Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2012 r.
19:26
Edytuj ten wpis

Lublin: Osiedle Marina nad zalewem wciąż rośnie

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 24 A A
Osiedle Marina (wizualizacja)
Osiedle Marina (wizualizacja)

Lubelski deweloper wybrał generalnego wykonawcę trzeciego budynku Osiedla Marina. Kompleks powstaje w rejonie Zalewu Zemborzyckiego. Ceny mieszkań zaczynają się od 3900 zł za mkw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Generalnym wykonawcą trzeciego budynku zostało Przedsiębiorstwo Budowlane LBG Ewa Cieślińska. Blok będzie liczył 4 kondygnacje naziemne, na których znajdzie się 48 mieszkań o powierzchni od 36 mkw. do 62 mkw.

Do tego należy doliczyć trzy lokale usługowe o metrażach od 53 mkw. do 95 mkw. W podziemnej części znajdzie się garaż podziemny, w którym zlokalizowanych zostanie 28 miejsc postojowych i 19 boksów garażowych.

– Osiedle Marina to propozycja dla osób z mniej zasobnym portfelem. Ceny zostały skalkulowane na poziomie, który wraz z pakietem wykończeniowym pozwala zakwalifikować zakup do programu Rodzina na Swoim – mówi Sylwester Bogacki, prezes zarządu Wikana SA.

W sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego spółka planuje docelowo zbudować kompleks 10 budynków z 440 mieszkaniami, częścią usługową i zagospodarowaniem terenu – w tym siecią dróg. Do końca 2012 roku mają zostać oddane do użytkowania dwa pierwsze bloki, liczące łącznie 96 mieszkań.

Wartość kontraktu z LBG to 6,2 mln zł. Trzeci budynek ma być gotowy do końca 2013 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 3900 zł/mkw. Lokale w pozostałych blokach są droższe.

Kosztują 4250 zł/mkw.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mateusz / 26 listopada 2019 o 09:56
0
No i proroctwo spełnione, nowe osiedle marina tuż obok, brak pozwolenia na użytkowanie od prawie roku... z jeszcze lepszymi kwiatkami ale to już dla mediów. Brak pozwolenia na budowę, brak pozwolenia na użytkowanie i zupelnie nowy projekt zamienny
Avatar
Mateusz Świątek / 19 lipca 2019 o 15:06
0
W proroka to się lepiej przestań bawić:)
Avatar
selekcjoner / 16 grudnia 2012 o 17:13
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355673592' post='710165']
A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[/quote]Niestety, są wszędzie ,jak motocykle,a i kasy in nie brakuje,bo cały czas złodziejsko prywatyzują.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 o 16:59
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 o 16:09
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]Pozwól, że "złapię Cię za słówko" -napisałeś "w pewnym momencie". Faktycznie, że może to być pewien moment -ale TYLKO moment. Jeśli w ogóle ten moment nastąpi... Powiedzmy, że ceny spadną dość drastycznie przez pewien czas -ludzie z okolic Lublina "na grandę" zaczną się sprowadzać do miasta -i znów ceny ######ą w górę... To prosty Mechanizm Rynku -podobnie jak z cenami walutu euro lub z cenami paliw czy cukru lub kurzych jajek...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
pajacyków z rózowymiuszami / 15 grudnia 2012 o 21:55
0
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superprac... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 o 16:28
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]Chiałbym jeszcze dodać, że rolnictwo w Holandii ma zupełnie inny "wymiar". Tam gospodarstwo rolne to jest własne przedsiębiorstwo -najprościej tak to można wytłumaczyć. Masz swoje gospodarstwo (np.stado krów) i tym samym masz własną mleczarnię, gdzie na bieżąco są produkowane: sery, jogurty, kefiry, itp. Więc chyba bardziej lepiej tam żyć na wsi niż "kisić" się w mieście. Polska jeszcze nieprędko dorówna takim standardom -jeśli w ogóla kiedyś dorówna...
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 o 16:20
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]otóż nie będzie tak, jak piszesz. Bo Holandia -w odróżnieniu od Polski- ma bardzo silne rolnictwo, dlatego tam dużo ludzi mieszka po wsiach. Natomiast wioski/rolnictwo w Polsce ma się źle -i będzie coraz gorzej. Wielu ludzi (zwłaszcza młodych) ze wsi ucieka do miast -w tym: do Lublina. Jeśli tak, to czemu nadal w Lublinie tysiące ludzi czeka na mieszkania? A jeśli chodzi o mieszkania na Śląsku, to fakt,że są za bezcen, bo po prostu pękają z powodu kopalń. Po drugie: sporo się na Śląsku ostatnio "zamknęło" kopalń -więc stąd te dane, że mieszkania za bezcen -bo na Śląsku jeśli nie jesteś górnikiem lub nie pracujesz na Fiacie, to kim jesteś? -BANKRUTEM! Jednak masz zbyt powierzchowne dane... Będzie popyt na mieszkania w Lublinie -i jeszcze dłuuugo się to nie zmieni!
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 o 16:05
0
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to auto Tak więc jest nadzieja, że Tychy nie padną.
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to au... rozwiń
Avatar
rokkokoko / 15 grudnia 2012 o 14:30
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

ni... rozwiń
Avatar
Mateusz / 26 listopada 2019 o 09:56
0
No i proroctwo spełnione, nowe osiedle marina tuż obok, brak pozwolenia na użytkowanie od prawie roku... z jeszcze lepszymi kwiatkami ale to już dla mediów. Brak pozwolenia na budowę, brak pozwolenia na użytkowanie i zupelnie nowy projekt zamienny
Avatar
Mateusz Świątek / 19 lipca 2019 o 15:06
0
W proroka to się lepiej przestań bawić:)
Avatar
selekcjoner / 16 grudnia 2012 o 17:13
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355673592' post='710165']
A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[/quote]Niestety, są wszędzie ,jak motocykle,a i kasy in nie brakuje,bo cały czas złodziejsko prywatyzują.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 o 16:59
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 o 16:09
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]Pozwól, że "złapię Cię za słówko" -napisałeś "w pewnym momencie". Faktycznie, że może to być pewien moment -ale TYLKO moment. Jeśli w ogóle ten moment nastąpi... Powiedzmy, że ceny spadną dość drastycznie przez pewien czas -ludzie z okolic Lublina "na grandę" zaczną się sprowadzać do miasta -i znów ceny ######ą w górę... To prosty Mechanizm Rynku -podobnie jak z cenami walutu euro lub z cenami paliw czy cukru lub kurzych jajek...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
pajacyków z rózowymiuszami / 15 grudnia 2012 o 21:55
0
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superprac... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 o 16:28
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]Chiałbym jeszcze dodać, że rolnictwo w Holandii ma zupełnie inny "wymiar". Tam gospodarstwo rolne to jest własne przedsiębiorstwo -najprościej tak to można wytłumaczyć. Masz swoje gospodarstwo (np.stado krów) i tym samym masz własną mleczarnię, gdzie na bieżąco są produkowane: sery, jogurty, kefiry, itp. Więc chyba bardziej lepiej tam żyć na wsi niż "kisić" się w mieście. Polska jeszcze nieprędko dorówna takim standardom -jeśli w ogóla kiedyś dorówna...
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 o 16:20
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]otóż nie będzie tak, jak piszesz. Bo Holandia -w odróżnieniu od Polski- ma bardzo silne rolnictwo, dlatego tam dużo ludzi mieszka po wsiach. Natomiast wioski/rolnictwo w Polsce ma się źle -i będzie coraz gorzej. Wielu ludzi (zwłaszcza młodych) ze wsi ucieka do miast -w tym: do Lublina. Jeśli tak, to czemu nadal w Lublinie tysiące ludzi czeka na mieszkania? A jeśli chodzi o mieszkania na Śląsku, to fakt,że są za bezcen, bo po prostu pękają z powodu kopalń. Po drugie: sporo się na Śląsku ostatnio "zamknęło" kopalń -więc stąd te dane, że mieszkania za bezcen -bo na Śląsku jeśli nie jesteś górnikiem lub nie pracujesz na Fiacie, to kim jesteś? -BANKRUTEM! Jednak masz zbyt powierzchowne dane... Będzie popyt na mieszkania w Lublinie -i jeszcze dłuuugo się to nie zmieni!
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 o 16:05
0
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to auto Tak więc jest nadzieja, że Tychy nie padną.
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to au... rozwiń
Avatar
rokkokoko / 15 grudnia 2012 o 14:30
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

ni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020 0 0

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku?

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku? 17 18

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent 14 13

W niedzielną noc stacja pomiarowa przy ul. Obywatelskiej w Lublinie zanotowała, że po raz kolejny przekroczone zostały normy smogowe w Lublinie. Około godz. 21 wskazywały one 186 µg/m3.

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi?

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi? 2 3

Byli miejską ciepłownią, teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie ma się także stać elektrownią. Wszystko za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chełmska ciepłownia znalazła się wśród 41 firm w kraju, które dostały dofinansowania na projekty rozwojowe i ekologiczne.

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie
11 marca 2020, 19:00

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie 0 0

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka) zaprasza na wyjątkowy koncert trio Pańta / Konrad / Kostov. Artyści będą promować płytę "Roots" 11 marca o godz. 19.

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti
11 marca 2020, 20:00

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti 0 0

11 marca o godz. 20 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) z nowym programem wystąpi stand-uper Błażej Krajewski.

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020 9 10

Do użytku oddane zostaną kolejne odcinki drogi S17 Lublin-Warszawa, trwa budowa S19 w kierunku Rzeszowa, ogłoszony ma być również przetarg na budowę obwodnicy Chełma. Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił plany na 2020 rok.

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom 0 1

Ekipy z czołówki zaczynają tracić punkty, więc „czerwono-czarni” powinni to wykorzystać

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat 61 22

W wieku 46 lat zmarł Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Urodzony w Puławach sędzia zmarł w niedzielę rano

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty 73 9

PKS Zamość zakończył działalność. Po ogłoszeniu upadłości spółka zawiesiła wykonywanie kursów na kilkunastu trasach

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt!
film

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt! 0 0

W sobotę Dawid Kubacki zwyciężył konkurs pucharu świata w Titisee-Neustadt, a w niedzielę zdołał powtórzyć swój sukces. Dzięki tej wygranej przedłużył fantastyczna passę - po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni 0 9

17 stycznia pracownicy Bogdanki otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki roczne. Niektórych dodatek może wynieść nawet 2 tys. zł.

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 0 0

W meczu 18. kolejki LUK Politechnika Lublin przegrała 2:3 z KPS Siedlce. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka, po której beniaminek stracił pozycję wicelidera

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane?
film

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane? 17 4

Tysiące leków dla pacjentów po przeszczepach nie trafia do potrzebujących. Trudno dostępne preparaty zalegają od kilku miesięcy w magazynach jednej z warszawskich aptek. Placówka została zamknięta w wyniku zmian w prawie farmaceutycznym a leki zamiast do chorych, trafią prawdopodobnie do utylizacji.