Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2008 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Lublin chce kusić emigrantów do powrotu, ale nie wie czym

0 17 A A

Władze Lublina będą namawiać Polaków w Wielkiej Brytanii do powrotu do naszego miasta. - Lublin to ładne miejsce, ale niewiele ma do zaoferowania - mówią sami emigranci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rafał Karpiński wyjechał z Lublina trzy lata temu. Na Wyspach znalazł dobrze płatną pracę. Zrealizował swoje plany i właśnie wrócił do kraju. Ale na Śląsk.

- Zastanawiałem się nad Lublinem, ale szybko mi przeszło - mówi Karpiński. - Pensje nędzne, mało ciekawych ofert pracy. Na Śląsk przyjechałem prawie w ciemno, ale się nie boję. Tam są dużo większe możliwości.

Rafał wrócił, choć wie, że w Polsce jeszcze długo nie będzie zarabiał tyle, co na Wyspach. Takich, jak on jest więcej. Chcą wracać, ale często nie wiedzą, co czeka ich w kraju.

Program "12 miast”, przygotowany przez polonijne stowarzyszenie "Poland Street” ma ułatwić rodakom podjęcie decyzji. Od stycznia władze polskich miast będą spotykać się z emigrantami w Londynie. Cel jest prosty - zareklamować swój ośrodek i zachęcić jak najwięcej ludzi do powrotu.

- My idziemy na pierwszy ogień - mówi Piotr Landowski ze szczecińskiego magistratu. - Zabieramy ze sobą przedsiębiorców, a oni mają do zaoferowania kilkaset miejsc pracy.

Szczecin zamierza też przedstawić ofertę turystyczną i kulturalną, by zachęcić Polaków z Wysp do odwiedzenia miasta. Jeśli im się spodoba, może przyjadą do nas na stałe - mówią w tamtejszym Ratuszu.

Prezentację Lublina zaplanowano na maj. Na razie to jedyna konkretna informacja. W magistracie nie wiedzą jeszcze, jak i czym zachęcać do osiedlenia się w naszym mieście.

- Będziemy nad tym pracować od stycznia - mówi Iwo Weremko z referatu ds. międzynarodowych lubelskiego Ratusza - Chcemy zobaczyć, jak zrobią to inni.
Konkretnych pomysłów brakuje, ale zdaniem Weremko, miasto ma sporo do zaoferowania:  Choćby strefę ekonomiczną. Tam można przecież szukać pracy. Poza tym, Lublin to miasto młodych ludzi. Mamy sporo studentów, którzy u nas zostają i jakoś sobie radzą.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublinianin w Londynie / 12 stycznia 2009 o 15:38
0
A moze by tak cos zrobic dla swojego mista zamiast tylko marudzic i krytykowac !!! Ja uwazam ze dla Lublina Projekt 12 miast powinien byc raczej promocja miasta i regionu wsrod brytyjskich przedsiebiorcow. Zawsze to lepsze niz kiszenie sie we wlasnym sosie i narzekanie jak to wszyscy wszystko zle robi i jakie maja nietrafione pomysly!
Avatar
polak / 30 grudnia 2008 o 20:56
0
To juz jest granda. co promowac do czego wracac. ? Ani poszanowania prawa przez ludzi ktorzy to prawo stanowia. Ani dotrzymywania obietnic wyborczych. Zarowno Pan Prezydent jak i premier zachowuja sie jak dzieci. Ktory dalej sika.
Ludzie ktorzy wyjechali maja lepsze rozeznanie w sytuacji w Polsce niz urzednicy i politycy.
Wiedza,ze zarabiajac w Irlandii okolo 1000 e lub w Angli 500 f tygodniowo za te pieniadze wynajma porzadne mieszkanie na caly miesiac.Za tydzien pracy komfortowe warunki mieszkaniowe.
Kilka razy w roku sa w Polsce po tygodniu lub dluzej.Na urlop jada do Chorwacji. Sa mlodzi ciekawi swiata.
Czy moga wyjechac z Polski na urlop.Moga. Czy moga kupic mieszkanie moga ,wynajac moga.
Ale nie chca poniewaz nie wierza w przestrzeganie prawa w Polsce, Nie wierza politykom.Nie wierza urzednikom ktorzy nie kiwna polcem ,nie maja zadnej inicjatywy bo wiedza jedno jest im dobrze i nie trzeba sie wychylac bo mozna stracic stanowisko
Zrobcie porzadek w Polsce dajcie przyklady gospodarnosci.dzialajcie logicznie a nie na zasadzie Janosika.
Ludzi nie mozna w nieskonczonosc oszukiwac.
To juz jest granda. co promowac do czego wracac. ? Ani poszanowania prawa przez ludzi ktorzy to prawo stanowia. Ani dotrzymywania obietnic wyborczych. Zarowno Pan Prezydent jak i premier zachowuja sie jak dzieci. Ktory dalej sika.
Ludzie ktorzy wyjechali maja lepsze rozeznanie w sytuacji w Polsce niz urzednicy i politycy.
Wiedza,ze zarabiajac w Irlandii okolo 1000 e lub w Angli 500 f tygodniowo za te pieniadze wynajma porzadne mieszkanie na caly miesiac.Za tydzien pracy komfortowe warunki mieszkaniowe.
Kilka razy w ... rozwiń
Avatar
Kuba z Irlandii / 30 grudnia 2008 o 12:55
0
Pracuję w Dublinie już ponad 2 lata. Wcześniej całe życie w Lublinie. Niby jedna literka różnicy, ale tęsknota duża. O powrocie myślę już od roku. Od roku też przekładam datę. Cały urlop spędzam w Lublinie, w moim rodzinnym mieście.. chciałbym wrócić.. ale.. do czego? I do czego ja jestem w Lublinie potrzebny i komu, poza moją rodziną? Prawda jest taka, że będąc pracownikiem umysłowym w irlandzkiej korporacji, praktycznie jedynie mogę się przydać w innej anglojęzycznej korporacji. Ale takich w Lublinie nie ma!
A praca w ekonomicznej strefie? A co tam będzie? fabryka opakowań? By w niej pracować trzeba wyższego wykształcenia, prawie dekady doświadczenia zawodowego i płynnego angielskiego? Oj chyba nie bardzo.
Więc zamiast nawoływać do powrotu w Londynie (co w dobie globalnej komunikacji jest szczytem głupoty, bo każdego emigranta stać na laptopa i bezprzewodowy internet), może należy zrobić coś z Lublinem? Z drogami i infrastrukturą, by korporacje i inwestorzy chcieli się tu osiedlać!
Pracuję w Dublinie już ponad 2 lata. Wcześniej całe życie w Lublinie. Niby jedna literka różnicy, ale tęsknota duża. O powrocie myślę już od roku. Od roku też przekładam datę. Cały urlop spędzam w Lublinie, w moim rodzinnym mieście.. chciałbym wrócić.. ale.. do czego? I do czego ja jestem w Lublinie potrzebny i komu, poza moją rodziną? Prawda jest taka, że będąc pracownikiem umysłowym w irlandzkiej korporacji, praktycznie jedynie mogę się przydać w innej anglojęzycznej korporacji. Ale takich w Lublinie nie ma!
A praca w ekonomiczne... rozwiń
Avatar
Wiosna ludów / 29 grudnia 2008 o 21:16
0
W przyszłym roku pracę może stracić 0,5 mln pracujacych tu w kraju Polaków... Od nowego roku wzrosna skladki ZUS... Rzad wespol z parlamentem zlikwidowal 'pomostowki"... To juz nie sa kpiny, to nie jest juz pytanie czy tedy wiedzie droga do "Grecji 2008" - to jest cos znacznie wiecej niz wydane przez Kiszczaka oswiadczenia w dniu 17.12.2008 o "manipulacjach" SB...
W 38 rocznice wydarzen Grudniowych znowu pluja nam w twarz...
Avatar
emigrantt / 29 grudnia 2008 o 19:35
0
hahahahahahahhahahahahahahhahahhahhahahahahahahhahahahahaha.....................
..człowiek zwany koniem RG się uśmiał...
Avatar
niemamgoajak / 29 grudnia 2008 o 16:15
0
żeby zachęcić trzeba dać godziwe zarobki i miejsca pracy a nie rozdawać ulotki i cieszyć michę z picia tym razem za granicą a nie w wypasionym hotelu w pl...
urzędnicy to kretyni
to tak jakbym miał zachęcić kogoś żeby usiadł na gównie dając ulotkę...
jeżeli nie dajecie perspektyw nie wydawajcie hajsu na wyjazdy... naszego hajsu
śmiech na sali
czy wszyscy którzy pojadą będą się pierdo**** w gumkach czy też bez i czy alko w cenie?
Avatar
Michał23 / 29 grudnia 2008 o 13:15
0
Ludzie to nie wiecie o co chodzi? Sprowadzić tych co się dorobili i wyczyścić z forsy.Ten co to wymyślił dobrze wie, że znajdą się głupcy.
Avatar
Jasiek / 29 grudnia 2008 o 12:07
0
"Referat spraw międzynarodowych w ratuszu". Gdyby to nie było prawdziwe to można by ze śmiechu boki zrywać.
Avatar
anty pic, mondzik, wasal.. / 29 grudnia 2008 o 11:36
0
JAk już tam będą może sobie niech poszukaja czegoś na zmywaku ?? Dziękujemy tej bandzie nieudaczników i kretynów - urzędasom. Serio niech sobie coś tam znajdą to będiz ejakiś pożytek z tej ich wycieczki za naszą kase.
Avatar
JanA / 29 grudnia 2008 o 11:18
0
J-k napisał:
Zostań przedsiębiorcą i to zmień! Stwórz dobre miejsce pracy dla siebie i innych. A następnie w wyborach dobrze się zastanów przed wrzuceniem swojego głosu do urny!

Żebyś nie wiem jak głosował to i tak tych samych wybierzesz. Każdy kandydat to już wybrany spośród tych, którzy mogą być kandydatami.
Avatar
Lublinianin w Londynie / 12 stycznia 2009 o 15:38
0
A moze by tak cos zrobic dla swojego mista zamiast tylko marudzic i krytykowac !!! Ja uwazam ze dla Lublina Projekt 12 miast powinien byc raczej promocja miasta i regionu wsrod brytyjskich przedsiebiorcow. Zawsze to lepsze niz kiszenie sie we wlasnym sosie i narzekanie jak to wszyscy wszystko zle robi i jakie maja nietrafione pomysly!
Avatar
polak / 30 grudnia 2008 o 20:56
0
To juz jest granda. co promowac do czego wracac. ? Ani poszanowania prawa przez ludzi ktorzy to prawo stanowia. Ani dotrzymywania obietnic wyborczych. Zarowno Pan Prezydent jak i premier zachowuja sie jak dzieci. Ktory dalej sika.
Ludzie ktorzy wyjechali maja lepsze rozeznanie w sytuacji w Polsce niz urzednicy i politycy.
Wiedza,ze zarabiajac w Irlandii okolo 1000 e lub w Angli 500 f tygodniowo za te pieniadze wynajma porzadne mieszkanie na caly miesiac.Za tydzien pracy komfortowe warunki mieszkaniowe.
Kilka razy w roku sa w Polsce po tygodniu lub dluzej.Na urlop jada do Chorwacji. Sa mlodzi ciekawi swiata.
Czy moga wyjechac z Polski na urlop.Moga. Czy moga kupic mieszkanie moga ,wynajac moga.
Ale nie chca poniewaz nie wierza w przestrzeganie prawa w Polsce, Nie wierza politykom.Nie wierza urzednikom ktorzy nie kiwna polcem ,nie maja zadnej inicjatywy bo wiedza jedno jest im dobrze i nie trzeba sie wychylac bo mozna stracic stanowisko
Zrobcie porzadek w Polsce dajcie przyklady gospodarnosci.dzialajcie logicznie a nie na zasadzie Janosika.
Ludzi nie mozna w nieskonczonosc oszukiwac.
To juz jest granda. co promowac do czego wracac. ? Ani poszanowania prawa przez ludzi ktorzy to prawo stanowia. Ani dotrzymywania obietnic wyborczych. Zarowno Pan Prezydent jak i premier zachowuja sie jak dzieci. Ktory dalej sika.
Ludzie ktorzy wyjechali maja lepsze rozeznanie w sytuacji w Polsce niz urzednicy i politycy.
Wiedza,ze zarabiajac w Irlandii okolo 1000 e lub w Angli 500 f tygodniowo za te pieniadze wynajma porzadne mieszkanie na caly miesiac.Za tydzien pracy komfortowe warunki mieszkaniowe.
Kilka razy w ... rozwiń
Avatar
Kuba z Irlandii / 30 grudnia 2008 o 12:55
0
Pracuję w Dublinie już ponad 2 lata. Wcześniej całe życie w Lublinie. Niby jedna literka różnicy, ale tęsknota duża. O powrocie myślę już od roku. Od roku też przekładam datę. Cały urlop spędzam w Lublinie, w moim rodzinnym mieście.. chciałbym wrócić.. ale.. do czego? I do czego ja jestem w Lublinie potrzebny i komu, poza moją rodziną? Prawda jest taka, że będąc pracownikiem umysłowym w irlandzkiej korporacji, praktycznie jedynie mogę się przydać w innej anglojęzycznej korporacji. Ale takich w Lublinie nie ma!
A praca w ekonomicznej strefie? A co tam będzie? fabryka opakowań? By w niej pracować trzeba wyższego wykształcenia, prawie dekady doświadczenia zawodowego i płynnego angielskiego? Oj chyba nie bardzo.
Więc zamiast nawoływać do powrotu w Londynie (co w dobie globalnej komunikacji jest szczytem głupoty, bo każdego emigranta stać na laptopa i bezprzewodowy internet), może należy zrobić coś z Lublinem? Z drogami i infrastrukturą, by korporacje i inwestorzy chcieli się tu osiedlać!
Pracuję w Dublinie już ponad 2 lata. Wcześniej całe życie w Lublinie. Niby jedna literka różnicy, ale tęsknota duża. O powrocie myślę już od roku. Od roku też przekładam datę. Cały urlop spędzam w Lublinie, w moim rodzinnym mieście.. chciałbym wrócić.. ale.. do czego? I do czego ja jestem w Lublinie potrzebny i komu, poza moją rodziną? Prawda jest taka, że będąc pracownikiem umysłowym w irlandzkiej korporacji, praktycznie jedynie mogę się przydać w innej anglojęzycznej korporacji. Ale takich w Lublinie nie ma!
A praca w ekonomiczne... rozwiń
Avatar
Wiosna ludów / 29 grudnia 2008 o 21:16
0
W przyszłym roku pracę może stracić 0,5 mln pracujacych tu w kraju Polaków... Od nowego roku wzrosna skladki ZUS... Rzad wespol z parlamentem zlikwidowal 'pomostowki"... To juz nie sa kpiny, to nie jest juz pytanie czy tedy wiedzie droga do "Grecji 2008" - to jest cos znacznie wiecej niz wydane przez Kiszczaka oswiadczenia w dniu 17.12.2008 o "manipulacjach" SB...
W 38 rocznice wydarzen Grudniowych znowu pluja nam w twarz...
Avatar
emigrantt / 29 grudnia 2008 o 19:35
0
hahahahahahahhahahahahahahhahahhahhahahahahahahhahahahahaha.....................
..człowiek zwany koniem RG się uśmiał...
Avatar
niemamgoajak / 29 grudnia 2008 o 16:15
0
żeby zachęcić trzeba dać godziwe zarobki i miejsca pracy a nie rozdawać ulotki i cieszyć michę z picia tym razem za granicą a nie w wypasionym hotelu w pl...
urzędnicy to kretyni
to tak jakbym miał zachęcić kogoś żeby usiadł na gównie dając ulotkę...
jeżeli nie dajecie perspektyw nie wydawajcie hajsu na wyjazdy... naszego hajsu
śmiech na sali
czy wszyscy którzy pojadą będą się pierdo**** w gumkach czy też bez i czy alko w cenie?
Avatar
Michał23 / 29 grudnia 2008 o 13:15
0
Ludzie to nie wiecie o co chodzi? Sprowadzić tych co się dorobili i wyczyścić z forsy.Ten co to wymyślił dobrze wie, że znajdą się głupcy.
Avatar
Jasiek / 29 grudnia 2008 o 12:07
0
"Referat spraw międzynarodowych w ratuszu". Gdyby to nie było prawdziwe to można by ze śmiechu boki zrywać.
Avatar
anty pic, mondzik, wasal.. / 29 grudnia 2008 o 11:36
0
JAk już tam będą może sobie niech poszukaja czegoś na zmywaku ?? Dziękujemy tej bandzie nieudaczników i kretynów - urzędasom. Serio niech sobie coś tam znajdą to będiz ejakiś pożytek z tej ich wycieczki za naszą kase.
Avatar
JanA / 29 grudnia 2008 o 11:18
0
J-k napisał:
Zostań przedsiębiorcą i to zmień! Stwórz dobre miejsce pracy dla siebie i innych. A następnie w wyborach dobrze się zastanów przed wrzuceniem swojego głosu do urny!

Żebyś nie wiem jak głosował to i tak tych samych wybierzesz. Każdy kandydat to już wybrany spośród tych, którzy mogą być kandydatami.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 0

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 0 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 1

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 178 18

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 17 9

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 30 1

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 16 10

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 56 4

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!