Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2014 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Lublin pomaga protestującym na Ukrainie

5 16 A A

Prawdopodobnie w środę do Kijowa wyjedzie transport z pomocą humanitarną. Dary wciąż można przynosić m. in. do magazynu Caritas, czy lubelskiego ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dary w Lublinie są zbierane od kilku dni. - Potrzeba głównie żywności o długim terminie żywności, koców, śpiworów, odzieży zimowej, a także środków higieny osobistej i opatrunkowych - wymienia ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej, która koordynuje zbiórkę darów. Być może jeszcze w środę wyjedzie pierwszy transport do Kijowa. - W naszym magazynie mamy już około 3 ton darów. W poniedziałek dojechały transporty z Warszawy i Przemyśla, spodziewamy się kolejnych - dodaje. Transport darów sfinansuje Urząd Marszałkowski. - Pomoc poszkodowanym na Ukrainie to nasza historyczna powinność, aby pomóc tym, którzy ucierpieli w konflikcie toczącym się na naszych oczach. Nasza pomoc wydaje się być czymś oczywistym - mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego. - Pamiętamy, jak kiedyś inne narody wspierały Polaków. Tak samo my traktujemy swoją rolę dzisiaj - dodaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Miasto także włącza się w pomoc Ukraińcom. Dary można przynosić do ratusza i biur obsługi mieszkańców. - Stąd będziemy je sukcesywnie przewozić do magazynu Caritas - dodaje Żuk. Urząd Marszałkowski na transport przeznaczy 5 tysięcy złotych. Potrzeba tylko większego samochodu, bo ten, którym dysponuje Caritas może okazać się za mały. - Apelujemy o pomoc do zainteresowanych firm, najlepiej tych, które regularnie kursują na Ukrainę. Zapewniamy zorganizowanie oflagowanego transportu humanitarnego - mówi ks. Kosicki. Dary zostaną przewiezione do greckokatolickiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kijowie. - Każdego dnia przychodzi tam ok. 800 osób. Mogą tam liczyć na nocleg w spartańskich warunkach, ale w ciepłym pomieszczeniu, a także na prowiant i pomoc medyczną - mówi ks. Stefan Batruch, proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie. Trwają też działania, aby osoby poszkodowane przez Berkut mogły otrzymać pomoc w lubelskich szpitalach. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby otrzymały one polską wizę. - Problemów z przyjęciem ich do naszych szpitali nie być nie powinno. Musimy tylko wiedzieć, jakiej pomocy poszkodowani potrzebują - mówi marszałek Hetman. Z prowadzonych statystyk wynika, że 90 procent demonstrujących na Majdanie w Kijowie to osoby niezaangażowane politycznie. Trudno powiedzieć, dlaczego są bici i prosto ze szpitali wywożeni do lasu oraz dlaczego zastrasza się ich rodziny - mówi ks. Batruch. Jak dodaje, są już prowadzone rozmowy z osobami, które chcą uzyskać schronienie w naszym kraju.

Gdzie przynosić dary:

Magazyn Caritas Archidiecezji Lubelskiej al. Unii Lubelskiej 15 Biuro Obsługi Mieszkańców ul. Wieniawska 14 Biuro Obsługi Mieszkańców ul. Kleeberga 12A Biuro Obsługi Mieszkańców ul. Szaserów 13-15 Biuro Obsługi Mieszkańców Plac Łokietka 1 (Ratusz) Warsztaty Kultury ul. Grodzka 5A Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12 Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza al. Warszawska 71 Sieć sklepów Stokrotka w całym Lublinie (w piątek 31 stycznia od 15 oraz 1 i 2 lutego w godzinach otwarcia sklepów).

Co przynosić:

żywność, koce, śpiwory, odzież zimową (kurtki, czapki, rękawiczki, skarpety), środki opatrunkowe, środki higieny osobistej
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gs / 5 lutego 2014 o 19:34
0

"Trwają też działania, aby osoby poszkodowane przez Berkut mogły otrzymać pomoc w lubelskich szpitalach. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby otrzymały one polską wizę. 

– Problemów z przyjęciem ich do naszych szpitali nie być nie powinno. Musimy tylko wiedzieć, jakiej pomocy poszkodowani potrzebują – mówi marszałek Hetman."

noż k......, może w pierwszej kolejności zapewnijcie opiekę lekarską własnym obywatelom !!!

tylko z ostatnich dni:

"Cierpiąca kobieta w zaawansowanej ciąży szuka nad ranem pomocy w punkcie całodobowej opieki w Krakowie. Choć z trudem trzyma się na nogach, lekarka proponuje jej wapno. Kilka godzin później na ratunek jest już za późno."
 
"W piątek w Poznaniu zmarł trzyletni chłopiec. Według wstępnych doniesień dziecko nie zostało przyjęte do szpitala, a odesłane do lekarza rodzinnego."

W Chełmie szpital marszałkowski  nie przyjął dziecka i dziecko zmarło, a władze oferują usługi szpitalne neo-banderowcom.

i dziecko zmarło, a władze oferują usługi szpitalne neo-banderowcom.

rozwiń
Avatar
gs / 2 lutego 2014 o 08:07
0

Weżcie się za porządki u siebie. Do lubelskich wsi nie można dojechać a władze samorządowe zajmują się neo banderowcami na Chreszcziatyku!

Avatar
gs / 30 stycznia 2014 o 07:35
0

Jakos dyr Caritasu nie zwraca uwagina wpisy. "kundelki szczekają , karawana idzie dalej" Marszałek Hetman i prezydent Żuk nie mówią, że nie dostaną darów panowie od Jarosza i Tahnyboka.

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 18:55
0

a wuj z nimi jak się tłuką, to ich problem, u nas bieda, ludzie odbierają sobie i rodzinom życie (matka zabiła dwójkę dzieci i siebie, bo miała depresję raczej z biedy). Wystarczająco biedy mamy w naszym pieprzonym kraju od kiedy to solidarnościowcy rozwalili kraj. Żyją ci co są przy korycie, lepsza praca po znajomości a jak nie to zapieprz za 1.200 zl (sama orzę za te nędzne grosze już 35 lat).

Avatar
gs / 28 stycznia 2014 o 18:52
0

Ciekawe czy teraz też neo-banderowcy mają kapelanów takich jak UPA czyli księży greckokatolickich?

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 18:44
0

Wczoraj na wieczór : http://alle.pl/balloteli-zginol

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 18:23
0

"Trwają też działania, aby osoby poszkodowane przez Berkut mogły otrzymać pomoc w lubelskich szpitalach. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby otrzymały one polską wizę. 

– Problemów z przyjęciem ich do naszych szpitali nie być nie powinno. Musimy tylko wiedzieć, jakiej pomocy poszkodowani potrzebują – mówi marszałek Hetman."

noż k......, może w pierwszej kolejności zapewnijcie opiekę lekarską własnym obywatelom !!!

tylko z ostatnich dni:

"Cierpiąca kobieta w zaawansowanej ciąży szuka nad ranem pomocy w punkcie całodobowej opieki w Krakowie. Choć z trudem trzyma się na nogach, lekarka proponuje jej wapno. Kilka godzin później na ratunek jest już za późno."
 
"W piątek w Poznaniu zmarł trzyletni chłopiec. Według wstępnych doniesień dziecko nie zostało przyjęte do szpitala, a odesłane do lekarza rodzinnego."
 

"Trwają też działania, aby osoby poszkodowane przez Berkut mogły otrzymać pomoc w lubelskich szpitalach. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby otrzymały one polską wizę. 

– Problemów z przyjęciem ich do naszych szpitali nie być nie powinno. Musimy tylko wiedzieć, jakiej pomocy poszkodowani potrzebują – mówi marszałek Hetman."

noż k......, może w pierwszej kolejności zapewnijcie opiekę lekarską włas... rozwiń

Avatar
gs / 28 stycznia 2014 o 17:41
0

A co z 200tys. obywateli polskich zamordowanych przez UPA? Czy w Lublinie już o tym zapomnieliście. Nawet pomnika u Was nie ma. Pomagajce UPOwcom!

Avatar
Jar 71 / 28 stycznia 2014 o 17:33
0

Brawo ratujcie banderowców a w Lubelskim bieda aż piszczy ale myśle ,że przy wyborach to zapamiętają Polacy .

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 16:35
0
"Gdzie przynosić dary: Magazyn Caritas Archidiecezji Lubelskiej al. Unii Lubelskiej 14"

Tym razem do Caritasu nie "pobiegnę", a tak na marginesie kogo to ma niby wspierać Caritas Archidiecezji Lubelskiej ?

Nie zna Caritas Archidiecezji Lubelskiej potrzeb licznej rzeszy swoich "owieczek", czy też traktuje je jak barany ?

Polityka w Caritasie ? Nie - to politykierstwo.

PS. dobrze skrojony garnitur na załączonym zdjęciu

"Gdzie przynosić dary: Magazyn Caritas Archidiecezji Lubelskiej al. Unii Lubelskiej 14"

Tym razem do Caritasu nie "pobiegnę", a tak na marginesie kogo to ma niby wspierać Caritas Archidiecezji Lubelskiej ?

Nie zna Caritas Archidiecezji Lubelskiej potrzeb licznej rzeszy swoich "owieczek", czy też traktuje je jak barany ?

Polityka w Caritasie ? Nie - to politykierstwo.

PS. dobrze skrojony ... rozwiń

Avatar
gs / 5 lutego 2014 o 19:34
0

"Trwają też działania, aby osoby poszkodowane przez Berkut mogły otrzymać pomoc w lubelskich szpitalach. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby otrzymały one polską wizę. 

– Problemów z przyjęciem ich do naszych szpitali nie być nie powinno. Musimy tylko wiedzieć, jakiej pomocy poszkodowani potrzebują – mówi marszałek Hetman."

noż k......, może w pierwszej kolejności zapewnijcie opiekę lekarską własnym obywatelom !!!

tylko z ostatnich dni:

"Cierpiąca kobieta w zaawansowanej ciąży szuka nad ranem pomocy w punkcie całodobowej opieki w Krakowie. Choć z trudem trzyma się na nogach, lekarka proponuje jej wapno. Kilka godzin później na ratunek jest już za późno."
 
"W piątek w Poznaniu zmarł trzyletni chłopiec. Według wstępnych doniesień dziecko nie zostało przyjęte do szpitala, a odesłane do lekarza rodzinnego."

W Chełmie szpital marszałkowski  nie przyjął dziecka i dziecko zmarło, a władze oferują usługi szpitalne neo-banderowcom.

i dziecko zmarło, a władze oferują usługi szpitalne neo-banderowcom.

rozwiń
Avatar
gs / 2 lutego 2014 o 08:07
0

Weżcie się za porządki u siebie. Do lubelskich wsi nie można dojechać a władze samorządowe zajmują się neo banderowcami na Chreszcziatyku!

Avatar
gs / 30 stycznia 2014 o 07:35
0

Jakos dyr Caritasu nie zwraca uwagina wpisy. "kundelki szczekają , karawana idzie dalej" Marszałek Hetman i prezydent Żuk nie mówią, że nie dostaną darów panowie od Jarosza i Tahnyboka.

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 18:55
0

a wuj z nimi jak się tłuką, to ich problem, u nas bieda, ludzie odbierają sobie i rodzinom życie (matka zabiła dwójkę dzieci i siebie, bo miała depresję raczej z biedy). Wystarczająco biedy mamy w naszym pieprzonym kraju od kiedy to solidarnościowcy rozwalili kraj. Żyją ci co są przy korycie, lepsza praca po znajomości a jak nie to zapieprz za 1.200 zl (sama orzę za te nędzne grosze już 35 lat).

Avatar
gs / 28 stycznia 2014 o 18:52
0

Ciekawe czy teraz też neo-banderowcy mają kapelanów takich jak UPA czyli księży greckokatolickich?

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 18:44
0

Wczoraj na wieczór : http://alle.pl/balloteli-zginol

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 18:23
0

"Trwają też działania, aby osoby poszkodowane przez Berkut mogły otrzymać pomoc w lubelskich szpitalach. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby otrzymały one polską wizę. 

– Problemów z przyjęciem ich do naszych szpitali nie być nie powinno. Musimy tylko wiedzieć, jakiej pomocy poszkodowani potrzebują – mówi marszałek Hetman."

noż k......, może w pierwszej kolejności zapewnijcie opiekę lekarską własnym obywatelom !!!

tylko z ostatnich dni:

"Cierpiąca kobieta w zaawansowanej ciąży szuka nad ranem pomocy w punkcie całodobowej opieki w Krakowie. Choć z trudem trzyma się na nogach, lekarka proponuje jej wapno. Kilka godzin później na ratunek jest już za późno."
 
"W piątek w Poznaniu zmarł trzyletni chłopiec. Według wstępnych doniesień dziecko nie zostało przyjęte do szpitala, a odesłane do lekarza rodzinnego."
 

"Trwają też działania, aby osoby poszkodowane przez Berkut mogły otrzymać pomoc w lubelskich szpitalach. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby otrzymały one polską wizę. 

– Problemów z przyjęciem ich do naszych szpitali nie być nie powinno. Musimy tylko wiedzieć, jakiej pomocy poszkodowani potrzebują – mówi marszałek Hetman."

noż k......, może w pierwszej kolejności zapewnijcie opiekę lekarską włas... rozwiń

Avatar
gs / 28 stycznia 2014 o 17:41
0

A co z 200tys. obywateli polskich zamordowanych przez UPA? Czy w Lublinie już o tym zapomnieliście. Nawet pomnika u Was nie ma. Pomagajce UPOwcom!

Avatar
Jar 71 / 28 stycznia 2014 o 17:33
0

Brawo ratujcie banderowców a w Lubelskim bieda aż piszczy ale myśle ,że przy wyborach to zapamiętają Polacy .

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 16:35
0
"Gdzie przynosić dary: Magazyn Caritas Archidiecezji Lubelskiej al. Unii Lubelskiej 14"

Tym razem do Caritasu nie "pobiegnę", a tak na marginesie kogo to ma niby wspierać Caritas Archidiecezji Lubelskiej ?

Nie zna Caritas Archidiecezji Lubelskiej potrzeb licznej rzeszy swoich "owieczek", czy też traktuje je jak barany ?

Polityka w Caritasie ? Nie - to politykierstwo.

PS. dobrze skrojony garnitur na załączonym zdjęciu

"Gdzie przynosić dary: Magazyn Caritas Archidiecezji Lubelskiej al. Unii Lubelskiej 14"

Tym razem do Caritasu nie "pobiegnę", a tak na marginesie kogo to ma niby wspierać Caritas Archidiecezji Lubelskiej ?

Nie zna Caritas Archidiecezji Lubelskiej potrzeb licznej rzeszy swoich "owieczek", czy też traktuje je jak barany ?

Polityka w Caritasie ? Nie - to politykierstwo.

PS. dobrze skrojony ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 14 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 27 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek