Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2020 r.
21:05

Lublin: Akcja "Razem przeciw HIV". Włączył się w nią także Dziennik Wschodni [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora oprac. kyku
11 9 A A

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem AIDS (1 grudnia) dzisiaj na fasadach budynków w Lublinie rozbłysły czerwone kokardki z napisem „Razem przeciw HIV”. Taki symbol pojawił się także na budynku redakcji Dziennika Wschodniego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie kokardki są symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV oraz elementem kampanii edukacyjnej promującej profilaktykę zakażeń tym wirusem. Akcję prowadzą Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Res Humanae" oraz Gilead Sciences.

Jak informuje Marta Kotula z programu Pozytywnie Otwarci, rok 2019 był w Polsce rekordowy pod względem liczby nowo wykrytych zakażeń HIV. Według szacunków Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, odnotowano ich 1615.

Czerwone kokardki wyświetlone były na fasadach budynków (w tym na budynku naszej redakcji) w 10 polskich miastach: w Lublinie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Łodzi oraz w Warszawie. W Lublinie symbol ten "wędrował" po: placu Zamkowym, Al. Solidarności, al. Unii Lubelskiej, Zamojskej, Wyszyńskiego, Królewskiej, Lubartowskiej, Świętoduskiej, Staszica, Radziwiłłowskiej, 3 Maja, Krakowskim Przedmieściu, Chopina, Skłodowskiej, Grottgera, Al. Racławickich, Akademickiej, Głębokiej, Sowińskiego, Al. Racławickich, al. Długosza, Leszczyńskiego, Czechowskiej i Chmielnej.

– Wyświetlanie na budynkach czerwonej kokardki to sposób zwrócenia uwagi Polaków na ciągle żywy problem tego wirusa w naszym kraju. Jest to również piękny wizualnie akt solidarności z osobami żyjącymi z HIV. Chciałbym, aby stygmatyzacja seropozytywnych stała się przeszłością. Infekcja HIV już od dawna nie jest wyrokiem śmierci. Mamy doskonałe leki. Osoba żyjąca z HIV, która rozpocznie systematyczną  terapię ARV osiąga poziom niewykrywalnej wiremii w przeciągu 6-12 miesięcy i staje się niezakaźna dla partnera/partnerki. Sam żyję z HIV niewykrywalnym od 18 lat i jestem żywym dowodem na prawdziwość tezy, że HIV niewykrywalny równa się niezakażający – mówi Tomasz Siara, społecznik HIV/AIDS, jeden z laureatów programu Pozytywnie Otwarci, twórca kampanii edukacyjnej "Niewykrywalni".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 16:51
+6
@ Robik: "Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". - Dlatego, że społeczeństwo domyśla się co taka osoba z HIV wcześniej wyczyniała, to i dobrze, że potępia społeczeństwo ryzykowne zachowania seksualne( w dodatku egzotyczne i niekonwencjonalne), to świadczy, że społeczeństwo jest zdrowe( moralnie) a zepsuty jest taki osobnik. "Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa"." - Przeciwnie należy stygmatyzować taką osobę, kiedy dokonywała ryzykownych przedsięwzięć seksualnych doskonale wiedziała czego się dopuszcza. Jest łajdactwo to i powinna być kara ze strony społeczeństwa w postaci stygmatyzacji, nieobyczajne i destrukcyjnie moralnie zachowania seksualne są z całą pewnością godne potępienia. "Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko" -Nie no czemu? Doskonale potrafię odróżnić czystą miłość( np. przytulanie się, chodzenie za rękę, jakieś subtelne całusy - ogólnie okazywanie sobie czułości) od pustej rąbanki, byle zaspokoić zwierzęce rządze, kierując się w poznaniu drugiej osoby instrumentem rozrodczym aniżeli rozumem i racjonalnym uczuciem. "i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne." - Jeżeli byłyby to faktycznie słuszne lub obojętne rzeczy to może bym się powstrzymał od komentarza, a że jednak takich rzeczy nie uważam ani za słuszne ani za obojętne to komentuję. "Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności" - Nie, gość krzywi się na wynaturzenia, zboczenia i nienormalności. "bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić." - zbyt dużo wolności( zwłaszcza w kontekście seksualnym) prowadzi do amoralności, nieobyczajności, wyuzdania i perwersji. "Głupota zupełna." - dla Robika. "Jeszcze nie podoba mu się zapobieganie" - nie no czemu? Zapobieganie w formie edukowania ludzi w kierunku życia w czystości i szanowania siebie i swojego ciała podoba mi się, bo wówczas wiele ludzi sporządnieje i zawróci ze złej drogi. "bo jeśli ktoś zapobiega jakiemuś niebezpieczeństwu" - najlepsze zapobieganie niebezpieczeństwu to po prostu jego unikanie, nie stwarzanie ryzyka, nie prowokowanie losu. "to przecież jakby ośmielał wobec niebezpieczeństwa (np. choroby)" - po co więc ryzykować skoro wiadomo, że ryzykowne przedsięwzięcia seksualne kończą się chorobami?, a nie mówiąc o rozwiązłości płciowej. Seks to nie jest potrzeba jak zjedzenie chleba czy napicie się wody, da się bez niego żyć. "Też obłąkane rozumowanie." - Dla kogo obłąkane dla tego obłąkane, co ja na to poradzę, nic.
Co za "uczony" bełkot... Pleć pleciugo, byle długo...."Lał wodolej wodę - czekano na cud, że mu wreszcie zimą skuje gębę lód"
Co za "uczony" bełkot... Pleć pleciugo, byle długo...."Lał wodolej wodę - czekano na cud, że mu wreszcie zimą skuje gębę lód" rozwiń
Avatar
Robik / 6 dni temu o 05:22
+6
" Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa". Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne. Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności, bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić. Głupota zupełna. Jeszcze nie podoba mu się zapobieganie, bo jeśli ktoś zapobiega jakiemuś niebezpieczeństwu, to przecież jakby ośmielał wobec niebezpieczeństwa (np. choroby). Też obłąkane rozumowanie.
" Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa". Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne. Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności, bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić. Głupota ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 15:13
+5
przeczytaj jeszcze raz skoro nie nie załapałeś
Masz problem ze zrozumieniem czytanej treści? Kto tworzy wikipedię? Sami internauci. Którzy nie biorą żadnej odpowiedzialności za rzetelność tego, co piszą. Ani za wiarygodność źródeł, na które się powołują. Jacy "tfurcy" - taka rzetelność i wiarygodność. Coś w stylu Radia Erewań. Pierwsza lepsza cyganka nie takie cuda Ci wywróży.
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 10:50
+4
wikipedia podaje Zdrowie osób LGBT
Wikipedia - i wszystko jasne.... Bardzo poważne i wiarygodne źródło, bardzo....To już lepiej było napisać: sołtys z Wąchocka, na podstawie badań własnych, podaje...
Avatar
_XD_ / wczoraj o 17:55
+1
Zapomnieli o rozdawaniu prezerwatyw przechodniom
 A co? Nie stać cię kupić gumkę w kiosku? Przecież i tak ci nie potrzebna. Renia nie zaciąży, a stała partnerka to gwarancja zdrowego seksu. Nawet jeśli to tylko jazda na ręcznym. XD
Avatar
_andy_ / 6 dni temu o 13:35
-4
 Według organizacji Gay and Lesbian Medical Association oraz Centers for Disease Control and Prevention
 przeczytaj jeszcze raz skoro nie nie załapałeś
Avatar
-felipe_96. / 6 dni temu o 16:20
-5
@ Robik: "Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". - Dlatego, że społeczeństwo domyśla się co taka osoba z HIV wcześniej wyczyniała, to i dobrze, że potępia społeczeństwo ryzykowne zachowania seksualne( w dodatku egzotyczne i niekonwencjonalne), to świadczy, że społeczeństwo jest zdrowe( moralnie) a zepsuty jest taki osobnik. "Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa"." - Przeciwnie należy stygmatyzować taką osobę, kiedy dokonywała ryzykownych przedsięwzięć seksualnych doskonale wiedziała czego się dopuszcza. Jest łajdactwo to i powinna być kara ze strony społeczeństwa w postaci stygmatyzacji, nieobyczajne i destrukcyjnie moralnie zachowania seksualne są z całą pewnością godne potępienia. "Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko" -Nie no czemu? Doskonale potrafię odróżnić czystą miłość( np. przytulanie się, chodzenie za rękę, jakieś subtelne całusy - ogólnie okazywanie sobie czułości) od pustej rąbanki, byle zaspokoić zwierzęce rządze, kierując się w poznaniu drugiej osoby instrumentem rozrodczym aniżeli rozumem i racjonalnym uczuciem. "i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne." - Jeżeli byłyby to faktycznie słuszne lub obojętne rzeczy to może bym się powstrzymał od komentarza, a że jednak takich rzeczy nie uważam ani za słuszne ani za obojętne to komentuję. "Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności" - Nie, gość krzywi się na wynaturzenia, zboczenia i nienormalności. "bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić." - zbyt dużo wolności( zwłaszcza w kontekście seksualnym) prowadzi do amoralności, nieobyczajności, wyuzdania i perwersji. "Głupota zupełna." - dla Robika. "Jeszcze nie podoba mu się zapobieganie" - nie no czemu? Zapobieganie w formie edukowania ludzi w kierunku życia w czystości i szanowania siebie i swojego ciała podoba mi się, bo wówczas wiele ludzi sporządnieje i zawróci ze złej drogi. "bo jeśli ktoś zapobiega jakiemuś niebezpieczeństwu" - najlepsze zapobieganie niebezpieczeństwu to po prostu jego unikanie, nie stwarzanie ryzyka, nie prowokowanie losu. "to przecież jakby ośmielał wobec niebezpieczeństwa (np. choroby)" - po co więc ryzykować skoro wiadomo, że ryzykowne przedsięwzięcia seksualne kończą się chorobami?, a nie mówiąc o rozwiązłości płciowej. Seks to nie jest potrzeba jak zjedzenie chleba czy napicie się wody, da się bez niego żyć. "Też obłąkane rozumowanie." - Dla kogo obłąkane dla tego obłąkane, co ja na to poradzę, nic.
@ Robik: "Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". - Dlatego, że społeczeństwo domyśla się co taka osoba z HIV wcześniej wyczyniała, to i dobrze, że potępia społeczeństwo ryzykowne zachowania seksualne( w dodatku egzotyczne i niekonwencjonalne), to świadczy, że społeczeństwo jest zdrowe( moralnie) a zepsuty jest taki osobnik. "Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji z... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 dni temu o 01:19
-7
Zapomnieli o rozdawaniu prezerwatyw przechodniom - to przecież zawsze był podpis środowisk lewicowych m.in w krajach zachodu i północy - promowanie bezpiecznego seksu i zachęcanie do zabezpieczania się - to jest agenda depopulacyjna - tak kraje zachodu i północy Europy poprzez zintensyfikowane działania seksualizujące społeczeństwo w latach 90-tych( kuse stroje, reklamy bielizny erotycznej, reklamy z wyraźnymi podtekstami seksualnymi i wiele innych działań w mediach oraz treści - wszystko było mniej lub bardziej nacechowane erotyzmem by rozbudzać seksualnie umysły młodych ludzi) doprowadziły do spadku dzietności i populacji - ludzie stali się seksoholikami i seks stał się używką( cel sam w sobie - dogadzać sobie na sposoby różnorakie), doprowadzając także do wielu zdrad i rozwiązłości płciowej - to poskutkowało rodzeniem się mniejszej liczby dzieci i dziś wiele krajów Europy ma kryzys pokoleniowy - nie ma rąk do pracy, społeczeństwo się starzeje, nie ma wymiany pokoleniowej, przyrost naturalny wyraźnie osłabł( dodatkowo fakt ile dokonuje się( i dokonywało) aborcji budzi grozę). W 2018 roku bodajże pamiętam co młodzieżówka partii Razem oferowała miastu Lublin - że automaty z prezerwatywami miałyby się pojawić w szkołach średnich i wyższych - czym to nie jest jak tylko promowaniem seksualizacji obyczajowej w przestrzeni publicznej? No właśnie. W walentynki zaś rozdawano prezerwatywy. Temat wirusa HIV pojawił się jako ciekawostka na świecie w latach 90-tych, kiedy to w krajach Afrykańskich epidemia tego wirusa się pojawiła, wówczas zaniepokojona tym faktem Europa wzmocniła kampanie i działania mające na celu ochronę swoich obywateli przed tym wirusem, ale nie w sposób taki by odciągać ich od ryzykownych przedsięwzięć seksualnych promując czystość i etyczne obyczaje ale poprzez zachęcanie do seksu poprzez olbrzymią dystrybucję prezerwatyw. Powstał nawet utwór muzyczny eurodance( wtedy ten gatunek muzyczny był bardzo popularny) o ukrytym przekazie( tekst) - był to utwór Love Message autorstwa skrzyżowania sił wielu artystów, wykonawców nurtu eurodance - m.in Scootera, Masterboy'a, Mr. Presidenta, E-rotic. Sami wykonawcy chyba nawet nie do końca mogli mieć świadomość, że zostali wykorzystani do krzewienia agendy seksualizacyjnej. Teks piosenki mówi o miłości ale o tej cielesnej miłości( nie o czystym uczuciu) i o zabezpieczaniu się. Piosenka z racji rytmiczności i muzyki wpadającej w ucho stała się niewątpliwie hitem tamtych czasów, jednak nie każdy zdawał sobie sprawę z ukrytego celu, jakiemu ona przyświecała. W latach 90-tych( nie u nas rzecz jasna) miały też miejsce olbrzymie marsze równości LGBTQ+ m.in w Berlinie czy Paryżu przy towarzyszącej im muzyce techno, trance, elektro - bo wówczas te brzmienia były mocno popularne, na imprezy LGBTQ+ zapraszani byli czołowi DJ-ej-e tamtego okresu( np. Paul van Dyk, Westbam, ATB, Marusha i wielu innych). Oszołomienie wyzwoleniem obyczajowym w latach 90-tych było olbrzymie, Polskę uratował od mentalnego zepsucia fakt postkomunistycznej nędzy( gdybyśmy mieli olbrzymi dobrobyt uleglibyśmy niechybnie wpływom zachodnim tamtego okresu) oraz osoba Jana Pawła II - silna wiara, katolicyzm i wartości chrześcijańskie, cywilizacja i kultura łacińska były w narodzie tak silne( nawet ponad podziałami), że dzięki temu ocaleliśmy, bo wystarczyłby duży dobrobyt i momentalnie skręcilibyśmy w kierunku laicyzacji i wyzwolenia światopoglądowego. Kończąc i zarazem powracając do kwestii HIV - tym wirusem można się zarazić poprzez rozwiązłość płciową( wiele partnerów/partnerek seksualnych) oraz analny stosunek płciowy. Wszystko to jest obrzydlistwo i godne definitywnego potępienia.
Zapomnieli o rozdawaniu prezerwatyw przechodniom - to przecież zawsze był podpis środowisk lewicowych m.in w krajach zachodu i północy - promowanie bezpiecznego seksu i zachęcanie do zabezpieczania się - to jest agenda depopulacyjna - tak kraje zachodu i północy Europy poprzez zintensyfikowane działania seksualizujące społeczeństwo w latach 90-tych( kuse stroje, reklamy bielizny erotycznej, reklamy z wyraźnymi podtekstami seksualnymi i wiele innych działań w mediach oraz treści - wszystko było mniej lub bardziej nacechowane erotyzmem by rozb... rozwiń
Avatar
_miki_ / 21 listopada 2020 r. o 21:19
-8
wikipedia podaje Zdrowie osób LGBT – obejmuje zagadnienia medyczne, dostępu do opieki oraz kwestie zdrowotne dotyczące lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych (LGBT). Według organizacji Gay and Lesbian Medical Association oraz Centers for Disease Control and Prevention kwestie związane ze zdrowiem osób LGBT zasadniczo różnią się względem populacji ogólnej, obejmując w szczególności: częstsze zakażenia wirusem HIV (wywołującym zespół nabytego niedoboru odporności), problemy z chorobami przenoszonymi drogą płciową, niektóre nowotwory (w tym raka piersi oraz szyjki macicy), zapalenia wątroby, problemy ze zdrowiem psychicznym (depresja), uzależnienia (np. palenie papierosów) i nadużywanie substancji psychoaktywnych[1][2]. Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa[
wikipedia podaje Zdrowie osób LGBT – obejmuje zagadnienia medyczne, dostępu do opieki oraz kwestie zdrowotne dotyczące lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych (LGBT). Według organizacji Gay and Lesbian Medical Association oraz Centers for Disease Control and Prevention kwestie związane ze zdrowiem osób LGBT zasadniczo różnią się względem populacji ogólnej, obejmując w szczególności: częstsze zakażenia wirusem HIV (wywołującym zespół nabytego niedoboru odporności), problemy z chorobami przenoszonymi drogą płciową, niektóre nowo... rozwiń
Avatar
_XD_ / wczoraj o 17:55
+1
Zapomnieli o rozdawaniu prezerwatyw przechodniom
 A co? Nie stać cię kupić gumkę w kiosku? Przecież i tak ci nie potrzebna. Renia nie zaciąży, a stała partnerka to gwarancja zdrowego seksu. Nawet jeśli to tylko jazda na ręcznym. XD
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 16:51
+6
@ Robik: "Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". - Dlatego, że społeczeństwo domyśla się co taka osoba z HIV wcześniej wyczyniała, to i dobrze, że potępia społeczeństwo ryzykowne zachowania seksualne( w dodatku egzotyczne i niekonwencjonalne), to świadczy, że społeczeństwo jest zdrowe( moralnie) a zepsuty jest taki osobnik. "Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa"." - Przeciwnie należy stygmatyzować taką osobę, kiedy dokonywała ryzykownych przedsięwzięć seksualnych doskonale wiedziała czego się dopuszcza. Jest łajdactwo to i powinna być kara ze strony społeczeństwa w postaci stygmatyzacji, nieobyczajne i destrukcyjnie moralnie zachowania seksualne są z całą pewnością godne potępienia. "Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko" -Nie no czemu? Doskonale potrafię odróżnić czystą miłość( np. przytulanie się, chodzenie za rękę, jakieś subtelne całusy - ogólnie okazywanie sobie czułości) od pustej rąbanki, byle zaspokoić zwierzęce rządze, kierując się w poznaniu drugiej osoby instrumentem rozrodczym aniżeli rozumem i racjonalnym uczuciem. "i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne." - Jeżeli byłyby to faktycznie słuszne lub obojętne rzeczy to może bym się powstrzymał od komentarza, a że jednak takich rzeczy nie uważam ani za słuszne ani za obojętne to komentuję. "Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności" - Nie, gość krzywi się na wynaturzenia, zboczenia i nienormalności. "bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić." - zbyt dużo wolności( zwłaszcza w kontekście seksualnym) prowadzi do amoralności, nieobyczajności, wyuzdania i perwersji. "Głupota zupełna." - dla Robika. "Jeszcze nie podoba mu się zapobieganie" - nie no czemu? Zapobieganie w formie edukowania ludzi w kierunku życia w czystości i szanowania siebie i swojego ciała podoba mi się, bo wówczas wiele ludzi sporządnieje i zawróci ze złej drogi. "bo jeśli ktoś zapobiega jakiemuś niebezpieczeństwu" - najlepsze zapobieganie niebezpieczeństwu to po prostu jego unikanie, nie stwarzanie ryzyka, nie prowokowanie losu. "to przecież jakby ośmielał wobec niebezpieczeństwa (np. choroby)" - po co więc ryzykować skoro wiadomo, że ryzykowne przedsięwzięcia seksualne kończą się chorobami?, a nie mówiąc o rozwiązłości płciowej. Seks to nie jest potrzeba jak zjedzenie chleba czy napicie się wody, da się bez niego żyć. "Też obłąkane rozumowanie." - Dla kogo obłąkane dla tego obłąkane, co ja na to poradzę, nic.
Co za "uczony" bełkot... Pleć pleciugo, byle długo...."Lał wodolej wodę - czekano na cud, że mu wreszcie zimą skuje gębę lód"
Co za "uczony" bełkot... Pleć pleciugo, byle długo...."Lał wodolej wodę - czekano na cud, że mu wreszcie zimą skuje gębę lód" rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 dni temu o 16:20
-5
@ Robik: "Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". - Dlatego, że społeczeństwo domyśla się co taka osoba z HIV wcześniej wyczyniała, to i dobrze, że potępia społeczeństwo ryzykowne zachowania seksualne( w dodatku egzotyczne i niekonwencjonalne), to świadczy, że społeczeństwo jest zdrowe( moralnie) a zepsuty jest taki osobnik. "Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa"." - Przeciwnie należy stygmatyzować taką osobę, kiedy dokonywała ryzykownych przedsięwzięć seksualnych doskonale wiedziała czego się dopuszcza. Jest łajdactwo to i powinna być kara ze strony społeczeństwa w postaci stygmatyzacji, nieobyczajne i destrukcyjnie moralnie zachowania seksualne są z całą pewnością godne potępienia. "Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko" -Nie no czemu? Doskonale potrafię odróżnić czystą miłość( np. przytulanie się, chodzenie za rękę, jakieś subtelne całusy - ogólnie okazywanie sobie czułości) od pustej rąbanki, byle zaspokoić zwierzęce rządze, kierując się w poznaniu drugiej osoby instrumentem rozrodczym aniżeli rozumem i racjonalnym uczuciem. "i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne." - Jeżeli byłyby to faktycznie słuszne lub obojętne rzeczy to może bym się powstrzymał od komentarza, a że jednak takich rzeczy nie uważam ani za słuszne ani za obojętne to komentuję. "Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności" - Nie, gość krzywi się na wynaturzenia, zboczenia i nienormalności. "bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić." - zbyt dużo wolności( zwłaszcza w kontekście seksualnym) prowadzi do amoralności, nieobyczajności, wyuzdania i perwersji. "Głupota zupełna." - dla Robika. "Jeszcze nie podoba mu się zapobieganie" - nie no czemu? Zapobieganie w formie edukowania ludzi w kierunku życia w czystości i szanowania siebie i swojego ciała podoba mi się, bo wówczas wiele ludzi sporządnieje i zawróci ze złej drogi. "bo jeśli ktoś zapobiega jakiemuś niebezpieczeństwu" - najlepsze zapobieganie niebezpieczeństwu to po prostu jego unikanie, nie stwarzanie ryzyka, nie prowokowanie losu. "to przecież jakby ośmielał wobec niebezpieczeństwa (np. choroby)" - po co więc ryzykować skoro wiadomo, że ryzykowne przedsięwzięcia seksualne kończą się chorobami?, a nie mówiąc o rozwiązłości płciowej. Seks to nie jest potrzeba jak zjedzenie chleba czy napicie się wody, da się bez niego żyć. "Też obłąkane rozumowanie." - Dla kogo obłąkane dla tego obłąkane, co ja na to poradzę, nic.
@ Robik: "Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". - Dlatego, że społeczeństwo domyśla się co taka osoba z HIV wcześniej wyczyniała, to i dobrze, że potępia społeczeństwo ryzykowne zachowania seksualne( w dodatku egzotyczne i niekonwencjonalne), to świadczy, że społeczeństwo jest zdrowe( moralnie) a zepsuty jest taki osobnik. "Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji z... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 15:13
+5
przeczytaj jeszcze raz skoro nie nie załapałeś
Masz problem ze zrozumieniem czytanej treści? Kto tworzy wikipedię? Sami internauci. Którzy nie biorą żadnej odpowiedzialności za rzetelność tego, co piszą. Ani za wiarygodność źródeł, na które się powołują. Jacy "tfurcy" - taka rzetelność i wiarygodność. Coś w stylu Radia Erewań. Pierwsza lepsza cyganka nie takie cuda Ci wywróży.
Avatar
_andy_ / 6 dni temu o 13:35
-4
 Według organizacji Gay and Lesbian Medical Association oraz Centers for Disease Control and Prevention
 przeczytaj jeszcze raz skoro nie nie załapałeś
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 10:50
+4
wikipedia podaje Zdrowie osób LGBT
Wikipedia - i wszystko jasne.... Bardzo poważne i wiarygodne źródło, bardzo....To już lepiej było napisać: sołtys z Wąchocka, na podstawie badań własnych, podaje...
Avatar
Robik / 6 dni temu o 05:22
+6
" Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa". Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne. Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności, bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić. Głupota zupełna. Jeszcze nie podoba mu się zapobieganie, bo jeśli ktoś zapobiega jakiemuś niebezpieczeństwu, to przecież jakby ośmielał wobec niebezpieczeństwa (np. choroby). Też obłąkane rozumowanie.
" Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa". Właśnie dlatego należy unikać niesprawiedliwej "stygmatyzacji ze strony reszty społeczeństwa". Taki "-felipe_96." stanowi właśnie przykład, jak może się komuś pokiełbasić wszystko i jak łatwo potępiać czy obrzydzać rzeczy słuszne lub obojętne. Ujmując krótko - gość krzywi się na wolności, bo człowiek wolny może sobie zaszkodzić. Głupota ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 dni temu o 01:19
-7
Zapomnieli o rozdawaniu prezerwatyw przechodniom - to przecież zawsze był podpis środowisk lewicowych m.in w krajach zachodu i północy - promowanie bezpiecznego seksu i zachęcanie do zabezpieczania się - to jest agenda depopulacyjna - tak kraje zachodu i północy Europy poprzez zintensyfikowane działania seksualizujące społeczeństwo w latach 90-tych( kuse stroje, reklamy bielizny erotycznej, reklamy z wyraźnymi podtekstami seksualnymi i wiele innych działań w mediach oraz treści - wszystko było mniej lub bardziej nacechowane erotyzmem by rozbudzać seksualnie umysły młodych ludzi) doprowadziły do spadku dzietności i populacji - ludzie stali się seksoholikami i seks stał się używką( cel sam w sobie - dogadzać sobie na sposoby różnorakie), doprowadzając także do wielu zdrad i rozwiązłości płciowej - to poskutkowało rodzeniem się mniejszej liczby dzieci i dziś wiele krajów Europy ma kryzys pokoleniowy - nie ma rąk do pracy, społeczeństwo się starzeje, nie ma wymiany pokoleniowej, przyrost naturalny wyraźnie osłabł( dodatkowo fakt ile dokonuje się( i dokonywało) aborcji budzi grozę). W 2018 roku bodajże pamiętam co młodzieżówka partii Razem oferowała miastu Lublin - że automaty z prezerwatywami miałyby się pojawić w szkołach średnich i wyższych - czym to nie jest jak tylko promowaniem seksualizacji obyczajowej w przestrzeni publicznej? No właśnie. W walentynki zaś rozdawano prezerwatywy. Temat wirusa HIV pojawił się jako ciekawostka na świecie w latach 90-tych, kiedy to w krajach Afrykańskich epidemia tego wirusa się pojawiła, wówczas zaniepokojona tym faktem Europa wzmocniła kampanie i działania mające na celu ochronę swoich obywateli przed tym wirusem, ale nie w sposób taki by odciągać ich od ryzykownych przedsięwzięć seksualnych promując czystość i etyczne obyczaje ale poprzez zachęcanie do seksu poprzez olbrzymią dystrybucję prezerwatyw. Powstał nawet utwór muzyczny eurodance( wtedy ten gatunek muzyczny był bardzo popularny) o ukrytym przekazie( tekst) - był to utwór Love Message autorstwa skrzyżowania sił wielu artystów, wykonawców nurtu eurodance - m.in Scootera, Masterboy'a, Mr. Presidenta, E-rotic. Sami wykonawcy chyba nawet nie do końca mogli mieć świadomość, że zostali wykorzystani do krzewienia agendy seksualizacyjnej. Teks piosenki mówi o miłości ale o tej cielesnej miłości( nie o czystym uczuciu) i o zabezpieczaniu się. Piosenka z racji rytmiczności i muzyki wpadającej w ucho stała się niewątpliwie hitem tamtych czasów, jednak nie każdy zdawał sobie sprawę z ukrytego celu, jakiemu ona przyświecała. W latach 90-tych( nie u nas rzecz jasna) miały też miejsce olbrzymie marsze równości LGBTQ+ m.in w Berlinie czy Paryżu przy towarzyszącej im muzyce techno, trance, elektro - bo wówczas te brzmienia były mocno popularne, na imprezy LGBTQ+ zapraszani byli czołowi DJ-ej-e tamtego okresu( np. Paul van Dyk, Westbam, ATB, Marusha i wielu innych). Oszołomienie wyzwoleniem obyczajowym w latach 90-tych było olbrzymie, Polskę uratował od mentalnego zepsucia fakt postkomunistycznej nędzy( gdybyśmy mieli olbrzymi dobrobyt uleglibyśmy niechybnie wpływom zachodnim tamtego okresu) oraz osoba Jana Pawła II - silna wiara, katolicyzm i wartości chrześcijańskie, cywilizacja i kultura łacińska były w narodzie tak silne( nawet ponad podziałami), że dzięki temu ocaleliśmy, bo wystarczyłby duży dobrobyt i momentalnie skręcilibyśmy w kierunku laicyzacji i wyzwolenia światopoglądowego. Kończąc i zarazem powracając do kwestii HIV - tym wirusem można się zarazić poprzez rozwiązłość płciową( wiele partnerów/partnerek seksualnych) oraz analny stosunek płciowy. Wszystko to jest obrzydlistwo i godne definitywnego potępienia.
Zapomnieli o rozdawaniu prezerwatyw przechodniom - to przecież zawsze był podpis środowisk lewicowych m.in w krajach zachodu i północy - promowanie bezpiecznego seksu i zachęcanie do zabezpieczania się - to jest agenda depopulacyjna - tak kraje zachodu i północy Europy poprzez zintensyfikowane działania seksualizujące społeczeństwo w latach 90-tych( kuse stroje, reklamy bielizny erotycznej, reklamy z wyraźnymi podtekstami seksualnymi i wiele innych działań w mediach oraz treści - wszystko było mniej lub bardziej nacechowane erotyzmem by rozb... rozwiń
Avatar
_miki_ / 21 listopada 2020 r. o 21:19
-8
wikipedia podaje Zdrowie osób LGBT – obejmuje zagadnienia medyczne, dostępu do opieki oraz kwestie zdrowotne dotyczące lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych (LGBT). Według organizacji Gay and Lesbian Medical Association oraz Centers for Disease Control and Prevention kwestie związane ze zdrowiem osób LGBT zasadniczo różnią się względem populacji ogólnej, obejmując w szczególności: częstsze zakażenia wirusem HIV (wywołującym zespół nabytego niedoboru odporności), problemy z chorobami przenoszonymi drogą płciową, niektóre nowotwory (w tym raka piersi oraz szyjki macicy), zapalenia wątroby, problemy ze zdrowiem psychicznym (depresja), uzależnienia (np. palenie papierosów) i nadużywanie substancji psychoaktywnych[1][2]. Większa skłonność do depresji, używek i zachowań autodestrukcyjnych są typową reakcją na wykluczenie społeczne, marginalizację i stygmatyzację ze strony reszty społeczeństwa[
wikipedia podaje Zdrowie osób LGBT – obejmuje zagadnienia medyczne, dostępu do opieki oraz kwestie zdrowotne dotyczące lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych (LGBT). Według organizacji Gay and Lesbian Medical Association oraz Centers for Disease Control and Prevention kwestie związane ze zdrowiem osób LGBT zasadniczo różnią się względem populacji ogólnej, obejmując w szczególności: częstsze zakażenia wirusem HIV (wywołującym zespół nabytego niedoboru odporności), problemy z chorobami przenoszonymi drogą płciową, niektóre nowo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Jeśli zarząd osiedla był oszczędny i odłożył zakupy na grudzień, jest oszczędny jeszcze bardziej. Miasto zamroziło rachunki i w tym roku już osiedla nic nie wydadzą. Ale nie narzekają, bo żaden mikołaj nie spotka dzieci, by wręczyć im upominki.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaliczyły udany powrót na ligowe parkiety po długiej przerwie. W sobotę pokonały na wyjeździe GTK Gdynia 85:76

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Na 1,8 mln zł opiewa podpisana przez miasto umowa na budowę nowej pętli komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu Osmolickiej z Prawiednicką, w miejscu obecnego przystanku końcowego linii 25.

Dwie osoby zamordowane w gospodarstwie koło Puław. Dowody nie pozostawiały wątpliwości

Dwie osoby zamordowane w gospodarstwie koło Puław. Dowody nie pozostawiały wątpliwości

Jest wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa w gospodarstwie niedaleko Puław. 37-letni Ukrainiec zamordował tam dwóch swoich rodaków. Potem ich okradł, a pieniądze wydał na alkohol i narkotyki.

Zgubne skutki zdalnej sesji. Radna przekonuje, że wcale nie zasnęła

Zgubne skutki zdalnej sesji. Radna przekonuje, że wcale nie zasnęła

Media społecznościowe obiegło zdjęcie radnej Agnieszki Lis sugerujące, że końcówkę ostatniego, zdalnego posiedzenia Rady Miasta Kraśnik… przespała. – Daję słowo, że nie spałam – zapewnia radna, tłumacząc swoje zachowanie złym samopoczuciem. – Wsparłam się o kanapę – opisuje radna.

Biała Podlaska: Psy dostały miejsce do zabawy i rehabilitacji
Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Psy dostały miejsce do zabawy i rehabilitacji

Przy schronisku dla zwierząt Azyl w Białej Podlaskiej otwarto wybieg dla psów. – Zwierzęta mogą się tu wybiegać i poćwiczyć różne sztuczki – zaznaczają wolontariusze. To jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego.

Granit Bychawa – Świdniczanka 1:0. Wskoczyli do szóstki

Granit Bychawa – Świdniczanka 1:0. Wskoczyli do szóstki

Drużyna Łukasza Gieresza w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej zdobyła sześć punktów i strzeliła siedem bramek. W sobotę w zaległym spotkaniu 16. kolejki pokonała Świdniczankę 1:0. Bohaterem gospodarzy został Jakub Szymala, który zdobył zwycięskiego gola z rzutu karnego.

Starosta i dyrektor szpitala w Lubartowie nie są ze sobą spokrewnione. Stanowcza odpowiedź

Starosta i dyrektor szpitala w Lubartowie nie są ze sobą spokrewnione. Stanowcza odpowiedź

Miasto Obywatelskie Lubartów (MOL) pyta, czy starosta lubartowski Ewa Zybała jest spokrewniona z Sylwią Domagałą, nowo mianowaną dyrektor szpitala w tym mieście.

Skoki narciarskie: Dwóch Polaków na podium w Kuusamo
film

Skoki narciarskie: Dwóch Polaków na podium w Kuusamo

Świetny występ Polaków podczas sobotniego konkursu indywidualnego w fińskim Kuusamo. Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce. Najlepszy okazał się Markus Eisenbichler.

Policja próbowała zablokować protest kobiet w Lublinie. A na końcu znów spisywała uczestników
Zdjęcia
galeria

Policja próbowała zablokować protest kobiet w Lublinie. A na końcu znów spisywała uczestników

Symbolicznie – ze skweru 100-lecia praw wyborczych Polek – wyruszył sobotni spacer osób protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W symbolicznym miejscu także się zakończył – na placu Wolności. Tam co najmniej kilkanaście osób zostało wylegitymowanych przez policję.

Chełmianka – Korona II Kielce 3:4. Wróciły demony przeszłości

Chełmianka – Korona II Kielce 3:4. Wróciły demony przeszłości

Po trzech zwycięstwach z rzędu w Chełmie musieli przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Biało-zieloni prowadzili z Koroną II Kielce 1:0, ale przegrali 3:4. W końcówce remis mógł uratować Łukasz Mazurek, ale zmarnował rzut karny. Gdyby go wykorzystał, to zapisałby na swoim koncie hat-tricka.

Czy władza słucha ludzi. "Lublin często wpisuje się w koncepcję działań pozornych"
Magazyn

Czy władza słucha ludzi. "Lublin często wpisuje się w koncepcję działań pozornych"

W socjologii istnieje teoria o działaniach pozornych. Muszę przyznać, że Lublin często się w tą koncepcję wpisuje. Wypełnia ją we wszystkich założeniach – rozmowa z dr Agnieszką Ziętek z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS.

Gryf Gmina Zamość – Tomasovia 0:6. O wynik byli spokojni

Gryf Gmina Zamość – Tomasovia 0:6. O wynik byli spokojni

Pewna wygrana lidera nad Gryfem. Już po 40 minutach Tomasovia prowadziła z beniaminkiem 3:0. Po zmianie stron dorzuciła trzy kolejne gole i ostatecznie zakończyła rok z dorobkiem 55 punktów na 57 możliwych i bilansem bramkowym 72-6.

Chorowała już połowa, zmarło 8 osób. Tak wygląda życie w domu pomocy społecznej w czasie pandemii
Zdjęcia
galeria

Chorowała już połowa, zmarło 8 osób. Tak wygląda życie w domu pomocy społecznej w czasie pandemii

W najgorszym okresie nasz personel pracował na okrągło. Teraz jest lepiej. Wciąż jednak mamy chorych na Covid-19 – przyznaje dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.