Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2019 r.
21:20

Lublin: Dzikie wysypisko, w śmieciach dokumenty z danymi osobowymi. Ktoś będzie miał problemy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 11 A A
Dzikie wysypisko przy ul. Puławskiej jest jednym z tych, które mają być zlikwidowane w najbliższych dniach
Dzikie wysypisko przy ul. Puławskiej jest jednym z tych, które mają być zlikwidowane w najbliższych dniach

Dokumenty z danymi osobowymi walały się po jednej z ulic koło Czerniejówki. Ten, kto pozbył się problemu z odpadami, będzie mieć problem z policją. To jeden z przypadków, gdy możliwe jest namierzenie „autora” dzikiego wysypiska. Likwidacja takich składowisk kosztowała w tym roku już ćwierć miliona złotych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To było wezwanie, jakich wiele. Strażnicy patrolujący miasto zostali wysłani przez dyżurnego na ul. Nadrzeczną, bo ktoś zauważył tam walające się worki z odpadami.

– Worki były porozrywane, znajdowały się w nich ubrania, fotografie rodzinne oraz dokumenty z danymi personalnymi trzech osób – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Dane były w pismach z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wyciągach z konta bankowego, dokumentach z egzekucji należności oraz korespondencji z Krajowego Rejestru Długów. – Strażnicy zabezpieczyli dokumenty z danymi i przekazali je policji.

W dokumentach przewijały się adresy z okolic dzielnicy Czuby oraz z odległej od Lublina miejscowości na terenie naszego województwa. Wszystko wskazuje na to, że ktoś opróżniał mieszkanie lub dom i postanowił wyrzucić śmieci w krzaki. Przy Nadrzecznej worki ze śmieciami nie są rzadkim widokiem, a wiosną pisaliśmy też o tysiącach butelek na dnie przepływającej obok Czerniejówki. Ekipa wysłana do uprzątnięcia dna zapełniła butelkami ponad 100 dużych worków.

W pierwszym półroczu na terenie Lublina zlikwidowano już niemal 90 dzikich wysypisk śmieci. – Prace polegały na uporządkowaniu zieleni oraz zebraniu i wywozie odpadów komunalnych, w tym wielkogabarytowych, jak meble i sprzęt AGD, odpadów budowlanych, w tym gruzu i płyt betonowych oraz organicznych, w tym gałęzi, traw i chwastów – wylicza Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta Lublin. Miejską kasę kosztowało to już prawie 248 tys. zł.

Ponad 60 zlikwidowanych wysypisk znajdowało się na terenach zielonych. – M.in. przy ul. Kościelnej, Wrońskiej, Przemysłowej, Głównej, Laury, Lędzian, Działkowej, Różanej, Węglowej, Nadbystrzyckiej, Grodzickiego, Wądolnej, Turystycznej, Kaczeńcowej, Rąblowskiej, Opolan, czy Gnieźnieńskiej – wylicza Mazurek-Podleśna. Śmieci wywożono też z ul. Wólka, Koło i Węglinek. Kolejne 23 składowiska były bezpośrednio przy drogach. – Lokalizacje największych to ul. Uhorczaka, Nałkowskich, Onyksowa, Pułaskiego, Poligonowa oraz Zielone Wzgórze.

W niektórych przypadkach osoby podrzucające odpady udaje się namierzyć dzięki temu, co strażnicy znajdują w śmieciach. – Mandaty nałożyliśmy w tym roku przy Odległej, Orzechowej, Północnej, Lipniaku, Głuskiej, Cisowej i dwukrotnie na Zadębiu – wylicza Gogola. Zwykle sprawcę zdradzają wyrzucone rachunki i koperty. – Ale dwa lata temu mieliśmy nietypowy przypadek przy ul. Grodzickiego. Znaleźliśmy tu porozbijane płytki łazienkowe. Na płytkach nie ma danych identyfikacyjnych, ale popytaliśmy w okolicy i dotarliśmy na miejsce remontu łazienki. Zakończyło się mandatem karnym i obowiązkiem posprzątania śmieci.

e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gwidon / 7 lipca 2019 o 22:32
+13
Jeżeli jakiś ciul sprowadza się "z odległej od Lublina miejscowości" i wlecze za sobą śmieci, żeby zanieczyścić tereny zielone miasta, bo dla niego to tyle, co załatwić się za stodołą, albo wyrzucić, jak u siebie - do lasu, to powinien dostać taką karę, żeby musiał się z tego miasta jak najszybciej wynosić!!!
Avatar
Pic / 8 lipca 2019 o 07:17
+12
Zgłaszałem wyrzucone śmieci koło mojej działki Gmina Niemce. Znalazłem dane osobowe na fakturze. Sprawę zgłosiłem na Policję z dostarczeniem faktur osoby, która wyrzuciła śmieci. Sprawa trwa już kilka miesięcy i śmieci jak leżały tak i leżą. Zgłaszanie jest bez sensu jak dajesz na tacy dane, a i tak nic z tym nie robią.
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 06:08
+6
Koło działkowcy, Turystyczna pętla autobusowa, jakiś śmieć wynosi śmieci codziennie
Avatar
Romek / 8 lipca 2019 o 09:54
+5
A Ratusz w osobie pani Olgi jak zwykle biedny tylko utyskuje ile to kasy musi wydawać na sprzątanie tych śmieci. Jak nie umiecie skutecznie walczyć z tym procederem to się zwolnijcie. Straż Miejska złapie kogoś jak się sam podłoży zostawiając dane w śmieciach, zgłosić do nich palenie śmieci to daremny trud bo i tak nie przyjadą. Madatem 300 czy 500 zł to śmieciarz się mocno nie przejmie, tylko opłaty dla szaraczków za śmieci potrafiliście podnieść, a co zrobiliście żeby kary za śmiecenie wzrosły do np. 5tys.? Jak karać to raz i dobrze. Jeszcze by miasto na tym zarobiło. Ale Żuk woli walczyć o wolny samorząd zamiast uderzać do rządu i sejmu o zmianę tych opłat, a nie wiem czy i miasto może samo coś nałożyć. I tylko płaczą że rząd zabiera im pieniądze. Trzeba umieć zarabiać.
A Ratusz w osobie pani Olgi jak zwykle biedny tylko utyskuje ile to kasy musi wydawać na sprzątanie tych śmieci. Jak nie umiecie skutecznie walczyć z tym procederem to się zwolnijcie. Straż Miejska złapie kogoś jak się sam podłoży zostawiając dane w śmieciach, zgłosić do nich palenie śmieci to daremny trud bo i tak nie przyjadą. Madatem 300 czy 500 zł to śmieciarz się mocno nie przejmie, tylko opłaty dla szaraczków za śmieci potrafiliście podnieść, a co zrobiliście żeby kary za śmiecenie wzrosły do np. 5tys.? Jak karać to raz i dobrze. Jeszc... rozwiń
Avatar
śmieciarz / 8 lipca 2019 o 02:04
+5
Jakby było że "masz domek więc płacisz" (czy śmiecisz czy nie) to wszyscy ci z różnych Lipniaków, Jakubowic, Marysinów, Rudników itp nie przywoziliby śmieci do Lublina
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 04:18
+3
Nie rozumiem,przecież można wywieźć normalnie do pszok...?!
Avatar
Fuj! / 8 lipca 2019 o 08:56
+2
Na Działkowej to norma. Jeszcze palą te śmieci, że smród niesie się aż na Felin! Działkowcy slumsowicze w samym centrum miasta psia mać! Gorszej patologii jak tam, to w całym Lublinie nie ma!
Avatar
im wolno / 8 lipca 2019 o 06:08
+2
Jeżeli jakiś ciul sprowadza się "z odległej od Lublina miejscowości" i wlecze za sobą śmieci, żeby zanieczyścić tereny zielone miasta, bo dla niego to tyle, co załatwić się za stodołą, albo wyrzucić, jak u siebie - do lasu, to powinien dostać taką karę, żeby musiał się z tego miasta jak najszybciej wynosić!!!
 No chyba, że jest deweloperem. Wtedy nalezy mu się nagroda w postaci korzystnej zmiany planu miejscowego albo skomunikowania banku ziemi (albo jedno i drugie).
Avatar
Pic 2 / 5 dni temu o 11:14
0
Zgłaszałem wyrzucone śmieci koło mojej działki Gmina Niemce. Znalazłem dane osobowe na fakturze. Sprawę zgłosiłem na Policję z dostarczeniem faktur osoby, która wyrzuciła śmieci. Sprawa trwa już kilka miesięcy i śmieci jak leżały tak i leżą. Zgłaszanie jest bez sensu jak dajesz na tacy dane, a i tak nic z tym nie robią.
 Właśnie odebrałem pismo z Komisariatu. Sprawa umorzona z uwagi na nie znależienie sprawcy czynu. Takie rzeczy tylko w Polsce.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 10:33
0
Wywalone na śmietnik zanim wymyślono RODO. Mogą skoczyć na pukiel...
Avatar
Pic 2 / 5 dni temu o 11:14
0
Zgłaszałem wyrzucone śmieci koło mojej działki Gmina Niemce. Znalazłem dane osobowe na fakturze. Sprawę zgłosiłem na Policję z dostarczeniem faktur osoby, która wyrzuciła śmieci. Sprawa trwa już kilka miesięcy i śmieci jak leżały tak i leżą. Zgłaszanie jest bez sensu jak dajesz na tacy dane, a i tak nic z tym nie robią.
 Właśnie odebrałem pismo z Komisariatu. Sprawa umorzona z uwagi na nie znależienie sprawcy czynu. Takie rzeczy tylko w Polsce.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 10:33
0
Wywalone na śmietnik zanim wymyślono RODO. Mogą skoczyć na pukiel...
Avatar
Romek / 8 lipca 2019 o 09:54
+5
A Ratusz w osobie pani Olgi jak zwykle biedny tylko utyskuje ile to kasy musi wydawać na sprzątanie tych śmieci. Jak nie umiecie skutecznie walczyć z tym procederem to się zwolnijcie. Straż Miejska złapie kogoś jak się sam podłoży zostawiając dane w śmieciach, zgłosić do nich palenie śmieci to daremny trud bo i tak nie przyjadą. Madatem 300 czy 500 zł to śmieciarz się mocno nie przejmie, tylko opłaty dla szaraczków za śmieci potrafiliście podnieść, a co zrobiliście żeby kary za śmiecenie wzrosły do np. 5tys.? Jak karać to raz i dobrze. Jeszcze by miasto na tym zarobiło. Ale Żuk woli walczyć o wolny samorząd zamiast uderzać do rządu i sejmu o zmianę tych opłat, a nie wiem czy i miasto może samo coś nałożyć. I tylko płaczą że rząd zabiera im pieniądze. Trzeba umieć zarabiać.
A Ratusz w osobie pani Olgi jak zwykle biedny tylko utyskuje ile to kasy musi wydawać na sprzątanie tych śmieci. Jak nie umiecie skutecznie walczyć z tym procederem to się zwolnijcie. Straż Miejska złapie kogoś jak się sam podłoży zostawiając dane w śmieciach, zgłosić do nich palenie śmieci to daremny trud bo i tak nie przyjadą. Madatem 300 czy 500 zł to śmieciarz się mocno nie przejmie, tylko opłaty dla szaraczków za śmieci potrafiliście podnieść, a co zrobiliście żeby kary za śmiecenie wzrosły do np. 5tys.? Jak karać to raz i dobrze. Jeszc... rozwiń
Avatar
Fuj! / 8 lipca 2019 o 08:56
+2
Na Działkowej to norma. Jeszcze palą te śmieci, że smród niesie się aż na Felin! Działkowcy slumsowicze w samym centrum miasta psia mać! Gorszej patologii jak tam, to w całym Lublinie nie ma!
Avatar
Pic / 8 lipca 2019 o 07:17
+12
Zgłaszałem wyrzucone śmieci koło mojej działki Gmina Niemce. Znalazłem dane osobowe na fakturze. Sprawę zgłosiłem na Policję z dostarczeniem faktur osoby, która wyrzuciła śmieci. Sprawa trwa już kilka miesięcy i śmieci jak leżały tak i leżą. Zgłaszanie jest bez sensu jak dajesz na tacy dane, a i tak nic z tym nie robią.
Avatar
im wolno / 8 lipca 2019 o 06:08
+2
Jeżeli jakiś ciul sprowadza się "z odległej od Lublina miejscowości" i wlecze za sobą śmieci, żeby zanieczyścić tereny zielone miasta, bo dla niego to tyle, co załatwić się za stodołą, albo wyrzucić, jak u siebie - do lasu, to powinien dostać taką karę, żeby musiał się z tego miasta jak najszybciej wynosić!!!
 No chyba, że jest deweloperem. Wtedy nalezy mu się nagroda w postaci korzystnej zmiany planu miejscowego albo skomunikowania banku ziemi (albo jedno i drugie).
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 06:08
+6
Koło działkowcy, Turystyczna pętla autobusowa, jakiś śmieć wynosi śmieci codziennie
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 04:18
+3
Nie rozumiem,przecież można wywieźć normalnie do pszok...?!
Avatar
śmieciarz / 8 lipca 2019 o 02:04
+5
Jakby było że "masz domek więc płacisz" (czy śmiecisz czy nie) to wszyscy ci z różnych Lipniaków, Jakubowic, Marysinów, Rudników itp nie przywoziliby śmieci do Lublina
Avatar
Gwidon / 7 lipca 2019 o 22:32
+13
Jeżeli jakiś ciul sprowadza się "z odległej od Lublina miejscowości" i wlecze za sobą śmieci, żeby zanieczyścić tereny zielone miasta, bo dla niego to tyle, co załatwić się za stodołą, albo wyrzucić, jak u siebie - do lasu, to powinien dostać taką karę, żeby musiał się z tego miasta jak najszybciej wynosić!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty 0 2

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo, w którym zarzuty usłyszał i został zatrzymany Piotr R., lekarz z Parczewa, który współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 1

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 3

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 3

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 2

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 137 71

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 71 15

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 91 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!