Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2019 r.
8:05

Lublin: 450 lat Unii Lubelskiej. Program uroczystości z udziałem polityków z Polski i Litwy

Autor: Zdjęcie autora toma
5 25 A A

Marszałkowie Sejmu i Senatu oraz przewodniczący litewskiego Seimasu wezmą udział w niedzielnych uroczystościach upamiętniających 450. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej. Główna część obchodów odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O godz. 10 rozpocznie się msza święta w archikatedrze lubelskiej. O 11.45 goście złożą kwiaty pod pomnikiem Unii lubelskiej na pl. Litewskim, a następnie udadzą się do CSK.

Tam zaplanowano uroczyste spotkanie Zgromadzenia Polska-Litwa oraz debatę przewodniczących parlamentów poświęconą znaczeniu dziedzictwa Unii lubelskiej dla współczesnych narodów i państw. Wezmą w niej udział marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski oraz przewodniczący litewskiego Seimasu Viktoras Pranckietis.

W niedzielnych uroczystościach nie wezmą udziału głowy państw, jak to miało miejsce dziesięć lat temu. W ramach obchodów 440. rocznicy zawarcia Unii lubelskiej w 2009 roku do Lublina zawitali ówcześni prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy: Lech Kaczyński, Valdas Adamkus i Wiktor Juszczenko. W niedzielę prezydenta Andrzeja Dudę ma reprezentować szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski.

W związku z planowanym na niedzielę wydarzeniem już od sobotniego wieczoru Centrum Spotkania Kultur będzie niedostępne.

Właściciele działających w centrum lokali gastronomiczno-rozrywkowych (bistro Panie Przodem, Wielokran Browaru Zakładowego i klub Piękna Pszczoła) zdecydowali, że w związku z koniecznością zamknięcia o godz. 23, w sobotę nie będą one otwierane.

 

e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 08:10
+8
Ale dlaczego Litwy? Obecna Litwa to państwo Żmudzinów, a Litwini to dzisiejsi Białorusini.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 08:53
+6
Zmudzinscy Szaulisi (baltowie) nie maja nic wspolnego ze stara Litwa (dzisiejsza slowianska Bialorus), zmudzini przywlaszczyli sobie historyczna nazwe. Jakiekolwiek kontakty z tym wrogim Polakom panstewkiem i narodem podobnie jak z ukraina to zdrada stanu i hanba ale takie tuzy polityki jak Szczerski, Karczewski czy Kuchcinski (ten ostatni nawet nie kryje probanderowskich sympatii a polska mniejszosc na Litwie nazwal rosyjskimi agentami) to agenci obcego wplywu..
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 08:32
+6
te uroczystosci,to tylko u nas sie obchodzi,nie wiadomo,po co? litwini w dowód pamięci nienawidzą nas ,jak psów .a my ciągle tam szukamy kolegów,podobnie ,jak na ukrainie. polska debilna polityka wschodnia .kiedy wreszcie przyjdzie opamiętanie?jak ktoś cie nie lubi ,to nie właź mu w tyłek
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 08:15
+6
My mieszkancy takze zapowiadamy liczny udzial. Jutro pod ratuszem.
Avatar
Zimmer / 29 czerwca 2019 o 17:29
+5
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność??????
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz.
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz. rozwiń
Avatar
POdwójne standardy / 29 czerwca 2019 o 16:52
+5
Dobrze, że pisobolszewia tego nie organizuje. Zaraz byłby apel smoleński i Zygmunt August dziwnie podobny do Mateusza Morawieckiego.
Bolszewia to stan twojego umysłu. A kto organizuje obchody uroczystości jak nie PIS? Dla lewactwa spod znaku PO Polskość to nienormalnosc niegodna pamięci
Do budy, kundlu pisobolszewicki opłacany przez Nowogrodzką z pieniędzy od Putina. Nie ucz mnie polskości i historii bo ja uczyłem się tej prawdziwej, a nie tej, gdzie wszystko zawdzieczamy kurduplom z  Żoliborza.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa. rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 08:10
+5
Bardzo szkoda, że takie piękne i historyczne uroczystości zostaną zakłócone bezsensowną sesją.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 20:25
+3
A propos historii, która się lubi powtarzać - współczesne hordy atakujące Kozi Gród noszą garnitury od armaniego oraz buty od gucciego (z których od czasu do czasu muszą wyciągać słomę), a inwazja polega nie na tłuczeniu Lachów, ale na tłuczeniu kapuchy z POmocą uzurpatorów, którzy obsadzili uprzednio "zamek", żerując na naiwności lokalnej populacji. Metody inne, ale skala dewastacji miasta daleko bardziej trwała.
Avatar
Gerda M / 29 czerwca 2019 o 08:32
+3
Jak to się ciekawie składa: 450-lecie Unii Lubelskiej będzie jednocześnie dniem przegłosowania aktu dewelo-targowicy zwanego Studium zagospodarowania przestrzennego.
 I zostanie zararta UNIA LUBELSKO - DEWELOPERSKA.
Avatar
Japolan / 29 czerwca 2019 o 14:00
+2
Rocznica wymaga uczczenia w postaci uchwały w dot. Górek. Rozmach ma Pan deweloper! Za 50, 100 lat wszyscy będą mówić O! wtedy podjęto uchwałę w sprawie Górek Czechowskich. Tak wiec mysle, że i ta data nieprzypadkowa.
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)".
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)". rozwiń
Avatar
PiS-ie łaino / 30 czerwca 2019 o 09:20
-2
Muszą to się Wyprużnić
Avatar
Wlad / 29 czerwca 2019 o 20:33
0
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność??????
No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz.
 Jeśli już to pisałem o towarzyszu Piotrowiczu, wiernym członku PZPR do ostatniego wyprowadzenia sztandaru, odznaczonym przez Jaruzela Krzyżem Zasługi. Nazwałem Kaczyńskiego dzieckiem resortowym bo trudno mi uwierzyć jakim cudem jego ojciec, oficer AK dostał posadę na polibudzie, paszport na zawołanie, willę na Żoliborzu i uczył towarzyszy z KC PZPR. Jego towarzysze broni gnili w tym czasie w ubeckich katowniach, a on nic. Jakoś tak dziwnie się składa, że najbliżsi współpracownicy Jarka K. to albo kapusie esbecji albo byli towarzysze PZPR albo jak słynna pani Basia, byli wspołpracownicy peerelowskiego wywiadu. Pomijam już taki cud, że kiedy członkowie Solidarności w stanie wojennym wigilię spędzali w ośrodkach inernowania lub więzieniach to Jaruś, taki wielki opozycjonista spokojnie lamal się opłatkiem we własnym domu. Także gdy raz go esbecja zwinela na Rakowiecką i kazała podpisać lojalkę, on im się kazał walić, a oni go po prostu wypuścili i do końca PRL miał spokój. Podsumowujac, prawda nigdy nie jest obraźliwa. Może być przykra lub niewygodna. 
 Jeśli już to pisałem o towarzyszu Piotrowiczu, wiernym członku PZPR do ostatniego wyprowadzenia sztandaru, odznaczonym przez Jaruzela Krzyżem Zasługi. Nazwałem Kaczyńskiego dzieckiem resortowym bo trudno mi uwierzyć jakim cudem jego ojciec, oficer AK dostał posadę na polibudzie, paszport na zawołanie, willę na Żoliborzu i uczył towarzyszy z KC PZPR. Jego towarzysze broni gnili w tym czasie w ubeckich katowniach, a on nic. Jakoś tak dziwnie się składa, że najbliżsi współpracownicy Jarka K. to albo kapusie esbecji albo byli tow... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 20:25
+3
A propos historii, która się lubi powtarzać - współczesne hordy atakujące Kozi Gród noszą garnitury od armaniego oraz buty od gucciego (z których od czasu do czasu muszą wyciągać słomę), a inwazja polega nie na tłuczeniu Lachów, ale na tłuczeniu kapuchy z POmocą uzurpatorów, którzy obsadzili uprzednio "zamek", żerując na naiwności lokalnej populacji. Metody inne, ale skala dewastacji miasta daleko bardziej trwała.
Avatar
Zimmer / 29 czerwca 2019 o 17:29
+5
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność??????
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz.
 No nie wiem. Żuk za owada ponoć do prokuratury donos skierował. Chyba owad to mniej obraźliwe określenie od tego co ty piszesz o Towarzyszu Kaczyńskim. Jak to sam określasz. rozwiń
Avatar
Wlad / 29 czerwca 2019 o 17:22
-6
Toś mnie rozbawił. Pisobolszewik pisze o języku miłości. O jakim języku miłości piszesz? Może tym, jakim pluje wnuczek wyklety Dominik "Jenot" Tarczynski? A może o tym, którym pluje panna Krysia Pawłowicz i reszta postkomunistycznej gawiedzi, kapusiów esbecji, dzieci resortowych liżących kuper Pierwszego Dziecka Resortowego z Nowogrodzkiej? A może myślicie, że jak będziecie wyzywać innych od lewaków i krzyczeć "Precz z komuną!" tak jak towarzysz Piotrowicz, to zamaskujecie swoje postkomunistyczne korzenie i mentalność?????? 
Avatar
POdwójne standardy / 29 czerwca 2019 o 16:52
+5
Dobrze, że pisobolszewia tego nie organizuje. Zaraz byłby apel smoleński i Zygmunt August dziwnie podobny do Mateusza Morawieckiego.
Bolszewia to stan twojego umysłu. A kto organizuje obchody uroczystości jak nie PIS? Dla lewactwa spod znaku PO Polskość to nienormalnosc niegodna pamięci
Do budy, kundlu pisobolszewicki opłacany przez Nowogrodzką z pieniędzy od Putina. Nie ucz mnie polskości i historii bo ja uczyłem się tej prawdziwej, a nie tej, gdzie wszystko zawdzieczamy kurduplom z  Żoliborza.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa.
 Język miłości w wykonaniu członka (sympatyka) Platformy Obywatelskiej.Gdybys przyrównal Żuka do owada, już miałbyś donos do prokuratury, ale  że o Kaczyńskim i PiSie hulaj dusza, piekła nie ma to jest wolność słowa. rozwiń
Avatar
7nloc / 29 czerwca 2019 o 16:50
-1
Szczerze to w ogóle mnie to nie interesuje
Avatar
Wlad / 29 czerwca 2019 o 15:08
-5
Dobrze, że pisobolszewia tego nie organizuje. Zaraz byłby apel smoleński i Zygmunt August dziwnie podobny do Mateusza Morawieckiego.
Bolszewia to stan twojego umysłu. A kto organizuje obchody uroczystości jak nie PIS? Dla lewactwa spod znaku PO Polskość to nienormalnosc niegodna pamięci
 Do budy, kundlu pisobolszewicki opłacany przez Nowogrodzką z pieniędzy od Putina. Nie ucz mnie polskości i historii bo ja uczyłem się tej prawdziwej, a nie tej, gdzie wszystko zawdzieczamy kurduplom z  Żoliborza. 
Avatar
Japolan / 29 czerwca 2019 o 14:08
-2
Czekamy na kolejne referendum - tym razem odwołanie prezydenta i rady miasta
Referendum to pieśń przyszłości. Za to szybko dałoby się zorganizować "dzwonienie przed Ratuszem". W Pradze dzwoniono kluczami - więc trzeba znaleźć inny symbol. Może kajdanki (np. udostępnione dyskretnie przez Straż Miejską), dyby (np. wzięte za zgodą " Pani na Zamku") lub kropidła i wodę święconą.
Avatar
Japolan / 29 czerwca 2019 o 14:00
+2
Rocznica wymaga uczczenia w postaci uchwały w dot. Górek. Rozmach ma Pan deweloper! Za 50, 100 lat wszyscy będą mówić O! wtedy podjęto uchwałę w sprawie Górek Czechowskich. Tak wiec mysle, że i ta data nieprzypadkowa.
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)".
Co za czepialstwo! Lepsze bloki od np. muzeum żuka (z przyczepką) oraz starych pudernic - bo chyba najwyżej coś takiego mogliby otworzyć w "krainie chomika" jej oficjalni obrońcy. Komuś kredyty hipoteczne trzeba wciskać - a łatwiej znaleźć frajera, jeśli mu się pokaże chomiczą norę z napisem "piwnica apartamentowca (ekologicznego)". rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi 0 1

Policjant drogówki po służbie zatrzymał wandala, który niszczył samochód. 18-latek chciał mu wręczyć tysiąc złotych łapówki.

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 2

Szebnie (woj. podkarpackie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Szebniach w województwie podkarpackim dwóch mężczyzn jadących motocyklem zderzyło się z szynobusem. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja zajmuje się ustalaniem przyczyn tego zdarzenia.

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia]
galeria

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia] 0 4

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Tradycyjnie już w tym czasie działająca przy Konferencji Episkopatu Polski organizacja MIVA Polska prowadzi zbiórkę na zakup pojazdów dla misjonarzy i misjonarek. Ważnym punktem obchodów tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

Rowerem na Jasną Górę. Pielgrzymka policjantów z Lublina [zdjęcia]
galeria

Rowerem na Jasną Górę. Pielgrzymka policjantów z Lublina [zdjęcia] 7 0

54 policjantów i pracowników lubelskiej policji wzięło udział w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę.

Śniadanie z muzyką na żywo w Centrum Kultury w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Śniadanie z muzyką na żywo w Centrum Kultury w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę można było zjeść śniadanie przy dźwiękach fortepianu na wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp kosztował 10 zł.

Wypadki w rolnictwie. Mężczyzna stracił palec w kombajnie

Wypadki w rolnictwie. Mężczyzna stracił palec w kombajnie 5 3

Pechowo, bo amputacją jednego palca, zakończyła się dla mieszkańca okolic Chełma sobota, 13 lipca.

Decyzja w sprawie Podlasia Biała Podlaska zapadnie w środę!

Decyzja w sprawie Podlasia Biała Podlaska zapadnie w środę! 0 0

Już kilka razy informowaliśmy, że piłkarze Podlasia dowiedzą się w końcu, w której lidze zagrają. Wydaje się, że ta telenowela już naprawdę zakończy się w najbliższą środę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę 77 6

23-latek skoczył na główkę z pomostu i prawdopodobnie uderzył głową o dno. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi 0 3

Po niedawnej porażce w Radzyniu Podlaskim (2:3) Avia osiągnęła duży lepszy wynik. W sobotę rozbiła Podlasie Biała Podlaska aż 6:0

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB 2 3

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 1

W sobotę rozpoczęły się uroczystości z okazji 75. rocznicy likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Uczestnicy obchodów pokonali trasę, którą 75 lat temu przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 3

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!