Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2011 r.
13:50
Edytuj ten wpis

Lublin ESK 2016. Popierasz? Pomóż

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Wydrukuj ogłoszenie, powieś na bloku, niech każdy wie, że Lublin chce być Europejską Stolicą Kultury – proszą organizatorzy nietypowej akcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dodaj na FB - daj znać znajomym o akcji


Wszystko po to, by miasto jak najlepiej wypadło w oczach przyznających ten tytuł ekspertów.

Eksperci odwiedzą nas w poniedziałek, Ratusz zaplanował im dziewięć godzin, a resztę – takie są zasady – zagospodarują sobie sami. Wiadomo też, że nasi goście mają w zwyczaju zagadywać przechodniów i pytać, czy wiedzą o staraniach miasta o tytuł ESK i jak je oceniają.

– Mogą trafić na ludzi, którzy powiedzą, że to bez sensu, albo na takich, którzy o ESK nie mają pojęcia – obawia się Piotr Skrzypczak ze stowarzyszenia Homo Faber. – Zainteresowani wiedzą, że staramy się o ESK. Wiedzą też ci, którzy często są w centrum, gdzie są flagi i billboardy. Ci mieszkający w dzielnicach mogą o tym nie wiedzieć.
Stąd pomysł, by tanim kosztem powiadomić prawie wszystkich mieszkańców.

– Wymyśliliśmy, żeby sparodiować typowe ogłoszenie od administracji osiedla. Bo ci, którzy wyrzucają ulotki ze skrzynek mogą podejść do tablicy i zacząć czytać ogłoszenie. Być może uwierzą, że mamy realne szanse, dowiedzą się, jakie miasta dotąd pokonaliśmy – mówi Skrzypczak.

We wzorze ogłoszenia czytamy m.in. "Uprasza się o zachowanie dumy z ww. faktu i niewyszukiwanie tzw. dziury w całym”.

Wystarczy pobrać ogłoszenie z Internetu, wydrukować je i powiesić. Gdzie? Na klatce schodowej, tablicy ogłoszeń, w biurze, czy choćby na płocie. Odzew jest już spory. Druk jest dostępny nie tylko na stronie hf.org.pl, ale też m.in. na naszym portalu. Kliknij, żeby go ściągnąć

– Jeżeli komuś ten wzór ogłoszenia się nie podoba, niech nie kończy na krytykowaniu, tylko zrobi swój własny, lepszy i niech przesyła go dalej innym – prosi Skrzypczak.

Nie jest to jedyna oddolna inicjatywa mieszkańców. Już ponad 600 osób deklaruje, że 13 czerwca zmieni swe zdjęcie profilowe w portalu Facebook na logo lubelskiej kandydatury. My już teraz zmieniliśmy logo naszego profilu - zobacz obok.

Internauci nawołują się też, by w poniedziałek jak najwięcej przechodniów miało na sobie koszulki związane z Lublinem.

Odbij dłoń na banerze

Wolontariusze ESK zapraszają w poniedziałek 13.06.2011 na plac Litewski. Od godziny 19 rozpocznie się odciskanie dłoni na wielkim szablonie "Lublin - Miasto w Dialogu", a także wspólna nauka wyklaskiwanego rytmu, którym o 20.00 powitamy przybyłych na plac ekspertów oceniających kandydatów do tytułu ESK.

- Zapraszamy: dzieci, młodzież, artystów, grupy nieformalne, seniorów oraz wszystkich tych, którym zależy na lepszym Lublinie - apelują wolontariusze ESK.



Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wielkopolanin / 9 czerwca 2011 o 17:00
0
Musicie zaangazowac szczegolnie młodych od gimnazjum po studentow oraz załozyc z 10 punktow IONFORMACYJNYCH w róznych czesciach miasta .Duza role powinny odegrac Media prasa radio tv Lublin
Avatar
george / 9 czerwca 2011 o 12:38
0
Zamiast pomóc Lublinowi narzekają....co za idioci:/;/;/
Avatar
anonim / 8 czerwca 2011 o 18:41
0
Co do tego że koncerty przeszkadzają - coś w tym jednak jest, nie pamiętacie już afer co się działo przed wieloma koncertami, które odbywały się na starówce? Wielki problem stwarzany przez mieszkańców, prawie zawsze :/
Co nie zmienia, że ESK Lublinowi by się przydało, bo spłynęłoby trochę kasy dla ludzi kultury, żeby w końcu dostali zarobki za to co robią. Dodatkowo niezła promocja i może Lublin to wykorzysta. Z drugiej strony po tym co UM robił z niektórymi imprezami kulturalnymi aż ciśnie mi się na usta, że jednak nie dla nas ten tytuł. Chociaż prawdopodobnie takie sytuacje są w różnych miastach, w porównaniu do innych - Lublin mógłby zyskać najwięcej moim zdaniem.
Co do tego że koncerty przeszkadzają - coś w tym jednak jest, nie pamiętacie już afer co się działo przed wieloma koncertami, które odbywały się na starówce? Wielki problem stwarzany przez mieszkańców, prawie zawsze :/
Co nie zmienia, że ESK Lublinowi by się przydało, bo spłynęłoby trochę kasy dla ludzi kultury, żeby w końcu dostali zarobki za to co robią. Dodatkowo niezła promocja i może Lublin to wykorzysta. Z drugiej strony po tym co UM robił z niektórymi imprezami kulturalnymi aż ciśnie mi się na usta, że jednak nie dla nas ten tyt... rozwiń
Avatar
zdrów / 8 czerwca 2011 o 18:15
0
Cudze chwalicie, swego nie znacie. Lublin to piękne miasto z bardzo prężnie działającą kulturą i wierzę, że wygra na przekór malkontentom z forum dziennika
Avatar
Imię / 8 czerwca 2011 o 18:14
0
[quote name='Daria' timestamp='1307539062' post='487186']
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż do stolicy a o kulturze już nie wspomnę. Tyle
PS nie liczę i nie życzę sobie na pisanie komentarzy nawiązujących do mojej wypowiedzi. To tylko moje zdanie.
[/quote]

Ano widzisz. Zdecydowanie nie wszystkim przeszkadzają koncerty... Mnie one odpowiadają - nawet, jak mnie tematycznie nie interesują to cieszę się, że coś się dzieje
"także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać"
Nie wciskaj mi, że Lublin ma nie wygrać? Bo niby dlaczego? Dlatego, że Ty tak piszesz? Urodzony z Ciebie malkontent!
[quote name='Daria' timestamp='1307539062' post='487186']
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż ... rozwiń
Avatar
KADUS / 8 czerwca 2011 o 18:05
0
TO JAKIEŚ JAJA? POWTÓRKA 1-EGO KWIETNIA?
Avatar
grego / 8 czerwca 2011 o 16:52
0
Lublin - Europejska Stolica Kultury ... dowcip roku
Avatar
anonim / 8 czerwca 2011 o 15:21
0
Tak, wydrukujmy ogłoszenia, oblepmy nimi płoty i zaśmiećmy, już i tak mocno zaniedbany, Lublin... genialne!
Avatar
Daria / 8 czerwca 2011 o 15:17
0
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż do stolicy a o kulturze już nie wspomnę. Tyle
PS nie liczę i nie życzę sobie na pisanie komentarzy nawiązujących do mojej wypowiedzi. To tylko moje zdanie.
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż do stolicy a o kulturze już nie wspomnę. Tyle
PS nie liczę i nie życzę sobie na p... rozwiń
Avatar
wielkopolanin / 9 czerwca 2011 o 17:00
0
Musicie zaangazowac szczegolnie młodych od gimnazjum po studentow oraz załozyc z 10 punktow IONFORMACYJNYCH w róznych czesciach miasta .Duza role powinny odegrac Media prasa radio tv Lublin
Avatar
george / 9 czerwca 2011 o 12:38
0
Zamiast pomóc Lublinowi narzekają....co za idioci:/;/;/
Avatar
anonim / 8 czerwca 2011 o 18:41
0
Co do tego że koncerty przeszkadzają - coś w tym jednak jest, nie pamiętacie już afer co się działo przed wieloma koncertami, które odbywały się na starówce? Wielki problem stwarzany przez mieszkańców, prawie zawsze :/
Co nie zmienia, że ESK Lublinowi by się przydało, bo spłynęłoby trochę kasy dla ludzi kultury, żeby w końcu dostali zarobki za to co robią. Dodatkowo niezła promocja i może Lublin to wykorzysta. Z drugiej strony po tym co UM robił z niektórymi imprezami kulturalnymi aż ciśnie mi się na usta, że jednak nie dla nas ten tytuł. Chociaż prawdopodobnie takie sytuacje są w różnych miastach, w porównaniu do innych - Lublin mógłby zyskać najwięcej moim zdaniem.
Co do tego że koncerty przeszkadzają - coś w tym jednak jest, nie pamiętacie już afer co się działo przed wieloma koncertami, które odbywały się na starówce? Wielki problem stwarzany przez mieszkańców, prawie zawsze :/
Co nie zmienia, że ESK Lublinowi by się przydało, bo spłynęłoby trochę kasy dla ludzi kultury, żeby w końcu dostali zarobki za to co robią. Dodatkowo niezła promocja i może Lublin to wykorzysta. Z drugiej strony po tym co UM robił z niektórymi imprezami kulturalnymi aż ciśnie mi się na usta, że jednak nie dla nas ten tyt... rozwiń
Avatar
zdrów / 8 czerwca 2011 o 18:15
0
Cudze chwalicie, swego nie znacie. Lublin to piękne miasto z bardzo prężnie działającą kulturą i wierzę, że wygra na przekór malkontentom z forum dziennika
Avatar
Imię / 8 czerwca 2011 o 18:14
0
[quote name='Daria' timestamp='1307539062' post='487186']
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż do stolicy a o kulturze już nie wspomnę. Tyle
PS nie liczę i nie życzę sobie na pisanie komentarzy nawiązujących do mojej wypowiedzi. To tylko moje zdanie.
[/quote]

Ano widzisz. Zdecydowanie nie wszystkim przeszkadzają koncerty... Mnie one odpowiadają - nawet, jak mnie tematycznie nie interesują to cieszę się, że coś się dzieje
"także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać"
Nie wciskaj mi, że Lublin ma nie wygrać? Bo niby dlaczego? Dlatego, że Ty tak piszesz? Urodzony z Ciebie malkontent!
[quote name='Daria' timestamp='1307539062' post='487186']
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż ... rozwiń
Avatar
KADUS / 8 czerwca 2011 o 18:05
0
TO JAKIEŚ JAJA? POWTÓRKA 1-EGO KWIETNIA?
Avatar
grego / 8 czerwca 2011 o 16:52
0
Lublin - Europejska Stolica Kultury ... dowcip roku
Avatar
anonim / 8 czerwca 2011 o 15:21
0
Tak, wydrukujmy ogłoszenia, oblepmy nimi płoty i zaśmiećmy, już i tak mocno zaniedbany, Lublin... genialne!
Avatar
Daria / 8 czerwca 2011 o 15:17
0
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż do stolicy a o kulturze już nie wspomnę. Tyle
PS nie liczę i nie życzę sobie na pisanie komentarzy nawiązujących do mojej wypowiedzi. To tylko moje zdanie.
hahahah bardzo śmieszne! tylko ze wszystkim w lublinie przeszkadzają koncerty, mecze i wszystko co związane jest z jakąkolwiek rozrywką. To właśnie dziennik Wschodni szuka dziury w całym. A najlepsze jest to, że gdy ta komisja spotka na ulicy kogoś, kto powie, że ma to ESK gdzieś Dziennik opublikuje że kibol Motoru albo student jest winowajcą także podniecajcie się tą ESK sami i nie wciskajcie ludziom że Lbn powinien wygrać. Bliżej nam do Ukrainy niż do stolicy a o kulturze już nie wspomnę. Tyle
PS nie liczę i nie życzę sobie na p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!