Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 października 2017 r.
10:51

Lublin: Radny otworzy hotel na Starym Mieście?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 67 A A
Radny uzyskał już w Urzędzie Miasta decyzję o warunkach zabudowy
Radny uzyskał już w Urzędzie Miasta decyzję o warunkach zabudowy

Hotel na Starym Mieście w Lublinie może otworzyć przewodniczący Rady Miasta. Piotr Kowalczyk, który kupił kamienicę przy ul. Grodzkiej 13, stara się właśnie o pozwolenie na pierwsze prace budowlane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kamienica przy Grodzkiej 13 stoi pusta – ze względu na stan techniczny jest wyłączona z użytkowania. Ma dwa piętra i ponad 450 mkw. powierzchni.

– W akcie notarialnym mam wpisane, że to budynek z 1900 r., chociaż zapewne jest starszy – mówi nam Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta i właściciel kamienicy. W oświadczeniu majątkowym za ubiegły rok, wartość tej nieruchomości określił na kwotę 1,35 mln zł. – To budynek do generalnego remontu, nie ma co ukrywać – stwierdza.

Kowalczyk uzyskał już w Urzędzie Miasta decyzję o warunkach zabudowy. Taka decyzja wydawana jest wobec nieruchomości, których przeznaczenie nie zostało określone w planie zagospodarowania terenu. Tak jest w tym przypadku: Stare Miasto do dziś nie doczekało się planu.

Decyzja dotycząca Grodzkiej 13 pozwala, by kamienica służyła za obiekt „usługowo-hotelowo-mieszkalny”. Dopuszcza też umieszczenie usług w parterze o raz rozbudowę piwnicy. – Decyzja stała się już prawomocna – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Radny-inwestor nie przesądza, w jakim zakresie skorzysta z tych możliwości i czy w budynku urządzi hotel, czy też mieszkania. – Jeszcze nie zdecydowałem – stwierdza Piotr Kowalczyk dodając, że decyzję podejmie w przyszłym roku. Przyznaje jednak, że toczą się już prace projektowe.

– Jestem w fazie uzgodnień z konserwatorem zabytków. Ustalamy, jaki kształt mogą mieć okna – mówi przewodniczący. Podkreśla, że remont budynku może potrwać. – Od momentu wbicia łopaty może trwać trzy lata, szczególnie ze względu na trudny dostęp do obiektu i to, że nie da się tu postawić ciężkiego sprzętu.

Z oficjalnego rejestru wniosków w sprawach budowlanych, który prowadzi Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, można się dowiedzieć, że do Ratusza trafił wniosek dotyczący robót zabezpieczających dach kamienicy. Jako inwestor wskazana jest „Arka – kancelaria doradcza Piotr Kowalczyk”. Według rejestru postępowanie jest jeszcze w toku.

Kim jest Piotr Kowalczyk

W Radzie Miasta zasiada już trzecią kadencję, od blisko 11 lat. Początkowo należał do klubu PiS, ale w poprzedniej kadencji opuścił jego szeregi wraz z grupą kilku innych radnych, tworząc klub Wspólny Lublin. Ekipa rozłamowców zawiązała z klubem Platformy Obywatelskiej koalicję wspierającą prezydenta Krzysztofa Żuka (PO).

W ostatnich wyborach samorządowych Wspólny Lublin wystawił własne listy kandydatów do Rady Miasta, a Kowalczyk ubiegał się o fotel prezydenta Lublina. Zrezygnował jednak z walki o prezydenturę i poparł Żuka.

Taki scenariusz nie był zaskoczeniem – nieoficjalnie mówiło się o nim jeszcze zanim Kowalczyk zarejestrował się jako kandydat na prezydenta. Z kolei Krzysztof Żuk wprost popierał kandydatów Wspólnego Lublina do Rady Miasta. Dostało się zaledwie trzech, ale to wystarczyło, by wraz z PO zawiązać kolejną koalicję w Radzie Miasta. Koalicję dość kruchą, bo mającą zaledwie jeden głos przewagi nad opozycyjnym względem prezydenta klubem radnych PiS.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ik / 21 stycznia 2018 o 19:58
0
kancelaria to jest z nazwy chyba
Avatar
IK / 20 stycznia 2018 o 00:25
0
no ale, gdzie on tak zarabia, w tej tajemniczej kancelarii ?
Avatar
Gość / 18 listopada 2017 o 11:07
0
Czy w Lublinie reprywatyzacja i prywatyzacja będzie weryfikowana? Przydałoby się,bo tutaj też ciągnie się smród!
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 10:47
0
jak będąc radnym można robić interesy ma majątku miasta?????? przecież to zawsze bedzie podejrzane!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 00:16
0
jak może być radnym i przewodniczącym rady miasta skoro startował na prezydenta Lublina? ? ? Przecież można startować albo na prezydenta, burmistrza albo na radnego. Nie można ubiegać się o dwie te funkcje jednocześnie.
Avatar
Deweloperzy / 11 października 2017 o 22:22
0
mieszkaniec napisał:
undefined napisał:
Jak się radny dorobił takiej kasy? Widać przeniesienie do PO się opłacało. Układy układy układziki. Skąd ma na to pieniądze ??? bo nie z pensji radnego?!  Cholerni oszuści z PO !!!
Tak, układ polega na tym, że Kowalczyk ma swoją kancelarię adwokacką. Jesteś głupi czy tylko udajesz głupiego?
 Klakierzy z um, aby być adwokatem to trzeba mieć kwalifikacje!
 Klakierzy z um, aby być adwokatem to trzeba mieć kwalifikacje! rozwiń
Avatar
Gość / 11 października 2017 o 22:18
0
Cudne! & Beautiful! & Atrakcyjne!
Avatar
prosty hydraulik ... / 11 października 2017 o 22:06
0
....malkontenci także mogli nabyć tę nieruchomość i cos tam zaaranżować. Banki chętnie dołożą się do takich inwestycji, ale tłuszcza nie rozumie rynku i tylko umie opluwać. Dlatego tez społeczeństwo dzielę na bydło oraz przyzwoitych znajomych ....a powód jest oczywisty!
Avatar
Weteran / 11 października 2017 o 21:14
0
I bardzo dobrze, wiecej takich ludzi z pomyslami na Starym Miescie! Jak sobie przypomne to miejsce z roku 1989, same ruiny i siedlisko patologii, to teraz jestem dumny ,ze mieszkam w miescie, gdzie jest piekna " starowka" przyciagajaca turystow nie tylko z Polski, ale tez z zagranicy! Zazdrosnikom polecam aby sprobowali zajac sie wlasnym biznesem, i co do pomyslu na hotel w tym miejscu nie jestem az tak do konca przekonany, jest duza konkurencja i trzeba miec naprawde dobry pomysl ,aby to miejsce zarabialo na siebie, zycze powodzenia!
Avatar
Gość / 11 października 2017 o 20:46
0
ale Wam się żółć ulewa. Jego sprawa! jak nabroił to kiedyś to wyjdzie. A jak nie to będzie sobie fajne miejsce urządzał. A właśnie a kim jest pojawiające się tu nazwisko Maria Dzhavadova?
Avatar
ik / 21 stycznia 2018 o 19:58
0
kancelaria to jest z nazwy chyba
Avatar
IK / 20 stycznia 2018 o 00:25
0
no ale, gdzie on tak zarabia, w tej tajemniczej kancelarii ?
Avatar
Gość / 18 listopada 2017 o 11:07
0
Czy w Lublinie reprywatyzacja i prywatyzacja będzie weryfikowana? Przydałoby się,bo tutaj też ciągnie się smród!
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 10:47
0
jak będąc radnym można robić interesy ma majątku miasta?????? przecież to zawsze bedzie podejrzane!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 00:16
0
jak może być radnym i przewodniczącym rady miasta skoro startował na prezydenta Lublina? ? ? Przecież można startować albo na prezydenta, burmistrza albo na radnego. Nie można ubiegać się o dwie te funkcje jednocześnie.
Avatar
Deweloperzy / 11 października 2017 o 22:22
0
mieszkaniec napisał:
undefined napisał:
Jak się radny dorobił takiej kasy? Widać przeniesienie do PO się opłacało. Układy układy układziki. Skąd ma na to pieniądze ??? bo nie z pensji radnego?!  Cholerni oszuści z PO !!!
Tak, układ polega na tym, że Kowalczyk ma swoją kancelarię adwokacką. Jesteś głupi czy tylko udajesz głupiego?
 Klakierzy z um, aby być adwokatem to trzeba mieć kwalifikacje!
 Klakierzy z um, aby być adwokatem to trzeba mieć kwalifikacje! rozwiń
Avatar
Gość / 11 października 2017 o 22:18
0
Cudne! & Beautiful! & Atrakcyjne!
Avatar
prosty hydraulik ... / 11 października 2017 o 22:06
0
....malkontenci także mogli nabyć tę nieruchomość i cos tam zaaranżować. Banki chętnie dołożą się do takich inwestycji, ale tłuszcza nie rozumie rynku i tylko umie opluwać. Dlatego tez społeczeństwo dzielę na bydło oraz przyzwoitych znajomych ....a powód jest oczywisty!
Avatar
Weteran / 11 października 2017 o 21:14
0
I bardzo dobrze, wiecej takich ludzi z pomyslami na Starym Miescie! Jak sobie przypomne to miejsce z roku 1989, same ruiny i siedlisko patologii, to teraz jestem dumny ,ze mieszkam w miescie, gdzie jest piekna " starowka" przyciagajaca turystow nie tylko z Polski, ale tez z zagranicy! Zazdrosnikom polecam aby sprobowali zajac sie wlasnym biznesem, i co do pomyslu na hotel w tym miejscu nie jestem az tak do konca przekonany, jest duza konkurencja i trzeba miec naprawde dobry pomysl ,aby to miejsce zarabialo na siebie, zycze powodzenia!
Avatar
Gość / 11 października 2017 o 20:46
0
ale Wam się żółć ulewa. Jego sprawa! jak nabroił to kiedyś to wyjdzie. A jak nie to będzie sobie fajne miejsce urządzał. A właśnie a kim jest pojawiające się tu nazwisko Maria Dzhavadova?
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 0 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 5 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 0 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 20

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 11

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!