Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lutego 2019 r.
18:34

Powstaną nowe bloki w Lublinie, będzie też wycinka. Studenci protestują [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
462 81 A A

Ratusz pozwolił wyciąć 39 drzew pod budowę bloków przy al. Kraśnickiej między działką wojska a terenem UMCS. Za zgodę deweloper ma zapłacić miastu ponad 116 tys. zł. Z wycinką nie może się pogodzić grupa studentów pobliskiego Wydziału Artystycznego, którzy zorganizowali tu w środę nietypowy happening

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Musimy pokazać tym z góry, że nie jest nam obojętny los drzew, ptaków, przyrody – mówi Emilia Skubis, która wraz z innymi studentami obwiązywała drzewa paskami tkaniny. Podobnie protestował 50 lat temu artysta Tomasz Kawiak „bandażując” drzewa przy ul. Narutowicza. – Była to pierwsza akcja w Polsce o charakterze happeningu artystyczno-ekologicznego – przypomina Grzegorz Nowicki, współorganizator protestu przy al. Kraśnickiej. – Walczymy o to, żeby zachować obiekty cenne przyrodniczo.

W miejscu protestu ma powstać osiedle bloków mieszkalnych, które chce zbudować firma Wikana. Kilka dni temu spółka dostała od miasta zezwolenie na wycinkę drzew. Firma od dłuższego czasu zapewnia, że nie zamierza ogołocić całej działki. – Na nieruchomości pozostaną liczne drzewa, które architekt musiał wkomponować w nowe osiedle, co wymagało szeregu ustępstw komercyjnych ze strony dewelopera – podkreśla Wikana. – Planowane osiedle zostanie zaprojektowane w taki sposób, by stworzyć komfort dla przyszłych mieszkańców z uwzględnieniem walorów przyrodniczych.

Deweloper przez kilka lat starał się o zezwolenie. Zaczął od prośby o zgodę na usunięcie 200 drzew.

– Nie dostał takiej zgody – przypomina Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Dodaje, że później inwestor kilka razy zmieniał koncepcję osiedla, szedł na ustępstwa i ograniczał plany wycinki: – Wkomponował budynki w istniejący starodrzew, dostosował do zasięgu koron drzew, zlecił specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, zapewnił ochronę korzeni przez ograniczenie infrastruktury komunikacyjnej.

Wszystko zakończyło się zgodą na wycinkę 39 drzew. – Zezwolenie dotyczy jedynie drzew w złym stanie zdrowotnym, kilku obumarłych i wybitnie kolidujących z planowaną inwestycją. Ustawa o ochronie przyrody nie daje możliwości odmowy w takich przypadkach – mówi Mazurek-Podleśna. Zwykle w takich przypadkach miasto wymaga posadzenia w zamian innych drzew. Tu będzie inaczej. – Okazało się, że inwestor nie dysponuje terenem, na którym takie nasadzenia mogą być wykonane w sposób trwały. W związku z tym odstąpił od nasadzeń i zobowiązał się do uiszczenia opłaty za usunięcie drzew w wysokości ponad 116 tys. zł.

Zezwolenie na wycinkę nie zdążyło się jeszcze uprawomocnić, a jego zaskarżenie już zapowiadają dwie organizacje, które zostały dopuszczone przez Urząd Miasta do formalnego postępowania.

– Zamierzamy skorzystać z tego prawa z tego skorzystać – potwierdza Barbara Grzegorczyk, prezes Stowarzyszenia Ochrony Miejsc Zapomnianych, które szykuje już pismo do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. – Walczymy o przyrodę, która jest w Lublinie niezbędna – wtóruje jej Zofia Polska, prezes Stowarzyszenia Obrońców Wąwozów „Zimne Doły”. – To, co zostanie zniszczone, tego już się nie odzyska. To nie materiał, że da się w nim łatkę zrobić.

Obie organizacje próbowały też podważyć decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która zgodziła się na zniszczenie siedlisk chronionych gatunków ptaków. Zaskarżyły zgodę do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, ale bezskutecznie, bo nie były stroną postępowania w sprawie gniazd. Zezwolenie jest już prawomocne.

– Obejmuje tylko trzy gniazda: zięby, sierpówki i drozda – informuje Paweł Duklewski, rzecznik RDOŚ. – W zezwoleniu ustalono rekompensatę w postaci wywieszenia co najmniej trzech budek lęgowych przystosowanych dla tych gatunków ptaków. Przy wydawaniu tego typu zezwoleń stosowana jest zasada dobrej praktyki polegająca na wskazaniu montażu budek w ilościach adekwatnych do zniszczonych gniazd lub liczebności par lęgowych.

Komentarze 81

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 19:35
+33
Cóż za wyjątkowa obłuda. Nieopodal UMCS buduje kampus i tam już studentom wycinka drzew nie przeszkadzała ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/lublin-nowy-kampus-umcs-juz-w-budowie,n,1000234752.html
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 19:41
+30
Przecież to prywatny teren. Pytali w ogóle właściciela czy mogą tam wejść?
Avatar
Urbanista / 6 lutego 2019 o 19:57
+16
Tu nie budować, tam nie budować... więc pytam gdzie ci deweloperzy mają budować nowe mieszkania? w Konopnicy? Wólce Abramowickiej? Niemcach? a może Niedrzwicy? I wy się dziwicie, że młodzi ludzie stąd uciekają...
 Obrzeża Lublina,Konopnice, Wolki Abramowickie zabudowane zabudową jednorodzinną, nie rzadko willowa. Nawet jak masz wolne pole to najdalej za 150 m zabudowania. Między domy jednorodzinne bloku nie wcisniesz. Trzeba by było wywlaszczac ludzi jak za komuny. Albo stawiać bloki 10-15 km od granic miasta gdzie jest dużo niezabudowanej przestrzeni.
 Obrzeża Lublina,Konopnice, Wolki Abramowickie zabudowane zabudową jednorodzinną, nie rzadko willowa. Nawet jak masz wolne pole to najdalej za 150 m zabudowania. Między domy jednorodzinne bloku nie wcisniesz. Trzeba by było wywlaszczac ludzi jak za komuny. Albo stawiać bloki 10-15 km od granic miasta gdzie jest dużo niezabudowanej przestrzeni. rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 19:39
+16
w czym problem? wytną 39 a posadzą zapewne 3 albo 4x tyle
Avatar
na swoim róbta co chceta / 6 lutego 2019 o 19:49
+12
ale od prywatnej własności to wara
Avatar
Piotrek / 6 lutego 2019 o 20:19
+10
Szkoda "strzępić ryja" na te durne pseudo ekologiczne happeningi. Deweloper chciał wyciąć 200 drzew, UM zgodził się jedynie na wycinkę 39 drzew. I dalej źle. Pytam zatem gdzie właściciel działki ma mieszkania budować? W koronach drzew? Nie bądźmy śmieszni. Lublin jest miastem wojewódzkim i musi się rozwijać.
Avatar
Bob / 6 lutego 2019 o 20:12
+10
Lublin się rozwija, ludzie muszą gdzieś mieszkać. Poza tym budownictwo to też miejsca pracy 
Avatar
Rajmund / 6 lutego 2019 o 20:10
+8
Gdyby to od tych ludzi zależało to 50 lat temu nie zostałaby zbudowana żadna większa lubelska dzielnica. LSM, Czechów, Felin, Czuby. Lublin dalej by się kończył na Raclawickich. Bo  wąwóz, kuny, lisy, kuropatwy. Tam gdzie mieszka obecnie kilkadziesiąt tysięcy osób byłyby podlubelskie wiochy i pola uprawne.
Avatar
żeśmy pod maryska pili razem / 6 lutego 2019 o 21:56
+6
Ten siwy z brodą to też student?
  Pare razy nie zaliczył sesji - wielkie mecyje.
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 o 21:52
+6
39 drzew w tym część w złym stanie - czy studenty poszły kawałek w dół ulicą głęboka, gdzie pod budynki UMCS-u wycinany jest tzw "małpi gaj"?
Avatar
Develo z zoliborza / 8 lutego 2019 o 16:53
0
To "Wikana" pogrobowiec LPBO.  Trzymam się od nich z daleka.
 Ja tam wole srebrna dwie wieże.
Avatar
bedzie dobrze / 8 lutego 2019 o 10:03
0
Mam pomysl... Jebnijmy wszedzie bloki. Wytnijmy wszystkie drzewa a trawniki zastąpmy zielonym betonem a przyrode i ptaki i zwierzeta sztucznymi lalkami. Same plusy! I w lecie i wzine bedzie zielono i pelno zwierzat i ptactwa w okolo nas... Coz tego ze ptaki i zwierzeta to sztuczne alki... Przrcierz mozna sobie wyobrazic jak ptaki cwierkaja a zwierzeta biegaja... Nie masz wyobrazni czy jak? Wtedy bedzie wszystko zajebiste. Tak sztuczne ze malo mozliwe ze zywe
 Też mam takie pomysły jak dobrze przyćpiam, jakie tabletki brał kolega?
Avatar
Tomek33 / 7 lutego 2019 o 23:16
-2
Mam pomysl... Jebnijmy wszedzie bloki. Wytnijmy wszystkie drzewa a trawniki zastąpmy zielonym betonem a przyrode i ptaki i zwierzeta sztucznymi lalkami. Same plusy! I w lecie i wzine bedzie zielono i pelno zwierzat i ptactwa w okolo nas... Coz tego ze ptaki i zwierzeta to sztuczne alki... Przrcierz mozna sobie wyobrazic jak ptaki cwierkaja a zwierzeta biegaja... Nie masz wyobrazni czy jak? Wtedy bedzie wszystko zajebiste. Tak sztuczne ze malo mozliwe ze zywe
Avatar
Paweł / 7 lutego 2019 o 22:27
0
Ten siwy z brodą to też student?
Chyba zaoczny...
 Raczej wieczny...
Avatar
Lepsza zmiana / 7 lutego 2019 o 16:52
0
Taki sam park będziecie mieli na górkach czechowskich wytną wszystko i zabudują
 Mówisz, że będa ciąć jak Szyszko żubry - ale ten pis ma zdolnych ministrów, co jeden to lepszy :))
Avatar
Bleee / 7 lutego 2019 o 16:22
0
Powiem Wam lublinianie że ten Wasz ulubiony prezydent pozostawi Lublin zabetonowany bez krzty zieleni. Bronowice pozbawił jedynego osiedlowego skweru, plac litewski zabetonował cały, bierze sie za górki czechowskie i wydaje zgodę na wycinkę wszędzie gdzie deweloperzy go poproszą. Jak nie wiadomo o co chodzi to....... Życzę zdrowego rozsądku.
 Jak nie wiadomo o co chodzi to sie nie pisze - również życzymy zdrowego rozsądku i nie powtarzania po trollu 
Avatar
ale jaja / 7 lutego 2019 o 15:22
-1
deweloperski troll omaniony chorobą betonowania i wycinki zawsze na stanowisku. Będzie pluł na każdą inicjatywę społeczną. Judasz za srebrniki powieli każde kłamstwo w pogardzie do zdrowia ludzi podcina gałąź na której wszyscy siedzimy. Ciekaw w jakim zawodzie pracowała jego matka.
 Jak ty mowisz o swojej rodzinie?
Avatar
alik / 7 lutego 2019 o 15:20
0
Taki sam park będziecie mieli na górkach czechowskich wytną wszystko i zabudują
 Wycie pisowskiego trolla - lubie.
Avatar
zzz / 7 lutego 2019 o 15:19
-1
Chcieliście develożuka naczelnego pilarza drzew i betoniarza to macie
 Wycie pisowskiego trolla - lubie.
Avatar
Gość / 7 lutego 2019 o 15:18
+1
W końcu prezes ruszył te trolle do roboty,bo już tak cicho było a trzeba dniówki na piatek wyrobić.
Zobacz wszystkie komentarze 81

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chińscy oszuści z wyrokami. Lubelska celebrytka czeka na proces
galeria

Chińscy oszuści z wyrokami. Lubelska celebrytka czeka na proces 0 0

Jest postęp w sprawie „chińskiego gangu”, którego członkowie dzwoniąc z Polski oszukiwał swoich rodaków w kraju. Naciągacze zostali skazani przez tamtejszy sąd. To pozwoli postawić zamknąć śledztwo dotyczące lubelskiej celebrytki, która miała pomagać oszustom.

Studniówka puławskiej "Budowlanki"
galeria

Studniówka puławskiej "Budowlanki" 12 3

W sobotę, 9 lutego, w Domu Weselnym "U Jakuba" w Sosnowie, tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego bawili się studniówce. Poloneza zatańczyło 40 par. Nie brakowało humoru i gości specjalnych. Uczniowie przebrali się m.in. "siostrę Anastazję".

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach [zdjęcia]
galeria

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach [zdjęcia] 21 1

W Centrum Spotkania Kultur można oglądać rzeźbę, której autor jest projektantem wielkoformatowych architektonicznych projekcji wideo. Wstęp gratis

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą!
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą! 0 0

Deklasacja rywali w wykonaniu polskich skoczków w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen. Drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokonała drugich Niemców o 79,2 punktu. Podium uzupełnili Słoweńcy.

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza
galeria

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza 23 40

Zjednoczone siły ekologów w liczbie około 30 osób przeprowadziły dziś w Lublinie „Strajk dla ziemi”. Lubelska akcja była częścią pierwszego ogólnopolskiego protestu pod tą nazwą w sprawie ochrony planety. Ekolodzy protestowali na schodach lubelskiego ratusza.

Partia Piotrowskiego zarejestrowana

Partia Piotrowskiego zarejestrowana 41 23

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi został wpisany do rejestru partii politycznych. Prezesem ugrupowania jest poseł do Parlamentu Europejskiego z Lublina Mirosław Piotrowski

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan 2 0

Tydzień po niezwykle cennym zwycięstwie ze Ślęzą Wrocław zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin czeka kolejny mecz z trudnym rywalem. W sobotę (godz. 18) akademiczki zagrają z Artego Bydgoszcz. Ponownie, nie będą faworytem tego starcia

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody!

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody! 204 4

Do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, ale w Lublinie kwitną już kwiaty. Sprawdziliśmy prognozę pogody żeby sprawdzić, czy widać już stałe ocieplenie. Widać!

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek
galeria

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek 41 5

Kilka lat temu rzuciła pracę w mediach, żeby robić ciastka. Dzisiaj przed jej pracownią na warszawskim Powiślu ustawiają się kolejki. Rozmowa z Ewą Wójcik z Lublina, właścicielką pracowni cukierniczej „Ciastka z kremem” i blogerką kulinarną

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo)
film

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo) 0 0

Czas na wielką wyprawę przez zniszczoną Rosję. Wyprawę pełną niebezpieczeństw, ale też pięknych widoków. Dziś premiera gry Metro Exodus.

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce 4 16

Marek Krakowski został zastępcą dyrektora w podległym marszałkowi województwa Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich. Sekretarz okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości ostatnio pracował na dyrektorskim stanowisku w lubelskim oddziale Poczty Polskiej

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo)
film

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo) 0 0

Postapokalipsa w różowym odcieniu, czyli klasyczne rozwiązania w nowym wydaniu. Dziś premiera gry Far Cry New Dawn.

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach 1 3

Dla obu naszych drużyn najważniejszym zadaniem będzie wyjazd za dwa tygodnie do rywali z dwoma wygranymi odniesionymi na swoim terenie

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia)
galeria

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia) 3 5

Zespół z Łęcznej przegrał z innym drugoligowcem 0:2, a wynik sparingu rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.