Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2013 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Lublin: Prawica przeciwko atakom na "Marsz Życia"

Autor: Zdjęcie autora rp
0 32 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)
(Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)

Przeciwko "lewicowym atakom na rodzinę” sprzeciwili się dzisiaj radni miejscy z klubów "Wspólny Lublin” i PiS. Do redakcji przesłali osobne stanowiska w sprawie "Marszu Życia”, który w niedzielę przeszedł ulicami miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni "Wspólnego Lublina” (dawniej związani z PiS) napisali, że z ogromną przykrością przyjmują "bezpardonowe ataki środowisk lewicowych” poddających w wątpliwość sens wspierania przez władze miast "Marszu Życia”.

Podkreślili, że "Wspólny Lublin” pragnie reprezentować tych mieszkańców Lublina, którzy płacąc podatki "oczekują od władz miasta realizowania polityki parorodzinnej”.

Autorzy listu obawiają się, że środowiska lewicowe poszukują pretekstów do dalszego osłabiania polityki wspierania lubelskich rodzin. Ich zdaniem podobne marsze są świetną okazją do społecznego dialogu w kwestiach światopoglądowych.

"Oburzająca jest postawa atakujących, którzy w swoich wystąpieniach dyskryminują inicjatorów i uczestników Marszu Życia i odmawiają im prawa korzystania z funduszy publicznych na równi z innymi podmiotami oraz wyrażania publicznie swoich przekonań” - napisali z kolei radni PiS. Podkreślają, że w marszu uczestniczyło w Lublinie kilka tysięcy osób.

Patronat nad marszem i dotacja przyznana przez prezydenta Krzysztofa Żuka (PO) Centrum Jana Pawła II wywołała medialną burzę. Podczas wydarzenia zbierano podpisy pod zakazem aborcji i ograniczeniem zapłodnienia in vitro. Żuka ostro krytykowali politycy Ruchu Palikota i SLD. Twierdzili, że prezydent nie powinien stawać po jednej ze stron sporu. Żuk kontrował: patronat nie obejmował zbierania podpisów tylko imprezę pokazującą kulturę rodzin.

Ostatecznie Centrum postanowiło oddać 8 tys. zł (plus 400 zł kary za zerwanie umowy) przyznanych na wydarzenia kulturalne odbywające się podczas "Marszu Życia”.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kowalski / 2 czerwca 2013 o 11:31
0

Jak cię BUCU dojadą za abonament RTV, to ci komornik portki przez głowę ściągnie,a twierdzisz że płacisz wszystkie POdatki, oszuście jeden i oszołomie.

Spokojnie człowieku, nie gorączkuj się tak. Przeczytaj najpierw post parę razy żebyś zrozumiał, zastanów się nad odpowiedzią a później dopiero pisz.

Avatar
Iwona. / 31 maja 2013 o 11:40
0

No to jak to mówią prawdziwi komuniści - krzyżyk na drogę.

A Ciebie glowka boli? Dlaczego atakujesz ludzi chcacych unikac zbytecznych podatkow? Organizacje pozarzadowe powinne utrzymywac sie ze skladek czlonkowskich! To ogolnie znany fenomen. PZW tak robi, poniewaz ludzie lubiacy wedkowanie chca miec poczucie wspolnoty. PZF tak robi, poniewaz zbierajacy znaczki maja potrzebe zrzeszania sie itd.itd Po co wiec zaraz wyzywac ludzi i silic sie na pejoratywne okreslenia? Proces "uciekania" od podatkow placonych w kraju bedzie narastal i nalezaloby dokonac analizy polowod tego zjawiska. Znam kilkanascie osob prowadzacych przedsiebiorstwa, ktore w gniewie spowodowanym rozrzutnoscia naszych wladz "wyprowadzily" swoje firmy z Polski. Po prostu nie chca uczestniczyc nie tylko w religijnej hucpie, ale i innych pozalowania godnych przedsiewzieciach opartych na srodkach spolecznych! Doskonale ich rozumiem i w pelni popieram. Ich firmy funkcjonuja w kraju, a podatki placa za granica! Wszak mamy EU i wolnosc ekonomiczno-skarbowa! Swiatopogladowo sa bardziej na prawo niz Ty myslisz, ale umieja liczyc oraz analizowac pomysly dysponentow naszych pieniedzy.

A Ciebie glowka boli? Dlaczego atakujesz ludzi chcacych unikac zbytecznych podatkow? Organizacje pozarzadowe powinne utrzymywac sie ze skladek czlonkowskich! To ogolnie znany fenomen. PZW tak robi, poniewaz ludzie lubiacy wedkowanie chca miec poczucie wspolnoty. PZF tak robi, poniewaz zbierajacy znaczki maja potrzebe zrzeszania sie itd.itd Po co wiec zaraz wyzywac ludzi i silic sie na pejoratywne okreslenia? Proces "uciekania" od podatkow placonych w kraju bedzie narastal i nalezaloby dokonac analizy polowod tego zjawiska. Z... rozwiń

Avatar
rewident / 31 maja 2013 o 10:44
0

Napływowy ale płacę tu podatki a Ty jesteś rdzennym beneficjentem systemu zapomogowo-zasiłkowego.

Jak cię BUCU dojadą za abonament RTV, to ci komornik portki przez głowę ściągnie,a twierdzisz że płacisz wszystkie POdatki, oszuście jeden i oszołomie.

Avatar
Igor / 31 maja 2013 o 09:32
0

Swojak, Twój wielce krzyczący guru Niesiołowski upadł na dno podobnie jak Ty, rodzina jest podstawową komórka społeczną i należy ją wspierać w każdy możliwy sposób, gdyby nie rodzina to Ty byś nie istniał baranie, chyba że żyjesz nadzieją na cud rozmnożenia pedałów

Avatar
Kowalski / 31 maja 2013 o 08:48
0

Mieszkaniec Lublina ??? przecież NAPŁYWOWY jesteś, to taki przebieraniec !!!!

Napływowy ale płacę tu podatki a Ty jesteś rdzennym beneficjentem systemu zapomogowo-zasiłkowego.

Avatar
Marcin / 31 maja 2013 o 07:37
0

Ja jako mieszkaniec Lublina, płacący tu podatki życzę sobie by promowano imprezy tego typu. A jak Ci się nie podoba to won do Bydgoszczy się poskarżyć

Mieszkaniec Lublina ??? przecież NAPŁYWOWY jesteś, to taki przebieraniec !!!!

Avatar
Wojak / 31 maja 2013 o 07:10
0

ja jako mieszkaniec Lublina, płacący tu podatki nie życzę sobie by promowano imprezy tego typu!!! A jak się wam PiSowcom coś nie podoba to won do Torunia! się poskarżyć!

A jajakomie... sobie życzę by promowano takie imprezy...

Avatar
Komu Nista / 31 maja 2013 o 07:03
0

Do Z. Cz.       Wiem, słyszałam i nawet znajomość angielskiego na średnim poziomie ponoć wystarczy. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Chyba należy rozważyć taka alternatywę celem uniknięcia przymusowego opodatkowania na KK!

No to jak to mówią prawdziwi komuniści - krzyżyk na drogę.

No to jak to mówią prawdziwi komuniści - krzyżyk na drogę.

rozwiń
Avatar
Silver Trust. / 31 maja 2013 o 01:01
0

Do Z. Cz.       Wiem, słyszałam i nawet znajomość angielskiego na średnim poziomie ponoć wystarczy. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Chyba należy rozważyć taka alternatywę celem uniknięcia przymusowego opodatkowania na KK!

Avatar
Z.Cz. / 31 maja 2013 o 00:41
0

Od trzech miesiecy nie jestem podatnikiem w kraju, poniewaz firme "przenioslem" za granice! Jest zarejestrowana w Holandii i teraz tam place podatki, ZUS itp. Dzialalnosc prowadzona w Lublinie nie ucierpala, ale z czystym sumieniem moge teraz napisac, ze nie obchodzi mnie na co, komu i w jakim celu rozdaje sie spoleczne pieniadze. Mozecie sobie wybudowac jeszcze piecdziesiat swiatyn roznych wyznan, mozecie juz nie miedziala, ale srebrna blacha kryc koscielne dachy. Mozecie finansowac wycieczki staruszkow na dziesietnice, miesiecznice i rocznice z pochodniami..... Natomiast kazdy kreatywny przedsiebiorca powinien pojsc moja droga i bez trudu ochronic wlasne pieniadze przed doslownym wyrzucaniem ich w bloto co z taka radoscia czynia wlodarze miasta. W Lublinie i Warszawie sa kancelarie adwokackie za male pieniadze pomagajace Wam w zadbaniu o bezpieczenstwo inwestycji. 

Od trzech miesiecy nie jestem podatnikiem w kraju, poniewaz firme "przenioslem" za granice! Jest zarejestrowana w Holandii i teraz tam place podatki, ZUS itp. Dzialalnosc prowadzona w Lublinie nie ucierpala, ale z czystym sumieniem moge teraz napisac, ze nie obchodzi mnie na co, komu i w jakim celu rozdaje sie spoleczne pieniadze. Mozecie sobie wybudowac jeszcze piecdziesiat swiatyn roznych wyznan, mozecie juz nie miedziala, ale srebrna blacha kryc koscielne dachy. Mozecie finansowac wycieczki staruszkow na dziesietnice, miesiecznice... rozwiń

Avatar
Kowalski / 2 czerwca 2013 o 11:31
0

Jak cię BUCU dojadą za abonament RTV, to ci komornik portki przez głowę ściągnie,a twierdzisz że płacisz wszystkie POdatki, oszuście jeden i oszołomie.

Spokojnie człowieku, nie gorączkuj się tak. Przeczytaj najpierw post parę razy żebyś zrozumiał, zastanów się nad odpowiedzią a później dopiero pisz.

Avatar
Iwona. / 31 maja 2013 o 11:40
0

No to jak to mówią prawdziwi komuniści - krzyżyk na drogę.

A Ciebie glowka boli? Dlaczego atakujesz ludzi chcacych unikac zbytecznych podatkow? Organizacje pozarzadowe powinne utrzymywac sie ze skladek czlonkowskich! To ogolnie znany fenomen. PZW tak robi, poniewaz ludzie lubiacy wedkowanie chca miec poczucie wspolnoty. PZF tak robi, poniewaz zbierajacy znaczki maja potrzebe zrzeszania sie itd.itd Po co wiec zaraz wyzywac ludzi i silic sie na pejoratywne okreslenia? Proces "uciekania" od podatkow placonych w kraju bedzie narastal i nalezaloby dokonac analizy polowod tego zjawiska. Znam kilkanascie osob prowadzacych przedsiebiorstwa, ktore w gniewie spowodowanym rozrzutnoscia naszych wladz "wyprowadzily" swoje firmy z Polski. Po prostu nie chca uczestniczyc nie tylko w religijnej hucpie, ale i innych pozalowania godnych przedsiewzieciach opartych na srodkach spolecznych! Doskonale ich rozumiem i w pelni popieram. Ich firmy funkcjonuja w kraju, a podatki placa za granica! Wszak mamy EU i wolnosc ekonomiczno-skarbowa! Swiatopogladowo sa bardziej na prawo niz Ty myslisz, ale umieja liczyc oraz analizowac pomysly dysponentow naszych pieniedzy.

A Ciebie glowka boli? Dlaczego atakujesz ludzi chcacych unikac zbytecznych podatkow? Organizacje pozarzadowe powinne utrzymywac sie ze skladek czlonkowskich! To ogolnie znany fenomen. PZW tak robi, poniewaz ludzie lubiacy wedkowanie chca miec poczucie wspolnoty. PZF tak robi, poniewaz zbierajacy znaczki maja potrzebe zrzeszania sie itd.itd Po co wiec zaraz wyzywac ludzi i silic sie na pejoratywne okreslenia? Proces "uciekania" od podatkow placonych w kraju bedzie narastal i nalezaloby dokonac analizy polowod tego zjawiska. Z... rozwiń

Avatar
rewident / 31 maja 2013 o 10:44
0

Napływowy ale płacę tu podatki a Ty jesteś rdzennym beneficjentem systemu zapomogowo-zasiłkowego.

Jak cię BUCU dojadą za abonament RTV, to ci komornik portki przez głowę ściągnie,a twierdzisz że płacisz wszystkie POdatki, oszuście jeden i oszołomie.

Avatar
Igor / 31 maja 2013 o 09:32
0

Swojak, Twój wielce krzyczący guru Niesiołowski upadł na dno podobnie jak Ty, rodzina jest podstawową komórka społeczną i należy ją wspierać w każdy możliwy sposób, gdyby nie rodzina to Ty byś nie istniał baranie, chyba że żyjesz nadzieją na cud rozmnożenia pedałów

Avatar
Kowalski / 31 maja 2013 o 08:48
0

Mieszkaniec Lublina ??? przecież NAPŁYWOWY jesteś, to taki przebieraniec !!!!

Napływowy ale płacę tu podatki a Ty jesteś rdzennym beneficjentem systemu zapomogowo-zasiłkowego.

Avatar
Marcin / 31 maja 2013 o 07:37
0

Ja jako mieszkaniec Lublina, płacący tu podatki życzę sobie by promowano imprezy tego typu. A jak Ci się nie podoba to won do Bydgoszczy się poskarżyć

Mieszkaniec Lublina ??? przecież NAPŁYWOWY jesteś, to taki przebieraniec !!!!

Avatar
Wojak / 31 maja 2013 o 07:10
0

ja jako mieszkaniec Lublina, płacący tu podatki nie życzę sobie by promowano imprezy tego typu!!! A jak się wam PiSowcom coś nie podoba to won do Torunia! się poskarżyć!

A jajakomie... sobie życzę by promowano takie imprezy...

Avatar
Komu Nista / 31 maja 2013 o 07:03
0

Do Z. Cz.       Wiem, słyszałam i nawet znajomość angielskiego na średnim poziomie ponoć wystarczy. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Chyba należy rozważyć taka alternatywę celem uniknięcia przymusowego opodatkowania na KK!

No to jak to mówią prawdziwi komuniści - krzyżyk na drogę.

No to jak to mówią prawdziwi komuniści - krzyżyk na drogę.

rozwiń
Avatar
Silver Trust. / 31 maja 2013 o 01:01
0

Do Z. Cz.       Wiem, słyszałam i nawet znajomość angielskiego na średnim poziomie ponoć wystarczy. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Chyba należy rozważyć taka alternatywę celem uniknięcia przymusowego opodatkowania na KK!

Avatar
Z.Cz. / 31 maja 2013 o 00:41
0

Od trzech miesiecy nie jestem podatnikiem w kraju, poniewaz firme "przenioslem" za granice! Jest zarejestrowana w Holandii i teraz tam place podatki, ZUS itp. Dzialalnosc prowadzona w Lublinie nie ucierpala, ale z czystym sumieniem moge teraz napisac, ze nie obchodzi mnie na co, komu i w jakim celu rozdaje sie spoleczne pieniadze. Mozecie sobie wybudowac jeszcze piecdziesiat swiatyn roznych wyznan, mozecie juz nie miedziala, ale srebrna blacha kryc koscielne dachy. Mozecie finansowac wycieczki staruszkow na dziesietnice, miesiecznice i rocznice z pochodniami..... Natomiast kazdy kreatywny przedsiebiorca powinien pojsc moja droga i bez trudu ochronic wlasne pieniadze przed doslownym wyrzucaniem ich w bloto co z taka radoscia czynia wlodarze miasta. W Lublinie i Warszawie sa kancelarie adwokackie za male pieniadze pomagajace Wam w zadbaniu o bezpieczenstwo inwestycji. 

Od trzech miesiecy nie jestem podatnikiem w kraju, poniewaz firme "przenioslem" za granice! Jest zarejestrowana w Holandii i teraz tam place podatki, ZUS itp. Dzialalnosc prowadzona w Lublinie nie ucierpala, ale z czystym sumieniem moge teraz napisac, ze nie obchodzi mnie na co, komu i w jakim celu rozdaje sie spoleczne pieniadze. Mozecie sobie wybudowac jeszcze piecdziesiat swiatyn roznych wyznan, mozecie juz nie miedziala, ale srebrna blacha kryc koscielne dachy. Mozecie finansowac wycieczki staruszkow na dziesietnice, miesiecznice... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 0 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 35 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 126 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!