Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2014 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Lublin: Już 3 tys. podpisów przeciw budowie nowej hali przy ul. Ruskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
13 32 A A

Już trzy tysiące podpisów przeciw budowie hali w miejscu targowiska przy Ruskiej zebrali działający tu kupcy. Ratusz odpowiada: w sprawie przyszłości handlu na Podzamczu zorganizujemy "okrągły stół. Spotkanie ma się odbyć jeszcze w sierpniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zamieszanie wiąże się z miejskimi planami zmian na Podzamczu oszpeconym blaszanymi budami, obskurnym dworcem i parkingowym chaosem . Ratusz chce przenieść dworzec, odnowić place i wyznaczyć miejsca pod nowe budynki, a także koniec hali Nova i targowiska Bazar w ich obecnym kształcie i miejscu. - Zostalibyśmy bez miejsca pracy - podkreślała Urszula Syroka, prezes spółki Bazar na czerwcowej sesji Rady Miasta. A radni zgodzili się, by miasto weszło w spółkę z przedsiębiorcami z Novej i Bazaru. Mają oni zbudować dla siebie nową halę na gruncie, który przekaże im miasto.

Sęk w tym, że ten grunt to obecny targ warzywny przy Ruskiej (6,7). To niepokoi działających tu kupców. Prezydent zapewniał ich, że na czas budowy hali targ trafi na drugą stronę ulicy, gdzie wcześniej był prowizoryczny dworzec busów (2,3). Gdy hala będzie gotowa, część kupców trafi stąd do hali, a część już tu zostanie.

- I hala przy Ruskiej i nowe miejsce na targ będą uwzględnione w planie zagospodarowania. Chcemy, umożliwić wszystkim nieprzerwaną działalność. Targ działałby na uzbrojonym w wodę terenie z urządzonymi miejscami do handlu. Projekt planu jest w opracowaniu, niebawem wyłożymy go do publicznego wglądu - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. - Kiedy to nastąpi? Możliwe, że jeszcze w sierpniu.

Ale kupcy z Ruskiej nie chcą się przenosić i zbierają podpisy pod dostarczonym im przez opozycyjną radną Małgorzatę Suchanowską (PiS) obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta.

- To projekt w sprawie odstąpienia od zamiaru budowy hali targowej i przystąpienia do modernizacji targowiska poprzez powiększenie stanowisk handlowych i dostosowaniu terenu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy już trzy tysiące podpisów - mówi Monika Massalska-Miazek, która handluje przy Ruskiej. Do tego, by radni zajęli się projektem wystarczy tysiąc podpisów.

Ratusz już zapowiada, że jeszcze w sierpniu doprowadzi do spotkania wszystkich zainteresowanych: miasta, kupców z Novej i Bazaru oraz sprzedawców warzyw z Ruskiej.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 2 sierpnia 2014 o 10:45
0

To ciekawe, bo też lubię podróżować i nie spotkałem jeszcze takich targowisk w centrach miast. Jestem za uporządkowaniem tego miejsca i ucywilizowaną halą.

W Paryżu masz co najmniej dwa podobne targi - jeden przy dworcu na Montparnasie. drugi koło Placu Bastylii, w Padwie na Prato della Valle, w Rzymie na Campo de' Fiori. Wszystkie te miejsca to ścisłe centra. To takie pierwsze z brzegu przykłady które przyszły mi do głowy.  

W Paryżu masz co najmniej dwa podobne targi - jeden przy dworcu na Montparnasie. drugi koło Placu Bastylii, w Padwie na Prato della Valle, w Rzymie na Campo de' Fiori. Wszystkie te miejsca to ścisłe centra. To takie pierwsze z brzegu przykłady które przyszły mi do głowy.  

rozwiń
Avatar
Tomek / 2 sierpnia 2014 o 09:01
0

To ciekawe, bo też lubię podróżować i nie spotkałem jeszcze takich targowisk w centrach miast. Jestem za uporządkowaniem tego miejsca i ucywilizowaną halą.

Avatar
folkatka / 1 sierpnia 2014 o 21:10
0

Mam mieszane uczucia.

 Z jednej strony, ten rejon wymaga uporzadkowania, jego obecny wygląd przynosi wstyd nakm wszystkim.

Z drugiej strony - czy budowa hali jest konieczna? Chyba we wszystkich miastach na Zachodzie, w którym byłam, widzialam takie wlasnie targi pod chmurka - mniejsze lub większe, tak więc jakos nie przekonuje mnie stwierdzenie, ze jest to konieczny wymóg cywilizacyjny.

Avatar
Darek / 1 sierpnia 2014 o 21:06
0

a może by tak przeprowadzić sondaż w internecie w prasie lubelskiej i zobaczyć ile jest za likwidacją targowiska.na pewno było by to o wiele wiecej głosów za likwidacją.zrobić to dla sprawiedliwości.Mała garstka ludzi nie może decydować o przyszłosci tego rejonu gdzie łażą cyganki i sprzedają papierosy jak w latach 70-tych ubiegłego wieku

Avatar
Krzysiek / 1 sierpnia 2014 o 20:09
0

Babcie handlującą z koszyka  mogą sprzedawać dalej od centrum, a nie demonstrować obskurną biedę turystom.

Avatar
S Y L W E S T E R / 1 sierpnia 2014 o 14:53
0

*********** POMYSŁ   NIE   DO  ODRZUCENIA************* SYLWESTER .  Odpowiadam  osobniko wi  *bez podpisu* .   Czy  Babcię  handlującą  z  koszyka  będzie  stać  na  nowy  KRAM ? .            Doradzam  aby  czytać  z  uwagą  .   Pisałem , źe   jeźeli  koszt  nowego, estetycznego  KRAMU  bę dzie  zbyt  drogi  to  UM  winien  udzielić  kredytu  finansowego .   Albo  Kupcy  winni  organizować  * *spółke  KRAM*  I  handlować  wspólnie  z  jednego  pięknego , estetycznego  KRAMU .                    O  piękno  Naszego  Kochanego   LUBLINA  !.

*********** POMYSŁ   NIE   DO  ODRZUCENIA************* SYLWESTER .  Odpowiadam  osobniko wi  *bez podpisu* .   Czy  Babcię  handlującą  z  koszyka  będzie  stać  na  nowy  KRAM ? .            Doradzam  aby  czytać  z  uwagą  .   Pisałem , źe   jeźeli  koszt  nowego, estetycznego  KRAMU  bę dzie  zbyt  drogi  to&n... rozwiń

Avatar
BudŻet / 1 sierpnia 2014 o 13:25
0

Ćwierkały jaskółki, że lepiej nie wchodzić z "miastem" w spółki - wiedzą najlepiej o tym wszystkie te, które powstały na fali wyborów przed lat... czterech.

Kupcy mają rację, bo to czego im potrzeba, to od 25 lat uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego dla tej(i nie tylko) okolicy.

"Miasto" jeżeli myśli o uporządkowaniu tego terenu, to niech stworzy warunki, zabezpieczy interesy Gminy Lublin, a nie pcha się do spółki handlowej po synekury dla politycznej nomenklatury.

W umowie dzierżawy gruntów pod obiekty targowe dla kupców można zabezpieczyć na tyle skutecznie interesy Gminy, że będzie tak jak konsylium przestrzenne sobie tylko wymarzy.

Ostatnie inicjatywy "miasta" związane z targiem przy ul. Ruskiej są kolejna próbą uwłaszczenia partyjnych kolesi na majątku publicznym i to kosztem kupców.

Spółka prawa handlowego niech skupia kupców, a politycy niech się w to nie mieszają, bo mogą to tylko i wyłącznie zepsuć - co dobitnie pokazali doprowadzając do utraty płynności finansowej dwie z trzech utworzonych przez siebie spółek z udziałem miasta. Trzecia jeszcze tylko dlatego ma na działalność środki finansowe, bo jej przychody w 65% stanowią usługi kupowane przez miasto oraz dokapitalizowania na pokrycie strat.

Z fuzji "miasta" z Fundacją "Lubelskie Centrum Żeglarstwa" pozostali już tylko przedstawiciele "ratusza" w Radze Fundacji, bo nawet jej autonomiczni założycie swoją autoryzację już dawno wycofali.

Swoją drogą, to nigdy nie sądziłem, że targ przy ul. Ruskiej ma tylu klientów.

Ćwierkały jaskółki, że lepiej nie wchodzić z "miastem" w spółki - wiedzą najlepiej o tym wszystkie te, które powstały na fali wyborów przed lat... czterech.

Kupcy mają rację, bo to czego im potrzeba, to od 25 lat uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego dla tej(i nie tylko) okolicy.

"Miasto" jeżeli myśli o uporządkowaniu tego terenu, to niech stworzy warunki, zabezpieczy interesy Gminy Lublin, a nie pcha się do spółki handlowej po synekury dla politycznej nomenklatury.

W umowie dzierżawy gruntów pod obiekt... rozwiń

Avatar
mm / 1 sierpnia 2014 o 12:32
0

3 tys. przeciw budowie? a ile jest za budową i uporządkowaniem przestrzeni w tym rejonie? 100 tys.??? Jest pytycja przeciw to niech będzie i za!

Avatar
Beti / 1 sierpnia 2014 o 11:32
0

Bardzo dobrze trzeba uporządkować w końcu ten syfiasty teren, przy takim podejściu ludzi, którzy są przeciw awsze będziemy tą Polską B a nawet już D. Ludzie czy nie przyjemniej tobić zakupy tam gdzie jest czysto, ładnie. Jestem za halą. Beti

Avatar
Kpt.Grawitacja / 1 sierpnia 2014 o 11:08
0

Ciekawe ile z tych osób co się podpisało jest mieszkańcami Lublina ?? (10-15%). A gdzie można podpisać petycję za budową hali?

Avatar
folkatka / 2 sierpnia 2014 o 10:45
0

To ciekawe, bo też lubię podróżować i nie spotkałem jeszcze takich targowisk w centrach miast. Jestem za uporządkowaniem tego miejsca i ucywilizowaną halą.

W Paryżu masz co najmniej dwa podobne targi - jeden przy dworcu na Montparnasie. drugi koło Placu Bastylii, w Padwie na Prato della Valle, w Rzymie na Campo de' Fiori. Wszystkie te miejsca to ścisłe centra. To takie pierwsze z brzegu przykłady które przyszły mi do głowy.  

W Paryżu masz co najmniej dwa podobne targi - jeden przy dworcu na Montparnasie. drugi koło Placu Bastylii, w Padwie na Prato della Valle, w Rzymie na Campo de' Fiori. Wszystkie te miejsca to ścisłe centra. To takie pierwsze z brzegu przykłady które przyszły mi do głowy.  

rozwiń
Avatar
Tomek / 2 sierpnia 2014 o 09:01
0

To ciekawe, bo też lubię podróżować i nie spotkałem jeszcze takich targowisk w centrach miast. Jestem za uporządkowaniem tego miejsca i ucywilizowaną halą.

Avatar
folkatka / 1 sierpnia 2014 o 21:10
0

Mam mieszane uczucia.

 Z jednej strony, ten rejon wymaga uporzadkowania, jego obecny wygląd przynosi wstyd nakm wszystkim.

Z drugiej strony - czy budowa hali jest konieczna? Chyba we wszystkich miastach na Zachodzie, w którym byłam, widzialam takie wlasnie targi pod chmurka - mniejsze lub większe, tak więc jakos nie przekonuje mnie stwierdzenie, ze jest to konieczny wymóg cywilizacyjny.

Avatar
Darek / 1 sierpnia 2014 o 21:06
0

a może by tak przeprowadzić sondaż w internecie w prasie lubelskiej i zobaczyć ile jest za likwidacją targowiska.na pewno było by to o wiele wiecej głosów za likwidacją.zrobić to dla sprawiedliwości.Mała garstka ludzi nie może decydować o przyszłosci tego rejonu gdzie łażą cyganki i sprzedają papierosy jak w latach 70-tych ubiegłego wieku

Avatar
Krzysiek / 1 sierpnia 2014 o 20:09
0

Babcie handlującą z koszyka  mogą sprzedawać dalej od centrum, a nie demonstrować obskurną biedę turystom.

Avatar
S Y L W E S T E R / 1 sierpnia 2014 o 14:53
0

*********** POMYSŁ   NIE   DO  ODRZUCENIA************* SYLWESTER .  Odpowiadam  osobniko wi  *bez podpisu* .   Czy  Babcię  handlującą  z  koszyka  będzie  stać  na  nowy  KRAM ? .            Doradzam  aby  czytać  z  uwagą  .   Pisałem , źe   jeźeli  koszt  nowego, estetycznego  KRAMU  bę dzie  zbyt  drogi  to  UM  winien  udzielić  kredytu  finansowego .   Albo  Kupcy  winni  organizować  * *spółke  KRAM*  I  handlować  wspólnie  z  jednego  pięknego , estetycznego  KRAMU .                    O  piękno  Naszego  Kochanego   LUBLINA  !.

*********** POMYSŁ   NIE   DO  ODRZUCENIA************* SYLWESTER .  Odpowiadam  osobniko wi  *bez podpisu* .   Czy  Babcię  handlującą  z  koszyka  będzie  stać  na  nowy  KRAM ? .            Doradzam  aby  czytać  z  uwagą  .   Pisałem , źe   jeźeli  koszt  nowego, estetycznego  KRAMU  bę dzie  zbyt  drogi  to&n... rozwiń

Avatar
BudŻet / 1 sierpnia 2014 o 13:25
0

Ćwierkały jaskółki, że lepiej nie wchodzić z "miastem" w spółki - wiedzą najlepiej o tym wszystkie te, które powstały na fali wyborów przed lat... czterech.

Kupcy mają rację, bo to czego im potrzeba, to od 25 lat uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego dla tej(i nie tylko) okolicy.

"Miasto" jeżeli myśli o uporządkowaniu tego terenu, to niech stworzy warunki, zabezpieczy interesy Gminy Lublin, a nie pcha się do spółki handlowej po synekury dla politycznej nomenklatury.

W umowie dzierżawy gruntów pod obiekty targowe dla kupców można zabezpieczyć na tyle skutecznie interesy Gminy, że będzie tak jak konsylium przestrzenne sobie tylko wymarzy.

Ostatnie inicjatywy "miasta" związane z targiem przy ul. Ruskiej są kolejna próbą uwłaszczenia partyjnych kolesi na majątku publicznym i to kosztem kupców.

Spółka prawa handlowego niech skupia kupców, a politycy niech się w to nie mieszają, bo mogą to tylko i wyłącznie zepsuć - co dobitnie pokazali doprowadzając do utraty płynności finansowej dwie z trzech utworzonych przez siebie spółek z udziałem miasta. Trzecia jeszcze tylko dlatego ma na działalność środki finansowe, bo jej przychody w 65% stanowią usługi kupowane przez miasto oraz dokapitalizowania na pokrycie strat.

Z fuzji "miasta" z Fundacją "Lubelskie Centrum Żeglarstwa" pozostali już tylko przedstawiciele "ratusza" w Radze Fundacji, bo nawet jej autonomiczni założycie swoją autoryzację już dawno wycofali.

Swoją drogą, to nigdy nie sądziłem, że targ przy ul. Ruskiej ma tylu klientów.

Ćwierkały jaskółki, że lepiej nie wchodzić z "miastem" w spółki - wiedzą najlepiej o tym wszystkie te, które powstały na fali wyborów przed lat... czterech.

Kupcy mają rację, bo to czego im potrzeba, to od 25 lat uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego dla tej(i nie tylko) okolicy.

"Miasto" jeżeli myśli o uporządkowaniu tego terenu, to niech stworzy warunki, zabezpieczy interesy Gminy Lublin, a nie pcha się do spółki handlowej po synekury dla politycznej nomenklatury.

W umowie dzierżawy gruntów pod obiekt... rozwiń

Avatar
mm / 1 sierpnia 2014 o 12:32
0

3 tys. przeciw budowie? a ile jest za budową i uporządkowaniem przestrzeni w tym rejonie? 100 tys.??? Jest pytycja przeciw to niech będzie i za!

Avatar
Beti / 1 sierpnia 2014 o 11:32
0

Bardzo dobrze trzeba uporządkować w końcu ten syfiasty teren, przy takim podejściu ludzi, którzy są przeciw awsze będziemy tą Polską B a nawet już D. Ludzie czy nie przyjemniej tobić zakupy tam gdzie jest czysto, ładnie. Jestem za halą. Beti

Avatar
Kpt.Grawitacja / 1 sierpnia 2014 o 11:08
0

Ciekawe ile z tych osób co się podpisało jest mieszkańcami Lublina ?? (10-15%). A gdzie można podpisać petycję za budową hali?