Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2015 r.
12:35

Lublin: Komu Ratusz dał nagrodę? Urzędnicy: nie wasz interes

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 34 A A
- Fundacja nie wykazała, w czym upatruje interes społeczny przemawiający za udzieleniem informacji - informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina
- Fundacja nie wykazała, w czym upatruje interes społeczny przemawiający za udzieleniem informacji - informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina

To sąd rozstrzygnie, czy ujawnione zostaną informacje o tym, kto w Urzędzie Miasta dostał nagrodę finansową i jak dużą. Takiego wykazu żąda Fundacja Wolności, ale miasto jej odmawia. Wczoraj szef fundacji zapowiedział, że zaskarży odmowę do sądu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pytanie o wypłacone w zeszłym roku nagrody fundacja zadawała już dwa razy. Przy pierwszym podejściu urzędnicy uznali, że jest to tzw. informacja przetworzona i zażądali od fundacji, by wykazała, dlaczego jej uzyskanie jest szczególnie istotne dla „interesu publicznego”. Na wyjaśnienia dali jej 7 dni. Fundacja odpisała o jeden dzień za późno i jej wniosek o udzielenie informacji pozostał nierozpatrzony.

Za drugim podejściem scenariusz był podobny, ale tym razem fundacja odpisała już w terminie. Wyjaśniła, że nagrody są wypłacane z pieniędzy publicznych, że jawność tych informacji pozwoli przeciwdziałać nadużyciom oraz że inni pracownicy dowiedzą się na kim mogą się wzorować, a mieszkańcy będą mogli poczuć dumę z osiągnięć urzędników.

To Ratusza nie przekonało i fundacja dostała decyzję odmowną. – Nie wykazała, w czym upatruje interes społeczny przemawiający za udzieleniem informacji – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Jedni z pracowników są funkcjonariuszami publicznymi, przez co jawne są również ich wynagrodzenia. W przypadku pracowników nie będących funkcjonariuszami publicznymi dane dotyczące wynagrodzeń nie podlegają upublicznieniu. Dlatego uznaliśmy, że jest to informacja przetworzona, której udzielenie wymagałoby pewnej pracy.

– To dla nas niezrozumiałe. Uzasadnienie odmowy ma sześć stron. Być może nawet więcej czasu zajęło przygotowanie tego uzasadnienia, niż zajęłoby sporządzenie zestawienia nagród – stwierdza Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. – Wydaje nam się, że urzędnicy nie powinni wstydzić się tego komu i w jakiej wysokości wypłacono nagrodę. Powinno to być jawne na takiej samej zasadzie jak jawne są informacje o wypłacanych przez miasto stypendiach
Jakubowski wytyka Ratuszowi, że broni się tym, że trzeba by ustalić, którzy z pracowników Urzędu Miasta byli w zeszłym roku osobami publicznymi. Magistrat wylicza, że trzeba by powoływać do tego specjalny zespół, a analiza zajęłaby bardzo dużo czasu.

Fundacja zapowiada, że nie odpuści i będzie walczyć o udzielenie takich informacji. – Zaskarżymy odmowę do sądu administracyjnego – mówi Jakubowski. – Sąd oceni, kto ma rację – odpowiada Krzyżanowska.

Bo to by długo trwało

„Ze wstępnych obliczeń wynika, że podjęcie przez organ tych czynności zajęłoby około 7,2 tygodnia pracy jednego pracownika, bowiem przygotowanie dokumentów dla jednego pracownika zajmuje średnio 6 minut, natomiast ich analiza przez zespół średnio 10 minut.

Przeprowadzenie wszystkich wymienionych wyżej czynności niezbędnych dla udzielenia żądanej informacji wymagałoby zatem poświęcenia w sumie około 287 godziny pracy, co w przeliczeniu na 40 godzinny tydzień pracy daje właśnie około 7,2 tygodnia pracy”.

Fragment uzasadnienia odmowy, pisownia oryginalna

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 20:53
0
program kadrowy wygeneruje dane o nagrodach w ciągu minuty , ale urzędnicy moczą pawie pióra w kałamarzu, a to wymaga czasu , zrozumcie, no i jeszcze każde trzeba zawinąć w sreberka
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 19:01
0
K...a POkomunistyczna
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 17:46
0

Jak oglądasz programy informacyjne i ich nie rozumiesz poroś kogoś inteligentniejszego o przetłumaczenie. To odnośnie greckich dodatków. Waląc się na kolana może trzepniesz się w bańkę i rozum powróci.Moje argumenty mówią tylko tyle,że zaglądanie do portfeli innych ludzi daje pożywkę nieudacznikom,których głównym zajęciem jest zajmowanie się innymi osobnikami rodzaju ludzkiego oraz dochodzenie sobie wiadomej prawdy.

AMEN

rozwiń
Avatar
podatnik lubelski / 2 lipca 2015 r. o 17:27
0

To może niech jeszcze UM napisze czym się zajmuje, bo po komentarzach widać, że większość nie wie. UM nie rozdziela unijnych pieniędzy, ale wydaje pieniądze pochodzące z podatków mieszkańców gminy. Zaciąga też kredyty, które to mieszkańcy potem spłacają. My nic od Prezydenta nie dostajemy za darmo. Przedszkola, remonty ulic czy sprzątanie miasta to są obowiązki gminy, pokrywane z naszych podatków. Pensje i nagrody urzędników także.

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 17:07
0
JST, która o ponad 24 miliony złotych przekroczyła deficyt określony w ustawie budżetowej prosi o wykazanie interesu publicznego w zapytaniu o wykaz jednej z pozycji miejskich wydatków. Jestem przekonany, że ta odmowa miała miejsce bez wiedzy prezydenta, bo każdy doktor ekonomii sam by zadał pytanie o wydatki zarządzanej przez siebie JST - szczególnie w sytuacji znacznego, bo ponad 24 milionowego przekroczenia założonego wcześniej deficytu budżetowego. Śmiało można przyjąć, że przy ponad 950 milionowym skumulowanym niedoborze finansowym miasta Lublin nagrody rzeczone pokryte zostały z... kredytów.
JST, która o ponad 24 miliony złotych przekroczyła deficyt określony w ustawie budżetowej prosi o wykazanie interesu publicznego w zapytaniu o wykaz jednej z pozycji miejskich wydatków. Jestem przekonany, że ta odmowa miała miejsce bez wiedzy prezydenta, bo każdy doktor ekonomii sam by zadał pytanie o wydatki zarządzanej przez siebie JST - szczególnie w sytuacji znacznego, bo ponad 24 milionowego przekroczenia założonego wcześniej deficytu budżetowego. Śmiało można przyjąć, że przy ponad 950 milionowym skumulowanym niedoborze finansowym ... rozwiń
Avatar
ru / 2 lipca 2015 r. o 16:53
0

To jest nasza sprawa szanowni urzędnicy!!! Jesteście tam, bo płacimy na was podatki. Możemy się zwinąć i pojechać na emigrację, przejść w szarą strefę i nie będziecie mieli na wasze nagrody. Takie podejście do sprawy pokazuje w jakim mentalnym grajdole żyjemy. Pokazuje jak wiele jeszcze trzeba zmieniać, żeby Polska stała się krajem cywilizowanym.

oni na nagrody będą mieli zawsze
nie będzie na drogi, przedszkola i inne rzeczy mało reprezentacyjne

oni na nagrody będą mieli zawsze
nie będzie na drogi, przedszkola i inne rzeczy mało reprezentacyjne

rozwiń
Avatar
gagga / 2 lipca 2015 r. o 16:52
0

interes społeczny a jaki może być tutaj interes? PiSiorki z Fundacji Wolności chcą pojątrzyć, pouprawiać politykę i populizm w stylu "urzędnicy dostają nagrody a w Afryce dzieci głodują"

cóż za kocia logika....chodzi tu przede wszystkim o ujawnienie podziału NASZYCH pieniędzy dla URZĘDNIKÓW...czyli wykonawców NASZYCH zleceń....jeśli jest to dla Ciebie obojętne...to rozsypuj swoją kaske ,gdzie chcesz...dla większości to ważne CO i KTO robi z ich kasą....i obojętne kto o to wnioskuje...może być nawet..."pies z wrzodem na d..."

cóż za kocia logika....chodzi tu przede wszystkim o ujawnienie podziału NASZYCH pieniędzy dla URZĘDNIKÓW...czyli wykonawców NASZYCH zleceń....jeśli jest to dla Ciebie obojętne...to rozsypuj swoją kaske ,gdzie chcesz...dla większości to ważne CO i KTO robi z ich kasą....i obojętne kto o to wnioskuje...może być nawet..."pies z wrzodem na d..."

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 15:43
0

Twoje argumenty powalają na kolana i mówią mi aby dziękować ci za to że łaskawie przychodzisz do pracy. dostajesz dodatek za niespóźnienie się czy za mycie rąk jak tow grecji? Czy jeszcze nie?


Jak oglądasz programy informacyjne i ich nie rozumiesz poroś kogoś inteligentniejszego o przetłumaczenie. To odnośnie greckich dodatków. Waląc się na kolana może trzepniesz się w bańkę i rozum powróci.Moje argumenty mówią tylko tyle,że zaglądanie do portfeli innych ludzi daje pożywkę nieudacznikom,których głównym zajęciem jest zajmowanie się innymi osobnikami rodzaju ludzkiego oraz dochodzenie sobie wiadomej prawdy.


Jak oglądasz programy informacyjne i ich nie rozumiesz poroś kogoś inteligentniejszego o przetłumaczenie. To odnośnie greckich dodatków. Waląc się na kolana może trzepniesz się w bańkę i rozum powróci.Moje argumenty mówią tylko tyle,że zaglądanie do portfeli innych ludzi daje pożywkę nieudacznikom,których głównym zajęciem jest zajmowanie się innymi osobnikami rodzaju ludzkiego oraz dochodzenie sobie wiadomej prawdy.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 15:36
0

ta śmiszna pisowska fundacja niech może najpierw przejrzy finanse SKOK-ów

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 15:23
0

Człowieku o jakiej cywilizacji piszesz?Zamiast pilnować własnych spraw i własnej uczciwości zaglądasz innym do portfela?Co Ty chcesz zmieniać? Żeby byle śmendak zamist pilnować siebie pilnował  innych? Grajdoł sam sobie stwarzasz takim podejściem do życia.Co do podatków to możesz ich nie płacić.Zobaczymy jak długo przetrwasz.Jedź do Niemiec i zarządaj od Jurgena lub Hansa ujawnienia zarobków zobaczysz jak zostaniesz potraktowany.

Pilnując uczciwości innych a nie własnej sam wystawiasz sobie świadectwo.

Twoje argumenty powalają na kolana i mówią mi aby dziękować ci za to że łaskawie przychodzisz do pracy. dostajesz dodatek za niespóźnienie się czy za mycie rąk jak tow grecji? Czy jeszcze nie?

umenty powalają na kolana i mówią mi aby dziękować ci za to że łaskawie przychodzisz do pracy. dostajesz dodatek za niespóźnienie się czy za mycie rąk jak tow grecji? Czy jeszcze nie?

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 20:53
0
program kadrowy wygeneruje dane o nagrodach w ciągu minuty , ale urzędnicy moczą pawie pióra w kałamarzu, a to wymaga czasu , zrozumcie, no i jeszcze każde trzeba zawinąć w sreberka
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 19:01
0
K...a POkomunistyczna
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 17:46
0

Jak oglądasz programy informacyjne i ich nie rozumiesz poroś kogoś inteligentniejszego o przetłumaczenie. To odnośnie greckich dodatków. Waląc się na kolana może trzepniesz się w bańkę i rozum powróci.Moje argumenty mówią tylko tyle,że zaglądanie do portfeli innych ludzi daje pożywkę nieudacznikom,których głównym zajęciem jest zajmowanie się innymi osobnikami rodzaju ludzkiego oraz dochodzenie sobie wiadomej prawdy.

AMEN

rozwiń
Avatar
podatnik lubelski / 2 lipca 2015 r. o 17:27
0

To może niech jeszcze UM napisze czym się zajmuje, bo po komentarzach widać, że większość nie wie. UM nie rozdziela unijnych pieniędzy, ale wydaje pieniądze pochodzące z podatków mieszkańców gminy. Zaciąga też kredyty, które to mieszkańcy potem spłacają. My nic od Prezydenta nie dostajemy za darmo. Przedszkola, remonty ulic czy sprzątanie miasta to są obowiązki gminy, pokrywane z naszych podatków. Pensje i nagrody urzędników także.

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 17:07
0
JST, która o ponad 24 miliony złotych przekroczyła deficyt określony w ustawie budżetowej prosi o wykazanie interesu publicznego w zapytaniu o wykaz jednej z pozycji miejskich wydatków. Jestem przekonany, że ta odmowa miała miejsce bez wiedzy prezydenta, bo każdy doktor ekonomii sam by zadał pytanie o wydatki zarządzanej przez siebie JST - szczególnie w sytuacji znacznego, bo ponad 24 milionowego przekroczenia założonego wcześniej deficytu budżetowego. Śmiało można przyjąć, że przy ponad 950 milionowym skumulowanym niedoborze finansowym miasta Lublin nagrody rzeczone pokryte zostały z... kredytów.
JST, która o ponad 24 miliony złotych przekroczyła deficyt określony w ustawie budżetowej prosi o wykazanie interesu publicznego w zapytaniu o wykaz jednej z pozycji miejskich wydatków. Jestem przekonany, że ta odmowa miała miejsce bez wiedzy prezydenta, bo każdy doktor ekonomii sam by zadał pytanie o wydatki zarządzanej przez siebie JST - szczególnie w sytuacji znacznego, bo ponad 24 milionowego przekroczenia założonego wcześniej deficytu budżetowego. Śmiało można przyjąć, że przy ponad 950 milionowym skumulowanym niedoborze finansowym ... rozwiń
Avatar
ru / 2 lipca 2015 r. o 16:53
0

To jest nasza sprawa szanowni urzędnicy!!! Jesteście tam, bo płacimy na was podatki. Możemy się zwinąć i pojechać na emigrację, przejść w szarą strefę i nie będziecie mieli na wasze nagrody. Takie podejście do sprawy pokazuje w jakim mentalnym grajdole żyjemy. Pokazuje jak wiele jeszcze trzeba zmieniać, żeby Polska stała się krajem cywilizowanym.

oni na nagrody będą mieli zawsze
nie będzie na drogi, przedszkola i inne rzeczy mało reprezentacyjne

oni na nagrody będą mieli zawsze
nie będzie na drogi, przedszkola i inne rzeczy mało reprezentacyjne

rozwiń
Avatar
gagga / 2 lipca 2015 r. o 16:52
0

interes społeczny a jaki może być tutaj interes? PiSiorki z Fundacji Wolności chcą pojątrzyć, pouprawiać politykę i populizm w stylu "urzędnicy dostają nagrody a w Afryce dzieci głodują"

cóż za kocia logika....chodzi tu przede wszystkim o ujawnienie podziału NASZYCH pieniędzy dla URZĘDNIKÓW...czyli wykonawców NASZYCH zleceń....jeśli jest to dla Ciebie obojętne...to rozsypuj swoją kaske ,gdzie chcesz...dla większości to ważne CO i KTO robi z ich kasą....i obojętne kto o to wnioskuje...może być nawet..."pies z wrzodem na d..."

cóż za kocia logika....chodzi tu przede wszystkim o ujawnienie podziału NASZYCH pieniędzy dla URZĘDNIKÓW...czyli wykonawców NASZYCH zleceń....jeśli jest to dla Ciebie obojętne...to rozsypuj swoją kaske ,gdzie chcesz...dla większości to ważne CO i KTO robi z ich kasą....i obojętne kto o to wnioskuje...może być nawet..."pies z wrzodem na d..."

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 15:43
0

Twoje argumenty powalają na kolana i mówią mi aby dziękować ci za to że łaskawie przychodzisz do pracy. dostajesz dodatek za niespóźnienie się czy za mycie rąk jak tow grecji? Czy jeszcze nie?


Jak oglądasz programy informacyjne i ich nie rozumiesz poroś kogoś inteligentniejszego o przetłumaczenie. To odnośnie greckich dodatków. Waląc się na kolana może trzepniesz się w bańkę i rozum powróci.Moje argumenty mówią tylko tyle,że zaglądanie do portfeli innych ludzi daje pożywkę nieudacznikom,których głównym zajęciem jest zajmowanie się innymi osobnikami rodzaju ludzkiego oraz dochodzenie sobie wiadomej prawdy.


Jak oglądasz programy informacyjne i ich nie rozumiesz poroś kogoś inteligentniejszego o przetłumaczenie. To odnośnie greckich dodatków. Waląc się na kolana może trzepniesz się w bańkę i rozum powróci.Moje argumenty mówią tylko tyle,że zaglądanie do portfeli innych ludzi daje pożywkę nieudacznikom,których głównym zajęciem jest zajmowanie się innymi osobnikami rodzaju ludzkiego oraz dochodzenie sobie wiadomej prawdy.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 15:36
0

ta śmiszna pisowska fundacja niech może najpierw przejrzy finanse SKOK-ów

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 r. o 15:23
0

Człowieku o jakiej cywilizacji piszesz?Zamiast pilnować własnych spraw i własnej uczciwości zaglądasz innym do portfela?Co Ty chcesz zmieniać? Żeby byle śmendak zamist pilnować siebie pilnował  innych? Grajdoł sam sobie stwarzasz takim podejściem do życia.Co do podatków to możesz ich nie płacić.Zobaczymy jak długo przetrwasz.Jedź do Niemiec i zarządaj od Jurgena lub Hansa ujawnienia zarobków zobaczysz jak zostaniesz potraktowany.

Pilnując uczciwości innych a nie własnej sam wystawiasz sobie świadectwo.

Twoje argumenty powalają na kolana i mówią mi aby dziękować ci za to że łaskawie przychodzisz do pracy. dostajesz dodatek za niespóźnienie się czy za mycie rąk jak tow grecji? Czy jeszcze nie?

umenty powalają na kolana i mówią mi aby dziękować ci za to że łaskawie przychodzisz do pracy. dostajesz dodatek za niespóźnienie się czy za mycie rąk jak tow grecji? Czy jeszcze nie?

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wykład poświęcony inkwizycji online
5 listopada 2020, 19:30

Wykład poświęcony inkwizycji online

Koło Naukowe Teologów KUL i Wydział Teologii KUL zapraszają na spotkanie poświęcone dziejom inkwizycji. Wydarzenie odbędzie się 5 listopada o godz. 19.30 i będzie transmitowane online na Facebooku Koła Naukowego Teologów.

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu. Konferencja premiera

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu. Konferencja premiera

Dzisiaj na godz. 12.30 zaplanowano konferencję na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia transmisji.

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Na Bystrzycy wznowiono prace przy elektrowni wodnej, której obawiają się mieszkańcy pobliskich domów przy ul. Dzierżawnej i Wapiennej. Ich zdaniem piętrzenie wody może skutkować zalaniem ich posesji. Mieszkańcy sądzili, że właściciel elektrowni stracił pozwolenie na jej działalność. Okazuje się, że nie stracił.

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród miłośników zimowych sportów, aktywności outdoorowych, ale też wśród osób użytkujących je podczas codziennych zająć.

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury
2 listopada 2020, 10:00

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury

Przez cały listopad w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 7) będzie można podziwiać wystawę "Elementarz Polskiej Kultury", zwracającej uwagę na unikatowe miejsce, jakie zajmują polscy twórcy na światowej mapie kultury ostatnich stu lat.

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek
galeria

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek

Lubartów przekłada piątkowy spacer kobiet na poniedziałek. Elżbieta Wąs w zamian zaprasza w ten piątek na palenie zniczy przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Pełnomocnicy Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury o środkach zapobiegawczych podjętych wobec ich klienta. Menadżer piłkarski i były poseł z Łukowa usłyszał zarzuty związane z szantażowaniem Roberta Lewandowskiego.

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Dzięki umiejętnie zaprojektowanej stronie, firmy działając w Internecie mogą nie tylko docierać do klientów, ale również budować u nich określone skojarzenia z marką. Ale komu powinieneś powierzyć stworzenie strony, by mieć gwarancję, że rezultat będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami?

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?
film

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?

29 października 1969 roku to początek internetu. Ekspert ds. nowych technologii dr Maciej Kawecki opowiedział o tym wydarzeniu. Jakie słowo zostało wysłane? Jak internet się zmienił?

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc sprawdzić, czy w tym sezonie dopisze nam pogoda idealna na śnieżne szaleństwo na stokach. Czeka nas zima stulecia, czy może widok śniegu nie będzie nam pisany? Jak przedstawiają się prognozy długoterminowe na rok 2020/2021? Czego możemy się spodziewać?

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

W noc z 31 października na 1 listopada obchodzone jest stare celtyckie święto - Halloween. Mimo podzielonych zdań na temat jego świętowania, z roku na rok zyskuje ono na popularności. My postrzegamy Halloween jako doskonałą okazję do dobrej zabawy, która szczególnie się przyda w te szare i ponure jesienne dni