Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2012 r.
19:26
Edytuj ten wpis

Lublin: Osiedle Marina nad zalewem wciąż rośnie

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 24 A A
Osiedle Marina (wizualizacja)
Osiedle Marina (wizualizacja)

Lubelski deweloper wybrał generalnego wykonawcę trzeciego budynku Osiedla Marina. Kompleks powstaje w rejonie Zalewu Zemborzyckiego. Ceny mieszkań zaczynają się od 3900 zł za mkw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Generalnym wykonawcą trzeciego budynku zostało Przedsiębiorstwo Budowlane LBG Ewa Cieślińska. Blok będzie liczył 4 kondygnacje naziemne, na których znajdzie się 48 mieszkań o powierzchni od 36 mkw. do 62 mkw.

Do tego należy doliczyć trzy lokale usługowe o metrażach od 53 mkw. do 95 mkw. W podziemnej części znajdzie się garaż podziemny, w którym zlokalizowanych zostanie 28 miejsc postojowych i 19 boksów garażowych.

– Osiedle Marina to propozycja dla osób z mniej zasobnym portfelem. Ceny zostały skalkulowane na poziomie, który wraz z pakietem wykończeniowym pozwala zakwalifikować zakup do programu Rodzina na Swoim – mówi Sylwester Bogacki, prezes zarządu Wikana SA.

W sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego spółka planuje docelowo zbudować kompleks 10 budynków z 440 mieszkaniami, częścią usługową i zagospodarowaniem terenu – w tym siecią dróg. Do końca 2012 roku mają zostać oddane do użytkowania dwa pierwsze bloki, liczące łącznie 96 mieszkań.

Wartość kontraktu z LBG to 6,2 mln zł. Trzeci budynek ma być gotowy do końca 2013 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 3900 zł/mkw. Lokale w pozostałych blokach są droższe.

Kosztują 4250 zł/mkw.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mateusz / 26 listopada 2019 r. o 09:56
0
No i proroctwo spełnione, nowe osiedle marina tuż obok, brak pozwolenia na użytkowanie od prawie roku... z jeszcze lepszymi kwiatkami ale to już dla mediów. Brak pozwolenia na budowę, brak pozwolenia na użytkowanie i zupelnie nowy projekt zamienny
Avatar
Mateusz Świątek / 19 lipca 2019 r. o 15:06
0
W proroka to się lepiej przestań bawić:)
Avatar
selekcjoner / 16 grudnia 2012 r. o 17:13
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355673592' post='710165']
A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[/quote]Niestety, są wszędzie ,jak motocykle,a i kasy in nie brakuje,bo cały czas złodziejsko prywatyzują.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 r. o 16:59
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 r. o 16:09
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]Pozwól, że "złapię Cię za słówko" -napisałeś "w pewnym momencie". Faktycznie, że może to być pewien moment -ale TYLKO moment. Jeśli w ogóle ten moment nastąpi... Powiedzmy, że ceny spadną dość drastycznie przez pewien czas -ludzie z okolic Lublina "na grandę" zaczną się sprowadzać do miasta -i znów ceny ######ą w górę... To prosty Mechanizm Rynku -podobnie jak z cenami walutu euro lub z cenami paliw czy cukru lub kurzych jajek...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
pajacyków z rózowymiuszami / 15 grudnia 2012 r. o 21:55
0
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superprac... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 r. o 16:28
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]Chiałbym jeszcze dodać, że rolnictwo w Holandii ma zupełnie inny "wymiar". Tam gospodarstwo rolne to jest własne przedsiębiorstwo -najprościej tak to można wytłumaczyć. Masz swoje gospodarstwo (np.stado krów) i tym samym masz własną mleczarnię, gdzie na bieżąco są produkowane: sery, jogurty, kefiry, itp. Więc chyba bardziej lepiej tam żyć na wsi niż "kisić" się w mieście. Polska jeszcze nieprędko dorówna takim standardom -jeśli w ogóla kiedyś dorówna...
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 r. o 16:20
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]otóż nie będzie tak, jak piszesz. Bo Holandia -w odróżnieniu od Polski- ma bardzo silne rolnictwo, dlatego tam dużo ludzi mieszka po wsiach. Natomiast wioski/rolnictwo w Polsce ma się źle -i będzie coraz gorzej. Wielu ludzi (zwłaszcza młodych) ze wsi ucieka do miast -w tym: do Lublina. Jeśli tak, to czemu nadal w Lublinie tysiące ludzi czeka na mieszkania? A jeśli chodzi o mieszkania na Śląsku, to fakt,że są za bezcen, bo po prostu pękają z powodu kopalń. Po drugie: sporo się na Śląsku ostatnio "zamknęło" kopalń -więc stąd te dane, że mieszkania za bezcen -bo na Śląsku jeśli nie jesteś górnikiem lub nie pracujesz na Fiacie, to kim jesteś? -BANKRUTEM! Jednak masz zbyt powierzchowne dane... Będzie popyt na mieszkania w Lublinie -i jeszcze dłuuugo się to nie zmieni!
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 r. o 16:05
0
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to auto Tak więc jest nadzieja, że Tychy nie padną.
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to au... rozwiń
Avatar
rokkokoko / 15 grudnia 2012 r. o 14:30
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

ni... rozwiń
Avatar
Mateusz / 26 listopada 2019 r. o 09:56
0
No i proroctwo spełnione, nowe osiedle marina tuż obok, brak pozwolenia na użytkowanie od prawie roku... z jeszcze lepszymi kwiatkami ale to już dla mediów. Brak pozwolenia na budowę, brak pozwolenia na użytkowanie i zupelnie nowy projekt zamienny
Avatar
Mateusz Świątek / 19 lipca 2019 r. o 15:06
0
W proroka to się lepiej przestań bawić:)
Avatar
selekcjoner / 16 grudnia 2012 r. o 17:13
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355673592' post='710165']
A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[/quote]Niestety, są wszędzie ,jak motocykle,a i kasy in nie brakuje,bo cały czas złodziejsko prywatyzują.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 r. o 16:59
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]A po drugie: jeśli Polaków nie będzie stać na mieszkania, to podkupią to Żydzi i będą Polakom wynajmować -i w taki oto sposób "historia zatoczy koło". No chyba nie powiesz, że Żydzi to biedny naród...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 16 grudnia 2012 r. o 16:09
0
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]

[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
[/quote]Pozwól, że "złapię Cię za słówko" -napisałeś "w pewnym momencie". Faktycznie, że może to być pewien moment -ale TYLKO moment. Jeśli w ogóle ten moment nastąpi... Powiedzmy, że ceny spadną dość drastycznie przez pewien czas -ludzie z okolic Lublina "na grandę" zaczną się sprowadzać do miasta -i znów ceny ######ą w górę... To prosty Mechanizm Rynku -podobnie jak z cenami walutu euro lub z cenami paliw czy cukru lub kurzych jajek...
[quote name='pajacyków z rózowymiuszami' timestamp='1355604928' post='709937']
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i z... rozwiń
Avatar
pajacyków z rózowymiuszami / 15 grudnia 2012 r. o 21:55
0
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superpracy " w lublinie bo tak sie lepiej opłaca. juz predzej wyemigrują. a studenci (których bedzie coraz mniej w najblizszych latach) tak nie beda tu zostawac jelsi nie poprawi sie sytuacja na rynku pracy.
^^^ chyba nie potrafisz czytać ze zrozumianiem dziadzie z filetowymi uszami. Ja nigdzie nie sugerowałem, ze bedzie jak w Holandii. wręcz przeciwnie. Napisałem, ze nie wierze, ze bedzie jak w Holandii, ale pomimo tego ceny mieszkan beda musiały pójsc w dół, bo bedzie nadwyzka tcvh mieszkan w pewnym momencie. Obserwuje np co sie dzieje na czubachalbo na wrotkowie. Nie wierze, ze wszyscy ludzie z okolicznych wiosek sprzedadza ziemie i za pieniedze z ojcowizny , zamieszkaja w bloku i beda tłuc marne grosze na słuchawce lub innej "superprac... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 r. o 16:28
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]Chiałbym jeszcze dodać, że rolnictwo w Holandii ma zupełnie inny "wymiar". Tam gospodarstwo rolne to jest własne przedsiębiorstwo -najprościej tak to można wytłumaczyć. Masz swoje gospodarstwo (np.stado krów) i tym samym masz własną mleczarnię, gdzie na bieżąco są produkowane: sery, jogurty, kefiry, itp. Więc chyba bardziej lepiej tam żyć na wsi niż "kisić" się w mieście. Polska jeszcze nieprędko dorówna takim standardom -jeśli w ogóla kiedyś dorówna...
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 r. o 16:20
0
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]

[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[/quote]otóż nie będzie tak, jak piszesz. Bo Holandia -w odróżnieniu od Polski- ma bardzo silne rolnictwo, dlatego tam dużo ludzi mieszka po wsiach. Natomiast wioski/rolnictwo w Polsce ma się źle -i będzie coraz gorzej. Wielu ludzi (zwłaszcza młodych) ze wsi ucieka do miast -w tym: do Lublina. Jeśli tak, to czemu nadal w Lublinie tysiące ludzi czeka na mieszkania? A jeśli chodzi o mieszkania na Śląsku, to fakt,że są za bezcen, bo po prostu pękają z powodu kopalń. Po drugie: sporo się na Śląsku ostatnio "zamknęło" kopalń -więc stąd te dane, że mieszkania za bezcen -bo na Śląsku jeśli nie jesteś górnikiem lub nie pracujesz na Fiacie, to kim jesteś? -BANKRUTEM! Jednak masz zbyt powierzchowne dane... Będzie popyt na mieszkania w Lublinie -i jeszcze dłuuugo się to nie zmieni!
[quote name='rokkokoko' timestamp='1355578251' post='709760']
nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 15 grudnia 2012 r. o 16:05
0
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to auto Tak więc jest nadzieja, że Tychy nie padną.
[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]

[quote name='dociekliwy' timestamp='1355577916' post='709756']
Co to jest , to JUDE ??? nowy model Opla ????
[/quote]nie Opla lecz Fiata. Ponieważ Fiat w Tychach pada, więc musiał powstać nowy model auta małolitrażowego, którego produkcja będzie "sponsorowana" przez pewną "nację" na cześć której tak właśnie nazwano to au... rozwiń
Avatar
rokkokoko / 15 grudnia 2012 r. o 14:30
0
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

nie pierniczy. Ten rynek musi sie załamac. nie wierze. ze mieszkania socjalne beda jak w Holandii za pietruszkę ale jestem pewny ze cenu beda spadac. skoro mediana zarobków na Lubelszczyznie wynosi mniej niz 3 tys "na czysto" to jakim prawem deweloperzy wciskaja mieszkania za 4 tys w promocji. przeciez to nielogiczne. wez pod uwage tez, ze bardzo duzo ludzi w wieku produkcyjnym wyjezda z Lublina?lubelszczyzny bo nawet nie stac byłoby ihc na kredyt hipoteczny. Przyrost naturalny jest bliski zeru wiec... te mieszkania które tak masowo buduja sie w Lublinieteraz beda stały puste(podejrzewam ze w 60-70% puste budunki po skonczeniu budowy), albo bogaci ludzie kupią pod wynajem dla studentów( ale to tez sie kiedys wyczerpie... POlska to w ogle matrixowy kraj. Lublin to matrix do kwadratu
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1355576474' post='709733']
Jude?
10 a może więcej lat temu słyszałem takie opinie "za kilka lat auta będą po rowach stać, bo ludzi nie będzie stać na samochody i na paliwo!" Od tego czasu minęło ponad 10 lat - no i co??? Gdzie te auta "stojące po rowach, bo ludzi nie stać"? ...bo póki co, to (paradoksalnie) widać coraz więcej aut jeżdżących po drogach...
PIERNICZYSZ WASZMOŚĆ JAK POTŁUCZONY!
[/quote]

ni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hołownia może mieć czterech lubelskich posłów. "Bralibyśmy w ciemno"
symulacja

Hołownia może mieć czterech lubelskich posłów. "Bralibyśmy w ciemno"

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska mogą stracić po dwa mandaty poselskie w województwie lubelskim. Aż czterech posłów z naszego regionu wprowadziłby do Sejmu Szymon Hołownia. Tak wynika z najnowszych prognoz socjologa Marcina Palade.

W Żółtańcach ćwiczyli, jak stąpać po kruchym lodzie i ratować ludzi
zdjęcia
galeria

W Żółtańcach ćwiczyli, jak stąpać po kruchym lodzie i ratować ludzi

Dwa dni z rzędu strażacy-ochotnicy w praktyce uczyli się ratować ludzkie życie w zimowych, niskich temperaturach. Najwięcej czasu druhowie poświęcili ćwiczeniom pod okiem ratowników medycznych na zalewie w Żółtańcach, gdzie poznawali zasady ratownictwa lodowego.

Ta droga nie ma jeszcze roku, a trudno uwierzyć, jak wygląda

Ta droga nie ma jeszcze roku, a trudno uwierzyć, jak wygląda

Niecały rok był cały – świeżo wyremontowany Przejazd Kowelski wytrzymał ruch ciężarówek przez zaledwie kilka miesięcy, ale tiry zdemolowały najpierw chodnik, potem część jezdni. Teraz śnieg odsłonił głęboki krater przy wjeździe od ul. Przemysłowej.

Sąd skarcił fundusz z Lublina. Teraz zapłaci

Sąd skarcił fundusz z Lublina. Teraz zapłaci

Jest wyrok w sprawie jawności publicznych wydatków na edukację ekologiczną. Sprawę skierowała do sądu lubelska Fundacja Wolności, która od roku nie może się doprosić dostępu do informacji publicznej. Sąd orzekł, że dane, których oczekuje, powinny jej być udostępnione.

Nineczka Kropeczka. Ustaw skarbonkę dla Ninki z Lublina

Nineczka Kropeczka. Ustaw skarbonkę dla Ninki z Lublina

2,5 mln zł udało się dotąd zebrać na leczenie Niny Słupskiej. Niespełna dwuletnia dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje niezwykle kosztownej terapii genowej. Brakuje prawie 7 mln zł. Do zbiórki można się przyłączyć ustawiając skarbonkę.

Lublin z sąsiadami zwierają szeregi

Lublin z sąsiadami zwierają szeregi

Samorządy 22 gmin oraz 5 powiatów mają stworzyć wspólną strategię rozwoju. Przewiduje to deklaracja, o której poinformowały władze Lublina.

Poszło o emeryturę matki. Rzucił się z siekierą na siostrę

Poszło o emeryturę matki. Rzucił się z siekierą na siostrę

70-latek z okolic Jastkowa odpowie za usiłowanie zabójstwa swojej siostry. Andrzej M. miał również od wielu lat znęcać się nad chorą matką.

Lubelskie. Sarna przebiła przednią szybę VW. Zatrzymała się w bagażniku
Zdjęcia
galeria

Lubelskie. Sarna przebiła przednią szybę VW. Zatrzymała się w bagażniku

– Sarna wpadła do wnętrza, uderzając kierującego, a następnie przetoczyła się przez pojazd i zatrzymała się w bagażniku – opisuje sytuację policja.

Twoi rodzice mają 69 lat? Minister wskazał, kiedy mogą się zaszczepić

Twoi rodzice mają 69 lat? Minister wskazał, kiedy mogą się zaszczepić

Szef KPRM, Michał Dworzczuk podał najbliższe terminy zapisywania się na szczepienia. Rząd chce, aby w kwietniu około 30 tys. dodatkowych osób otrzymało uprawnienia do podawania szczepionki.

Próbna matura 2021. Podobno była łatwa
galeria

Próbna matura 2021. Podobno była łatwa

W środę polski, w czwartek matematyka, piątek języki obce. W szkołach, które wyraziły na to ochotę, trwają próbne matury. Nauczyciele i uczniowie podkreślają, że sam fakt powrotu do sal lekcyjnych robi wrażenie.

Lublin. Pogrzeb Heleny Pietraszkiewicz
Zdjęcia
galeria

Lublin. Pogrzeb Heleny Pietraszkiewicz

W Lublinie pożegnano wieloletnią radną miejską, byłą wojewodę łódzką.

Szalenie trudna akcja straży. Pożar w tartaku koło Zamościa
zdjęcia
galeria

Szalenie trudna akcja straży. Pożar w tartaku koło Zamościa

W miejscowości Lipsko Polesie płonęła suszarnia drewna. Akcja trwała trzy godziny.

Lubelskie. Pierwsze dni tylko z maseczkami. Są mandaty

Lubelskie. Pierwsze dni tylko z maseczkami. Są mandaty

Jeśli nie nosimy maseczki w miejscu publicznym, możemy się spodziewać reakcji policjantów. Od soboty policjanci z naszego województwa interweniowali w takich sprawach blisko 300 razy.

Lublinianka i puławianka w nowym telewizyjnym show. Zaprojektują wymarzone wnętrza

Lublinianka i puławianka w nowym telewizyjnym show. Zaprojektują wymarzone wnętrza

Sześciu uczestników musi sprostać wymaganiom bohaterów każdego odcinka i zaprojektować ich wymarzone wnętrza. W nowym telewizyjnym programie wystąpią dwie panie z woj. lubelskiego

Premiera Teatru Andersena: "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy"
6 marca 2021, 17:00

Premiera Teatru Andersena: "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy"

To będzie pierwsza premiera Teatru Andersena po ponownym otwarciu się dla publiczności. Już w sobotę o godz. 17 zorganizowany zostanie pierwszy pokaz "Wilka i trzech świnek oraz leśniczego, co strzeże dziczy".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!