Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2016 r.
8:56

Lublin: Autobus przejechał po pasażerce i odjechał. "Kierowca nie widział zdarzenia"

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
0 56 A A
Pasażerka autobusu trafiła do szpitala. Jej stan jest poważny, ma zmiażdżoną nogę
Pasażerka autobusu trafiła do szpitala. Jej stan jest poważny, ma zmiażdżoną nogę

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem przy ul. Lwowskiej w Lublinie. Na przystanku autobus przejechał po pasażerce i odjechał

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło po godz. 19.20.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tylnymi drzwiami autobusu wysiadała jedna z pasażerek. Kiedy była już na chodniku, okazało się, że drzwi przycięły jej torebkę. W momencie, kiedy chciała ją wyrwać, kierowca ruszył. Kiedy 73-latka przewróciła się na jezdnię, koło pojazdu przejechało po jej nodze - informuje Anna Kamola z lubelskiej policji.

Kierowca autobusu odjechał dalej. - Policjanci sprawdzili stan trzeźwości tego kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie widział zdarzenia - dodaje Anna Kamola.

Kobieta trafiła do szpitala. Jej stan jest poważny, ma zmiażdżoną nogę.

- Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zwracają się także z apelem do świadków tego zdarzenia o kontakt z Wydziałem ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3 lub kontakt telefoniczny pod nr 81 535-57-59 lub 997 - kończy Anna Kamola.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasio / 20 marca 2016 o 18:29
0

Niech MPK przeszkoli kierowców w sprawie, jak mają się zachowywać, kiedy autobusem niskopodłogowym (z opuszczaną rampą przy drzwiach) chce jechać inwalida na wózku inwalidzkim, który nie ma asystenta. Czy autobusy mają pasy bezpieczeństwa mocujące wózek na czas jazdy?

Ja wiem, że kierowcy autobusów są rozliczani z rozkładów jazdy i że są za to karani jeśli kontrola wykaże spóźnienia. I wiem, że na jednym przystanku może zejść 2 min, a na innym o wiele więcej, bo to zależy od ilości pasażerów i ich sprawności. Poza tym na ulicach nie ma jednakowej płynności jazdy, bo często są różne utrudnienia i to w różnych porach dnia.Ważna jest też pora roku. Tych spraw rozkłady jazdy nie uwzględniają. Więc nie powinno być żadnych rozkładów jazdy, tylko informacja co ile mniej więcej minut jeżdżą na tej linii autobusy. Wtedy kierowcy mieliby szansę nie spieszyć się i uważać na pasażerów.

Następna sprawa, to sprzedaż biletów przez kierowców. To jest debilizm. Dajcie jeszcze przepis, żeby śpiewał w czasie jazdy.Bilety powinny być do kupienia w sklepach, albo automatach, a nie żeby kierowca liczył te grosiki i ich pilnował, żeby ich ktoś nie zajumał, ponadto nie napadł za 5zł!!! Albo powinni być konduktorzy, żeby oprócz sprzedawania biletów mogli pomóc właśnie w opuszczeniu rampy i wjeździe oraz wyjeździe wózka inwalidzkiego, lub wózka z dzieckiem.

W Lublinie nie działają bus taxi do przewożenia pasażerów na wózkach inwalidzkich, gdzie przejazd np.do lekarza, czy na rehabilitację, czy na uczelnię, lub na zakupy byłby finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W innych miastach takie udogodnienie jest, w Lublinie ktoś w PFRON śpi, także władze Lublina i wojewódzkie o inwalidach zapomniały. Niby jakieś tam etaty są, ale chyba tylko do pobierania pensji i robienia głupich akcji raz w roku.

Na medal jest lotnisko Lublin, ale tragedia to PKP i PKS oraz inni przewoźnicy autobusowi.

Także sklepy, oraz obiekty publiczne, gdzie trzeba załatwić sprawy. Krawężniki, schodki, strome podjazdy, brak wind (podnośników). Także wc, nawet w szpitalach są za małe. W miastach powiatowych w szpitalach, nawet tych dużych i wyremontowanych tragedia. 1 winda (służbowa!!!) na cały budynek. Karetki też nie mają podnośników.

Wracając do kierowców MPK to uważam, że wielu jest super. Ale człowiek musi mieć należyte warunki do wykonywania swej pracy i dobrą zapłatę. I wtedy wszystko jest OK.

Szacunek,

w końcu na 3-ciej stronie komentarzy trafił się jeden normalny.

Szacunek,

w końcu na 3-ciej stronie komentarzy trafił się jeden normalny.

rozwiń
Avatar
ja / 17 marca 2016 o 10:41
0

Bo pojazdami komunikacji miejskiej jeżdżą piraci co maja za nic bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. Codziennie autobusy z Głębokiej skręcają ze złego pasa aby ominąć korek nawet 5 samochodów, blokując przy tym pasa do jazdy na wprost. A co wyprawiają kierowcy trolejbusów pod zusem ? To jest mistrzostwo.... z środkowego pasa potrafią skręcić w prawo, lewo lub pojechać prosto. Oczywiście kierunkowskaz włączą jak skręcają. Zmiana pasa na środku ronda (linia 161) w ciemno i spychanie kierowców innych samochodów to standard !! A to wszystko pod samą komendą drogówki !!!

Mistrzu zanim zaczniesz cos pisac to pomysl. Akurat pod ZUSem na rondzie od jakiegos czasu autobusy moga skrecac w lewo z środkowego pasa. Patrz na znaki pierdoło a pozniej udawaj mądrego 

Mistrzu zanim zaczniesz cos pisac to pomysl. Akurat pod ZUSem na rondzie od jakiegos czasu autobusy moga skrecac w lewo z środkowego pasa. Patrz na znaki pierdoło a pozniej udawaj mądrego 

rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 23:00
0
Czy już przeprowadzono kontrolę wszystkich pojazdów na okoliczność sprawności lusterek, czy policja czeka w tym zakresie na polityczne zlecenie? Nie żebym miał być złośliwy wobec MPK ale chciałbym wiedzieć ile tego typu zdarzeń miało miejsce z udziałem taboru z Zielonej Góry, że trzeba by ło zerwać umowę i wycofać z trasy większość ich autobusów?
Avatar
guest / 16 marca 2016 o 21:31
0

A dlaczego w Dzienniku Wschodnim na forach nie ma łapek w dół i w górę, co? Ja się zapytowywuję! Ani "I like", ani "I hate", to jest nie w porządku.

Bez oddźwięku, ja tu na darmo nie będę się wysilać, mowy nie ma, lecę do konkurencji i już.

A niech ten Dz.W. splajtuje, jeśli jest niereformowalny. Poskarżę się do związku hejterowców, który założyła jakaś puknięta osoba, pójdę na wiec KOD, poskaczę, potrąbię i zrobię im frekwencję, bo ostatnio było tylko kilkanaście osób, i nie miał kto nosić transparentów.

O związku lajkusów to jakoś nie słychać.

Co? Że ojciec i prezes mówią, że są? Rozumiem. Dobra.

Ale sprawę trzeba oprzeć o PE i całą Unię, bo te łąpki są teraz bardzo ważne, niestety.

A dlaczego w Dzienniku Wschodnim na forach nie ma łapek w dół i w górę, co? Ja się zapytowywuję! Ani "I like", ani "I hate", to jest nie w porządku.

Bez oddźwięku, ja tu na darmo nie będę się wysilać, mowy nie ma, lecę do konkurencji i już.

A niech ten Dz.W. splajtuje, jeśli jest niereformowalny. Poskarżę się do związku hejterowców, który założyła jakaś puknięta osoba, pójdę na wiec KOD, poskaczę, potrąbię i zrobię im frekwencję, bo ostatnio było tylko kilkanaście osób, i nie miał kto nosić transparentów.

O związku la... rozwiń

Avatar
gościówa / 16 marca 2016 o 21:10
0

Nie wypowiedział tu się jeszcze taki wielki krzykacz dr marco, czyżby zachlany w 4 litery?

No i te staruszki krzykate z KODu, co mają wielką misję do spełnienia jeszcze w swoim życiu.

I te nawiedzone z PIS. I przedszkolaki, gimbusy, studenciaki, księża, politycy, działacze, artyści, aktorzy, nauczyciele, profesorowie, dyrektorzy, posłowie i senatorzy,itd.

W tej dyskusji nie ma całego przekroju społeczeństwa! Nic nie napisali ci, co wrzeszczą do telefonów komórkowych w autobusach, gapowicze notoryczni, babunie stojące nad 10-letnimi wnusiami usadowionymi przez siebie, kobiety-siatkarki wracające z pracy i ze sklepów po drodze z 2 lub 3 i więcej wypchanymi siatkami, i wiele innych osób...

Obudź się Narodzie, co jest z Wami?

Nie wypowiedział tu się jeszcze taki wielki krzykacz dr marco, czyżby zachlany w 4 litery?

No i te staruszki krzykate z KODu, co mają wielką misję do spełnienia jeszcze w swoim życiu.

I te nawiedzone z PIS. I przedszkolaki, gimbusy, studenciaki, księża, politycy, działacze, artyści, aktorzy, nauczyciele, profesorowie, dyrektorzy, posłowie i senatorzy,itd.

W tej dyskusji nie ma całego przekroju społeczeństwa! Nic nie napisali ci, co wrzeszczą do telefonów komórkowych w autobusach, gapowicze notoryczni, babunie stojące ... rozwiń

Avatar
gość / 16 marca 2016 o 20:53
0

Widzę, że w tym Lublinie to mamy samych ekspertów od komunikacji miejskiej, pięknie...

He, he, he, wszędzie są "eksperci" od wszystkiego.

Ale niektóre uwagi może dotrą tam gdzie trzeba i może dadzą jakiś pozytywny skutek?

Avatar
gość / 16 marca 2016 o 20:49
0

Akurat pod ZUSem jest tak zawieszona trakcja, że jeżeli kierowca nie łamałby przepisów na 100 % skończyło by się to zerwaniem pałąków... Trochę wiedzy i wyrozumiałości, to nie boli...

A czy jak pałąk się zerwie i upadnie na trolejbus, to może porazić pasażerów? Chyba tak.

Tak więc Ci co mają hejtowanie we krwi zaszczepione poprzez wiadome partie, to niech się najpierw zastanowią zanim zaczną oskarżać. Może zamiast tego dojdą w czym problem i zmuszą kogo trzeba do naprawienia nieprawidłowości? Mniej plucia, więcej konstruktywnego działania (z taktem oczywiście).

A czy jak pałąk się zerwie i upadnie na trolejbus, to może porazić pasażerów? Chyba tak.

Tak więc Ci co mają hejtowanie we krwi zaszczepione poprzez wiadome partie, to niech się najpierw zastanowią zanim zaczną oskarżać. Może zamiast tego dojdą w czym problem i zmuszą kogo trzeba do naprawienia nieprawidłowości? Mniej plucia, więcej konstruktywnego działania (z taktem oczywiście).

rozwiń
Avatar
gość / 16 marca 2016 o 20:38
0

Niech MPK przeszkoli kierowców w sprawie, jak mają się zachowywać, kiedy autobusem niskopodłogowym (z opuszczaną rampą przy drzwiach) chce jechać inwalida na wózku inwalidzkim, który nie ma asystenta. Czy autobusy mają pasy bezpieczeństwa mocujące wózek na czas jazdy?

Ja wiem, że kierowcy autobusów są rozliczani z rozkładów jazdy i że są za to karani jeśli kontrola wykaże spóźnienia. I wiem, że na jednym przystanku może zejść 2 min, a na innym o wiele więcej, bo to zależy od ilości pasażerów i ich sprawności. Poza tym na ulicach nie ma jednakowej płynności jazdy, bo często są różne utrudnienia i to w różnych porach dnia.Ważna jest też pora roku. Tych spraw rozkłady jazdy nie uwzględniają. Więc nie powinno być żadnych rozkładów jazdy, tylko informacja co ile mniej więcej minut jeżdżą na tej linii autobusy. Wtedy kierowcy mieliby szansę nie spieszyć się i uważać na pasażerów.

Następna sprawa, to sprzedaż biletów przez kierowców. To jest debilizm. Dajcie jeszcze przepis, żeby śpiewał w czasie jazdy.Bilety powinny być do kupienia w sklepach, albo automatach, a nie żeby kierowca liczył te grosiki i ich pilnował, żeby ich ktoś nie zajumał, ponadto nie napadł za 5zł!!! Albo powinni być konduktorzy, żeby oprócz sprzedawania biletów mogli pomóc właśnie w opuszczeniu rampy i wjeździe oraz wyjeździe wózka inwalidzkiego, lub wózka z dzieckiem.

W Lublinie nie działają bus taxi do przewożenia pasażerów na wózkach inwalidzkich, gdzie przejazd np.do lekarza, czy na rehabilitację, czy na uczelnię, lub na zakupy byłby finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W innych miastach takie udogodnienie jest, w Lublinie ktoś w PFRON śpi, także władze Lublina i wojewódzkie o inwalidach zapomniały. Niby jakieś tam etaty są, ale chyba tylko do pobierania pensji i robienia głupich akcji raz w roku.

Na medal jest lotnisko Lublin, ale tragedia to PKP i PKS oraz inni przewoźnicy autobusowi.

Także sklepy, oraz obiekty publiczne, gdzie trzeba załatwić sprawy. Krawężniki, schodki, strome podjazdy, brak wind (podnośników). Także wc, nawet w szpitalach są za małe. W miastach powiatowych w szpitalach, nawet tych dużych i wyremontowanych tragedia. 1 winda (służbowa!!!) na cały budynek. Karetki też nie mają podnośników.

Wracając do kierowców MPK to uważam, że wielu jest super. Ale człowiek musi mieć należyte warunki do wykonywania swej pracy i dobrą zapłatę. I wtedy wszystko jest OK.

Niech MPK przeszkoli kierowców w sprawie, jak mają się zachowywać, kiedy autobusem niskopodłogowym (z opuszczaną rampą przy drzwiach) chce jechać inwalida na wózku inwalidzkim, który nie ma asystenta. Czy autobusy mają pasy bezpieczeństwa mocujące wózek na czas jazdy?

Ja wiem, że kierowcy autobusów są rozliczani z rozkładów jazdy i że są za to karani jeśli kontrola wykaże spóźnienia. I wiem, że na jednym przystanku może zejść 2 min, a na innym o wiele więcej, bo to zależy od ilości pasażerów i ich sprawności. Poza tym na ulicach n... rozwiń

Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 20:03
0

Widzę, że w tym Lublinie to mamy samych ekspertów od komunikacji miejskiej, pięknie...

Avatar
UWAGA pirat! / 16 marca 2016 o 20:01
0

Bo pojazdami komunikacji miejskiej jeżdżą piraci co maja za nic bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. Codziennie autobusy z Głębokiej skręcają ze złego pasa aby ominąć korek nawet 5 samochodów, blokując przy tym pasa do jazdy na wprost. A co wyprawiają kierowcy trolejbusów pod zusem ? To jest mistrzostwo.... z środkowego pasa potrafią skręcić w prawo, lewo lub pojechać prosto. Oczywiście kierunkowskaz włączą jak skręcają. Zmiana pasa na środku ronda (linia 161) w ciemno i spychanie kierowców innych samochodów to standard !! A to wszystko pod samą komendą drogówki !!!

Akurat pod ZUSem jest tak zawieszona trakcja, że jeżeli kierowca nie łamałby przepisów na 100 % skończyło by się to zerwaniem pałąków... Trochę wiedzy i wyrozumiałości, to nie boli...

Akurat pod ZUSem jest tak zawieszona trakcja, że jeżeli kierowca nie łamałby przepisów na 100 % skończyło by się to zerwaniem pałąków... Trochę wiedzy i wyrozumiałości, to nie boli...

rozwiń
Avatar
Jasio / 20 marca 2016 o 18:29
0

Niech MPK przeszkoli kierowców w sprawie, jak mają się zachowywać, kiedy autobusem niskopodłogowym (z opuszczaną rampą przy drzwiach) chce jechać inwalida na wózku inwalidzkim, który nie ma asystenta. Czy autobusy mają pasy bezpieczeństwa mocujące wózek na czas jazdy?

Ja wiem, że kierowcy autobusów są rozliczani z rozkładów jazdy i że są za to karani jeśli kontrola wykaże spóźnienia. I wiem, że na jednym przystanku może zejść 2 min, a na innym o wiele więcej, bo to zależy od ilości pasażerów i ich sprawności. Poza tym na ulicach nie ma jednakowej płynności jazdy, bo często są różne utrudnienia i to w różnych porach dnia.Ważna jest też pora roku. Tych spraw rozkłady jazdy nie uwzględniają. Więc nie powinno być żadnych rozkładów jazdy, tylko informacja co ile mniej więcej minut jeżdżą na tej linii autobusy. Wtedy kierowcy mieliby szansę nie spieszyć się i uważać na pasażerów.

Następna sprawa, to sprzedaż biletów przez kierowców. To jest debilizm. Dajcie jeszcze przepis, żeby śpiewał w czasie jazdy.Bilety powinny być do kupienia w sklepach, albo automatach, a nie żeby kierowca liczył te grosiki i ich pilnował, żeby ich ktoś nie zajumał, ponadto nie napadł za 5zł!!! Albo powinni być konduktorzy, żeby oprócz sprzedawania biletów mogli pomóc właśnie w opuszczeniu rampy i wjeździe oraz wyjeździe wózka inwalidzkiego, lub wózka z dzieckiem.

W Lublinie nie działają bus taxi do przewożenia pasażerów na wózkach inwalidzkich, gdzie przejazd np.do lekarza, czy na rehabilitację, czy na uczelnię, lub na zakupy byłby finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W innych miastach takie udogodnienie jest, w Lublinie ktoś w PFRON śpi, także władze Lublina i wojewódzkie o inwalidach zapomniały. Niby jakieś tam etaty są, ale chyba tylko do pobierania pensji i robienia głupich akcji raz w roku.

Na medal jest lotnisko Lublin, ale tragedia to PKP i PKS oraz inni przewoźnicy autobusowi.

Także sklepy, oraz obiekty publiczne, gdzie trzeba załatwić sprawy. Krawężniki, schodki, strome podjazdy, brak wind (podnośników). Także wc, nawet w szpitalach są za małe. W miastach powiatowych w szpitalach, nawet tych dużych i wyremontowanych tragedia. 1 winda (służbowa!!!) na cały budynek. Karetki też nie mają podnośników.

Wracając do kierowców MPK to uważam, że wielu jest super. Ale człowiek musi mieć należyte warunki do wykonywania swej pracy i dobrą zapłatę. I wtedy wszystko jest OK.

Szacunek,

w końcu na 3-ciej stronie komentarzy trafił się jeden normalny.

Szacunek,

w końcu na 3-ciej stronie komentarzy trafił się jeden normalny.

rozwiń
Avatar
ja / 17 marca 2016 o 10:41
0

Bo pojazdami komunikacji miejskiej jeżdżą piraci co maja za nic bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. Codziennie autobusy z Głębokiej skręcają ze złego pasa aby ominąć korek nawet 5 samochodów, blokując przy tym pasa do jazdy na wprost. A co wyprawiają kierowcy trolejbusów pod zusem ? To jest mistrzostwo.... z środkowego pasa potrafią skręcić w prawo, lewo lub pojechać prosto. Oczywiście kierunkowskaz włączą jak skręcają. Zmiana pasa na środku ronda (linia 161) w ciemno i spychanie kierowców innych samochodów to standard !! A to wszystko pod samą komendą drogówki !!!

Mistrzu zanim zaczniesz cos pisac to pomysl. Akurat pod ZUSem na rondzie od jakiegos czasu autobusy moga skrecac w lewo z środkowego pasa. Patrz na znaki pierdoło a pozniej udawaj mądrego 

Mistrzu zanim zaczniesz cos pisac to pomysl. Akurat pod ZUSem na rondzie od jakiegos czasu autobusy moga skrecac w lewo z środkowego pasa. Patrz na znaki pierdoło a pozniej udawaj mądrego 

rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 23:00
0
Czy już przeprowadzono kontrolę wszystkich pojazdów na okoliczność sprawności lusterek, czy policja czeka w tym zakresie na polityczne zlecenie? Nie żebym miał być złośliwy wobec MPK ale chciałbym wiedzieć ile tego typu zdarzeń miało miejsce z udziałem taboru z Zielonej Góry, że trzeba by ło zerwać umowę i wycofać z trasy większość ich autobusów?
Avatar
guest / 16 marca 2016 o 21:31
0

A dlaczego w Dzienniku Wschodnim na forach nie ma łapek w dół i w górę, co? Ja się zapytowywuję! Ani "I like", ani "I hate", to jest nie w porządku.

Bez oddźwięku, ja tu na darmo nie będę się wysilać, mowy nie ma, lecę do konkurencji i już.

A niech ten Dz.W. splajtuje, jeśli jest niereformowalny. Poskarżę się do związku hejterowców, który założyła jakaś puknięta osoba, pójdę na wiec KOD, poskaczę, potrąbię i zrobię im frekwencję, bo ostatnio było tylko kilkanaście osób, i nie miał kto nosić transparentów.

O związku lajkusów to jakoś nie słychać.

Co? Że ojciec i prezes mówią, że są? Rozumiem. Dobra.

Ale sprawę trzeba oprzeć o PE i całą Unię, bo te łąpki są teraz bardzo ważne, niestety.

A dlaczego w Dzienniku Wschodnim na forach nie ma łapek w dół i w górę, co? Ja się zapytowywuję! Ani "I like", ani "I hate", to jest nie w porządku.

Bez oddźwięku, ja tu na darmo nie będę się wysilać, mowy nie ma, lecę do konkurencji i już.

A niech ten Dz.W. splajtuje, jeśli jest niereformowalny. Poskarżę się do związku hejterowców, który założyła jakaś puknięta osoba, pójdę na wiec KOD, poskaczę, potrąbię i zrobię im frekwencję, bo ostatnio było tylko kilkanaście osób, i nie miał kto nosić transparentów.

O związku la... rozwiń

Avatar
gościówa / 16 marca 2016 o 21:10
0

Nie wypowiedział tu się jeszcze taki wielki krzykacz dr marco, czyżby zachlany w 4 litery?

No i te staruszki krzykate z KODu, co mają wielką misję do spełnienia jeszcze w swoim życiu.

I te nawiedzone z PIS. I przedszkolaki, gimbusy, studenciaki, księża, politycy, działacze, artyści, aktorzy, nauczyciele, profesorowie, dyrektorzy, posłowie i senatorzy,itd.

W tej dyskusji nie ma całego przekroju społeczeństwa! Nic nie napisali ci, co wrzeszczą do telefonów komórkowych w autobusach, gapowicze notoryczni, babunie stojące nad 10-letnimi wnusiami usadowionymi przez siebie, kobiety-siatkarki wracające z pracy i ze sklepów po drodze z 2 lub 3 i więcej wypchanymi siatkami, i wiele innych osób...

Obudź się Narodzie, co jest z Wami?

Nie wypowiedział tu się jeszcze taki wielki krzykacz dr marco, czyżby zachlany w 4 litery?

No i te staruszki krzykate z KODu, co mają wielką misję do spełnienia jeszcze w swoim życiu.

I te nawiedzone z PIS. I przedszkolaki, gimbusy, studenciaki, księża, politycy, działacze, artyści, aktorzy, nauczyciele, profesorowie, dyrektorzy, posłowie i senatorzy,itd.

W tej dyskusji nie ma całego przekroju społeczeństwa! Nic nie napisali ci, co wrzeszczą do telefonów komórkowych w autobusach, gapowicze notoryczni, babunie stojące ... rozwiń

Avatar
gość / 16 marca 2016 o 20:53
0

Widzę, że w tym Lublinie to mamy samych ekspertów od komunikacji miejskiej, pięknie...

He, he, he, wszędzie są "eksperci" od wszystkiego.

Ale niektóre uwagi może dotrą tam gdzie trzeba i może dadzą jakiś pozytywny skutek?

Avatar
gość / 16 marca 2016 o 20:49
0

Akurat pod ZUSem jest tak zawieszona trakcja, że jeżeli kierowca nie łamałby przepisów na 100 % skończyło by się to zerwaniem pałąków... Trochę wiedzy i wyrozumiałości, to nie boli...

A czy jak pałąk się zerwie i upadnie na trolejbus, to może porazić pasażerów? Chyba tak.

Tak więc Ci co mają hejtowanie we krwi zaszczepione poprzez wiadome partie, to niech się najpierw zastanowią zanim zaczną oskarżać. Może zamiast tego dojdą w czym problem i zmuszą kogo trzeba do naprawienia nieprawidłowości? Mniej plucia, więcej konstruktywnego działania (z taktem oczywiście).

A czy jak pałąk się zerwie i upadnie na trolejbus, to może porazić pasażerów? Chyba tak.

Tak więc Ci co mają hejtowanie we krwi zaszczepione poprzez wiadome partie, to niech się najpierw zastanowią zanim zaczną oskarżać. Może zamiast tego dojdą w czym problem i zmuszą kogo trzeba do naprawienia nieprawidłowości? Mniej plucia, więcej konstruktywnego działania (z taktem oczywiście).

rozwiń
Avatar
gość / 16 marca 2016 o 20:38
0

Niech MPK przeszkoli kierowców w sprawie, jak mają się zachowywać, kiedy autobusem niskopodłogowym (z opuszczaną rampą przy drzwiach) chce jechać inwalida na wózku inwalidzkim, który nie ma asystenta. Czy autobusy mają pasy bezpieczeństwa mocujące wózek na czas jazdy?

Ja wiem, że kierowcy autobusów są rozliczani z rozkładów jazdy i że są za to karani jeśli kontrola wykaże spóźnienia. I wiem, że na jednym przystanku może zejść 2 min, a na innym o wiele więcej, bo to zależy od ilości pasażerów i ich sprawności. Poza tym na ulicach nie ma jednakowej płynności jazdy, bo często są różne utrudnienia i to w różnych porach dnia.Ważna jest też pora roku. Tych spraw rozkłady jazdy nie uwzględniają. Więc nie powinno być żadnych rozkładów jazdy, tylko informacja co ile mniej więcej minut jeżdżą na tej linii autobusy. Wtedy kierowcy mieliby szansę nie spieszyć się i uważać na pasażerów.

Następna sprawa, to sprzedaż biletów przez kierowców. To jest debilizm. Dajcie jeszcze przepis, żeby śpiewał w czasie jazdy.Bilety powinny być do kupienia w sklepach, albo automatach, a nie żeby kierowca liczył te grosiki i ich pilnował, żeby ich ktoś nie zajumał, ponadto nie napadł za 5zł!!! Albo powinni być konduktorzy, żeby oprócz sprzedawania biletów mogli pomóc właśnie w opuszczeniu rampy i wjeździe oraz wyjeździe wózka inwalidzkiego, lub wózka z dzieckiem.

W Lublinie nie działają bus taxi do przewożenia pasażerów na wózkach inwalidzkich, gdzie przejazd np.do lekarza, czy na rehabilitację, czy na uczelnię, lub na zakupy byłby finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W innych miastach takie udogodnienie jest, w Lublinie ktoś w PFRON śpi, także władze Lublina i wojewódzkie o inwalidach zapomniały. Niby jakieś tam etaty są, ale chyba tylko do pobierania pensji i robienia głupich akcji raz w roku.

Na medal jest lotnisko Lublin, ale tragedia to PKP i PKS oraz inni przewoźnicy autobusowi.

Także sklepy, oraz obiekty publiczne, gdzie trzeba załatwić sprawy. Krawężniki, schodki, strome podjazdy, brak wind (podnośników). Także wc, nawet w szpitalach są za małe. W miastach powiatowych w szpitalach, nawet tych dużych i wyremontowanych tragedia. 1 winda (służbowa!!!) na cały budynek. Karetki też nie mają podnośników.

Wracając do kierowców MPK to uważam, że wielu jest super. Ale człowiek musi mieć należyte warunki do wykonywania swej pracy i dobrą zapłatę. I wtedy wszystko jest OK.

Niech MPK przeszkoli kierowców w sprawie, jak mają się zachowywać, kiedy autobusem niskopodłogowym (z opuszczaną rampą przy drzwiach) chce jechać inwalida na wózku inwalidzkim, który nie ma asystenta. Czy autobusy mają pasy bezpieczeństwa mocujące wózek na czas jazdy?

Ja wiem, że kierowcy autobusów są rozliczani z rozkładów jazdy i że są za to karani jeśli kontrola wykaże spóźnienia. I wiem, że na jednym przystanku może zejść 2 min, a na innym o wiele więcej, bo to zależy od ilości pasażerów i ich sprawności. Poza tym na ulicach n... rozwiń

Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 20:03
0

Widzę, że w tym Lublinie to mamy samych ekspertów od komunikacji miejskiej, pięknie...

Avatar
UWAGA pirat! / 16 marca 2016 o 20:01
0

Bo pojazdami komunikacji miejskiej jeżdżą piraci co maja za nic bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. Codziennie autobusy z Głębokiej skręcają ze złego pasa aby ominąć korek nawet 5 samochodów, blokując przy tym pasa do jazdy na wprost. A co wyprawiają kierowcy trolejbusów pod zusem ? To jest mistrzostwo.... z środkowego pasa potrafią skręcić w prawo, lewo lub pojechać prosto. Oczywiście kierunkowskaz włączą jak skręcają. Zmiana pasa na środku ronda (linia 161) w ciemno i spychanie kierowców innych samochodów to standard !! A to wszystko pod samą komendą drogówki !!!

Akurat pod ZUSem jest tak zawieszona trakcja, że jeżeli kierowca nie łamałby przepisów na 100 % skończyło by się to zerwaniem pałąków... Trochę wiedzy i wyrozumiałości, to nie boli...

Akurat pod ZUSem jest tak zawieszona trakcja, że jeżeli kierowca nie łamałby przepisów na 100 % skończyło by się to zerwaniem pałąków... Trochę wiedzy i wyrozumiałości, to nie boli...

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 0 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 8 7

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 5 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 16

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 605 62

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!