Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2010 r.
9:32
Edytuj ten wpis

Lublin kupi 80 autobusów: mercedesy, solarisy albo autosany

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A

Trzy firmy stanęły do walki o kontrakt na dostawę 80 niskopodłogowych autobusów dla Lublina, w tym 27 przegubowców. To dostawcy pojazdów mercedes, solaris i autosan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś Zarząd Transportu Miejskiego otworzył oferty od firm zainteresowanych tym kontraktem.

Dostawca autobusów mercedes zaproponował cenę 51,8 mln złotych za autobusy jednoczłonowe i 39,6 mln zł za przegubowce.

Firma oferująca autobusy solaris chce za krótsze pojazdy 51,6 mln złotych, a za przegubowce 38 mln zł.

Natomiast dostawca autosanów oferuje jedynie pojazdy jednoczłonowe wyceniając je na 46,9 mln zł.

Tymczasem kwota, którą ZTM zarezerwował na ten zakup to 47 mln zł na krótkie autobusy i 34 mln zł na przegubowe.

Cena nie będzie jedynym kryterium oceny ofert. ZTM ma brać pod uwagę także warunki techniczne pojazdów (głównie parametry silnika) oraz ich komfort (liczbę miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi).

Wszystkie nowe autobusy będą klimatyzowane i wyposażone w monitoring. W każdym z nich zamontowany ma być również automat do sprzedaży biletów i to taki, który pozwalać będzie na zakup większej liczby biletów, które będzie można później skasować podczas przejazdu innym autobusem. Każdy będzie też wyposażony w nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Specjalny wyświetlacz będzie przypominać tablice z trasą przejazdu, w które wyposażone są pojazdy kursujące na zlecenie ZTM. Pojawiać się na nim będzie numer linii, dokładna trasa wraz z informacją ile czasu potrzebuje autobus, żeby przemieścić się pomiędzy kolejnymi przystankami.

Pasażerowie dowiedzą się też, w jakie linie będą mogli się przesiąść na najbliższym przystanku.

Nowe urządzenia pozwolą też szybko reagować na krótkotrwałe zmiany tras, choćby takie jak te powodowane zamknięciem pl. Litewskiego na czas różnych uroczystości. W godzinach obowiązywania objazdu na ekranie zobaczymy przystanki, przez które autobus faktycznie będzie przejeżdżać oraz duży napis "Trasa zmieniona”.

Co ciekawe, w nowych autobusach urządzenia sterujące pracą systemu głosowego zapowiadania przystanków mają być tak zabezpieczone, by kierowca nie miał możliwości przyciszenia lub wyłączenia komunikatów.

ZTM wymaga dwuletniej gwarancji na cały pojazd bez limitu kilometrów, 10-letniej na konstrukcję nośną i poszycie nadwozia, pięcioletniej na powłoki lakiernicze oraz czteroletniej na instalację elektryczną. W przypadku układu napędowego ZTM oczekuje gwarancji do przebiegu 300 tys. km i to bez limitu czasowego.

Pierwsza partia 7 przegubowców ma dotrzeć do Lublina nie później, niż 10 lipca przyszłego roku, kolejne długie autobusy powinny być dostarczane do 10 września. W 2012 r. dostawca ma dowieźć do Lublina ostatnią partię 7 przegubowców, nie później, niż do 15 sierpnia.

Inaczej wygląda narzucony przez ZTM harmonogram dostawy krótszych autobusów. W przyszłym roku mamy dostać ich 20 szt., z czego pierwsze 7 sztuk nie później niż 15 lipca, a ostatnie 6 nie później niż 15 września. W 2012 roku do Lublina mają dojechać kolejne 23 autobusy – ich dostawa ma nastąpić do połowy sierpnia. Ostatnie 10 wozów dostaniemy w 2013 roku, najpóźniej w wakacje.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mikra / 30 grudnia 2010 o 20:59
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki[/quote]
ZTM jest organizatorem komunikacji, a MPK to teraz taki sam przewoźnik, jak AKL, Irex i Meteor. ZTM wyłonił się z dawnego Biura Transportu Zbiorowego, komórki Urzędu Miasta, a nie z MPK (choć może kilka osób przeszło z MPK do ZTM-u).

Co do nowych autobusów na jesieni. Owszem, był ogłoszony przetarg na 5 autobusów przegubowych, ale został unieważniony, bo wszystkie oferty przekraczały maksymalną kwotę, którą mogło wydać MPK. Teraz przetarg został ogłoszony przez ZTM - mam nadzieję, że dojdzie do skutku.
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki[/quote]
ZTM jest organizatorem komunikacji, a MPK to teraz taki sam przewoźnik, jak AKL, Irex i Meteor. ZTM wyłonił się z dawnego Biura Transportu Zbiorowego, komórki Urzędu Miasta, a nie z MPK (choć może kilka osób przeszło z MPK do ZTM-u).

Co do nowych autobusów na jesieni. Owszem, był ogłoszony przetarg na 5 autobusów przegubowych, ale został unieważniony, bo wszystkie oferty przekraczały maksyma... rozwiń
Avatar
Mr K / 30 grudnia 2010 o 20:46
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
(...)To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki-to ich problem i niech się dogadają...a mnie to niezbyt interesuje -natomiast mnie(pasażera) interesuje "czym będziemy jeździć",a nie "od kogo te pojazdy". Powtarzam raz jeszcze: nie dotrzymują obietnic i tyle!
[/quote]
ZTM i MPK to nie są dwie spółki. MPK jest przewoźnikiem. ZTM organizatorem komunikacji miejskiej. Rozumiem, że nas pasażerów interesuje to co napisałeś: żeby autobus był. Ale do jasnej ciasnej uogólniasz i wrzucasz wszystko do jednego worka. Kto nie dotrzymuje obietnic? Jeśli coś komuś zarzucasz to napisz komu. Bo na razie to są "jacyś oni".
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
(...)To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki-to ich problem i niech się dogadają...a mnie to niezbyt interesuje -natomiast mnie(pasażera) interesuje "czym będziemy jeździć",a nie "od kogo te pojazdy". Powtarzam raz jeszcze: nie dotrzymują obietnic i tyle!
[/quote]
ZTM i MPK to nie są dwie spółki. MPK jest przewoźnikiem. ZTM organizatorem komunikacji miejskiej. Rozumiem, że nas pasażerów interesuje to co napisałeś: żeby au... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 20:22
0
[quote name='Mr K' timestamp='1293733510' post='414095']
To tylko popisałeś się nieznajomością tematu przyjacielu. W artykule jest mowa o przetargu prowadzonym przez ZTM, a Ty dałeś linka do artykułu o zakupach MPK. Dwie zupełnie nie związane ze sobą sprawy. Prezes MPK dużo gada, a nie koniecznie wypełnia to co mówi, ale to już inna bajka. Tak czy inaczej w przetargu ZTM mowa była o 15 lipca 2011. Pozdrawiam. K.
[/quote]
Ja tylko dałem jeden z wielu linków,ale wiem,że wiele razy o tym pisano na forum i mówiono w Panoramie Lubelskiej. A po drugie: nie interesuje mnie która firma będzie dawać autobusy i trolejbusy...-mnie (jako pasażera) interesuje "aby te autobusy BYŁY" ,a czy to będzie wozić "Kaśka czy Baśka" to najmniej mnie obchodzi. Podobnie jak PKP "rozbiło się" na spółki -ale mnie(jako pasażera) interesuje,aby pociąg był w miarę sprawny i nowoczesny oraz był w miarę punktualny i bilety niedrogie. Natomiast gdy zaczniemy rozmyślać "kto i co daje" to będziemy mieć zanadto ciężką głowę od myślenia... To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki-to ich problem i niech się dogadają...a mnie to niezbyt interesuje -natomiast mnie(pasażera) interesuje "czym będziemy jeździć",a nie "od kogo te pojazdy". Powtarzam raz jeszcze: nie dotrzymują obietnic i tyle!
[quote name='Mr K' timestamp='1293733510' post='414095']
To tylko popisałeś się nieznajomością tematu przyjacielu. W artykule jest mowa o przetargu prowadzonym przez ZTM, a Ty dałeś linka do artykułu o zakupach MPK. Dwie zupełnie nie związane ze sobą sprawy. Prezes MPK dużo gada, a nie koniecznie wypełnia to co mówi, ale to już inna bajka. Tak czy inaczej w przetargu ZTM mowa była o 15 lipca 2011. Pozdrawiam. K.
[/quote]
Ja tylko dałem jeden z wielu linków,ale wiem,że wiele razy o tym pisano na forum... rozwiń
Avatar
mamnadzieje / 30 grudnia 2010 o 19:58
0
Kupując coś z Nad Wisły podnosisz PNB
ZTM zastanów się
Avatar
jojne / 30 grudnia 2010 o 19:33
0
Zamiast budować drogi to Óne kupują bo to nie wymaga trudu. Czy warto było głosować na dra nauk ekonomicznych?
Avatar
Mr K / 30 grudnia 2010 o 19:25
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293731932' post='414076']
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zakontraktowane trolejbusy na ulice Lublina wyjadą wiosną przyszłego roku. Będą pojawiać się partiami, po 5 sztuk - w kwietniu, maju i czerwcu 2011 r. Wszystkie będą niskopodłogowe i pomalowane w tzw. barwy miejskie. Zostaną wyposażone m.in. w monitoring, głosową zapowiedź przystanków, automaty do sprzedaży biletów, okna przesuwne oraz tzw. ciepłe guziki, dzięki którym pasażerowie sami będą mogli otwierać sobie drzwi. MPK Lublin zapłaci za 15 sztuk trolejbusów 23352630 zł brutto.
Oprócz tego wiem,że gdzieś jeszcze na lubelskich stronach pisało o autobusach.
[/quote]

To tylko popisałeś się nieznajomością tematu przyjacielu. W artykule jest mowa o przetargu prowadzonym przez ZTM, a Ty dałeś linka do artykułu o zakupach MPK. Dwie zupełnie nie związane ze sobą sprawy. Prezes MPK dużo gada, a nie koniecznie wypełnia to co mówi, ale to już inna bajka. Tak czy inaczej w przetargu ZTM mowa była o 15 lipca 2011. Pozdrawiam. K.
[quote name='bambosh' timestamp='1293731932' post='414076']
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zakontraktowane trolejbusy na ulice Lublina wyjadą wiosną przyszłego roku. Będą pojawiać się partiami, po 5 sztuk - w kwietniu, maju i czerwcu 2011 r. Wszystkie będą niskopodłogowe i pomalowane w tzw. barwy miejskie. Zostaną wyposażone m.in. w monitoring, głosową zapowiedź przystanków, automaty do sprzedaży biletów, okna przesuwne oraz tzw. cie... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 18:58
0
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zakontraktowane trolejbusy na ulice Lublina wyjadą wiosną przyszłego roku. Będą pojawiać się partiami, po 5 sztuk - w kwietniu, maju i czerwcu 2011 r. Wszystkie będą niskopodłogowe i pomalowane w tzw. barwy miejskie. Zostaną wyposażone m.in. w monitoring, głosową zapowiedź przystanków, automaty do sprzedaży biletów, okna przesuwne oraz tzw. ciepłe guziki, dzięki którym pasażerowie sami będą mogli otwierać sobie drzwi. MPK Lublin zapłaci za 15 sztuk trolejbusów 23352630 zł brutto.
Oprócz tego wiem,że gdzieś jeszcze na lubelskich stronach pisało o autobusach.
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zak... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 18:49
0
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
...i tu też przyjacielu źle trafiłeś! Bo tak się składa,że latem tego roku pisałem do MPK i ZTM z zapytaniem o nowe pojazdy. Odpisano mi,że będą jesienią tego roku. No...jesień minęła,a autobusów jakoś nie bardzo widać oprócz tych z AKL. Później tu na forach kilka razy pisano o tym,że autobusy i trolejbusy będą w maju... Teraz w lipcu...? A jeśli chodzi o "baby na targu",to Spokojna Twoja Rozczochrana -tych akurat niezbyt słucham...
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
...i tu też przyjacielu źle trafiłeś! Bo tak się składa,że latem tego roku pisałem do MPK i ZTM z zapytaniem o... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 18:43
0
[quote name='jooł' timestamp='1293715274' post='413890']
od siebie bambosh dają pieniądze i jak na kupującego to w zupełności wystarczy. Co ty dajesz od siebie robiąc zakupy? Dajesz jakieś gwaracje warunków użytkowania zakupionej lodówki, pralki czy samochódu? Jeśli nie to po co robisz z siebie kretyna takimi wpisami?
[/quote]
To chyba sam z siebie robisz kretyna A nie słyszałeś o czymś takim,że jeśli coś źle użytkujesz w niewłaściwych warunkach,to sprzedawca nie uzna Ci reklamacji na produkt zakupiony przez Ciebie?
[quote name='jooł' timestamp='1293715274' post='413890']
od siebie bambosh dają pieniądze i jak na kupującego to w zupełności wystarczy. Co ty dajesz od siebie robiąc zakupy? Dajesz jakieś gwaracje warunków użytkowania zakupionej lodówki, pralki czy samochódu? Jeśli nie to po co robisz z siebie kretyna takimi wpisami?
[/quote]
To chyba sam z siebie robisz kretyna A nie słyszałeś o czymś takim,że jeśli coś źle użytkujesz w niewłaściwych warunkach,to sprzedawca nie uzna Ci reklamacji na produkt zaku... rozwiń
Avatar
Mr K / 30 grudnia 2010 o 16:46
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293707713' post='413808']
Ależ kłamią i przeginają pałę! Niedawno pisali/mówili,że w maju mają być-teraz już na lipiec przesunęli... Obiecanki-cacanki,a głupiemu radość...
[/quote]

Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[quote name='bambosh' timestamp='1293707713' post='413808']
Ależ kłamią i przeginają pałę! Niedawno pisali/mówili,że w maju mają być-teraz już na lipiec przesunęli... Obiecanki-cacanki,a głupiemu radość...
[/quote]

Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, ... rozwiń
Avatar
Mikra / 30 grudnia 2010 o 20:59
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki[/quote]
ZTM jest organizatorem komunikacji, a MPK to teraz taki sam przewoźnik, jak AKL, Irex i Meteor. ZTM wyłonił się z dawnego Biura Transportu Zbiorowego, komórki Urzędu Miasta, a nie z MPK (choć może kilka osób przeszło z MPK do ZTM-u).

Co do nowych autobusów na jesieni. Owszem, był ogłoszony przetarg na 5 autobusów przegubowych, ale został unieważniony, bo wszystkie oferty przekraczały maksymalną kwotę, którą mogło wydać MPK. Teraz przetarg został ogłoszony przez ZTM - mam nadzieję, że dojdzie do skutku.
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki[/quote]
ZTM jest organizatorem komunikacji, a MPK to teraz taki sam przewoźnik, jak AKL, Irex i Meteor. ZTM wyłonił się z dawnego Biura Transportu Zbiorowego, komórki Urzędu Miasta, a nie z MPK (choć może kilka osób przeszło z MPK do ZTM-u).

Co do nowych autobusów na jesieni. Owszem, był ogłoszony przetarg na 5 autobusów przegubowych, ale został unieważniony, bo wszystkie oferty przekraczały maksyma... rozwiń
Avatar
Mr K / 30 grudnia 2010 o 20:46
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
(...)To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki-to ich problem i niech się dogadają...a mnie to niezbyt interesuje -natomiast mnie(pasażera) interesuje "czym będziemy jeździć",a nie "od kogo te pojazdy". Powtarzam raz jeszcze: nie dotrzymują obietnic i tyle!
[/quote]
ZTM i MPK to nie są dwie spółki. MPK jest przewoźnikiem. ZTM organizatorem komunikacji miejskiej. Rozumiem, że nas pasażerów interesuje to co napisałeś: żeby autobus był. Ale do jasnej ciasnej uogólniasz i wrzucasz wszystko do jednego worka. Kto nie dotrzymuje obietnic? Jeśli coś komuś zarzucasz to napisz komu. Bo na razie to są "jacyś oni".
[quote name='bambosh' timestamp='1293736951' post='414140']
(...)To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki-to ich problem i niech się dogadają...a mnie to niezbyt interesuje -natomiast mnie(pasażera) interesuje "czym będziemy jeździć",a nie "od kogo te pojazdy". Powtarzam raz jeszcze: nie dotrzymują obietnic i tyle!
[/quote]
ZTM i MPK to nie są dwie spółki. MPK jest przewoźnikiem. ZTM organizatorem komunikacji miejskiej. Rozumiem, że nas pasażerów interesuje to co napisałeś: żeby au... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 20:22
0
[quote name='Mr K' timestamp='1293733510' post='414095']
To tylko popisałeś się nieznajomością tematu przyjacielu. W artykule jest mowa o przetargu prowadzonym przez ZTM, a Ty dałeś linka do artykułu o zakupach MPK. Dwie zupełnie nie związane ze sobą sprawy. Prezes MPK dużo gada, a nie koniecznie wypełnia to co mówi, ale to już inna bajka. Tak czy inaczej w przetargu ZTM mowa była o 15 lipca 2011. Pozdrawiam. K.
[/quote]
Ja tylko dałem jeden z wielu linków,ale wiem,że wiele razy o tym pisano na forum i mówiono w Panoramie Lubelskiej. A po drugie: nie interesuje mnie która firma będzie dawać autobusy i trolejbusy...-mnie (jako pasażera) interesuje "aby te autobusy BYŁY" ,a czy to będzie wozić "Kaśka czy Baśka" to najmniej mnie obchodzi. Podobnie jak PKP "rozbiło się" na spółki -ale mnie(jako pasażera) interesuje,aby pociąg był w miarę sprawny i nowoczesny oraz był w miarę punktualny i bilety niedrogie. Natomiast gdy zaczniemy rozmyślać "kto i co daje" to będziemy mieć zanadto ciężką głowę od myślenia... To,że ZTM i MPK to dwie inne spółki-to ich problem i niech się dogadają...a mnie to niezbyt interesuje -natomiast mnie(pasażera) interesuje "czym będziemy jeździć",a nie "od kogo te pojazdy". Powtarzam raz jeszcze: nie dotrzymują obietnic i tyle!
[quote name='Mr K' timestamp='1293733510' post='414095']
To tylko popisałeś się nieznajomością tematu przyjacielu. W artykule jest mowa o przetargu prowadzonym przez ZTM, a Ty dałeś linka do artykułu o zakupach MPK. Dwie zupełnie nie związane ze sobą sprawy. Prezes MPK dużo gada, a nie koniecznie wypełnia to co mówi, ale to już inna bajka. Tak czy inaczej w przetargu ZTM mowa była o 15 lipca 2011. Pozdrawiam. K.
[/quote]
Ja tylko dałem jeden z wielu linków,ale wiem,że wiele razy o tym pisano na forum... rozwiń
Avatar
mamnadzieje / 30 grudnia 2010 o 19:58
0
Kupując coś z Nad Wisły podnosisz PNB
ZTM zastanów się
Avatar
jojne / 30 grudnia 2010 o 19:33
0
Zamiast budować drogi to Óne kupują bo to nie wymaga trudu. Czy warto było głosować na dra nauk ekonomicznych?
Avatar
Mr K / 30 grudnia 2010 o 19:25
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293731932' post='414076']
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zakontraktowane trolejbusy na ulice Lublina wyjadą wiosną przyszłego roku. Będą pojawiać się partiami, po 5 sztuk - w kwietniu, maju i czerwcu 2011 r. Wszystkie będą niskopodłogowe i pomalowane w tzw. barwy miejskie. Zostaną wyposażone m.in. w monitoring, głosową zapowiedź przystanków, automaty do sprzedaży biletów, okna przesuwne oraz tzw. ciepłe guziki, dzięki którym pasażerowie sami będą mogli otwierać sobie drzwi. MPK Lublin zapłaci za 15 sztuk trolejbusów 23352630 zł brutto.
Oprócz tego wiem,że gdzieś jeszcze na lubelskich stronach pisało o autobusach.
[/quote]

To tylko popisałeś się nieznajomością tematu przyjacielu. W artykule jest mowa o przetargu prowadzonym przez ZTM, a Ty dałeś linka do artykułu o zakupach MPK. Dwie zupełnie nie związane ze sobą sprawy. Prezes MPK dużo gada, a nie koniecznie wypełnia to co mówi, ale to już inna bajka. Tak czy inaczej w przetargu ZTM mowa była o 15 lipca 2011. Pozdrawiam. K.
[quote name='bambosh' timestamp='1293731932' post='414076']
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zakontraktowane trolejbusy na ulice Lublina wyjadą wiosną przyszłego roku. Będą pojawiać się partiami, po 5 sztuk - w kwietniu, maju i czerwcu 2011 r. Wszystkie będą niskopodłogowe i pomalowane w tzw. barwy miejskie. Zostaną wyposażone m.in. w monitoring, głosową zapowiedź przystanków, automaty do sprzedaży biletów, okna przesuwne oraz tzw. cie... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 18:58
0
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zakontraktowane trolejbusy na ulice Lublina wyjadą wiosną przyszłego roku. Będą pojawiać się partiami, po 5 sztuk - w kwietniu, maju i czerwcu 2011 r. Wszystkie będą niskopodłogowe i pomalowane w tzw. barwy miejskie. Zostaną wyposażone m.in. w monitoring, głosową zapowiedź przystanków, automaty do sprzedaży biletów, okna przesuwne oraz tzw. ciepłe guziki, dzięki którym pasażerowie sami będą mogli otwierać sobie drzwi. MPK Lublin zapłaci za 15 sztuk trolejbusów 23352630 zł brutto.
Oprócz tego wiem,że gdzieś jeszcze na lubelskich stronach pisało o autobusach.
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
Na przykład TU jest napisane o trolejbusach na wiosnę: http://www.infobus.com.pl/text.php?id=35999#maintext Zak... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 18:49
0
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
...i tu też przyjacielu źle trafiłeś! Bo tak się składa,że latem tego roku pisałem do MPK i ZTM z zapytaniem o nowe pojazdy. Odpisano mi,że będą jesienią tego roku. No...jesień minęła,a autobusów jakoś nie bardzo widać oprócz tych z AKL. Później tu na forach kilka razy pisano o tym,że autobusy i trolejbusy będą w maju... Teraz w lipcu...? A jeśli chodzi o "baby na targu",to Spokojna Twoja Rozczochrana -tych akurat niezbyt słucham...
[quote name='Mr K' timestamp='1293723988' post='413968']
Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[/quote]
...i tu też przyjacielu źle trafiłeś! Bo tak się składa,że latem tego roku pisałem do MPK i ZTM z zapytaniem o... rozwiń
Avatar
bambosh / 30 grudnia 2010 o 18:43
0
[quote name='jooł' timestamp='1293715274' post='413890']
od siebie bambosh dają pieniądze i jak na kupującego to w zupełności wystarczy. Co ty dajesz od siebie robiąc zakupy? Dajesz jakieś gwaracje warunków użytkowania zakupionej lodówki, pralki czy samochódu? Jeśli nie to po co robisz z siebie kretyna takimi wpisami?
[/quote]
To chyba sam z siebie robisz kretyna A nie słyszałeś o czymś takim,że jeśli coś źle użytkujesz w niewłaściwych warunkach,to sprzedawca nie uzna Ci reklamacji na produkt zakupiony przez Ciebie?
[quote name='jooł' timestamp='1293715274' post='413890']
od siebie bambosh dają pieniądze i jak na kupującego to w zupełności wystarczy. Co ty dajesz od siebie robiąc zakupy? Dajesz jakieś gwaracje warunków użytkowania zakupionej lodówki, pralki czy samochódu? Jeśli nie to po co robisz z siebie kretyna takimi wpisami?
[/quote]
To chyba sam z siebie robisz kretyna A nie słyszałeś o czymś takim,że jeśli coś źle użytkujesz w niewłaściwych warunkach,to sprzedawca nie uzna Ci reklamacji na produkt zaku... rozwiń
Avatar
Mr K / 30 grudnia 2010 o 16:46
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293707713' post='413808']
Ależ kłamią i przeginają pałę! Niedawno pisali/mówili,że w maju mają być-teraz już na lipiec przesunęli... Obiecanki-cacanki,a głupiemu radość...
[/quote]

Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, wszędzie widzi spisek i musi zawsze narzekać.
[quote name='bambosh' timestamp='1293707713' post='413808']
Ależ kłamią i przeginają pałę! Niedawno pisali/mówili,że w maju mają być-teraz już na lipiec przesunęli... Obiecanki-cacanki,a głupiemu radość...
[/quote]

Gdzie pisali? Kto mówił? Baby na targu? Weź się najpierw zorientuj w temacie chłopcze, a najlepiej nie wypowiadaj w ogóle o rzeczach, o których pojęcia nie masz. Od początku był zapis, że pierwsza dostawa do 15 lipca. A ty jak typowy "polaczek" - zna się na wszystkim, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielka Doroczna WYPRZ Garażowa w Piękno Panie
17 sierpnia 2018, 12:00

Wielka Doroczna WYPRZ Garażowa w Piękno Panie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 6. w Piękno Panie (ul. Jezuicka 17) odbędzie się wielka wyprzedaż garażowa. W dniach 17-19 sierpnia będzie można znaleźć tam prawie wszystko - od literatury po kostiumy.

Unia Krzywda wzmacnia się przed kolejnym sezonem

Unia Krzywda wzmacnia się przed kolejnym sezonem 0 0

Powroty po latach Starszy z braci Gajowników Adrian zasili kadrę Unii Krzywda. Klub rozmawia także z byłym zawodnikiem Michałem Łukasikiem

Wybory samorządowe 2018: Prezydent Lublina już zarejestrował swój komitet
galeria

Wybory samorządowe 2018: Prezydent Lublina już zarejestrował swój komitet 8 8

„Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztof Żuk” – pod takim szyldem o trzecią kadencję będzie ubiegał się urzędujący prezydent Lublina. We wtorek, tuż po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych zarejestrował swój komitet. Nie był jednak pierwszy.

Genua: Zawalił się wiadukt ze stojącymi na nim samochodami. Wiele ofiar śmiertelnych katastrofy [wideo]
film

Genua: Zawalił się wiadukt ze stojącymi na nim samochodami. Wiele ofiar śmiertelnych katastrofy [wideo] 41 0

We włoskim mieście Genua zawalił się wiadukt na autostradzie. Na wiadukcie znajdowało się bardzo wiele samochodów. Do tej pory podano, że zginęły 22 osoby.

Ruchy kadrowe w Unii Żabików

Ruchy kadrowe w Unii Żabików 0 0

W kadrze Unii Żabików przed sezonem dojdzie do kosmetycznych zmian

Dywizjon 303: Bitwa o Anglię. Pierwszy lot w sierpniu (wideo)
film

Dywizjon 303: Bitwa o Anglię. Pierwszy lot w sierpniu (wideo) 0 0

Powietrzne pojedynki, tryb mechanika i edycja specjalna z kartonowym modelem Hawker Hurricane. Premiera gry Dywizjon 303: Bitwa o Anglię już 31 sierpnia.

Z drogówką do szpitala. Patrolowali ciężarną

Z drogówką do szpitala. Patrolowali ciężarną 7 1

Lekarze z Zamościa uratowali ciężarną kobietę i jej nienarodzone dziecko. Wszystko dzięki pomocy miejscowego policjanta. Mundurowy eskortował do szpitala samochód, którym podróżowała kobieta.

"Naukowy Bełkot" głównym sponsorem koszykarzy AZS UMCS Lublin

"Naukowy Bełkot" głównym sponsorem koszykarzy AZS UMCS Lublin 0 1

Naukowy Bełkot AZS UMCS Lublin. Pod taka nazwą w nowym sezonie będzie występowała drużyna koszykówki mężczyzn w rozgrywkach drugoligowych. Sponsorem zespołu został kanał YouTube “Uwaga! Naukowy Bełkot”

Gang Poszukiwaczy Szczęścia: Spotkanie z Hanną Kurkiewicz
16 sierpnia 2018, 19:00

Gang Poszukiwaczy Szczęścia: Spotkanie z Hanną Kurkiewicz 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gang Poszukiwaczy Szczęścia (ul. Żołnierzy Niepodległej 5) zaprasza na spotkanie Hanną Kurkiewicz, która opowie o aniołach i anielskich kartach. Wydarzenie odbędzie się 16 sierpnia o godz. 19.

PO chce kontroli NIK w stadninach. "Mamy do czynienia z działaniem na szkodę państwa"
galeria

PO chce kontroli NIK w stadninach. "Mamy do czynienia z działaniem na szkodę państwa" 1 13

Politycy Platformy Obywatelskiej złożyli wniosek do Najwyższej Izby Kontroli. Chcą, by NIK skontrolował państwowe stadniny. – Mamy tam do czynienia z działaniem na szkodę państwa – przekonuje PO

Bezpłatne kursy żeglarskie dla dzieci nad Zalewem Zemborzyckim
zdjęcia
galeria

Bezpłatne kursy żeglarskie dla dzieci nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Bezpłatne kursy żeglarstwa dla dzieci oferuje Uczniowski Klub Sportowy „Żegluj”. Są jeszcze wolne miejsca

Wsiadła za kółko po alkoholu. Samochód z dziećmi dachował

Wsiadła za kółko po alkoholu. Samochód z dziećmi dachował 1 0

Blisko pół promila miała kobieta, która prowadziła auto i wpadła do rowu. W samochodzie były dwie dziewczynki.

Ostre słowa szefa Towarzystwa Ukraińskiego o AK. Prokuratura wszczęła śledztwo

Ostre słowa szefa Towarzystwa Ukraińskiego o AK. Prokuratura wszczęła śledztwo 12 11

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypowiedzi prezesa Towarzystwa Ukraińskiego w Polsce, Grzegorza Kuprianowicza. To skutek zawiadomienia, złożonego przez wojewodę. Kuprianowicz przypisał żołnierzom AK „zbrodnię przeciwko ludzkości”.

Hetman Żółkiewka stracił zawodników i trenera

Hetman Żółkiewka stracił zawodników i trenera 6 9

Zespół opuściło 10 zawodników. Z drużyny odszedł też nowy trener Jarosław Czarniecki

W Lublinie otwiera się dmuchany park rozrywki. Ponad 2800 mkw. [bilety, godziny otwarcia]
galeria

W Lublinie otwiera się dmuchany park rozrywki. Ponad 2800 mkw. [bilety, godziny otwarcia] 51 6

Ponad 2800 mkw. przestrzeni do zabawy dla rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. W czwartek w Lublinie (ul. Mełgiewska 2C) otwiera się dmuchany park rozrywki - Bounce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!