Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2019 r.
8:05

Lublin: 450 lat Unii Lubelskiej. Program uroczystości z udziałem polityków z Polski i Litwy

Autor: Zdjęcie autora toma
5 25 A A

Marszałkowie Sejmu i Senatu oraz przewodniczący litewskiego Seimasu wezmą udział w niedzielnych uroczystościach upamiętniających 450. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej. Główna część obchodów odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O godz. 10 rozpocznie się msza święta w archikatedrze lubelskiej. O 11.45 goście złożą kwiaty pod pomnikiem Unii lubelskiej na pl. Litewskim, a następnie udadzą się do CSK.

Tam zaplanowano uroczyste spotkanie Zgromadzenia Polska-Litwa oraz debatę przewodniczących parlamentów poświęconą znaczeniu dziedzictwa Unii lubelskiej dla współczesnych narodów i państw. Wezmą w niej udział marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski oraz przewodniczący litewskiego Seimasu Viktoras Pranckietis.

W niedzielnych uroczystościach nie wezmą udziału głowy państw, jak to miało miejsce dziesięć lat temu. W ramach obchodów 440. rocznicy zawarcia Unii lubelskiej w 2009 roku do Lublina zawitali ówcześni prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy: Lech Kaczyński, Valdas Adamkus i Wiktor Juszczenko. W niedzielę prezydenta Andrzeja Dudę ma reprezentować szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski.

W związku z planowanym na niedzielę wydarzeniem już od sobotniego wieczoru Centrum Spotkania Kultur będzie niedostępne.

Właściciele działających w centrum lokali gastronomiczno-rozrywkowych (bistro Panie Przodem, Wielokran Browaru Zakładowego i klub Piękna Pszczoła) zdecydowali, że w związku z koniecznością zamknięcia o godz. 23, w sobotę nie będą one otwierane.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 r. o 08:10
+8
Ale dlaczego Litwy? Obecna Litwa to państwo Żmudzinów, a Litwini to dzisiejsi Białorusini.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 r. o 08:53
+6
Zmudzinscy Szaulisi (baltowie) nie maja nic wspolnego ze stara Litwa (dzisiejsza slowianska Bialorus), zmudzini przywlaszczyli sobie historyczna nazwe. Jakiekolwiek kontakty z tym wrogim Polakom panstewkiem i narodem podobnie jak z ukraina to zdrada stanu i hanba ale takie tuzy polityki jak Szczerski, Karczewski czy Kuchcinski (ten ostatni nawet nie kryje probanderowskich sympatii a polska mniejszosc na Litwie nazwal rosyjskimi agentami) to agenci obcego wplywu..
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 r. o 08:32
+6
te uroczystosci,to tylko u nas sie obchodzi,nie wiadomo,po co? litwini w dowód pamięci nienawidzą nas ,jak psów .a my ciągle tam szukamy kolegów,podobnie ,jak na ukrainie. polska debilna polityka wschodnia .kiedy wreszcie przyjdzie opamiętanie?jak ktoś cie nie lubi ,to nie właź mu w tyłek
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 r. o 08:15
+6
My mieszkancy takze zapowiadamy liczny udzial. Jutro pod ratuszem.
Avatar
Zimmer / 29 czerwca 2019 r. o 17:29
+5
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność??????
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz.
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz. rozwiń
Avatar
POdwójne standardy / 29 czerwca 2019 r. o 16:52
+5
Dobrze, że pisobolszewia tego nie organizuje. Zaraz byłby apel smoleński i Zygmunt August dziwnie podobny do Mateusza Morawieckiego.
Bolszewia to stan twojego umysłu. A kto organizuje obchody uroczystości jak nie PIS? Dla lewactwa spod znaku PO Polskość to nienormalnosc niegodna pamięci
Do budy, kundlu pisobolszewicki opłacany przez Nowogrodzką z pieniędzy od Putina. Nie ucz mnie polskości i historii bo ja uczyłem się tej prawdziwej, a nie tej, gdzie wszystko zawdzieczamy kurduplom z  Żoliborza.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa. rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 r. o 08:10
+5
Bardzo szkoda, że takie piękne i historyczne uroczystości zostaną zakłócone bezsensowną sesją.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 r. o 20:25
+3
A propos historii, która się lubi powtarzać - współczesne hordy atakujące Kozi Gród noszą garnitury od armaniego oraz buty od gucciego (z których od czasu do czasu muszą wyciągać słomę), a inwazja polega nie na tłuczeniu Lachów, ale na tłuczeniu kapuchy z POmocą uzurpatorów, którzy obsadzili uprzednio "zamek", żerując na naiwności lokalnej populacji. Metody inne, ale skala dewastacji miasta daleko bardziej trwała.
Avatar
Gerda M / 29 czerwca 2019 r. o 08:32
+3
Jak to się ciekawie składa: 450-lecie Unii Lubelskiej będzie jednocześnie dniem przegłosowania aktu dewelo-targowicy zwanego Studium zagospodarowania przestrzennego.
 I zostanie zararta UNIA LUBELSKO - DEWELOPERSKA.
Avatar
Japolan / 29 czerwca 2019 r. o 14:00
+2
Rocznica wymaga uczczenia w postaci uchwały w dot. Górek. Rozmach ma Pan deweloper! Za 50, 100 lat wszyscy będą mówić O! wtedy podjęto uchwałę w sprawie Górek Czechowskich. Tak wiec mysle, że i ta data nieprzypadkowa.
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)".
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)". rozwiń
Avatar
PiS-ie łaino / 30 czerwca 2019 r. o 09:20
-2
Muszą to się Wyprużnić
Avatar
Wlad / 29 czerwca 2019 r. o 20:33
0
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność??????
No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz.
 Jeśli już to pisałem o towarzyszu Piotrowiczu, wiernym członku PZPR do ostatniego wyprowadzenia sztandaru, odznaczonym przez Jaruzela Krzyżem Zasługi. Nazwałem Kaczyńskiego dzieckiem resortowym bo trudno mi uwierzyć jakim cudem jego ojciec, oficer AK dostał posadę na polibudzie, paszport na zawołanie, willę na Żoliborzu i uczył towarzyszy z KC PZPR. Jego towarzysze broni gnili w tym czasie w ubeckich katowniach, a on nic. Jakoś tak dziwnie się składa, że najbliżsi współpracownicy Jarka K. to albo kapusie esbecji albo byli towarzysze PZPR albo jak słynna pani Basia, byli wspołpracownicy peerelowskiego wywiadu. Pomijam już taki cud, że kiedy członkowie Solidarności w stanie wojennym wigilię spędzali w ośrodkach inernowania lub więzieniach to Jaruś, taki wielki opozycjonista spokojnie lamal się opłatkiem we własnym domu. Także gdy raz go esbecja zwinela na Rakowiecką i kazała podpisać lojalkę, on im się kazał walić, a oni go po prostu wypuścili i do końca PRL miał spokój. Podsumowujac, prawda nigdy nie jest obraźliwa. Może być przykra lub niewygodna. 
 Jeśli już to pisałem o towarzyszu Piotrowiczu, wiernym członku PZPR do ostatniego wyprowadzenia sztandaru, odznaczonym przez Jaruzela Krzyżem Zasługi. Nazwałem Kaczyńskiego dzieckiem resortowym bo trudno mi uwierzyć jakim cudem jego ojciec, oficer AK dostał posadę na polibudzie, paszport na zawołanie, willę na Żoliborzu i uczył towarzyszy z KC PZPR. Jego towarzysze broni gnili w tym czasie w ubeckich katowniach, a on nic. Jakoś tak dziwnie się składa, że najbliżsi współpracownicy Jarka K. to albo kapusie esbecji albo byli tow... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 r. o 20:25
+3
A propos historii, która się lubi powtarzać - współczesne hordy atakujące Kozi Gród noszą garnitury od armaniego oraz buty od gucciego (z których od czasu do czasu muszą wyciągać słomę), a inwazja polega nie na tłuczeniu Lachów, ale na tłuczeniu kapuchy z POmocą uzurpatorów, którzy obsadzili uprzednio "zamek", żerując na naiwności lokalnej populacji. Metody inne, ale skala dewastacji miasta daleko bardziej trwała.
Avatar
Zimmer / 29 czerwca 2019 r. o 17:29
+5
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność??????
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz.
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz. rozwiń
Avatar
Wlad / 29 czerwca 2019 r. o 17:22
-6
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność?????? 
Avatar
POdwójne standardy / 29 czerwca 2019 r. o 16:52
+5
Dobrze, że pisobolszewia tego nie organizuje. Zaraz byłby apel smoleński i Zygmunt August dziwnie podobny do Mateusza Morawieckiego.
Bolszewia to stan twojego umysłu. A kto organizuje obchody uroczystości jak nie PIS? Dla lewactwa spod znaku PO Polskość to nienormalnosc niegodna pamięci
Do budy, kundlu pisobolszewicki opłacany przez Nowogrodzką z pieniędzy od Putina. Nie ucz mnie polskości i historii bo ja uczyłem się tej prawdziwej, a nie tej, gdzie wszystko zawdzieczamy kurduplom z  Żoliborza.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa. rozwiń
Avatar
7nloc / 29 czerwca 2019 r. o 16:50
-1
Szczerze to w ogóle mnie to nie interesuje
Avatar
Wlad / 29 czerwca 2019 r. o 15:08
-5
Dobrze, że pisobolszewia tego nie organizuje. Zaraz byłby apel smoleński i Zygmunt August dziwnie podobny do Mateusza Morawieckiego.
Bolszewia to stan twojego umysłu. A kto organizuje obchody uroczystości jak nie PIS? Dla lewactwa spod znaku PO Polskość to nienormalnosc niegodna pamięci
 Do budy, kundlu pisobolszewicki opłacany przez Nowogrodzką z pieniędzy od Putina. Nie ucz mnie polskości i historii bo ja uczyłem się tej prawdziwej, a nie tej, gdzie wszystko zawdzieczamy kurduplom z  Żoliborza. 
Avatar
Japolan / 29 czerwca 2019 r. o 14:08
-2
Czekamy na kolejne referendum - tym razem odwołanie prezydenta i rady miasta
Referendum to pieśń przyszłości. Za to szybko dałoby się zorganizować "dzwonienie przed Ratuszem". W Pradze dzwoniono kluczami - więc trzeba znaleźć inny symbol. Może kajdanki (np. udostępnione dyskretnie przez Straż Miejską), dyby (np. wzięte za zgodą " Pani na Zamku") lub kropidła i wodę święconą.
Avatar
Japolan / 29 czerwca 2019 r. o 14:00
+2
Rocznica wymaga uczczenia w postaci uchwały w dot. Górek. Rozmach ma Pan deweloper! Za 50, 100 lat wszyscy będą mówić O! wtedy podjęto uchwałę w sprawie Górek Czechowskich. Tak wiec mysle, że i ta data nieprzypadkowa.
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)".
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)". rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki głosowania. Kto wygrał? Andrzej Duda 50,4, Rafał Trzaskowski 49,6 proc.
galeria
film

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki głosowania. Kto wygrał? Andrzej Duda 50,4, Rafał Trzaskowski 49,6 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Wstępne wyniki głosowania poznamy o godz. 21, po zakończeniu ciszy wyborczej. Kto wygrał wybory? Informację znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Koronawirus. Już ponad 100 chorych w powiecie bialskim

Koronawirus. Już ponad 100 chorych w powiecie bialskim

Przybywa zachorowań na koronawirusa w województwie lubelskim. W kwarantannie znajduje się już 7,6 tysiąca osób.

Lubelskie: Już nie Godziszów. O godz. 17 frekwencja była wyższa w dwóch innych gminach
galeria

Lubelskie: Już nie Godziszów. O godz. 17 frekwencja była wyższa w dwóch innych gminach

Do godz. 17 w województwie lubelskim zagłosowało 51,33 proc. uprawnionych wyborców. W pierwszej turze wyborów prezydenckich o tej samej porze frekwencja wynosiła 47,3 proc.

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata
Wybory prezydenckie
galeria

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata

Do godz. 17 w drugiej turze wyborów prezydenckich zdążyła zagłosować połowa uprawnionych Polaków. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w kraju na tę godzinę wyniosła w 52,1 proc.

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym
Zdjęcia
galeria

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym

– Będzie rekord. Nie ma czasu, ani na kawę, ani na papierosa. Wszyscy członkowie komisji mają ręce pełne roboty – ocenia Paweł Sosiński, zastępca przewodniczącego Obwodowej Komisji nr 1 w Okunince w powiecie włodawskim. To właśnie w tej komisji przed dwoma tygodniami uzupełniano karty do głosowania, bo te wydane przed wyborami skończyły się przed godz. 17.

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Żużlowcy Motoru Lublin sprawili w niedzielę bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom. „Koziołki” pokonały Eltrox Włókniarza Częstochowa 47:43 pod Jasną Górą i zaliczyły pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem
film

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem

Długie kolejki wyborców ustawiają się przed lokalami wyborczymi w turystycznych miejscowościach nad morzem.

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze
galeria

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze

– Pierwszy głosujący praktycznie otwierał ze mną drzwi – mówi Jarosław Kopczyński, przewodniczący komisji nr 12 na ul. Starościńskiej w Chełmie.

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach
18 lipca 2020, 16:00

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach

Mistrzowie florystyki z całego kraju przyjadą do Puław, by stworzyć oryginalne, kwietne aranżacje. Podczas wystawy zaplanowanej na 18 i 19 lipca będzie można obejrzeć m.in. „pływające platformy”, kwietnie żyrandole, huśtawki oraz utkaną z kwiatów suknię księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie
galeria

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie

W Szczuczkach w gminie Wojciechów odbyły się tegoroczne obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obecny był na nich marszałek województwa i wojewoda lubelski.

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Samochodem wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że kilka lat temu sąd zakazał temu kierowcy prowadzić pojazdy mechaniczne.

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Dobry prognostyk przed nowym sezonem dla Kłosa. Drużyna Roberta Tarnowskiego w sobotnim sparingu pokonała wicemistrza poprzednich rozgrywek – Włodawiankę aż 3:0. Już w środę czwartoligowiec zagra pierwszy od dawna mecz o coś – w ramach zaległego spotkania Pucharu Polski zmierzy się z Chełmianką.

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

49-letni mężczyzna zakończył jazdę w rowie. Chciał jednak podróżować dalej, ale zatrzymali go okoliczni mieszkańcy.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Pierwszy wygrana lublinian na wyjeździe 43:47 [zapis relacji na żywo]

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Pierwszy wygrana lublinian na wyjeździe 43:47 [zapis relacji na żywo]

Swoje piąte spotkanie w tegorocznych zmaganiach w PGE Ekstralidze rozegrają dzisiaj (godz. 16.30) żużlowcy Motoru Lublin. W Częstochowie zmierzą się z niepokonanym jak dotąd Eltrox Włókniarzem. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na antenie nSport+ oraz w internecie. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

Puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że małe dziecko samo błąka się po ulicy. Dziecko ubrane było tylko w majtki, koszulkę i klapki.