mówiąc niekompetencje niektórych kierowców to go bronią.

Dzieciak, z tego co wiadomo, wjechał w jadący już przez przejście autobus.

Rzeczywiście żal chłopaka i bardzo współczuję jego rodzinie, ale współczuję jeszcze bardziej kierowcy, który zabił i nie mógł (w przeciwieństwie do dzieciaka) zrobić nic, by tej sytuacji uniknąć.

Jak ktoś w wieku lat 10 gna na 800-watowej hulajnodze (oficjalnie, od 250W do 4kW to już motorower jest) to ma nieodpowiedzialnych rodziców, którzy taką "zabawkę" mu kupili, albo przynajmniej pozwolili eksploatować.

Kierowca powinien dostać... ale nie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a odszkodowanie i zadośćuczynienie za straty moralne od tych ludzi, który dzieciakowi taki motorek sprawili i od tych, którzy nie nauczyli go korzystać z tegoż na drogach w sposób przepisowy.

Dziwę się, że są przygłupy broniące ludzi jeżdżących pojazdami po przejściach dla PIESZYCH.

Może gdy sami staną się rodzicami, to nawet rozpędzonego rowerzystę na chodniku zaczną (tak jak ja) jako zagrożenie dla dwuletniego szkraba postrzegać, a co dopiero motorowerzystę na chodniku.

Dzieciak, z tego co wiadomo, wjechał w jadący już przez przejście autobus.

Rzeczywiście żal chłopaka i bardzo współczuję jego rodzinie, ale współczuję jeszcze bardziej kierowcy, który zabił i nie mógł (w przeciwieństwie do dzieciaka) zrobić nic, by tej sytuacji uniknąć.

Jak ktoś w wieku lat 10 gna na 800-watowej hulajnodze (oficjalnie, od 250W do 4kW to już motorower jest) to ma nieodpowiedzialnych rodziców, którzy taką "zabawkę" mu kupili, albo przynajmniej pozwolili eksploatować.

Kierowca powinien dos... rozwiń

Avatar
jOOj / 25 września 2014 r. o 21:54
0

Żal chłopaka i jego rodziny! A wystarczyło trochę uwagi ze strony kierowcy a właściwie szoferzyny...  skręcając w prawo na zielonej strzałce bezwzględnie musi się zatrzymać a jeśli miał zielone to musi uważać bo skręca i przecina drogę pieszym idącym też na zielonym! Jeśli doszło do tej tragedii to ten szoferzyna złamał któryś przepis!!! Nawet jeśli dziecko nie szło tylko jechało po przejściu to prawdziwy kierowca z doświadczeniem zauważył by to dziecko i że może być nieprzewidywalne... a nie rozjechać jak psa! Powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów! Jak by kary były surowsze to takich tragedii było by mniej. Boże miej go i jego rodzinę w opiece! Dziwię się że forumowicze zamiast napiętnować delikatnie mówiąc niekompetencje niektórych kierowców to go bronią.

Żal chłopaka i jego rodziny! A wystarczyło trochę uwagi ze strony kierowcy a właściwie szoferzyny...  skręcając w prawo na zielonej strzałce bezwzględnie musi się zatrzymać a jeśli miał zielone to musi uważać bo skręca i przecina drogę pieszym idącym też na zielonym! Jeśli doszło do tej tragedii to ten szoferzyna złamał któryś przepis!!! Nawet jeśli dziecko nie szło tylko jechało po przejściu to prawdziwy kierowca z doświadczeniem zauważył by to dziecko i że może być nieprzewidywalne... a nie rozjechać jak psa! Powinien dostać dożywo... rozwiń

Avatar
K / 25 września 2014 r. o 20:16
0

Akurat tam na zielonej strzałce pieszy ma czerwone światło, natomiast kiedy pojazd skręcający ma zielone światło to  pieszy ma również zielone i tu tkwi problem, jednak nie zwalania to kierowców z obowiązku ostrożnej jazdy !

Avatar
Gościu / 25 września 2014 r. o 20:13
0

A wszystko dlatego, że na rondzie przy Gali na tzw. zielonej strzałce samochody się nie zatrzymują tylko z dużą prędkością wjeżdzają na przejście i skręcają w prawo, nie zwracając uwagi na pieszych. Już nie raz prawie wpadłabym tam pod samochód/autobus. 

Jasne, tylko że jak samochody skręcające w prawo mają zieloną strzałkę to piesi na Unii Lubelskiej mają bezwzględne czerwone.

Avatar
K / 25 września 2014 r. o 19:41
0

A wszystko dlatego, że na rondzie przy Gali na tzw. zielonej strzałce samochody się nie zatrzymują tylko z dużą prędkością wjeżdzają na przejście i skręcają w prawo, nie zwracając uwagi na pieszych. Już nie raz prawie wpadłabym tam pod samochód/autobus. 

Avatar
Pirat Rowerowy / 26 września 2014 r. o 01:19
0

To wina rodziców którzy kupując chłopakowi taki sprzęt nie uprzedzili go że jazda po mieście to walka o przetrwanie i jeden nierozważny ruch może skończyć się śmiercią lub kalectwem.Mógł jeżdzić po ścieżce rowerowej lub osiedlowych alejkach.Niech to będzie przestroga dla innych.

Avatar
K / 26 września 2014 r. o 00:00
0

Jasne, tylko że jak samochody skręcające w prawo mają zieloną strzałkę to piesi na Unii Lubelskiej mają bezwzględne czerwone.

Zgadza się. Piesi na przejściu po skręcie w prawo mają czerwone w czasie zielonej strzałki, ale Ci, idący po przejściu, przed którym powinien się zatrzymać kierowca mają zielone. Jadący prosto stoją na czerwonym a skręcający w praco na strzałce bez zatrzymania i upewnienia się, że zza pojazdu nagle nie wyjdzie pieszy wjeżdżają na skrzyżowanie....

Zgadza się. Piesi na przejściu po skręcie w prawo mają czerwone w czasie zielonej strzałki, ale Ci, idący po przejściu, przed którym powinien się zatrzymać kierowca mają zielone. Jadący prosto stoją na czerwonym a skręcający w praco na strzałce bez zatrzymania i upewnienia się, że zza pojazdu nagle nie wyjdzie pieszy wjeżdżają na skrzyżowanie....

rozwiń
Avatar
mix / 25 września 2014 r. o 23:24
0

Ludzie!!!!!!!!!!! zastanówcie się co piszecie "wina kierowcy" łatwo kogoś oczernić a pomyślcie, że dla tego kierowcy to również jest wielka tragedia. Jeżeli nie byłeś w tym autobusie to zastanów się co piszesz  matole.

Avatar
Kierowca Bombowca / 25 września 2014 r. o 22:42
0

Żal chłopaka i jego rodziny! A wystarczyło trochę uwagi ze strony kierowcy a właściwie szoferzyny...  skręcając w prawo na zielonej strzałce bezwzględnie musi się zatrzymać a jeśli miał zielone to musi uważać bo skręca i przecina drogę pieszym idącym też na zielonym! Jeśli doszło do tej tragedii to ten szoferzyna złamał któryś przepis!!! Nawet jeśli dziecko nie szło tylko jechało po przejściu to prawdziwy kierowca z doświadczeniem zauważył by to dziecko i że może być nieprzewidywalne... a nie rozjechać jak psa! Powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów! Jak by kary były surowsze to takich tragedii było by mniej. Boże miej go i jego rodzinę w opiece! Dziwię się że forumowicze zamiast napiętnować delikatnie mówiąc niekompetencje niektórych kierowców to go bronią.

Dzieciak, z tego co wiadomo, wjechał w jadący już przez przejście autobus.

Rzeczywiście żal chłopaka i bardzo współczuję jego rodzinie, ale współczuję jeszcze bardziej kierowcy, który zabił i nie mógł (w przeciwieństwie do dzieciaka) zrobić nic, by tej sytuacji uniknąć.

Jak ktoś w wieku lat 10 gna na 800-watowej hulajnodze (oficjalnie, od 250W do 4kW to już motorower jest) to ma nieodpowiedzialnych rodziców, którzy taką "zabawkę" mu kupili, albo przynajmniej pozwolili eksploatować.

Kierowca powinien dostać... ale nie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a odszkodowanie i zadośćuczynienie za straty moralne od tych ludzi, który dzieciakowi taki motorek sprawili i od tych, którzy nie nauczyli go korzystać z tegoż na drogach w sposób przepisowy.

Dziwę się, że są przygłupy broniące ludzi jeżdżących pojazdami po przejściach dla PIESZYCH.

Może gdy sami staną się rodzicami, to nawet rozpędzonego rowerzystę na chodniku zaczną (tak jak ja) jako zagrożenie dla dwuletniego szkraba postrzegać, a co dopiero motorowerzystę na chodniku.

Dzieciak, z tego co wiadomo, wjechał w jadący już przez przejście autobus.

Rzeczywiście żal chłopaka i bardzo współczuję jego rodzinie, ale współczuję jeszcze bardziej kierowcy, który zabił i nie mógł (w przeciwieństwie do dzieciaka) zrobić nic, by tej sytuacji uniknąć.

Jak ktoś w wieku lat 10 gna na 800-watowej hulajnodze (oficjalnie, od 250W do 4kW to już motorower jest) to ma nieodpowiedzialnych rodziców, którzy taką "zabawkę" mu kupili, albo przynajmniej pozwolili eksploatować.

Kierowca powinien dos... rozwiń

Avatar
jOOj / 25 września 2014 r. o 21:54
0

Żal chłopaka i jego rodziny! A wystarczyło trochę uwagi ze strony kierowcy a właściwie szoferzyny...  skręcając w prawo na zielonej strzałce bezwzględnie musi się zatrzymać a jeśli miał zielone to musi uważać bo skręca i przecina drogę pieszym idącym też na zielonym! Jeśli doszło do tej tragedii to ten szoferzyna złamał któryś przepis!!! Nawet jeśli dziecko nie szło tylko jechało po przejściu to prawdziwy kierowca z doświadczeniem zauważył by to dziecko i że może być nieprzewidywalne... a nie rozjechać jak psa! Powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów! Jak by kary były surowsze to takich tragedii było by mniej. Boże miej go i jego rodzinę w opiece! Dziwię się że forumowicze zamiast napiętnować delikatnie mówiąc niekompetencje niektórych kierowców to go bronią.

Żal chłopaka i jego rodziny! A wystarczyło trochę uwagi ze strony kierowcy a właściwie szoferzyny...  skręcając w prawo na zielonej strzałce bezwzględnie musi się zatrzymać a jeśli miał zielone to musi uważać bo skręca i przecina drogę pieszym idącym też na zielonym! Jeśli doszło do tej tragedii to ten szoferzyna złamał któryś przepis!!! Nawet jeśli dziecko nie szło tylko jechało po przejściu to prawdziwy kierowca z doświadczeniem zauważył by to dziecko i że może być nieprzewidywalne... a nie rozjechać jak psa! Powinien dostać dożywo... rozwiń

Avatar
K / 25 września 2014 r. o 20:16
0

Akurat tam na zielonej strzałce pieszy ma czerwone światło, natomiast kiedy pojazd skręcający ma zielone światło to  pieszy ma również zielone i tu tkwi problem, jednak nie zwalania to kierowców z obowiązku ostrożnej jazdy !

Avatar
Gościu / 25 września 2014 r. o 20:13
0

A wszystko dlatego, że na rondzie przy Gali na tzw. zielonej strzałce samochody się nie zatrzymują tylko z dużą prędkością wjeżdzają na przejście i skręcają w prawo, nie zwracając uwagi na pieszych. Już nie raz prawie wpadłabym tam pod samochód/autobus. 

Jasne, tylko że jak samochody skręcające w prawo mają zieloną strzałkę to piesi na Unii Lubelskiej mają bezwzględne czerwone.

Avatar
K / 25 września 2014 r. o 19:41
0

A wszystko dlatego, że na rondzie przy Gali na tzw. zielonej strzałce samochody się nie zatrzymują tylko z dużą prędkością wjeżdzają na przejście i skręcają w prawo, nie zwracając uwagi na pieszych. Już nie raz prawie wpadłabym tam pod samochód/autobus. 

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spektakl "Legenda o Czarciej Łapie" na Placu Litewskim
18 lipca 2020, 17:00

Spektakl "Legenda o Czarciej Łapie" na Placu Litewskim

18 i 19 lipca o godz. 17 na Placu Litewskim przy pomniku Unii Lubelskiej odbędą się dwa pokazy popularnego spektaklu Poławiaczy Pereł - "Legenda o Czarciej Łapie".

Biała lniana koszula męska i materiałowe granatowe spodnie - półoficjalna stylizacja na upalne dni

Biała lniana koszula męska i materiałowe granatowe spodnie - półoficjalna stylizacja na upalne dni

Szukasz koszuli, która będzie wpisywała się w modowe trendy na lato i zapewni ci komfort podczas wysokich temperatur na wyjeździe wakacyjnym? Idealnym wyborem będzie lniana koszula! Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, z jakimi rzeczami z garderoby można ją dobierać oraz jak właściwie o nią zadbać.

Lublin podzielony na pół. Tak głosowały poszczególne dzielnice miasta
galeria

Lublin podzielony na pół. Tak głosowały poszczególne dzielnice miasta

Rafał Trzaskowski wygrał w czternastu dzielnicach, Andrzej Duda triumfował w trzynastu. W skali miasta zwyciężył kandydat opozycji.