Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2015 r.
9:53

Lublin: Kto w Urzędzie Miasta zarabia najwięcej? Wcale nie prezydent

Autor: Zdjęcie autora drs
0 49 A A
Skarbnik Irena Szumlak zarabia o blisko 2 tys. zł więcej niż prezydent Lublina (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
Skarbnik Irena Szumlak zarabia o blisko 2 tys. zł więcej niż prezydent Lublina (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Prezydent Lublina zajmuje przedostatnie miejsce w ścisłym kierownictwie Ratusza pod względem wysokości wynagrodzenia pobieranego z miejskiej kasy. Tak wynika z zestawienia opublikowanego w piątek przez Urząd Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje skarbniczka miasta Irena Szumlak z wynagrodzeniem 14 325 zł.

Z kolei po 13 645 zł otrzymuje dwoje zastępców prezydenta: odpowiedzialny za inwestycje i rozwój Artur Szymczyk oraz zajmująca się sprawami społecznymi Monika Lipińska.

Za nimi jest Krzysztof Komorski zajmujący stanowisko zastępcy prezydenta ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych, który pobiera 12 917 zł i nawet on wyprzedza nieznacznie prezydenta Lublina.

Krzysztof Żuk otrzymuje 12 370 zł miesięcznie. Ostatni na liście jest Andrzej Wojewódzki z wynagrodzeniem 11 920 zł na stanowisku sekretarza miasta.

Wszystkie podane kwoty to wynagrodzenie miesięczne brutto z uwzględnieniem wszystkich jego składników.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 23:05
Tym co tak pierdzą cynamonem, jaki to Żuk gospodarz. Pl. Litewski i budynek Pedagogiki UMCS. Bardziej przypomina schronisko dla bezdomnych niż budynek Uniwersytetu. I to w centrum 350 tys miasta. Ulica Krochmalna - baraki z czasów okupacji szkopskiej gdzie 70 lat po wojnie mieszkają byli pracownicy Cukrowni Lublin. I co dobry gospodarz nie widzi tego GWna. A kto jest winiwn, że remont wiaduktu na ul. Kunickiego trwa 6 roczek i jakie udręki muszą znosić mieszkańcy ten dzielnicy "Za tunelem"? A co Gmina nie mogła pomóc wcześniej PKP w ukończeniu inwestycji. PKP mogłoby zapłacić za pomoc finansową Gminy działkami ziemi czy zbędnymi budynkami. Vide Dom Kutury Kolejarza przejęty przez Gminę. Mniej paradować, mniej chwalić się i mniej wystawiać buzię do obiektywów i kamer. Bo było cymbalistów wielu ( czytaj Prezydentów Lublina ) ale żaden nie robił z siebie - sam i przy POmocy klakierów Ubermensza. Czas POgonić rowerkowego wodza do warszafki.
Tym co tak pierdzą cynamonem, jaki to Żuk gospodarz. Pl. Litewski i budynek Pedagogiki UMCS. Bardziej przypomina schronisko dla bezdomnych niż budynek Uniwersytetu. I to w centrum 350 tys miasta. Ulica Krochmalna - baraki z czasów okupacji szkopskiej gdzie 70 lat po wojnie mieszkają byli pracownicy Cukrowni Lublin. I co dobry gospodarz nie widzi tego GWna. A kto jest winiwn, że remont wiaduktu na ul. Kunickiego trwa 6 roczek i jakie udręki muszą znosić mieszkańcy ten dzielnicy "Za tunelem"? A co Gmina nie mogła pomóc wcześniej PKP ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 13:52
patologia
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 08:50
Jakże miłe 2 twarze lubelskiego Rathausu. Pani to dawna działaczka Związku Młodzieży Wiejskiej a Pan to były PZPR. Nie ma to jak sojusz robotniczo-chłopski. Padł mur berliński a nasi sojusz trzyma sie mocno.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 06:42

Możemy tu pisać i wylewać swoje frustracje, a władza i tak ma to gdzieś i robi co chce z pensyjkami ponad 10 000. I co? Da się żyć? Da!

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 06:41

Proszę o informację, ile PRZYCHODU dla miasta wygenerowała na pani skarbnik. Nie "ile oszczędziła", "co dokonała" itd. tylko po prostu - ile pieniędzy w kasie miasta jest więcej dzięki temu, że ta pani dostała dostaje ok. 150.000 zł rocznie.

Co dokonała? A co może dokonać skarbnik poza pilnowaniem skarbu? Ha ha ha...

Dla mnie to jakas patologia wynagrodzeń.

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 06:36
I teraz pytanie zasadnicze..... kto ma większą odpowiedzialność? Prezydent, czy skarbnik miasta? A może ważniejszy od prezydenta jest jego zastępca ds. sportu i kultury? No chyba tak, skoro więcej zarabiają niż prezydent. Ja tam nie czaję dlaczego tak jest. A w ogóle co to za pensje? Dlaczego są tak duże? Skoro średnia krajowa jest na poziomie 4214 to nie wypada płacić urzędnikowi ponad 3 razy tyle.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 22:51
Proszę o informację, ile PRZYCHODU dla miasta wygenerowała na pani skarbnik. Nie "ile oszczędziła", "co dokonała" itd. tylko po prostu - ile pieniędzy w kasie miasta jest więcej dzięki temu, że ta pani dostała dostaje ok. 150.000 zł rocznie.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 21:40
Super facet , jako pierwszy zgłosił Lublin gotowy do przyjęcia imigrantów . He, he he !!!!
Avatar
bce / 30 listopada 2015 r. o 21:03

darmozjad Pruszkowski siedzi w TBS i też zarabia więcej niż Żuk. Co gorsza nie można mu obniżyć pensji bo na to musi być zgoda sejmiku województwa a tam same Pisiory...

Zazdrościsz że tobie życie się nie ułożyło? Jak byś pracował to nie myślałbyś o innych co mają tylko zajmował się sobą. Cóż, takich ludzi mamy wielu.

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 18:54
ZMNIEJSZYĆ O POŁOWĘ WYNAGRODZENIA W URZĘDACH W LUBLINIE.KTO TO WIDZIAŁ ŻEBY ZARABIAĆ POWYŻEJ 10 TYS ZŁ NIC NIE ROBIĄC.URZĘDNICY TO PASOŻYT BUDŻETU.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 23:05
Tym co tak pierdzą cynamonem, jaki to Żuk gospodarz. Pl. Litewski i budynek Pedagogiki UMCS. Bardziej przypomina schronisko dla bezdomnych niż budynek Uniwersytetu. I to w centrum 350 tys miasta. Ulica Krochmalna - baraki z czasów okupacji szkopskiej gdzie 70 lat po wojnie mieszkają byli pracownicy Cukrowni Lublin. I co dobry gospodarz nie widzi tego GWna. A kto jest winiwn, że remont wiaduktu na ul. Kunickiego trwa 6 roczek i jakie udręki muszą znosić mieszkańcy ten dzielnicy "Za tunelem"? A co Gmina nie mogła pomóc wcześniej PKP w ukończeniu inwestycji. PKP mogłoby zapłacić za pomoc finansową Gminy działkami ziemi czy zbędnymi budynkami. Vide Dom Kutury Kolejarza przejęty przez Gminę. Mniej paradować, mniej chwalić się i mniej wystawiać buzię do obiektywów i kamer. Bo było cymbalistów wielu ( czytaj Prezydentów Lublina ) ale żaden nie robił z siebie - sam i przy POmocy klakierów Ubermensza. Czas POgonić rowerkowego wodza do warszafki.
Tym co tak pierdzą cynamonem, jaki to Żuk gospodarz. Pl. Litewski i budynek Pedagogiki UMCS. Bardziej przypomina schronisko dla bezdomnych niż budynek Uniwersytetu. I to w centrum 350 tys miasta. Ulica Krochmalna - baraki z czasów okupacji szkopskiej gdzie 70 lat po wojnie mieszkają byli pracownicy Cukrowni Lublin. I co dobry gospodarz nie widzi tego GWna. A kto jest winiwn, że remont wiaduktu na ul. Kunickiego trwa 6 roczek i jakie udręki muszą znosić mieszkańcy ten dzielnicy "Za tunelem"? A co Gmina nie mogła pomóc wcześniej PKP ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 13:52
patologia
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 08:50
Jakże miłe 2 twarze lubelskiego Rathausu. Pani to dawna działaczka Związku Młodzieży Wiejskiej a Pan to były PZPR. Nie ma to jak sojusz robotniczo-chłopski. Padł mur berliński a nasi sojusz trzyma sie mocno.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 06:42

Możemy tu pisać i wylewać swoje frustracje, a władza i tak ma to gdzieś i robi co chce z pensyjkami ponad 10 000. I co? Da się żyć? Da!

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 06:41

Proszę o informację, ile PRZYCHODU dla miasta wygenerowała na pani skarbnik. Nie "ile oszczędziła", "co dokonała" itd. tylko po prostu - ile pieniędzy w kasie miasta jest więcej dzięki temu, że ta pani dostała dostaje ok. 150.000 zł rocznie.

Co dokonała? A co może dokonać skarbnik poza pilnowaniem skarbu? Ha ha ha...

Dla mnie to jakas patologia wynagrodzeń.

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 06:36
I teraz pytanie zasadnicze..... kto ma większą odpowiedzialność? Prezydent, czy skarbnik miasta? A może ważniejszy od prezydenta jest jego zastępca ds. sportu i kultury? No chyba tak, skoro więcej zarabiają niż prezydent. Ja tam nie czaję dlaczego tak jest. A w ogóle co to za pensje? Dlaczego są tak duże? Skoro średnia krajowa jest na poziomie 4214 to nie wypada płacić urzędnikowi ponad 3 razy tyle.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 22:51
Proszę o informację, ile PRZYCHODU dla miasta wygenerowała na pani skarbnik. Nie "ile oszczędziła", "co dokonała" itd. tylko po prostu - ile pieniędzy w kasie miasta jest więcej dzięki temu, że ta pani dostała dostaje ok. 150.000 zł rocznie.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 21:40
Super facet , jako pierwszy zgłosił Lublin gotowy do przyjęcia imigrantów . He, he he !!!!
Avatar
bce / 30 listopada 2015 r. o 21:03

darmozjad Pruszkowski siedzi w TBS i też zarabia więcej niż Żuk. Co gorsza nie można mu obniżyć pensji bo na to musi być zgoda sejmiku województwa a tam same Pisiory...

Zazdrościsz że tobie życie się nie ułożyło? Jak byś pracował to nie myślałbyś o innych co mają tylko zajmował się sobą. Cóż, takich ludzi mamy wielu.

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 18:54
ZMNIEJSZYĆ O POŁOWĘ WYNAGRODZENIA W URZĘDACH W LUBLINIE.KTO TO WIDZIAŁ ŻEBY ZARABIAĆ POWYŻEJ 10 TYS ZŁ NIC NIE ROBIĄC.URZĘDNICY TO PASOŻYT BUDŻETU.