Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2013 r.
15:56
Edytuj ten wpis

Lublin: Drastyczne zdjęcia na pl. Litewskim. "Żeby dziecko zobaczyło"

Autor: Zdjęcie autora izi
0 55 A A
Krwawym zdjęciom towarzyszyły podobizny trojga polityków (Jacek Świerczyński)
Krwawym zdjęciom towarzyszyły podobizny trojga polityków (Jacek Świerczyński)

Młodzi ludzie wyszli na pl. Litewski z antyaborcyjnymi transparentami. Zdjęcia polityków pokazywali w towarzystwie drastycznych fotografii zakrwawionych płodów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akcję w kilkunastu miastach w całej Polsce zorganizowała "Fundacja PRO – Prawo do Życia”.

– Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa, a nasze prawo pozwala takie osoby mordować, tylko dlatego, że cierpią na tę chorobę – mówi Justyna Niezabitowska, koordynatorka lubelskiej pikiety. – Politycy wypowiadają się, że tym osobom należy się szacunek i opieka, ale jednocześnie odmawiają im prawa do życia.

Fundacja dąży do tego, żeby wprowadzić zakaz aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. – Składamy wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji”. Chcemy zbierać podpisy pod projektem ustawy zakazującej w pierwszej kolejności aborcji z powodów eugenicznych – tłumaczy Niezabitowska.

Transparenty przyniesione na pikietę były drastyczne. Pokazywały krwawe zdjęcia nienarodzonych płodów. Czy takie fotografie powinny być pokazywane w centrum miasta, gdzie spacerować mogą również dzieci?

– Może warto, żeby dziecko zobaczyło takie obrazy, aby w przyszłości samo odpowiedziało się przeciwko aborcji. Badania psychologów pokazują, że reakcja dziecka, zależy od tego, jak takie zdjęcie wytłumaczą mu rodzice – przekonuje Niezabitowska.

Krwawym zdjęciom towarzyszyły podobizny trojga polityków: Janusza Palikota (poseł, Ruch Palikota), Joanny Muchy (minister sportu i turystyki, PO) oraz Magdaleny Gąsior-Marek (posłanka, PO). – To są politycy, którzy jesienią głosowali za dostępnością aborcji – tłumaczy Niezabitowska.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 23 marca 2013 o 17:05
0
[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']
W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bólu do tej fazy rozwoju
[/quote]

Postuluję więc brak kary za zabicie człowieka śpiącego (brak świadomości), w śpiączce czy nieprzytomnego... Dlaczego mamy kogokolwiek karać, przecież taka osoba jest nieświadoma zadawanego bólu i bez problemu można ją zabić.

[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']a ponieważ większość neurochirurgów wierzy,[/quote]

To, że ktoś w coś wierzy nie oznacza, że taki jest stan faktyczny. Ja mogę sobie wierzyć, że dziecko po narodzeniu nie czuje bólu - czy to zgodne z faktami?
[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']
W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bó... rozwiń
Avatar
Zo$ / 23 marca 2013 o 16:57
0
To barbarzyństwo, że w zdaje się cywilizowanym kraju można zabić człowieka bo jest chory...To nie jest kwestia czyjejś religii, przekonań czy zawodu, to kwestia człowieczeństwa...
To może zacznijmy zabijać ludzi po narodzeniu jak zachorują - są przecież niewygodni dla rodzin i dla państwa... Jak już zabijać, to wszystkich nieprzydatnych. Przypomina mi to czasy hitlerowskie...
Avatar
Jacek / 23 marca 2013 o 13:09
0
Bardzo dobra pikieta! Powodzenia!
Avatar
folkatka / 23 marca 2013 o 11:28
0
[quote name='aggi' timestamp='1364033425' post='749057']
Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy było tak, że matka mimo ciężkiej diagnozy postanowiła urodzić, a po porodzie okazywało się całkowicie zdrowe. Nigdy nie wiesz i nawet najlepsza aparatura nie daje pewności. Aż strach pomyśleć ile zdrowych dzieci zamordowano w Polsce. Chociaż czy zdrowe czy chore, każdy ma prawo żyć i żaden polityk nie ma władzy by o tym decydować.
[/quote]

A co zrobic w sytuacji, kiedy ciężka choroba zaczyna się rozwjiać juz po urodzeniu? w wieku kilku lat? Znam mnostwo takich przypadków - dzieci, które do pewnego momentu świetnie sie rozwijały, i nagle bum. Ciężka choroba, kalectwo, mnóstwo operacji. Ciekawi mnie czy zwolennicy aborcji byliby gotowi zamordować kilkuletniego dzieciaka - żeby się dłuzej nie meczył. To po pierwsze. Po drugie - polecam porozmawiać z kims, kto zajmuje sie osobami niepełnosprawnymi, albo pracuje np. w hospicjum, lub jest tam wolontariuszem. Znam pare takich osób, mam na koncie długie rozmowy na temat ich podopiecznych. Słyszalam wiele wzruszających historii. Tak teraz myslę o tym, ze jest tyle osób, które tym ciezko chorym odmowilyby prawo do zaistnienia na swiecie. A oni tak kochają zycie, potrafią sie nim cieszyc tak, jak my chyba nie potrafimy, przygnieceni codziennymi kłopotami, które sa dla nas najważniejsze. My, zdrowi, mozemy się duzo od nich uczyć.
[quote name='aggi' timestamp='1364033425' post='749057']
Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy było tak, że matka mimo ciężkiej diagnozy postanowiła urodzić, a po porodzie okazywało się całkowicie zdrowe. Nigdy nie wiesz i nawet najlepsza aparatura nie daje pewności. Aż strach pomyśleć ile zdrowych dzieci zamordowano w Polsce. Chociaż czy zdrowe czy chore, każdy ma prawo żyć i żaden polityk nie ma władzy by o tym decydować.
[/quote]

A co zrobic w sytuacji, ki... rozwiń
Avatar
aggi / 23 marca 2013 o 11:16
0
[quote name='PrawoWyboru' timestamp='1363960398' post='748702']
[url="http://takdlakobiet.pl/fakty-i-mity/"]http://takdlakobiet.pl/fakty-i-mity/[/url]
[/quote]

Wierzysz we wszystko co napiszą? Przecież nie dziwota, że ludzie, którzy czerpią kasę z aborcji używają wszystkich argumentów by do aborcji zachęcić. To, że ich argumenty z logiką nie mają wiele wspólnego, to już inna sprawa. Polecam więcej SAMODZIELNEGO myślenia!
Avatar
aggi / 23 marca 2013 o 11:10
0
[quote name='MDNA' timestamp='1363961392' post='748717']
A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie i zdane na łaskę innych. Nie chciałabym dla siebie takiego losu, a jak to mówią: Nie życz drugiemu co tobie niemiłe.
[/quote]

Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy było tak, że matka mimo ciężkiej diagnozy postanowiła urodzić, a po porodzie okazywało się całkowicie zdrowe. Nigdy nie wiesz i nawet najlepsza aparatura nie daje pewności. Aż strach pomyśleć ile zdrowych dzieci zamordowano w Polsce. Chociaż czy zdrowe czy chore, każdy ma prawo żyć i żaden polityk nie ma władzy by o tym decydować.
[quote name='MDNA' timestamp='1363961392' post='748717']
A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie i zdane na łaskę innych. Nie chciałabym dla siebie takiego losu, a jak to mówią: Nie życz drugiemu co tobie niemiłe.
[/quote]

Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy ... rozwiń
Avatar
Krystyna Krak / 22 marca 2013 o 19:52
0
A ja zapytam dlaczego dzieci z Downem? A moze niech pokaza zdjecia "dzieci Arlekina" zeby mozna bylo przygotowac wszystkich ze takie dziecko tez sie urodzi , pozniej umrze a wszyscy od tych plakatow beda was miec w d... bo to dziecko juz nie bedzie plodem? Nie wiele sie roznia od tych zdjec, a Wy patrzcie jak umiera.
Avatar
Don / 22 marca 2013 o 15:32
0
[quote name='miki' timestamp='1363962055' post='748724']
Niesamowite co sie w naszym kraju dzieje. Banda tepakow, ktorzy probuja zminiac swiat poprzez naucznie nienawisci. Ludzie dla ktorych zycie embrionu jest warte wiecej niz tych juz narodzonych. Dla tych ludzi nie liczy sie cierpienie innych, najwazniejszy jest zarodek, ktory jak sie urodzi z nieuleczalnym kalectwem, to szczesliwy I tak nie bedzie. Gdzie to logika?!
[/quote]Żyd,żydowi niestety zgotował taki los.
Avatar
miki / 22 marca 2013 o 15:20
0
Niesamowite co sie w naszym kraju dzieje. Banda tepakow, ktorzy probuja zminiac swiat poprzez naucznie nienawisci. Ludzie dla ktorych zycie embrionu jest warte wiecej niz tych juz narodzonych. Dla tych ludzi nie liczy sie cierpienie innych, najwazniejszy jest zarodek, ktory jak sie urodzi z nieuleczalnym kalectwem, to szczesliwy I tak nie bedzie. Gdzie to logika?!
Avatar
MDNA / 22 marca 2013 o 15:09
0
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1363953181' post='748656']
Ujmę to tak. Gdybyś był moją matką, a ja dzieciakiem przeznaczonym do odstrzelenia i dowiedziałbym się o samej tylko chęci wyskrobania mojej osoby, literalnie dałbym ci w ryj.
[/quote]

A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie i zdane na łaskę innych. Nie chciałabym dla siebie takiego losu, a jak to mówią: Nie życz drugiemu co tobie niemiłe.
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1363953181' post='748656']
Ujmę to tak. Gdybyś był moją matką, a ja dzieciakiem przeznaczonym do odstrzelenia i dowiedziałbym się o samej tylko chęci wyskrobania mojej osoby, literalnie dałbym ci w ryj.
[/quote]

A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie ... rozwiń
Avatar
Ja / 23 marca 2013 o 17:05
0
[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']
W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bólu do tej fazy rozwoju
[/quote]

Postuluję więc brak kary za zabicie człowieka śpiącego (brak świadomości), w śpiączce czy nieprzytomnego... Dlaczego mamy kogokolwiek karać, przecież taka osoba jest nieświadoma zadawanego bólu i bez problemu można ją zabić.

[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']a ponieważ większość neurochirurgów wierzy,[/quote]

To, że ktoś w coś wierzy nie oznacza, że taki jest stan faktyczny. Ja mogę sobie wierzyć, że dziecko po narodzeniu nie czuje bólu - czy to zgodne z faktami?
[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']
W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bó... rozwiń
Avatar
Zo$ / 23 marca 2013 o 16:57
0
To barbarzyństwo, że w zdaje się cywilizowanym kraju można zabić człowieka bo jest chory...To nie jest kwestia czyjejś religii, przekonań czy zawodu, to kwestia człowieczeństwa...
To może zacznijmy zabijać ludzi po narodzeniu jak zachorują - są przecież niewygodni dla rodzin i dla państwa... Jak już zabijać, to wszystkich nieprzydatnych. Przypomina mi to czasy hitlerowskie...
Avatar
Jacek / 23 marca 2013 o 13:09
0
Bardzo dobra pikieta! Powodzenia!
Avatar
folkatka / 23 marca 2013 o 11:28
0
[quote name='aggi' timestamp='1364033425' post='749057']
Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy było tak, że matka mimo ciężkiej diagnozy postanowiła urodzić, a po porodzie okazywało się całkowicie zdrowe. Nigdy nie wiesz i nawet najlepsza aparatura nie daje pewności. Aż strach pomyśleć ile zdrowych dzieci zamordowano w Polsce. Chociaż czy zdrowe czy chore, każdy ma prawo żyć i żaden polityk nie ma władzy by o tym decydować.
[/quote]

A co zrobic w sytuacji, kiedy ciężka choroba zaczyna się rozwjiać juz po urodzeniu? w wieku kilku lat? Znam mnostwo takich przypadków - dzieci, które do pewnego momentu świetnie sie rozwijały, i nagle bum. Ciężka choroba, kalectwo, mnóstwo operacji. Ciekawi mnie czy zwolennicy aborcji byliby gotowi zamordować kilkuletniego dzieciaka - żeby się dłuzej nie meczył. To po pierwsze. Po drugie - polecam porozmawiać z kims, kto zajmuje sie osobami niepełnosprawnymi, albo pracuje np. w hospicjum, lub jest tam wolontariuszem. Znam pare takich osób, mam na koncie długie rozmowy na temat ich podopiecznych. Słyszalam wiele wzruszających historii. Tak teraz myslę o tym, ze jest tyle osób, które tym ciezko chorym odmowilyby prawo do zaistnienia na swiecie. A oni tak kochają zycie, potrafią sie nim cieszyc tak, jak my chyba nie potrafimy, przygnieceni codziennymi kłopotami, które sa dla nas najważniejsze. My, zdrowi, mozemy się duzo od nich uczyć.
[quote name='aggi' timestamp='1364033425' post='749057']
Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy było tak, że matka mimo ciężkiej diagnozy postanowiła urodzić, a po porodzie okazywało się całkowicie zdrowe. Nigdy nie wiesz i nawet najlepsza aparatura nie daje pewności. Aż strach pomyśleć ile zdrowych dzieci zamordowano w Polsce. Chociaż czy zdrowe czy chore, każdy ma prawo żyć i żaden polityk nie ma władzy by o tym decydować.
[/quote]

A co zrobic w sytuacji, ki... rozwiń
Avatar
aggi / 23 marca 2013 o 11:16
0
[quote name='PrawoWyboru' timestamp='1363960398' post='748702']
[url="http://takdlakobiet.pl/fakty-i-mity/"]http://takdlakobiet.pl/fakty-i-mity/[/url]
[/quote]

Wierzysz we wszystko co napiszą? Przecież nie dziwota, że ludzie, którzy czerpią kasę z aborcji używają wszystkich argumentów by do aborcji zachęcić. To, że ich argumenty z logiką nie mają wiele wspólnego, to już inna sprawa. Polecam więcej SAMODZIELNEGO myślenia!
Avatar
aggi / 23 marca 2013 o 11:10
0
[quote name='MDNA' timestamp='1363961392' post='748717']
A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie i zdane na łaskę innych. Nie chciałabym dla siebie takiego losu, a jak to mówią: Nie życz drugiemu co tobie niemiłe.
[/quote]

Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy było tak, że matka mimo ciężkiej diagnozy postanowiła urodzić, a po porodzie okazywało się całkowicie zdrowe. Nigdy nie wiesz i nawet najlepsza aparatura nie daje pewności. Aż strach pomyśleć ile zdrowych dzieci zamordowano w Polsce. Chociaż czy zdrowe czy chore, każdy ma prawo żyć i żaden polityk nie ma władzy by o tym decydować.
[quote name='MDNA' timestamp='1363961392' post='748717']
A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie i zdane na łaskę innych. Nie chciałabym dla siebie takiego losu, a jak to mówią: Nie życz drugiemu co tobie niemiłe.
[/quote]

Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy ... rozwiń
Avatar
Krystyna Krak / 22 marca 2013 o 19:52
0
A ja zapytam dlaczego dzieci z Downem? A moze niech pokaza zdjecia "dzieci Arlekina" zeby mozna bylo przygotowac wszystkich ze takie dziecko tez sie urodzi , pozniej umrze a wszyscy od tych plakatow beda was miec w d... bo to dziecko juz nie bedzie plodem? Nie wiele sie roznia od tych zdjec, a Wy patrzcie jak umiera.
Avatar
Don / 22 marca 2013 o 15:32
0
[quote name='miki' timestamp='1363962055' post='748724']
Niesamowite co sie w naszym kraju dzieje. Banda tepakow, ktorzy probuja zminiac swiat poprzez naucznie nienawisci. Ludzie dla ktorych zycie embrionu jest warte wiecej niz tych juz narodzonych. Dla tych ludzi nie liczy sie cierpienie innych, najwazniejszy jest zarodek, ktory jak sie urodzi z nieuleczalnym kalectwem, to szczesliwy I tak nie bedzie. Gdzie to logika?!
[/quote]Żyd,żydowi niestety zgotował taki los.
Avatar
miki / 22 marca 2013 o 15:20
0
Niesamowite co sie w naszym kraju dzieje. Banda tepakow, ktorzy probuja zminiac swiat poprzez naucznie nienawisci. Ludzie dla ktorych zycie embrionu jest warte wiecej niz tych juz narodzonych. Dla tych ludzi nie liczy sie cierpienie innych, najwazniejszy jest zarodek, ktory jak sie urodzi z nieuleczalnym kalectwem, to szczesliwy I tak nie bedzie. Gdzie to logika?!
Avatar
MDNA / 22 marca 2013 o 15:09
0
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1363953181' post='748656']
Ujmę to tak. Gdybyś był moją matką, a ja dzieciakiem przeznaczonym do odstrzelenia i dowiedziałbym się o samej tylko chęci wyskrobania mojej osoby, literalnie dałbym ci w ryj.
[/quote]

A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie i zdane na łaskę innych. Nie chciałabym dla siebie takiego losu, a jak to mówią: Nie życz drugiemu co tobie niemiłe.
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1363953181' post='748656']
Ujmę to tak. Gdybyś był moją matką, a ja dzieciakiem przeznaczonym do odstrzelenia i dowiedziałbym się o samej tylko chęci wyskrobania mojej osoby, literalnie dałbym ci w ryj.
[/quote]

A jakbyś to zrobił, gdybyś był ciężko upośledzony, bez dwóch rąk i jednej nogi?

Ja jestem za aborcją w sytuacji, gdy jest pewność, że dziecko urodzi się niepełnosprawne i upośledzone i do końca życia będzie skazane na cierpienie ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 159 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 25 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!