Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2015 r.
14:12

Lublin: Gdzie jest najwięcej wypadków z udziałem rowerzystów?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Do wypadków z udziałem rowerzystów dochodzi najczęściej na jezdni, w dalszej kolejności przejściach dla pieszych i drogach dla rowerów (fot. AS)
Do wypadków z udziałem rowerzystów dochodzi najczęściej na jezdni, w dalszej kolejności przejściach dla pieszych i drogach dla rowerów (fot. AS)

To kierowcy samochodów, a nie rowerzyści są w mieście sprawcami większości wypadków z udziałem rowerów. Najczęstszy grzech obu stron to wymuszenie pierwszeństwa. Sprawdziliśmy, które ulice są najmniej bezpieczne dla amatorów dwóch kółek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ciągu trzech ostatnich lat doszło w Lublinie do 358 zdarzeń z udziałem rowerzystów. Przynajmniej tyle jest w statystykach*, a nie wszystkie incydenty są zgłaszane policji. Najwięcej, bo 135 wypadków miało miejsce w zeszłym roku.

Do wypadków dochodzi najczęściej na jezdni (65 proc.), w dalszej kolejności są przejścia dla pieszych (12 proc.), drogi dla rowerów (11 proc.), chodniki (8 proc.). Na liście najwięcej jest bocznych zderzeń pojazdów (72 proc.), zaś niemal połowa wypadków to skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. Kierowcy aut osobowych we wspomnianym okresie spowodowali w ten sposób 103 wypadki, podczas gdy rowerzyści tylko 55.

Drugą co do częstości przyczyną wypadków, gdzie winni są kierowcy jest nieprawidłowe wyprzedzanie. Ale jeśli chodzi o rowerzystów, to na drugim miejscu listy ich przewinień jest przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, na trzecim nieprawidłowe omijanie.

Najgorzej wypadają rowerzyści jeśli chodzi o statystyki dotyczące trzeźwości. Spośród wszystkich osób uczestniczących w zeszłym roku w wypadkach z udziałem rowerów, pod wpływem alkoholu było 11. I byli to wyłącznie cykliści. W błędzie jest ten, kto sądzi, że to tylko zeszły rok wypadł tak niekorzystnie dla jeżdżących na dwóch kółkach. Jeśli weźmiemy pod uwagę dane z lat 2012-14, wychodzi na to, że wśród 29 nietrzeźwych uczestników takich zdarzeń tylko jeden nie jechał rowerem.

W zeszłym roku najbardziej niebezpiecznymi dla cyklistów ulicami były: Droga Męczenników Majdanka, al. Smorawińskiego (po 7 zdarzeń), al. Witosa, al. Andersa i ul. Ruska (po 6), Nowy Świat, Zemborzycka i Diamentowa (po 5), Lubartowska, Zana, Głęboka, Chodźki i Krańcowa (po 4), Lipowa, Krochmalna, al. Kompozytorów Polskich, Szeligowskiego, Podzamcze, Turystyczna, Filaretów i Bohaterów Monte Cassino (po 3). Jeśli weźmiemy pod uwagę statystykę za trzy ostatnie lata w czołówce uplasowały się: al. Andersa, ul. Kunickiego, al. Witosa, Związkowa (po 12 zdarzeń) oraz al. Smorawińskiego i Zana (po 10).

Wśród skrzyżowań, w zeszłym roku najwięcej zdarzeń z udziałem rowerów (po 3) zanotowano u zbiegu al. Witosa i Krańcowej, ul. Chodźki z al. Smorawińskiego i ul. Podzamcze z Ruską.

* źródło danych w artykule: baza Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji udostępniona sieci „Miasta dla rowerów”.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 09:59
0
Czytajubbo bb b)zznggg.n iib
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 09:44
0
W samochodach też są pedały, nawet więcej niż w rowerach, bo aż trzy.
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 23:01
0
a pedały wymuszają pierwszeństwo na pieszych !
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 22:49
0
Wjazd na Marii Curie od strony umcs, droga z pierwszeństwem łamie się tam 2 razy, a kierowcy samochodów ciągle wymuszają pierwszeństwo wjeżdżając z podporządkowanej, nie pomaga ani wystawianie ręki, ani zjeżdżanie do środka. Nie tylko ja mam tam problemy, na szczęście nie było jeszcze żadnego wypadku, ale to kwestia czasu...
Avatar
Robert / 23 lipca 2015 o 22:38
0

A ja dodam trochę kontrowersyjny pogląd:

Odkąd jezdze ścieżką rowerową zamiast ulicą to moje bezpieczeństwo rowerzysty się pogorszyło.

Jak jechałem ulicą (nie było jeszcze ścieżki wydzielonej z chodnika) to miałem widoczne pierwszeństwo przejazdu. Kierowcy wyjezdzający z bocznych ulic ustępowali mi, oraz Ci którzy z ulicy skręcali w drogę poprzeczną też  mi ustępowali.

Teraz gdy jeżdzę ścieżka to już jak skręcają w drogę poprzeczną to nie patrzą czy jedzie rowerzysta więc albo jakbym wjechał to mnie potrąci albo ja przywale w jego bok nie mi zajezie drogę. Ci wyjeżdząjący z drogi podporządkowanej także rozejrzą się ale na ulicę a nie na ścieżkę a jeśli juz to w lewo. W prawo ? Po co ?

Potrzebna jest szeroka akcja uświadamiająca w mediach, bo wraz z przybywaniem ściezek będzie przybywać wypadków !

A ja dodam trochę kontrowersyjny pogląd:

Odkąd jezdze ścieżką rowerową zamiast ulicą to moje bezpieczeństwo rowerzysty się pogorszyło.

Jak jechałem ulicą (nie było jeszcze ścieżki wydzielonej z chodnika) to miałem widoczne pierwszeństwo przejazdu. Kierowcy wyjezdzający z bocznych ulic ustępowali mi, oraz Ci którzy z ulicy skręcali w drogę poprzeczną też  mi ustępowali.

Teraz gdy jeżdzę ścieżka to już jak skręcają w drogę poprzeczną to nie patrzą czy jedzie rowerzysta więc albo jakbym wjechał to mnie potrąci albo ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 17:17
0
Wszędzie czy to na jednośladzie czy na czterech kołach znajdzie się ktoś kto ma jakieś problemy wewnętrzne co powoduje wypadki. Ludzie w tym biednym regionie są po prostu albo mocno sfrustrowani albo po prostu zbyt pewni siebie ze względu na pozycję i majątek... ino JO ino JO nikt inny tylko JO. Muszę pochwalić kierowców przy wyjeździe z ul. Pana Tadeusza (boczna filaretów) i w gorzinach porannych u zbiegu ul. Grażyny i Fiaretów - potrafią się zachować w większości przypadków. Wszyscy piszą o wypadkach rowerowych.... a tak btw czy naprawdę szkoda Wam roweżyści 15zł na chińskie ledowe lampki na akumulatorki. Moje działają przez pół roku i nie ma problemu i jestem widoczny.... a Wy? jak patrzę to Was wogóle nie widać nawet na ścieżce..... Zadajcie sobie pytanie - czy moje życie i zdrowie jest warte 15pln ? :)
Wszędzie czy to na jednośladzie czy na czterech kołach znajdzie się ktoś kto ma jakieś problemy wewnętrzne co powoduje wypadki. Ludzie w tym biednym regionie są po prostu albo mocno sfrustrowani albo po prostu zbyt pewni siebie ze względu na pozycję i majątek... ino JO ino JO nikt inny tylko JO. Muszę pochwalić kierowców przy wyjeździe z ul. Pana Tadeusza (boczna filaretów) i w gorzinach porannych u zbiegu ul. Grażyny i Fiaretów - potrafią się zachować w większości przypadków. Wszyscy piszą o wypadkach rowerowych.... a tak btw czy naprawdę... rozwiń
Avatar
rowerzysta / 23 lipca 2015 o 16:41
0

I co łyso Wam kierowcy, tak zawsze narzekacie na rowerzystów a sami macie w nosie przepisy ruchu drogowego? Kto tutaj powoduje więcej wypadków, w szczególności śmiertelnych? Oczywiście rowerzysta nie ma szans z kupą blachy. Pozdrawiam rowerzystów, pieszych jak i kierowców, szanujmy się wszyscy na drodze, żeby każdy mógł cały i zdrowy dojechać do celu.

Avatar
el / 23 lipca 2015 o 16:35
0
Tak rowerzyści nie powodują tylko kierowcy. ?! Wjazd rowerzystów na pasy bo akurat zrobiona jest tam ścieżka rowerowa to totalna porażka zwłaszcza gdy kierowca może warunkowo skręcić w prawo a rowerzysta z ogromną prędkością wyskakuje na pasy. No ale wina kierowcy bo ostatnio rowerzyści to święte krowy. Oni nie muszą patrzeć bo mają zielone. Ok tylko że z taką prędkością co wjeżdżaja na pasy (pomimo tego że mają zielone) powinni też ponosić odpowiedzialność.
Avatar
anka / 23 lipca 2015 o 15:00
0

Panie redaktorze 103 wypadki spowodowali kierowcy, a 55 rowerzyści, a teraz podaj ilu jest kierowców, a ilu rowerzystów i dopiero wtedy zobaczymy kto tak naprawdę tych wypadków powoduje więcej.

Powinien być zakaz jazdy rowerem po drogach powyżej 2 pasów po jednym w każdym kierunku. Szczytem są rowerzyści na skrzyżowaniach wielopasmówek.

Dlaczego w Lublinie ścieżki rowerowe robione kosztem pieszych są utrudnieniem dla pieszych???? Dojście na pasy, trzeba przejść przez ścieżkę. Wejście na targ przy Krańcowej - przejście przez ścieżkę. Kuriozum to przejście dla pieszych na Grabskiego w okolicy Lidla. Ścieżka rowerowa przy trawniku, a chodnik przy ulicy!!!! Jak iść na zwężonym chodniku z dwójką dzieci, które trzeba trzymać za rękę?????

Panie redaktorze 103 wypadki spowodowali kierowcy, a 55 rowerzyści, a teraz podaj ilu jest kierowców, a ilu rowerzystów i dopiero wtedy zobaczymy kto tak naprawdę tych wypadków powoduje więcej.

Powinien być zakaz jazdy rowerem po drogach powyżej 2 pasów po jednym w każdym kierunku. Szczytem są rowerzyści na skrzyżowaniach wielopasmówek.

Dlaczego w Lublinie ścieżki rowerowe robione kosztem pieszych są utrudnieniem dla pieszych???? Dojście na pasy, trzeba przejść przez ścieżkę. Wejście na targ przy Krańcowej - przejście przez ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 14:59
0
Dziękuję wszystkim kierowcom za kulturę jazdy a szczególnie tym, którzy: - nie wyprzedzają na przejściach, zwalniają przed nimi a nawet pozwalają pieszym wejść na pasy - wyprzedzają rowerzystów z zachowaniem odp. odległości - przewidują zachowanie innych, ale i ew. skutki swojego zachowania na drodze. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 09:59
0
Czytajubbo bb b)zznggg.n iib
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 09:44
0
W samochodach też są pedały, nawet więcej niż w rowerach, bo aż trzy.
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 23:01
0
a pedały wymuszają pierwszeństwo na pieszych !
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 22:49
0
Wjazd na Marii Curie od strony umcs, droga z pierwszeństwem łamie się tam 2 razy, a kierowcy samochodów ciągle wymuszają pierwszeństwo wjeżdżając z podporządkowanej, nie pomaga ani wystawianie ręki, ani zjeżdżanie do środka. Nie tylko ja mam tam problemy, na szczęście nie było jeszcze żadnego wypadku, ale to kwestia czasu...
Avatar
Robert / 23 lipca 2015 o 22:38
0

A ja dodam trochę kontrowersyjny pogląd:

Odkąd jezdze ścieżką rowerową zamiast ulicą to moje bezpieczeństwo rowerzysty się pogorszyło.

Jak jechałem ulicą (nie było jeszcze ścieżki wydzielonej z chodnika) to miałem widoczne pierwszeństwo przejazdu. Kierowcy wyjezdzający z bocznych ulic ustępowali mi, oraz Ci którzy z ulicy skręcali w drogę poprzeczną też  mi ustępowali.

Teraz gdy jeżdzę ścieżka to już jak skręcają w drogę poprzeczną to nie patrzą czy jedzie rowerzysta więc albo jakbym wjechał to mnie potrąci albo ja przywale w jego bok nie mi zajezie drogę. Ci wyjeżdząjący z drogi podporządkowanej także rozejrzą się ale na ulicę a nie na ścieżkę a jeśli juz to w lewo. W prawo ? Po co ?

Potrzebna jest szeroka akcja uświadamiająca w mediach, bo wraz z przybywaniem ściezek będzie przybywać wypadków !

A ja dodam trochę kontrowersyjny pogląd:

Odkąd jezdze ścieżką rowerową zamiast ulicą to moje bezpieczeństwo rowerzysty się pogorszyło.

Jak jechałem ulicą (nie było jeszcze ścieżki wydzielonej z chodnika) to miałem widoczne pierwszeństwo przejazdu. Kierowcy wyjezdzający z bocznych ulic ustępowali mi, oraz Ci którzy z ulicy skręcali w drogę poprzeczną też  mi ustępowali.

Teraz gdy jeżdzę ścieżka to już jak skręcają w drogę poprzeczną to nie patrzą czy jedzie rowerzysta więc albo jakbym wjechał to mnie potrąci albo ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 17:17
0
Wszędzie czy to na jednośladzie czy na czterech kołach znajdzie się ktoś kto ma jakieś problemy wewnętrzne co powoduje wypadki. Ludzie w tym biednym regionie są po prostu albo mocno sfrustrowani albo po prostu zbyt pewni siebie ze względu na pozycję i majątek... ino JO ino JO nikt inny tylko JO. Muszę pochwalić kierowców przy wyjeździe z ul. Pana Tadeusza (boczna filaretów) i w gorzinach porannych u zbiegu ul. Grażyny i Fiaretów - potrafią się zachować w większości przypadków. Wszyscy piszą o wypadkach rowerowych.... a tak btw czy naprawdę szkoda Wam roweżyści 15zł na chińskie ledowe lampki na akumulatorki. Moje działają przez pół roku i nie ma problemu i jestem widoczny.... a Wy? jak patrzę to Was wogóle nie widać nawet na ścieżce..... Zadajcie sobie pytanie - czy moje życie i zdrowie jest warte 15pln ? :)
Wszędzie czy to na jednośladzie czy na czterech kołach znajdzie się ktoś kto ma jakieś problemy wewnętrzne co powoduje wypadki. Ludzie w tym biednym regionie są po prostu albo mocno sfrustrowani albo po prostu zbyt pewni siebie ze względu na pozycję i majątek... ino JO ino JO nikt inny tylko JO. Muszę pochwalić kierowców przy wyjeździe z ul. Pana Tadeusza (boczna filaretów) i w gorzinach porannych u zbiegu ul. Grażyny i Fiaretów - potrafią się zachować w większości przypadków. Wszyscy piszą o wypadkach rowerowych.... a tak btw czy naprawdę... rozwiń
Avatar
rowerzysta / 23 lipca 2015 o 16:41
0

I co łyso Wam kierowcy, tak zawsze narzekacie na rowerzystów a sami macie w nosie przepisy ruchu drogowego? Kto tutaj powoduje więcej wypadków, w szczególności śmiertelnych? Oczywiście rowerzysta nie ma szans z kupą blachy. Pozdrawiam rowerzystów, pieszych jak i kierowców, szanujmy się wszyscy na drodze, żeby każdy mógł cały i zdrowy dojechać do celu.

Avatar
el / 23 lipca 2015 o 16:35
0
Tak rowerzyści nie powodują tylko kierowcy. ?! Wjazd rowerzystów na pasy bo akurat zrobiona jest tam ścieżka rowerowa to totalna porażka zwłaszcza gdy kierowca może warunkowo skręcić w prawo a rowerzysta z ogromną prędkością wyskakuje na pasy. No ale wina kierowcy bo ostatnio rowerzyści to święte krowy. Oni nie muszą patrzeć bo mają zielone. Ok tylko że z taką prędkością co wjeżdżaja na pasy (pomimo tego że mają zielone) powinni też ponosić odpowiedzialność.
Avatar
anka / 23 lipca 2015 o 15:00
0

Panie redaktorze 103 wypadki spowodowali kierowcy, a 55 rowerzyści, a teraz podaj ilu jest kierowców, a ilu rowerzystów i dopiero wtedy zobaczymy kto tak naprawdę tych wypadków powoduje więcej.

Powinien być zakaz jazdy rowerem po drogach powyżej 2 pasów po jednym w każdym kierunku. Szczytem są rowerzyści na skrzyżowaniach wielopasmówek.

Dlaczego w Lublinie ścieżki rowerowe robione kosztem pieszych są utrudnieniem dla pieszych???? Dojście na pasy, trzeba przejść przez ścieżkę. Wejście na targ przy Krańcowej - przejście przez ścieżkę. Kuriozum to przejście dla pieszych na Grabskiego w okolicy Lidla. Ścieżka rowerowa przy trawniku, a chodnik przy ulicy!!!! Jak iść na zwężonym chodniku z dwójką dzieci, które trzeba trzymać za rękę?????

Panie redaktorze 103 wypadki spowodowali kierowcy, a 55 rowerzyści, a teraz podaj ilu jest kierowców, a ilu rowerzystów i dopiero wtedy zobaczymy kto tak naprawdę tych wypadków powoduje więcej.

Powinien być zakaz jazdy rowerem po drogach powyżej 2 pasów po jednym w każdym kierunku. Szczytem są rowerzyści na skrzyżowaniach wielopasmówek.

Dlaczego w Lublinie ścieżki rowerowe robione kosztem pieszych są utrudnieniem dla pieszych???? Dojście na pasy, trzeba przejść przez ścieżkę. Wejście na targ przy Krańcowej - przejście przez ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 14:59
0
Dziękuję wszystkim kierowcom za kulturę jazdy a szczególnie tym, którzy: - nie wyprzedzają na przejściach, zwalniają przed nimi a nawet pozwalają pieszym wejść na pasy - wyprzedzają rowerzystów z zachowaniem odp. odległości - przewidują zachowanie innych, ale i ew. skutki swojego zachowania na drodze. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!