Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 maja 2021 r.
6:36

Radne Lublina chcą przywilejów dla zaszczepionych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
171 13 A A
Festiwal Sztukimistrzów 2020
Festiwal Sztukimistrzów 2020 (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Samorządowcy prześcigają się w zachęcaniu swoich mieszkańców do szczepień przeciw COVID-19. Jak to bywa w wyścigach, zdarzały już falstarty oraz potknięcia. Propozycje pojawiły się również w Lublinie. Ratusz rozpatrzył je błyskawicznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Lublinie z pomysłem wyszły dwie radne: Monika Kwiatkowska i Maja Zaborowska (obie z klubu prezydenta Żuka). Ich zdaniem osoby zaszczepione powinny mieć możliwość swobodnego udziału w miejskich imprezach kulturalnych. Oczekują, że takie osoby nie będą wliczane do limitu uczestników wydarzeń.

– Chciałybyśmy, żeby certyfikat szczepienia stał się niejako biletem wstępu do kulturalnego życia naszego miasta – wyjaśniają radne we wspólnym piśmie do prezydenta, prosząc go o „wypracowanie szczegółowych rozwiązań”. – Będzie to też, w naszym odczuciu, niewątpliwa promocja Lublina na turystycznej mapie Polski.

Ratusz jasno daje do zrozumienia, że takiego przywileju nie wprowadzi. Urzędnicy tłumaczą, że to nie od nich, tylko od władz centralnych zależą limity osób mogących brać udział w wydarzeniach oraz sposób liczenia widzów.

– Kwestia liczby osób biorących udział w wydarzeniach sportowych czy kulturalnych jest regulowana przez rozporządzenie Rady Ministrów – wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. To oznacza, że prośba radnych zostanie rozpatrzona negatywnie.

Lublin nie jest pierwszym miastem, w którym pojawiają się pomysły na uprzywilejowanie osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Niektórzy mieli bardziej odważne propozycje.

– Można by rozważyć preferencje w dostępie do przedszkoli i żłobków tych rodziców, którzy zaszczepili się – sugerował Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach. Sugerował też pierwszeństwo wejścia na koncerty, mecze, wystawy i spektakle. – Być może komunikacja miejska mogłaby zostać także objęta jakąś preferencją – sugerował Przełomiec. Ostatecznie wycofał swoje pomysły „w związku z wielkim poruszeniem”.

Władze Lublina nie zamierzają wprowadzać żadnych zachęt. – Obecnie nie planujemy wprowadzenia innych benefitów w formie np. zniżek do miejskich placówek sportowych czy kulturalnych dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 – zastrzega Boguta.

O wiele dalej poszli radni Wałbrzycha. Uchwalili obowiązek szczepień dla osób, które nie mieszkają w tym mieście, ale w nim pracują. Zablokował to jednak nadzór prawny wojewody dolnośląskiego.

– Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie – przypomniał radnym wojewoda Jarosław Obremski, który wydał rozstrzygnięcie stwierdzające nieważność uchwały. – Została podjęta z istotnym naruszeniem wskazanych przepisów prawa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 maja 2021 r. o 09:19
+22
WTF ??? Sypie się polityka zagraniczna. Stetryczały lewak Bidet daje zielone światło KGBowcom dla N0rd Stream 2 Merkel z Putinem zacierają tłuste  rączki, a urzędasy zajmują się przywilejami naiwniaków, testowaniem paszportów zajobowych i dajemy swoje dzieci do eksperymentów gigantom farmaceutycznym. Ch*j du*a kamieni kupa 2.0 ????
Avatar
Japolan / 21 maja 2021 r. o 09:18
+22
Precz z covidowym faszyzmem! Radnych, którzy proponują lub wprowadzają covidową segregację, należy ścigać z całą surowością prawa, w tym stawiać przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Radne (obie) błyskawicznie zablokowałem w serwisie Facebook, ponieważ brzydzę się covidowym faszyzmem oraz jego szerzeniem.
Avatar
Ald / 21 maja 2021 r. o 08:28
+18
Zgadza się bo co z tego że rada miasta uchwali takie przywileje skoro SANEPID i Policja będą trzymać się wyłącznie wytycznych premiera  Ale ogólnie to jestem za taką koncepcją niech zaszczepieńcy coś z tego mają i niech im płaskoziemcy zazdroszczą to może w końcu sami się zaszczepią chociaż wątpię żeby to ich przekonało
Szanowny PISFAN, skoro ktoś podejmuje decyzję szczepienia się szczepionką która jest DOBROWOLNA to rozumiem, że decyzję podjął rozmyślnie bez oczekiwania na jakiekolwiek granty czy przyiwleje. Co z tego mają? - zgodnie z informacjami medialnymi są BEZPIECZNI. Dalsza dyskucja jest bezzasadna. Proszę tylko pamięać TA SZCZEPIONKA JEST DOBROWOLNA!
Szanowny PISFAN, skoro ktoś podejmuje decyzję szczepienia się szczepionką która jest DOBROWOLNA to rozumiem, że decyzję podjął rozmyślnie bez oczekiwania na jakiekolwiek granty czy przyiwleje. Co z tego mają? - zgodnie z informacjami medialnymi są BEZPIECZNI. Dalsza dyskucja jest bezzasadna. Proszę tylko pamięać TA SZCZEPIONKA JEST DOBROWOLNA! rozwiń
Avatar
lja / 21 maja 2021 r. o 08:44
+15
"Szpital na peryferiach" i słynna scena w której dr Strosmajer porównuje siostrę Hunkovą do gołębicy: "Gdyby głupota umiała fruwać, to unosiłaby się Pani jak gołębica." ***s://***youtube.com/watch?v=GNe73n-Rcx4
Avatar
ZdenekC. / 21 maja 2021 r. o 12:33
+13
Na szczęście mamy jeszcze możliwość czy też przywilej podziękowania za tworzenie takich segregacji ludzi przy urnach wyborczych. Zapamiętajmy nazwiska pań "radnych" które promują takie bezprawne działania.
Avatar
Fantom / 21 maja 2021 r. o 08:38
+9
Do PiSfana: Ty się "zaszczepiłeś" żeby ci "płaskoziemcy" zazdrościli...? I co nie zazdroszczą...? aaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahah. Jak byś przeczytał specyfikacje tych "szczepionek" to byś się dowiedział że: 1. nie zostały pod wieloma względami przebadane czyli nie są bezpieczny i zostały dopuszczone WARUNKOWO (poczytaj co to oznacza...)!!! 2. nie gwarantują niezachorowania na covida (coś przebąkiwali "fachowcy" że jedynie może zmniejszyć ryzyko ciężkiego przejścia ale też nie są pewni...) 3. nikogo nie chronisz (patrz pkt. 2) a hasło "szcz. siebie chronię ciebie" jest tylko pustym hasłem marketingowym...!!! Podsumowując: dałeś się nabrać, sporo ryzykowałeś (NOP włącznie ze zgonem...) i nie dostałeś za to żadnej nagrody... nawet cukierka.... aaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahhahahahah Brawo ty!!!
Do PiSfana: Ty się "zaszczepiłeś" żeby ci "płaskoziemcy" zazdrościli...? I co nie zazdroszczą...? aaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahah. Jak byś przeczytał specyfikacje tych "szczepionek" to byś się dowiedział że: 1. nie zostały pod wieloma względami przebadane czyli nie są bezpieczny i zostały dopuszczone WARUNKOWO (poczytaj co to oznacza...)!!! 2. nie gwarantują niezachorowania na covida (coś przebąkiwali "fachowcy" że jedynie może zmniejszyć ryzyko ciężkiego przejścia ale też nie są pewni...) 3. niko... rozwiń
Avatar
_DX_ / 21 maja 2021 r. o 11:26
+5
A będą przywileje dla deweloperów i oligarchów?
Avatar
___K___ / 23 maja 2021 r. o 09:40
+1
Do PiSfana: Ty się "zaszczepiłeś" żeby ci "płaskoziemcy" zazdrościli...?  I co nie zazdroszczą...?  aaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahah. Jak byś przeczytał specyfikacje tych "szczepionek" to byś się dowiedział że: 1. nie zostały pod wieloma względami przebadane czyli nie są bezpieczny i zostały dopuszczone WARUNKOWO (poczytaj co to oznacza...)!!! 2. nie gwarantują niezachorowania na covida (coś przebąkiwali "fachowcy" że jedynie może zmniejszyć ryzyko ciężkiego przejścia ale też nie są pewni...) 3. nikogo nie chronisz (patrz pkt. 2) a hasło "szcz. siebie chronię ciebie" jest tylko pustym hasłem marketingowym...!!! Podsumowując: dałeś się nabrać, sporo ryzykowałeś (NOP włącznie ze zgonem...) i nie dostałeś za to żadnej nagrody... nawet cukierka.... aaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahhahahahah Brawo ty!!!
Masz rację - zgony też są wkalkulowane w ryzyko poszczepienne. Ale ile osób zmarło w Polsce po przyjęciu szczepionki? A ile zmarło w związku z Covidem? Porównaj te liczby i potem dopiero zastanów się, czy to, co piszesz, ma choć odrobinę sensu.
Masz rację - zgony też są wkalkulowane w ryzyko poszczepienne. Ale ile osób zmarło w Polsce po przyjęciu szczepionki? A ile zmarło w związku z Covidem? Porównaj te liczby i potem dopiero zastanów się, czy to, co piszesz, ma choć odrobinę sensu. rozwiń
Avatar
_XD_ / 21 maja 2021 r. o 16:00
-3
A będą przywileje dla deweloperów i oligarchów?
  No przecież z tym hasłem PiSdy szły do wyborów w 2015. Było jeszcze jedno: "Polska w ruinie". XD
Avatar
_XD_ / 21 maja 2021 r. o 15:48
-4
Do PiSfana: Ty się "zaszczepiłeś" żeby ci "płaskoziemcy" zazdrościli...?  I co nie zazdroszczą...?  aaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahah. Jak byś przeczytał specyfikacje tych "szczepionek" to byś się dowiedział że: 1. nie zostały pod wieloma względami przebadane czyli nie są bezpieczny i zostały dopuszczone WARUNKOWO (poczytaj co to oznacza...)!!! 2. nie gwarantują niezachorowania na covida (coś przebąkiwali "fachowcy" że jedynie może zmniejszyć ryzyko ciężkiego przejścia ale też nie są pewni...) 3. nikogo nie chronisz (patrz pkt. 2) a hasło "szcz. siebie chronię ciebie" jest tylko pustym hasłem marketingowym...!!! Podsumowując: dałeś się nabrać, sporo ryzykowałeś (NOP włącznie ze zgonem...) i nie dostałeś za to żadnej nagrody... nawet cukierka.... aaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahhahahahah Brawo ty!!!
 1) Szczepionki przeciw WZB, meningokokom, pneumokokom, rotawirusom, odrze, różyczce, śwince, czy gruźlicy są dogłębnie przebadane i rozwiane od kilkudziesięciu lat, a jednak antyszczepionkowcy i tak sprzeciwiają się szczepieniom na nie. 2) Czy którakolwiek szczepionka daje ci 100% bezpieczeństwo przed zachorowaniem? 3) to samo opowiadacie o maseczkach. Takie same brednie były opowiadane w czasie epidemii hiszpanki i wyskakują przy każdym postępie czy to medycznym czy technologicznym. Foliarstwo wiecznie żywe. XD
 1) Szczepionki przeciw WZB, meningokokom, pneumokokom, rotawirusom, odrze, różyczce, śwince, czy gruźlicy są dogłębnie przebadane i rozwiane od kilkudziesięciu lat, a jednak antyszczepionkowcy i tak sprzeciwiają się szczepieniom na nie. 2) Czy którakolwiek szczepionka daje ci 100% bezpieczeństwo przed zachorowaniem? 3) to samo opowiadacie o maseczkach. Takie same brednie były opowiadane w czasie epidemii hiszpanki i wyskakują przy każdym postępie czy to medycznym czy technologicznym. Foliarstwo wiecznie żywe. XD rozwiń
Avatar
___K___ / 23 maja 2021 r. o 09:40
+1
Do PiSfana: Ty się "zaszczepiłeś" żeby ci "płaskoziemcy" zazdrościli...?  I co nie zazdroszczą...?  aaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahah. Jak byś przeczytał specyfikacje tych "szczepionek" to byś się dowiedział że: 1. nie zostały pod wieloma względami przebadane czyli nie są bezpieczny i zostały dopuszczone WARUNKOWO (poczytaj co to oznacza...)!!! 2. nie gwarantują niezachorowania na covida (coś przebąkiwali "fachowcy" że jedynie może zmniejszyć ryzyko ciężkiego przejścia ale też nie są pewni...) 3. nikogo nie chronisz (patrz pkt. 2) a hasło "szcz. siebie chronię ciebie" jest tylko pustym hasłem marketingowym...!!! Podsumowując: dałeś się nabrać, sporo ryzykowałeś (NOP włącznie ze zgonem...) i nie dostałeś za to żadnej nagrody... nawet cukierka.... aaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahhahahahah Brawo ty!!!
Masz rację - zgony też są wkalkulowane w ryzyko poszczepienne. Ale ile osób zmarło w Polsce po przyjęciu szczepionki? A ile zmarło w związku z Covidem? Porównaj te liczby i potem dopiero zastanów się, czy to, co piszesz, ma choć odrobinę sensu.
Masz rację - zgony też są wkalkulowane w ryzyko poszczepienne. Ale ile osób zmarło w Polsce po przyjęciu szczepionki? A ile zmarło w związku z Covidem? Porównaj te liczby i potem dopiero zastanów się, czy to, co piszesz, ma choć odrobinę sensu. rozwiń
Avatar
METATRON / 21 maja 2021 r. o 16:12
-5
Jednak jest tu ziarnko prawdy, tu, gdzie instytucje miejskie pozwalają sobie na sprzedaż czy rezerwację biletów przez system elektroniczny, PRZYSZŁOŚCIOWO powinny dodać checkbox w stylu "Tak, w dniu wydarzenia jestem osobą zaszczepioną przeciw COVID-19". W ten sposób, w razie, jeśli Rząd coś nowego wprowadzi, to nasze miejskie instytucje będą świadome proporcji zadeklarowanych zaszczepionych versus niezaszczepionych. Statystyka.
Avatar
_XD_ / 21 maja 2021 r. o 16:00
-3
A będą przywileje dla deweloperów i oligarchów?
  No przecież z tym hasłem PiSdy szły do wyborów w 2015. Było jeszcze jedno: "Polska w ruinie". XD
Avatar
_XD_ / 21 maja 2021 r. o 15:58
-5
Nie rozumiem o co cały ten bulwers wobec radnych? Przecież już w czasie świąt Wielkanocnych osoby zaszczepione były wyłączone z limitu pięciu osób. Ten pomysł został tylko rozszerzony. Nie obsrajcie się przypadkiem. XD
Avatar
_XD_ / 21 maja 2021 r. o 15:48
-4
Do PiSfana: Ty się "zaszczepiłeś" żeby ci "płaskoziemcy" zazdrościli...?  I co nie zazdroszczą...?  aaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahah. Jak byś przeczytał specyfikacje tych "szczepionek" to byś się dowiedział że: 1. nie zostały pod wieloma względami przebadane czyli nie są bezpieczny i zostały dopuszczone WARUNKOWO (poczytaj co to oznacza...)!!! 2. nie gwarantują niezachorowania na covida (coś przebąkiwali "fachowcy" że jedynie może zmniejszyć ryzyko ciężkiego przejścia ale też nie są pewni...) 3. nikogo nie chronisz (patrz pkt. 2) a hasło "szcz. siebie chronię ciebie" jest tylko pustym hasłem marketingowym...!!! Podsumowując: dałeś się nabrać, sporo ryzykowałeś (NOP włącznie ze zgonem...) i nie dostałeś za to żadnej nagrody... nawet cukierka.... aaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahhahahahah Brawo ty!!!
 1) Szczepionki przeciw WZB, meningokokom, pneumokokom, rotawirusom, odrze, różyczce, śwince, czy gruźlicy są dogłębnie przebadane i rozwiane od kilkudziesięciu lat, a jednak antyszczepionkowcy i tak sprzeciwiają się szczepieniom na nie. 2) Czy którakolwiek szczepionka daje ci 100% bezpieczeństwo przed zachorowaniem? 3) to samo opowiadacie o maseczkach. Takie same brednie były opowiadane w czasie epidemii hiszpanki i wyskakują przy każdym postępie czy to medycznym czy technologicznym. Foliarstwo wiecznie żywe. XD
 1) Szczepionki przeciw WZB, meningokokom, pneumokokom, rotawirusom, odrze, różyczce, śwince, czy gruźlicy są dogłębnie przebadane i rozwiane od kilkudziesięciu lat, a jednak antyszczepionkowcy i tak sprzeciwiają się szczepieniom na nie. 2) Czy którakolwiek szczepionka daje ci 100% bezpieczeństwo przed zachorowaniem? 3) to samo opowiadacie o maseczkach. Takie same brednie były opowiadane w czasie epidemii hiszpanki i wyskakują przy każdym postępie czy to medycznym czy technologicznym. Foliarstwo wiecznie żywe. XD rozwiń
Avatar
ZdenekC. / 21 maja 2021 r. o 12:33
+13
Na szczęście mamy jeszcze możliwość czy też przywilej podziękowania za tworzenie takich segregacji ludzi przy urnach wyborczych. Zapamiętajmy nazwiska pań "radnych" które promują takie bezprawne działania.
Avatar
_DX_ / 21 maja 2021 r. o 11:26
+5
A będą przywileje dla deweloperów i oligarchów?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 maja 2021 r. o 09:19
+22
WTF ??? Sypie się polityka zagraniczna. Stetryczały lewak Bidet daje zielone światło KGBowcom dla N0rd Stream 2 Merkel z Putinem zacierają tłuste  rączki, a urzędasy zajmują się przywilejami naiwniaków, testowaniem paszportów zajobowych i dajemy swoje dzieci do eksperymentów gigantom farmaceutycznym. Ch*j du*a kamieni kupa 2.0 ????
Avatar
Japolan / 21 maja 2021 r. o 09:18
+22
Precz z covidowym faszyzmem! Radnych, którzy proponują lub wprowadzają covidową segregację, należy ścigać z całą surowością prawa, w tym stawiać przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Radne (obie) błyskawicznie zablokowałem w serwisie Facebook, ponieważ brzydzę się covidowym faszyzmem oraz jego szerzeniem.
Avatar
lja / 21 maja 2021 r. o 08:44
+15
"Szpital na peryferiach" i słynna scena w której dr Strosmajer porównuje siostrę Hunkovą do gołębicy: "Gdyby głupota umiała fruwać, to unosiłaby się Pani jak gołębica." ***s://***youtube.com/watch?v=GNe73n-Rcx4
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Można już odbierać wejściówki na spektakl "Biesy"
27 sierpnia 2021, 20:00

Można już odbierać wejściówki na spektakl "Biesy"

W ramach Przestrzeni Sztuki w Lublinie, 27 i 28 sierpnia o godz. 20 w Ogrodzie Saskim będzie można zobaczyć znakomity spektakl "Biesy"" Janusza Opryńskiego. Są już dostępne wejściówki na to wydarzenie.

Lublin: Aktywiści kontra festyn na górkach czechowskich. "To taniec na mogiłach"

Lublin: Aktywiści kontra festyn na górkach czechowskich. "To taniec na mogiłach"

To bezczeszczenie miejsca pamięci narodowej – tak aktywiści od górek czechowskich oceniają festyn planowany tu na niedzielę. Imprezę krytykuje też członek zarządu województwa. Organizatorzy nie zamierzają odwoływać wydarzenia

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Ponad 30 rannych, kilku ciężko
film

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Ponad 30 rannych, kilku ciężko

Poznań. Przy rondzie Starołęka w Poznaniu doszło do zdarzenie dwóch tramwajów. W wyniku zdarzenia rannych zostało kilkadziesiąt osób.

Minister zdrowia: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą do szkół bliskie 100 proc.

Minister zdrowia: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą do szkół bliskie 100 proc.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski pytany w czwartek w radiu RMF FM o powrót dzieci do szkół powiedział, że jest niemal pewne, że dzieci pierwszego września wrócą do nauki stacjonarnej.

Mecz Motor Lublin – Ruch Chorzów obejrzy już na pewno sześć tysięcy kibiców

Mecz Motor Lublin – Ruch Chorzów obejrzy już na pewno sześć tysięcy kibiców

Kibice żółto-biało-niebieskich od dawna szykowali się na spotkanie z 14-krotnym mistrzem Polski. Można powiedzieć, że zwłaszcza w ostatnich dniach bilety na spotkanie z „Niebieskimi” rozchodzą się, jak świeże bułeczki. Rano Motor poinformował, że sprzedał już niemal 5300 biletów. To jednak nie koniec.

Podpalenia sanepidu i punktu szczepień w Zamościu. Jest nowe nagranie sprawcy [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenia sanepidu i punktu szczepień w Zamościu. Jest nowe nagranie sprawcy [wideo, zdjęcia]

Policja publikuje w internecie nowe nagranie z monitoringu, na którym widać sprawcę podpalenia budynku zamojskiego sanepidu. Mężczyzny nadal nie udało się zatrzymać.

Lublin: Zamkną Al. Zygmuntowskie na czas zawodów żużlowych

Lublin: Zamkną Al. Zygmuntowskie na czas zawodów żużlowych

W piątek i sobotę zamknięte dla ruchu będą Al. Zygmuntowskie, co ma związek z wydarzeniem sportowym Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix. Droga będzie nieprzejezdna na całej długości.

11 Pomysłów Na zabawy w Ogrodzie Dla Dzieci

11 Pomysłów Na zabawy w Ogrodzie Dla Dzieci

W co bawić się z dziećmi w ogrodzie? Co będzie Ci potrzebne, aby zorganizować aktywności łączące rozwój dziecka z zabawą? Kliknij i dowiedz się więcej!

Lubelskie: Wytną hektary drzew, żeby zbudować gazociąg? Będzie miał 308 km długości

Lubelskie: Wytną hektary drzew, żeby zbudować gazociąg? Będzie miał 308 km długości

308 kilometrów długości będzie miał gazociąg, który połączy Wronów w powiecie puławskim z Gustorzynem koło Włocławka. Ruszająca wkrótce inwestycja wiąże się m.in. z trwającą już wycinką drzew, na co zwracają uwagę nasi Czytelnicy.

Jak Bogdanka poradziła sobie w "pandemicznym" roku? "To był dla nas wszystkich czas wyzwań"

Jak Bogdanka poradziła sobie w "pandemicznym" roku? "To był dla nas wszystkich czas wyzwań"

Jak Bogdanka poradziła sobie z wyzwaniami trudnego, pandemicznego roku 2020? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w „Raporcie Zintegrowanym za 2020 rok”. W dokumencie znalazł się także zarys perspektywy aż do roku 2040.

Lublin: Miejskie lokale znowu do wzięcia. Największy ma niemal 280 mkw

Lublin: Miejskie lokale znowu do wzięcia. Największy ma niemal 280 mkw

Na przetarg trafią kolejne miejskie lokale zwolnione przez najemców. Na handlowej mapie Lublina mogą się pojawić nowe sklepy i zakłady usługowe. Wszystko to pod warunkiem, że znajdą się chętni najemcy, a z tym ostatnio nie bywa najlepiej

Wręczenie Nagrody im. Anny Platto 2021
6 sierpnia 2021, 10:00

Wręczenie Nagrody im. Anny Platto 2021

Już po raz 27. wręczona zostanie Nagroda im. Anny Platto, przyznawana pracownikom bibliotek publicznych z województwa lubelskiego. Tegoroczna edycja gali odbędzie się 6 sierpnia o godz. 10 na dziedzińcu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Już spakowany. Odholowali samochód cały owinięty czarną folią
zdjęcia
galeria

Już spakowany. Odholowali samochód cały owinięty czarną folią

Kto to zrobił i dlaczego? Nie wiadomo nawet, jakie to jest auto. Faktem jednak jest, że samochód został odholowany.

Funkcjonalne szafy do sypialni - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Funkcjonalne szafy do sypialni - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pojemna i solidna szafa na ubrania to marzenie każdej kobiety. Panie często traktują ją jako namiastkę garderoby, czyli osobnego pomieszczenia na ubrania. Mebel zwykle ląduje w sypialni, bez względu na jej rozmiar. Czym się kierować, wybierając konkretny model?

Koronawirus. Najnowsze dane, a rzecznik rządu ostrzega przed obostrzeniami

Koronawirus. Najnowsze dane, a rzecznik rządu ostrzega przed obostrzeniami

Ministerstwo Zdrowia przedstawia najnowsze dane pandemiczne. W województwie lubelskim zachorowało 15 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.