Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

23 marca 2020 r.
17:44

Lublin będzie mieć własną aleję gwiazd. Gdzie powstanie Aleja Sławnych Lublinian?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
282 3 A A
Gwiazda Beaty Kozidrak w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu
Gwiazda Beaty Kozidrak w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu (fot. Adaś17)

W śródmieściu może powstać Aleja Sławnych Lublinian, która miałaby upamiętniać znane osoby pochodzące z naszego miasta i dla niego zasłużone. Pomysł rzucił jeden z radnych, urzędnicy mu przyklasnęli, a miejski konserwator zabytków ma już pierwsze propozycje miejsc, w których można urządzić taką aleję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Utworzenie alei sław zaproponował miejski radny Zbigniew Ławniczak (PiS), który złożył tę prośbę do prezydenta niedługo po pogrzebie kompozytora Romualda Lipki.

– Projekt mógłby powstać we współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie Lublina – zasugerował radny Ławniczak. Jako przykład takiej alei wskazał płytki z brązu wmurowane w bruk ul. Grodzkiej w Zamościu. – W zamojskiej Alei Sław swoje ślady butów odcisnęli już Jan Machulski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Krzysztof Zanussi i wielu innych.

Radny zaproponował, aby Aleja Sławnych Lublinian powstała na pl. Teatralnym przed gmachem Centrum Spotkania Kultur. Wymienił także kilka osób, które warto byłoby upamiętnić: Romualda Lipkę, Julię Hartwig, Krzysztofa Cugowskiego, Urszulę, Beatę Kozidrak, Piotra Szczepanika, Bohdana Łazukę i Władysława Żmudę.

Ratusz podchwycił ten pomysł. – Zależałoby nam na upamiętnieniu cenionych osobowości związanych z naszym miastem w sposób godny i odpowiadający oczekiwaniom mieszkańców – odpisał radnemu Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. Podkreślił, że Lublin ma wielu cennych i zasłużonych artystów, których warto uhonorować i którymi warto się chwalić. – Chcielibyśmy z jednej strony, poprzez symboliczną obecność w przestrzeni publicznej uczcić ich pamięć, z drugiej strony zwrócić uwagę na twórczość i związki z Lublinem wszystkim osobom odwiedzającym nasze miasto.

Urząd Miasta będzie teraz szukać odpowiedniego miejsca na stworzenie lubelskiej alei sław. – Prezydent polecił w tym celu miejskiemu konserwatorowi zabytków wskazanie w przestrzeni publicznej miejsca, które będzie najdogodniejsze ze względu na swoje usytuowanie w obszarze objętym opieką konserwatorską – poinformował sekretarz Wojewódzki. Zastrzegł, że miejsce musi być wyeksponowane, m.in. ze względu na turystów.

– Żeby te osoby godnie uhonorować, nie może to być mała uliczka na obrzeżach śródmieścia – podkreśla w rozmowie z nami Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. – Mamy już wstępne pomysły. Jeden jest związany z odcinkiem Krakowskiego Przedmieścia od 3 Maja do Lipowej. Drugi dotyczy ul. Królewskiej – wylicza Mącik. – Utworzenie alei sław to dobra propozycja. Byłoby to godnym upamiętnieniem zasłużonych osób, a płyty nie byłyby zbyt inwazyjnym elementem w przestrzeni miejskiej.

Urząd Miasta na razie nie podaje możliwego terminu wykonania nowej atrakcji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-felipe_96. / 23 marca 2020 r. o 18:45
+11
Pomysł nie jest zły ale w kwestii placu Teatralnego czy też Placu Kaczyńskiego mam zasadniczą uwagę - te miejsca poprzez swoją łysość są pustyniami, brak zacienienia w lecie powoduje upał i nie chce się tam przebywać, w jesienno-zimowych zaś miesiącach bladość tych miejsc przytłacza. Plac Teatralny wymaga zasadniczej korekty mianowicie - kamienne siedziska zlokalizowane naprzeciwko iluminacji należy zlikwidować i zamiast nich postawić normalne ławki drewniano-metalowe z oparciami by móc się oprzeć. Kolejna kwestia - kamienne leżaki czym prędzej zlikwidować, są absolutnie niepotrzebne, zaś co do całego placu to powiem tak - jedyne co potrzeba zrobić to na jednym skraju postawić należy kilka kamiennych donic( 4-6 sztuk) w miarę równych od siebie odstępach a w nich zasadzić duże krzewy, które odpowiednio przycinane mogą dodać uroku temu miejscu - krzewy mogłyby mieć kształt figur geometrycznych - kuli, walca, piramidy, sześcianu. W każdym bądź razie coś na modłę francuską. Musiałaby zniknąć z terenu placu stacja roweru miejskiego to na pewno. Na przeciwległym skraju uczynić należałoby podobnie - też kilka donic (4-6)w miarę równych od siebie odległościach z nasadzonymi krzewami. Dzięki temu Plac Teatralny trochę się zazieleni i będzie przyjemniej tam przebywać, pustota nie będzie tak przytłaczać, będzie można także sobie siąść i wygodnie się oprzeć, bo będą ławki takie jak potrzeba. Co do Placu Kaczyńskiego - tam za wiele zrobić się nie da, a pomyśleć, że do 2009 roku istniała przy ul. Kołłątaja pętla autobusowa, która nie wyglądała wcale źle - było rondko, na środku był pomnik, dookoła którego rosły bratki, jedynie tylko chodniki obok pętli były sfatygowane i powybrzuszane to było złe. Nieopodal pętli rosły dwa bardzo potężne drzewa - one zostały usunięte kiedy przebudowano to miejsce na Plac Kaczyńskiego, jednakże w miejscu tychże drzew można zrobić to co w przypadku placu teatralnego - czyli też kamienne donice ale mniej - 2-3 sztuki i posadzić w nich krzewy. Plac Teatralny oraz Plac Kaczyńskiego wymagają delikatnych zabiegów estetyczno-kosmetycznych, by było przyjemniej na nich przebywać a nie odstraszały bladością, kamienistością i betonowością, a miały w sobie chociaż odrobinę fantazji.
Pomysł nie jest zły ale w kwestii placu Teatralnego czy też Placu Kaczyńskiego mam zasadniczą uwagę - te miejsca poprzez swoją łysość są pustyniami, brak zacienienia w lecie powoduje upał i nie chce się tam przebywać, w jesienno-zimowych zaś miesiącach bladość tych miejsc przytłacza. Plac Teatralny wymaga zasadniczej korekty mianowicie - kamienne siedziska zlokalizowane naprzeciwko iluminacji należy zlikwidować i zamiast nich postawić normalne ławki drewniano-metalowe z oparciami by móc się oprzeć. Kolejna kwestia - kamienne leżaki czym pręd... rozwiń
Avatar
Rafał Kowalczyk / 23 marca 2020 r. o 18:27
+8
Józef Szanajca w końcu mógłby się doczekać upamiętnienia w Lublinie. Syn lubelskiego aptekarza. Jeden z najwybitniejszych przedwojennych architektów. Członek legendarnej grupy awangardzistów - Praesens. Wraz z Bohdanem Lachertem rozsławiał polski modernizm na arenie międzynarodowej setkami projektów, realizacji i nagród. Ich autorstwa jest siedziba Banku Gospodarstwa Krajowego na Krakowskim Przedmieściu 64. Józef poległ we wrześniu 1939 r. pod Tomaszowem Lubelskim. Beata Chomątowska pisząc 6 lat temu biografię obu architektów przyjechała do Lublina. Mało kto potrafił jej o Szanajcy cokolwiek opowiedzieć... W 2019 roku udało mi się wywalczyć, by warszawski skwer na Muranowie nosił imię Lacherta. Może teraz pora, by gwiazdą zaprezentować nazwisko wybitnego Lublinianina?
Józef Szanajca w końcu mógłby się doczekać upamiętnienia w Lublinie. Syn lubelskiego aptekarza. Jeden z najwybitniejszych przedwojennych architektów. Członek legendarnej grupy awangardzistów - Praesens. Wraz z Bohdanem Lachertem rozsławiał polski modernizm na arenie międzynarodowej setkami projektów, realizacji i nagród. Ich autorstwa jest siedziba Banku Gospodarstwa Krajowego na Krakowskim Przedmieściu 64. Józef poległ we wrześniu 1939 r. pod Tomaszowem Lubelskim. Beata Chomątowska pisząc 6 lat temu biografię obu architektów przyjechała do ... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 23 marca 2020 r. o 19:45
+3
Odciśnięte w betonie pazerne łapska pato-deweloperów to byłby świetny znak mijających czasów dewelo-rozwoju ku przestrodze dla przyszłych pokoleń.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 23 marca 2020 r. o 19:45
+3
Odciśnięte w betonie pazerne łapska pato-deweloperów to byłby świetny znak mijających czasów dewelo-rozwoju ku przestrodze dla przyszłych pokoleń.
Avatar
-felipe_96. / 23 marca 2020 r. o 18:45
+11
Pomysł nie jest zły ale w kwestii placu Teatralnego czy też Placu Kaczyńskiego mam zasadniczą uwagę - te miejsca poprzez swoją łysość są pustyniami, brak zacienienia w lecie powoduje upał i nie chce się tam przebywać, w jesienno-zimowych zaś miesiącach bladość tych miejsc przytłacza. Plac Teatralny wymaga zasadniczej korekty mianowicie - kamienne siedziska zlokalizowane naprzeciwko iluminacji należy zlikwidować i zamiast nich postawić normalne ławki drewniano-metalowe z oparciami by móc się oprzeć. Kolejna kwestia - kamienne leżaki czym prędzej zlikwidować, są absolutnie niepotrzebne, zaś co do całego placu to powiem tak - jedyne co potrzeba zrobić to na jednym skraju postawić należy kilka kamiennych donic( 4-6 sztuk) w miarę równych od siebie odstępach a w nich zasadzić duże krzewy, które odpowiednio przycinane mogą dodać uroku temu miejscu - krzewy mogłyby mieć kształt figur geometrycznych - kuli, walca, piramidy, sześcianu. W każdym bądź razie coś na modłę francuską. Musiałaby zniknąć z terenu placu stacja roweru miejskiego to na pewno. Na przeciwległym skraju uczynić należałoby podobnie - też kilka donic (4-6)w miarę równych od siebie odległościach z nasadzonymi krzewami. Dzięki temu Plac Teatralny trochę się zazieleni i będzie przyjemniej tam przebywać, pustota nie będzie tak przytłaczać, będzie można także sobie siąść i wygodnie się oprzeć, bo będą ławki takie jak potrzeba. Co do Placu Kaczyńskiego - tam za wiele zrobić się nie da, a pomyśleć, że do 2009 roku istniała przy ul. Kołłątaja pętla autobusowa, która nie wyglądała wcale źle - było rondko, na środku był pomnik, dookoła którego rosły bratki, jedynie tylko chodniki obok pętli były sfatygowane i powybrzuszane to było złe. Nieopodal pętli rosły dwa bardzo potężne drzewa - one zostały usunięte kiedy przebudowano to miejsce na Plac Kaczyńskiego, jednakże w miejscu tychże drzew można zrobić to co w przypadku placu teatralnego - czyli też kamienne donice ale mniej - 2-3 sztuki i posadzić w nich krzewy. Plac Teatralny oraz Plac Kaczyńskiego wymagają delikatnych zabiegów estetyczno-kosmetycznych, by było przyjemniej na nich przebywać a nie odstraszały bladością, kamienistością i betonowością, a miały w sobie chociaż odrobinę fantazji.
Pomysł nie jest zły ale w kwestii placu Teatralnego czy też Placu Kaczyńskiego mam zasadniczą uwagę - te miejsca poprzez swoją łysość są pustyniami, brak zacienienia w lecie powoduje upał i nie chce się tam przebywać, w jesienno-zimowych zaś miesiącach bladość tych miejsc przytłacza. Plac Teatralny wymaga zasadniczej korekty mianowicie - kamienne siedziska zlokalizowane naprzeciwko iluminacji należy zlikwidować i zamiast nich postawić normalne ławki drewniano-metalowe z oparciami by móc się oprzeć. Kolejna kwestia - kamienne leżaki czym pręd... rozwiń
Avatar
Rafał Kowalczyk / 23 marca 2020 r. o 18:27
+8
Józef Szanajca w końcu mógłby się doczekać upamiętnienia w Lublinie. Syn lubelskiego aptekarza. Jeden z najwybitniejszych przedwojennych architektów. Członek legendarnej grupy awangardzistów - Praesens. Wraz z Bohdanem Lachertem rozsławiał polski modernizm na arenie międzynarodowej setkami projektów, realizacji i nagród. Ich autorstwa jest siedziba Banku Gospodarstwa Krajowego na Krakowskim Przedmieściu 64. Józef poległ we wrześniu 1939 r. pod Tomaszowem Lubelskim. Beata Chomątowska pisząc 6 lat temu biografię obu architektów przyjechała do Lublina. Mało kto potrafił jej o Szanajcy cokolwiek opowiedzieć... W 2019 roku udało mi się wywalczyć, by warszawski skwer na Muranowie nosił imię Lacherta. Może teraz pora, by gwiazdą zaprezentować nazwisko wybitnego Lublinianina?
Józef Szanajca w końcu mógłby się doczekać upamiętnienia w Lublinie. Syn lubelskiego aptekarza. Jeden z najwybitniejszych przedwojennych architektów. Członek legendarnej grupy awangardzistów - Praesens. Wraz z Bohdanem Lachertem rozsławiał polski modernizm na arenie międzynarodowej setkami projektów, realizacji i nagród. Ich autorstwa jest siedziba Banku Gospodarstwa Krajowego na Krakowskim Przedmieściu 64. Józef poległ we wrześniu 1939 r. pod Tomaszowem Lubelskim. Beata Chomątowska pisząc 6 lat temu biografię obu architektów przyjechała do ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

10 kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tak, jak było do tej pory.

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Już ponad 7 tysięcy maseczek udało się uszyć dzięki staraniu stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Maski trafiły do służb medycznych z całej Lubelszczyzny.

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Klubowe imprezy bez wychodzenia z domu, koncerty przez internet, wirtualne wystawy - w czasie epidemii koronawirusa zmienia się cały świat, a wraz z nim kultura i sztuka. Platforma VOD Arte zaprasza do odkrywania za darmo filmów dokumentalnych próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia zmienia i zmieni w przyszłości świat sztuki

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Pochodzący z Ukrainy studenci pierwszego roku nie mogą wyjść samodzielnie po bułki, chyba że poproszą o to kogoś dorosłego. Wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem.

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

63-latka z Dęblina odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego męża. Zaatakowała go nożem, podczas domowej awantury. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Rozmowa z prof. dr. hab. Piotrem Tryjanowskim, dyrektorem Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Kapituła PGNiG Superligi Kobiet po raz pierwszy w historii rozdała nominacje do tytułu Gladiatorów 2020. W gronie wyróżnionych znalazło się wiele zawodniczek MKS Perła Lublin

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach
galeria

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach

W trzech miejscach w Lublinie – na skarpie przy Zamku (na zdjęciach), koło Centrum Kultury i na pasie zieleni przy ul. Krańcowej widać mnóstwo żonkili. Właśnie zaczynają zwracać na siebie uwagę, bo zakwitają. Kilka tysięcy cebulek posadzili jesienią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, XXI LO i studenci Wydziału Ogrodnictwa UP – wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Wszystko w ramach akcji Hospicyjne Pola Nadziei.

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

– To wyzwanie zarówno dla nauczycieli, naszych podopiecznych, jak i ich rodziców – tak o zdalnym nauczaniu mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Otacza ono opieką ponad 200 osób z autyzmem.

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

W Magicznych Ogrodach Rodzinnym Parku Tematycznym znajdujący się pod Janowcem kwitną już tulipany.

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi szpitala w Parczewie. Mężczyzna bezprawnie przeglądał dokumentację pacjentki. Wcześniej wdał się z nią w romans, a kobieta zaszła w ciążę.

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

Starostwo Powiatowe w Lubartowie jest kolejną instytucją, która włączyła się aukcję charytatywną dla SP ZOZ w Lubartowie. Licytacja jest szczególna, bo można zostać „starostą na jeden dzień”.

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Do nietypowego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji Motycz. – Wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe załadowane tłuczniem – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, bo w lokomotywie najprawdopodobniej nie było maszynisty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.