Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2016 r.
20:51

Lublin: Nad rzeką przejedziemy wcześniej niż zapowiadano

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
11 5 A A

Miesiąc przed terminem otwarty zostanie przejazd ul. Główną po przepuście nad rzeką. Jednocześnie miasto zapowiada, że na mocno zniszczonym odcinku położy nowy asfalt. Na docelową przebudowę drogi trzeba jeszcze poczekać i to sporo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Choć nazwie ul. Głównej przeczy zarówno jej wygląd, jak i położenie, to dla wielu rzeczywiście była na co dzień główną trasą do pracy lub szkoły. To łącznik między al. Warszawską i Nałęczowską, bez którego trzeba nadkładać kilometry drogi. Trzeba, bo droga biegła przez most, który rozpadł się (ze starości i przez to, że dźwigał za ciężkie pojazdy) i został zamknięty.

Nowa przeprawa jest praktycznie gotowa. Wraz z najazdami ma 80 metrów długości. Jej budowa i projekt kosztowała 1,7 mln złotych. Choć prace mogłyby tu teoretycznie trwać nawet do końca przyszłego miesiąca, to robotnicy uwinęli się wcześniej i droga ma być otwarta dla ruchu już 1 września.

Do tego czasu nowy asfalt może być ułożony nie tylko na samym przepuście, ale też na pobliskim, mocno sfatygowanym odcinki drogi. – Na istniejącej nawierzchni chcemy położyć asfalt na odcinku między rzeką a ul. Przejrzystą – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Tak odnawiany odcinek ma 150 m, tymczasem cała ul. Główna ma ponad 2 km długości i większość przydałoby się odnowić. Na takie prace w tym roku już się nie zanosi. – Zarząd Dróg i Mostów będzie wnioskować o wpisanie do projektu budżetu na przyszły rok pieniędzy na opracowanie dokumentacji dla przebudowy ul. Głównej od wiaduktu nad al. Solidarności do rzeki – mówi Kieliszek.

Pieniądze, o ile pojawią się w przyszłym roku, to jedynie na sam projekt, zaś przebudowa mogłaby nastąpić w 2018 r. Przed jej rozpoczęciem miasto planuje jeszcze wywłaszczyć ziemię pod chodniki, a będzie to dość szeroki pas gruntu, bo przez duży spadek terenu trzeba prowadzić chodnik zygzakiem. Odnawiana droga ma wyglądać tak, jak planowana na przepuście: po jednym pasie ruchu w każdą stronę, obustronne chodniki. Na przeprawie zostawiono też miejsce na ewentualną ścieżkę rowerową.

Co z przebudową odcinka między Przejrzystą a Nałęczowską? – Na razie nie ma jej w planach – odpowiada Kieliszek.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 00:14
0
brawo ! :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 14:05
0
Za rok przyjdą dobre zmiany nic nie będzie budowane ani remontowane i wszyscy będą pogodzeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Zygmund / 25 sierpnia 2016 o 13:34
0
Na to nie ma,na tamto też a na to tylko na plany wystarczy. Na bezsensowny wylot Garbarskiej gruba kasa jest.Chociaż nie,dla jednej osoby to ma sens,bo ona się tylko liczy i ma plecy.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 09:16
0
Szkoda, że urzędnicy (a szczególnie wszystko świetnie komentujący p. Kieliszek) starają się nie pamiętać, dlaczego tak zwiększył się ruch przez ul. Główną. Tak, tak! To przez genialne zmiany na Al. Warszawskiej ludzie z niej uciekają i jeżdżą przez Główną. Ale wg urzędników nic nie da się zrobić (bzdurny lewoskręt w Sławinkowską) i oczywiście nikt za to nie odpowiada, że po tak wielkiej inwestycji przez to miejsce jeździ się gorzej niż wcześniej. No i na deser w tym miejscu słynne już ograniczenie do 60 km/h przy wyjeździe na Warszawę, chociaż wg p. Kieliszka normy hałasu nie są przekroczone, a miało być to zweryfikowane po zakończeniu inwestycji. PS. Kolejne świetne ograniczenie prędkości to 50 km/h (teren zabudowany bez żadnego zabudowania) przy wjeździe od węzła Czechów do Lublina. I znowu p. Kieliszek powiedział, że miasto nic tutaj nie będzie zmieniać. Czy urzędnicy nie rozumieją, że stawianie tak bzdurnych znaków uczy ludzi, że oznakowania są bez sensu i nie trzeba ich przestrzegać. Wystarczy wyjechać na Zachód i zobaczyć, że znaki można stawiać mądrze, we właściwych miejscach i kierowcy wiedzą, że jeżeli znak o terenie zabudowanym/ograniczeniu prędkości jest postawiony, to znaczy, że jest taka potrzeba i należy go przestrzegać.
Szkoda, że urzędnicy (a szczególnie wszystko świetnie komentujący p. Kieliszek) starają się nie pamiętać, dlaczego tak zwiększył się ruch przez ul. Główną. Tak, tak! To przez genialne zmiany na Al. Warszawskiej ludzie z niej uciekają i jeżdżą przez Główną. Ale wg urzędników nic nie da się zrobić (bzdurny lewoskręt w Sławinkowską) i oczywiście nikt za to nie odpowiada, że po tak wielkiej inwestycji przez to miejsce jeździ się gorzej niż wcześniej. No i na deser w tym miejscu słynne już ograniczenie do 60 km/h przy wyjeździe na Warszawę, choci... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 23:00
0
Mam wrażenie, że plany robią ludzie, którzy nie korzystają z dróg. Na chwilę obecną należałoby coś zrobić z tymi płytami po których zjeżdża się na most oraz z odcinkiem Wądolnej od Głównej do Śłężan. Most spowoduje duży ruch, a tam jest bardzo wąsko i minąć się będzie koszmarem, do tego tam jest końcowy autobusu 54. Nie trzeba zaraz wielomilionowych inwestycji, tylko to co logicznie potrzebne do upłynnienia ruchu.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 00:14
0
brawo ! :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 14:05
0
Za rok przyjdą dobre zmiany nic nie będzie budowane ani remontowane i wszyscy będą pogodzeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Zygmund / 25 sierpnia 2016 o 13:34
0
Na to nie ma,na tamto też a na to tylko na plany wystarczy. Na bezsensowny wylot Garbarskiej gruba kasa jest.Chociaż nie,dla jednej osoby to ma sens,bo ona się tylko liczy i ma plecy.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 09:16
0
Szkoda, że urzędnicy (a szczególnie wszystko świetnie komentujący p. Kieliszek) starają się nie pamiętać, dlaczego tak zwiększył się ruch przez ul. Główną. Tak, tak! To przez genialne zmiany na Al. Warszawskiej ludzie z niej uciekają i jeżdżą przez Główną. Ale wg urzędników nic nie da się zrobić (bzdurny lewoskręt w Sławinkowską) i oczywiście nikt za to nie odpowiada, że po tak wielkiej inwestycji przez to miejsce jeździ się gorzej niż wcześniej. No i na deser w tym miejscu słynne już ograniczenie do 60 km/h przy wyjeździe na Warszawę, chociaż wg p. Kieliszka normy hałasu nie są przekroczone, a miało być to zweryfikowane po zakończeniu inwestycji. PS. Kolejne świetne ograniczenie prędkości to 50 km/h (teren zabudowany bez żadnego zabudowania) przy wjeździe od węzła Czechów do Lublina. I znowu p. Kieliszek powiedział, że miasto nic tutaj nie będzie zmieniać. Czy urzędnicy nie rozumieją, że stawianie tak bzdurnych znaków uczy ludzi, że oznakowania są bez sensu i nie trzeba ich przestrzegać. Wystarczy wyjechać na Zachód i zobaczyć, że znaki można stawiać mądrze, we właściwych miejscach i kierowcy wiedzą, że jeżeli znak o terenie zabudowanym/ograniczeniu prędkości jest postawiony, to znaczy, że jest taka potrzeba i należy go przestrzegać.
Szkoda, że urzędnicy (a szczególnie wszystko świetnie komentujący p. Kieliszek) starają się nie pamiętać, dlaczego tak zwiększył się ruch przez ul. Główną. Tak, tak! To przez genialne zmiany na Al. Warszawskiej ludzie z niej uciekają i jeżdżą przez Główną. Ale wg urzędników nic nie da się zrobić (bzdurny lewoskręt w Sławinkowską) i oczywiście nikt za to nie odpowiada, że po tak wielkiej inwestycji przez to miejsce jeździ się gorzej niż wcześniej. No i na deser w tym miejscu słynne już ograniczenie do 60 km/h przy wyjeździe na Warszawę, choci... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 23:00
0
Mam wrażenie, że plany robią ludzie, którzy nie korzystają z dróg. Na chwilę obecną należałoby coś zrobić z tymi płytami po których zjeżdża się na most oraz z odcinkiem Wądolnej od Głównej do Śłężan. Most spowoduje duży ruch, a tam jest bardzo wąsko i minąć się będzie koszmarem, do tego tam jest końcowy autobusu 54. Nie trzeba zaraz wielomilionowych inwestycji, tylko to co logicznie potrzebne do upłynnienia ruchu.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.