Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2017 r.
16:41

Lublin: Nowy lokal w klimacie PRL-u. Zajrzeliśmy do środka

187 18 A A

Niebawem otwarcie nowego lokalu przy ul. Chopina. Restauracja nazywać się będzie "Heban", a wystrój nawiązuje do czasów PRL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sprzedanym pod koniec grudnia budynku przy ul. Chopina 4a mieścił się sklep meblowy. 

 Nowy właściciel, spółka Movimento, zamierza urządzić tu czterogwiazdkowy hotel. Wcześniej jednak powstanie tam gastrobar. Miejsce czynne będzie od godz. 7.30. Będzie można przed pracą kupić kawę i  śniadanie, w południe zjeść szybki lunch, a wieczorem posiedzieć ze znajomymi.

Lokal ma nosić nazwę „Heban”, tak jak lata temu nazywał się sklep meblowy. Wystrój będzie stylizowany na lata 50. i 60, a każdy odrestaurowany mebel będziemy mogli również kupić i od razu zabrać do domu.

Właśnie przyjechały tam pierwsze meble, a nam udało się zajrzeć do środka. Jak Wam się podoba?

 

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublin / 2 kwietnia 2017 o 17:59
0
wystroj nic specjalnego, jak w wielu chatach w calej polsce, nie lubie nawiazan do PRL, nie wiem, czy mieszkancom Lublina podoba sie taki PRL,  kolumny sa straszne, ale to taki element do zabudowy, teraz modny minimalizm
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 11:29
0
Te kolumny przy barze to jakieś nieporozumienie.
Avatar
Gość / 13 marca 2017 o 21:46
0
Każdy lokal tak reklamujecie w formie artykułów? Zaraz zaczniecie przypadkiem zaglądać do bieronek i lidlów.
Avatar
Gość / 13 marca 2017 o 08:21
0
Właściciel chyba nie ma pojęcia od której godziny się pracuje w urzędach, szkołach, na budowach itp. O 7.30 to już wszyscy muszą być na stanowiskach. O lunchu, nawet szybkim, można zapomnieć, bo w naszej rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak przerwa na lunch, jest co najwyżej 15-minutowa przerwa na śniadanie o 10.00. A wieczorne posiadówki ze znajomymi przy tych olbrzymich oknach? No, sorry...
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 22:50
0
A Babcia to nie ze "SLUZB"- przypadkiem?
Avatar
babcia / 12 marca 2017 o 21:50
0
Emeryt napisał:
Za PRL byl tam sklep meblowy, tylko mebli z reguly tam nie bylo.... Pamietem w koncu lat 70-tych chcialem kupic wersalke, przychodzilem z 10 razy, nie ma i nie bedzie, ewentualnie na przydzialy lub dla mlodych malzenstw. Tak bylo w okresi ,kiedy przemysl byl w Polskich rekach, wszystkiego produkowalismy duzo i kazdy mial prace{za 20-30$ miesiecznie}
bo jesteś  gówniara i wtedy nie było mebli, żywności itp. bo specjalne ci przy korycie razem z bolkiem chcieli doprowadzić do strajku po to aby przejąć majątek narodowy, bo ja wcześniej przed tym rozróbami normalnie kupowałam meble, zywność itp.
bo jesteś  gówniara i wtedy nie było mebli, żywności itp. bo specjalne ci przy korycie razem z bolkiem chcieli doprowadzić do strajku po to aby przejąć majątek narodowy, bo ja wcześniej przed tym rozróbami normalnie kupowałam meble, zywność itp. rozwiń
Avatar
wola / 12 marca 2017 o 21:48
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak tęskno wam do czasów PRL-u? Ciekawe, kto kupi odrestaurowany mebel z tych najpodlejszych lat. Ja mam meblościankę z połyskiem, niezużytą, z czasów wczesnego Gierka, plus 2 fotele. Oddam za darmo. Nazwa Heban to sklep meblowy, który był kiedyś znakiem firmowym. Teraz, wykorzystując ten znak / dla Lublinian znaczący/, robi się jadłodajnię i hotelik. Pewnie będą tu wpadać na śniadanko i lunch sfory urzędasów z UM, których stać na taki wyszynk. Moja noga tam nie postanie!
a ja mam stare meble i je wolę, bo one mają już 40 lat i są jak nowe niż te piękne obecnie robione z papieru w chinach, gdzie jak się je dotknie to się rozlatują
a ja mam stare meble i je wolę, bo one mają już 40 lat i są jak nowe niż te piękne obecnie robione z papieru w chinach, gdzie jak się je dotknie to się rozlatują rozwiń
Avatar
Emeryt / 12 marca 2017 o 21:26
0
Za PRL byl tam sklep meblowy, tylko mebli z reguly tam nie bylo.... Pamietem w koncu lat 70-tych chcialem kupic wersalke, przychodzilem z 10 razy, nie ma i nie bedzie, ewentualnie na przydzialy lub dla mlodych malzenstw. Tak bylo w okresi ,kiedy przemysl byl w Polskich rekach, wszystkiego produkowalismy duzo i kazdy mial prace{za 20-30$ miesiecznie}
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 21:05
0
Ponawiam pytanie - jak Pani Joanna Chrzanowska-Dyduch, ktorej spółka Movimento kupiła ten lokal, doszła do takich pieniędzy, że stać ją było na ten zakup? Jak tak młoda osoba doszła do takiej forsy?! Pani Joanno-skąd Pani wzięła miliony na tę inwestycję?? Rodzice pomogli? Jeśli tak-kim są Pani Rodzice?
Avatar
Andrzej / 12 marca 2017 o 20:12
0
No to komuszki z UM będą miały gdzie chodzić. Poczują się jak za starych dobrych czasów...
Avatar
lublin / 2 kwietnia 2017 o 17:59
0
wystroj nic specjalnego, jak w wielu chatach w calej polsce, nie lubie nawiazan do PRL, nie wiem, czy mieszkancom Lublina podoba sie taki PRL,  kolumny sa straszne, ale to taki element do zabudowy, teraz modny minimalizm
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 11:29
0
Te kolumny przy barze to jakieś nieporozumienie.
Avatar
Gość / 13 marca 2017 o 21:46
0
Każdy lokal tak reklamujecie w formie artykułów? Zaraz zaczniecie przypadkiem zaglądać do bieronek i lidlów.
Avatar
Gość / 13 marca 2017 o 08:21
0
Właściciel chyba nie ma pojęcia od której godziny się pracuje w urzędach, szkołach, na budowach itp. O 7.30 to już wszyscy muszą być na stanowiskach. O lunchu, nawet szybkim, można zapomnieć, bo w naszej rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak przerwa na lunch, jest co najwyżej 15-minutowa przerwa na śniadanie o 10.00. A wieczorne posiadówki ze znajomymi przy tych olbrzymich oknach? No, sorry...
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 22:50
0
A Babcia to nie ze "SLUZB"- przypadkiem?
Avatar
babcia / 12 marca 2017 o 21:50
0
Emeryt napisał:
Za PRL byl tam sklep meblowy, tylko mebli z reguly tam nie bylo.... Pamietem w koncu lat 70-tych chcialem kupic wersalke, przychodzilem z 10 razy, nie ma i nie bedzie, ewentualnie na przydzialy lub dla mlodych malzenstw. Tak bylo w okresi ,kiedy przemysl byl w Polskich rekach, wszystkiego produkowalismy duzo i kazdy mial prace{za 20-30$ miesiecznie}
bo jesteś  gówniara i wtedy nie było mebli, żywności itp. bo specjalne ci przy korycie razem z bolkiem chcieli doprowadzić do strajku po to aby przejąć majątek narodowy, bo ja wcześniej przed tym rozróbami normalnie kupowałam meble, zywność itp.
bo jesteś  gówniara i wtedy nie było mebli, żywności itp. bo specjalne ci przy korycie razem z bolkiem chcieli doprowadzić do strajku po to aby przejąć majątek narodowy, bo ja wcześniej przed tym rozróbami normalnie kupowałam meble, zywność itp. rozwiń
Avatar
wola / 12 marca 2017 o 21:48
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak tęskno wam do czasów PRL-u? Ciekawe, kto kupi odrestaurowany mebel z tych najpodlejszych lat. Ja mam meblościankę z połyskiem, niezużytą, z czasów wczesnego Gierka, plus 2 fotele. Oddam za darmo. Nazwa Heban to sklep meblowy, który był kiedyś znakiem firmowym. Teraz, wykorzystując ten znak / dla Lublinian znaczący/, robi się jadłodajnię i hotelik. Pewnie będą tu wpadać na śniadanko i lunch sfory urzędasów z UM, których stać na taki wyszynk. Moja noga tam nie postanie!
a ja mam stare meble i je wolę, bo one mają już 40 lat i są jak nowe niż te piękne obecnie robione z papieru w chinach, gdzie jak się je dotknie to się rozlatują
a ja mam stare meble i je wolę, bo one mają już 40 lat i są jak nowe niż te piękne obecnie robione z papieru w chinach, gdzie jak się je dotknie to się rozlatują rozwiń
Avatar
Emeryt / 12 marca 2017 o 21:26
0
Za PRL byl tam sklep meblowy, tylko mebli z reguly tam nie bylo.... Pamietem w koncu lat 70-tych chcialem kupic wersalke, przychodzilem z 10 razy, nie ma i nie bedzie, ewentualnie na przydzialy lub dla mlodych malzenstw. Tak bylo w okresi ,kiedy przemysl byl w Polskich rekach, wszystkiego produkowalismy duzo i kazdy mial prace{za 20-30$ miesiecznie}
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 21:05
0
Ponawiam pytanie - jak Pani Joanna Chrzanowska-Dyduch, ktorej spółka Movimento kupiła ten lokal, doszła do takich pieniędzy, że stać ją było na ten zakup? Jak tak młoda osoba doszła do takiej forsy?! Pani Joanno-skąd Pani wzięła miliony na tę inwestycję?? Rodzice pomogli? Jeśli tak-kim są Pani Rodzice?
Avatar
Andrzej / 12 marca 2017 o 20:12
0
No to komuszki z UM będą miały gdzie chodzić. Poczują się jak za starych dobrych czasów...
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 5 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 20 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 28

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!