Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2020 r.
18:39

Lublin: Miasto podzieliło niemal 1,3 mln zł na imprezy kulturalne. Niektórzy muszą obejść się smakiem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
162 30 A A
Organizatorzy Festiwalu Fantastyki Falkon nie dostali ani grosza z miejskiej kasy.
Organizatorzy Festiwalu Fantastyki Falkon nie dostali ani grosza z miejskiej kasy. (fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

Ani złotówka z kasy miasta nie trafi na festiwal Falkon, Ratusz wyłoży za to 14 tys. zł na śpiewanie „Barki”. W piątek rozstrzygnięto konkurs, w którym przyznawano miejskie dotacje do dużych imprez i innych projektów kulturalnych. Ratusz podzielił prawie 1,3 mln zł. Kto dostał kawałek tego tortu, a kto obejdzie się smakiem?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największą z przyznanych przez miasto dotacji, wynoszącą 70 tys. zł, zgarnie Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent”. Taką kwotę przeznaczy Ratusz na wydawanie kwartalnika „Akcent”. Ta sama fundacja dostała też 10 tys. zł na Wernisaże Literackie „Akcentu”.

40 tys. zł trafi do Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego na organizację XI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego. Towarzystwu przyznana została również druga dotacja, w kwocie 30 tys. zł, na cykl koncertów pod wspólnym tytułem Harmonie Starego Miasta.

Po 40 tys. zł dofinansowania dostaną też organizatorzy dwóch innych imprez. Mowa o „Mikołajkach Folkowych”, których już trzydziestą edycję organizuje Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego oraz o XXIV Międzynarodowym Festiwalu Organowym Lublin-Czuby planowanego przez parafię pw. Św. Rodziny.

Kwotą 35 tys. zł miasto wesprze organizację „Fonii Lublina” przygotowywane przez lubelski oddział Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Tyle samo otrzyma fundacja Nowa Aleksandria na szósty Splat!Film Fest

Po 30 tys. zł wynoszą dotacje przyznane na IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu (Fundacja Belriguardo), na projekt „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie” (Fundacja Rozwoju KUL), Wschodni Salon Sztuki (lubelski okręg Związku Polskich Artystów Plastyków).

Wśród wydarzeń, którym miasto przyznało dofinansowanie można też znaleźć VII Lubelski Wyścig Kaczek (15 tys. zł), cykl spotkań „Herstoryczne dyskusje literackie” (12 tys. zł), festiwal „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” (8 tys. zł), festiwal Ukraina w Centrum Lublina (18 tys. zł), czy też wakacyjne kino plenerowe w bramie przy Królewskiej 3 (8 tys. zł).

Miejskie pieniądze znalazły się również na projekt „Cały Lublin śpiewa Barkę” (14 tys. zł), na szykowane przez Stowarzyszenie na rzecz Chóru KUL wydarzenie „Orędownik Miłosierdzia” w stulecie urodzin Jana Pawła II (10 tys. zł), dotację dostał też Post Festiwal (20 tys. zł) i festyn „Pasje Ludzi pozytywnie Zakręconych” (15 tys. zł). Lista dotowanych imprez jest znacznie dłuższa, publikujemy ją na portalu dziennikwschodni.pl.

Nie wszystkim poszczęściło się w konkursie, bo niektórzy nie dostali ani grosza, chociaż złożyli poprawne formalnie oferty. W takiej sytuacji znalazło się stowarzyszenie Cytadela Syriusza, które nie dostało dotacji ani na popularny Festiwal Fantastyki Falkon (ma to być już 21. edycja), ani na działalność Fantastycznego Centrum Kultury. Miasto nie wesprze też fundacji Hesperos, która chciała dostać od miasta fundusze na Pythonalia 2020 – Festiwal Śmiechu Absurdu i Zabawy, ani złotówka nie została przyznana też na Chatka Blues Festival, czy XXVI Wigilię Poetów i Ułanów. Kto jeszcze nie dostał pieniędzy od miasta?

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
falcon / 14 lutego 2020 o 18:54
+38
Żenada. Lokalne kaczki dostały a ogólnopolski Falcon który przynosi więcej kasy i rozgłosu miastu nie dostał ani złotówki. Lublin zszedł na psy.
Avatar
Japolan / 14 lutego 2020 o 23:20
+20
"Wyścig Kaczek" jest imprezą rozrywkowo - charytatywną, a nie kulturalna; to powinno ją zdyskwalifikować w staraniach o dofinansowania "na kulturę". Równie "ambitne" byłoby organizowanie wyścigów ... skarabeuszy. Odnośnie do "Falkonu": Część tej imprezy to tylko rozrywka (i to niskiej próby), ale warto wpierać jej wartościowe składniki - te jednak (zwłaszcza futurystyka) mogły przestraszyć kogoś, kto boi się ukazywania ambitnych wizji przyszłości (np. miast upadłych). Totalnym obciachem i zarazem skandalicznym marnowaniem publicznych pieniędzy jest wspieranie ludzi śpiewających jedną z oazowych piosenek. Poza tym, w taki sposób to przedsięwzięcie zostaje totalnie skompromitowane; dotacja (np. miejska) ukazuje prawdę o stosunku ludzi (zwłaszcza aktywistów i działaczy) do Karola Wojtyły i pamięci o nim - nawet za śpiewanie lubianej przez niego piosenki oczekują pieniędzy (co może się kojarzyć np. z "najstarszym zawodem świata"). Chcieli zabłysnąć - a skopromitowali pomysł oraz jego realizację.
"Wyścig Kaczek" jest imprezą rozrywkowo - charytatywną, a nie kulturalna; to powinno ją zdyskwalifikować w staraniach o dofinansowania "na kulturę". Równie "ambitne" byłoby organizowanie wyścigów ... skarabeuszy. Odnośnie do "Falkonu": Część tej imprezy to tylko rozrywka (i to niskiej próby), ale warto wpierać jej wartościowe składniki - te jednak (zwłaszcza futurystyka) mogły przestraszyć kogoś, kto boi się ukazywania ambitnych wizji przyszłości (np. miast upadłych). Totalnym obciachem i zaraz... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2020 o 11:33
+18
Trochę nieporozumienie. Na oazowe przyśpiewki pieniądze są, a taki Falkon nic nie dostaje.
Avatar
dgh / 14 lutego 2020 o 19:15
+13
ja nie rozumiem finansowania fundacji rozwoju kul.instytucja ktora nie ma kadr ani nie prowadzi dzialalnosci w tym zakresie jest finansowana. wystepuje jako centrum rozliczeniowe dla zespolu piesni i tanca.teatru i innych kulowskich instyttucji.tylko chyba powinno byc dla kogos kto w takiej dziedzinie sie slpecjalizuje.kul a fundacja to sa 2 rozne instytucje.nawet kul traktuje ja jako podmiot obcy wydzierzawiajac powierzchnie. kadra kul to zarzad i kilku pracownikow. fr kul tylko wystepuje i rozlicza. a fo troche nie fair
Avatar
troll kremla / 15 lutego 2020 o 00:58
+12
Zupełnie nie rozumiem polityki prezydenta Żuka i jego ferajny w radzie Lublina. Kościół jak wiadomo wspiera PiS. PiS jakby mógł to doprowadziłnby conajmniej do postawienia K. Żuka przed sądem. A tu proszę , Falkon dostaje wała, a kul i inne kościelne przybudówki po kilkanaście tysięcy na śpiewanie chał. No genialna polityka. BTW. Może konserwatywny Żuk tego nie wie, to podpowiem, kościółek w Polsce jest największym właścicielem ziemskim w kraju i bodajże najbogatszą osobą prawną nad Wisłą...
Avatar
Gość / 15 lutego 2020 o 12:59
+11
Falkon jest słynny na całą Polskę a o Barkach nic nigdy nie slyszalem, co to wlasciwie jest? po co dawac na to kasę?
Avatar
Gość / 14 lutego 2020 o 18:51
+11
Dajcie lepiej na komunikację miejską niż na te bzdury.
Avatar
terminal logiki / 15 lutego 2020 o 00:55
+10
ja prd kwartalnik akcent !!! czyli 4 razy wydanie za 70 tysiecy no kurkkkkkkkkwa jebłe,m
Avatar
ryy / 15 lutego 2020 o 15:53
+9
no wlasnie przejrzalem dotacje z poprzednich lat.rzeczywiscje fundacja rozwoju kul dostaje sporo pieniedzy.ale jedno mnie ciekawi.na stronie urzedu miasta jest .ze dostali 15 tys na promocje sylwetki lubelskich zydow. Tak sie sklada.ze bylem na promocji tej ksiazki w Trybunale Koronnym i nawet baneru fundacji tam nie bylo.Na stronie z kolei TN KUL jest sprawozdanie z promocji i ani slowa o fundacji.Wiec w jaki sposob miasto kontroluje wykonanie dzialan.Na ulotce z ksiazki nie ma ani slowa o fundacji.Strona fundacji tez o tym milczy.w jej ksiegarni w grudniu nie mozna bylo nabyc tej ksiazki.zostalem odeslany na Chopina.wiec na co sa pozytkowane srodki.
no wlasnie przejrzalem dotacje z poprzednich lat.rzeczywiscje fundacja rozwoju kul dostaje sporo pieniedzy.ale jedno mnie ciekawi.na stronie urzedu miasta jest .ze dostali 15 tys na promocje sylwetki lubelskich zydow. Tak sie sklada.ze bylem na promocji tej ksiazki w Trybunale Koronnym i nawet baneru fundacji tam nie bylo.Na stronie z kolei TN KUL jest sprawozdanie z promocji i ani slowa o fundacji.Wiec w jaki sposob miasto kontroluje wykonanie dzialan.Na ulotce z ksiazki nie ma ani slowa o fundacji.Strona fundacji tez o tym milczy.w jej k... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2020 o 20:25
+8
Dewelo-sułtan dzieli i rządzi.
Avatar
Anna / 5 dni temu o 06:57
0
Falkon od lat traci na jakości - ten sam program, ci sami "goście", mniej wartościowych stoisk, podwyższenie ceny wejściówki - co tu więcej powiedzieć? Jeżeli ktoś był na Falkonie więcej niż raz, na przestrzestrzeni 7 ostatnich lat, to wie, że obecnie z promocją jakościowego programu oraz pozytywnego wizerunku Lublina w Polsce nie ma tam nic wspólnego.... no chyba, że program pro L.G.B.T. kogoś interesuje - wtedy jak najbardziej nie ma problemu - mi to nie przeszdzadza ale może miastu już tak. Nie wiem co tam się stało ale ewdetnie ci co to robią nie mają bladego pojęcia o tym czym był Falkon, po co i dla kogo był robiony. Inną sparwą jest to, że tak gigantyczna impreza, robiona przez PRYWATNE stwowarzyszenie rodziny Księskich (tak jak Fundacja Hesperos) finansować się powinna sama a nie liczyć TYLKO na kasę miejską/państową - zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak impreza wyglądałą w zeszłym roku i dwa lata temu. Ci którym zależy na tej imprezie zgodzą się ze mną.
 Zgadzam sie w zupełnosci. Program "prelekcji" był tak dziwny, że zastanawiałam się, czy pozwolić mojej nastoletniej córce w tym uczestniczyć. Sama interesowałam się manga i anime za małolata, ale tematyka w 2019 roku była tak dobrana, że sie zastanawialam, czy poza "homoseksualnym seksem w mandze" są inne wątki... :(
 Zgadzam sie w zupełnosci. Program "prelekcji" był tak dziwny, że zastanawiałam się, czy pozwolić mojej nastoletniej córce w tym uczestniczyć. Sama interesowałam się manga i anime za małolata, ale tematyka w 2019 roku była tak dobrana, że sie zastanawialam, czy poza "homoseksualnym seksem w mandze" są inne wątki... :( rozwiń
Avatar
Fan_FalKonu / 6 dni temu o 12:33
+3
Pamiętam Falkon (a nie Falcon "wielcy fani którzy nie wiecie jak ta impreza się nazywa") który był wspaniała imprezą, z genialnie urozmaiconym programem, stoiskami i gośćmi. Od co najmniej 2 lat to co widzę na tej imprezie jest dalekie od jakości jaką mnie ten festiwal urzekł...i nie tylko mnie. Może to co się tam dzieje z organizacją właśnie jest efektem czerwonej kartki od władz miasta,które nie chce już się utożsamiać z tym czym FalKon jest teraz? Zwłaszcza, że to prywatna impreza prywatnej organizacji która na niej zarabia (i nic nie mam do tego - zawsze płace wejściówkę z myślą i tym że te pieniądze idą ma moją ukochaną imprezę) - spadła jakość to i dofinansowania / sponsorzy odchodzą.
Pamiętam Falkon (a nie Falcon "wielcy fani którzy nie wiecie jak ta impreza się nazywa") który był wspaniała imprezą, z genialnie urozmaiconym programem, stoiskami i gośćmi. Od co najmniej 2 lat to co widzę na tej imprezie jest dalekie od jakości jaką mnie ten festiwal urzekł...i nie tylko mnie. Może to co się tam dzieje z organizacją właśnie jest efektem czerwonej kartki od władz miasta,które nie chce już się utożsamiać z tym czym FalKon jest teraz? Zwłaszcza, że to prywatna impreza prywatnej organizacji która na niej zarabia (i... rozwiń
Avatar
MissCoss / 6 dni temu o 12:18
+4
Falkon od lat traci na jakości - ten sam program, ci sami "goście", mniej wartościowych stoisk, podwyższenie ceny wejściówki - co tu więcej powiedzieć? Jeżeli ktoś był na Falkonie więcej niż raz, na przestrzestrzeni 7 ostatnich lat, to wie, że obecnie z promocją jakościowego programu oraz pozytywnego wizerunku Lublina w Polsce nie ma tam nic wspólnego.... no chyba, że program pro L.G.B.T. kogoś interesuje - wtedy jak najbardziej nie ma problemu - mi to nie przeszdzadza ale może miastu już tak. Nie wiem co tam się stało ale ewdetnie ci co to robią nie mają bladego pojęcia o tym czym był Falkon, po co i dla kogo był robiony. Inną sparwą jest to, że tak gigantyczna impreza, robiona przez PRYWATNE stwowarzyszenie rodziny Księskich (tak jak Fundacja Hesperos) finansować się powinna sama a nie liczyć TYLKO na kasę miejską/państową - zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak impreza wyglądałą w zeszłym roku i dwa lata temu.  Ci którym zależy na tej imprezie zgodzą się ze mną.
Falkon od lat traci na jakości - ten sam program, ci sami "goście", mniej wartościowych stoisk, podwyższenie ceny wejściówki - co tu więcej powiedzieć? Jeżeli ktoś był na Falkonie więcej niż raz, na przestrzestrzeni 7 ostatnich lat, to wie, że obecnie z promocją jakościowego programu oraz pozytywnego wizerunku Lublina w Polsce nie ma tam nic wspólnego.... no chyba, że program pro L.G.B.T. kogoś interesuje - wtedy jak najbardziej nie ma problemu - mi to nie przeszdzadza ale może miastu już tak. Nie wiem co tam się stało ale ewdet... rozwiń
Avatar
UMCS / 18 lutego 2020 o 08:56
0
Słyszałem, że orgowie Falconu planują przeniesienie imprezy do innego miasta. Smutno...
Avatar
Kukri / 16 lutego 2020 o 17:42
+2
Nie fikajcie bo skończy się jak w jednym z sąsiadujących województw gdzie ksiądz z jedyną słuszną władzą zaorali scenę konwentową. Ale prawda jest taka że Falkon już nie wie ile za siebie wołać, cena za wejściówkę wysoka, a atrakcji coraz mniej, ale za to komercha w opór. Cóż wszystkie duże konwenty tak kończą. Gdzie sie podziały czasy konwentów które żyły punktami programu a nie ilością straganów z koszulkami?
Avatar
nacjonalista / 16 lutego 2020 o 11:19
-12
W Polsce nie ma miejsca dla łibusow i innych wielbicieli chińskich bajek. Sława Polsce! Sława C18!
Avatar
racjonał / 16 lutego 2020 o 09:41
+4
No ale w czym problem? Wyborcy wybrali władzę, władza rozdaje pieniądze jak chce. Trzeba było ruszyć tyłki i wybrać normalne władze, które nie dają pieniędzy nikomu. Bo to rozrzutność. :-)
Avatar
brawo / 15 lutego 2020 o 22:57
0
1.3 mln to 1/3 tego co dostaje rocznie kilku kolegow , bylych dzialaczy PO, za wynajem nieruchomosci miastu.
 Czyli dobra zmiana.
Avatar
Gość / 15 lutego 2020 o 17:09
+7
w sumie Falkon to chyba na siebie zarabia ale mimo to powinni dac wiecej organizacjom nawet jesli by mniej wyszlo do podziału, inaczej beda podejrzenia o znajomosci czy kumoterstwo
Avatar
ryy / 15 lutego 2020 o 15:53
+9
no wlasnie przejrzalem dotacje z poprzednich lat.rzeczywiscje fundacja rozwoju kul dostaje sporo pieniedzy.ale jedno mnie ciekawi.na stronie urzedu miasta jest .ze dostali 15 tys na promocje sylwetki lubelskich zydow. Tak sie sklada.ze bylem na promocji tej ksiazki w Trybunale Koronnym i nawet baneru fundacji tam nie bylo.Na stronie z kolei TN KUL jest sprawozdanie z promocji i ani slowa o fundacji.Wiec w jaki sposob miasto kontroluje wykonanie dzialan.Na ulotce z ksiazki nie ma ani slowa o fundacji.Strona fundacji tez o tym milczy.w jej ksiegarni w grudniu nie mozna bylo nabyc tej ksiazki.zostalem odeslany na Chopina.wiec na co sa pozytkowane srodki.
no wlasnie przejrzalem dotacje z poprzednich lat.rzeczywiscje fundacja rozwoju kul dostaje sporo pieniedzy.ale jedno mnie ciekawi.na stronie urzedu miasta jest .ze dostali 15 tys na promocje sylwetki lubelskich zydow. Tak sie sklada.ze bylem na promocji tej ksiazki w Trybunale Koronnym i nawet baneru fundacji tam nie bylo.Na stronie z kolei TN KUL jest sprawozdanie z promocji i ani slowa o fundacji.Wiec w jaki sposob miasto kontroluje wykonanie dzialan.Na ulotce z ksiazki nie ma ani slowa o fundacji.Strona fundacji tez o tym milczy.w jej k... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 0 0

Najpóźniej 30 września powinien się zakończyć drugi i zarazem ostatni etap odbudowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, który ostatniego lata został zniszczony przez pożar. Spłonęła wówczas konstrukcja dachu, wskutek wysokiej temperatury uszkodzonych zostało wiele instalacji, a woda z akcji gaśniczej zalała położone niżej pomieszczenia. Szczęśliwie nie ucierpiał żadnej z ponad 100 podopiecznych placówki.

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale
galeria

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale 0 0

Do wznowienia rozgrywek pozostały dwa tygodnie. Edach Budowlani Lublin rozegrali grę kontrolną z Pogonią Siedlce. 7 marca do Lublina przyjedzie Orkan Sochaczew.

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza"

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza" 6 4

Nad Jeziorem Białym chcą przesuwać pomosty w głąb akwenu, bo przy plaży zrobiło się dramatycznie płytko

Koncert The Gentlemen w Lublinie
22 października 2020, 20:00

Koncert The Gentlemen w Lublinie 0 0

Tomson, Baron, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Marcin Sójka i Tadeusz Seibert - to artyści tworzący projekt The Gentlemen, który już 22 października o godz. 20 wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej? 3 1

Przymus rozdzielania śmieci do pięciu osobnych koszy, zmiany sposobu naliczania opłat i niekończące się podwyżki – to efekt trwającej w naszym kraju rewolucji śmieciowej. Czy opłaty za wywóz śmieci będą już tylko rosły?

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea
film

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea 0 0

We wtorek Chelsea Londyn i Bayern Monachium spotkały się po raz pierwszy w ramach dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa 3 17

Odwołania prezesa Portu Lotniczego Lublin chce marszałek województwa. I namawia do takiego rozwiązania prezydenta Lublina. Główni akcjonariusze lotniczej spółki decyzję w tej sprawie mogą podjąć już w marcu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 6 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 18 12

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 13 97

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 10

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 1 7

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?