Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2015 r.
11:51

Lublin: Jest decyzja, będą światła na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską często dochodzi do stłuczek<br />
Na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską często dochodzi do stłuczek

U zbiegu Diamentowej z Wrotkowską powstanie sygnalizacja świetlna. Jeszcze w czerwcu samorząd chce zabezpieczyć pieniądze na ten cel. Dłużej poczekamy na zmiany na innym problematycznym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa sygnalizacja powstanie dopiero w przyszłym roku, bo najpierw trzeba ją zaprojektować. A na to potrzeba pieniędzy. W miejskiej kasie na razie ich nie ma, ale mają się znaleźć, co zapowiedział oficjalnie zastępca prezydenta miasta, Artur Szymczyk.

Zanim zapadła taka decyzja o budowę świateł w tym miejscu apelowali do Ratusza policjanci z drogówki. Dokładnie wyjaśniali dlaczego i w jaki sposób dochodzi tu do stłuczek i wypadków. Kierowcy jadący Diamentową od strony Czubów, którzy chcą skręcić w lewo we Wrotkowską wyjeżdżają wprost przed maskę kierowcom zmierzającym drogą z pierwszeństwem, czyli Diamentową od strony ul. Romera. Co gorsza ci, którzy mają pierwszeństwo są stosunkowo słabo widoczni ze względu na wzniesienie. Kiedy już ich widać, wtedy często jest za późno i dochodzi do zderzenia.

Argumenty przekonały Zarząd Dróg i Mostów, który oficjalnie wystąpił do Ratusza o pieniądze na ten cel. A Ratusz zapowiada wpisanie takiego wydatku do tegorocznego budżetu. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu podczas sesji Rady Miasta zaplanowanej na 25 czerwca. Tak, by jeszcze przed wakacjami radnych, można było przygotować przetarg na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji. Jej całkowity koszt szacowany jest na 1,5 miliona złotych.

W kolejce do przebudowy czeka też sąsiednie skrzyżowanie, gdzie Diamentowa styka się z Krochmalną. Zmiany w tym miejscu będą wymuszone przez planowaną na przyszłość budowę kolejnego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80 zwanej również Trasą Zieloną. Mowa o fragmencie od stadionu do ul. Krochmalnej.

– Rozważana jest możliwość budowy skrzyżowania wielopoziomowego w postaci węzła drogowego – informuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta w odpowiedzi dla jednego z radnych.

a razie na tym skrzyżowaniu miasto wprowadziło doraźne rozwiązania polegające na wymalowaniu dodatkowego oznakowania zwracającego uwagę kierowców na to, że nie mają pierwszeństwa przejazdu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 28 lipca 2015 o 07:06
0

Gdy jest wypadek na rondzie-łatwiej ustalić sprawcę, gdy jest sygnalizacja świetlna-łatwiej manipulować.

Dlaczego to jest takie chore....jest fizycznie rondo, to organizatorzy ruchu robią  skrzyzowanie żeby trzeba wsadzić światła-to jest dobre na Dolnym Manhattanie w Nowym Jorku bo tam nie ma miejsca na ronda.

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 17:45
0
wpadnie na pomysł budowy estakad w tym tonącym w korkach mieście ? no właśnie
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 10:00
0
Panie v-ce prezydencie. Wsiądź Pan w PkS- pojedz do Białegostoku i zobacz jak powinno budować sie drogi w mieście. Estakady tunele ect- bajka. Pogadaj przy okazji ze swoim odpowiednikiem jak to sie robi i skąd sie bierze pienisdze. Jesli dalej policjanci po technikum będą nam projektować infrastrukturę drogową to trzeba się bedzie przesiąść na miejskie rowery.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 23:25
0
Ktoś tu musiał nieźle dać w łapę, skoro "wygrały" światła, a nie po prostu przebudowa na rondo...
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 21:10
0
czy ktoś wreszcie wpadnie na pomysł budowy estakad w tym tonącym w korkach mieście ?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 12:29
0
Przecież tu wystarczy przekopać tunel na Wrotkowską, miejsca w cholere i rozwiąże to problem stłuczek. Koszt podobny. Ale widocznie Lublin bedzie wsia z mnostwem świateł. Jka się nie am czym pochwalić to chociaż pod względem kretyńskich rozwiązań się będzie szczycił.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 12:14
0
debilizm kolejne swiatła w szczycie korki do Zemborzyckiej czym te głupie psy myślą, tak doje... światłą tak najszybciej nie wiem. Postawić jebutny neon z z ograniczeniem do 50 który miał by przypomnieć o tym że tyle powinni miec startując z wczesniejszych świateł przy ul. Romera to tasm jest problem że idioci ruszający z pełną pizd....ą przecinają to niby rądko w dół do krochmalenj z predkościa sto na godzine
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 12:09
0
A miało się myśleć o bezkolizyjnych skrzyżowaniach !!! I co ? Światła!, światła!, światła a benzyna wyżej, wyżej wyżej !!! może komuś na tym zależy ? Czy ktoś w tych urzędach jeszcze używa mózgu ? Zamiast wykonać mniej czyli jakiś wiadukt czy tunel aby udrożnić (usprawnić) ruch to korkuje się go dodatkowymi sygnalizatorami !!! Do diabła z takim rządzeniem !!! Trzeba zacząć myśleć a nie w głupi sposób wyrzucać ciężkie pieniądze w błoto !!! Jak z tymi przystankami w Kielcach - DRAMAT !!!.
Avatar
m / 28 lipca 2015 o 07:06
0

Gdy jest wypadek na rondzie-łatwiej ustalić sprawcę, gdy jest sygnalizacja świetlna-łatwiej manipulować.

Dlaczego to jest takie chore....jest fizycznie rondo, to organizatorzy ruchu robią  skrzyzowanie żeby trzeba wsadzić światła-to jest dobre na Dolnym Manhattanie w Nowym Jorku bo tam nie ma miejsca na ronda.

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 17:45
0
wpadnie na pomysł budowy estakad w tym tonącym w korkach mieście ? no właśnie
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 10:00
0
Panie v-ce prezydencie. Wsiądź Pan w PkS- pojedz do Białegostoku i zobacz jak powinno budować sie drogi w mieście. Estakady tunele ect- bajka. Pogadaj przy okazji ze swoim odpowiednikiem jak to sie robi i skąd sie bierze pienisdze. Jesli dalej policjanci po technikum będą nam projektować infrastrukturę drogową to trzeba się bedzie przesiąść na miejskie rowery.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 23:25
0
Ktoś tu musiał nieźle dać w łapę, skoro "wygrały" światła, a nie po prostu przebudowa na rondo...
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 21:10
0
czy ktoś wreszcie wpadnie na pomysł budowy estakad w tym tonącym w korkach mieście ?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 12:29
0
Przecież tu wystarczy przekopać tunel na Wrotkowską, miejsca w cholere i rozwiąże to problem stłuczek. Koszt podobny. Ale widocznie Lublin bedzie wsia z mnostwem świateł. Jka się nie am czym pochwalić to chociaż pod względem kretyńskich rozwiązań się będzie szczycił.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 12:14
0
debilizm kolejne swiatła w szczycie korki do Zemborzyckiej czym te głupie psy myślą, tak doje... światłą tak najszybciej nie wiem. Postawić jebutny neon z z ograniczeniem do 50 który miał by przypomnieć o tym że tyle powinni miec startując z wczesniejszych świateł przy ul. Romera to tasm jest problem że idioci ruszający z pełną pizd....ą przecinają to niby rądko w dół do krochmalenj z predkościa sto na godzine
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 12:09
0
A miało się myśleć o bezkolizyjnych skrzyżowaniach !!! I co ? Światła!, światła!, światła a benzyna wyżej, wyżej wyżej !!! może komuś na tym zależy ? Czy ktoś w tych urzędach jeszcze używa mózgu ? Zamiast wykonać mniej czyli jakiś wiadukt czy tunel aby udrożnić (usprawnić) ruch to korkuje się go dodatkowymi sygnalizatorami !!! Do diabła z takim rządzeniem !!! Trzeba zacząć myśleć a nie w głupi sposób wyrzucać ciężkie pieniądze w błoto !!! Jak z tymi przystankami w Kielcach - DRAMAT !!!.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 3 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 2 1

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 36 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 98 11

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!